Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-17 09:07:23

LOGOUT.hu

Subaru topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#301) Jorus


Jorus
nagyúr

Mini topic tali. :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#302) Qru válasza Jorus (#301) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

:C

#nincsbennetarcsi

(#303) Parci válasza Jorus (#301) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a fekete sereg :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#304) carr válasza Parci (#291) üzenetére


carr
őstag

fú, ez a főcímrobaj... bazeg. anyám, ez még divat? :O :(
dobhártyám berepedt (van cca 250W a bal fülemen... és nem PMPO vagy hogyishíjják nagyotmondva :DDD)

nálam is valami kátrányos cuccal lett kezelve tavalyelőtt télen a kincs... :D
Most ponyva alatt kellene bírnia...
Hamarosan kiderül. Mert meglesz a kincsestérkép, és előásom! yo-hoo! és ihatunk barátim'! :D

[ Szerkesztve ]

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#305) carr válasza Qru (#298) üzenetére


carr
őstag

báz! next time come and see me. :D
térPék

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#306) Qru válasza carr (#305) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Na ha ezt előbb tudom... :W Sajnos hó már csak az erdőben volt.

#nincsbennetarcsi

(#307) carr válasza Qru (#306) üzenetére


carr
őstag

:R :D
Sebaj, addig készülünk a nagytalálkozásra! XD

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#308) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

ma megvolt a sárteszt. sikerült olyan helyen megállni, hogy a felniig süllyedt a sárba a kocsi. az túlzás, hogy nem is éreztem és úgy álltam ki belőle, mert forgott itt-ott egy kicsit, de simán kijött. :R

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#309) Qru válasza Parci (#308) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Akkor most jöhet a mosás. :D

#nincsbennetarcsi

(#310) Parci válasza Qru (#309) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

három napja mostam :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#311) Jorus válasza Parci (#199) üzenetére


Jorus
nagyúr

Ma volt először olyan, hogy indítás után pár mp-en belül el is indultam, és így most én is tapasztaltam, hogy érezhető a váltást követő finom rántás. Utánaolvasva kiderült, hogy ez indítás után, hideg időben normális, mert még nem melegedett fel a váltóban levő olaj. Kb. 2 perc haladás után ez megszűnik. Ugyanígy a kormányszervó is lustább a sűrű - hideg - olajtól. Mondjuk szinte sosem csinálok ilyet, mivel mindig van valami, amivel pár percet elszöszölök indítás után - jégkaparás, navi programozás, kamerával szöszölés, lámpák ellenőrzése, kutyák utcáról való visszaterelése, asszony autójával kiparkolás, stb. :)

Csekkoltam, 160-nál forog 3.200 alatt picivel a motor. Nemtom, ez mit jelent, csak mondom. :)

Épült nálunk nemrégiben egy jó kis útszakasz, amin közvetlenül le lehet hajtani az M7-ről Érd vége felé (a kifelé vezető rész, emelkedő teteje felé, ahol le lehet borítani az M0 felé is), ahol nagyon jó minőségű úton, emelkedőn, kanyarokban és alagutakban lehet zúzni. :) Már persze, ha nem kerül be az ember elé valami mazsola. :D Tegnap hazafelé jövet az érdi emelkedőn nyomta mögöttem nagyon valami családi egyterűs apuka, mondjuk nem jöttem gyorsan, 150 max, aztán kisoroltunk, de csak ott jön a seggemben. Aztán rátértünk a fent említett útra, ahol manuál és enyhe bal 3, majd vissza 2 motorfék, nyit a balos 2, jobbos átvág, belül ráz, padló, enyhe jobb 3, majd fék és körforgalom, vissza D-be, szal ott nagyon elkopott szegény a csúszós, emelkedős, kivilágtatlan, kanyargós úton. :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#312) Qru válasza Jorus (#311) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az normális, a dsg is rántva vált olyankor a miénkben.

Jó hosszú az, nekem olyan 130-nál forog annyit kb.

