Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-17 09:07:23

LOGOUT.hu

Subaru topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1301) Jorus válasza Qru (#1300) üzenetére


Jorus
nagyúr

Asszony webshopjához kellene vmi cukker kisautó szállítani, és akkor már nehogymá ne Subaru legyen. :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#1302) Qru válasza Jorus (#1301) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

:D

#nincsbennetarcsi

(#1303) outsiders


outsiders
aktív tag

Október 7-8 hétvégén elvileg befejezése következik a zaj-és hangszigetelésnek a Foresterben :P 6 lap 50x50 centis Hanno PF830 bitumenlap, 5 lap 50x70 centis CTK Standard alukasírozott szigetelőanyag plusz egy lap 100x150 centis OVF Soft öntapadós 1 centi vastag filclap kerül bedolgozásra. Hátsó ajtók és a csomagtér ajtaja, csomagtérben a pótkerék alatti rész, kerékjárati ívek kerülnek különösen kezelésbe. Nagyjából jó 6-8 óra Munka lesz úgy, hogy ketten csináljuk. Igyekszem majd dokumentálni képekkel is Nektek.

Az interneten vitatkozni olyan, mint a paralimpia: ha nyersz is, retardált maradsz.

(#1304) Jorus


Jorus
nagyúr

OBK 3.0 tulajoknak :)
Amikor az üzemanyagszint-jelző picit elhagyja a legutolsó rovátkát, tehát az analóg műszer szerint kvázi üres a tank

és ezt írja a kompi

akkor ennyit tankolok

Vagyis, ha a mutató fexik, akkor jó eséllyel még 7-8 lityi üzemanyag van a tankban. Amikor elkezd világítani a low fuel, akkor meg közel 15.

Szerk.: mielőtt szó érné a ház elejét: természetesen nem szoktam ennyire lefogyasztani a tankot, most is csak azért mentem le ennyire, mert kíváncsi voltam, és mert tudtam, hogy a számításaim alapján még minimum 5-6 lityinek kell lennie benne, ami azért közel 10%. :)

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#1305) outsiders válasza Jorus (#1304) üzenetére


outsiders
aktív tag

Azt hittem nagyobb tankja van a 3 lityisnek, enyémnek is 60 literes a tankja, plusz szintén ilyen korán vinnyog a low fuel jelzés 😉

Az interneten vitatkozni olyan, mint a paralimpia: ha nyersz is, retardált maradsz.

(#1306) Parci válasza Jorus (#1304) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nekem is az a tapasztalatom, hogy tök jól becsül a kompi, icipicit alámér, mint nálad, de lehet rá hagyatkozni. amúgy én rendszeresen >55 litereket tankolok.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#1307) Jorus válasza outsiders (#1305) üzenetére


Jorus
nagyúr

64 lityis. A régi 1.9-es Passatomnak meg 70 volt. :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#1308) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

na gyerekek, ha valaki ilyet keres, ezt ellenőrizze, és ha stimmel a mese, qrva gyorsan vegye meg!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#1309) outsiders válasza Parci (#1308) üzenetére


outsiders
aktív tag

Tényleg szép autó, főleg ilyen áron :B

Az interneten vitatkozni olyan, mint a paralimpia: ha nyersz is, retardált maradsz.

(#1310) carr válasza Parci (#1308) üzenetére


carr
őstag

A korábbi (szept 20) komment alapján, gondoltam megnézem már mizu... halkan súgta a belső hang, h ez már nem lesz meg. Nem is volt. :D (kék blob)
1.4 M-ért ez az OBK elég jónak tűnik Ha EJ205 vagy EJ20 van benne. :DDD jóvan, ne válogassak. :D Automata váltó nem szeret kilinccsel előre menni, ha arra lenne igény. :))
Amúgy simán ráharapnék, plusz belevágnék egy 6gangos váltót. csak h ne kelljen nagyon forogni a motornak. :D
:R

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#1311) Qru válasza Jorus (#1304) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az enyém is kb ennyit "csal". A mutató már a 0-nál kifeküdve de a 64 literes tankba 57,51 liter ment bele. Izgultam, mert a Müncheni körgyűrűn k. nincs benzinkút... :D De csak kijutottunk 1 tankkal.

