Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-17 09:07:23

LOGOUT.hu

Subaru topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#501) Qru válasza outsiders (#500) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Poénból felajánlanám megvételre a Subarunak: kicsit tanulmányozzák, hogy kell jó dízel motort csinálni... :DDD

#nincsbennetarcsi

(#502) Parci válasza Jorus (#491) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

én abszolút a hazai piacból indultam ki. meg abból, hogy 3 milláért már mi-mindent lehet kapni. nem cserélném le semmire az outbacket, de azért ez is "csak" egy autó, van elég sok másik. és egy lexus ls, de akár honda legend sok szempontból más világ, más kaszt.

amúgy meg: turracher höhe - pilisvörösvári kistérség, 9,6 literes átlagfogyi (lécek a tetőn), mondjuk nem nyomtam neki, kivéve 4-5 s# típusú :DDD gyorsítást.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#503) Qru válasza Parci (#502) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Akkor ez nagy rész pálya meg egy kis országút? Mert az nagyon jó. Ilyen terepen az enyém is bekér 8-at siman.

#nincsbennetarcsi

(#504) Parci válasza Qru (#503) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

igen. hátsó utakon bicskéig, aztán m1 parndorfig, aztán 50-es út eisenstadtig, aztán oszták pályák, meg a végén némi országút. óra szerint 130 km/órával mentem, szóval nem siettünk... mellesleg a keret nélküli ablakokkal kb. 110 km/óráig lehet zenét hallgatni, fölötte bömböltetni kell, hogy túlordítsa az amúgy sem kicsi zajterhelést... szóval azért nem egy lexus ls, na.

viszont a boxer ordítása 7000-ig forgatva minden alkalommal észvesztő :DDD. és külön imádom, hogy amikor átdobod s#-ba és visszavált, külön hátbarúg a kocsi :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#505) Qru válasza Parci (#504) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

El is hagyták a keretnélküli ablakot. :D

Pályán nálam csak 2 opció van vagy 120 vagy 150. 130 nem jó mert ott márt vált a vezérlés és érezhetően megjön az étvágya. Ha meg megjön legalább haladjunk is...

Ez teljesen jó fogyi. A végén kiderül, hogy nekem is beleférne a költségvetésembe egy ilyen csillagromboló. :))

Mod:

Kevesebb fogyi cserébe nincs sehol hátbarúgás.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#506) Jorus válasza Qru (#505) üzenetére


Jorus
nagyúr

4200 km után így alakul nálam a fogyi. Ez visszafogott autózással és sok M0-lal értendő. A gyári érték egyébként 14l/100km. :DDD

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#507) Parci válasza Jorus (#506) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

14 liter városban, de az m0 nem város, érhető, ha sikerült levinni ilyen szépen. ha tényleg csak rövid, városi utakra használom, nálam vidáman kijön a 14 liter.

qru: jellemzően népszerűtlen vagyok a véleményemmel, de szerintem egy használt, prémium kocsinál a fogyasztás másodlagos. persze, ha 10+ évre veszed és évi 2-30e km-t mész, akkor nem, de ha mégsem mész olyan sokat, azt sem városban és a kocsit sem 10 évre veszed, akkor mégis mennyit költesz a többletfogyasztásra? érdemes kiszámolni, lehet, hogy kijön 1m ft mondjuk öt év alatt, na de közben pazar vas van alattad ÉS jó eséllyel a motorra stb. semmit sem kell költeni. azon felül, hogy olcsón kapod a gépet vételkor, mert senkinek sem kell, hiszen "sokat fogyaszt".

így lett lex ls-em tíz éve és outbackem most. tényleg szomjas cucc. de akárhányszor felordít a boxer, mindig arra jutok, hogy igyon csak, ha szomjas :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#508) Qru válasza Jorus (#506) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ez nem olyan vészes fogyi. Sőt...

#nincsbennetarcsi

(#509) Parci válasza Qru (#508) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

túlgondolkodod ezt a dolgot... pedig kb. most lehet utoljára szép példányokat levadászni ebből a 2003-2009 közötti szériából. ha találsz egy jó vételt, csapj le rá, aztán legfeljebb elpasszolod. látod, a fan club felszippantja, mindig likvid cucc :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#510) Qru válasza Parci (#509) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az a baj, hogy az indokoltnál így is 1-el több autóm van ([link]) szóval egyelőre akkor lesz "új" ha Bubit kiflibe hajtom vogy ellopják. :D

mod:

Egyiket sem szeretném nyilván de legközelebb nem félek majd beleugrani egy ilyen szomjasabb jószágba. :K

