Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-17 09:07:23

LOGOUT.hu

Subaru topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#951) Parci válasza Qru (#950) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

oké. és nyáron milyen a cc? a nyárijaimban még kb. 2 év van, a télikben inkább 4, de akkor is megtehetném, hogy a nyári helyett cc-t veszek...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#952) Qru válasza Parci (#951) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ez alapvetoen nyari keverek amit mersekelt teli hasznalatra is alkalmassa tettek. A tobbi 4evszakos meg pont forditva: teli keverek ami nyaron is mersekelten hasznalhatova tettek. Mersekelten alatt itt azt ertem hogy nem hozza egy klasszik nyari/teli teljesitmenyet.

Szoval a CC alapvetoen nyari ott erzi magat jobban otthon. Most 38 fokban is tapad nincs vele gond.

Ha van mar egy kulon teli szetted nem eri meg a CC (mar csak azert sem mert nem olcso) de nekem akinel masodik auton van es nincs kulon teli/nyari boven jo. Nem megyek annyit hogy megerje ket kulon szett gumi.
Ha elkopik akkor ilyet veszek megint. Vagyis az utodjat a CC+ mert a sima CC mar kifutoban van.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#953) outsiders


outsiders
aktív tag

Sziasztok, tudtok valami jó polírozó szakit, aki rendre vágná a fényezésemet? Akad azért rajta nyom az elmúlt 11 évből, inkább csak kisebb bajok.

Az interneten vitatkozni olyan, mint a paralimpia: ha nyersz is, retardált maradsz.

(#954) Parci válasza outsiders (#953) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

"polír laci" 40 ezer forintért csinálja meg a teljes autót, ha jól rémlik.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#955) outsiders válasza Parci (#954) üzenetére


outsiders
aktív tag

Szia, az még belefér, máshol sem olcsóbb (amennyiben ez több fázisos polír mélyebb sérülésekre is). Hazaértem nyaralásból akkor keresem őket. :R Itt Krétán nem láttam még Subarut, toyota van viszont rengeteg.

Az interneten vitatkozni olyan, mint a paralimpia: ha nyersz is, retardált maradsz.

(#956) Parci válasza outsiders (#955) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

valami Victor's Customs a nevük a fáccsén, amúgy totalcar cikkben voltak.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#957) outsiders válasza Parci (#956) üzenetére


outsiders
aktív tag

Jaja, megtaláltam már őket. Kényelmesebb lenne valami a közelben, asszem 17. kerületben vannak. Futok még pár kört, jövő hétfőn megy szervizbe, utána lesz a polír, azt követően üvegek sötétítése. Szélzaj akad azért 130 felett, néztem már rá filléres megoldást, kíváncsi vagyok hogyan válik majd be.

Az interneten vitatkozni olyan, mint a paralimpia: ha nyersz is, retardált maradsz.

(#958) Parci válasza outsiders (#957) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hát, ha a szélzajt megoldod, nekem is meséld el :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#959) outsiders válasza Parci (#958) üzenetére


outsiders
aktív tag

Ilyen kis vékony gumicsövet írtak, amit körbe a kéderen benyomkodnak, plusz a tükörnél ahol a csipogó van kell valami lyukat lezárni. Párszáz forint, egy próbát megér. A másik megoldás elvileg komplett cseréje a guminak az ablak körül, az azért komolyabb összegben.

Az interneten vitatkozni olyan, mint a paralimpia: ha nyersz is, retardált maradsz.

(#960) Parci válasza outsiders (#959) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

igen, sajnos az öreg gumitömítés minden használt, korosabb kocsinál para, ezeknél a keret nélküli subaruknál meg jó gazdagon van belőle. pedig horror, darabja szokott ilyen 30-40e ft lenni akár, a teljes kocsira egy szett simán 200e ft+. a köztes megoldásoktól amúgy én félnék, de majd referálsz :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#961) outsiders válasza Parci (#960) üzenetére


outsiders
aktív tag

Meglátjuk hogy válik be, annyi videó van youtube-on is róla, meg a Subaru fórumokon is ezt írják jó sokan. Ajtót fogom még majd szigetelni pluszban is, ha cserélek hangszórót meg fejegységet,meglátjuk mit tudok elérni.

Az interneten vitatkozni olyan, mint a paralimpia: ha nyersz is, retardált maradsz.

(#962) Qru válasza outsiders (#957) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A foliazas nekem is tervben van, nem csak az uvegre hanem a fenyszorora is.

#nincsbennetarcsi

(#963) outsiders válasza Qru (#962) üzenetére


outsiders
aktív tag

Corollán nekem Llumar van, erre Skyfolt fogok rakatni szerintem. Fényszóró jó ötlet kavicsok ellen, felírom!

