Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-17 09:07:23

LOGOUT.hu

Subaru topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51) Parci válasza Qru (#50) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hát ez van. most hibátlan a téli alu szett is, conti gumi van rajta, kb. új. eladni nyilván értelmetlen, mert nem fizetnék meg, ha viszont használom, akkor 4-5 év alatt szétmennek télen a felnik is. na mindegy, majd lesz valahogy, ezeket örököltem, ezekkel főzök.

tényleg, Jorus: nálad mennyire megbízható a termosztát? nálam 16-17 fokra állítva is meleget fúj a klíma is, gondolom ideje újat tenni bele. erre hivatkozva viszem majd el a Hacéhoz szerintem, nézzék csak át.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#52) Qru válasza Parci (#51) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha lemosod róla a sót akkor nem lesz baja a gyári alunak.

#nincsbennetarcsi

(#53) Jorus válasza Parci (#46) üzenetére


Jorus
nagyúr

Elvileg váltóméret, legalábbis +-2.5%-on belül van az átmérő csökkenése a gyári ajánlotthoz képest, ami 205/55R16-tól 215/45R18-ig sokféle lehet, de szinte minden gyűjteményes oldal a 225/55R17-et írja "gyári" méretként.
Az általad írt felni+gumi párossal az autó több mint fél centivel alacsonyabban lesz, a sebességmérő közel 2 kmh-t fog csalni lefelé. A régebbi, 2000 előtti OBK-kat szerelték ilyen gumikkal, egy 4th gen elég furán hatna ilyen pici kerekekkel szerintem.

Aki sokat viszi terepre, a ballonosabb, /60-as 16-ost szokta használni. A keskenyebb gumi télen jobban jön, ahogy Qru is írta, de mondjuk a 205-ös azért nem olyan keskeny. Passaton az van, és nem tűnik keskenynek, pedig az szélesebb kaszni, mint a Subi. A magasabb oldalfalú, kisebb átmérőjű gumik plusz centiket adnak hozzá a hasznos rugóutakhoz, növelik a komfortérzetet, jobban gyorsíthatók, és összetettebb terepviszonyok között kényelmesebbek. Cserébe jó tapadásnál, gyors kanyarokban "taknyos", kenődő fílingjük van, ahogy az oldalfal próbálja megtartani az autó tömegét kanyarokban.

Szentem /60 R16-ban érdemes gondokodni, a 15-ös elég extrém lenne (és nem is szerepel a manualban - ami persze nem szentírás).

Én szerencsére kaptam két szett 225/55R17-es prémium gumit az autóhoz, egyet télre, egyet nyárra, ez így magában vagy 400k.

A termosztát szentem nálam rendben működik, ha letekerem 18-19 fokra, határozottan hűvös lesz az autóban, 22 fokon normális (itt szokott állni), 24-25 fokon meg szauna van már. :)

Ma nyomtam egy 7.2-es tripet 90 kmh-val, tempomattal. :D

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#54) Parci válasza Jorus (#53) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

érdekes, hogy mindkettő gyári méretnek tűnik. nekem is kvázi újak a 215/55/r17-esek, szóval hiába tetszene jobban a 16-os felni, nem éri meg variálni, csak ha elfogytak a gumik. akkor is inkább a télinél váltanék 16-osra, elsősorban.

a 225/55/r17 egyébként a legdrágább méret az összes közül, a váltómérete ismerős, mert az volt a lexus alá is: 225/60/r16. 40e ft egy normálisabb gumi.

ezzel szemben az x-trailünk (az a másik gép) 215/65/r16-osa jóval olcsóbb, ott 30e ft-ból megvagy.

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#55) Jorus válasza Parci (#54) üzenetére


Jorus
nagyúr

Nyírőék is a 215-öst javasolják rá, persze azért mondták, hogy ne kukázzam a 225-ösöket. :)

Holnapután viszem hozzájuk az autót kormányszervó cserére, remélem, péntekre elkészül.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#56) Qru válasza Jorus (#53) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nekem van gyári alu (azt most vettem) meg gyári acél is de ugye 4 évszakos gumim van így nem cserélgetem. Jelenleg az acélon majd tavaszra átkerül az alura és úgy is marad.

7,2? Az k. jó! Nekem ott kb 6,8-al beéri de ez tényleg 80-90 tempomat behajtott tükrökkel. :D Igaz az enyém jóval könnyebb és gyengébb is...

