Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-17 09:07:23

LOGOUT.hu

Subaru topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1751) Jorus válasza Parci (#1749) üzenetére


Jorus
nagyúr

Ó... hát akkor mielőbbi felépülést!

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#1752) carr válasza Parci (#1749) üzenetére


carr
őstag

Gyors gyógyulást kolega! :)
:R

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#1753) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

kösz, srácok, lassan kezdek normál lépőtempóra gyorsulni :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#1754) carr


carr
őstag

csilliós terepjáró alázó fostalicska, 500ezerért. :D

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#1755) Qru válasza carr (#1754) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jó kis Niva. :C L200-at meg ezeket szoktam látni fent a hegyen. Ja meg UAZ-t. :D
A kevésbé kemények meg Forestert meg 4x4-es Suzukit használnak (Swift / SX4).

#nincsbennetarcsi

(#1756) Jorus válasza carr (#1754) üzenetére


Jorus
nagyúr

Ez jó :C :C

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#1757) mmcc02 válasza Petester (#1648) üzenetére


mmcc02
tag

Üdv újra!

Beszéltem velük. Van pótkerék, de kb 63-64 cm az átmérője. Az autó kerekeinek átmérője 66-67 cm. Sajnos pontos méreteket nem adott, nagyon sietett valahová. Annyit mondott, hogy 18-as a felni.

Szerintetek ez jó lesz nekem, vagy ez a ~5%-os eltérés tönkrevágja a diffit?

@Parci: jobbulást! :)

[ Szerkesztve ]

* Gondolkodom, tehát vagyok, ez a kérdés, válasszatok! Avagy röviden: Gondolkodom, tehát válasszatok! * Búbos páka *

(#1758) Qru válasza mmcc02 (#1757) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Elvileg csak teljesen azonos méretűek átmérőjűek lehetnek. Én nem rizikóznám be ha nem méretazonos. De kérjél tőle egy pontos átmérőt.

mod: Javítottam.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#1759) mmcc02 válasza Qru (#1758) üzenetére


mmcc02
tag

:R

A tiedben rendes, full-size pótkerék van?

* Gondolkodom, tehát vagyok, ez a kérdés, válasszatok! Avagy röviden: Gondolkodom, tehát válasszatok! * Búbos páka *

(#1760) Qru válasza mmcc02 (#1759) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Gyári mankókerék van benne (ilyen).

mod:

Nem pontosan fogalmaztam az előző postban, az átmérőnek kell egyeznie a szélesség és az oldalfal arány az mindegy.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#1761) mmcc02 válasza Qru (#1760) üzenetére


mmcc02
tag

Értem. És az autón levő kerekek mekkorák?

mod: jól értettem :D

[ Szerkesztve ]

* Gondolkodom, tehát vagyok, ez a kérdés, válasszatok! Avagy röviden: Gondolkodom, tehát válasszatok! * Búbos páka *

(#1762) Qru válasza mmcc02 (#1761) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

205/55 R16

#nincsbennetarcsi

(#1763) mmcc02 válasza Qru (#1762) üzenetére


mmcc02
tag

Köszönöm szépen!

Egy kis matek:

a gyári mankókerék (125/70D17) átmérője kb. 607 mm
a gyári rendes kerék (205/55R16) átmérője kb. 632 mm

Itt is nagyjából ugyanannyi a különbség (arányaiban), mint az enyémnél lenne. Ezek szerint olyan 4-5% eltérés megengedhető (max 80 km/h-nál). :C

Azért még megérdeklődöm a pontos méreketet :)

* Gondolkodom, tehát vagyok, ez a kérdés, válasszatok! Avagy röviden: Gondolkodom, tehát válasszatok! * Búbos páka *

(#1764) Qru válasza mmcc02 (#1763) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jó akkor nem lesz gond. Bár a kezelésiben benne van, hogy az első gumisig menj csak vele tehát tartós használatra nem ajánlott (tudom nem is ezzel csapatnál a Tátrában).

Elvileg a földön vontatni sem lenne szabad de a kezelésije szerint max 30 km/h-val max 50 km-t lehet vontatni így is.

#nincsbennetarcsi

(#1765) Petester válasza mmcc02 (#1763) üzenetére


Petester
senior tag

Ha 18-as mankókerék is van nekik és azon is 125/70 a gumiméret, akkor annak is 632 mm az átmérője, mint a 205/55 R16-nak. Csak kérdés, hogy a pótkerék zsebben elfér e.
De amúgy a Legahoz is mankókerék volt, az OBK volt talán az egyetlen (Forit, Tribekát nem ismerem), ahol teljes értékű a pótkerék, a H6-hoz ugyan az az alufelni a pótkerék is, mint a többi 4. Az kevésbé felszerelteknél nem tudom, hogy acélllal adták e. A gumi is a Geolandar.

De a nyári/téli szettből egy kerék nem fér el? Csak mankókeréknek van hely?

[ Szerkesztve ]

(ó\_!_/ó)

(#1766) outsiders válasza Petester (#1765) üzenetére


outsiders
aktív tag

Forihoz teljes értékű van :P

Az interneten vitatkozni olyan, mint a paralimpia: ha nyersz is, retardált maradsz.

