Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-17 09:07:23

LOGOUT.hu

Subaru topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9001) Qru válasza MasterMark (#9000) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha van hozzá frissített FW akkor egyikel sem elvileg.

#nincsbennetarcsi

(#9002) Petester válasza MasterMark (#9000) üzenetére


Petester
senior tag

Működésben nincs is gond, pozíciót talál, tervez, csak a dátum, idő meghatározás nem megy.

(ó\_!_/ó)

(#9003) MasterMark válasza Petester (#9002) üzenetére


MasterMark
titán

Hát szerintem azzal sincs gond, le tudja szinkronizálni az órát.

A wince cuccos nem?

Switch Tax

(#9004) Qru válasza Petester (#9002) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az semmi. Attól még használható. :K

#nincsbennetarcsi

(#9005) Petester


Petester
senior tag

Megvettem, be tettük, de sűrűn nem fogom kiszerelni, piszok nehéz. :)

És a fogyasztás is jó lett. Egészen a német határig. Onnan látványosan fogyott a benzin. :D BC szerint 8,2-vel léptem át a határt, most 9,2. GPS szerint 222 volt a legnagyobb tempóm, de nagy volt már a forgalom, nem volt elég szabad a pálya.

(ó\_!_/ó)

(#9006) Qru válasza Petester (#9005) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Gratula! Nagyon jó időt mentél eddig.

Lássuk kinti nyálból mit mutat majd a gép! :C

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#9007) Parci válasza Petester (#9005) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

na, grat! akkor ennyit a tribecáról :DDD (jó döntés)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#9008) MasterMark válasza Petester (#9005) üzenetére


MasterMark
titán

Ja én azt hittem ehhez ki kell venni a gyári ülést.

Switch Tax

(#9009) outsiders válasza Petester (#9005) üzenetére


outsiders
aktív tag

Baromi jó cucc, gratula hozzá. Harmadik törp mikor bújik ki?

Az interneten vitatkozni olyan, mint a paralimpia: ha nyersz is, retardált maradsz.

(#9010) CB válasza Petester (#9005) üzenetére


CB
senior tag

Nagyon profi terméknek néz ki a fotón. A gyerkőcök biztonsága nagyon fontos.
Kívánom, hogy sose derüljön ki, mennyire hasznos, csak hogy mennyire kényelmes.

Azért nem semmi az a 222 km/h max. sebesség!

[ Szerkesztve ]

40 éves DIMPLE whisky eladó! Érdeklődni privátban.

(#9011) gyeniko válasza CB (#9010) üzenetére


gyeniko
őstag

Gyerkőcök biztonsága vs. 222 km/h? :F

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#9012) CB válasza gyeniko (#9011) üzenetére


CB
senior tag

Most biztos gyerkőcök nélkül vásárolt.

40 éves DIMPLE whisky eladó! Érdeklődni privátban.

(#9013) Petester válasza gyeniko (#9011) üzenetére


Petester
senior tag

Van gyereked, hogy ilyet kérdezel? :D Egy sajtkukacnak akár 10 perc egy helyben ülés is szenvedés, nemhogy 16 óra. És közben engem is kizsigerelt volna a percenként elhangzó "ottvagyunkmár?" kérdéseivel. :) Egyedül mentem. :K

Parci:
Ez az ülés befaérne a Tribecaba is és nem is biztos hogy fölöslegesen. Majd a használat során kiderül, mennyire válik be. Egyelőre tetszik, de a gyerekek még nem utaztak benne. Az eladó mesélte, hogy ők megjárták vele Svédországot is, szerették, szóval rossz nem lehet. Csak nekik meg jött a 4. poronty, így már autót kellett cserélni.

Outsiders:
Szeptember közepére van kiírva, de Anya már szeretne hamarabb szülni. :)

(ó\_!_/ó)

(#9014) Qru


Qru
MODERÁTOR

A Laptimeningban Froester STI vs Galant VR4: [link]

#nincsbennetarcsi

(#9015) gyeniko válasza Petester (#9013) üzenetére


gyeniko
őstag

Igen, van. Nem "sajtkukac"-om, hanem gyerekem. :U

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#9016) blasko92 válasza Qru (#9014) üzenetére


blasko92
őstag

Fb csoportból a híres STI Fori. :DDD Nem mellesleg ezt is Laczkó Tibor programozta :K

(#9017) Parci válasza gyeniko (#9015) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

írd, hogy gyermekem, úgy még hatásosabb! ;)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#9018) MasterMark válasza gyeniko (#9015) üzenetére


MasterMark
titán

Vannak bajok.