Az interneten vitatkozni olyan, mint a paralimpia: ha nyersz is, retardált maradsz.

(#964) Qru válasza outsiders (#963) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Akkor dontottem mellette mikor megneztem mennyi egy uj fenyszoro ara...

Hol fogod foliaztatni? Nekem a Zambo foliat ajanlottak elso korben.

#nincsbennetarcsi

(#965) outsiders válasza Qru (#964) üzenetére


outsiders
aktív tag

Itt a harmadikban néztem, van hivatalos installáló emberük, 40 alatt megvan jó kategóriás fóliával elvileg a kocsi, plusz a fényszóró még.

Az interneten vitatkozni olyan, mint a paralimpia: ha nyersz is, retardált maradsz.

(#966) Qru válasza outsiders (#965) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az korrekt ar, nekem 35-40k-t irtak foliatol fuggoen, a fenyszorokra meg 12k a folia.

Meg hatra is kerul folia de az mar egy egesz pici tetel.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#967) outsiders válasza Qru (#966) üzenetére


outsiders
aktív tag

Polír előbb lesz, plusz rendeltem bele új fejegységet, elég gagyi a gyári. Lesz még ajtó szigetelése és új hangszórók is kicsit később. Meglátom hogy alakul a dolog, lehet csak szeptember lesz a fólia :U Asszony kinyír amennyit költök a kocsira.... ;]

Hogy érted hogy hátra is kerül fólia? Lámpa vagy a hátsó üveg, esetleg a lökös?

[ Szerkesztve ]

Az interneten vitatkozni olyan, mint a paralimpia: ha nyersz is, retardált maradsz.

(#968) Qru válasza outsiders (#967) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A radio az irto fosch, bar a Hondamban meg ettol is gagyibb a gyari. :D

Van gyarilag kovedo foliazas a hatso doblemezen (pont oda kopi az eslo kerek a kavicsokat) es az egyik oldalon serult nekem.

Ne mondd meg, abbol csak a baj van. En se kotom az asszony orrara. ;)

#nincsbennetarcsi

(#969) Qru válasza carr (#910) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Na hogy áll a projekt?

outsiders: Betettelek az összefoglalóba.

#nincsbennetarcsi

(#970) mmcc02 válasza Jorus (#907) üzenetére


mmcc02
tag

+ (#909) Qru

Köszönöm!

A kis XV jól kezeli a földutakat, nem kell állandóan attól tartani, hogy min akad fel. Egy rövidebb 1. fokozat és/vagy egy felező néha jól jönne, egy nagyobb dombra csak lendülettel lehet felmenni, 1000-1500-as fordulaton nem feltétlenül van ehhez elég ereje.

Alig várom a telet :D

* Gondolkodom, tehát vagyok, ez a kérdés, válasszatok! Avagy röviden: Gondolkodom, tehát válasszatok! * Búbos páka *

(#971) outsiders válasza Qru (#969) üzenetére


outsiders
aktív tag

Köszönöm 😊 Tegnap leadtam a kocsit az első szervízre a Szépvölgyi úton, ugyanaz a srác vette fel a munkát aki az elmúlt években is bütykölte. Összes olaj, összes szűrő, első lambdaszonda és első futóműben gömbfejek és stab lesz kb 100k azt mondta.

Az interneten vitatkozni olyan, mint a paralimpia: ha nyersz is, retardált maradsz.

(#972) Qru válasza outsiders (#971) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az nem drága, legutóbb egy sima kis revízióért fizettem 36k-t, úgy hogy magam vittem minden alkatrészt. Írd már meg ennek a Szépvölgyisnek az elérhetőségét... Lehet tennék majd egy próbát vele.

mmcc02: Jaj téged nem tettelek be... de nem sokára pótolom.

Nagyobb hasmagasság nekem is jól jönne mikor megyek a telekre de igazából így is elvagyok. Azért az XV nem terepezésre van de egy felezőt dobhattak volna bele. Vagy egy erősebb motort... :D

#nincsbennetarcsi

(#973) outsiders válasza Qru (#972) üzenetére


outsiders
aktív tag

Szerdán riportolok ha átvettem a kocsit.... ;] Eladó ajánlotta a szervízt, nem tűnnek lehúzósnak, csak azt cserélik amit tényleg muszáj. Ők azok: [link]
Nem csak Subarut szerelnek, de a "specialitásuk" ez, plusz a VW bogarak.

Az interneten vitatkozni olyan, mint a paralimpia: ha nyersz is, retardált maradsz.

