Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-17 09:07:23

LOGOUT.hu

Subaru topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1151) outsiders válasza Qru (#1149) üzenetére


outsiders
aktív tag

Ejj, akkor Te is az a fajta ember vagy, aki ha bármi kis szabályt vét egyből megszekszuálja a szerv.... :((( Ismerős a dolog :DDD

Az interneten vitatkozni olyan, mint a paralimpia: ha nyersz is, retardált maradsz.

(#1152) Qru válasza outsiders (#1151) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ne is mondd. 150-nel szoktam menni a pályán ugye mert 150-ig nem jön csekk. Vagy 10 évig ezzel a tempóval mentem mindig. Ehhez képest most télen a trafi 149-el mért be (gps szerint 150-el mentem, tehát elég pontos), az M35-ön... hát nem utánam jött az elfogó autó? :W
20k-ra megvágtak ott helyben. :(
Ugye helyszíni bírság már 147-től kiszabható 130-as táblánál...

A parkolóban meg arra hivatkoztak, hogy az nem magán terület (jogosan), így ott is érvényesek a kresz szabályok és én szabálytalanul kanyarodtam. Szóval mehetünk csúszkálni csak ne a Pólus mögötti részre mert ott nem szabad. :D

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#1153) outsiders válasza Qru (#1152) üzenetére


outsiders
aktív tag

Pályán én GPS szerinti 145öt szoktam javasolni mindenkinek, ott baj nincs még :D Nekem bicajjal volt a legröhejesebb, első lámpám lemerült indulás után, hátsó ment, bicajúton megyek szürkületben kertvárosban Szolnokon, belterület. Rendőr levillog és helyszíni bírság erre a komoly szabálysértésre 5k ... :N Inkább betartok mindent, mert mindig megvágnak... :U

Az interneten vitatkozni olyan, mint a paralimpia: ha nyersz is, retardált maradsz.

(#1154) Qru válasza outsiders (#1153) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Azóta ismeretlen terepen én is inkább visszaveszek a tempóból. :K

#nincsbennetarcsi

(#1155) Qru válasza Jorus (#1144) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Visszacsatolva a kalandos szombati megérkezésemhez: ma megrendeltem a gyertyákat a géphez (NGK-t természetesen).

#nincsbennetarcsi

(#1156) outsiders válasza Qru (#1155) üzenetére


outsiders
aktív tag

Gyújtás bajaid voltak?

Az interneten vitatkozni olyan, mint a paralimpia: ha nyersz is, retardált maradsz.

(#1157) Qru válasza outsiders (#1156) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen, az obd-s hibakód olvasó nálam volt így gyorsan rádugtam és misfire hibát írt. Arra gyanakszom hogy a gyertya a ludas. Vezérléscserekor nem volt cserélve (pedig kellett volna tudom :B ) így még a gyári első szett van benne és hát azért nem mai csibe a járgány...
Ha ez nem akkor marad a gyújtáskábel meg a trafó mint hibaforrás. De reméljük eddig nem kell elmenni.

#nincsbennetarcsi

(#1158) outsiders válasza Qru (#1157) üzenetére


outsiders
aktív tag

Akkor az lesz az, minden vezérléscserénél ildomos a gyertyát is cserélni, enyémben legalábbis így van. Csináltasd minél előbb, amíg komolyabb tünet nem lesz szerintem. Dadogott a kocsi gyorsításnál vagy mit csinált?

Az interneten vitatkozni olyan, mint a paralimpia: ha nyersz is, retardált maradsz.

(#1159) Qru válasza outsiders (#1158) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Használtan vettem és nem rizikóztam be egy szíjszakadást így cseréltettem a vezérlés idő előtt (szíj és a feszítőgörgők). A vízpumpa is maradt meg a gyertyák is mert azoknak nem volt bajuk. De közben eltelt pár év...

Háát igazából mielőtt észre vettem volna bármit is elkezdett világítani a chcengine. Persze besz@rtam egyből félre álltam és rádugtam a hibakód olvasót, megnéztem majd töröltem a hibát.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#1160) outsiders válasza Qru (#1159) üzenetére


outsiders
aktív tag

Akkor semmi gáz nincsen ott még ;] Hiba visszajött már azóta?

Az interneten vitatkozni olyan, mint a paralimpia: ha nyersz is, retardált maradsz.

(#1161) Qru válasza outsiders (#1160) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Szerencsére nem jött vissza. Alapjárat volt még kehes de a hibakódtörlés után az is megjavult.