Switch Tax

(#9019) Qru válasza blasko92 (#9016) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ilyen VR4-ben ültem már utasként (egyik fórumtársnak az van), brutálisat gyorsul és a hangja... Igaz a kormány mögé is beülhettem állóhelyzetben. :D És a kipuff tényleg brutál nagy, lásd lent.

#nincsbennetarcsi

(#9020) gyeniko válasza MasterMark (#9018) üzenetére


gyeniko
őstag

Konkrétan mire gondolsz?

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#9021) Parci válasza gyeniko (#9020) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

na, mielőtt itt eszkalálódik egy teljesen felesleges kör:
- biztos lehetsz benne, hogy petester szereti és tiszteli a gyerekeit
- elfogadom, hogy téged zavart a sajtkukac megnevezés, de biztos lehetsz benne, hogy teljességgel ártalmatlan, játékos megnevezés volt petester részéről

szóval, világbéke hitelbe is! :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#9022) MasterMark válasza Parci (#9021) üzenetére


MasterMark
titán

I demand a trial by combat!

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#9023) Parci válasza MasterMark (#9022) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

RAIDEN WINS!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#9024) Petester válasza gyeniko (#9015) üzenetére


Petester
senior tag

Szoktam becézni a gyerekem az aktuális viselkedése alapján. :) De igazad van, írhattam volna azt is, hogy: "állandóan mozgó, fenekén soha meg nem ülő, orálisan állandóan fixált (értsd mindent megevő), így mindent össze morzsáló és állandóan locsogó, fecsegő, mindent azonnal akaró" gyermek. ;) Sőt a fentiek közül mindezt egyszerre is tudja, nem csak külön-külön. Na ilyen az én gyerekem, aki szeretett feleségem mehének első gyümölcse. A második ettől sokkal kifinomultabb, ő még nem vegyíti ezeket (talán mert még nem tud beszélni), de minden bizonnyal el fogja tanulni. :K

(ó\_!_/ó)

(#9025) Qru válasza Acheron (#8990) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Na megnézted a kézikönyv mit ír az olajra?

Most megnéztem az EDM esetén mit ír az én motorkódomra. Ugye ugyanaz a motor van az európai Foresterben és Lega/OBK-ban is mint az enyémben és ha nem UDM-et választom akkor hozza a 8100 Eco-Nergy-t is hozzá (ACEA A3/A5-nek megfelel). Vagyis jó lesz a tiédhez is sztem.
De nézd meg a manual-t, az a mérvadó. Fura, hogy kinti verziónak szigorúbb előírása, miközben ugyanaz a motor. Bár pont ott nincs "kultúrája" az jó olajoknak. Kinti rokon még 2017-ben is ásványi olajat használt a 2.5i Mazdájába, én beszéltem rá a szintetikus olajra.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#9026) Petester


Petester
senior tag

Megvan Karádi őrmester parádés káromkodása? Na most én el tudnám mondani egy levegővel: [link] :(((

(ó\_!_/ó)

(#9027) Qru válasza Petester (#9026) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Elég jó áron van. :K

#nincsbennetarcsi

(#9028) Petester válasza Qru (#9027) üzenetére


Petester
senior tag

És miután már vettem egy másikat és el is vittem políroztatni... :O Pedig eredetileg ilyet szerettem volna.

