Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-17 09:07:23

LOGOUT.hu

Subaru topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1651) Parci válasza Jorus (#1649) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

lehet, hogy így jobban elférni, mert ülve nemigen, max. ha te vezetsz :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#1652) carr válasza Jorus (#1637) üzenetére


carr
őstag

bazeg, kerestem a like gombot! :D

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#1653) Petester válasza Jorus (#1650) üzenetére


Petester
senior tag

De az nem új modell, hanem facelift. Vagy nincs jelentősége?

Próba fekvés mi? Aludtam már a Bogárban is, ez luxus lakosztály ahhoz képest! :DD

[ Szerkesztve ]

(ó\_!_/ó)

(#1654) outsiders válasza Jorus (#1649) üzenetére


outsiders
aktív tag

Foriban is van ekkora hely, btw egész kényelmesnek tűnik :DDD

Az interneten vitatkozni olyan, mint a paralimpia: ha nyersz is, retardált maradsz.

(#1655) Petester


Petester
senior tag

Álmodtam egy világot magamnak... Jah, nem, létezik: [link]

(ó\_!_/ó)

(#1656) carr válasza Jorus (#1649) üzenetére


carr
őstag

megvesztél? befagy a mindened! :D

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#1657) Qru válasza Petester (#1653) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Csak egy facelift. Továbbra sem a globális platformra épül tehát a váz maradt, a motorok maradtak.
Itt írnak róla mi változott: [link]

mod:

Én aludtam egyszer a Jazz-ünkben, abban elfértem mert teljesen síkba dönthető a hátsóülés.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#1658) Jorus válasza carr (#1656) üzenetére


Jorus
nagyúr

Dehogy, hoztunk generátort, meg kis villanyos hősugárzókat, azt mindenki bevezeti az autójába, és jóéjszakát, hajnali 3-kor meg lehet elkezdeni dobálni. :) Anno sátraztunk, de rájöttünk, hogy sokkal könnyebb egy jól szigetelt autót befűteni, mint egy sátrat, plusz kényelmesebb is, mert nem kell a földön aludni. :D

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#1659) Jorus


Jorus
nagyúr

Ha ilyen mostani hidegben itt a hegyek között első indítás előtt ráadom a gyújtást, és a töltésjelző 11V-n áll az menyire gáz? Pöccre indul, meg minden, utána felmegy szépen 14-14.5V-re, de nyáron még 12V-n állt első indítás előtt, ha ráadtam a gyújtást. Mivel egyszer rá kellett tölteni az akksira, ezért mostanában figyelem a töltést. :) Amúgy nagyon jól lehet aludni az autóban. :K

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#1660) Petester válasza Jorus (#1659) üzenetére


Petester
senior tag

Akkor az akkud ezt a telet már nem húzza ki. :(

(ó\_!_/ó)

(#1661) Jorus válasza Petester (#1660) üzenetére


Jorus
nagyúr

Nem lenne meglepő, minimum 6 éves a mostani, és új korában sem volt a csúcskategória képviselője.
Boltban kapható akksik mennyit állnak maximum eladás előtt? Van erre vmi előírás? Azért kérdem, mert megvenném előre az akksit, és ha a mostani beadja a kulcsot, akkor nem aznap reggel kellene pingvinezni meg akksit venni menni, hanem csak berakom, azt annyi. Van annak vmi hátránya, hogy megveszem most, és mondjuk decemberben, januárban rakom be, vagy ha akkor veszem, akkor teljesen friss akksit kapok esetleg?

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#1662) filatis1


filatis1
újonc

Sziasztok!

Jövök hazafelé vidékről, tempomat bekapcsolva... hírtelen tempomat kikapcsol és kigyulad ez a kettő symbólum
https://prohardver.hu/dl/upc/2017-11/19/673546_wbtauzb56zhunwnm_img_0094.thumb.jpg
+ a cruse villog.

azt olvastam hogy az ABS, kipörgésgátló meg a tempomatot vezérlő computer nem műkódik.

hol található? :)
és mi a neve ennek az egységnek?
hátha csak kontakthiba a csatikban.

