Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-17 09:07:23

LOGOUT.hu

Subaru topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13001) Qru


Qru
MODERÁTOR

WRX vs Civic SI vs Elantra N drag race: [link]

Természetesen a wrx elkalapálta őket. :D

#nincsbennetarcsi

(#13002) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

na, hívott a szerelő, kész a kocsi. nem vette le a váltó alját végül, mert ragasztva van és nem akarta babrálni :(, de lejött 4 liter olaj, aztán ment vele picit és lejött még 1. koszos volt, nem piros :U, most megint jól vált...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#13003) Qru válasza Parci (#13002) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Remeljuk most mar jo lesz.

#nincsbennetarcsi

(#13004) Parci válasza Qru (#13003) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ha nem, akkor lehet, hogy elviszem a seibikóba, hogy szedjék le az alját és csináljanak egy full pucevát ők, az némi bizakodásra ad okot, hogy a tök új váltóolaj dzsuvás. lehet, hogy beleégett picit az ősi olaj anno és még annak a következményeit nyögöm...

na mindegy, meglátjuk, hogy így meddig bírja.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#13005) Qru válasza Parci (#13004) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Van csomo szuk jarat ahonnan ido mire kioldodik. Kellhet par atmosas mire jo lesz. Remeljuk ez eleg lesz.

#nincsbennetarcsi

(#13006) Lacerta válasza Parci (#13004) üzenetére


Lacerta
aktív tag

Ha beleégett, akkor nagyon megkínozták, mert amúgy úgy emlékszem jelzi is ha túl meleg az olaj benne.
Mondom ezt én, akinek feketére égett kuplungot és összegyógyult kettős tömegűt vettek ki.

Én mennék vele, és dobnék néhány hónap múlva még egy cserét akkor is, ha nem romlik a váltásérzet.

(#13007) Parci válasza Lacerta (#13006) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ha nem romlik a váltásérzet, akkor is cserélem valamennyi idő után, egyetértek

akkor nem tudom, hogy mi lesz, ha megint gyorsan (100 km-en belül) romlik, cserélgessem-e még csodát várva

mindenesetre két hét múlva megyünk vele ausztriába, ha jó, ha rossz :DDD

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#13008) Jorus válasza Parci (#13007) üzenetére


Jorus
nagyúr

Ha már Ausztria: hogy van most ott, lehet dashcam az autóban, mobilteló a műszerfalon? Illetve hogy van ott most a hólánc?

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#13009) Parci válasza Jorus (#13008) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

gőzöm sincs :U
hólánc lesz nálam, bár nem két pár, csak egy

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#13010) Lacerta válasza Parci (#13007) üzenetére


Lacerta
aktív tag

Így elég egyértelmű, hogy a szar váltás és az olajszutyok összefügg.
Most akkor az a kérdés, hogy lerakódott szutyokkal küzdesz, vagy valahonnan termelődik?
Előbbinél meg fog javulni, utóbbi eset viszont elég nagy b@zdmeg.

(#13011) Parci válasza Lacerta (#13010) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

tud ilyet, hogy egy zárt rendszerben ilyen gyorsan újratermelődik?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#13012) Lacerta válasza Parci (#13011) üzenetére


Lacerta
aktív tag

Ha csúszik valamelyik nedves kuplung ( a TC-ben, vagy az egyik bolygóműben ), akkor igen.

(#13013) Qru válasza Parci (#13009) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Rendőrnek annyi elég. :K

#nincsbennetarcsi

(#13014) Omli85 válasza Jorus (#13008) üzenetére


Omli85
őstag

Itt vagy egy elég korrekt TC cikk.

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#13015) Jorus válasza Omli85 (#13014) üzenetére


Jorus
nagyúr

Szuper, köszi!