Ismert kanyargós úton még egy sokkal erősebb autóval is tudtam tartani a lépést (Audi 3.0 TDI) persze aztán síkon lazán elment mellettem de kanyarokban ahol én már padlógázon gyorsítottam ki ő még azon izzadt, hogy az orrtolást vhogy leküzdje.

Telekre menet egy 1.6-os mx5 ment előttem a nyáron, na az pl meglepően jól mozgott a kanyarokban. Síkon persze megettem reggelire de a kanyargós részen nem tudtam volna elmenni mellette.

Parci: Ez ilyen műsor... Az enyém most lemosva pihizik a garázsban.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#313) Qru


Qru
MODERÁTOR

Valaki egy jó Lega UDM 2.5GT-t?

#nincsbennetarcsi

(#314) Jorus válasza Qru (#313) üzenetére


Jorus
nagyúr

Én ajánlottam neked. ;]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#315) Parci válasza Jorus (#314) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

de akkor még 300-zal drágább volt :DDD

(de még így is sok, sőt, nagyon sok, még minimum félmillát el kéne dobni az árból, hogy egyáltalán elgondolkodjon az ember, de én akkor is szó nélkül a saját kocsimat választanám újra)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#316) Jorus válasza Parci (#315) üzenetére


Jorus
nagyúr

600-zal, klubos áron! :) Azóta átgondolta a kolléga a történetet. Egyébként a 3 misi nem rossz ár érte US-ben, nagyjából ennyiért mennek odakint ezek. Persze ha itthon szeretné eladni, az itteni piaci viszonyok között, akkor valóban túlárazott, mert itthon ezeket nem keresik, nem ismerik, nem is értik.

Persze nekem se kéne Lega nyilván. Na, mondjuk Forester se. Meg semmi más se. ;]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#317) Qru válasza Jorus (#314) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jah csak most Lenko ajánlott egy wrx-et aztán ránéztem a többi hirdetésre.

Am ha most vennék akkor SUV-t vennék már. XV-t vagy Forit.

#nincsbennetarcsi

(#318) Parci válasza Jorus (#316) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

volt itthon tavaly egy 2010-es lega kombi 2.5gt, 3,8m ft-ért hirdették egy darabig. akkor inkább már az. de outback 2.5xt is volt 2m környékén (a mi szériánk). nekem ez a lega sedan így, ennyiért sok, jobb a szívó h6 kombi.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#319) Jorus válasza Qru (#317) üzenetére


Jorus
nagyúr

XV nagyon bumfordi, meg ott vmit butítottak a hajtáson is, legalábbis amcsi fórumokon / videókban panaszkodnak, hogy f*scsi benne vmi. Az vmi viszkós megoldás, ha jól tudom. Forit bármikor elfogadnék, amennyiben a pici régiről van szó, szal első és második generáció, többi buta.

Kiporszívóztam az autót, holnap jönnek az új, hímzett, bézs színű szőnyegek. :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#320) Qru válasza Jorus (#319) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Csak a cvt váltósban van butított, ebben a manuálisban az van ami a többi manuálisban, viszkókuplungos differenciálzárral kiegészített központi differenciálmű. Az automatában meg elektronikus vezérlés osztja előre-hátra a nyomatékot.

A régi Forikkal meg az a baj, hogy a töréstesztje kb 0 csillagos (Imprezából és Foriból is csak az mk3 és az utániak számítanak biztonságosnak). Ha csak a külsőt nézem akkor az mk2 PFL jön be a legjobban. Azt a 2 literes turbóval (XT) be is vállalnám akár...

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#321) Parci válasza Qru (#320) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

foriból a második és a legújabb néz ki jól, a harmadik és első meg elfogadhatóan. nekem/szerintem. de az új fori már marha magas, ott már nem veszem be a dumát a boxerről, meg alacsony súlypontról. ahogy a tribecánál sem. és azért megnézném a legújabb outbacket is, hogy tényleg akkora kanyarvadász-e még, mint a miénk...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#322) Qru válasza Parci (#321) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Elmentem az EF-be megnézni az új OBK-t. Hatalmas. Álló helyben tapiztam csak, nem tudom, hogy megy meg kanyarban milyen de tetszik. Csak nekem túl nagy. A Fori is.