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#1663) outsiders válasza filatis1 (#1662) üzenetére


outsiders
aktív tag

Nekem a Foriban hasonló hibát a lambdaszonda döglődése okozott.

Az interneten vitatkozni olyan, mint a paralimpia: ha nyersz is, retardált maradsz.

(#1664) carr válasza Jorus (#1661) üzenetére


carr
őstag

Megveszed, rádobsz egy okostöltőt. (lidlben 5rugóért szokták az emberhez vágni akciósan, ha van persze...)
Azt rábaszod csillagos töltésre. Az tornáztatja az akkut amíg nincs használva. Azt annyi. :))
*edit:
ui:
A fűtésről nem volt szó! :D
Jó fogást!

[ Szerkesztve ]

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#1665) Petester válasza Jorus (#1661) üzenetére


Petester
senior tag

Menj el egy autós boltba vagy autó villamosságishoz, hogy mérjenek rá, mennyi indító áram maradt benne.
Akkut a helyedben csak akkor vennék, ha már tényleg megkotlott. Sajnos már csak 1 év gar van rá. Nekem egy Bosch a gari lejárta előtt 1 hónappal lett cserés. Szerencsére a Bosch ia úgy látta, hogy tényleg off, így pénzt visszakaptam és vettem egy Bannert. :D

(ó\_!_/ó)

(#1666) Qru válasza Jorus (#1661) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Hónapokat áll az akksi a bolt polcán is arról nem beszélve, amíg eljut a gyárból a boltig. Szóval nem kell paráznod. Esetleg okos töltővel rátölthetsz vétel után és akkor még sokáig startra kész lesz.
Ha kell kölcsön adom az okostöltőm.

mod:

filatis1: Vészmódba rakta magát a kocsi. Millió oka lehet... ki kell olvasni a hibakódot addig találgatni is felesleges.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#1667) Petester


Petester
senior tag

Tegnap este kicseréltem végre a téli kerekeimet. És lőn csoda, elmúlt a csapágy cserésnek hitt búgásom... Hm... Szarul volt fenn a kerék? Másra nem tudok gondolni...

(ó\_!_/ó)

(#1668) Qru válasza Petester (#1667) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Vagy öreg a gumid vagy nem volt egyensúlyban. Látható sérülés nincs rajta? Dudor a belső oldalán pl...

#nincsbennetarcsi

(#1669) Petester válasza Qru (#1668) üzenetére


Petester
senior tag

A gumik újak, valamikor augusztus környékén tették fel, de majd átforgatom, hogy van e sérülés rajtra. Tegnap csak félre tettem, hogy majd elmosom és úgy teszem el, nem nézegettem külön.

De az utóbbi időben jobbos kanyarban erősödött a hangja (fület bántóan), majd ahogy visszaállt egyenes futásba, vissza csendesedett. 70-90 km/h között egyenes szakaszon is volt hangja.
Emiatt gondolnám, hogy "laza" lehetett a kerék rögzítése.

[ Szerkesztve ]

(ó\_!_/ó)

(#1670) Jorus


Jorus
nagyúr

carr: a fogás elhanyagolható volt, persze utólag derült ki, hogy pár hete horgászverseny volt a tavon, aztán utána kicsit stresszesebbek a halcik. :D

Petester: rámérek majd multimeterrel, hogy mit mond. Az a baj, ha várok arra, hogy ne induljon be az autó, akkor az tuti vmi necces szituban lesz, amikor sürgően kellene menni vhova, vagy épp én állok hátul a kocsibehajtón, és asszony nem tud kiállni miattam, amikor pedig nagyon sietne, és tuti még az eső is esni fog aznap reggel. Szal nekem egy ilyen reggelt nem igazán ér meg 1-2 hónap plusz garancia. :D
Mit tettél fel télire? Az én Blizzakajaim nagyon aranyosan zümmögnek aszfalton. :)

Qru: köszi a felajánlást, Bosch C7-es töltőm van, az nemtom mennyire okos.