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#511) Parci válasza Qru (#510) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

tök jó az a 170 lovas impreza egyébként, szard le az öreg, nehéz, tohonya outbacket :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#512) Qru válasza Parci (#511) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Majd egyszer megyunk egy kort. :K

#nincsbennetarcsi

(#513) Jorus válasza Parci (#507) üzenetére


Jorus
nagyúr

True, ha városban poroszka van, akkor mindjárt 10.4 - 10.8-ra ugrik a BC szerinti átlagfogyi, és ha nullázom előtte a trip ODO-t, akkor simán megvan a 11-13 lityis avg. De ez ilyen, ezért szeretjük. Meg az olyanokért, amikor érdi emelkedőn 185-nél kihúzódik előled a zsírúj XC90-es, mert belátja hogy nem gyorsul tovább a nagy dízelbatárja. :)

Annak idején (tavaly tavasszal kb.) egyébként úgy indultam el autót keresni, hogy benzines legyen, és relatíve erős legyen (200+ LE), a kor másodlagos, váltó másodlagos, fogyasztás nem érdekel, megbízhatóság ellenben fontos, és ne legyen több, mint 4 misi. Amiket néztem: RS Octi-k, 3.6-os SuperB-k, WRX-ek, és STi-k, 5-ös BMW-k, nagyobb Lexusok, erősebb Saab-ok, néhány Porsche (mondjuk nyél b*zis, de egy kört megért), A8-ak, A6-ok és Allroad-ok, valamint nyilván erősebb Lega-k.
Majd egyszer, ha lesz időm és kedvem levezetem az egy év keresgélés eredményeit, tanulságait, az egyes, megcélzott típusok körébe tartozó autókat és hirdetőiket jellemző szatirikus elemzéseimet. :)

Végeredményében elmondhatom, hogy az, hogy egy 3.0R OBK tulajdonosa lehetek itt és most, az azt bizonyítja számomra, hogy az élhető és létezésre érdemes világok egyik utolsó példányában élünk és létezünk. :)

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#514) Parci válasza Jorus (#513) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

superb 3,6 és saab 9-3x v6 turbo nálam is listás volt, ahogy az rx350 is. a németekkel a skodán felül nem foglalkoztam, egyszerűen nem merek beleugrani, meg nem is akarnék egy németből kiszállni sehol.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#515) Qru válasza Jorus (#513) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jól választottál. Nálam kb ez volt szempont rendszer anno:
5m alatt, max 3 éves, megbízható, szívóbenzin, legalább 150 lóerő fwd vagy awd, férjen bele a család is és 10 alatt egyen.
Bár ennek némiképp ellent mond, hogy azért egy percig a Boxster is benne volt a kalapban. :D Amúgy ha lett volna G8 Civic 5 ajtós 2 literes motorral azt vettem volna de az 1,8-as nem volt elég erős így kiesett.

#nincsbennetarcsi

(#516) Parci válasza Qru (#515) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nálam az ls400 (hátsó kerék, sok ló) és az x-trail (gagyi 4wd, magas bódé, no esp), valamint a drivingcamp tapasztalatai alapján így nézett ki: 5 csillagos törésteszt, esp, sok légzsák, kombi/egyterű/suv karosszéria, normális összkerék, <2,5m ft és <10 év, erős legyen. ja, szívó benya alap.

gondolkodtam azért a fentieknek nem megfelelő gépeken is, avensis és accord 2,4 például, meg mazda6 2,3gt stb.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#517) Qru válasza Parci (#516) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen a biztonság nálam is szempont volt. Accord meg S60 tetszik de inkább hatchback-et akartam. Bár bevallom szemezten egy 328i-vel is meg Mazda 6-al is... De végül elvetettem őket az automata miatt.

#nincsbennetarcsi

(#518) carr válasza Qru (#496) üzenetére


carr
őstag

50kmh alatt valóban haszontalan. :DDD
felette ha jól van feltéve akkor nem mászik ki a fénybe az állat Nekem bBevált. Kb 8 éve használom. Előtte vittem haza nyulat, őzet, gyerek vaddisznót, meg egy szarvast de utóbbi meggondolta magát, és elszaladt utólag.
Szóval ha nem a szelvedo mögött van, dísznek akkor hat.

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#519) Qru válasza carr (#518) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Hát akkor lehet beszerválok egyet múltkor a telekre menet egy Muflon jött ki elém. Hát nem gyengén összemostam magam... :D Szerencsére sötétben sosem tolom felfelé.