Parci: Jó ára van nagyon de tudod mikor eszik ez 8,4-et... Max lejtőn lefelé hátszélben. :D

mod:

carr: EJ254 van ebben az OBK-ban. Nincs vele gond, kicsit hajlamos idősebb korában csipegetni az olajat az EJ20 jobb ilyen szempontból cserében ebben van némi nyomaték is, nem kell szétforgatni, hogy történjen is vmi.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#1312) Parci válasza Qru (#1311) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

8,4, ami azt jelenti, 12 :D

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#1313) Qru válasza Parci (#1312) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Hát kb. :D

#nincsbennetarcsi

(#1314) outsiders válasza Qru (#1313) üzenetére


outsiders
aktív tag

Nem is, tempomattal 90-el tuti el lehet érni.... :DDD

Az interneten vitatkozni olyan, mint a paralimpia: ha nyersz is, retardált maradsz.

(#1315) DZs válasza Parci (#1312) üzenetére


DZs
senior tag

Van humorérzéke a feladónak.

(#1316) piqla


piqla
őstag

sziasztok, ezt mennyire hihetjuk el?

Szereted az állatokat?

(#1317) Jorus válasza piqla (#1316) üzenetére


Jorus
nagyúr

Képek alapján elég patika, meg kell nézni természetesen, de ilyen távolságból hihetőnek tűnik a futásteljesítmény.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#1318) Parci válasza Jorus (#1317) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

mondjuk neppernél ez mindig így van, mert az állapot alapján lövi be az órát :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#1319) piqla válasza Jorus (#1317) üzenetére


piqla
őstag

koszi.

szerintem ez neppernel van; arra van valamilyen elvi lehetoseg, hogy neppertol elvitessem valami szervizbe atvizsgalasra? vagy ez eladotol fugg?

SZERK: ez ugyan kevesbe csinos, de hat ez van. A harmadik kepen a rendszam csak nekem tunik behorpadtnak?

[ Szerkesztve ]

Szereted az állatokat?

(#1320) Parci válasza piqla (#1319) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hát, ha nem támogat semmi ilyesmit a nepperkém, akkor ott is hagynám jól.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#1321) Qru válasza piqla (#1319) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha nem vmi kókányolt autó amiről kiderül, hogy egy kalap kaki akkor engedik. Szóval amelyiknél nem engedik azt hagyd is ott egyből. Meg azt is ha csak az általuk javasolt szervizben lehet átvizsgálni.

Ezt az 1.6-os motort engedd el. Nagyon gyenge és nagyon sokat eszik. Ide tényleg kell a 2 literes motor. :K

#nincsbennetarcsi

(#1322) Petester


Petester
senior tag

Sziasztok,
Bejelentkeznék egy 3. generációs Outback H6-tal, Jorus már korábban tett rólam említést, májusban hoztam be, azóta már beletekertünk majd' 12 ezer km-t. :) Első tulajtól vettem, vezetett szervizkönyves volt, 164.012 km-rel vettem át.

(ó\_!_/ó)

(#1323) Qru válasza Petester (#1322) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Üdv a csapatban. :C Beteszlek az összefoglalóba.

#nincsbennetarcsi

(#1324) Petester válasza Qru (#1323) üzenetére


Petester
senior tag

Köszi, ez gyors volt! :D
Ritka helyek egyike, ahol nem az Imprezák vannak túlsúlyban és a H6 arány is rendben van... :DD

(ó\_!_/ó)

(#1325) Jorus válasza Petester (#1322) üzenetére


Jorus
nagyúr

Velkám :C
Proexes tapasztalatokról majd beszámolhatnál alkalomadtán. :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#1326) Petester válasza Jorus (#1325) üzenetére


Petester
senior tag

Ahogy visszakerült a közép dob, úgy némult el. Teljesen... Mintha gyári dob lenne benne. Nagyon szolid hangja lett/maradt.
De megyek majd feléd legkésőbb holnap és akkor személyesen is meghallgathatod. :)

(ó\_!_/ó)

(#1327) filatis1 válasza Petester (#1322) üzenetére


filatis1
újonc

Szia. Gratula hozzá :) szép darab !

(#1328) piqla válasza Qru (#1321) üzenetére


piqla
őstag

igen, tobben is mondtak, hogy ez a motor annyira nem eleg hozza.

Ausztriaban is loero-aranyos a biztositas; nagyon szivesen vennek 170 loeros autot, de annyit nem hasznalnam, hogy a havi 200 eurot ki is akarjam adni erte.

millio ft koruli autot nezek, es valamiert a subaruk nagyon tetszenek. ezert gondoltam, hogy 2-3 evre vennek egy imprezat/forestert, addig meg tulelem, hogy egy perc alatt vagyok szazon:DDD

vagy hulye az elgondolasom?