(ó\_!_/ó)

(#9029) Acheron válasza Qru (#9025) üzenetére


Acheron
őstag

Meg, meg, csak közben volt egy családi esküvős program, és azt még ki is kellett heverni :D
A kézikönyv elég szűkszavú ez ügyben: 1, 2 De ez alapján az SL jelölésű olajjal sem fogok mellé :N Olaj kalkulátorral rákerestem én is, simán hozta a 3,6 -hoz az Eco-Nergy -t. De végül is majd mindegy - legutóbb is ez ment bele, és kifejezetten szereti, simán lehet hozni vele 10 liter alatti fogyit kis odafigyeléssel, és 1 - 1,5 litert kér be pluszban egy ciklus alatt. Nálam mondjuk nagy terhelést nem kap a motor, néhanapján elrúgom, ha épp olyan a hangulatom, és szeretném hallani a H6 hangját, de többnyire csak duruzsol csendben (3000 alatt meg nem mondaná senki, milyen motor lakik a bódéban)
(#9028) Petester: Murphy... Engedd el, remek lesz az, ami felkerül rá :K

[ Szerkesztve ]

(#9030) Qru válasza Acheron (#9029) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Akkor jó neked az Eco-Nergy valóban. Nekem most X-Clean FE van, mert az volt amit jó áron meg tudtam venni és belevaló. Nekem is hasonlót ír a manual: 1 és 2

API SM vagy SL
ILSAC-GF4
5W30/5W40 (bár elvileg a 10W50 is jó bele :DDD)

#nincsbennetarcsi

(#9031) Acheron válasza Qru (#9030) üzenetére


Acheron
őstag

Azért az inkább SM, az SL elég eSetLeges :)
Uhh, azért az kicsit sűrű lenne errefelé melegoldalon is, hova tervezték az 50 -es olajokat? :Y

(#9032) Qru válasza Acheron (#9031) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Pl death valley. :D A mi éghajlatunkra 5W30 max 5W40 de én a 0W30/0W40-et is simán beletenném (hidegoldalban le lehet menni nyugodtan).

mod:

Amúgy tudod, hogy az Eco-Nergy API SL olaj? [link]

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#9033) MasterMark


MasterMark
titán

Mai találos kérdés: Mik ezek a csatlakozók a kalaptartó alatt?

További képek: [kép] [kép]

Switch Tax

(#9034) Qru


Qru
MODERÁTOR

Haha most dobta fel a FB az on this day-ben.

Előtérben Jorus OBK-ja.

#nincsbennetarcsi

(#9035) Petester válasza MasterMark (#9033) üzenetére


Petester
senior tag

Ha van a kalaptartó műanyag borításán ajtó hozzá, akkor gyerek ülés top tether akasztója lesz. ;)

(ó\_!_/ó)

(#9036) MasterMark válasza Petester (#9035) üzenetére


MasterMark
titán

Nem az, az a kampó azt tudom. A fehér csatlakozó a kérdés az egy szem piros-sárga kábellel.

Nézegettem a service manual wiring részét, ha minden igaz TV antenna amplifier, de semmit nem találok róla googlén.

szerk.: Vagy a gyerekülésbe lehet áramot dugni? :DDD

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#9037) Petester válasza MasterMark (#9036) üzenetére


Petester
senior tag

Benéztem. :D Igen, akkor valszeg a gyerekülés ülésfűtése lesz. :DDD

De nem is értem, mit jelent a tv antenna, hisz nincs tudomásom tv opcióról. A tolatókamera is kivételes extra, csak usa piacon elterjedtebb. Eddig bárkit kérdeztem, senkinek nem volt meg a bemenet a monitor hátulján.

(ó\_!_/ó)

(#9038) Jorus válasza Qru (#9034) üzenetére


Jorus
nagyúr

Hűderég volt! :D

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#9039) Qru válasza Jorus (#9038) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha minden igaz 2 éve volt. Rohan az idő .:K

#nincsbennetarcsi

(#9040) Gub4cs_1


Gub4cs_1
újonc

Sziasztok, az elfogóvadász kért még pótlólagosan olajat, 10k km alatt 1L-t fogyasztott. Először ledöbbentem, sokkot kaptam. Este gugliztam és meg is nyugodtam. 0.5L-2L per 10k km (használat függő) teljesen egészséges, normális. Nagy ijedtségben a fellelhetőt kapta a kicsike: OMV BIXXOL special 5w-30 :DDD

(#9041) Petester válasza Gub4cs_1 (#9040) üzenetére


Petester
senior tag

Mióta Subarunk van, azóta normális tevékenység a rendszeres olajszint ellenőrzés. Azelőtt sose volt erre szükségem, így engem is sokkolt, mikor először tapasztaltam, hogy minimumon az olajszint. :)
Most a német túrám alatt is csökkent az olajszint, de nem tudom, hogy azért, mert valóban megette vagy csak elfogyott belőle az esetlegesen belehígult benzin a sok városi üzemtől.