(#974) Qru válasza outsiders (#973) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Hmm, múltkor a cukiba menet láttam ott egy kupacban több Subarut, akkor ezért. :D

Kíváncsi vagyok mi lesz a benyomásod. Ha jók akkor lehet átnyergelek. Az eddig próbált szervizek egyike sem győzött meg maradéktalanul... :U

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#975) Parci válasza outsiders (#973) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

áá, és tényleg, ezerszer mentem el arra, mégsem kapcsoltam össze a kettőt. csak most, hogy írod, esett le, hogy jaja, kint van a subaru logó. az még jó helyen is van nekem is, bár elégedett vagyok a helyi sráccal is nagyon.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#976) Qru válasza Parci (#975) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Te kihez hordod?

Nekem olyan szerviz kéne akiknek nem kell könyörögnöm, hogy csináljanak meg ezt-azt a kocsin. Pl ha azt mondom cseréljünk fékolajat mert 5 éves akkor ne egy legyintés legyen a válasz, hogy jó az még... Hanem hogy Motul DOT 5.1 jó lesz bele?

#nincsbennetarcsi

(#977) mmcc02 válasza Qru (#972) üzenetére


mmcc02
tag

:R

Igen, egy turbónak én is örülnék. A motortérben ott a helye ;]

Mentem vele puha homokban, utólag néztem, hogy a gumik oldalfala félig homokba süllyedt, de akkor is magabiztos volt(am én).

A hétvégén költözés, eddig úgysem volt megpakolva rendesen, de lehajtott hátsó ülésekkel eléggé rendben van a raktér méretileg. Ezután garázsban fog lakni Zubi :K

* Gondolkodom, tehát vagyok, ez a kérdés, válasszatok! Avagy röviden: Gondolkodom, tehát válasszatok! * Búbos páka *

(#978) Qru válasza mmcc02 (#977) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Egy jó awd rendszer olyankor életmentő kb. :K Főleg ha még a gyári geolandar gumi van fent, az laza talajon sem jön zavarba.

Azt meghálálja nagyon ha nem a szabad ég alatt van.

Bent vagy a TIR-ben, ha nem jó a kép küldj másikat és kicserélem.

#nincsbennetarcsi

(#979) Parci válasza Qru (#976) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

helyi erő a pilisvörösvári kistérségben. ő magától nem fog kicserélni semmit (csak ha látja, hogy gebaszos), de azért könyörögni nem kell, aszondod, hogy cseréljük a fékolajat erre-arra, megcsinálja, kész.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#980) Qru válasza Parci (#979) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Korrekt iparos. Pont ilyet keresek. Az elérhetőségét elküldöd? Akár priviben. Thx!

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#981) mmcc02 válasza Qru (#978) üzenetére


mmcc02
tag

Szeretem az AWD-t, simán aszfalton kanyarodáskor is érzem, hogy nem annyira alulkormányzott, mint az elsőkerekes kis SUVk :D De lehet, hogy a normális hátsó futómű is számít.

Még a gyári négyévszakos gumi van rajta, de ez az utolsó szezonja, nyikorog aszfalton ha kell, ha nem.

Köszönöm! Egyelőre jó lesz ez, nincs róla rendes képem :B

* Gondolkodom, tehát vagyok, ez a kérdés, válasszatok! Avagy röviden: Gondolkodom, tehát válasszatok! * Búbos páka *

(#982) Qru válasza mmcc02 (#981) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Tudom nekem is az volt rajta, nem volt rossz amúgy (igaz nem is erőltettem vele a sportos vezetést de erre maga az autó nem is alkalmas) ennek köszönhetően most is 4évszakossal nyomom teljes megelégedettséggel.

#nincsbennetarcsi

(#983) outsiders


outsiders
aktív tag

Elhoztam a kocsit, ma délelőttre lett kész úgy, hogy hétfőn négykor adtam le. Nagyon pozitívak a tapasztalataim, alapos és igényes munkát végeztek, mindent átnéztek az autón, a most cserélt dolgokon kívül más nem várható a közeljövőben elvileg.
nagyszerviz összesen: 118k
- első lambdaszonda Denso
- motorolaj csere Motul
- összes szűrő csere (gyári aktív szenes pollenszűrő)
- első stabrudak és gömbfejek cseréje
- 4db fékbetét cseréje BREMBO

Szerintem nem rossz ár ennyi cuccért, a lambdaszonda egyedül 40k volt, azt 50 kilométert tesztelték is, hogy megfelelően működik-e és megszűnt-e véglegesen a hibaüzenet.

Az interneten vitatkozni olyan, mint a paralimpia: ha nyersz is, retardált maradsz.

(#984) Qru válasza outsiders (#983) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Na szuper! Be is tettem az összefoglalóba.

