Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-17 09:07:23

LOGOUT.hu

Subaru topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#901) Jorus válasza Parci (#899) üzenetére


Jorus
nagyúr

Én ültem egyben, de nekem az túl magas - mármint nem az autó maga, mivel a 2nd gen Fori 4.5 centivel magasabb csak, mint a 3rd gen OBK, de az üléspozíció és a beltér nekem túl terepdzsippes már, szemben az OBK teljesen személyautós üléspozíciójával és belterével.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#902) Parci válasza Jorus (#901) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

én szeretek magasan ülni, sőt, azt szeretem jobban. de nem olyan áron, hogy aztán az egész autó billeg, mint egy budi és nem jók a menettulajdonságok a pályán. az obk ott személyautós. a foresterből ezt nem nézem ki (se a tribecából), mert az utasokkal együtt biztos, hogy jóval magasabban van a súlypontja. a nissan x-trailünk és az obk ég és föld...

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#903) carr válasza Parci (#902) üzenetére


carr
őstag

akkor tenni kell érte... 2-3 cm-t ültetni. plusz azért a boxer jellemzően nem annyira billeg.
szerintem inkább a futómű magas. nem azért mert úttalan utakra van szánva ? :s
csak okoskodok. :D
Nem küldtem a képeket tegnap. de ma wifin feltolom. úgyis meg kell várnom míg kihűl a H astra.... :W

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#904) Parci válasza carr (#903) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a tribeca 17 literes városi fogyasztásához sem ragaszkodom. a forester meg 2009-től használható méretű és biztonságú, azok meg drágábbak a 2003-2009 közötti outbacknél. szóval részemről értelmetlen hakkolni, amikor van eleve jobb megoldás.

a forester biztos nem billeg egy random suv-hoz képest, de hogy a legacy/outback kombihoz képest igen, abban biztos vagyok.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#905) carr válasza Parci (#904) üzenetére


carr
őstag

fuh,... 17 lityi? pazarlás.
;]
CNG? ;)

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#906) mmcc02


mmcc02
tag

Üdv!

Vettem az XV-be egy szett (elvileg) méretpontos gumiszőnyeget. Tudom, csúnya a gumiszőnyeg, de praktikus, és szinte fáj sáros lábbal összetapodni a rendes szőnyeget.

Mit gondoltok, érdemesebb mindkét szőnyeget (gyári szövet + rá a gumi) betenni, vagy kivenni a szövetet, és csak a gumit benne hagyni?

Egyéb: Abszolút értelemben is stabil az autó, nem csak a hasmagasságához képest. Kanyarban nem a tapadás fogy el a gyengus négyévszakos gumikkal, hanem nem merek gyorsabban menni, mert nem látok be eléggé a kanyarba. Alig várom a kanyarokat, előre vigyorgok!

A fogyasztás kapcsán kellemesen csalódtam, eddig BC szerint 7.4 l / 100 km az elmúlt 3000 km-re. Igaz, nagyrészt autópálya és országút volt (max 10% város), de végig klímával és elég gyakran pörgetve, padlógázon előzve.

Subarut a népnek! :K

* Gondolkodom, tehát vagyok, ez a kérdés, válasszatok! Avagy röviden: Gondolkodom, tehát válasszatok! * Búbos páka *

(#907) Jorus válasza mmcc02 (#906) üzenetére


Jorus
nagyúr

Szentem nem sok értelme van két szőnyeget bent tartani egymás tetején, ha a gumi van felül, akkor csak az maradjon.
Én készíttettem szép bézsszínű, hímzett szőnyegeket az autóhoz, Outback felirattal, de bent vannak a pótkerék tetején a régi, használt, fekete szőnyegek, és ha sár vagy víz van odakint, akkor beszállás előtt csere. :)

4all: masszívan 10 lityi alatt van a fogyasztás a csip óta, pedig sokszor tolok 170-180-as etapokat M0-on hazafelé. Kúl

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#908) Parci válasza Jorus (#907) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

és hogyan lehet kényszeríteni az ismerősöd, hogy még egy autót megszereljen? :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#909) Qru válasza mmcc02 (#906) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem. Egy ideig nekem is a szöveten volt a gumi de állandóan becsúszott a gázpedál alá így csak az egyik van bent.

