Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-17 09:07:23

LOGOUT.hu

Subaru topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#551) Qru válasza Parci (#549) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

;] :DDD

Úgy néz ki beszívtam a felnivel. Vagyis maga a felni jó csak kéne bele tpms szenzor is. Az utángyártott szenzorból 65k lenne a 4 darab feltanítással (a gyári árát meg se mertem kérdezni).
Na most kb az egész felni szett nem ér annyit így marad a régi ezt meg eladom.

#nincsbennetarcsi

(#552) BlacKSouL válasza Parci (#291) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Kicsit beoffolok a saját autóval (Honda), de a téma univerzális, és innen jött a tipp, gondoltam megosztom a tapasztaltakat. A tippért köszönet, nem is annak szól a kritika, de a teljes képet látni kell.

Tehát alváz és üregvédelem.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#553) Qru válasza BlacKSouL (#552) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Köszi! Ez hasznos. :R

#nincsbennetarcsi

(#554) Parci válasza BlacKSouL (#552) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

fú, ez nagyon alapos komment volt, köszi és gratula! és az q..ais..n, hogy az enyém autómat nem fogja senki így összetaknyálni és főleg furkálni. soha nem folyt még rozsda egyik kocsim ajtajából sem, így inkább nem bámulnám ezt a barna borzalmat a motorban, fékeknél, meg mindenhol.

mesélj majd 1-2 év múlva, hogy mennyire maradt rajta ez a kakakrém a kocsin, mert a gondolat foglalkoztat, de továbbra is csak távolról.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#555) BlacKSouL válasza Parci (#554) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Én se szívesen tettem, de sajnos egyre nagyobb területet kezdett meghódítani a rozsda, főleg kerékjárati íveknél, és ahol nem is látszott elsőre, úgyhogy ezt tartottam biztosabb megoldásnak, minthogy utána az ilyenolyan, még ennél is többtényezős rozsdátlanító lakatosmunkákra bocsássam a gépet. Mondjuk még nekem se folyt a rozsda, de ismerősnek az azonos korú opeljéből, konkrétan az ajtóból már úgy folyt, hogy az ajtó alján a kivezető nyílások közötti 30-40 centis szakasz is rétegekben foszlott. Nem is volt üregelve előtte.

Nekem sajnos a művelet és az eredményei ismerősek voltak, az 1990-ben a Ladánkon csinálták, és ugyanígy kijött ittott, de azt gondoltam, hogy 27 év alatt változott valamit a technológia, szűkültek a rések, nyílások, és a tapsaztalatokat felhasználva ennél jobb végeredményt kaphatok.

Mindenképp kíváncsi leszek én is meddig tart ki, de mondjuk a Ladának se az alváza kezdett rohadni, hanem a karosszéria minden eleme valahol. Szóval a cucc elvileg tartós. Csak a felhordási technológia idézi az 50-es éveket. Kíváncsi lennék ilyen munkákat mondjuk a tőlünk fejlődőképesebb országokban hogy csinálnak meg, de ahogy láttam a taknyolás mindenhol az. És itthon is lehetne odafigyelve munkát kiadni a kézből.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#556) Parci válasza BlacKSouL (#555) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ha nem akarod publikba megírni, elküldöd nekem, hogy hol készült ez a meló?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#557) BlacKSouL válasza Parci (#556) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Ha megnézed hogy mire válaszként írtam itt először, akkor rögtön rájössz. :) Lásd #291-ben lévő link ;]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#558) Parci válasza BlacKSouL (#557) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ouch :B

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#559) Qru


Qru
MODERÁTOR

Na megrendeltem az olajat meg a szűrőket a verdához. Jöhet az olajcsere. :C

#nincsbennetarcsi

(#560) Parci válasza Qru (#559) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

én mondjuk nem rendelgetek semmit, hétfőn megy a helyi jedihez és ő szépen kicseréli :)

vagy a subaruba valami nagy szent olaj kell, minden mástól valahol felsír hat boxerkölyök? :DDD ha igen, milyen?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#561) Qru válasza Parci (#560) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Hivatalosan nincs márka ajánlás a manualomban csak viszkozitásra meg egyéb szabványra vonatkozó.
Motul-t veszek bele az nagyon jó olaj és a szerelőm is azt favorizálja.