#nincsbennetarcsi

(#1162) stickermajom


stickermajom
addikt

Hello!

Ennek az autónak vajon mi baja? :D Két hete 1,6 volt, már akkor is a legolcsóbb a kínálatban.. Lemegy még kicsit az ára, akkor lassan megkívánom.. :D Aztán a különbözet a normális árú társaihoz képest mehet a generálra.

[ Szerkesztve ]

(#1163) outsiders válasza Qru (#1161) üzenetére


outsiders
aktív tag

Hmm, lehet csak megilletődőtt a drága :) Alapjáratom nekem is fura amúgy, ha sokáig állt a kocsi akkor elég magasan, 1500 körül kezdi az első 20 méter megtételéig, utána visszaáll rendesen. Kösd össze akkor már a látogatást a gyertyacserére a fékolajjal, asszem azt emlegetted korábban.

stickermajom: Hívd fel, faggasd ki és kiderül mi a baja.

[ Szerkesztve ]

Az interneten vitatkozni olyan, mint a paralimpia: ha nyersz is, retardált maradsz.

(#1164) Jorus válasza stickermajom (#1162) üzenetére


Jorus
nagyúr

Jobbkormányos autók mindig olcsóbbak alapból.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#1165) Qru válasza outsiders (#1163) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nekem meg pont az volt a bajom, hogy fulladt most. De nyilván a gyújtáskimaradás miatt.

A fékolaj külön körben lesz, egy gyertyacseréhez nem kell típusismeret. Az egyik legjobb haverom szerelő (Mercikkel meg VW-el foglalkoznak) kicseréljük pikk-pakk.

stickermajom: "Rossz" oldalon van a kormány és a belsejéről egy kép sincs... :U

#nincsbennetarcsi

(#1166) stickermajom válasza Qru (#1165) üzenetére


stickermajom
addikt

Alapból nem is lenne vele gondom szerintem, de mivel a másik autó balos, a váltogatás miatt lehet lennének problémák. De persze egy bizonyos ár alatt nem nézném a kormány helyét, ezért tűnt fel ez is.

(#1167) Qru válasza stickermajom (#1166) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Fura ballal váltani de megszokható. Előzésnél nehezebben látsz ki, meg mondjuk a jegykiadós sorompóknál is bajban leszel... :D

mod:

Ja meg drágább a biztosítás is ezekre a kocsikra.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#1168) stickermajom válasza Qru (#1167) üzenetére


stickermajom
addikt

Pont számoltam egy kötelezőt Netrisken, és 42 ezret dobott egy jobbos, 2004-es WRX-re. A 150 lovas BMW-re most épp 63. :F :D Vastagon fog a parasztbmw-s szorzó.
Amúgy hétvégi mókára kéne, ott annyira nem hátrány talán a jobbos. Meglátjuk, egyelőre a technikai infót szívom magamba.

(#1169) Qru válasza stickermajom (#1168) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jaa ha nem állandóra kell akkor nem para. Kötelezőre az nem is drága, én is kb annyit fizetek.

Ez a 2 literes az egyik legjobb és legstrapabíróbb motor a turbósok közül. De azért nézzél a körmére, egyik sem elpusztíthatatlan.

#nincsbennetarcsi

(#1170) Jorus válasza stickermajom (#1168) üzenetére


Jorus
nagyúr

Kötelező nem vészes, nekem most B6-ban 51k az éves, ellenben Casco-ra csak ilyen 3-400k/éves ajánlatokat kaptam. :D

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#1171) Qru válasza Jorus (#1170) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

40k/év a kötelező, cascora az kb nekem is ennyi lenne.

Nem tudom szoktál-e de én szoktam köszönni a többi Subarusnak meg más Subisok is szoktak. Hétfőn nézett rám furán egy Levorgos... Köszöntem neki szokás szerint ő meg csak nézett, hogy mit akarok. Aztán esett le, hogy Kormival vagyok... :D

#nincsbennetarcsi

(#1172) Jorus válasza Qru (#1171) üzenetére


Jorus
nagyúr

Alapvetően szoktam, de típus-függő, mert a sok újabb Outback és Forester tulajdonos nagyjából mind nyugdíjas néni vagy bácsi, és nem értik, hogy mi van. :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#1173) Qru válasza Jorus (#1172) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen az idősebbek sokszor nem értik mi van, nem is szoktam köszönni nekik meg a nem magyar rendszámosoknak sem (nálunk északon sok az SK rendszámos Bubu is).