(#1767) mmcc02 válasza Qru (#1764) üzenetére


mmcc02
tag

Nem tervezek hobbiból a pótkerékkel közlekedni, de mégis jobb, mint a trailert/havert várni :D Majd figyelek!

(#1765) Petester

Amit itt számoltam, az Qru Imprezájára vonatkozik, az én autómon a gyári gumik 225/55 R17 méretűek. Még nem sikerült megtudni a mankókerék méreteit.

A csomagtérpadló alatt csak egy mankókeréknek van hely. Most hosszabb utak előtt bedobok egy kereket a másik szettből, de a csomagtér 1/3-át elfoglalja. A pótkerékzsebben tartok egyéb cuccokat is (háromszög, mellény, vonóhorog stb) tehát szerintem a mankókerék is a csomagtartóban fog hányódni. Csak fele annyi helyet fog foglalni. Majd még meglátom. :)

* Gondolkodom, tehát vagyok, ez a kérdés, válasszatok! Avagy röviden: Gondolkodom, tehát válasszatok! * Búbos páka *

(#1768) Qru válasza mmcc02 (#1767) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A kezelésiben nekem ez van a pótkeréknél:

205/55 R16, 205/50 R17, 225/45 R17 (2,3/2,2 bar) -> T125/70 D17 (4,2 bar)

235/45 R17, 245/40 R18 (2,3/2,2 bar) -> T135/70 D17 (4,2 bar)

#nincsbennetarcsi

(#1769) outsiders


outsiders
aktív tag

EZ már igen szépen buboghat.... :B Brutál gép.

Az interneten vitatkozni olyan, mint a paralimpia: ha nyersz is, retardált maradsz.

(#1770) carr


carr
őstag

https://www.facebook.com/groups/754151204714261/?fref=nf Cimbi Botond árul ilyentet. Jónak tűnik, gonoltam megosztom, hátha érdekes... :))
Plusz, Gen1 impreza lemezfeleni, 15" méretben van valakinél? Gondoltam, h a nyári legyen 15" a téliek meg 14" maradjanak. Nem kérem ingyen, de kb szaré' hugyé'? :DDD
:R

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#1771) Parci válasza outsiders (#1769) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

szervdonorok álomgépe... ;] :U

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#1772) carr válasza outsiders (#1769) üzenetére


carr
őstag

2.5 nem kéne. Inkább egy épített EJ20. :)) mint 2 ilyen 2.5. ;)

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#1773) Qru válasza Parci (#1771) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Pont ez jutott eszembe nekem is róla. :D

#nincsbennetarcsi

(#1774) outsiders válasza Qru (#1773) üzenetére


outsiders
aktív tag

Sokan várnak a szervekre, plusz a bontott alkatrészek is hasznosak a Subarus közösségnek ..... :O :DDD

Az interneten vitatkozni olyan, mint a paralimpia: ha nyersz is, retardált maradsz.

(#1775) Qru válasza outsiders (#1774) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Azé' kéne na. Nem, nem szerv, hanem az Bubu. :D Bár egy új máj, ha már így szóba került... :DDD

#nincsbennetarcsi

(#1776) outsiders válasza Qru (#1775) üzenetére


outsiders
aktív tag

Bárcsak lenne egy kis havacska estére..... ;]

Az interneten vitatkozni olyan, mint a paralimpia: ha nyersz is, retardált maradsz.

(#1777) Qru válasza outsiders (#1776) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Én már tervezem a hétvégi hegymenet útvonalát. :K

#nincsbennetarcsi

(#1778) Jorus válasza outsiders (#1776) üzenetére


Jorus
nagyúr

Érden már szálingózik. :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#1779) Sub-ZeRo válasza Jorus (#1778) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Hatvanban is és Gyöngyössolymoson is... 😉

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#1780) Petester


Petester
senior tag

Tegnap tankoláskor eltört a tanksapka tartó hurka vagy mi a szösznek nevezzem. Nektek még egyben van? Lehet vajon cserélni?

(ó\_!_/ó)

(#1781) outsiders válasza Petester (#1780) üzenetére


outsiders
aktív tag

Az nekem is törött, megfogom kézben addig a sapkát amíg tankolok....... ;]

Az interneten vitatkozni olyan, mint a paralimpia: ha nyersz is, retardált maradsz.

(#1782) Jorus válasza Petester (#1780) üzenetére


Jorus
nagyúr

Az nekem is törött, én szagolgatni szoktam a finom benzinillatú részét, amíg telik a tank. :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#1783) outsiders válasza Jorus (#1782) üzenetére


outsiders
aktív tag

Egyszer túrtam már ebayen asszem alkatrészt, de nem rendeltem végül, drágáltam.

Az interneten vitatkozni olyan, mint a paralimpia: ha nyersz is, retardált maradsz.