Szereted az állatokat?

(#1329) Jorus válasza piqla (#1328) üzenetére


Jorus
nagyúr

Mindenképp érdemes kipróbálni egyet, esztétikai állapottól függetlenül, hogy az adott motorral/váltóval/hajtással mennyire érzed kellemesnek az autót.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#1330) Qru válasza Petester (#1326) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Pedig pont ezen gondolkoztam, hogy ki kéne dobni a középdobot a francba. Hátsó WRX dobom már van de akkor lehet ez a projekt így marad... Ez utazós autó tehát nem akarom, hogy üvöltsön. Főleg, hogy rövidek a fokozatok így pályán eléggé pörög a motor.

piqla: Jah, így már más a leányzó fekvése. Max használod a felezőt. :D De akkor se várj nagy menést és a fogyit is felszorozza nem csak a nyomatékot. Igazából ha nem csapatni kell akkor elég az 1,6-os is "boltba járni". Bár ahhoz kicsit drága mulatság (már csak a magas fogyasztás miatt is).

#nincsbennetarcsi

(#1331) outsiders


outsiders
aktív tag

Na jövő héten megyek megint a Szépvölgyi Műhelybe, szervóolaj szintje a minimumon van majdnem, plusz a hozzá tartozó ékszíjat is cseréltetem akkor már, alacsony sebességen teljesen rátekerve volt már nem egészséges hangja. Reggel viszem, délután hozom :B Hétvégén meg jöhet a hangszigetelés majd, mozgalmas jövő hét a kocsinak ;]

Az interneten vitatkozni olyan, mint a paralimpia: ha nyersz is, retardált maradsz.

(#1332) Qru válasza outsiders (#1331) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha minden igaz akkor mi is megcsináljuk a gyertyacserét a hétvégén.

#nincsbennetarcsi

(#1333) Jorus válasza outsiders (#1331) üzenetére


Jorus
nagyúr

Kormányszervó rendszere nálam is szivárgott vhol, szal azt nézesd meg, hogy hol megy el.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#1334) Petester válasza Qru (#1330) üzenetére


Petester
senior tag

Nekem annyi bajom volt a Proex rendszerrel, hogy alacsony fordulaton búgott. Bitang jó hangja volt amúgy, de az automata váltó alacsony és állandó tartományban tartja a fordulatot, emiatt a napi közlekedés fárasztó volt. 3000 fölött szűnt meg a búgás, olyannyira, hogy a 160-as utazó mellett aludt a kiscsalád hátul. :D

(ó\_!_/ó)

(#1335) Qru válasza Petester (#1334) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Pont az kéne, hogy ne legyen fárasztó vele az autópályázás.

#nincsbennetarcsi

(#1336) outsiders válasza Jorus (#1333) üzenetére


outsiders
aktív tag

Köszi a tippet, elvileg betegségük szegényeknek. Most ez egyszer igazán biztosra megyek, konkrét utasításokat írtam le nekik és le is lamináltam :DDD

1. Van egy gumicső a pumpánál, az elérik és kemény lesz, ki kell cserélni.
2. Ahol a pumpára csatlakozik a kicserélt cső, vannak O gyűrűk, azt szintén ki kéne cserélni újra a jobb zárás miatt.
3. Szíjhajtást a szervónál kicserélni/állítani a feszességet.
4. Szervó-olajat kimosni többször, amíg nem lesz szép gyári piros színű, mindig félig tölteni, kicsit megjáratni, kormányt tekergetni hadd dolgozzon a szervó.

Remélem nem néznek nagyon hülyének :D Kicsit kutatgattam már korábban amcsi fórumokon a kérdésben, összeszedtem minden lehetséges szivárgási pontot,ahol levegő/folyadék kerülhet a rendszerbe elvileg.

Az interneten vitatkozni olyan, mint a paralimpia: ha nyersz is, retardált maradsz.

(#1337) Petester válasza Qru (#1335) üzenetére


Petester
senior tag

A WRX dob nem csendes fajta? Ki kell próbálni középdob nélkül, hogy milyen, lehet, hogy még pont élvezhető. Ha mégsem jön be, simán vissza lehet tenni. Meg lehet sztráda tempó mellett nem is lenne sokkal hangosabb, nekem 140-nél 3000-et forog, a Proex dob ott kezdett "nembúgni".
Nekem viszont határozottan kellett a közép dob, a 60-as csövön keresztül semmi csillapítás nem volt. :) Bár nem értem, mi miatt csendesedett ennyit, mert a gyári közép dob is átmenő dob, mégis más világ vele az élet.