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#13016) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

na, hazajöttem vele. vált. hogy jól vagy nem jól, lassan már nem is tudom, az biztos, hogy az x-trail 4 sebességeséhez képest ez egy lomha szar. hogy általánosan az vagy csak az enyém az, passz. azért egyelőre jobb, mint volt. (5 l olaj volt 25e, meg egy óra munkadíj 10e. ja, meg műszakit is elintézte, 34e ft összesen. viszont sérült reg. matrica miatt mehetek én is okmányirodába :DDD)

cserébe kibaszott egy P0410 hibakódot, szekunder levegő rendszer hiba :(((

kezdem úgy érezni, hogy lukra futottam ezzel a kocsival. remélem, hogy idővel elfogynak a hibák...

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#13017) Parci válasza Parci (#13016) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ouch, úgy látom, hogy a p0410-nek komoly hagyománya van a subaruknál, bár főleg a fori xt-ket írják. mindenesetre az emissziós normák miatti ilyen-olyan trükkök (égéstermékbe visszavezetett levegős rész, ha jól értem) a felelősök. és rémlik nekem, hogy amikor vettem pár alkatrészt egy subarus sráctól, ő ajánlgatta, hogy köttessem ki az egr szelepet, hidegindításkori hajszárító villanyfűtést, meg minden "minden ilyen szart", mert jellemzően meghibásodnak és visznek magukkal ezt-azt.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#13018) Qru válasza Parci (#13016) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ki kéne próbálnod egy másikat is, hogy legyen hasonlítási alap.

#nincsbennetarcsi

(#13019) Lacerta


Lacerta
aktív tag

Nekem a hűtőrendszert kellene átmosni, de nagyon.
Időnként random módon megjön a fűtés, majd eltűnik.
Ha le tudnám engedni egyedül a rendszert, már rég megcsináltam volna. :(((

(#13020) MasterMark válasza Lacerta (#13019) üzenetére


MasterMark
titán

Leengedni egyszerű, csak leveszed a csövet és kifolyik... :DDD

Switch Tax

(#13021) Lacerta válasza MasterMark (#13020) üzenetére


Lacerta
aktív tag

Ismerem a gravitáció működését. :D
Panelban lakom, és ház előtt parkolok. :(((

(#13022) Qru válasza Lacerta (#13019) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ahogy Mark irja, lazits le egy bilincset alul, cso lehuz a tobbit a gravitacio intezi. :K

#nincsbennetarcsi

(#13023) Lacerta válasza Qru (#13022) üzenetére


Lacerta
aktív tag

Hát ja, aláfexem, aztán mehet csatornára. :DDD

(#13024) Qru válasza Lacerta (#13023) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ne pazarolj, szurd at a fogaid kozott es mehet vissza. ;]

#nincsbennetarcsi

(#13025) Lacerta válasza Qru (#13024) üzenetére


Lacerta
aktív tag

Áh, kuszák a fogaim, nem jók ilyen célra. :D
Mondjuk a fagyálló hamar jókedvre derítene, az osztrákoknak is volt egy ilyen boros projektjük a '80-as évek végén. :DDD

Egyébként igen, lehet hogy érdemes lenne visszaforgatni a kisebb-nagyobb sziklák leülepedése után, főleg hogy menne bele valami radiátortisztító csodaszer is.
A légszárítóból viszont már gyűjtöm a vizet az öblítéshez. :D

(#13026) czanga válasza Qru (#13024) üzenetére


czanga
őstag

Persze csak óvatosan, mert kellemetlen lehet, ha következő olajcserekor találgatni kell, hogy "ami jött a leengedett cuccal az az elveszett fogtömésem, vagy belülről egy fámdarab?!" ;] :D

(#13027) Lacerta válasza czanga (#13026) üzenetére


Lacerta
aktív tag

Gondolom az olajszűrő csak megfogná, de az önmagában is igen kellemetlen, ha a hűtőkörből egy fogtömés is át tud menni a motorolajba. :))

(#13028) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

na, okmányiroda pipa, érkezik a ropogós új fölösleges matrica :DDD

viszont, a váltó szar, ugyanúgy lustán, nehezen vált vissza, emiatt erőtlennek érződik az autó a folyamatos használatban. szóval... hát, ezt megszívtam. :(

mit javasoltok, hova vigyem? jó lenne valaki olyanhoz, aki betéve ismeri a típust, mert sejtem, hogy az a vége, hogy egy automata váltós szétborítja az egészet, de örülnék a biztos rutinnak is, aki még előtte mond róla valami okosat.