#nincsbennetarcsi

(#520) Parci válasza Qru (#519) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nekem ma egy kutya bambult be, 1 méterre tőlem álltam meg...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#521) Qru válasza Parci (#520) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ne is mondd. Balcsiról jöttem haza hajnalban és kifutott elém egy zsemleszínű kutya. Toltam egy satut de vhogy a 6 éves BS Potenza nem annyira akart már tapadni... Az volt a mázlim, hogy a gumicsikorgástól megijedt és a felezővonanál iránytváltott, visszafelé szaladt nem tovább az úton. Ha nem fordul meg kb 90-el elcsapom. :(

mod:

Azét az új gumival már jobban megy a megállás.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#522) Qru


Qru
MODERÁTOR

Subaruval a bobpályán

Nem semmi...

#nincsbennetarcsi

(#523) Parci válasza Qru (#522) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ügyes a subaru ezekkel az extrém szitus reklámokkal, még én is érzem magamon, hogy "naná, mert ez egy subaru". :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#524) radi8tor válasza Parci (#523) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Vagy a filmekkel: Baby driver

⭐ Stella

(#525) Parci válasza radi8tor (#524) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

jájj, kell egy ilyen piros sti! :B

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#526) Qru válasza Parci (#525) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Hmm Carr Bubuja is piros. Nekem gyanús is a srác, nagyon el van tűnve... ;] :DDD

Nem tudom kiszúrtad-e de ez egy UDM STi. Persze ez a lényegen nem változtat: kéne.

mod:

Bár nekem jobban bejön a nagy szárnnyal mint ezzel a banán szárnnyal.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#527) Qru


Qru
MODERÁTOR

Azért szép nagy pofont kapott szegény...

#nincsbennetarcsi

(#528) Jorus válasza Qru (#527) üzenetére


Jorus
nagyúr

Jössz akkor csütörtökön? Mert akkor odagurulok 1930 körül én is, hogy tudj menni egy kört OBK-val. Ha nem jössz, akkor inkább sörözök este. :D

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#529) radi8tor válasza Qru (#527) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Hány autót törhettek össze vajon?
Vagy WRC aztán könnyen cserélhetők a kaszni elemei? :)

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#530) carr válasza radi8tor (#524) üzenetére


carr
őstag

qru: gyakorlok vaze. :D

a baby driverben mi a nettó f,szt keres egy automataváltós förmedvény? ezen voltam kiborulva a faszbukos bejegyzésen is. stabil agyfaszt kaptam rögtön. :D :O

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#531) Qru válasza Jorus (#528) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen jövök! Gyere!!!!

mod:

Radi: Sztem ezek ilyen gyorsan cserélhető cuccok.

carr: Amerikai film amerikai embereknek... :(

Na majd újraforgatjuk a 24-es úton a tiéddel. :))

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#532) Parci válasza carr (#530) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

egyébként láttál már nem 30 éves tervezésű automata váltót (kellően erős kocsiban)? nem filmen persze, hanem a kezed alatt, kellően hosszú időn át.

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#533) Qru


Qru
MODERÁTOR

Srácok! Van valamelyikőtök autójában TPMS rendszer?

Parci: Sztem csak általános ellenérzés, amolyan ízlés béli dolog. Én próbáltam, élhető de akkor sem kéne. Szeretek váltogatni és kész. :K

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#534) Parci válasza Qru (#533) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

odáig oké, hogy valaki azt mondja, hogy szereti az élményt és kézit akar és kész. akkor leszek ideges, amikor szarozza, mert a 27 éves 1,2-es opel kadettjében szar volt. mert szarozza, mert "gagyi", meg "nehogymá ne tudjon váltani".

tpms: eddig megúsztam :B

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#535) carr válasza Parci (#532) üzenetére


carr
őstag

Parci:
láttam. vezettem is.
jó, hogy a vezetési élményt nem akarja elvenni az automata vezetéssel. haggyámá. mintha buszoznék, csak nem vagyok időhöz kötve. imádok vezetni. pláne subarut. váltani, akkor amikor én akarok, és nem akkor amikor a gép mondja, hogy váltsak. :P

Qru: gyertek csapatni. bátran. ha a motorosoknak lehet, akkor a subarusoknak pláne.
nem beszélve arról, hogy az északi oldalon már galyatetőig friss aszfalt van, és olyan kilátás néhol (az erdőirtás (hivatalos ) miatt), hogy pelenkát kell cserélnem, pedig ott nőttem fel.
<3

ps.: büdös vagyok,mint egy zombi, megyek megmosom a sunám.
#connections

[ Szerkesztve ]

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#536) Parci válasza carr (#535) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

érdekes, 10 év ls400-azás alatt egyetlen pillanatra sem jutott eszembe, hogy de jó lenne kézzel váltani. ahogy az outback 3.0r-nél sem. de egyébként húgom rallyes expasija is egy automata landcruiserben sínylődött :DDD

és én is szeretek vezetni. persze tény, én nem kilinccsel előre vágyom kiesni a hajtűkanyarból. meg mondjuk nem is fikázom a kréziváltós kocsikat/sofőröket.