(#9006) Qru:
Amúgy kb 9,5 liter lett a túrám átlagfogyasztása. Az első tankolás után csökkent a fogyasztásom, de nem teljesen tele tankkal indultam. Így szerintem kijelenthetem, hogy az Auchan 98 és a kinti 95-ös benyát ugyanolyan hatásfokkal égeti el a H6.

(ó\_!_/ó)

(#9042) Qru válasza Gub4cs_1 (#9040) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az "elfogóvadász" szó hallatán azért hirtelen összeugrott a gyomrom, mert az M35-ön engem szedett már ki a rendőrségi elfogóautó. :D

1 l ennél még bően jó és normális. Bizonyos fokig amúgy is normális jelenség, minden autónál. Magas fordulaton sok olajat szállít az olajpumpa (mert ugye a főtengelyről van hajtva), viszont a henger (olaj)lehúzógyűrűje nem feltétlenül tud olyan sok olajat lehúzni, így az ott maradó olaj elég a benzinnel/levegővel együtt.

Általános igazság a motorokra, hogy 1000 fordulatonként kell 1 bar olajnyomás a megfelelő kenéshez, hűtéshez. Ha mondjuk pályatempónál 3000-ret forog, akkor kell neki 3 bar olajnyomás, ha most tartósan pályázol 4-5000-es fordulaton az már 4-5 bar-os nyomást jelent...

Petester: Baba, az nagyon barát fogyi. Nekem még nincs 98 vs kinti 95 összehasonlításom de a itthoni 95-nél kevesebbet kér a kinti 95-ből az fix.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#9043) Gub4cs_1 válasza Qru (#9042) üzenetére


Gub4cs_1
újonc

Sokat pályázik az autó (sajnos autópályán és nem kakucson vagy euroringen...) jellemzően 3600-3800 főtengely fordulaton ;]

Hááát szerencsére ahhoz még nem volt szerencsém, hogy a valós "elfogóvadász" elcsípjen :)

[ Szerkesztve ]

(#9044) Qru válasza Gub4cs_1 (#9043) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen az 3,6-3,8 bar, ami már elég szép nyomás... Amúgy ha küldöm autópályán akkor nekem is csipegeti az olajat. Mondjuk az Eco-Nergy nem fogyott de ezt a hígabb X-Clean-t azért picit csípi ha sietek.

#nincsbennetarcsi

(#9045) Qru


Qru
MODERÁTOR

Megtörve itt a csendet most hogy már 6 éve van nálam a kocsi, így összegezném az eddigi hibalistáját:

- a hill-holder néha magától befog

és ennyi. :D

A többi "saját" hibás dolog volt. A keréktőcsavar törés a rátépett anya miatt volt, a missfire hiba egy nyest által megrágott kábelkorbács miatt.

#nincsbennetarcsi

(#9046) mmcc02 válasza Qru (#9045) üzenetére


mmcc02
tag

Az nagyon jó!

Nekem most újabban kontakthibás a vezetőoldali öv visszajelzőjének a kábele, így néha csipog, hogy nincs bedugva az öv. Ha megmozgatom, megszűnik. Egy adott pillanatban megcsinálom, nem rocket science.

Azon kívül a fékek sípolnak néha (15k km-es tárcsák és betétek, a helyi Subaru szerviz cserélte), de már beletörődtem, mert ez a második szett, ami ugyanígy csinál (előtte TRW betétek és gyári tárcsák voltak).
A fék a kiképzést nem nagyon bírja, szerpentinről lefele csak gurulni érdemes, állatkodás esetén hamar elmelegedik és elkezdi rázni az autót :F visszahülés után minden jó. Szervizben azt mondták, hogy hibátlan.

Lassan közelítek a 100k km-hez, eddig jól bírja a vas, esztétikailag nem hibátlan, vásárláskor sem volt, de nem nagyon érdemes foglalkozni vele, nagyvárosban úgyis karcos lesz megint.