Én meg közben úgy tűnik megalkudtam egy szett alufelnire. :C

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#985) outsiders válasza Qru (#984) üzenetére


outsiders
aktív tag

No mesélj, milyen, mekkora, milyen állapotban van?

Az interneten vitatkozni olyan, mint a paralimpia: ha nyersz is, retardált maradsz.

(#986) Qru válasza outsiders (#985) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Sima gyári felni, 16"-os (mert ekkora a gumim amit nem rég vettem).

De még nincs nálam szóval nem akarom elkiabálni...

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#987) outsiders válasza Qru (#986) üzenetére


outsiders
aktív tag

Árban mennyi lesz előreláthatólag?

Az interneten vitatkozni olyan, mint a paralimpia: ha nyersz is, retardált maradsz.

(#988) Qru válasza outsiders (#987) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

50k-ban egyeztünk meg. Az elég baráti ár az állapotát figyelembe véve.

#nincsbennetarcsi

(#989) outsiders válasza Qru (#988) üzenetére


outsiders
aktív tag

Teljesen, jó állapotú használt felni ilyen méretben nem nagyon van olcsóbban, sőt... Én is azért vettem újat, mert 60 alatt nem volt értelmes darab egy sem.

Az interneten vitatkozni olyan, mint a paralimpia: ha nyersz is, retardált maradsz.

(#990) Qru válasza outsiders (#989) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Már csak tpms szenzort kell szereznem hozzá jó áron.

A gyári horror áron van.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#991) outsiders válasza Qru (#990) üzenetére


outsiders
aktív tag

Na az nagyon nem hiányzik..... :U Apám Corollájában is van, jó móka a kerékcsere is.

Az interneten vitatkozni olyan, mint a paralimpia: ha nyersz is, retardált maradsz.

(#992) Parci válasza Qru (#990) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

igyekszem életben tartani az outbacket, ameddig csak lehet, mert megüt a guta, ha egyszer használnom kell :(

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#993) Qru válasza outsiders (#991) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nekem sem, szívem szeirnt kiiratnám az ecu-ból a francba az egészet.

Ez elvileg jó bele: [link]

parci: Jah csomó extra költség és semmi érdemi haszna nincs. :(

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#994) Parci válasza Qru (#993) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ha még csak költség lenne... de minden baj van vele nem is olyan ritkán, ilyenkor konkrétan akadályoz az autód használatában és még pénzbe is kerül és haszna sincs. :(

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#995) Qru válasza Parci (#994) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Eddig egyszer adott fals risztást az belefér. Használhatóságot nem korlátozza, engem nem izgat annyira ha világít a sárga ikonja. :D

#nincsbennetarcsi

(#996) Parci válasza Qru (#995) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

téli-nyári kerékcsere nem para? nem kell mindig újra felprogramozni? ilyesmikkel riogatnak.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#997) Qru válasza Parci (#996) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ezt passzolom, mert négyévszakos gumim van nem cserélgetem (az előző tulaj is azzal használta meg én is). De ha fel is kell az kb 2 perc. Az "okos" szelep a drága a többi nem vész'.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#998) Qru


Qru
MODERÁTOR

#nincsbennetarcsi

(#999) outsiders válasza Qru (#998) üzenetére


outsiders
aktív tag

Milyen kis cukik :P Rendeltem ma az első ablakokhoz a kédergumiba ilyen kis plusz szigetelést, ami az elöregedett gumit és a nem tökéletes szélzajvédelmet csökkenteni tudja, meglátjuk mennyit ér a dolog. [link]

A tükörnél lévő háromszög és az abban található gumi amit még kezelésbe fogok venni a továbbiakban, plusz első komponens hangszóró szett és fejegység csere is lesz, azzal összefüggésben első ajtók komplett hang és rezonancia szigetelése. Több anyagot rendelek, így a pótkerék alatt, plusz a csomagtérben a kerékdoboknál is fogok szigetelni, meglátom mit tudok csökkenteni a menetzajon.

Az interneten vitatkozni olyan, mint a paralimpia: ha nyersz is, retardált maradsz.

(#1000) Qru válasza outsiders (#999) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen a keret nélküli ablakoknál a szélzaj az elég problémás (obk-nál is, kérdezed meg Jorus/Parcit). Meg alapvetően nincs sok szigetelés a Subikban, mert maga a motor nem zajos ha nem forgatod (legalábbis a polgári modellekben).

Sőt, én már azon is gondolkoztam, hogy lehet kicsit felhangosítani a gépet. :D Középdob kuka, géptetőn a zajcsillapító panel kuka...

Na majd írd le meg fotók is jöhetnek, hogy sikerült a művelet.

#nincsbennetarcsi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.