Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-17 09:07:23

LOGOUT.hu

Subaru topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#451) Jorus


Jorus
nagyúr

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#452) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

egyszerűen képtelenség nem bepöccinteni az s# módot a kocsiban legalább egyszer, akárhányszor beleülök. túl szexi a boxer ordítása... :B

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#453) Qru válasza Parci (#452) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Elég addiktív az tény. :K

#nincsbennetarcsi

(#454) mmcc02


mmcc02
tag

Emberek!

Nézegetem az XV-hirdetéseket, s feltűnt egy kapcsoló a padlón, a lábtérben.
Ez a kapcsoló/kar/gomb mire jó? Google csak egy user manualt dobott, de ott nem találtam meg.

* Gondolkodom, tehát vagyok, ez a kérdés, válasszatok! Avagy röviden: Gondolkodom, tehát válasszatok! * Búbos páka *

(#455) Parci válasza mmcc02 (#454) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

benzintank ajtónyitó szerintem

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#456) Qru válasza mmcc02 (#454) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Parci tolja a tutit, ezzel nyitod a benzintank ajtaját. Sima bovdenes megoldás.

#nincsbennetarcsi

(#457) mmcc02 válasza Parci (#455) üzenetére


mmcc02
tag

+ Qru

Köszi!

Eszembe nem jutott volna odatenni :C

* Gondolkodom, tehát vagyok, ez a kérdés, válasszatok! Avagy röviden: Gondolkodom, tehát válasszatok! * Búbos páka *

(#458) Parci válasza mmcc02 (#457) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

pedig jobban belegondolva majd minden kocsimnál ott van/volt

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#459) mmcc02 válasza Parci (#458) üzenetére


mmcc02
tag

Eddig amivel találkoztam, és emlékszem:
- ajtón, az ajtózseb mögött gomb (kb. mint egy ablaklehúzó)
- simán nyitni a tankajtót, központi zár zárja (vagy kulcsos a belső dugó? már nem is tudom)
- tankajtó szélét megnyomva kinyílik, központi zár zárja
- direkt a kulcs nyitja a zárat (ajtó és kupak egyben)
- ÉS a Matizban van egy karocska/fülecske kb az ülés és a küszöb között. Hasonló, de azért nem lóg így bele a lábtérbe. vagyis én oda még szőnyeget tennék. :))

* Gondolkodom, tehát vagyok, ez a kérdés, válasszatok! Avagy röviden: Gondolkodom, tehát válasszatok! * Búbos páka *

(#460) Jorus válasza mmcc02 (#459) üzenetére


Jorus
nagyúr

Toyotákban többször láttam ugyanezen a helyen, lehet hogy vmi japán módi. 👻

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#461) DZs válasza Jorus (#460) üzenetére


DZs
senior tag

Nissan a sunnyba is oda szerelte.

(#462) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

ehh, kiégett az egyik első helyzetjelzőm, de elég macerás dolog hozzáférni :(
az aksi rögzítéséért is jár egy saller a subarunak :(

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#463) Qru válasza Parci (#462) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nálam sima egyenjapán kampós lefogatója van, nálad hogy néz ki?

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#464) Jorus válasza Qru (#463) üzenetére


Jorus
nagyúr

Enyém is ilyen.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#465) Parci válasza Qru (#463) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

így, de azért ez nem "egyenjapán"...

amúgy itt a tompított + refi cseréje, ez még egyszerűbb, de a helyzetjelzőhöz ki kell szedni az aksit az egyik oldalon, meg a légszűrőt lebontani a másikon... fail! :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#466) Qru válasza Parci (#465) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az enyémnél is ez a metódus. Elég nagy szívás. :(

mod:

Bár az enyémben a kisebb blokk miatt több a hely. :P

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#467) Parci válasza Qru (#466) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

eddig csak hallomásból tudtam, hogy elég szarul szerelhetőek a subaruk, de most kezdem látni is. persze szerencsére nem mi szereljük, mi csak használjuk :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#468) Qru válasza Parci (#467) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ennyi. :DDD Nekünk az élvezeti része jut. :K