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#537) carr válasza Parci (#536) üzenetére


carr
őstag

én a kényelmi szempontokat nem minden esetben csipázom autóban. Az automata váltó pont ilyen.
ellustít, hagyja lankadni a figyelmet. nettó átver hosszú távon. Nekem az nem pálya. :)
Elektromos ablakot viszont preferálom, pláne ha olyan mint a bubumban van. 4 állású a vezetőoldali. 2fel 2 le. :DDD
De kinek mi.
:R

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#538) Parci válasza carr (#537) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

mondd azt, hogy szeretsz váltani, azt simán elfogadom (nem mintha nem lennének ott a f1-es váltófülek a kormány mögött nekem is :DDD). a lustításra viszont inkább azt tudom mondani, hogy még több figyelmed marad az útra, forgalomra. és egy automata nincs útban, csak teszi a dolgát a háttérben. van gyenge autóban is automatánk, az szörnyű. de 400 nm és 250 ló környékén már szépen karcol.

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#539) carr válasza Parci (#538) üzenetére


carr
őstag

Szeretek váltani. :DDD

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#540) Qru válasza Parci (#534) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Én sajnos nem. Most az a bajom, hogy nem tudom átműthető-e a gyári érzékelő az acélból az aluba vagy vennem kellene újat? Ha igen az 20k/db... amihez nincs "kedvem".

Kormiban nálunk is DSG van. Szépen pakolgat. Főleg dugóban jó, hogy nem kell kuplungolni állandóan de szeretek váltani Bubiba akkor sem kéna automata. Főleg, hogy az automata váltó mellé egy butább awd rendszer jár. :D

carr: Nem rég jártam arra és egy mx5 ment előttem. Kicsit megkergettem... meglepett mennyire jók kanyarban azok a gépek. Frankón nem tudtam volna elmenni mellette.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#541) carr válasza Qru (#540) üzenetére


carr
őstag

Ilyenek ezek a macüda-k. :)
Megleően jó az úttartása. :)
De azért egy vehemensebb awd kanyarban legyilkolja. pláne ha nem keresztben megy, kilinccsel előre, és elférni mellette... :D

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#542) Qru válasza carr (#541) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

De nagyon bátran beengedte a kanyarokba, csak pislogtam. Annyi, hogy én előbb tudtam kigyorsítani.

#nincsbennetarcsi

(#543) carr válasza Qru (#542) üzenetére


carr
őstag

prios, fekete vászontetővel. :K
láttam a napokban... mikor én mentem illegálban át a mátrán a bubuval, (fű bazeg már 2 éve) akkor se nagyon volt senki, aki utolért volna, pedig csak 1.6 idegbaj, 90 szédült mén... :D
ennyit jelent a helyismeret.
Néha még a 60le. is sok, a minusz (!) 100Nm nyomatékkal. :DDD
(opel astra 1.4 60LE C14NZ) xD
:Y

[ Szerkesztve ]

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#544) Qru válasza carr (#543) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nyáron még csak csak haladnak de télen... Nem győzöm kerülgetni őket. Legutóbbis egy Pug Partnert segítettünk ki az árokból. :(

#nincsbennetarcsi

(#545) carr válasza Qru (#544) üzenetére


carr
őstag

tudom miről beszélsz, esnek-kelnek csak. sunday driver kategória...

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#546) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

qrva profik vagytok ti ketten ;)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#547) carr válasza Parci (#546) üzenetére


carr
őstag

jöhetnél te is... mátraszéli csapatás lesz. :D
:DDD

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#548) Qru válasza Parci (#546) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem de azért amikor ilyen úton a nyárigumis X5 csúszkált előttem akkor azért elkocogok mellette.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#549) Parci válasza Qru (#548) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem volt lé téligumira, van ilyen, a bmw a szegény ember autója ;]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#550) carr válasza Parci (#549) üzenetére


carr
őstag

;] ;] :D

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.