Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-17 09:07:23

LOGOUT.hu

Subaru topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1251) outsiders


outsiders
aktív tag

Betettem az ajtók gumikéderjébe azt a gumis cuccot amit írtam már korábban. Jöttem pályán is relatív sokat, egyértelműen fogott a szélzajon, óra szerint 150 körül inkább már csak az orbitális méretű tükörtől jött egy pici susogás. Az út zaját kell még megfogni, pár héten belül az is meglesz :)

Az interneten vitatkozni olyan, mint a paralimpia: ha nyersz is, retardált maradsz.

(#1252) Parci válasza outsiders (#1251) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

na, ez érdekes... bár nem vágom, hogy hogyan foghat, hogyan fér be egyáltalán?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#1253) outsiders válasza Parci (#1252) üzenetére


outsiders
aktív tag

Keress rá YouTube-on, van fent sok videó, wind noise subaru vagy ehhez hasonlót írj be a keresőbe. Simán befért a gumikéder külső részébe, ami már az ablakkal érintkezik. Ha becsukod az ajtót egy kis plusz feszülést és ezáltal szigetelést ad neki, ami a már fáradásnak indult gumit "helyrerántja" és újra ellátja a feladatát rendesen.

Az interneten vitatkozni olyan, mint a paralimpia: ha nyersz is, retardált maradsz.

(#1254) Parci válasza outsiders (#1253) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

itt egy extra tömítésezős topik, hogy meglegyen mindenkinek később. és egyben ír egy tipikus másik paráról, a kis háromszögről az első ablakok elejénél, ha az sérült, akkor is van szélzaj rendesen.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#1255) outsiders válasza Parci (#1254) üzenetére


outsiders
aktív tag

Igen, az a másik mumus, arra is vannak félig kókány megoldások.... :DDD Szerintem amúgy megéri kicsit vesződni vele, utána már csak az út zaja fog az ember idegeire menni, amire meg a rezgés és zajcsillapítás a megoldás. Pár decibelt lefarag az ember már az is jó a léleknek, plusz a hifit is lentebb lehet csavarni.

Az interneten vitatkozni olyan, mint a paralimpia: ha nyersz is, retardált maradsz.

(#1256) carr válasza outsiders (#1188) üzenetére


carr
őstag

Te, ez 16.5 cm... enyémbe ez nem férne be... :DDD vagy reszeljem ki azt a 2.5 mmt? :D
másik, van valami összesített hsz, ahol leírod, mit honnan, menniyért rendeltél, és hova került lerakásra?
:R

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#1257) carr válasza ADAM1337 (#1237) üzenetére


carr
őstag

Ahogy stickermajom is írja, vegyél speciel így tervezett/gyártott autót. Ezeket felesleges bántani. Az AWD rendszernek épp az a lényege, hogy akkor is keresztbe tudsz vele menni, amikor akarsz. Ha mersz persze.... :D

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#1258) outsiders válasza carr (#1256) üzenetére


outsiders
aktív tag

Mekkora a gyári helyed? Van ebből 13 centis is emlékeim szerint, plusz kell hozzá egyedi beépítő keret is, mi azt MDF-ből csináltu, fél centit emeltük ki. Ha meglesz minden október elején akkor írok majd egy összefoglaló hsz-t róla képes beszámolóval meg minden, becsszó :B Van még munkaóra vele rendesen, de megéri szerintem.

Az interneten vitatkozni olyan, mint a paralimpia: ha nyersz is, retardált maradsz.

(#1259) Qru válasza outsiders (#1258) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Szvsz ez egy logout bejegyzést is simán megérne. :K

#nincsbennetarcsi

(#1260) carr válasza outsiders (#1258) üzenetére


carr
őstag

asszem kerek 16cm...
ja, annyi.
Azt nemtom milyen mély, de úgy rémlik kelleni fog emelni rajta.