(#1784) Petester


Petester
senior tag

Ezt a kanócos megoldást amúgy nem is értem. Az elején nem volt kifogásom ellene, de most haragszok rá. ;] Mondjuk a kanóc hosszabbik része maradt a kupakon, így be tudom fűzni a zsanér mellé, na de na...
A Toyota és a Vw okosabban oldotta meg.

(ó\_!_/ó)

(#1785) outsiders válasza Petester (#1784) üzenetére


outsiders
aktív tag

[link] itt is van

Az interneten vitatkozni olyan, mint a paralimpia: ha nyersz is, retardált maradsz.

(#1786) Petester válasza outsiders (#1785) üzenetére


Petester
senior tag

Kompletten megy kupakkal? Akkor csak jól néztem, hogy egyben van. Nem láttam megbontási lehetőséget. Mondjuk sokáig nem nézegettem, csak amíg folyt a nyál a tankba. :)

Erre jön még vám és áfa? Vagy ez megáll annyiból, mint a leütés ára? Úgy látom free shipping van....

(ó\_!_/ó)

(#1787) outsiders válasza Petester (#1786) üzenetére


outsiders
aktív tag

Ez megáll ennyiből (se vám se áfa az értéke miatt), én is csak kompletten láttam egyébként. Az a gond, hogy szerintem véges ideig jók ezek, okkal tört el mindenkinek :DDD Inkább valami alternatív megoldást csinálnék a helyedben ha zavar a dolog, kapd ki a cuccot és javítsd házilag.

Az interneten vitatkozni olyan, mint a paralimpia: ha nyersz is, retardált maradsz.

(#1788) Petester válasza outsiders (#1787) üzenetére


Petester
senior tag

Hát, nézegetem ezeket a kupakokat... 3 féle cikkszámmal találtam meg, gondolom az usa piacra gyártott OBK-nek más a kupakja, mert a feliratokból sincs japán karakter. Vagy nagyon nagy varia nincs?
Pl egyik és másik.

[ Szerkesztve ]

(ó\_!_/ó)

(#1789) outsiders válasza Petester (#1788) üzenetére


outsiders
aktív tag

Jó kérdés. Kutatgass szerintem javításra tutorialt, gyorsabb és olcsóbb megoldás lesz.

Az interneten vitatkozni olyan, mint a paralimpia: ha nyersz is, retardált maradsz.

(#1790) Petester válasza outsiders (#1789) üzenetére


Petester
senior tag

Héten megyek hátsó kerék csapágy cserére, tudnak műanyagot is heggeszteni. Majd mondom Ákosnak, biztos fog nekem örülni... :D

(ó\_!_/ó)

(#1791) Qru válasza Petester (#1790) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Pont ezt akartam írni, hogy meg össze kéne olvasztani (vagy esetleg spárgát rákötni ;] ).

#nincsbennetarcsi

(#1792) outsiders válasza Qru (#1791) üzenetére


outsiders
aktív tag

Jaja, vagy duct tape...... ;]

Az interneten vitatkozni olyan, mint a paralimpia: ha nyersz is, retardált maradsz.

(#1793) Petester


Petester
senior tag

Ne hagyjátok abba... :DDD

(ó\_!_/ó)

(#1794) Petester


Petester
senior tag

Most hívtam fel az EF-t, nincs külön a kanóc, csak sapkával együtt, 10900 Ft a gyári.
És rákérdeztem a ködlámpára is. Azt mondták, hogy nem ledes a lámpa és szerintük mindnek égnie kéne, fáradjak be és megnézik... Hát nem fogok emiatt befáradni. :N

(ó\_!_/ó)

(#1795) Petester


Petester
senior tag

Itt az új Tribeka: [link]

(ó\_!_/ó)

(#1796) Jorus válasza Petester (#1794) üzenetére


Jorus
nagyúr

Köszi, hogy megkérdezted. :)
Egyébként így néz ki a lámpatest, 20 db bubi van benne, amiből 16 db ég.

Ha nem LED-es, akkor pláne érdekes a helyzet. Plusz sehol sem láttam olyan képet, ahol mind égett volna. Szal most már tényleg érdekel, hogy mi célt szolgálhatnak. :) Majd megkérdem Nyírő Lacit, mit tud róla.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#1797) Petester válasza Jorus (#1796) üzenetére


Petester
senior tag

De itt látszik is, hogy semmi nincs a bal szélső 4 bubi alatt. Az a nyák szerű ezüstös izé és csak addig ér el jobb oldalról.

(ó\_!_/ó)

(#1798) Jorus válasza Petester (#1797) üzenetére


Jorus
nagyúr

Tehát vmiféle japán stílusú ornamentum. :DDD

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#1799) Petester válasza Jorus (#1798) üzenetére


Petester
senior tag

Így szimmetrikus a tolatólámpával és tölti ki a feng shui tanainak megfelelően a rendelkezésre álló teret... :))

(ó\_!_/ó)

(#1800) outsiders válasza Petester (#1795) üzenetére


outsiders
aktív tag

Szép darab batár, eléggé a Fori vonalaival operál.

Az interneten vitatkozni olyan, mint a paralimpia: ha nyersz is, retardált maradsz.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.