Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-17 09:07:23

LOGOUT.hu

Subaru topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1201) outsiders válasza Qru (#1200) üzenetére


outsiders
aktív tag

A Fori ajtajában is van anyag rendesen, csak a zajcsillapítás nincs benne, abszolút semmi. Ez okozza a problémát :) A keret minősége sokat nem segít, le kell rögzíteni rendesen az a lényeg ;]

A fori is ott van ebben a listában.... :P [link]

[ Szerkesztve ]

Az interneten vitatkozni olyan, mint a paralimpia: ha nyersz is, retardált maradsz.

(#1202) Qru válasza outsiders (#1201) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Akkor nem kell aggódnod. :K

Múltkor ültem egy MX5-ben, kajak nem éreztem magam biztonságban. Mondom ha ez tetőre kerül akkor egy fejjel alacsonyabb leszek az tuti. :D

To all:

Az összefoglalóba bedobtam pár teszet az elmúlt kb 10 évből meg két használt tesztet is, ha vmit kihagytam amit érdemes lenne még betenni szólajtok!

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#1203) stickermajom


stickermajom
addikt

Arra amúgy van valami praktikus magyarázat, hogy több itthoni WRX-nél, vagy STI-nél miért kerül le a rendszám mögé a hűtő fentről? Nagyobb fér be lentre?

(#1204) Jorus válasza stickermajom (#1203) üzenetére


Jorus
nagyúr

Több mindentől függ, itt elég jól összeszedték mikor miért jó a front hűtő, és mikor a top.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#1205) Qru válasza Jorus (#1204) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ez jó megy is az összefoglalóba.

Btw hétfőn hozza futár az új gyertyákat. :K

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#1206) Jorus válasza Qru (#1205) üzenetére


Jorus
nagyúr

Remélhetőleg az a probléma oka. Te cseréled? 2.5-ösnél még valahogy el lehet férni, bár erősen javasolt a nőgyógyász-rutin. :D

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#1207) Qru válasza Jorus (#1206) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen autószerelő a haverom, ketten megcsináljuk (ha tudjuk). Szemre van/lesz elég hely, azért ez nem egy nagy motor. De kiderül hamarosan. :D

#nincsbennetarcsi

(#1208) Jorus válasza Qru (#1207) üzenetére


Jorus
nagyúr

Ki kell szedni pár felesleges dolgot, szal ilyen léxűrőház, akksi, ablakmosó asszem. H6-ról olyan videókat láttam, amin valahogy alulról nyösztörgetik kifelé a gyertyákat, elég furi. :D

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#1209) Qru válasza Jorus (#1208) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Itt is az lesz, csak ugye a H4 sokkal rövidebb. Szóval akksi ki a másik oldalon meg a légszűrőház és az elvileg elég. Aztán majd kiderül.. :D

#nincsbennetarcsi

(#1210) Qru


Qru
MODERÁTOR

Unboxing? :))

#nincsbennetarcsi

(#1211) filatis1 válasza Qru (#1210) üzenetére


filatis1
újonc

Hirtelen azt hittem, valami házikolbász 😜😀

(#1212) Qru válasza filatis1 (#1211) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Majdnem. :D

Szerintem nem örülnél ha ez kerülne a szendvicsedbe. ;]

#nincsbennetarcsi

(#1213) filatis1


filatis1
újonc

Nnna! 98 Ezer

Nem tudom sok vagy kevés. ennyibe került az olajcsere, szürők, összes fékbetét csere, fékfolyadék csere, ablaktörlő lapátok cseréje. és teljes diagnosztika + átnézés a Seibikonál.

Azért vittem végül oda, mert 2 éves kora óta oda hordták. legalább átnéztem a múltját is :)

(#1214) Jorus válasza filatis1 (#1213) üzenetére


Jorus
nagyúr

Én is hozzájuk járok, illetve az előző tulaj is oda hordta az autót előttem. A 98k korrekt összeg, gonndolom te is a szokásos Motul 300V-ből kaptál 7 litert. Milyen fékbetétet ttettek fel? Ha már itt agyunk, neked milyen fékrendszer van fent? Úgy tudom, kétfélével forgalmazták anno ezeket az OBK-kat, Akebonoval és Tokicoval. Plusz nálad is cserélni kell gariban az utasoldali légzsákot?