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#1671) filatis1 válasza Qru (#1666) üzenetére


filatis1
újonc

Köszönöm. Merjek így vele elmenni szervizig? Vagy van valakinek, természetesen fizetnék érte, hibakiolvasója és megnézné nekem? Flórián téren lakom

(#1672) outsiders válasza filatis1 (#1671) üzenetére


outsiders
aktív tag

Szerintem simán, nem VW..... ;] Eljutsz vele addig biztosan.
Jorus:Én a helyedben simán megvenném az új akksit black fridayen valahol, annyit nem ér az egész, hogy még két hónapig azon izgulj, mikor szarik be a régi.

Az interneten vitatkozni olyan, mint a paralimpia: ha nyersz is, retardált maradsz.

(#1673) Qru válasza filatis1 (#1671) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Mehetsz vele annyi, hogy így nincs tempomatod. Érdemesebb szervizbe menni vele, mert ott a hibát rögtön el is tudják hárítani. :K

De ha nagyon parázol akkor van hibakód olvasóm, rá tudok nézni esetleg...

#nincsbennetarcsi

(#1674) filatis1 válasza Qru (#1673) üzenetére


filatis1
újonc

Ha mehetek vele,akkor elviszem. Nem akarom senki idejét rabolni.
Amúgy köszönöm a felajánlásod. 🍺

(#1675) Petester válasza Jorus (#1670) üzenetére


Petester
senior tag

Nekem a kipufogó zümmög aranyosan. :D
Nokiant tettem fel, de ma nem a gumi hangjára figyeltem, hanem, hogy hova tűnt az a rusnya zaj, ami eddig végigborzolta az idegszálaimat minden nap. :)
A felni meg a Forester XT-ken futó alu lett és nagyon tetszik, szerintem jobb, mint a gyári OBK felni. :K Majd lövök képet, ha lecsutakoltam a lovat. :)

Az akkut meg ha megveszed, miért nem használod egyből? Ha már necces, nem izgulnék a hátralévő időn.
Amúgy ne multimeterben gondolkodj, vannak akku teszterek, amik megterhelik az akkut és kiiírja, mennyi indító áram maradt benne. Ugyan így adják a boltban is, legalább is az Unixban engem mindig így szolgáltak ki, hogy teszterrel megvizsgálta az állapotát. Mindegyik nagyobb teljesítményt adott le, mint a névleges.
Webáruházakban nem bízok, onnan nagyobb eséllyel adhatnak túltárolt akkut. És az Unixból kedvezménnyel jobban is jártam. Meg a garancia is helyben van.

(ó\_!_/ó)

(#1676) Qru válasza Jorus (#1670) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Amúgy ha már nincs jó kondiban én is betenném simán az új akksit. Ha a régit leadod azt beszámítják a legtöbb helyen.

Bosch C7 az is okos töltő (processzor vezérelt), szóval tud regeneráló töltést meg mindent amit kell. Nagyon jó töltő de ez az árán is látszik...

#nincsbennetarcsi

(#1677) Petester


Petester
senior tag

Ez nem túl olcsó? Nincs 3 éves és az újkori árának a feléért adják. Amúgy a litvánoknál elég sok H6 van eladó.

Vagy erre jönne még egy vám, meg áfa? Nincs rajta rendszám, így sanszos.
Avagy ez is egy átverős hirdetés?

[ Szerkesztve ]

(ó\_!_/ó)

(#1678) Parci válasza Petester (#1677) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a kérdésekre nem tudom a választ, de a kocsi, így, ezzel a külső-belső színnel eszméletlenül kéne :K

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#1679) Qru válasza Petester (#1677) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Csinos de UDM, ez kb meg is magyarázza a nyomott árat.

mod:

Litvánia EU tag szóval vám nincs (már ha forgalomba lett ott helyezve) csak áfa.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#1680) Petester válasza Qru (#1679) üzenetére


Petester
senior tag

Tudatlanságomnak köszönhető, de mi az az UDM? :)

Igen, ezért is írtam, hogy nincs rajta rendszám, ezért gondolom még terheli mindkét adónem.