Meglepődtem, mikor tesztkörre vittem az enyémet anno vétel előtt pont jött szembe egy obk és villantott. Mondom, ennek mi baja? Akkor mondta az eladó, hogy ez szokás, mint az Alfásoknál vagy a Miatásoknál. Azóta én is tolom. :D

#nincsbennetarcsi

(#1174) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

Üdv!

Ez az outback beindította a nyálelválasztásomat. Légyszi írjátok meg a véleményeteket, hogy érdemes agyalni rajta vagy inkább mellőzzem?

kösz

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1175) Parci válasza bambano (#1174) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hát, ha van rá pénzed, akkor ennél nincs feljebb, repülj rá, mert a zseniális 3,6-os motor ritka, mint a fehér holló!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#1176) stickermajom válasza Qru (#1169) üzenetére


stickermajom
addikt

Hace Caron kívül amúgy van olyan szerviz Budapesten ami ajánlható? Ők elég profinak tűnnek.
Akihez a másikat hordom inkább a bajorokra specializálódott, nem biztos, hogy a boxerhez is _annyira_ ért. Pedig benne már legalább megbízom. :O

(#1177) bambano válasza Parci (#1175) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

a zseniálisba azt is beleérted, hogy megbízható? és az autó többi része?

kicsit sokallom érte a 6.5 gurigát, még akkor is, ha alkudok előle.

azt írja, hogy tiptronic váltós. az a hagyományos váltó robotizált vezérléssel, vagy a fokozatmentes? mennyire megbízható?

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1178) Qru válasza bambano (#1174) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

2011-es de friss rendszámos amerikai modellhez képest meglehetősen drága. Ez csak 256 lóerős nem 260 és a 8-12 literes fogyasztás hazugság a 12-16 már reálisabb mert a 3.0R sem nagyon jár el ennyiből nem, hogy a 3,6R... Sokan nem szeretik a cvt váltót ez is szempont lehet.

A motor maga nem problémás (se a váltó), a hűtésre kell odafigyelni (vékony a hengerek fala a nagy ccm miatt). Amúgy nem betegágy.

Én is rákívántam bevallom de ennyiért nem éri meg megvenni az tutifix.

mod:

stickermajom: Nyisd le az összefoglalót ott vannak az ajánlott szervizek. :K

Seibiko is jó meg a Hace is én eddig hozzájuk jártam, noha egyikkel sem vagyok maradéktalanul elégedett. Így ki fogom próbálni a Szépvölgyi-t.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#1179) stickermajom válasza Qru (#1178) üzenetére


stickermajom
addikt

Hupsz, azt nem figyeltem. :B Köszi! :R

(#1180) carr válasza outsiders (#1019) üzenetére


carr
őstag

ez engem is érdekel, ahogy emlékszem nagyságrendekkel szarabb ha gyorsan mész az autóval.
zajos, mint a dög. segített valamit?
:R

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#1181) carr válasza outsiders (#1147) üzenetére


carr
őstag

maps.google
mi itt szoktunk gyűlni. A hely neve a környékbelieknek "gomba" néven ismert. :D
De ez távol van mindentől. gyöngyös is legalább 20 perc. jó tempóval.... :DD
De ha elkezd szakadni a hó, minden "enthusiasm" ott van, ha elsőkerekes, ha hátsókerekes, ha négykerekes. Ha "tiszta", ha "nem tiszta" akkor is. :D

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#1182) Parci válasza carr (#1181) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

enthusiast lesz az ;)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#1183) outsiders válasza carr (#1180) üzenetére


outsiders
aktív tag

Igen segít a cucc, de van még munka vele. Ez csak az első kettő ajtó, édeskevés magában ;] Igazából konkrétan semmi zajszigetelés nincs a legtöbb relatíve régebbi Subaruban (2008 előttiek kb). A zene az én fülemnek szépen szól már végre kisebb tempónál is, 110 felett már nem az igazi a menetzaj miatt. Hátra van még a két hátsó ajtó, a csomagtér ajtaja, plusz a teljes hátsó része az ülések mögött szét lesz kapva és szigetelve, mivel a zaj nagy része onnan jön,csomagtér és kerékjárati ívek. A szigetelés eddig 12k volt, hátra van még majd 30k anyag beépítése :DDD Ezután csere lesz még a hátsó kipufogó dob kompletten, mert a gyári elég hülye hangokat ad ki bizonyos fordulatszámokon és zavar.
Voltam már azon a részen amit linkeltél mapson ott abban a szállodában wellnesselni :))

Az interneten vitatkozni olyan, mint a paralimpia: ha nyersz is, retardált maradsz.