"Subi Zoli" a Szépvölgyi út tetejéről őt ajánlotta: Ferenc Gáspár, ismeri valaki?

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#13029) Lacerta válasza Parci (#13028) üzenetére


Lacerta
aktív tag

:(((

(#13030) Qru válasza Parci (#13028) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Akkor meg mindig nagyon rajtavannak a matrica dolgon. Bezzeg a sok fustolo tragyadomb az atmegy siman muszakin. :(((

Valto: sajnalom, Seibiko kulsos valtos kontaktjat kerd el, azok lattak mar sok Subarut.

#nincsbennetarcsi

(#13031) czanga válasza Lacerta (#13027) üzenetére


czanga
őstag

Ilyen az amikor felületesen olvasol, és váltóolaj dolgot kevered más hűtökörös dolgával. :DD
(remélem senki semmit nem vett zokon, csak viccelek)

(#13032) Qru válasza czanga (#13031) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Persze, ertjuk mi a treafat.

Csak nem szeretjuk. ;] :DDD :C

#nincsbennetarcsi

(#13033) Bandiahegyro


Bandiahegyro
tag

Üdv,

Mindenre gondoltam, csak arra nem, hogy van ph-s subaru topic, de miért is ne lenne.
Segítséget szeretnék kérni. Idén muszáj rendbetenni a kasztnit, évek óta húzódik (az okát most hagyjuk inkább).
Tudtok ajánlani valakit, aki megbízható?
99 impreza gt.
Hátha, köszönöm.

(#13034) czanga válasza Bandiahegyro (#13033) üzenetére


czanga
őstag

Szia,

Sajnos amennyire én látom, ez egy marha nagy vakfolt jelenleg is. Se megbízhatót, se elérhetőt nem tudok. Nekem csak apró gond van még a jobb hátsó sérvédő ív közepén amihez lesz családon belül segítség, de ha "nagy" a baj amit nem hiszünk, akkor biztonság kedvéért én is keresgélek, de eddig semmi eredménnyel. Üdv egy GF8 GT 99' tulaj.

sidenote: Szivesen látnánk képeket a vasról, ha beszélhetek mindenki nevében. :R

(#13035) CB válasza Bandiahegyro (#13033) üzenetére


CB
senior tag

Pakson van egy jónak mondott , a térségben elismert karosszéria műhely. Nekem még szerencsére nem volt velük dolgom, de akinek volt az dícséri.

[ Szerkesztve ]

40 éves DIMPLE whisky eladó! Érdeklődni privátban.

(#13036) Bandiahegyro válasza czanga (#13034) üzenetére


Bandiahegyro
tag

ez is gf8 :)
nincs is nagyon fotóm, meg hát úgy néz ki, mint egy fehér gf8, csak pici hibákkal itt-ott :)

(#13037) Bandiahegyro válasza CB (#13035) üzenetére


Bandiahegyro
tag

köszönöm, egynek elteszem.
Az sem hátrány, aki szedett már rendbe ilyen érett imprezát, lehet ők is egyébként, majd megkérdezem.

(#13038) sattak válasza Parci (#13028) üzenetére


sattak
csendes tag

Subaru automatával kevesen foglalkoznak. Foris haverom talált most valakit, aki igen. Ha jó a tapasztalat, megírom.