(ó\_!_/ó)

(#1681) Jorus válasza Petester (#1680) üzenetére


Jorus
nagyúr

Pontosabban USDM - U.S. Domestic Market, szal amcsi belpiacos példány, mint Qru Imprezaja is. Olyan, mint a JDM, csak az japán belpiacos.

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#1682) Qru válasza Petester (#1680) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

USDM de röviden csak UDM-ként szoktunk rá hivatkozni, azaz amerikai modell. Általában vízkáros vagy jégkáros fiatal autót éri meg nekik behozni (amit kint áron alul megtudnak venni) ugyanis a behajózás költéség kb 1M huf.

Ha jégkáros akkor érdemes foglalkozni vele ha vízkáros akkor viszont el kell engedni.

Európában csak nyomott áron lehet eladni mert a legtöbb ember tart az usa modellektől. Egyrészt a félelem, hogy kitudja mi van vele (a vízkárosság sokszor nehezen megállapítható utólag de nagyon sok random elektronikai hibát okoz az oxidálódó vezetékezés amit orvosolni... tűt a szénakazalban tipikus esete), másrészt a nehézkesebb alkatrészellátás okozhat némi fejtörést (Ebay-ről van miden persze csak nem mindegy, hogy 1-2 hetet vársz az alkatrészre vagy van raktáron azonnal).

#nincsbennetarcsi

(#1683) Petester


Petester
senior tag

Na így már tiszta, köszönöm! :) A JDM rövidítéssel találkoztam, de az UDM még ismeretlen volt. :B

A vízkár hogy derül ki? El lehet tüntetni? Vagy marad látható, érezhető nyoma?

(ó\_!_/ó)

(#1684) Jorus válasza Qru (#1676) üzenetére


Jorus
nagyúr

Ki van fizetve végig! :DDD

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#1685) Parci válasza Petester (#1683) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

elég jól el lehet tüntetni. de ne ragadj le a vízkárnál: usából sok pénz behozni egy kocsit. ha tehát látsz egy autót, ami eleve gyanúsan olcsó, és még usából is van, nem is kell tovább gondolkodni. dettó a "svájci nyugdíjas" kocsija, hiszen onnan is van vám, áfa stb. és még olcsó is. akkor vajon milyen hulladék lehetett a kiinduló állapot, hogy megérte a vesződséget?

ennyit nem ér az egész 3,6-os motor amúgy, ugyanazt a kocsit megkapod normálisan használtan, jó állapotban a 2,5-össel, nem fogja letépni az arcod, sőt, de nem megy rá a gatyád és az idegeid.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#1686) filatis1 válasza filatis1 (#1674) üzenetére


filatis1
újonc

Na... elmentem a szépvölgyibe. Katalizátor telitődés... azt monda hogy baromi drága.

(#1687) outsiders válasza filatis1 (#1686) üzenetére


outsiders
aktív tag

Ki nézte meg? Fiatalabb 30 eleje 180 magas srác? Ő mindig elég borúsan festi le a dolgokat :DDD Takarítani nem lehet, csak csere? Bontott darab?

Az interneten vitatkozni olyan, mint a paralimpia: ha nyersz is, retardált maradsz.

(#1688) Petester válasza Parci (#1685) üzenetére


Petester
senior tag

Pedig nekem nagy lett a szerelem a H6-tal. Ez az első sokhengeres és erős autóm na meg az első Subarum a Pédéef és annyira bejött mindene, hogy rosszul esne lemondani bármelyik jó tulajdonságáról.
Esetleg egy Forester XT jöhetne szóba ehelyett, mert ott legalább megvan az erő és még tetszetős is - az újabb OBK már nem adja azt a sportosabb, kombis formát, ami nagyon tetszik most, így szinte talán jobb lenne a Fori - a bubu hangja meg kárpótolná a +2 hengert. De nem tervezem egyhamar lecserélni a mostanit, csak nézegetem a kínálatot. :)

[ Szerkesztve ]

(ó\_!_/ó)

(#1689) Parci válasza Petester (#1688) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hát én v8-ról jöttem a h6-ra, legközelebb logikus lesz a 4 henger :U

amúgy is, mire ki akarnám szórni a mostanit, már nagyon elavultnak fog számítani a 3,6r is, nem is lesz más, csak hibrid meg villany.