#nincsbennetarcsi

(#910) carr


carr
őstag

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#911) piqla


piqla
őstag

hello kedves Subarusok,

hasznaltautot vennek es elegge megtetszettek a Subaruk, foleg a dobozformaju Forester.

ket felnott + 1 kutya lenne az utazokozonseg, varosban tomegkozlekedunk, ha kocsival utazunk, akkor meg autopalya, 300 km/ut.

olyan autora lenne szuksegem, ami ad nemi biztonsagerzetet es nem kell aggodnom, hogy uristen, beroffen-e, plusz szaztizes temponal meg nincs olyan hangja, mintha a hangsebesseget kozelitenenk.

jelenleg a csaladban egy 2001-es benzines Avensis van, hat abban a letort napszemuvegtarton tul mas meg nem nagyon ment tonkre, hasonlo autoban remenykedem.

tudnatok valamit ajanlani? masfel millerem lenne ra, de ha 1,7-ert adjak a tokeletest, az is belefer.

amugy ez szerintetek milyen?

Szereted az állatokat?

(#912) Parci válasza piqla (#911) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

agyon szokták sztárolni a subarukat, de szerintem egy corolla/avensis, ami hiba nélkül megy évtizedekig, nem verhető egyszerűen. amit linkeltél, elég régi típus már, sajnos igazán csak 2009-től biztonságosabbak a foresterek.

én az előzmények és a keret alapján nem zárnám ki a 2003 utáni avensist sem. nagy, biztonságos, jó. mondjuk egy 2,4 literes benzines kombi... :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#913) piqla válasza Parci (#912) üzenetére


piqla
őstag

az a baj, hogy ismerem magam, es en tuti kifognam azt a 2%-nyi kocsit, amiket a nepitelet egycsillagozik (corolla, avensis, stb.). mig a subarunal minden szep es jo :DDD

a 2009-es foresterek nekem boven az anyagi kereten kivulre esnek. azert gondoltam subarut, mert egyszeruen szeretnek mas markaju autot vezetni, es gondoltam (remenykedtem), hatha lesz valami hasonloan megbizhato, csak hat megis, mas.

a regebbi subaruk szerinted felejtosek?

Szereted az állatokat?

(#914) Parci válasza piqla (#913) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nézd meg a 2003 utáni legacy/outback párost, az árban beleférhet és már elég korszerű. amúgy is komolyabb kocsi a foresternél. de sajnos itt is figyelni kell, hogy mit veszel, sok a budi a piacon.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#915) piqla válasza Parci (#914) üzenetére


piqla
őstag

ehhez mit szolsz?

Szereted az állatokat?

(#916) piqla válasza piqla (#915) üzenetére


piqla
őstag

bah, rosszat linkeltem

"foglalkozast igenylo", na, ez, amihez sem energiam, sem kedven nincsen, sry, megprobalom kikukazni azt, amit eredetileg neztem

mod: na, ehhez mit szolsz/tok

[ Szerkesztve ]

Szereted az állatokat?

(#917) Parci válasza piqla (#916) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ez így elsőre jól hangzik, az ára is oké. 2003-től 2007-ig futott ez a széria, aztán 2009-ig a faceliftje (más az első lámpája, onnan ismerni fel). egy ilyen 2005-2006-os alku után 1,5m ft-ért van árában, sok a szemét, de időről-időre van jó is, ki kell várni.

annyi, hogy én talán a 2,5 literes motorra mennék rá, a 2 liter talán picit kevés a kasztninak. de ki kell próbálni.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#918) outsiders


outsiders
aktív tag

Üdv Urak, jártam itt korábban Forester témában. Ma megvettem az én bubumat, 2006-os sötétkék 2.0 kéziváltós egy tulajos, gyári fényezésű, 170 van benne. Nagyon tetszik, szerelem... :B Beléptem a klubba... ;]

Az interneten vitatkozni olyan, mint a paralimpia: ha nyersz is, retardált maradsz.