A Subaruklubos vezetési tréningen volt egy fehér XT. Elég jól szedte a lábát de a gyári geolandar gumival nagyon ügyetlenül mozgott a pályán...

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#323) Jorus


Jorus
nagyúr

A Qru által a VAG topicba linkelt videó eszembe jutatta, mennyire szerettem anno a Feliciám hangját... :) hegyezett sor 4, sportvez tengely, hajtókarok, lendkerék, HF, csip, 4-1 leömlő, 60-as rendszer egy dobbal, 4 gangos egyenes fogazású szekis Hewland, meg a többi nyalánkság. Ilyesmi volt, csak az 1.3, 145 ló és nem volt nyomtávszélesítés.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#324) Qru válasza Jorus (#323) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

És hány kg volt?

#nincsbennetarcsi

(#325) Parci válasza Qru (#322) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

az ls400 öt méter volt. nem nagy az az obk, családi autónak pont jó :DDD

a fori is pont jó.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#326) Qru válasza Parci (#325) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nekem a B6-unk is feleslegesen nagy tekintve, hogy 90-95%-ban 1 vagy 2 ember utazik benne. :D De igen, család mellé kell a nagyobb autó. Pár éve ezért mentünk inkább nyaralni a Jazz-el mert az Imprezába nem fért be 4 ember + csomagok.

#nincsbennetarcsi

(#327) Jorus válasza Qru (#324) üzenetére


Jorus
nagyúr

860 csövezve, némileg belezve. Gyárilag 930 az önsúly a forgalmiban.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#328) Qru válasza Jorus (#327) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Akkor veszettül szedte a pacskert. :C

#nincsbennetarcsi

(#329) Jorus


Jorus
nagyúr

Ezt a tankot - szándékosan - picivel sportosabban fogyasztottam (de tényleg csak picivel, nem padló-satu-padló üzemmód), minnyá 11.51 lett. :D Így állok most egyébként.

És OFF: ma végre volt idő összerakni a bringát az új alkatrészekkel (Saint féknyergek, Saint fékkarok, Saint sor, XT lánc, fehér Jagwire bovdenkészlet), meg az első és hátsó Fox is elkészült a karbantartással (szimmeringek, O-gyűrűk, olaj cserélve, hátul nitrogénnel feltöltve), és össze is pakoltuk. :)

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#330) Qru válasza Jorus (#329) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A nagy átlagod 10,39 nekem 8,21. Hiába no a lovak zabbal mennek. :D

Szép bringa! :C

#nincsbennetarcsi

(#331) Parci válasza Jorus (#329) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

fú, ez a bringa téma nekem kínai... valamikor vettem egy "vintage" cannondale f2000-et (caad3 váz). az jó valamire, vagy opel corsa versus outback 3.0r? :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#332) Jorus válasza Parci (#331) üzenetére


Jorus
nagyúr

Az nagyon jó kis cucc volt annak idején (90-es évek vége), akkori áron közel 2k USD-be kerültek és az volt a csúcsgépek egyike CC-ben. Az elvileg még a Fatty-s kivitel, 2000-től jött az F széria a Leftyvel. Ha nagyon szép állapotban van, akkor ilyen 2-300 USD körül mennek most. Bringáknál az anyagok fáradása és a régebbi alkatrészek nehézkes beszerzhetősége okán nem nagyon tartják az árukat a gépek, főleg nem ilyen időtávon. De a használati érték ettől függetlenül marad, szal, ha rendszeresen karbantartod az agyakat, csapágyakat, cseréled a sort, láncot, bovdeneket, illetve találsz vkit, aki nekiugrik szétkapni a Fattyt, akkor egészen addig tudod hajtani, amíg az alu váz bírja. :)

Tegnap megjöttek a szőnyegek az autóba, nagyon szépek, jól eltalálták a színét. :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#333) Parci válasza Jorus (#332) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hibátlan a fatty szerencsére. velem volt apám, nagy cannondale-őrült és bringás, átnézte. igen, ősi csúcsgép. arra, hogy alig használjam, tökéletes :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#334) Qru válasza Jorus (#332) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Honnan rendelted? A gyári a vezető oldalon már nekem is cserés lesz lassan... Méretpontos?