360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#1261) outsiders válasza carr (#1260) üzenetére


outsiders
aktív tag

Akkor az 16.5 centis hely, nyugodtság ☺ Fejegységed milyen? Szépen ki van bontva minden, ilyenkor érdemes nekiállni a szigetelésnek.
Qru: akkor majd az, ígérem összeírok mindent szépen sorjában ;] Decibelmérés lenne még jó ötlet talán, de állítólag többet számít az, hogy milyen frekvenciákat tudsz likvidálni a szigeteléssel, tipikusan a mélyebb zajok nem zavaróak.

Az interneten vitatkozni olyan, mint a paralimpia: ha nyersz is, retardált maradsz.

(#1262) carr válasza outsiders (#1261) üzenetére


carr
őstag

eh... ez tavaly tavaszi kép. azóta már össze van rakva, már csak az orrát kéne befejeznem, meg a seggére eg kölcsön vonóhorog, kerettel, stb... Meg 250e kb az orbánadóra.
:R

edit: egyelőre egy blaupunkt van rajta (lesz) egy madrid 210, és egy magyar mély, erőlködővel. Az utóbbi csak a mélyre lesz aggatva. De lehet be beújítok egy újabba, és lesz egy normál mélyközép, elől-hátul, meg hangváltóval csipogó, mellé meg egy mély. Majd kiderül. legyen már talpon.

[ Szerkesztve ]

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#1263) carr válasza outsiders (#1261) üzenetére


carr
őstag

amúgy ha jobban belegondolok, kb 2-4 óra és szétkapom koppra ilyenre megint. de nagyon plusz súly se kéne. :D egyelőre csak 90LE.
Mennyi plusz súlyt jelent a téma?
kb...

[ Szerkesztve ]

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#1264) outsiders válasza carr (#1263) üzenetére


outsiders
aktív tag

Négyzetmétere kb 2-3 kiló. Akkora ménes mellett én is csínján bánnék a kilókkal az tuti.

[ Szerkesztve ]

Az interneten vitatkozni olyan, mint a paralimpia: ha nyersz is, retardált maradsz.

(#1265) carr válasza outsiders (#1264) üzenetére


carr
őstag

modok!
Ha átjövök hw apróról, és ott be voltam lépve, de miután mondjuk átjövök ide, akkor be kell lépjek újra. eddig viszont nem kellett.
bug, vagy feature? esetleg hawk?
Köszönöm.
:R :D

ON
ha valaki járna esetleg görögben, vagy Igoumenitsa környékén, vagy ismerőse, esetleg ismerős ismerőse, van ott egy nagyobb, vagy két közepes doboz... gyári turbo set az 1.6, hoz, beszállnék üzemagyagba. vagy valahogy megdumáljuk.
:R :D

[ Szerkesztve ]

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#1266) Qru válasza carr (#1265) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Belépéskor ikszeld be, hogy ne korlátozzon a jelenlegi IP-re és akkor nem lesz gond.

#nincsbennetarcsi

(#1267) carr válasza Qru (#1266) üzenetére


carr
őstag

Többnyire így van, de lehet kimaradt. Csak fura volt, h eddig nem csinálta ha volt ott iksz ha nem volt... :)
köszi
:R

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#1268) Jorus


Jorus
nagyúr

652k :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#1269) Qru válasza Jorus (#1268) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ez itt taxizott a belvárosban, sokszor láttam. :K Csodálkoztam is, hogy megérte neki...

#nincsbennetarcsi

(#1270) Parci válasza Jorus (#1268) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ez szuper hír, akkor még 500 ezer km van az enyémben. a jelenlegi használat mellett akkor 50 évig van még kocsim :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#1271) Qru válasza Parci (#1270) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Addigra kb be is tiltják a robbanómotoros autókat. :D

#nincsbennetarcsi

(#1272) carr válasza Jorus (#1268) üzenetére


carr
őstag

Nem csoda. Automata váltóval.... :)
Amúgy ha mindenfelé használta volna mennyit mehet el valóságban?
Nemtom EJ20-e....?
Bár lehet valami alternatívája, elég jól sikerült konstrukció az az ej20... :))

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#1273) Qru válasza carr (#1272) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha gyárilag gázos (német piacra gyártották őket) akkor EJ20-as. :K

#nincsbennetarcsi

(#1274) Qru


Qru
MODERÁTOR

(#1275) Jorus


Jorus
nagyúr

Ez vajon mér ennyire olcsó?