Olajfogyasztás változatlan, aminek örülök, a motorfelújítást szeretném elkerülni. Hill holder egyelőre nem bugos :D

* Gondolkodom, tehát vagyok, ez a kérdés, válasszatok! Avagy röviden: Gondolkodom, tehát válasszatok! * Búbos páka *

(#9047) Qru válasza mmcc02 (#9046) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nálunk ugyanez a hiba jött elő a Passat-ban, cserélni kellett az érzékelőt.

Fék: Milyen tárcsa/betét van benne? TRW van a Passatban, nagyon elégedett vagyok vele, mert nincs hangja, jól fog nagyon és nem porol.
Sajnos a fék elmelegedés típus dolog (elégtelen a hűtése). Az enyémben sem potens a fék, ezért lehet, hogy EBC féket fogok rendelni hozzá (bár ahhoz elég mélyen zsebbe kell nyúlni).

Amelyik autó használva van az egyik sem tökéletes esztétikumú, az enyém sem az és már bele is törődtem. :D

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#9048) outsiders válasza Qru (#9045) üzenetére


outsiders
aktív tag

Mennyi ment bele a 6 év alatt? Nekem ami nem kopófogyó cucc volt az egy lambdaszonda csere, szervópumpa felújítás és a hill-holder likvidálása 2 év alatt.

Petester más is hasonlóan járt el a 3 poronttyal mint Te :D [link]

Az interneten vitatkozni olyan, mint a paralimpia: ha nyersz is, retardált maradsz.

(#9049) mmcc02 válasza Qru (#9047) üzenetére


mmcc02
tag

Nem tudom, ki a gyári beszállítója a fékeknek, de az került bele (márkaszerviz, nem olcsó helyi viszonylatban, de a kb. 2 szerviz egyike, ahol nem egy újabb problémát generálnak javításkor).

EBC-n vagy egyéb sportos betétken én is gondolkodtam, de annyit talán nem ér, nem versenyautó úgysem. Majd, amikor ezek elkopnak, talán. Bár addig lehet, hogy lecserélem a vasat.

Gondolkodtam, hogy mit lehetne keríteni helyére úgy, hogy nem fizetek rá túl sokat. Subarunál maradva Outback (2015+) tetszene nagyon, sajnos eladó 2.0D-t kézi váltóval nem láttam (chipelném, ha már turbós, de a CVT szerintem nem örülne a plusz nyomatéknak így is 350 Nm-t kell bírjon), és igazából benzinest vennék. 2.5i nem menne jobban, mint a mostani, 3.6 meg az adózás miatt kiesik.
Forester XT (2012+) is tetszik, 2.0 turbo + CVT jó lenne, chip nélkül is, csak nem akarok SUV-t, fölösleges a magas karosszéria nekem. Levorg is tetszik, de túl lapos / hosszúak a túlnyúlásai, valahol biztos leérne, sajnálnám rossz utakra vinni.

Octavia III Scouttal szemezek még, de benzines kézi váltóval nem létezik, a DSG-t az auto holddal meg nem szeretem, ránt egy picit induláskor). Dízel van kézivel, de akkor már az Outback.

Legújabb ötletem egy Fiesta ST sperrdiffivel, jó móka, rövid túlnyúlásai miatt fel sem akadnék annyira, relatíve olcsó, bár kisebb, talán elég volna, tetőbox úgyis van már. A beltér igénytelenségéért cserébe sokkal újabbat és kevesebbet futottat lehet venni, mint a nagyobbakból.

* Gondolkodom, tehát vagyok, ez a kérdés, válasszatok! Avagy röviden: Gondolkodom, tehát válasszatok! * Búbos páka *

(#9050) Qru válasza outsiders (#9048) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Kb 50 ezer km, szóval szinte semennyi. :D

Letettem én is az autó cseréről egyelőre anyagi okok miatt. Bár egy Levorgba vagy egy XV-be bármikor szívesen átülnék. :K

mod:

mmcc02: Hát én már azon is morfondíroztam, hogy átülök egy Vitara/SX4 1.4T-be. :D

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.