Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-17 09:07:23

LOGOUT.hu

Subaru topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1601) Qru válasza carr (#1598) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az a baj, hogy nem egyidőben van a két autó fordulója. Egyik évvégi a másik nyár végi. Azzal lehet vmit kezdeni?

#nincsbennetarcsi

(#1602) carr válasza Qru (#1601) üzenetére


carr
őstag

utánanézek.

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#1603) Petester


Petester
senior tag

Most tankoltam először 98-ast kíváncsiságból, de úgy érzem fölösleges neki ilyet adni... Nektek van tapasztalatotok a magasabb oktánszámmal vagy a prémium üzemanyaggal?
Próbáltam még az Omw Maxxmotion 95-öt és a Shell sima V-powerét, de ezekből inkább még többet beszippantott, mint a sima 95-ből, a 98-cal meg semmi változást nem érzek...

(ó\_!_/ó)

(#1604) Qru válasza Petester (#1603) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Shell 95-ös adalékost próbáltam de hektikusan fogyasztott belőle azonos útvonalon járva (fixen a lakhely-telek-lakhely távon mértem tankolásos módszerrel, nem BC) azonos tempó/körülmények között ilyen 0,5 literes különbségek jöttek ki. Az azért durva a sima 95-ösből meg kb konstansan fogyaszt (1-2 dl-es kilengések vannak csak). Aztán fény derült a miértre. A Shell is MOL benzint árul de ők maguk adalékolják utólag (OMV-nek pl a MOL keveri be még a finomítóban) így az adaléktartalma nem állandó, ettől volt nálam a 0,5 literes fogyikilengés.
Nem tudom emlékszel-e de a Shell pont a Vpower kapcsán kapott egy nagy büntetést a fogyasztók megtévesztése miatt pár éve...

95-nél magasabb oktánszámút sosem próbáltam mert a 95-nél magasabb oktánszámú benzint nem ismeri az ecu szoftverem, így pénzkidobás bele a 98/100-as. Nem tudom a tiéd ismeri-e...

#nincsbennetarcsi

(#1605) carr válasza Petester (#1603) üzenetére


carr
őstag

autógyártója válogatja. egyik ismerősöm Suzuki sport swiftjében a tankfedélre 98as van írva, hogy olyat eszik. és punktum. :)
A bubu ekuja 95re van kalibrálva.
de ártani nem árt. max pucolja az üzemanyagellátó rendszert, mint ez E85. ;)
Ha paralell ekuval megy valaki, akkor abban egy kapcsolás a programban, h magasabb oktánszámú hoz igazítsa a gyújtást, és annyi. :)
:R

edit.: Qru mester már leírta. :) :R

[ Szerkesztve ]

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#1606) Petester válasza Qru (#1604) üzenetére


Petester
senior tag

Szerintem nem ismeri, de fene tudja, nem ismerem még a lelki világát, csak használom. :)
Pénteken tankoltam amúgy, 351 Ft volt a Sovoya parki Auchan kúton, nem volt egy nagy kiadás a különbség. :)
Majd ha megyünk szülő látogatásra, akkor talán látszik, érződik valami. Autópályán jobban kijött eddig, ha volt különbség a minőségben. Jövő hét végén megyünk, addig tankolok ezt bele.

(ó\_!_/ó)

(#1607) carr válasza Petester (#1606) üzenetére


carr
őstag

nem tudom most hogyan használod, de magasabb fordulaton jobban tisztül, jobb a kenés, csak a fordulat legyen konstans. legalább 20-30 percen keresztül.

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#1608) Qru válasza Petester (#1606) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az Ósanos benzin amúgy jó minőségű azzal nem lősz mellé. Én többnyire az Avia-nál tankolok mert nem drága és elég jó minőségű a benyójuk. Ezt elég jól bizonyítja, hogy a német benzintől sem csökkent a fogyim. Bezzeg mikor a Lukoil-nál tankoltam a kint benzin hozott rögtön 3 dl csökkenést. Mondjuk nem csoda mert a Luk kúton romániai benzint árulnak...

carr: Az SSS az egy kis kihegyezett 1,6-os motor ami csak 98-al tudja a névleges 120 lovat. 95-el is elmegy de akkor nincs meg az összes ló.