Qru: bekerült a gyertya?

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#1215) Qru válasza filatis1 (#1213) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az tök jó ár! Milyen betétek mentek bele azt tudod? Ablaktörlőlapátból milyet kaptál?

Jorus: Még nem, hétvégére van betervezve (remélem lesz rá szabad kapacitás).

#nincsbennetarcsi

(#1216) filatis1 válasza Qru (#1215) üzenetére


filatis1
újonc

fogalmam sincs milyen betéteket raktak bele. de sokkal jobb lett a fékhatás. olajból motult, azt mondták.

sajna azt se tudom milyen fékek vannak rajta. néztem már de nem látszik semmi. egy kicsit (nagyon) rozsdás a féknyereg felülete. és nem látom mi van rá írva. az ablaktörőlapátokat megnézem estére milyet kaptam.

az a gond , hogy nem tudtam ott lenni. bár mondták, hogy megvárhatom. Sokat dolgozom az ASIA Centerbe.

reggel odavittem, 3 kor elhoztam.

(#1217) filatis1 válasza Jorus (#1214) üzenetére


filatis1
újonc

igen cserélték a légzsákokat idén februárban. annak a “számlája” megvan

(#1218) Qru válasza filatis1 (#1216) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Bosoko van nekem a Hondán meg a Subarun is. Nem drága, nagyon jól töröl és tartós. :K

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#1219) filatis1 válasza Qru (#1218) üzenetére


filatis1
újonc

Na megnéztem. Valeo ablaktörlőket raktak fel

(#1220) Qru válasza filatis1 (#1219) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az is jó! :K A Hondámon a Bosoko előtt az volt fent évekig.

#nincsbennetarcsi

(#1221) Parci válasza Qru (#1220) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

szerintem a valeo/bosch nem tartós :(

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#1222) Qru válasza Parci (#1221) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nekem bevált csak azért cseréltem le mert zavarta a szemem a keretes megoldás, az aeroblade jobban tetszik.

#nincsbennetarcsi

(#1223) Qru


Qru
MODERÁTOR

270k km és már túl van egy HF felújításon... :F

OBK 3.0R

#nincsbennetarcsi

(#1224) stickermajom válasza Qru (#1223) üzenetére


stickermajom
addikt

Olvasgatva a topicot nem jöttem rá, hogy mi a fene az az OBK.. :DD

(#1225) Qru válasza stickermajom (#1224) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az Outback rövidítése. :))

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#1226) stickermajom válasza Qru (#1225) üzenetére


stickermajom
addikt

Kattintottam a linkre, most már értem. :P

(#1227) Parci válasza Qru (#1223) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

több baja volt ennek a kocsinak, subaruklub fórumos srác árulta. anno írtam neki, hogy 2m-t ér egy ilyen, nem többet, akkor nagy volt a szája, meg is védték mások is. akkor 2,5 körül ment. azért 270e km nem kevés, és ezekben a gépekben nincs is mindig ennyi, én is 158 ezerrel vettem, szerintem kb. sosem érem el a 270 ezret.

picit elégtétel nekem látni, hogy azóta is rajta rohad. mondtam én, hogy nem irreális, amit kínálok érte (és cseppet sem bánom, hogy végül picit drágábban vettem egy sokkal jobbat).

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#1228) Jorus válasza Qru (#1223) üzenetére


Jorus
nagyúr

Igen, ez az az OBK, ami roppant problémás, több mint 2 éve hirdetik, lassan 1 misit engedtek az árából,, a tulaj is körbepanaszkodta vele anno a klubot, meglehetősen egyedi eset. Ennél a példánynál kvázi csak a gázosított Subaruk eladhatatlanabbak. :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#1229) Qru válasza Parci (#1227) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

+ Jorus: Akkor felejtős. Nem mintha mostanában lenne esedékes a kocsi csere de Jorus OBK-ja meggyőzött. Bár igazából egy XV is elég lenne csak azok még drágák nekem...