Kicsit upgrade-eltem a tir-t. Mit írjak még bele?

#nincsbennetarcsi

(#57) Parci válasza Qru (#56) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

egyelőre jó lesz, még csak hárman vagyunk :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#58) Jorus válasza Qru (#56) üzenetére


Jorus
nagyúr

Jaha, az már kvázi vitorlázás. Próbáltam tempomat nélkül, figyelve a pillanatnyi fogyira, de ő láthatóan jobban ért a finom szabályzáshoz, így hagytam a tempomatot. :) Az egy tankra számított átlagfogyi így most lement 11.8-ra, szal szentem ez beáll majd 11 körülre, ami nekem teljesen elfogadható.

Nálam csak a gyári alu jött az autóval, azon van most a téli, tavasszal felmegy rá a nyáro, aztán majd jövő télre veszel acélt a téli gumikhoz.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#59) Qru válasza Jorus (#58) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

11,8? Az kemény, az túl van a fájdalomküszöbömön 1,8 literrel. :D Nekem most a nagy átlagom (az elmúlt 5300 km alapján) 8,21 (sajnos csak nem rég kezdtem el írni a tankolásokat). De ugye alig használom városban ez kb a minimum fogyi ami kihozható normál közlekedéssel. Igaz van benne 2 torzító tankolás mert nyaraláskor kvázi abnormálisan lassan mentem és ott lett egy 7,5 meg egy 7,6-os átlag. Reálisnak inkább a 8,5-et mondanám.

Persze a Subaru klubos vezetési tréning után 13,5 lett az átlag (oda-vissza úttal együtt)... Szóval ez is tud enni ha rugdosod. :D

Parci: Jó, majd felfejlődik ez. :K

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#60) Parci válasza Qru (#59) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

milyen tréning volt az pontosan, mit lehetett csinálni, hol, mennyibe fájt?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#61) Qru válasza Parci (#60) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nekem itt Bögre szólt hogy a klubosok szerveznek egy vezetési tréninget (regeltem oda de nem olvasom a klubos fórumot) és nem érdekel-e.

Tököli reptéren az egész napos kurzuson voltunk (8 óra): [link]

36k volt tokkal vonóval. Ebben benne volt a teljes képzés (elmélet + gyakorlat), a 2 fogásos ebéd és a korlátlan kávé/víz/üdítő fogyasztás.
Érdemes elmenni nagyon, szépen látszik mennyit számít a jó gumi meg egy megfelelő kormánymozdulat.

#nincsbennetarcsi

(#62) Parci válasza Qru (#61) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

mennyi volt ebben a vezetés? én voltam egy ilyenen, kb. 8 autó volt egy csapat, egyenként csináltuk az egyes feladatokat, mindent háromszor lehetett próbálni. érdekes volt nagyon, de a fő tanulság az volt számomra, hogy ebből kéne egy nap úgy, hogy folyamatosan gyakorolhatok (a 8 autóval így az idő 7/8-ában csak a többieket néztem).

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#63) Jorus válasza Qru (#61) üzenetére


Jorus
nagyúr

Ez jól hangzik, jövő hónapban szerintem benevezek egy ilyenre. Még anno a kitcar-ral indultunk 3 hobbi rally futamon, de azért az más volt. :) A gyakorlás során ott ül melletted a tréner, és instruál, vagy csak megmondják, mi a feladat, és mész?

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#64) Qru válasza Parci (#62) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Itt is ugyanez volt a menetrend. Fejből meg nem mondom de ha érdekel megkeresem a mail-t és név/rendszám szinten megmondom kik voltak ott a klub-ból.

Lehet menni egyedül is csak az nem éppen 36k lesz. :DDD Igazából 1 kurzus elég mert ott megmutatják mit/hogy kell(ene) csinálni aztán keresel egy vizes/havas placcot és ott már unásig gyakorolhatod mikor mennyit nyiss a kormányszögön, stb.

De nagyon jól kijöttek a különbségek, nekem esőgumin rövid volt a fékutam de volt ott egy srác egy Fori XT-vel a gyári félterep gumival... na az övé nem volt az. :D

Jorus: Kapott mindenki walkitalkie-t azon történt az instruálás.

Nézz szét van több lehetőség a Hungaroringen is van pálya, van a Grupama pálya meg van Drivecamp...