(#13039) Parci válasza sattak (#13038) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

köszi!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#13040) Qru


Qru
MODERÁTOR

Outback H6 teszt: [link]

#nincsbennetarcsi

(#13041) czanga válasza Bandiahegyro (#13036) üzenetére


czanga
őstag

Pedig ritka az már itthon is, mint a fehér... GF8. :))
Viccen kívül egyetlen egy fehéret láttam facelift verzióból mostanában. Kirándultunk egyet párommal Epöl és környékén, majd egy település kis utcájába befordulva (arra vitt a Waze) egyszer csak kint állt egy az egyik ház elött. Csináltam is magunknak egy képet a két autóról, mert jópofa pillanat volt.

#13035 CB
Köszi, ezt én is elteszem talomba. :R Persze meg kell náluk érdeklődni, hogy ilyeneket konkrétan csinálnak/tak e.

#13040 Qru
Van egy barátias, márkafüggetlen szűkkörű találkozó aminek az eleje óta részese vagyok. Pont az utolsón volt ott ő is, és hozta ki a H6-ost. Megnézegettem, tök érdekes autó. :)

[ Szerkesztve ]

(#13042) Qru válasza czanga (#13041) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Meg nem vt idom megnezni a vidit csak betettem, hogy meglegyen. Estipestin voltam kb 2x, az 1 szem PH-s talin es kb ennyi. Ja meg voltam a Subaru klubos egesznapos vezetesi treningen.

#nincsbennetarcsi

(#13043) Qru


Qru
MODERÁTOR

Olajcsere pipa. Végül nem Vörösvárra vittem, hanem Érdre, mert Viktor nem akart szervóolajat cserélni. Mint kiderült nem ok nélkül. :D Atom mód be vt rohadva a csavar de végül sikerült. Kuplung is kapott új folyadékot (ott a légtelenítés vt kicsit hosszadalmas de amúgy sima ügy).

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#13044) Lacerta


Lacerta
aktív tag

Valljatok színt, ki járt ma Rudabányán? :D

(#13045) Qru válasza Lacerta (#13044) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Szep, 2 generacio a banyaban. :C

#nincsbennetarcsi

(#13046) Lacerta válasza Qru (#13045) üzenetére


Lacerta
aktív tag

Nem lehetett kihagyni. :D

Egyúttal meghúzgáltam a gépet a sárban, bár nem volt szándékos.

El akartunk menni az alsótelekesi gipszbányához, itt van egy alkalmas leágazás ahonnan meg lehet közelíteni a meddőhányót ( a gyerek gipszkristályt akar gyűjteni ).
Az eleje még betonlapos, aztán befelé egyre sz@rabb, de legalább szűk és nem lehet megfordulni.
Úgy mentünk az agyagos, iszapos keréknyomban, mint a villamos, nem mertem megállni, mert féltem, hogy traktor kell kifelé. Aztán szembe jött egy 10% körüli emelkedő, ott lefullasztotta a VDC a motort, ez eldöntötte a kérdést, hogy megyünk-e tovább? Mondjuk a család már addig is sikoltozott erősen. :)
Az asszony kérdezte, nem megyünk-e be gyalog a bányáig, mutatom az utat, hogy ezen?! Majdnem térdig ért a sár a gyerekenek.
Végül visszatolattam vagy 100m-t, amíg meg tudtam fordulni, meglepő módon közben nem akadtunk el sehol, és nem ásta el magát az autó, de azért megizzadtam rendesen a végére.

Jó ez a Fori, na. :D

(#13047) Qru válasza Lacerta (#13046) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Diffi nem melegedett el?

#nincsbennetarcsi

(#13048) Bandiahegyro válasza czanga (#13041) üzenetére


Bandiahegyro
tag

Ez vicces sztori így, mert az pont az enyém lesz :)

(#13049) czanga válasza Bandiahegyro (#13048) üzenetére


czanga
őstag

Esküszöm volt egy fejtésem valamiért, de csak megérzés. :C
Ezért sem írtam konkrét települést se semmit, és nem tettem fel képet sem (habár rendszám ki lett volna takarva)

[ Szerkesztve ]

(#13050) Bandiahegyro válasza czanga (#13049) üzenetére


Bandiahegyro
tag

Rendszám ide-5xx?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.