#nincsbennetarcsi

(#335) Jorus válasza Qru (#334) üzenetére


Jorus
nagyúr

Jó ideje innen rendelek minden autóba szőnyeget: CarCarpit Pöpec pontos mindenhol, tartós, szép.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#336) Qru válasza Jorus (#335) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Köszi! Akkor tavaszra majd innen fogok rendelni.

#nincsbennetarcsi

(#337) outsiders


outsiders
aktív tag

EZ már volt fent korábban is emlékeim szerint. Nektek rémlik Urak? Vajh a motort generálozta már? Ha igen akkor lazán beleugranék.... ;] Kis vaddisznó

Az interneten vitatkozni olyan, mint a paralimpia: ha nyersz is, retardált maradsz.

(#338) Parci válasza outsiders (#337) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

igen, volt már. túl jó az ára ahhoz, hogy tuti vétel legyen, pláne így, hogy már sokat volt fent.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#339) outsiders válasza Parci (#338) üzenetére


outsiders
aktív tag

Én is így érzem.... :)) Attól holnap rácsörgök szerintem, leinfózom. Gyanúsan kevés a méter is benne.

Az interneten vitatkozni olyan, mint a paralimpia: ha nyersz is, retardált maradsz.

(#340) Qru válasza outsiders (#337) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen az már volt fent korábban is. 126k km elég kevés és ismerve ennek a motornak az élettartamát... háát nagyon nézd meg mit veszel, nehogy vmi visszatekert példány legyen. Ezek hajlamosak nagyon a hengerfejesedésre.

#nincsbennetarcsi

(#341) Qru válasza Jorus (#335) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jorus! Csütörtökön jössz az autós topik talira?

#nincsbennetarcsi

(#342) Parci válasza Qru (#341) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

engem meg sem kérdezel? :(

amúgy nem! ;]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#343) Qru válasza Parci (#342) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

:D Tudtam, hogy nem jössz. :))

#nincsbennetarcsi

(#344) Jorus válasza Qru (#341) üzenetére


Jorus
nagyúr

Elvileg igen. Napközben Orfűn leszünk, de legkésőbb kora délután elindulunk visszafelé, szal ha nem jön közbe semmi, akkor mindenképpen.

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#345) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

na béláim, vajon milyen lesz egy önvezető sti? piros lámpától csikorgó gumikkal rajtol, full kiforgatva gyorsul 50 km/óráig :DDD (amúgy milyen poén lenne, ha lehetne választani, hogy milyen sofőrt szimuláljon a gép neked)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#346) Jorus válasza Parci (#345) üzenetére


Jorus
nagyúr

Akkor gyorsan autózzunk még egy kicsit. :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#347) Qru válasza Jorus (#344) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Szuper, mert én is jövök a H4-el és szeretném ha vinnél egy kört a H6-al. Hátha én is lecserélem... :D

Az OBK amúgy hány kg?

Parci: Autopliótánál is aktív lesz az SI-Drive. :D

#nincsbennetarcsi

(#348) Jorus válasza Qru (#347) üzenetére


Jorus
nagyúr

1.545 kg a saját tömeg. Okés, majd elviszed egy körre. :) Elég nehéz beszerezni, tavaly év vége óta nem bukkant fel egyetlen 3.0 sem HaHu-n, de még Subi Klubon sem.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#349) Parci válasza Jorus (#348) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem olyan nehéz, hullámokban jön, volt már egy csomó jó az elmúlt két évben és lesz is még. ki kell várni, persze, de ez még egy tucat honda jazzre is igaz.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#350) Jorus válasza Parci (#349) üzenetére


Jorus
nagyúr

Akkor én pont apály idején próbáltam halászni. :DDD

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.