Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-17 09:07:23

LOGOUT.hu

Subaru topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1801) Petester válasza outsiders (#1800) üzenetére


Petester
senior tag

Nekem inkább egy OBK jutott eszembe róla, de valóban szép és batár. Ezt jobban elkapták, mint a Tribecát - bár nekem ennek ellenére tetszett az is - tanultak a hibájukból. :)

[ Szerkesztve ]

(ó\_!_/ó)

(#1802) Qru válasza Petester (#1801) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Hozza a mostani formanyelvet. Tetszik, mondjuk böhöm nagy...

#nincsbennetarcsi

(#1803) Parci válasza Qru (#1802) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nincs nagy autó, csak kis ember!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#1804) Qru válasza Parci (#1803) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Elég sokat kéne ennem mire kitöltenék egy ekkora belteret. :D

#nincsbennetarcsi

(#1805) Parci válasza Qru (#1804) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

azért nem úgy kell megtöltened, mint a víznek :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#1806) Qru válasza Parci (#1805) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

:DDD

#nincsbennetarcsi

(#1807) carr válasza Sub-ZeRo (#1779) üzenetére


carr
őstag

17.11.30.6.30

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#1808) carr válasza carr (#1807) üzenetére


carr
őstag

sztem aludtam, vagy nem tuom, de nem linkeltem be előbb....

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#1809) Sub-ZeRo válasza carr (#1807) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Hm?! :DDD

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#1810) Qru válasza carr (#1808) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ez a 24-es út? Mikor kép?
Van még hó ott egyáltalán? :D

#nincsbennetarcsi

(#1811) Jorus


Jorus
nagyúr

Szerintetek ez valid lehet? Több Subi fórumon is megtaláltam ezt a lehetséges megoldást.

New battery, now engine stalls

SUBARU HARD RESET/ ECU

Start with the engine stone COLD

Make sure ALL ELECTRICAL COMPONENTS ARE TURNED OFF. NO RADIO... NO BLOWER FANS... NO LIGHTS... INTERIOR LIGHTS... NO A/C... NOTHING IS ON.

Disconnect the battery. Leave it disconnected for 10 minutes and pump the brake pedal a few times.

Reconnect the battery. Make sure the terminals are CLEAN and tight

DO NOT TOUCH THE THROTTLE PEDAL AT ALL
Get into the car

DO NOT TOUCH THE THROTTLE PEDAL AT ALL
Turn the key to the last position before the starter engages and WAIT 10 full seconds

DO NOT TOUCH THE THROTTLE PEDAL AT ALL
Turn the key to start the car

DO NOT TOUCH THE THROTTLE PEDAL AT ALL
Let the car to run until the radiator fans come on. This may take 20-25 minutes

DO NOT TOUCH THE THROTTLE PEDAL AT ALL
Turn the engine OFF and take the key OUT of the ignition switch and wait at least 10 seconds.
Put the key back in the ignition and start the car and drive normally for a bit and see what happens

Voltam kicsit csapadni a rekettyésben, aztán megálltam sétálni a kutyával, és amikor indultam volna vissza (kb 25 perc állás után), indítok, beindul rendben, majd leesik a fordulatszám és leáll a motor. Indítom újra, ugyanez a helyzet. Vártam egy kicsit, újra indítom, megint le akar fulladni, ha gázzal megtartom, akkor nem áll le, de egyébként igen. Ismét vártam egy kicsit, majd újra próbáltam, ekkor nagyon alacsony fordulaton ugyan (300 rpm körül), de megtartotta magát, és el tudtam indulni. Menet közben, megállásoknál, lámpánál stb. már nem jelentkezett a probléma, tartotta a bemelegedett állapotban megszokott ~500+ rpm-et. Nincs hibajelzés a műszerfalon. Olvastam, hogy lehet IAC, PCV, ha ezek nem, akkor nagyjából bármi, aztán rátaláltam arra a thread-re, amiben írják, hogy ez rengeteg Subinál előjön akksicsere után, függetlenül az évjárattól, motortól, váltótól, és a megoldás az ECU reset, amit fent írnak. Holnap reggel kipróbálom, sokat nem vesztek vele. :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#1812) outsiders


outsiders
aktív tag

ez egész korrektnek néz ki :B Árban azért szerintem kicsit sok, enyém ugyan nem ilyen felszerelt, de 20k km-el kevesebbel 1.85-be hoztam el.