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#1690) Qru válasza Jorus (#1684) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jó de aztán ne engem hívj ha bikázni kell... :DDD

mod:

Petester: Kérdés, hogy mennyit állt vízben... de ha kiszárítják rendesen és csak rövid ideig állt vízben akkor elég nehéz. Pl szőnyeg alatt kell vizesedés/rozsda nyomokat keresni.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#1691) outsiders válasza Qru (#1690) üzenetére


outsiders
aktív tag

Valakinek ér ennyit a parázás..... :DDD

Az interneten vitatkozni olyan, mint a paralimpia: ha nyersz is, retardált maradsz.

(#1692) Qru válasza filatis1 (#1686) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Meglepő, benzinesekre nem jellemző a telítődése... De ha valóban ez a gond és új katalizátor kell az nagyon drága sajnos. :(

mod:

outsiders: Ezért cseréltem ősökében is, még indított simán de már a télnek nem megyünk neki egy ilyen öreg akksival. Vettem bele Rocket akksit, 2 év garival és kész (a Subi is azt kapott).

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#1693) Parci válasza Qru (#1692) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hogy ne lenne jellemző? csak idő kérdése az is, 10+ éves kocsiknál típustól függően akár tipikus is.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#1694) filatis1 válasza Qru (#1692) üzenetére


filatis1
újonc

Mondta a szerelő, hogy nagyon kényesek... nem egyszer találkozott fél- egy éves autókkal, 5 - 10 ezer km -el bennük. az utángyártottat nem rakja bele.állítása szerint állandóan veszekszik a computer emíatt. kb 60- 150 ezer lenne. az eredeti 800. szóval nagyon sok :) így ezzel kell élnem :)

a régi nissan primeramnál és 13 évesen jött elő. de ott 35 ből megúsztam a cserét :)

[ Szerkesztve ]

(#1695) B3ny00


B3ny00
aktív tag

Sziasztok mire leltem itt :), nekem is van egy Subarum.

Xbox One GamerTag : Gyurisub | Subaru Impreza Gc8 | Htc One | Htc One X+

(#1696) mmcc02 válasza B3ny00 (#1695) üzenetére


mmcc02
tag

Képeket kérünk szépen :K

* Gondolkodom, tehát vagyok, ez a kérdés, válasszatok! Avagy röviden: Gondolkodom, tehát válasszatok! * Búbos páka *

(#1697) outsiders válasza filatis1 (#1694) üzenetére


outsiders
aktív tag

Tisztítás? A hibakód a műszerfalon olyan, mint az agyrágóbogár..... Előbb utóbb szétvet tőle az ideg :DDD

Az interneten vitatkozni olyan, mint a paralimpia: ha nyersz is, retardált maradsz.

(#1698) B3ny00 válasza mmcc02 (#1696) üzenetére


B3ny00
aktív tag

:)

Xbox One GamerTag : Gyurisub | Subaru Impreza Gc8 | Htc One | Htc One X+

(#1699) Qru válasza Parci (#1693) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Inkább dízelekre jellemző az eltömődés nem a szívócsőbefecsis benzinesekre úgy értettem. De nyilván van az a km mennyiség amikor itt is eltömődik (nem ez évek számától függ).

Reggel mi várt előttem bebocsátásra:

mod:

outsiders: Nem hagy nyugodni az ilyen az tuti. :D

B3ny00: Úú, de csini! Részleteket!!! :C

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#1700) Petester


Petester
senior tag

Ül! ;]

[ Szerkesztve ]

(ó\_!_/ó)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.