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#65) Parci válasza Qru (#64) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

akkor valamikor összejöhetünk majd egy mini-topiktalira egy ilyen havas placcon, szívesen égetem magam :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#66) Qru válasza Parci (#65) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Sima csak vmi jó hely kell, engem 10k-ra büntettek a rendőrök múltkor driftelésért a parkolóban.

Szóval vmi magánterület kéne. Ja meg nem mellékesen egy kis hó. :D

#nincsbennetarcsi

(#67) Parci válasza Qru (#66) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hát ez az, hogy én sem tudok ilyet..

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#68) Qru válasza Parci (#67) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az a baj, hogy az ilyen bevásárló helyek parkolója közforgalomnak átengedett terület ahol a kresz szabályok érvényesek. Legalábbis esetemben erre hivatkozott a rendőr. Aztán rátérünk a(z) "ebben boxermotor van" témára a 30k-ból 10k lett a vége. Szóval vmi teljesen magánterület kéne...

Ph székház udvara? ;]

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#69) Parci válasza Qru (#68) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a ph "székház" udvara egy társasház udvara, ott megfordulni sem tudsz :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#70) Qru válasza Parci (#69) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ááá, fellocsoljuk és akkor menni fog. :D

Jó megkérdezek pár autós havert ki hova jár. Hát ha van vmi tuti tippjük.

#nincsbennetarcsi

(#71) Parci válasza Qru (#70) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

oké, te hozod az 1000 liter vizet :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#72) Qru válasza Parci (#71) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Lajtoskocsi/gulyáságyú?! :D

#nincsbennetarcsi

(#73) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

na fasza, most látom, hogy a tavaly vaterázott thule k-summit k44 luxushóláncom :DDD természetesen nem jó ehhez az elb.szott 17"-os mérethez. 215/70 r15-höz jó, meg 215/65 r16-hoz (de az most nem világos már nekem, hogy akkor végül alkalmas méret-e vagy sem a géphez).

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#74) Qru válasza Parci (#73) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jó áron átveszem. ;] Btw nem kell hólánc, kicst odapörkölsz a H6-nak és szépen olvasztja majd maga alatt a havat. :D

Igen ezek a hóláncok csak a common méretekre jók.

Itt nézd meg mit ír kerékméretre: [link]

#nincsbennetarcsi

(#75) Jorus válasza Parci (#73) üzenetére


Jorus
nagyúr

16-os kerékre fel fog menni, de 17-esre nem - mármint a hólánc. :)

Vettem ma egy ilyen FM Transmittert az Iponban. Sajnos nem nagyon szeret együttműködni a Subival. Az a jelenség, hogy beállítást követően pár percet zenél, aztán már csak sistereg. Próbáltam gyújtás nélkül, gyújtáson és járó motornál is, a jelenség ugyanaz. Próbáltam az összes szivargyújtó aljzatban, a jelenség ugyanaz. Delejt kap a kütyü, mert ha kihúzom a töltőből, elalszik. Kipróbáltam a Passatban, ott gond nélkül zenél bármeddig. Sztréndzs.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#76) Parci válasza Qru (#74) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hiába nem kell, megvág a rendőr ausztriában.

itt amúgy 225/55 r17 van. amire egyébként jó is a hóláncom. vagy az új conti gumikat cserélem, vagy a hóláncot. vagy még a felnit is :(

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#77) Qru válasza Parci (#76) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Kell de elég ha a csomiban van. Vagy olyan helyre mész ahol tényleg kell?

Nézd meg a hólánc csere mennyi lenne, talán azzal úszod meg a legolcsóbban...

#nincsbennetarcsi

(#78) Parci válasza Qru (#77) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem hiszem, hogy most tényleg kelleni fog, de persze azért vettem a thulét, hogy letudjam a témát egy életre. féláron is horror volt, 50e ft emlékeim szerint. mondjuk a rendőr tuti nem fogja a csomagtartóból kiszedetni és a méreteket nézegetni, tehát bünti ellen így is jó lesz. de azért néha tényleg kellhet.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#79) Qru válasza Parci (#78) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem nézik, legalábbis nekem sose nézték a méretet csak, hogy van vagy nincs. Még ismerősi körben sem hallottam olyanról akinek nézték volna a méretet. Nekem nincs is, ha kell akkor kérek kölcsön de ugye nem járok csak a Mátrába, oda meg nem kell még téli gumi se nem hogy hólánc. :D