Szűrők azok mind Mann filter, az olaj meg Motul 5W30 X-Clean FE lesz.

mod:

Nekem ismerős jó áron hozza a cuccot amúgy ha nem lenne kedvezményem akkor én se vesződnék a rendelgetéssel. De azért nem mindegy, hogy egy olajcsere 45-50k vagy csak 36k-ba kerül...

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#562) carr válasza Qru (#561) üzenetére


carr
őstag

az aztán kedvezmény. :D
bocsmá. inkább lehúzás nem?
Vagy a vas valami 12literes boxer szörny mozgatja? ;)
Mesélj kérlek, csupa ööö szem vagyok. :DDD
:R Persze viccelek. ;) :R

ON.:
Motult nem hamisítják? Esetleg az orosz weblapot amin tesztelték a különböző olajakat, láttátok?
Itthon gyk. a boltban kapható olajak 80%-a hamisítvány. :(
(ex unixos vagyok)
Itten a zorosz ódal.
Ódal

[ Szerkesztve ]

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#563) Parci válasza Qru (#561) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

én mobil1-et szoktam. nem tudom, hogy igazit vagy hamisat :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#564) carr válasza Parci (#563) üzenetére


carr
őstag

ezen jót derültem.
mindjárt ki is dőlök aludni. :D
:R

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#565) Qru válasza carr (#562) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem drága, 8k-t kérnek munkadíjra ami itt pesten jó árnak számít (egy márkaszervízben 16/20k az órabér) a többi az alkatrész ára.

Motul 5w30 X-Celan FE 5 liter: 13,5k
Mann olajszűrő: 1,8k
Mann levegőszűrő: 5.2k
Mann pollenszűrő: 5,2k

Tudod mennyi volt a Passatunkban 1 db lengéscsillapító csere márkaszervízben? 90k (1 db lengéscsillapító 45k és a ki/be szerelésre kiszámlázott 2,5 munkaórát (20k/h)). 1 azaz egy darab. Na az rablás de ez a 36k korrekt ár egy kisrevizóért.

Volt mail váltás a forgalmazóval, azt mondták ők még nem találkoztak hamisítottal. Itthon kevesen veszik nem érdemes berizikózni a lebukást. Azt érdemes hamisítani amiből sok fogy. Pl Castrol. Abból egy nagyobb tételt gyorsan piacra dobnak aztán felszívódnak de Motulból nem tudnak eladni annyit ami miatt érdemes lenne bevállalni a rizikót.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#566) Jorus


Jorus
nagyúr

Lassan viszem az autót én is kis revízióra, szal olajcsere, szűrők, klíma, hidralika, mittomén. Hace Car-nál lehet olyat, hogy ezeken felül nézzék meg, melyik venti nyikog jobb elöl a lábtérben adott fordulaton, cseréljenek ki pár bolhát az egyik díszléc alatt, amik eltörtek, szerezzenek be, és szereljék be a hátsó konzol hamutartó-fedelét, szerezzenek be, és szereljenek fel fém pedálokat, javítsák meg az egyik gumi kédert a hátsó ajtón, cseréljék ki a jobb hátsó ülés azon részét, ahol a műanyag betét rögzül, szerezzenek be, és cseréljenek pár műanyag b*szt hátul a csomagtérben, ahol a kihajtható kis kampók vannak, és amiket az előző tulaj letört.
Oké, hogy ezeket szépen apránként én is be tudnám szerezni Ebay-ről, innen-onnan, és elszöszölhetnék vele, de se időm, se kedvem ilyesmivel foglalkozni. Szal ott van ilyenre lehetőség?