#nincsbennetarcsi

(#1230) Parci válasza Qru (#1229) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem fogsz te már akarni az újabb imprezádból egy ilyen régebbi outbackbe átülni. ezeket most lehet venni, pár év múlva már nagyon öregecskedők lesznek. de az utód is jó gép. a 3,6-ossal :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#1231) stickermajom


stickermajom
addikt

Ha már a subaruklub szóba jött. Így friss csatlakozóként ugye én nem látok bele. Befizetném a tagdíjat, de nem tudom milyen a tartalom odabent, lehet-e hasznos szakmai információt szerezni mondjuk az EJ205-ökről, vagy inkább tényleg "klub" és baráti közösség. Voltatok/vagytok esetleg tagok?
Nem vág földhöz az 5k, de ha vásárlás előtt annyira nem létszükséglet csatlakozni, akkor inkább félretenném azt is a malacperselybe. :)
Redditen és clubwrx-en így is rengeteg hasznos infóra leltem, jegyzetelek is szépen.

[ Szerkesztve ]

(#1232) Qru válasza Parci (#1230) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Akkor marad az XV. Megvárom amíg kiöregszik az első tulajok alól. :K

mod:

stickermajom: Ha megy az angol akkor minden infót megtalálsz a klubbon kívül, szvsz felesleges. Én tag voltam ott de mióta fizetős nem járok, mert a számomra hozzáadott értékük 0.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#1233) ADAM1337


ADAM1337
nagyúr

Ezt megnéztem.
Elvileg francia import, szemre vételezésnél csak esztétikai apróságok voltak.
Mi az ami típus specifikus.
Balos 2.0 wrx-et keresek, vagy ami rwd-re átalakított már.
A cél élményfaktor, egyelőre második autónak aztán elválik. (Az 5-ösöm túl halk, és lomha)

[ Szerkesztve ]

(#1234) stickermajom válasza ADAM1337 (#1233) üzenetére


stickermajom
addikt

Minden BMW-s ide vágyik. :D

(#1235) Jorus válasza ADAM1337 (#1233) üzenetére


Jorus
nagyúr

2.0-s WRX-ek rendben szoktak lenni, ellenben az azonos korú 2.5-ösökkel, pláne STI-kkel: Ha van rá lehetőséged és komoly a szándék, vidd el egy szaxervizbe átvizsgálásra (Hace Car, Seibiko, EF, pl.), Seibikoba 15 ropi, ha nem ott szervizelték, 5 ropi, ha igen.
Télen jó dolog velük mókázni, és gyönyörű a hangjuk, de a sima 218 lovas WRX-ek nem túl erősek (pláne, hogy 5-ösből ülsz át) - cserébe tartósabbak, mint az STI-k. Belül gondolom láttad őket, lelombozó, de mondjuk az a kóbor kutyát nem érdekli, amíg bubog és rotyog mögötted a 60-as rendszer. :)

Más. Haver OBK-ja most lett kész, PROEX rendszert kapott, jövő héten, ha hazamentünk, meghallgatom, lehet, nekem is kelleni fog. Állítólag olyasmit kért, hogy 3.000 rpm-ig ne legyen semmi változás, de utána üvöltsön rendesen. .Aszongya olyan lett, amilyet elképzelt... Kíváncsi vagyok. :) Mondjuk 3.000-et 140-nél forog, szal utazóban (jó, mondjuk én nem annyival szoktam utazni :D) sem lehet zavaró, de majd megnézzük jövő héten, hogy mit alkottak neki.

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#1236) stickermajom


stickermajom
addikt

BOV-okról találtam egy jó leírást, ami akár az összefoglalóba is beférhet: BOV FAQ

Eddig is egy kicsit bazárinak tartottam, legalább már tudom, hogy van hátránya is. Vásárláskor ez is egy szempont lesz.