#nincsbennetarcsi

(#469) Jorus válasza Parci (#465) üzenetére


Jorus
nagyúr

Ez nem "egyszerűbb", hanem ultraegyszerű. Legalábbis, ha cseréltél már B6 Passatban tompítottat, vagy bármit, ami a búrában volt. :D
Nekem a jobb első parking light égett ki nemrég, de még nem volt lelkierőm és időm nekiállni kicserélni. Az izzót már megrendeltem és megjött, de a manual azt írja, csak szervizben cserélendő. :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#470) Parci válasza Jorus (#469) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a subaru gépkönyv is ezt írja a helyzetjelző (parking light) cseréjére. nálam az az egyszerű, ahol benyúlok, kiveszem, berakom, kész. ha a fél autót el kell bontani előle, az nem egyszerű. amúgy itt is a jobb oldalon égett ki.

na mindegy, miután kezdésnek a légszűrőhöz vezető műanyagelem bepattintós rögzítőit eltörtem, végül inkább levittem egy helyi erőhöz, ahol mellesleg feltöltöttük a klímát (60 grammból lett 450 gramm :DDD, gyanús, hogy ezért fújt hülye hőmérsékleteket, szerintem soha nem töltötte ezt senki), meg kapott egy ózonos baciterrort a kocsi.

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#471) Qru válasza Parci (#470) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ózonos puci az jó. Én is kipucoltattam és 3. szezon óta nem jött vissza a mocsárszag. :K

#nincsbennetarcsi

(#472) Parci válasza Qru (#471) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

kicsit elnagyolta a srác :U, azt hittem, nyomatja bele és ezerrel minden módba beteszi a belső keringetésre állított szellőztetést, de nem, 20 percig küldte bele zárt kocsiba és azt mondta, ennyi elég, bejut az mindenhova. remélem tényleg. :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#473) Qru válasza Parci (#472) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nálam is így nézett ki a művelet, jó lesz. :K Igaz aztán kb egy órát kellett szellőztetni a kocsit... :D

#nincsbennetarcsi

(#474) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

na urak, holnap havazás várható a síterepen, ahova megyünk családilag. remélem nem kilinccsel előre :DDD (vagy de... ;]).

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#475) Qru válasza Parci (#474) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Haha akkor lesz ott kis móka. :))

Ma lepucoltam az alufelniket. Lassan felkerülnek a gépre.

mod:

Amúgy lemértem: 9 kg 1 db felni.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#476) Qru


Qru
MODERÁTOR

Na kész lett a felni pucolás. Már csak a tpms rendszert kell valahogy meghekkelnem... :D

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#477) carr


carr
őstag

Erősen gondolkodom egy justy beszerzésen. Tudok eladót ami még újítható és 200e nel nem több árban?
suzuki felé kivitel érdekel. :DDD :R

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#478) carr válasza Qru (#436) üzenetére


carr
őstag

Ez ebben a formában nem releváns. Csak itthon szar a gázolaj "kemény" és azért törik a hajtókar vagy főtengely.
MOL.....
Ha nyugatabbra nézel, ahol nem ilyen gyenge a gázolaj minősége ott nagyságrendekkel kisebb az ilyen hiba arány. Asszem subaru fórumon volt valaki akinek még garanciával cserélték és a törött alkatrészt a gyár bevizsgálta, a japán mérnök azt mondta, h ezért van a kevesebb futás alatt a hiba. F.ck a javából.
Ha veszel bele adalékot pl. Tempó gázolajadalék, akkor kisebb valószínűséggel törik. Plusz eredeti olajat adsz neki. Nem átcimkézett "valvoline" - t. Vagy amit közép - kelet Európában kapni. :W

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#479) Qru válasza carr (#478) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ezért kell benyósat venni ott nem gond a hajtóanyag minőség. :D

Bár kint a benzin is jobb (legalábbis az alap MOL benzinhez képest).