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#567) carr válasza Qru (#565) üzenetére


carr
őstag

Milyen a vasad pontosan? Ránézek, h mizu árban. Azt ha jó, akkor áldásom rá. :D :R
(8k-ért én is megcsinálom :D ) s te hozod az alkatrészeket. :R
Meg sört. aztán mehetsz csapatni a mátrába. :D remélem hamarosan meglesz az enyém is. ;)

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#568) Qru válasza carr (#567) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Sima mk3-as Impreza.

Megjött a cucc:

#nincsbennetarcsi

(#569) Qru válasza Jorus (#566) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem igazán. Nekem egy rugót kellett volna megrendelni ebay-ről ami cca 1,5 dodó volt de többszöri kérésre sem rendélték meg. De értehtő csomó vesződség és mit kérhet érte tőled? Egy ezerst? Miközben fél óra alatt keres 8-at egy olajcserén?!

Végül robbantott ábra alapján ismerős hozta meg az USA-ból.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#570) Jorus válasza Qru (#569) üzenetére


Jorus
nagyúr

Vhogy sejtettem a választ. :) Akkor majd ráuszítom asszonyt a témakörre.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#571) Qru válasza Jorus (#570) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nekem folyton ez a parám, hogy nem jót rendelek hozzá/bele. Pedig szívesen lecserélném pl a beléső tükröt elektrokromatikusra...

#nincsbennetarcsi

(#572) Jorus válasza Qru (#571) üzenetére


Jorus
nagyúr

A hivatalos oldalon nagyon részletesen meg lehet találni minden gyári alkatrészt az autókhoz, de ugye, ha nem hivatalos cuccot szeretnél bele, akkor azért van némi rizikó. Más kérdés, hogy így még csak a part number lesz meg, utána még kell egy dealer, aki szállít EU-ba, vagy Magyarországra. Szal elég macera.

Alapvetően ez a hivatalos forgalmazó feladata lenne/lehetne, de valszeg nekik sem éri meg a dolog. Persze nyilván egy csomó motyót rendelnek a gyártótól, vagy az egyéb, hivatalos partnerektől, így némi kis plusz logisztikával biztos megoldható lenne, hogy a régebbi modellekhez rendelt alkatrészeket is bedobják a konténerbe. Persze kívülről könnyű okoskodni, nyilván vannak olyan tényezők, amiket nem ismerünk.

A néhány parányi alkatrész miatt már kerestem anno az EF-t, először próbáltam a weboldalukon található alkatrészrendelő felületen, de nem jött válasz, aztán írtam nekik emailt közvetlenül, ott sem volt mozdítás, eztán hívtam őket telefonon, mondták, hogy írjak emailt. :D Oké. Aztán megmozgattam kicsit a kapcsolati hálót, és elértem az EF alapítóját, aki utánanézett, és visszajelzett, hogy sajnos nem tudják beszerezni a kért terméket. :)

Szerencsére időközben Parcitól megjött a csomagtér-takaró, a többire meg ráugrasztom asszonyt, úgyis szeret így böngészni a neten, meg rendelgetni.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#573) Qru válasza Jorus (#572) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Váá, ez király ezt nem ismertem. Be is teszem a TIR-be. :K

Mit nem tudtak beszerezni hozzá?
Nekem ablakmosó fúvóka kellett (az egyiknek a jobboldali rögzítőfülét eltörte egy fakezű szerelő) és csálén állt és zavarta szemem. Végül a németországi központi raktárból rendelték meg. Két hét alatt ide is ért. Lehet lóháton jött... :D

Viszont az tanksapka ajtó rugóját nem tudták beszerezni az EF-nél (ugyanazok a fakezűek vesztették el a laprugót ami nyitja az ajtót mint akik a fuvókát eltörték). Kézzel nyitható volt az ajtó ha közben húztad a nyitóbovdent. Szóval egyedül nem tudtam tankolni. Egy ideig ezért a Shellnél tankoltam de azt a benzint nem szerette a gép (sima 95-ös FuelSave). Aztán mákom volt mert az egyik itteni fórumtárs pont ment ki és akkor oda lett rendelve hozzá a szállodába a cucc.