(#1237) ADAM1337 válasza Jorus (#1235) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Csak úgy veszek, viszont a legtöbb helyen csak szerelőt tudok oda vinni.
Ha valamelyik szerviz is benne van úgy veszek csak nyilván átnézéssel, költségbe valós a 300k egy rwd átalakítás ?

(#1238) Parci válasza Jorus (#1235) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

eléggé üvölt az ilyen extrázások nélkül is 5000 fölött :B

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#1239) Jorus válasza Parci (#1238) üzenetére


Jorus
nagyúr

Szentem is, szal kíváncsi vagyok, mit alkottak. Majd készítek videót az én gyárimról, mellette haver Proexéről, aztán talán valami hallható lesz. :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#1240) stickermajom válasza ADAM1337 (#1237) üzenetére


stickermajom
addikt

Ha ennyire fontos az RWD, akkor hogyhogy nem valami olyasmit nézegetsz, ami gyárilag is az volt? Egy E36, vagy egy MX-5 sperrel játszósnak szerintem király, ha valaki keresztbe akar közlekedni.

(#1241) Qru válasza ADAM1337 (#1233) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Alá is kéne nézni meg mondjuk Seibiko/Hace-es átvizsgálás nélkül tuti nem venném meg (se ezt se mást). EF szar, hülyék, nem értenek hozzá de legalább drágán melóznak, azt engedd el.

Ha mókázós kell akkor ezt pont most tették be a Subarus csoportba: [link]

mod:

stickermajom: Köszi, be is tettem. :K

MX5 gyenge azt kiejteném. Egy ac schnitzer-es 330Ci-t vezettem, na az már döfi. Akkor meg is fordult a fejemben egy bmw vétel. :D

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#1242) ADAM1337 válasza Qru (#1241) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

láttam én is ezt, amit linkeltem jobban tetszik.

(#1243) Qru válasza ADAM1337 (#1242) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Akkor nézesd meg a Seibikoban vagy a Hace-ben. :K Ott alánéznek, megnézik milyen állapotban vannak a féltengelyek, csuklók, futómű, hogy áll a rozsdásodással, stb.

#nincsbennetarcsi

(#1244) ADAM1337 válasza Qru (#1243) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Remélem hamarosan már lesz időm munka mellett intézni.

(#1245) Qru válasza ADAM1337 (#1244) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Meló mellett nehéz, mert ami igazán jó azt hamar elviszik. Szerencsére a Subaru rétegmodell így azért most nem lesz olyan nehéz jót találni. :K

#nincsbennetarcsi

(#1246) ADAM1337 válasza Qru (#1245) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Elvileg 1-2 hónap és már van időm a projectre, leszervezni stb.
Már alig várom, hogy eljöjjön az az idő.

(#1247) outsiders


outsiders
aktív tag

Második mért tankoláson 8.37 lett a fogyim, ez egész jó már szerintem. 445km ebből országút és pálya vegyesen kb 360, többi város. Országúton rászoktam most a tempomatra ha engedi a forgalom, óra szerint 105 körülre lövöm,a tempomat-karral gyorsítok meg lassítok.... :DDD

Az interneten vitatkozni olyan, mint a paralimpia: ha nyersz is, retardált maradsz.

(#1248) Qru válasza outsiders (#1247) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az nagyon korrekt. :K

Spritmonitoron vezeted a tankolasokat?

Jorussal voltunk par hete Balcsin akkor nekem is jol fogyasztott, igaz nagypapa modban mentem. :D

#nincsbennetarcsi

(#1249) outsiders válasza Qru (#1248) üzenetére


outsiders
aktív tag

Aha, elkezdtem már a múltkor ;] Ez nem volt nagypapás, inkább próbáltam állandó sebességgel menni ahol engedte a forgalom, plusz nem kellett klímázni se nagyon mostanában.

Az interneten vitatkozni olyan, mint a paralimpia: ha nyersz is, retardált maradsz.

(#1250) Qru válasza outsiders (#1249) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Tempomat hasznos lehet vele sporolni. Varoson kivul en is sokat hasznalom.

#nincsbennetarcsi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.