Az interneten vitatkozni olyan, mint a paralimpia: ha nyersz is, retardált maradsz.

(#1813) Parci válasza outsiders (#1812) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

200e km-rel, lassan 12 évesen, sokadik előző generációs forester, ez nem kicsit drága, ez még azon belül is drága, hogy eleve a subarukat irreálisan drágán adják.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#1814) Jorus válasza Jorus (#1811) üzenetére


Jorus
nagyúr

Azóta többször jöttem-mentem vele, de nem jött elő a probléma. Holnap reggel megejtem ezt a hard resetet, aztán meglátjuk. Itt van az említett fórum topic (északamcsi impreza klub), ha esetleg vki keresné egyszer :)

Új akkumulátor akksi lefullad alapjárat probléma :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#1815) Petester válasza Jorus (#1811) üzenetére


Petester
senior tag

Ezt még olvasni is fárasztó volt, nem még céghez vinni...
Akkor akku cserekor töltővel meg kell támogatni és nincs para. :)

(ó\_!_/ó)

(#1816) Jorus válasza Petester (#1815) üzenetére


Jorus
nagyúr

Kicsit pepecselősen írta le, dehát amcsik, na. :D Holnap reggel megnézem.

Ja, ha addig betáplálsz, akkor elvileg nincs ilyen gond. A dolgot egyébként ugyanaz okozza, amiről Qruval beszéltünk kicsit korábban, elmászik sok egyéb mellett a fuel trims is, és rossz keveréket adagolhat, ettől fullad le - eltér az akksi kivételekor utoljára észlelt és berakás után először észlelt állapot az ECU szerint, ezt oldja meg a reset és a tanulási folyamat elvileg.

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#1817) lorcsi válasza Parci (#1813) üzenetére


lorcsi
veterán

akkor ezt már meg sem kérdezzem h menynire miylen? :)

a fenti vagy inkább ezt érdemesebb ?

(#1818) Parci válasza lorcsi (#1817) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

fú, egyik rosszabb, mint a másik...

az első egy meghalós turbós motoros, régi vas, legalább 1m ft-tal túlárazva
a második pedig a világ egyik legszarabb, tutira elromlós motorjával szerelt vas

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#1819) lorcsi válasza Parci (#1818) üzenetére


lorcsi
veterán

basszus :(
és ez ?

(#1820) Parci válasza lorcsi (#1819) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

na: dízel subarut NE! az euro5-ösök már nem törik el a főtengelyüket tutira, de a subaru nem tud dízelt csinálni. még azon felül sem, hogy senki sem tud, érzékeny, drágán javítható, használtan problémás műfaj... de a subaru arányaiban is gyenge a témában.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#1821) outsiders válasza Parci (#1820) üzenetére


outsiders
aktív tag

+1, van olyan szerviz aki nem is foglalkozik velük. 2 vagy 2.5-ös szivót, esetleg régebbiből 2 lityis turbót kell nézni.

Az interneten vitatkozni olyan, mint a paralimpia: ha nyersz is, retardált maradsz.

(#1822) Parci válasza outsiders (#1821) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

vagy 3,0 literes hat hengereset ;)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#1823) outsiders válasza Parci (#1822) üzenetére


outsiders
aktív tag

Forestert nézett... :P ;] Amúgy jha, ha kell a power az a tuti :C

Az interneten vitatkozni olyan, mint a paralimpia: ha nyersz is, retardált maradsz.

(#1824) lorcsi válasza Parci (#1820) üzenetére


lorcsi
veterán

ok, megértettem :R
csaka benzin :)

(#1825) Parci válasza lorcsi (#1824) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

:K

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#1826) Jorus válasza lorcsi (#1824) üzenetére


Jorus
nagyúr

Mik lennének a kívánt paraméterek? Telekjáró legyen, AWD, max 3.5 misi?