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#480) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

na urak, megint fent van az "olcsó" 3,6-os tribeca a hahun. sok km, de nem féltem volna tőle egy átvizsgálás után anno, de aztán nem hirdették, mire nekem aktuális lett a kocsivásárlás. hogy szerencsére vagy sem, az már sosem derül ki :)

de van fullos fasszát is kamukilométerrel :DDD

ja, és qru, én simán dobnám a mega-lega álmaimat ezért... ;]

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#481) Qru


Qru
MODERÁTOR

Új Suabru XV (2017): [link]

Legend jó, haveromnak volt elég torkos volt így elgázosította. Most egy G7 Accord TypeS-re vagyok rágyógyulva. :D De marad Bubi. :K

A H6 nekem túl nagy étvágyú lenne.

mod:

Fasszát nem kell azzal járjon akinek muszáj. :D

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#482) carr válasza Qru (#479) üzenetére


carr
őstag

régen mesélte az akkori főnököm, hogy kiment németbe valamiért... tepsi zöldésges dízel merci...
ment a pályán, s kifogyott a csőből a magyar gázolaj, a kilométeróra meg ment felfelé, mintha megtáltosodott volna... :DDD ...beleért a német gázolaj a csőbe. :D

[ Szerkesztve ]

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#483) Parci válasza carr (#482) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

mázlija volt, hogy nem keveredett a német a magyarral, fajtiszták maradtak ;]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#484) Qru


Qru
MODERÁTOR

OBK 3.0R - Ez csak nekem gyanúsan olcsó?

#nincsbennetarcsi

(#485) Jorus válasza Qru (#484) üzenetére


Jorus
nagyúr

2.6 felett indult anno tavaly ősszel, azóta folyamatosan megy lejjebb az ár.

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#486) Qru válasza Jorus (#485) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Aham, hát igen, nagy kereslet nincs rá ezek szerint. :D

Amúgy lesz vajon akció a kifutó XV-re? Vagy mivel 0 a raktárkészlet nem lesz, mi... :F

#nincsbennetarcsi

(#487) Parci válasza Qru (#484) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

egyrészt nem gyanúsan olcsó, fenntartom, hogy ezek a 10+ éves 3.0r-ek nem érnek többet 2m ft-nál. oké, mivel kevés van és adott egy rajongótábor is, ezért végül elfogynak. de én is csak azért adtam kicsivel többet 2m ft-nál az enyémért, mert volt hozzá csomó drága extra, ami nem jellemző (új conti csúcs téligumi, 2x4 alufelni, kutyarács, tele tank, vizsga a héten, tolatóradar stb.).

ez a konkrét példány egyébként problémás volt, a tulaja fórumozott is róla. mindezt azalatt a két év alatt, amíg nála volt. skip..

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#488) Qru válasza Parci (#487) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Köszi! Amúgy csak elméleti szinten nézelődöm mert a 3.0R fogyasztásával még mindig nem sikerült megbarátkoznom. :D

#nincsbennetarcsi

(#489) Parci válasza Qru (#488) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

sokat zabál, pályán igazából többet, mint az 1850 kg-os, 4 literes, v8-as ls400. városban kevesebbet, mert könnyebb 200 kilóval. meg hát a full-time összkerék is bekéri a literjeit.

amúgy nincs sokat fogyasztó kocsi, csak kicsi benzintank :DDD

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#490) Qru válasza Parci (#489) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha már benzintank: azt jól látom, hogy ebbe a nagy batárba is csak 65-ös tank van? Bubiban is és jó ha 700 km-re elég, itt meg akkor kúttól kúti lehet tervezni az útvonalat kb. :DDD

Bezzeg Kormival megvan az 1300 km is egy tankolással (2.0 TDI + 72 literes tank). :))

mod:

Nálam ez a felhasználás jelenleg: 45% pálya, 50% országút/autóút és kb 5% város.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#491) Jorus válasza Parci (#487) üzenetére


Jorus
nagyúr

Ez csupán a te prekoncepciód, ami természetesen igaz is, amennyiben a hazai piacot vizsgáljuk, mert ugye itthon a 10 lityis fogyi elképzelhetetlenül magas, és egy 9 - 9+ éves autóért nem adunk sok pénzt, ugye. :) Nézz szét máshol, 10k EUR alatt nem nagyon kapsz 2006 utáni 3.0R-t épkézláb állapotban. Mobile.de kínálata pl.