#nincsbennetarcsi

(#1609) Petester válasza carr (#1607) üzenetére


Petester
senior tag

Nekem csak akkor forog többet, ha padlózom, amúgy sima használat mellett max 3000-nél felvált a váltó. 130 km/h-nál is csak 2700-et forog kb. Magasabb fordulat mit jelent? Hiszen innen még van 4000 kihasználatlan tartomány. :D
Érd - Bp. 9. ker között ingázok, ekkor sosincs tartósabb állandó fordulat. Amúgy 2000 körül tartja a fordulatot, ha csak szépen csorgok a forgalommal, mindegy neki milyen fokozatban. Szinte nem is lehet érezni ha vált, csak ha direkt figyelem.

Jorus! Neked a programod mihez lett igazítva? Sima 95-höz?

(ó\_!_/ó)

(#1610) Petester válasza Qru (#1608) üzenetére


Petester
senior tag

Aviaval nincs tapasztalatom, nekem egy sem esik útba, bár Érden vagy egy, ami nincs is olyan messze. Talán párszor majd kipróbálom.
Amúgy nekem a plusz adalékolt Omv vagy Shell 95 hozott kb. 0,5 liter többlet fogyasztást, a sima 95 nem hozott érezhető változást. Most a 98-cal vagyok 11,2 körül az autó szerint, majd tankoláskor kiderül mi a valóság, hisz még csak 2 munkanap van benne.

Amúgy nekem konstans 4 decit csal az autó, a valós fogyasztás mindig ennyivel több, mindegy hogy hogyan használom az autót.

(ó\_!_/ó)

(#1611) Jorus válasza Petester (#1609) üzenetére


Jorus
nagyúr

Igen, sima 95-höz írták. Én mindig sima 95-ös Shellt tankolok, elvileg az is "sok" lehet neki, gyárilag 87-91 AKI van megadva, ami mondjuk 92-95-ösnek felel meg RON-ban.

Az mondjuk erősen meglátszik, hogy amikor még a reptéren dolgoztam, és napi 110 km-t mentem, akkor 10 lityi alatt volt a fogyasztás simán, most meg, hogy csak város és rövid távok, mindjárt 13 fölé ment. :) Oké, mondjuk akkoriban hetente tankoltam, most meg másfél havonta. :D Épp néztem, hogy ma voltam tankolni, előtte meg szeptember 23-án.

Megvettük ma a karácsonyfát, az autó egészben elnyelte, cseréppel/földlabdával együtt. :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#1612) Qru válasza Petester (#1609) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

3000+ rpm szóval 140-150-es tempóra állj be ott már lesz fordulat. Az adalékok amúgy lentebb is dolgoznak/tisztítanak de ugye ez csak a motor egyes részeit és kis mértékben/lassan tisztítják. Szóval egy tankolástól nem kell csodát várni. A magasabb fordulat magasabb hőterheléssel jár (hisz' több benzint égetsz el) gyorsabb töltéscsere, gyorsabb gázármalás ami "kikormolja" kicsit a gépet. Szóval hasznos néha meghajtani kicsit pályán a tankolt benzin milyenségétől függetlenül.

Amúgy külön kell választani a oktánszámot és az adalék kérdését mert a kettő nem függ össze. A magasabb oktánszám csak magasabb kompressziótűrést jelent (a 95 és a 98/100 égéshője kb azonos). Igaz a kutakon sokszor a magasabb oktánszámú benzinhez több adalékot is kevernek (pl Shell), ezzel is a drágább üzemanyagok felé terelve a fogyasztót.

mod:

Jorus: Hobbi Subarus lettél akkor te is. :D

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#1613) Parci válasza Jorus (#1611) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hát igen, ez egy ilyen sport, én is 13 környékén tankolok rendszeresen

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#1614) Qru válasza Parci (#1613) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

8,47 liter a nagy átlagom (elmúlt 12k km), azért az barátságosabb. Illetve azt vettem észre, hogy a mért érték és a BC között alig van különbség ha csak pályán megyek de ha városban is meg főúton akkor többet téved a BC.

#nincsbennetarcsi

(#1615) Jorus válasza Qru (#1612) üzenetére


Jorus
nagyúr

Azért jobb itthon és itthonról melózni. :D Nyáron még úgy kalkuláltam, hogy idén télen viszem vezérlés-cserére, mert meglesz a 200k, de ha ez így megy, akkor 2018 vége felé kell csak vinnem. :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#1616) Qru válasza Jorus (#1615) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Persze a homeoffice az királyság.