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#1827) lorcsi válasza Jorus (#1826) üzenetére


lorcsi
veterán

suv méretű és ne bmw
3 misi alatti
és legyen benne bugi :)

[ Szerkesztve ]

(#1828) piqla


piqla
őstag

sziasztok,

tudom, hogy sok-sok mindentol fugg, de nagysagrendileg erdekelne: mennyi lehet nagyjabol egy 230 lovas Forester kotelezoje eves szinten?

jogositvannyal rendelkezo, de soha nem vezeto csaladtagom neven lenne a kocsi

(#1818) Parci : az elsot en is neztem, azt hittem, hogy a Subaru benzines kocsik jok es hogy csak a dizelektol kell tartani. miert fos az az elso, bezs Forester?

[ Szerkesztve ]

Szereted az állatokat?

(#1829) outsiders válasza piqla (#1828) üzenetére


outsiders
aktív tag

Motorgenerált igényel meghatározott futás után az a motor, nem jó konstrukció. Kötelezőre meg kalkulátor akad, lehet számolni szépen... ;)

Az interneten vitatkozni olyan, mint a paralimpia: ha nyersz is, retardált maradsz.

(#1830) Petester válasza lorcsi (#1819) üzenetére


Petester
senior tag

Dízelt csak akkor, ha már túl van a motor cserén vagy végig csak a márka szervizbe hordták. Ha garanciában cseréltek benne motort, akkor van egy kis nyugalom, de ez se életbiztosítás. Láttam nem egy hirdetést 2010 utáni dízel Subarukról, amit motort hibásan árultak.
Egy barátomnak kerestünk dízel 3. generációs OBK-et. Emil Freibe mentem tanácsot kérni, őkis azt mondták, hogy csak olyat, amiben már új motor van...
Vegyél egy H6-os OBK-et és legyünk még többen! :D Én májusban hoztam be a miénket, itthon kevés a választék belőle, ha meg van, az se mindig a legjobb választás. Nekem szerencsém volt, nem kellett sokat kajtatnom utána. :)

(ó\_!_/ó)

(#1831) Jorus válasza piqla (#1828) üzenetére


Jorus
nagyúr

A0-ban 80-90k körül évente. Nekem a papíron 245 lovas Outbackre 44k B07-ben.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#1832) Qru válasza Jorus (#1814) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Szerencsére nálam nem volt ilyen gond csere után.

Jah és mindenki nyugodjon meg: volt hó a Mátrában.

#nincsbennetarcsi

(#1833) Petester válasza Petester (#1830) üzenetére


Petester
senior tag

Eléggé lehangoló, H6 OBK 1-1 darab van a hahun is és a mobile.de-n is... Mindenki begyűjtötte a télre a lovakat? :D

(ó\_!_/ó)

(#1834) Parci válasza Petester (#1833) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

néha van pár, néha semmi. ki kell várni. na meg igazából kezd kifutni ez a széria, ugye 10+ évesek gyakorlatilag, lassan nem lehet majd megkímélt példányt találni. ez van, lexus ls430-at sem lehet már jót venni, öt éve lehetett, most már nem, az a vonat elment.

azt kell kitalálni, hogy mi az a kocsi 2010 környékéről, ami közben meg "beérik" :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#1835) Petester válasza Jorus (#1831) üzenetére


Petester
senior tag

Hát, kalkuláltam egyet, hogy mire számíthatok az idei évben bizti fronton. Hát, nehogy csökkenni nem fog, de örüljek neki, ha nem lesz több. Tényleg rendesen emeltek a biztosítók. Az Allianz a mostani 56e + baleseti adós biztosításom felvitte 156e + baleseti adóra... Amúgy maradni fog minden a tavalyi szinten, 4 biztosítónak elfogadható ajánlata van.