(#1184) carr válasza outsiders (#1183) üzenetére


carr
őstag

Mit tettél bele, hogy ennyibe kerül? :Y
Valami blogot, vagy logoutot tolhatnál róla? :DD
Illetve a hangszórók honnan szerezted be, nekem nem felelt meg egyik sem. vagy az ár, vagy a minőség amibe belekötöttem, mint al capone barátainak cipőjébe a beton...
Tipp esetleg? Olyat keresnék, amiben a csipogó külön utakon járhat, pl. hogy fel tudjam tenni mondjuk a szélvédő alá, a műszerfalra. Onnan szebben szólna, mint alulról, lábtól.... :))
Illetve mi nem szállni megyünk a gombához jellemzően, hanem "repülni"... = )
uh... még vmit akartam....
ja, a gumit nem kéne "kitömni" hogy jobban tömítsen az ablakoknál?
pl 0.5cm-el kintebb áll, és jobban ráfeszül az ablak, akkor nem hatékonyabb a szigetelés? vagy az ajtó miatt van szélzaj?
:R

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#1185) carr válasza Parci (#1182) üzenetére


carr
őstag

:)) az az ! :D köszi. :R

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#1186) bambano válasza Qru (#1178) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

az m már nem friss rendszám, ma pd-set is láttam az úton.
kövezzetek meg, de ha tényleg 16 litert eszik, akkor kihagyom.

kösz.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1187) Jorus válasza bambano (#1186) üzenetére


Jorus
nagyúr

A gyártó által megadott érték városra 18 MPG, országútra 25 MPG, ez 15.7 l/100 km és 11.3 l/100 km. Az amcsi felhasználók vegyesben 21.15 MPG-vel járnak el, ami 13.5 liter.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#1188) outsiders válasza carr (#1184) üzenetére


outsiders
aktív tag

CTK Standard a neve ennek az alumínium és ilyen kátrányos ragadós kétoldalú anyagnak ami fogja a zajt és a rezgést, ajtóra ezt kell mert ez tapad meg ott, padlóra meg majd Hanno 830 nevű anyag megy, plusz ilyen vékony filcet is fogunk használni a csomagtérben a műanyag elemek alatt további csillapításra. Szélzajra rendeltem már ilyen gumiszalagot amit a kéderbe fogok benyomkodni a jobb zárás érdekében, igen onnan jön a zaj, nálam főleg a tükörháromszögből, plusz ugye a nem kicsi menetzaj a szigetelés hiánya miatt. A hangszóró szett Kicx ICQ 6.2 ami beszerelésre került, ehhez van sok sok méter kábel és vezetgetheted a magasat kedvedre az utastérben :D

Az interneten vitatkozni olyan, mint a paralimpia: ha nyersz is, retardált maradsz.

(#1189) Qru válasza bambano (#1186) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Úgy értem, hogy nem 2011-es a rendszáma, tehát használtan behozott. Nem az van, hogy vki úri huncutságból behozatott magának egy ilyet újként mert itthon nincs, hanem 2 éves korában (2013-as a rendszáma). Na most amerikából általában jég vagy vízkáros autókat hoznak be azt kapják meg kint olcsón. Vízkáros autót szigorúan tilos venni a jégkárost helyre lehet pofozni.
Gondolj csak a behozatal 1 millióba kerül (ebben a vám is benne van) és akkor még forgalomba kell helyezni és még nem köhögted ki a vételárat...

Jorusnak a 3.0R bekér 12-14 litert ha visszaolvasol, akkor egy a 3.6R simán bekér 13-15 litert. :K

mod:

carr: Jó tipp köszi. Mi a 24-esről Galya felé szoktunk felkanyarodni mert ott nem sóznak és ilyen szép úton lehet veretni:

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#1190) Parci válasza outsiders (#1188) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

fú, abból az anyagból (egyik oldala kátrány, másik oldala alu) nem lesz esetleg egy pici maradékod? vagy tudod, hogy hol lehet beszerezni belőle kis mennyiséget.

ugyanis: ha ereszt az ereszcsatornád az illesztéseknél, akkor sziló, alu-heggesztés és egyéb szarságok helyett ezt ráteszed belül, és örökre jó :K

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#1191) outsiders válasza Parci (#1190) üzenetére


outsiders
aktív tag

Mekkora darab kell? Ami marad elhozom majd Neked szívesen az egyik Subarus összeröffre, legkésőbb október elején lesz megcsinálva a kocsi majd. Simán vágható amúgy egy jobb minőségű schnitzerrel a lap méretre, formára. 50x70 centis darab 2800 HUF belőle amúgy, nem olcsó cucc, autóhifis anyag :D Maradékot hozom szívesen tényleg majd.