(#919) Parci válasza outsiders (#918) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

granulálok!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#920) outsiders válasza Parci (#919) üzenetére


outsiders
aktív tag

Köszönöm :) 16-os alufelnit mit ajánlotok hozzá? Van egy szett nyári és téli gumi is hozzá, de csak egy szett gyári felni, ráadásul azon a téli van most (idén alig használták még a kocsit). Szépvölgyi úton van egy Subarus srác, hozzá volt hordva korábban, nem tudom kit lenne érdemes megkeresnem majd, pár dolgot kell cserélni a futóműben, egy lambdaszonda csere és az olajak szűrők mind a program.

Az interneten vitatkozni olyan, mint a paralimpia: ha nyersz is, retardált maradsz.

(#921) Parci válasza outsiders (#920) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

én megpróbálnék gyári felnit túrni, az biztosan passzol. de nekem a látvány nem szempont, ha nem direkt atom ronda, akkor már jó.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#922) outsiders válasza Parci (#921) üzenetére


outsiders
aktív tag

Nem találok egyelőre, újban ez full gyári méret pl amit találtam [link] Keresek kutatok tovább :)

Az interneten vitatkozni olyan, mint a paralimpia: ha nyersz is, retardált maradsz.

(#923) piqla válasza outsiders (#918) üzenetére


piqla
őstag

szia,

grat.

ha nem tul indiszkret, akkor mennyibe kerult? nepper/tulaj, kulfoldi/magyar?

csak a miheztartas vegett, hogy melyik hirdetest ugorjam at egybol, ha tul olcso/draga...

Szereted az állatokat?

(#924) outsiders válasza piqla (#923) üzenetére


outsiders
aktív tag

Szia, magáneladó volt, 1.85-be tudtam elhozni úgy, hogy a lambdaszondán kívül csak kicsit a futóműhöz kell nyúlni, ahogy fentebb is írtam. Résen kell lenni, hirdetésfigyelőztem, pénteken rakták fel este, szombaton hívtam már délelőtt, délután próbaút, hétfőn egykor szervizes átnézetés, délután hatkor szerződés aláírva. Ha jó a vétel lépni kell nagyon gyorsan, mert elviszik.
Felnit is megrendeltem már hozzá délelőtt, Borbet F [link], elég jó árban (bruttó 18 darabja) sikerült venni teljesen újat (éppen akciózzák).

Az interneten vitatkozni olyan, mint a paralimpia: ha nyersz is, retardált maradsz.

(#925) piqla válasza outsiders (#924) üzenetére


piqla
őstag

huh, hat igen, ez lenne az idealis.

nekem neheziti, hogy baromira nem ertek az autokhoz, leszamitva, amit a totalcaron es par helyen magamraszedek, igy egyedul nem mernem meghozni a dontest, viszont ilyen rovidtavon meg idopontot leszervezni... es raadasul Becsben elek, hehe.

A szepvolgyi uti srachoz lehet menni ilyen last minute jelleggel is? Mar ha nala voltal a kocsival.Ha nem, akkor barmilyen nevet/helyet szivesek veszek, mint tippet.

koszi

Szereted az állatokat?

(#926) outsiders válasza piqla (#925) üzenetére


outsiders
aktív tag

Szia, Duna autónál nézettem át a Zay utcában, rendes márkaszerviz, kicsit több, mint egy óra alatt kész voltak, 1-2 napon belül azért mindig van időpont náluk, nekem szerencsém volt pont (valaki lemondta azt az időpontot). Leginkább tulajon és annak az igényességén múlik szerintem az autó állapota, itt egy 60 éves műszaki beállítottságú építőmérnök volt éppen :P

Az interneten vitatkozni olyan, mint a paralimpia: ha nyersz is, retardált maradsz.

(#927) Qru válasza outsiders (#918) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Üdv a klubban! :)

Ha előbb jössz... Nem rég passzoltam el a gyári 16"-os alukat. De ez a Borbet csini, illeni fog a Forira.

#nincsbennetarcsi

(#928) outsiders válasza Qru (#927) üzenetére


outsiders
aktív tag

Ehh.... :DDD Semmi baj, jó áron szereztem be, szerintem is jó lesz rajta ez ☺ Szépvölgyi úton lévő Subarus szerelőhöz be is jelentettem már, ha minden patent akkor megyek szívesen PH-s subaru talira ha lesz olyan .... :P Óbudán lakom.

Az interneten vitatkozni olyan, mint a paralimpia: ha nyersz is, retardált maradsz.