Nem olcsó dolog szóval nem baj ha kitolódik. Én vétel után cseréltem az a tuti, de ugye nálam egyszerűbb a történet mert szíjas. Hace-ben pikk-pakk kicserélték.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#1617) carr válasza Petester (#1609) üzenetére


carr
őstag

jaj... ótómata. :/ 4000+ ... a magasabb alatt ezt értem. :)

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#1618) Parci válasza Qru (#1614) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nekem sem 13 lenne, ha nem elsősorban városban mennék. hosszú utakon 10,5 liter. amúgy meg én szeretem a nagy, szívó benyát, legyen nyomaték, menjen normálisan, ne romoljon el, cserébe kérhet enni, adok neki :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#1619) Parci válasza Jorus (#1615) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

én mondjuk nem fogok vezérlést cserélni, mert nem kell és nem ez a hobbim :DDD, de ha fogok is, még legalább 4 év, mire oda jutok :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#1620) Qru válasza Parci (#1618) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nekem tisztán városban kér 10,5-et kb. A 13 nekem már sok(k).

#nincsbennetarcsi

(#1621) Petester válasza carr (#1617) üzenetére


Petester
senior tag

Jaja, dodgem... :D
Akkor az M3-on két Veda között nem telik el 20 perc, ha 4000+ fordulaton megyek... :N
Vagy fix 4-ben megyek fél órán át. :K

[ Szerkesztve ]

(ó\_!_/ó)

(#1622) carr válasza Petester (#1621) üzenetére


carr
őstag

nem ismerem a dodgemes váltókat. :D nekem az megmaradt búcsú idejére régről. :D
;)

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#1623) Qru válasza Petester (#1621) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

"Vagy fix 4-ben megyek fél órán át."

Ha aPassatunk regenerálni akar akkor én is visszarakom 4-be aztán M0 110-120-al megyek egy kört.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#1624) Parci válasza Qru (#1620) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

van sok henger, sok köbcenti, sok erő... vagy kicsi fogyasztás. akkor te döntöttél, meg én is :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#1625) Petester válasza Parci (#1624) üzenetére


Petester
senior tag

Meg ott a méret beli különbség. OBK a 2,5-es motorral se kér számottevően kevesebbet. A H6 meg csak automata váltóval volt.
Arra azért kíváncsi lennék, hogy a Legacy H6 spec B az STI váltóval hol dolgozik autópálya tempó mellett. Egy ilyet nagyon élnék, csak sajnos mikor májusban kerestem az autókat, akkor 1 db volt eladó, de nem az én árszintemen. Persze 1 hónapja levitte az árát (május óta), hamar el is tűnt a mobile.de-ről...

(ó\_!_/ó)

(#1626) Qru válasza Parci (#1624) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Elég nekem ez (persze lóerőből sohasem elég), az 1,2-es Jazz után így is kb hiperűrugrással ér fel... :D

mod:

Petester: STi váltóban elég rövidek a fokozatok, pályán az is kajál hiába a 6 gang.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#1627) Petester válasza Qru (#1626) üzenetére


Petester
senior tag

Én meg egy 1,4 D Corollából ültem át. Na az a hiperűrugrás. :D

Az STI váltó önmagában még nem mond el mindent, az áttételen a difi még módosíthat, nem?

(ó\_!_/ó)

(#1628) Qru válasza Petester (#1627) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

De az legalább turbós, nekem a szívó 1.2 8V-ben se erő se nyomaték nincs. :D

Igen, a differenciálmű áttétele a váltó által előállított áttételeket tovább módosítja. A két áttételt (adott sebességfokozaté + a diffié) össze kell szorozni úgy jön ki a tényleges érték.

Ha jól tudom a SpecB-ben nem változtattak a difiken csak a váltó más (STi) benne.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#1629) Qru


Qru
MODERÁTOR

Megjelent itthon is az új XV és az új Impreza is szép csendben.

#nincsbennetarcsi

(#1630) Jorus válasza Qru (#1629) üzenetére


Jorus
nagyúr

Kétlityis XT Forit elfogadnám. :) Többi felejtős.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#1631) Qru válasza Jorus (#1630) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Telekrejárósnak nekem elég lenne a szívó 2 literes XV. Csak azért 8,5M-t adni érte... :U

#nincsbennetarcsi

(#1632) Jorus


Jorus
nagyúr

Pici hókotoró :D

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#1633) outsiders válasza Jorus (#1632) üzenetére


outsiders
aktív tag

Cuki :B

Az interneten vitatkozni olyan, mint a paralimpia: ha nyersz is, retardált maradsz.