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#1276) Qru válasza Jorus (#1275) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Mert az elve fos 2.5GT motor van benne felpiszkálva (rgo még kevesebbet fog bírni).

Felújítás óta futott 60k km-t... Kérdés kovácsolt alu dugókat kapott-e vagy sem. Ha nem akkor még van benne 60k km aztán újra jöhet a nagy generál de az ára alapján nem kovácsolt van benne (meg ha az lenne nyilván beleírná, a leírásból meg nem úgy tűnik, mintha egy tök fogalmatlan írta volna).

#nincsbennetarcsi

(#1277) Jorus válasza Qru (#1276) üzenetére


Jorus
nagyúr

Az oké, de ez a legtöbb 2.5-ös STI-re is igaz, és ettől még a hasonló mocival szerelt, hasonló korú autók 4-5 misi körül mennek, holott a kovácsolt dugattyúk és a hengerfej probléma kiküszöbölése azért nem két és fél misi. :) Szal szentem ott valami más gyíkocska is lehet.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#1278) Qru válasza Jorus (#1277) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ez csak egy WRX felpiszkálva tehát ne a gyári STI árakhoz mérd. De így is gyanúsan áron alul adja az tény. :K

#nincsbennetarcsi

(#1279) Jorus válasza Qru (#1278) üzenetére


Jorus
nagyúr

Persze, WRX-ekhez mértem, itt van mindjárt két 2.5-ös Hawk kovácsolt dugikkal példának: egy és kettő. Hawkeye STI-k inkább 8 misi felé járnak. :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#1280) Parci válasza Jorus (#1275) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

mert csak pár hülyegyerek vesz ilyen autót, hogy aztán rommá törje magát bp-en valahol

(bocs, ma troll módban vagyok, de egyébként is egyre nehezebben viselem az átlag "tuningimprezást")

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#1281) Qru válasza Jorus (#1279) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Sztem az lehet, hogy felújítatta de újra kezdi szétrúgni (kezd fogyni a víz/olaj) és most gyorsan megpróbál megszabadulni tőle. De ha ennyire izgat menj el megnézni. :D

#nincsbennetarcsi

(#1282) stickermajom válasza Jorus (#1275) üzenetére


stickermajom
addikt

Jó rég hirdeti amúgy, elsők közt kukáztam. :D Mindig gyanús a "friss" rendszámos eladó. Egyedül az uppipe kéne belőle, hogy a leendő EJ205-ömön cseréljem a katalizátor miatt :D
Mondjuk amúgy jelenleg egy darab WRX sincs hirdetve, amit egyáltalán megnéznék. A jókat senki nem akarja eladni.

(#1283) Qru válasza stickermajom (#1282) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Biztos olvassa a fórumot mert már le is szedte a hirdetést.

Rosszabb estben vki megvette... :DDD

#nincsbennetarcsi

(#1284) Jorus válasza stickermajom (#1282) üzenetére


Jorus
nagyúr

Először mindig ismerősök között dobják be, aztán felkerül a Subi Klubra, és ha ott sincs érdeklődő, akkor szokott HaHu-ra menni.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#1285) Eugene Roe válasza Qru (#1276) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Létezik egyáltalán erős, de megbízható 6 hengeres subaru motor? :D mennyibe kerül egy ilyen 130 ezrenkénti motorgenerál? :) (Ez nekem 5-10 évnyi futás lenne)

[ Szerkesztve ]

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#1286) Jorus válasza Eugene Roe (#1285) üzenetére


Jorus
nagyúr

Minden hathengeres megbízható, motorgenerálról se nagyon hallani. Szentem kevered a kis négyhengeresekkel, azok közül is a 2.5-ösökkel szokott probléma lenni.