(ó\_!_/ó)

(#1836) Petester válasza Parci (#1834) üzenetére


Petester
senior tag

azt kell kitalálni, hogy mi az a kocsi 2010 környékéről, ami közben meg "beérik"
Csak a Fori, ami tetszik ebből az időszakból. Az új OBK, ami tetszik, 2015-től, a 4 generáció számomra felejtős. De addig kihúzza a PDF, amire beesik az ára számomra elfogadható szintre. :)

(ó\_!_/ó)

(#1837) Jorus válasza Qru (#1832) üzenetére


Jorus
nagyúr

Megcsináltam most reggel a resetet, azóta jöttem-mentem, leállítottam, indítottam hidegen, melegen, egyelőre teljesen jól működik, plusz nincs tanulóidőszak, egyből minden jól működik, és így sem felejtett el semmit, csak az időzónát és az adott tankra számított átlagfogyit, minden más a fejében maradt. :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#1838) Qru válasza Jorus (#1837) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Király! :C

#nincsbennetarcsi

(#1839) carr válasza Qru (#1810) üzenetére


carr
őstag

ja, 24. Ózon egyenes.
Dátum felette. nov 30.
csütrötöki. sztem sózzák. :/

[ Szerkesztve ]

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#1840) Qru válasza carr (#1839) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Köszi! Közben megjártam magam is az utat. A hegy lábánál sózva volt de aztán Füredtől már lehetett hóban veretni.

#nincsbennetarcsi

(#1841) Petester


Petester
senior tag

Nosztalgia ide, kalandvágy oda, ezt vehettem volna a PDF helyett ugyan abból a pénzből... :DD

(ó\_!_/ó)

(#1842) Jorus válasza Petester (#1841) üzenetére


Jorus
nagyúr

Akkor már inkább egy Sandero Stepway, illetve picit rádobsz, már megkapod robotiztált váltóval is. :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#1843) Petester válasza Jorus (#1842) üzenetére


Petester
senior tag

Azért az "élmény faktor" nem ugyan az a két autó között... :))

[ Szerkesztve ]

(ó\_!_/ó)

(#1844) outsiders válasza Petester (#1843) üzenetére


outsiders
aktív tag

Jelen kontextusban az élmény ekvivalens az orális élményekkel? ;]

Az interneten vitatkozni olyan, mint a paralimpia: ha nyersz is, retardált maradsz.

(#1845) Petester válasza outsiders (#1844) üzenetére


Petester
senior tag

Igen, erre gondoltam. :)
Alapvetően szeretem a kihívásokat, de egy ilyen olvasmány után nyugodtan dőlök hátra, hogy jól döntöttem, mikor OBK-et vettem... :)

(ó\_!_/ó)

(#1846) tothm


tothm
őstag

Sziasztok!
Lenne most lehetőségem ismerőstől venni egy 2010-es 2000es dizel forestert. 190e km van benne.
Sok helyen olvastam, hogy óckodni kell a dizel subarutol. Tényleg ennyire gáz? Mi tud benne tönkremenni, és mennyi a javítása ha gáz van?
Köszönöm előre is!
tothm

(#1847) Parci válasza tothm (#1846) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a motor és másfél millió

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#1848) Jorus válasza tothm (#1846) üzenetére


Jorus
nagyúr

Nem az ő műfajuk sajnos. Az újabbakkal talán kevesebb a probléma, de én semmiképp sem ajánlanám. Több Subaru szerviz eleve nem foglalkozik dízelekkel, ha vmi gondja lesz, igen költséges a javítása a benzines változatokhoz képest.
HaHu-n, ha rákeresel, 2008-2010 közötti Legákra például, jelenleg benzinesből 3 db van eladó (plusz a GT, de az más tészta), dízelből meg 21 db. Szabadul tőle mindenki, aki tud, mielőtt vmi komolyabb meghibásodás üti fel a fejét. Ha nem feltétlen muszáj, szerintem ne azt vedd.

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#1849) carr válasza Jorus (#1848) üzenetére


carr
őstag

2010es második szériásokkal elvileg kevesebb a probléma. Talán erősebb az az alkatrész ami az előzőben tönkrement.

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#1850) Jorus


Jorus
nagyúr

Kirándulós, hegyetmászós, hóbanpörgős - közel 20 lityi. :D

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.