Az interneten vitatkozni olyan, mint a paralimpia: ha nyersz is, retardált maradsz.

(#1192) Parci válasza outsiders (#1191) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

illesztésre lehet tenni, szóval ilyen 5x20 cm-es darabbal már egy kipipálható. de egy teljes "tábla" sem vészes ahhoz képest, hogy azzal kb. a teljes javítását meg tudod csinálni egy óra alatt az egész háznak. köszi, ha marad, de már így is rengeteget segítettél, mert egyszerűen fogalmam sem volt, hogy honnan lehet beszerezni.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#1193) outsiders válasza Parci (#1192) üzenetére


outsiders
aktív tag

Ami kimarad elhozom majd, másra úgysem tudom használni, ha Neked is ráér októberig a dolog.... :N Annyi, hogy ha nincsen elég meleg akkor hőlégfúvózni kell felrakás előtt hogy meglágyuljon és tapadjon mint az atom.

Az interneten vitatkozni olyan, mint a paralimpia: ha nyersz is, retardált maradsz.

(#1194) Parci válasza outsiders (#1193) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

felrakom jövő nyáron akkor, szóval ráér :DDD

kínomban amúgy is lekentem bitugéllel és a végén belekentem egy sima alu szalagot. jó gány munka lett, de működik egyelőre. volt már ilyen kétoldalú csodacuccom korábban, azért ismerem ennyire, de azt csak úgy kaptam, nem tudtam róla semmit.

thx!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#1195) outsiders válasza Parci (#1194) üzenetére


outsiders
aktív tag

Ha úgy megtetszik a végén még majd Te is nekiállsz leszigetelni a kocsit is..... ;] Várom már, hogy meglegyen az egész kocsin nekem, kíváncsi vagyok az eredményre. Rezgéscsillapítás komplett hiánya ott is látszik a Foresteren például, hogy ha becsukod a hátsó ajtót akkor a csomagtérig megy a lemez hullámzása, konkrétan zörög a rendszámtábla....

Az interneten vitatkozni olyan, mint a paralimpia: ha nyersz is, retardált maradsz.

(#1196) Parci válasza outsiders (#1195) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nekem is zörög a rendszámtábla, ha bevágom az outback csomagtartó ajtaját

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#1197) outsiders válasza Parci (#1196) üzenetére


outsiders
aktív tag

Hasonlóan jól van rezgéscsillapítva az összes lemez a kocsin akkor :( Majd ha meglesz az enyém csinálva meghallgatózzátok, érdemes-e megcsináltatni.

Az interneten vitatkozni olyan, mint a paralimpia: ha nyersz is, retardált maradsz.

(#1198) Qru válasza Parci (#1196) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nálam is zörög.

Akkor ez nem bug hanem feature lesz... ;] :DDD

#nincsbennetarcsi

(#1199) outsiders válasza Qru (#1198) üzenetére


outsiders
aktív tag

Nem, ez szar... :DDD Rendszámtábla tartóját kell odaragasztani úgy, hogy mögötte valami szivacsos dolgot beraksz, plusz le kell rezgéscsillapítózni azt a csomagtérajtót, hogy ne olyan hangja legyen, mint amikor bevágod a pottyantós ajtaját..... :))
PiciPeti Corolláját néztem már ami fullra le volt szigetelve mindenhol, összehasonlítva a saját e12-esemmel ég és föld mindennek a hangja ha becsukod, mély puffanás csak, semmi rezgés meg hullámzás.

Az interneten vitatkozni olyan, mint a paralimpia: ha nyersz is, retardált maradsz.

(#1200) Qru válasza outsiders (#1199) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ajtó az nem zörög, abban (is) van már anyag (2010-ben usa-ban a kategóriája egyik legbiztonságosabb autójának választották meg az mk3-as Imprezát ([link])). Inkább csak a rendszámtartó keretet kéne minőségibbre cserélnem. :D

#nincsbennetarcsi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.