Akarok rendelni majd még egy fényre sötétedő tükröt mert az nagyon hiányzik... Kormiban az van és tök hasznos extra. :K

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#574) Jorus válasza Qru (#573) üzenetére


Jorus
nagyúr

Az amcsi oldalt is érdemes betenni a TIR-be szentem, ott is megvan minden, ami kellhet, és egyszerűbb keresni.

Jelenleg rear center console ashtray cover kellene ivory színben, mert az vhol vmikor elveszett az előző tulajoknál. Aztán kéne 2 db cargo anchor catch, és hozzájuk két db ivory cap hook. Plusz szeretnék fém pedálokat, mert a fék gumija kicsit kopott már.

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#575) Qru válasza Jorus (#574) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Itt drágább a tükör szóval az első helyről rendelem de köszi. Betettem mind a kettőt.

#nincsbennetarcsi

(#576) carr válasza Qru (#568) üzenetére


carr
őstag

Ez így kevés. Túl sok releváns találat....
motorból van 1.5, 1.6, 1.8, 2.0, 2.0D, 2.5...
és akkor 2007-2011, plusz 3 féle kivitel.
:DDD
huszonakármennyi varia. :)
:R

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#577) Jorus válasza carr (#576) üzenetére


Jorus
nagyúr

Ha minden igaz, ő a pontos típus: 2007 Subaru Impreza 2.5i 2008 MY

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#578) Qru válasza carr (#576) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jorus nyomja a tutit. :K

#nincsbennetarcsi

(#579) carr válasza Qru (#578) üzenetére


carr
őstag

:D unix program nem ismeri, csak az EU verzókat. :D
Hogy került ez a N/A szörnyecske hozzád? :Y :R

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#580) Qru válasza carr (#579) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem volt egy nagy kaland, hahu-ról lőttem. Nyírő Laci is meg a karosszérialakatos haver is leokézta így alku után elhoztam. Am az a kereskedés erre szakosodott nem ez az egyetlen UDM verzió itthon.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#581) Jorus


Jorus
nagyúr

Subaru Has Officially Changed Its Name To...Subaru

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#582) Qru válasza Jorus (#581) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Visszatérve az XV-s diszkurzusunkhoz az autó topikból: [link]

Az új XV-ben más a motor itt már direkt befecskendezést kapott a korábbi szívócső befecskendezéshez képest, így nagyobb hatásfokkal üzemel cserébe majd szépen fog ez is kokszosodni mint az VAG-os FSI-TFSI motorok. :D

E mellett szélesebb tartományban állítható cvt-t kapott és a Foresterből megkapta az X-mode-ot is. Vagyis az asr/esp már tud elektronikus difizár funkciót is meg nyomatékvektoros elosztást. Ez igazából a leginkább a butított awd rendszer kompenzálása miatt tették bele.

EyeSight és kanyarkövetős xenon... Szóval sok finomságot kapott. :K

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#583) mmcc02 válasza Qru (#582) üzenetére


mmcc02
tag

Az eddigi XV-nek (2017-ig) nem volt elektronikus, fékezgetős LSD-je? :F A VDC részeként.

[YouTube] <- itt egy XV egy görgős padon megy keresztül

* Gondolkodom, tehát vagyok, ez a kérdés, válasszatok! Avagy röviden: Gondolkodom, tehát válasszatok! * Búbos páka *

(#584) Qru válasza mmcc02 (#583) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

De, csak az x-mode egy "magasabb" szint ettől, mert a váltót (cvt) a motor vezérlést és a menetbiztonsági elektronikai rendszert összekapcsolva veszi át az uralmat a hajtáslánc felett.
Tehát az emittált LSD ami korábban volt nem vette figyelembe a kormánykerékszög állás, a legyezőmozgás arány pl. Tehát ez egy bővebb, komplexebb rendszer.