(#929) Parci válasza outsiders (#928) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

én meg a pilisvörösvári kistérségben :), úgyhogy minitali csak összejön.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#930) outsiders válasza Parci (#929) üzenetére


outsiders
aktív tag

Zsír :) Na új felnik fent, cakkpakk szerelés/centrírozás/kerékőrcsavar minden hóbelebanc volt 85k.... :B majd lövök képeket ha érdekel Titeket.

Az interneten vitatkozni olyan, mint a paralimpia: ha nyersz is, retardált maradsz.

(#931) Parci válasza outsiders (#930) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

jöhetnek, pörögjön a topik :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#932) outsiders válasza Parci (#931) üzenetére


outsiders
aktív tag

Egy gyors kép még tegnapról :) Lövök majd az új felnivel is, most melóban vagyok a kocsi meg a mélygarázsban.

Az interneten vitatkozni olyan, mint a paralimpia: ha nyersz is, retardált maradsz.

(#933) Qru válasza outsiders (#932) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Csini! Majd ha nem mobilrol nyomom akkor beteszlek az osszefoglaloba teged is. :)

M0-on szoktam mocorogni szoval valahol a Szentedrei kornyeken nekem is ok lenne egy mini tali. :K

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#934) outsiders válasza Qru (#933) üzenetére


outsiders
aktív tag

Szuper :) Vasárnap elrepülök nyaralni, 24-én viszem szervizbe egy pár napra, azután oké! Óbudai Auchannal szemben lakom kb a Szentendrei környékén, az ott egész jó rész.

Az interneten vitatkozni olyan, mint a paralimpia: ha nyersz is, retardált maradsz.

(#935) Qru válasza outsiders (#934) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az nekem is ok. Jorus is mozog az M0-on sztem neki is belefer.

Majd a fogyidra kivancsi leszek! Havernak van ilyen Forija csak az 4 gangos automata, az varosban tud kajalni rendesen.

#nincsbennetarcsi

(#936) outsiders válasza Qru (#935) üzenetére


outsiders
aktív tag

Nagyrészt országút meg pálya lesz csak, itt BP-n jó kis e12 corollám szolgál :)
Az új felnik:

Az interneten vitatkozni olyan, mint a paralimpia: ha nyersz is, retardált maradsz.

(#937) Qru válasza outsiders (#936) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Csini! Milyen gumi van rajta?

Jah varosba ezek nem valok. Varosba egyszer mentem be az enyemmel lett is rogton 10,7-es fogyim a 8.5 helyett. :D

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#938) outsiders válasza Qru (#937) üzenetére


outsiders
aktív tag

Falken Ziex, nem egy nagy csoda, másfél szezon van még benne szerintem. Meglepően finoman lehet indulni vele amúgy simán csak kuplunggal gázadás nélkül, tetszik. Ez a hülye lambdaszonda aggaszt csak, szervizig kell még használnom egy jó 300km-t, remélem semmi galiba nem lesz vele. Densot ajánlanak bele mindenhol, első szonda a beteges a kiolvasott hibakód alapján, általában ilyen 160k után szokott előjönni rajtuk, addigra fárad el. Ésszel megyek majd, semmi vadulás ;]

Az interneten vitatkozni olyan, mint a paralimpia: ha nyersz is, retardált maradsz.

(#939) Qru válasza outsiders (#938) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nézd én négyévszakosal nyomom ahhoz képest... :D

Semmi baj nem lesz. Elképzelhető, hogy megugrik picit a fogyi tőle de más hibát nem okoz.

#nincsbennetarcsi

(#940) outsiders válasza Qru (#939) üzenetére


outsiders
aktív tag

Reméljük tényleg semmi gáz nem lesz :) Az a baj ezzel az abronccsal, hogy brutál mód kopik, apumnak is volt korábban, kb 3 év alatt kuka úgy, hogy nem ment 40k-t se... Milyen négyévszakossal tolod?

Az interneten vitatkozni olyan, mint a paralimpia: ha nyersz is, retardált maradsz.

(#941) Qru válasza outsiders (#940) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Michelin CC. Elegedett vagyok vele, az awd rendszerhez nem is kell jobb gumi (kis)polgari hasznalatra. 10 centis hoban is vidaman boldogult a Matraban, ettol extremebb korulmenyek kozott nem autozom ugy sem.