(ó\_!_/ó)

(#1338) Qru válasza Petester (#1337) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

De az is csendes de ezért gondolnám, hogy a középdob off + a csendes wrx dob jó felállás lenne.
Aztán lehet a valóságban meg siralmas eredményre vezet... Igazából "komplett" wrx rendszer a kati utántól, majd meglátjuk (az egyik itteni fórumtárs vett saválló rendszert a WRX-ére én meg megörököltem a gyáriját).

Mindenesetre amíg bírja a gyárim az marad fent, erre most nem költök.

#nincsbennetarcsi

(#1339) Parci válasza Petester (#1322) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

gratula! az ország ilyen outbackjeinek 18,7%-a már itt van a fórumban :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#1340) carr válasza Qru (#1338) üzenetére


carr
őstag

petester üdv minálunk. =)
Van itt a közelben egy faszi... Tavasszal beszéltem vele már... Azt mondta minta alapján olyan rendszert csinál nekem amilyet szeretnék. Savállóból. Többnyire motorkerékpárokra csinál dobot, csendesen nyitotta, hogy megőrülsz.... :DDD
Handó Péter a neve Mátraszelén székel a doktor... :)
Telefonszámot később dobok. (dobok, érted :D)
Szóval korábban jó pár éve mikor voltam nála... Akkor. Mesélte h fekete béjemvét kért meg a tulaj, h ne legyen hangja de Legyen erősebb...... Sikerült. Két ajtós szekrény volt a tulaj... V egyéb kérdés pl. Csak akkor legyen hangja ha nagyon forog... Stb van még ilyen.
Plusz infó
Rolls-Royce nál "ledobott" anyagot használ....

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#1341) Qru válasza carr (#1340) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ismerős a neve... sztem a FB csopiban már láttam őt említve. Köszi, majd alkalom adtán megkeresem de egyelőre ez csak távlati terv. Amíg bírja a gyári rendszer addig nem piszkálok bele.

#nincsbennetarcsi

(#1342) carr válasza Qru (#1341) üzenetére


carr
őstag

Meglehet. Látatlanban 60e-t mondott az egész rendszerre.... :D Az nem sok sztem, ha egy STI dobot 40k körül mérnek használtban.... Mondjuk egy 60as rendszerben gondolkodom, gyári méretekkel a bubogás miatt... :)
Illetve egy plusz cucc... leömlőre. plusz rövidített szívó-oldal, hogy még jobban bubogjon... :D
Mire összerakom baszki... elveszik a forgalmit a sok módosítás miatt. xD :D

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#1343) Qru válasza carr (#1342) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Legyen kész aztán ráérsz aggódni a yard miatt. :D

#nincsbennetarcsi

(#1344) carr válasza Qru (#1343) üzenetére


carr
őstag

jaha. :D Így legyen. Holnap nekiesek kicsit. :D
Ja, !! LIDLben akciós a processzor vezérlésű akkutöltő. (autó, motor)
Én tavaly óta vadászom egy ilyenre. Vettem kettőt. :D
:R

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#1345) Qru válasza carr (#1344) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nekem is van, ez jó cucc. :K

#nincsbennetarcsi

(#1346) Parci válasza Qru (#1345) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

én is vettem tavaly :) (használni még nem kellett)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#1347) Qru válasza Parci (#1346) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nekem sem, azóta ott áll a dobozában. Mondjuk a garázsban nincs is konnektor, így ha le is merül ki kéne vennem az akksit hogy tölteni tudjam. :(

#nincsbennetarcsi

(#1348) carr válasza Qru (#1347) üzenetére


carr
őstag

legjobb ha a nem használt akkut télre felbaszod rá. szulfátlanítja is...

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#1349) Qru válasza carr (#1348) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ahhoz ki kell vennem és el kell vinnem az akksit magammal ami nem két kiló... de igen a legoptimálisabb az lenne ha töltőre raknám amikor tudom, hogy hosszabb időt fog állni.
Na ehhez lusta vagyok így egyelőre annyit csináltam, hogy a gyári 47-es akksit 60-asra cseréltem.

#nincsbennetarcsi

(#1350) carr válasza Qru (#1349) üzenetére


carr
őstag

Ezzel nem váltod ki az akku idő előtti elöregedését. :) :P
Akku aktivátor indiánoktól 2000Ft. ebajról.
:R

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.