De ha egy vagyonért vettél egy ilyen komolyat akkor persze hogy bosszantó, hogy nem megy fel rá. :(

#nincsbennetarcsi

(#80) Jorus


Jorus
nagyúr

Megvan az első teli tankos mérés. 478 km-t tettem meg és 55.64 litert tankoltam, tehát 11.6 l/100 km. :) Ebben persze volt minden, Sport fokozatban gyorsulások nulláról, 80-ról, 100-ról, déli M0 szakaszon 170+-os részek, dombra mászás, hóban forgás, meg persze egy hét munkába járás M0-on. Ahhoz képest nem is rossz.
Amikor tele tankoltam, 640 km-t írt range-nek, ami kereken 10 lityis fogyasztást jelent. Érdekes, hogy az üzemanyagszint-jelző már a skála legalján volt, a BC azt mondta, hogy még 50 km a range, és mint kiderült, volt még benne ~8.5 liter benya, ami persze lehet 50 km, de lehet 80-90 is. :) Mindenesetre a 360 HUF-os 95-ös benzinár nagyon kellemesen melengető érzés a 420-as prémium dízel után. :D
Holnap megyünk Seibikoba, remélem, péntekre elkészülnek a kormányszervó cseréjével.
Ja tegnap felhívott az előző tulaj, hogy megtalálta az általa használt FHD dash cam-et, és azt bevinné ő a Seibikoba, hogy csütörtökön, amikor megyek az autóval, akkor át tudjam venni. :) Extrajó arc.:)
FM transmittert elengedtem, illetve odaadtam asszonynak, majd ő használja. Tegnap kipróbáltuk haver más típusú FM transmitterét, az gond nélkül működött a Subiban, szal vmi ritka kompatibilitási probléma lehet a dolog mögött.

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#81) Parci válasza Jorus (#80) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nekem az első tankolás után nem 610 km-t írt ki, hanem kb. 400-at :Y

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#82) Jorus válasza Parci (#81) üzenetére


Jorus
nagyúr

Feltételezem, az az előző tulaj "öröksége" lehetett. :DDD

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#83) Parci válasza Jorus (#82) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem biztos, én nem az m0-án mentem 90-nel, hanem a városban. de nem is számítok városban 15 liter alatt semmi jóra :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#84) Qru válasza Jorus (#80) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A tankolásmérő erősen pesszimista, nekem is már 0-n volt a mutató úgy imádkoztam, hogy még a kútig eljussak vele a pályán. Aztán kiderült tankoláskor, hogy még kb 8 liter benyó volt benne. :D

Hol tankolsz és mit?

#nincsbennetarcsi

(#85) Jorus válasza Qru (#84) üzenetére


Jorus
nagyúr

Mindenki azt javasolta, hogy simán jó bele a 95-ös, szal azt, és mivel itthon és melóhelynél is Shell van közelben, ezért ott tankolok tizenéve mindig.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#86) Qru válasza Jorus (#85) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nekem az nem vált be, legalábbis a sima 95-ös náluk. Nagyon hektikusan fogyasztott. Aztán kiderült egy ott melózó ismerős révén, hogy azért, mert a MOL-os alapbenzinbe ők keverik külön az adalékot és nem mindig sikerült egyformára. Szóval azonos kúton tankolva néha jól néha kevésbé jól fogyasztott. Azonos úton azonos körülmények között iylen 0,5 literes kilengések voltak.

95-ös elég bele, az ECU úgy sem tud mit kezdeni az attól nagyobb oktánszámú benyókkal, ahhoz hozzá kéne igazítani az előgyújtást szoftveresen (chiptuning) hogy erősebb legyen. A több/jobb adalék miatt meg a magasabb égéshő miatt vanank azért poztitív hatásai de menni nem fog tőle jobban.

#nincsbennetarcsi

(#87) Jorus válasza Qru (#86) üzenetére


Jorus
nagyúr

Én nem tudok olyan pengén egyformán vezetni tankról-tankra, hogy észrevegyek fél lityis eltéréseket. :D legalábbis előbb gondolnék arra, hogy biztos többször léptem oda neki, mint az előző tanknál, mint arra, hogy eltérő az üzemanyag minősége.

OMV jön még szóba, mert az van M0-son kettő is. Arról mondjuk eddig mindenki jókat mondott, szal lehet, átállok arra.