#nincsbennetarcsi

(#942) Parci válasza Qru (#941) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

na, majd erről kifaggatlak. TÉNYLEG megy olyan jól hóban, mint egy téli? nem csúszkál?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#943) outsiders válasza Parci (#942) üzenetére


outsiders
aktív tag

Jaja, ez engem is érdekel, sokat nem fog futni a kocsi, 2 éven belül kuka mind a kettő szett abroncs, lehet ilyenre ruházok majd be.

Az interneten vitatkozni olyan, mint a paralimpia: ha nyersz is, retardált maradsz.

(#944) piqla


piqla
őstag

par napja neztem egy hirdetest, azt hiszem Forester volt, de most mindegy is. privat eladotol volt, normalis leiras, a hahus fotokon a kornyezet alapjan valamelyik budapesti kertvaros/elovaros penzesebb resze. szep allapoto kocsi (mar amennyire en meg tudom allapitani), normalis leiras, minden megvolt, osszegre sem volt teljesen elszallt, es hat tenyleg elvittek 3 nap alatt.

na most az egy dolog, hogy ha latok egy jot, akkor cselekedni kell, de akkor ez egyben azt is jelenti, hogy ami fent van X honapja, csak valami szar lehet?

ezt szerintem mar honapok ota latom, de talan fel eve is mar.
ez speciel engem meg mindig erdekel, az elado kereskedes 1 oran belul valaszolt, kuldtek a forgalmit, valamint a svajci Emil Frey-es szervizkonyvet a pecsetekkel.

Mondjuk fenymasolt, de inkabb fax-minosegben lett elkuldve, de akkor is. Mi szol ellene?

Szereted az állatokat?

(#945) outsiders válasza piqla (#944) üzenetére


outsiders
aktív tag

Szerintem mind a kettő elég gyenguska motorikusan azért nem mennek el, főleg az impreza, a fori meg az automatával tök halott lehet. Aki Subarut akar venni, az valamilyen szintű dinamikát is szeretne legtöbbször a szuper hajtáslánc mellé.

Az interneten vitatkozni olyan, mint a paralimpia: ha nyersz is, retardált maradsz.

(#946) piqla válasza outsiders (#945) üzenetére


piqla
őstag

es ha a dinamikat kihuznam a listarol, mi lenne meg a kontra oldalon? leszamitva, hogy 20 eves:D

Szereted az állatokat?

(#947) Qru válasza piqla (#944) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Mind a ketto brutalisan alulmotorizalt. Zabalnak es nem mennek. Az awd melle nagyon minimum a 150 lo kell. Menj veluk egy kort batran es meglatod.

Parci: Nem tud annyit mint egy teligumi hoban de ahhoz hogy eljuss a-bol b-be eleg. A Passaton TS850 van, ahhoz merve azert hoban nem olyan stabil. Vizen viszont agyon veri a cc a ts850-et. Az onzaro blokkos V minta miatt egyszeruen kiszivja maga alol a vizet. A forumos vezetesi treningen azonos idot mentem a nedves palyan mint Bogre az IS250-el, pedig azon vadi uj Conti Sportcontact volt es vagy 40 loval tobbet tud a gepe...

A CC nem csodafegyver de vizen nagyon jo, hoban\jegen eleg, szarazon jo. Szoval az arktisznak ne ezzel indulj neki de ide a varosba meg a frissen leesett 5-10 centi hoba (foleg awd-vel parositva) boven-boven eleg.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#948) Parci válasza Qru (#947) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

pont ts850 van az enyémen is. ausztriai síelésnél azért vannak helyzetek a hágókon, szerpentineken, ilyenekre gondolok.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#949) Parci válasza piqla (#946) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

én a 20 éveset semmiképp sem venném meg. töréstesztje -1 csillago, nyilván nem törni veszed, de akkor is. a másik csak gyenge, de amúgy korszerű gép.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#950) Qru válasza Parci (#948) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Oda keves a CC, de ide varosba meg dimbes-dombos reszekre boven eleg. Sot meg a Matraba is eleg. TS850 amugy nagyon jo teligumi, egyedul vizen nem villant olyan nagyot. Pont ezt javitottak az utodjanal a TS860-nal.

#nincsbennetarcsi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.