(#1634) Parci válasza Jorus (#1632) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

na most, ha úgy alakul az életünk, ahogy épp kinéz, hogy lehet, hogy alakul... akkor nekem ez konkrétan kéne :Y

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#1635) carr válasza Qru (#1631) üzenetére


carr
őstag

Külföldipapíros nem opció? Vagy közút is van a telek és a ház között?
:R

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#1636) Qru válasza carr (#1635) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Van, mert én Pesten vagyok a telek meg a Mátrában. :D Nem baj le tudom gyalogolni (annyi, hogy egy sarokkal arrébb állok meg) csak tudod hajlamos az ember elkényelmesedni. Amúgy tavasszal feltöltötték az utat akkor az enyém is elment de így év végére már kijárták, szemmérték alapján nem férnék el (felakadna az alja) ezért nem rizikózom be.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#1637) Jorus


Jorus
nagyúr

Pofás lesz ez az Ascent. Sok Subaru-s nincs benne, de pofás nagy dög.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#1638) Qru válasza Jorus (#1637) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ez a B9 Tribeca utódja lesz?

#nincsbennetarcsi

(#1639) Jorus válasza Qru (#1638) üzenetére


Jorus
nagyúr

Elvileg terepjárósabb lesz inkább, mint egyterű, de az biztos, hogy sokkal emészthetőbb a formája. :) Ami gázosabb, hogy H4-gyel fog jönni valszeg, 2.4-es turbó CVT-vel...

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#1640) Qru válasza Jorus (#1639) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

H6-al aligha tudnák a környezeti normát tartani... :( Mondjuk ez a 2,4 turbó... Egy Impreza kasztniban elviselném. :D

#nincsbennetarcsi

(#1641) Parci válasza Jorus (#1637) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

pedig a képek alapján egy magasra fújt outback. jöhet, egy phev hajtáslánccal! (sajna túl jól néz ki, ez már nem a mi árkategóriánk lesz :()

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#1642) Jorus válasza Parci (#1641) üzenetére


Jorus
nagyúr

Hát nem újonnan, de majd amikor 8-9 éves lesz... 2027-ben. :D

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#1643) Parci válasza Jorus (#1642) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

félek tőle, hogy a subaru 2,4-es turbó motorja... hogy is mondjam... olyan lesz, mint ma egy zx spektrumról facebookozni.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#1644) Petester válasza mmcc02 (#1548) üzenetére


Petester
senior tag

Keresel még pótkereket? [link]

(ó\_!_/ó)

(#1645) Petester válasza Jorus (#1639) üzenetére


Petester
senior tag

Ezek szerint már az USA piacról is kivezették a H6-ot? :( :F

(ó\_!_/ó)

(#1646) mmcc02 válasza Petester (#1644) üzenetére


mmcc02
tag

Igen, köszi! :R

Sajnos Erdélyből nehéz intézkedni, de a közeljövőben megyek Budapestre, hátha lesz időm erre is.

* Gondolkodom, tehát vagyok, ez a kérdés, válasszatok! Avagy röviden: Gondolkodom, tehát válasszatok! * Búbos páka *

(#1647) mmcc02 válasza mmcc02 (#1646) üzenetére


mmcc02
tag

Az itteni apróhirdetési oldalakon nem találtam semmit. :Y Szinte kizárólag VAG-hoz van. Meg Daciahoz.

* Gondolkodom, tehát vagyok, ez a kérdés, válasszatok! Avagy röviden: Gondolkodom, tehát válasszatok! * Búbos páka *

(#1648) Petester válasza mmcc02 (#1647) üzenetére


Petester
senior tag

Hívd fel őket, hátha kipostázzák Neked. Ahogy nézem az árakat, 20-25e Ft körül mennek a kerekek, valahova oda is írták, hogy ingyen posta. Hátha tudnak ajánlani valamit határon túli szállításra is.
Szerk.: csak Budapestre szállítanak ingyen... :/

[ Szerkesztve ]

(ó\_!_/ó)

(#1649) Jorus


Jorus
nagyúr

Próbafekvés a háromnapos, autóban alvós horgászathoz a hegyekben :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#1650) Jorus válasza Petester (#1645) üzenetére


Jorus
nagyúr

Nem vezetik ki egyelőre, a 2018-as 3.6 lityis OBK azzal jön, mármint az EZ36D-vel. :K Mármint kint.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.