Itt egy jó leírás róla: x-mode

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#585) mmcc02 válasza Qru (#584) üzenetére


mmcc02
tag

Köszi! :R

* Gondolkodom, tehát vagyok, ez a kérdés, válasszatok! Avagy röviden: Gondolkodom, tehát válasszatok! * Búbos páka *

(#586) Parci válasza Qru (#582) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

az audi tényleg ekkora király awd-ben? az allroad quattro mindig is tetszett, kár, hogy minden nyűgje van. eszi a légrugót, mint gyerek a cukorkát.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#587) Qru válasza Parci (#586) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A Torsen rendszer elég jó de bonyolult és költséges (gyártási oldalról). Persze egyre inkább ők is az olcsó haldexes rendszert nyomják.

A légrugó benne az szívás, sokan acélrugóra cserélték inkább. Az egy dolog, hogy kilyukad és ha nem csréled az állandóam dolgozó kompresszor is hamar beadja a kulcsot ami k. drága... de a nem fix hasmagassághoz eltérő kerékdőlés társul tehát nem lehet normálisan beállítani mint egy fix magasságú rugót így könnyen és gyorsan félrekopik a gumi.

Ismerősömnek volt Allroad-ja. Elég gyorsan megszabadult tőle...

#nincsbennetarcsi

(#588) Parci válasza Qru (#587) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

az ls400-asom is légrugós volt. nagyon szerettem, mert komolyat lehetett emelni rajta, ilyenkor simán elment földúton is. meg parkolásnál is jól jött. de persze az egy ls volt, sosem romlottak el, pedig 10 évesen vettem és 10 évig használtam. fuck you, audi!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#589) Jorus válasza Qru (#582) üzenetére


Jorus
nagyúr

A hajtás még csak-csak, ha nem viszi az ember terepre (bár én viszem). Ami igazán fájó - helyesebben nekem nem fáj, csak így kiesett nálam a Subi, mint következő autó :) - az a 114 lovas 1.6-os és a 150 (oké, az új 156) lovas kétliteres mocija. Minden tesztben leírják, hogy ez oda gyenge. Az irány az, ami zavaró. Most, hogy hozzászoktam a 245 lóhoz, már sehogysem tudnék beülni egy 150-170-200 lovas autóba vigyorogva, hogy ezdejólmegy! Érted. Asszony 170 lovas Passatját is már csak Sport-fokozatban vagyok hajlandó vezetni, de úgy sem megy sehogysem. :) Oké, én vagyok az, aki elkurvult, értem, de amikor legközelebb autót vásárolok, akkor az lesz az egyik szempont, hogy azért a 3 lityis OBK-nál ne érződjön már gyengébbnek... Havernek van egy régebbi E90 330i Touringja, az teljesen jól megy a 258 lóval pl., de főnököm frissen vásárolt 20 misis Merci E-200 G-Tronic AMG-Line akármi verdája a maga 184 lovával full bágyadtnak érződik.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#590) Parci válasza Jorus (#589) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hát igen, én is nehezen törődtem bele a v8->h6 downgrade-be, ha nem ordítana ilyen ércesen a boxer, abszolút hiányérzetem lenne. ezzel együtt 10 év múlva az első dolgom lesz a 2015-ös, 2,5-ös outbacket kipróbálni. evvan, az élet szarc!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#591) Qru válasza Jorus (#589) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Hozzászoksz. Havernak van wrx-e, mondom ülj már át az enyémbe mert nem megy. Átült mentünk egy kört azt mondta semmi baja ez úgy megy ahogy kell egyszerűen csak megszoktam. Ő ugyanúgy megszokta a wrx-et és már nem érzi erősnek pedig mikor átült az 1,8-as Kuvikból csak pislogott mint a levelibéka, hogy milyen jól megy.