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#1287) Qru válasza Eugene Roe (#1285) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A 6 hengeresek mind jók (a 3.6-os 6 hengeres nem annyira mint a 3 literes de ugye a 3.6-osat hivatalosan itthon nem is forgalmazták), azokat egy átvizsgálás után bátran be lehet vállalni. :K

mod:

Ahogy Jorus is írja a 4 hengeres 2,5 turbósokkal szokott gond lenni.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#1288) Parci válasza Qru (#1287) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

vagy, ha tuti a forrás, átvizsgálás előtt :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#1289) Qru válasza Parci (#1288) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ja ha Klub-osat veszel akkor igen. :D

#nincsbennetarcsi

(#1290) stickermajom válasza Jorus (#1284) üzenetére


stickermajom
addikt

Akkor kénytelen leszek belépni a klubba, hogy jusson valami. :D Amúgy mobile-n is csak egy bugeye-t találtam amire beindult a nyálelválasztásom (nincs Hoonigan matrica és társai, nem jobbkormányos, gyárihoz közelítő állapot), az is 12500 euro. :))

(#1291) Jorus


Jorus
nagyúr

Megnéztem, GPS szerint 244-nél 5.300-at forog a motor. :D Persze az már a könnyítő ötös, picivel 240 alatt vált fel 4-esből, és 180 környékén 3-asból.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#1292) Qru válasza Jorus (#1291) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jóval hosszabbak a fokozatok de "picit" erősebb is a tiéd így elbírja.

Nálam (szintén gps alapján) a 3-as 120-ig (@6000 rpm), a 4-es 160-ig (@6000 rpm) jó. Lehet 6000 fölé is forgatni de ott már lekókad a görbe szóval felesleges.

mod:

stickermajom: Elég zárt közösség ez, a tényleg jók elmennek ismerősi/klubos körön belül általában. Nem kell belépned elég ha szólsz egy tagnak aki bent van, hogy ha lát vmit akkor szóljon neked.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#1293) Jorus válasza stickermajom (#1290) üzenetére


Jorus
nagyúr

Ez az STI tegnap este került fel a klubra pl.

Ha gondolod írd meg, mit keresel, hol lehet elérni, és nyitok egy topicot, ahova tolhatják, ha van vmi infójuk, de az FB-n a Subarus adok-veszekbe is érdemes benézni.

Amire meg nekem fáj a fogam nagyon, az egy Blobeye WRX SW. Majd egyszer. :)

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#1294) Jorus válasza Jorus (#1293) üzenetére


Jorus
nagyúr

Már HaHu-n is kint van.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#1295) Qru válasza Jorus (#1293) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Csini. Az ára is (bár reális tegyük hozzá). :D

#nincsbennetarcsi

(#1296) Parci válasza Jorus (#1293) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

szerintem is ez a legszebb az imprézák közül. pirosban kéne, ha már.

de 5,3-ért inkább ezt :DDD

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#1297) Qru válasza Parci (#1296) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nekem elég lenne egy IS300h is. :B Vagy 200t. :D

#nincsbennetarcsi

(#1298) stickermajom válasza Jorus (#1293) üzenetére


stickermajom
addikt

Mindenképp jelentkezem ezzel kapcsolatban, csak dilemmába kerültem. Igazából lehet mennie kéne a mostani autónak és egy blobeye sti-t megcélozni ha már lúd alapon.. Néha már én sem tudom mit akarok. :D

Ezt a kombit nézegettem én is, nem tűnik rossznak. Gyárias jellegű, semmi homasita rajta, a kutya is beférne hátra. Csak sajna kereskedés és nem BP :( Bár már ennek is esett 200-at az ára. Vagy annyira nem jó, vagy a leszakadó Baranyában épp nincs piaca.
Igazából egy kombival le tudnám kvázi minden igényem, nem lenne szükség mellette még egy autóra, csak nem tudom mennyire pályanap kompatibilis. :D

[ Szerkesztve ]

(#1299) Jorus


Jorus
nagyúr

Ha vki tud eladó, használható állapotú (nem feltétlen patika, de motor, hajtás azért menjen) Liberot, szóljon pls. :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#1300) Qru válasza Jorus (#1299) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Na, jön a gyerek?! :D

#nincsbennetarcsi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.