Jaja, Subiklubon is ezeket írták, feleslegesen akkor nem locsolom bele a 100-ast. :)

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#88) Qru válasza Jorus (#87) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

668955x voltam már a telken kb szóval a kocsi magától odatalálna. Én sem vezetek koppra azonos módon de fél literes ingadozás nincs mióta máshol tankolok. 50 km autópálya tempomattal aztán 30 km országút tempomattal és az utolsó 20 km kanyargós út, ott nem tempomattal megyek ugyan csak érzésre azonosan de ez alig hat ki az átlagfogyira főleg nem 0,5 literes mértékben.

mod:

Auchan-nál tankolj ha M0-on jársz. Teljesen jó a benzinük és olcsók. Az egyetlen hálózat aki havonta laborban beméretik az üzemanyagikat.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#89) Qru válasza Jorus (#87) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Mi volt a szervizben?

#nincsbennetarcsi

(#90) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

visszakaptam a gépet bőrös viktoréktól (kapott azért egy lámpa polírt is), most már bele lehet ülni huzamosabb ideig is, nem lesz hányingered :DDD (hogy hogyan lehet egy kocsit egyetlen és első tulajdonosként ilyen mértékű dzsuvába taszítani az beyond me)

gyerek lázas (szolid 40,3 fok), esélyem sincs autómosóba menni, aztán megint jön a hideg, szóval... majd csinálok mocskos képeket róla :)

hazafelé levittem a tank átlagfogyiját 14,4-ről 13,8-ra :DDD (csak hogy némi valódi számok is legyenek a topikban, ne csak ilyen m0-n 90-nel vitorlázós kamuságok ;])

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#91) Qru válasza Parci (#90) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az elég durva fogyi. Szerettem volna H6-ot de ezúton lemondok róla. :D

#nincsbennetarcsi

(#92) Parci válasza Qru (#91) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ez nettó város. időnként emelkedőkkel, időnként pöszmörgéssel a dugóban, időnként lámpák között haladósan. lehetne rosszabb is, ha tényleg dugóban állok. kb. 13-14 literre számítok ilyen agglomerációs ingázós városi közlekedésben.

sajnos ez ennyi, 3 liter + boxer + régi automata, meg 1600+ kg. cserébe azt gondolom, hogy országúton, 110-zel 7 liter körül lesz.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#93) Qru válasza Parci (#92) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Úgy nem olyan gáz. Ma tankoltam meg a 2.0 TDI-t és sima városi fogyira 9,23 jött ki. :U

#nincsbennetarcsi

(#94) Parci válasza Qru (#93) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

na igen, asszony automata k12 nissan micrája is megeszik 8,5 litert így városban

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#95) Jorus válasza Qru (#89) üzenetére


Jorus
nagyúr

Leadtam tegnap rendben, majd telefonálnak. Jelezték, hogy jövő hét elejére lesz meg. Kértem, hogy akkor már állítsanak futóművet, csekkolják a fagyálló koncentrációját, meg nézzék meg az utasoldalon a ventiket, mert az egyik bizonyos forulatszámon nyikorog kicsit.

Tele van ott náluk az utca meg a műhely Subikkal, nagyon jól néz ki. :D Volt ott négy másik Outback 4th gen. , nagyjából olyanok, mint az enyém, csak jellemzően a fapdosabb verziók (2.5-ös moci, manuális váltó, krepp-ülések), de jó volt ilyen sokat egy helyen látni. :)

Parci: enyém szerencsére patika belül, olyan finom bőrillat van benne, mint egy repülőben. :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#96) Parci válasza Jorus (#95) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

most már az enyém is :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#97) Parci válasza Jorus (#95) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ez melyik szerviz? hace-car? valamikor én is fordulok arra egyet, nézzék azért át + termosztát csere.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#98) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

na, mindjárt indul a hóteszt, van egy köröm a gyógyszertárba, kell a nehéztüzérség a gyerekhez (40+ fok...)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#99) Jorus válasza Parci (#97) üzenetére


Jorus
nagyúr

Seibiko

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#100) Parci válasza Jorus (#99) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a jó válasz a hace-car... ;)

anyhow, ma kimentem picit pörögni egy helyi placcra, így este szerencsére üres volt kb. hát, elég barátságos a kocsi, nem gond azért megindítani a seggét, de pici ellenkormányzásra már egyenesbe áll. persze a régi autómmal már nem tudom összemérni, de aztán egy full havas földúton hazaverettem 60-nal, zéró csúszás

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.