Igazából neked még a 2 literes turbó is gyenge lenne a 3 literes szívó után. Alul nyomatékosabb lenne mondjuk amiatt talán megütné a szintet... ha más nem egy chip után. :D De azt meg ugye nem hozták el ide. :(

Pedig nem rossz az a Merci csak az emissziós normák miatt agyon van fojtva, azért nem érződik potensnek. Meg persze azért mert egy jóval erősebb autóból ültél át. :D

Parci: Lexus jó, IS250-et vezettem nekem az is bejött. :K
Hát az auditól már csak a bmw szarabb :D

#nincsbennetarcsi

(#592) Parci válasza Qru (#591) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

á, az is az matchbox... ;] (van fent most egy bordó ls430-as a hahun. na, az kocsi!)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#593) Qru válasza Parci (#592) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Most nézem a ls400-as is 245 ló volt, de azért a H6 robbanékonyabb, nem?

#nincsbennetarcsi

(#594) Parci válasza Qru (#593) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ez az utolsó generációs, vvt-i v8 ls400-as, ez 285 ló volt, valamint 6,9 mp alatt volt százon. ezzel együtt robbanékonyabb a h6 (mert könnyebb a kocsi 200 kilóval), meg ordít is, szóval érzésre van olyan jó. az ls400 picit lassabban ébredt, utána viszont letolt az útról mindent.

más: kész az én kocsim is, olajcsere, légszűrő és pollenszűrő csere, két első stabilizátor rúd csere, összesen 42e ft. mindezt a tőlem gyalogtávolságra lévő, atom korrekt és ami a lényeg, ügyes, szakmailag fullos szervizestől.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#595) Qru válasza Parci (#594) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Akkor az olyan lehetett mint haver 7-es Bimmere. Az is nagyot tol de érzed a súlyát.

Az nagyon jó ár! :K Én még addig se jutottam el, hogy időpontot kérjek... De legalább már a cucc megvan hozzá.

#nincsbennetarcsi

(#596) Parci válasza Qru (#595) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

8e ft munkadíj, a többi anyag. 7 liter olaj belecsusszant. tök mázlim van ezzel a sráccal, mindent meg bír oldani (kop-kop), állatira minimális munkadíjakat kér (nagyon sok kocsi jár hozzá, gyorsak is, így is hetekre előre van csak időpont).

és igen, abszolút olyan lehet, mint egy 7-es bmw, súlyra, karakterre, mindenre hasonló kaszt. csak az ls működik rendesen, mindig :DDD

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#597) Qru válasza Parci (#596) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az nem sok, egy sima olajcseréért ennyit fizettem legutóbb.
7 liter? Mondjuk nálad van is hozzá felület amit kenni kell. Nekem elég 4,5 liter.

Ez a Bimmer még jó (e38) ezekben még nincs semmi trükkös / drágán javítható cucc.

#nincsbennetarcsi

(#598) Qru


Qru
MODERÁTOR

Lőttem pár képet vasárnap és néhány Subaru is benne lett:

#nincsbennetarcsi

(#599) Jorus


Jorus
nagyúr

Már 9.2 volt az aktuális Trip átlagfogyim, amikor egy ratyi Mondeo Bi-Turbo Vignale belejött a fenekembe az M0 déli hídjának végén, a 90-es táblánál. Én kényelmesen 100-zal mentem a belsőben, de ő csak kitolt. Elengedem, aztán vissza mögé - ekkor látszott, hogy Vignale - deésamikor aztán jött a feloldó tábla, akkor hajrá az M7 kivezetőig. 180 körül kiállt inkább a diósdi leág előtti kanyarban, pedig nyilván simán tudott volna még menni. Persze azért jött rendesen, mert néha felbukkant a visszapillantóban az M7-esig. Cserébe elkente a fogyim, most 9.8 az átlag. :(

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#600) Qru válasza Jorus (#599) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Pedig a 9,2 kellemes érték de a 9,8 is bőven jó egy ilyen behemóttól.

2-esen múltkor egy Mondeo Hybridet esett be elém azt én is megkergettem kicsit. Elég szépet lép az is (nekem az van pariban a szerény 173 lovammal :D) lendületből. Ha nem lenne olyan sár nehéz még le is lépett volna talán.

#nincsbennetarcsi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.