Itt persze nem a konkrét példányra utaltam.

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#492) Qru válasza Jorus (#491) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nincs rá kereslet itthon és ugye a piac diktálja az árat.

Amúgy ha jobban keresnék engem se izgatna, hogy 8-at vagy 10-et eszik a gép. :D

#nincsbennetarcsi

(#493) Jorus válasza Qru (#492) üzenetére


Jorus
nagyúr

Jaja, ezért fogalmaztam úgy, hogy itthon a reális ár az, amit Parci ír, de ez ugye helyi specifikum.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#494) Qru válasza Jorus (#493) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ne félj én is pofátlanul alkudtam mikor a sajátom vettem. :D De belement mert már vagy fél éve árulta és a fasorban sem volt másik vevő.

#nincsbennetarcsi

(#495) Jorus


Jorus
nagyúr

Tegnap felrakattam az autóhoz kapott P Zero szettet, de nem győzött meg. Elvittem egy szokásos körre Érd-Törökbálint-M7-Érd viszonylatban, ahol van sok körforgalom, kanyargós, alagutas utak, meg minden, és elég taknyos és csúszós volt határhelyzetekben. Oké, 7 fok volt és szakadó eső, és 2 vagy 3 évesek a gumik a volt tulaj bevallása szerint. Nem tűnnek kopottnak, de ez így nekem nem okés. Szal rendeltem akciós Dunlop SP Sport Maxx RT-t, jövő hét elejére meg is jönnek.

Más: találtam (mármint nem most, hanem a vásárláskor nyilván, csak eddig nem jártam utána) két apró kis b*szt az autó elején. A rendszám alsó vonalában, a légbeömő két belső szélén. Szerintetek mik lehetnek ezek? Első körben első parkoló radar előkészítésére tippelek.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#496) Qru válasza Jorus (#495) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Vadriasztó síp. Kb annyit ér mint halottnak a homlokcsók...

DOT szám mi a gumikon? Abból kiderül mikori gyártás.
Profilra nekem is jó volt még a Bridgestone Potenza gumi amivel vettem (3 éves volt) de már olyan kemény volt mint kb a tollradír. Szárazon ok volt de vízen nem tapadt úgy hogy le is cseréltem Michelin pacskerokra.

mod:

Amúgy én is most rendeltem a Jazz-emre nyári gumit.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#497) Jorus válasza Qru (#496) üzenetére


Jorus
nagyúr

Köszi, erre nem gondoltam volna. :D :R

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#498) outsiders


outsiders
aktív tag

[link] olvastátok? Pár hete linkeltem be az autót, itt a cikk is róla..... :DDD Lehet hogy megszabadult a boxerdízeltől, de ami szívás lehet ezzel az autóval ha egyszer szervizeltetni kell.... Már a vevőnek, a vállalkozó kedvű eladó gondolom megoldja maga. Kérdés, ha túlvan ezen a kanosszán akkor miért is adja el melegében? ;]

Az interneten vitatkozni olyan, mint a paralimpia: ha nyersz is, retardált maradsz.

(#499) Qru válasza outsiders (#498) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Rájött, hogy carból nem lehet várat építeni... :F :DDD

#nincsbennetarcsi

(#500) outsiders válasza Qru (#499) üzenetére


outsiders
aktív tag

Már nincs fent a hirdetés, szerintem rájött, hogy senki nem veszi meg tőle ezt már így...... ;]

Az interneten vitatkozni olyan, mint a paralimpia: ha nyersz is, retardált maradsz.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.