Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-17 09:07:23

LOGOUT.hu

Subaru topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#601) Jorus válasza Qru (#600) üzenetére


Jorus
nagyúr

Ez igaz, de akkoris. :)

A puszta teljesítménytől függetlenül egyébként állóból a tiéd ellépne előlem szentem. Az enyém mégicsak egy családitelepjárókombi. :) Majd 20-án megnézzük. :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#602) Qru válasza Jorus (#601) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Megnézzük de nem hiszem, annyival nem nehezebb a tiéd. Hány kg az önsúlya?

Nekem a gyári 0-100 adat az 8,2s. Ettől a tiéd tuti jobbat megy. :K

#nincsbennetarcsi

(#603) Jorus válasza Qru (#602) üzenetére


Jorus
nagyúr

1545 kg a forgalmi szerint, de az semmit sem jelent, beírtam az adatokat egy ilyen gyorsulás-számító oldalon, és kijött, hogy 6.1 alatt kellene lennem 60 mph-n, tehát 96 kmh-n. A gyári 0-100 kmh érték ehhez képest 8.1, szal érted. :)

Itt a videó a délutáni hazaút egy részéről. Elnézést az audióért, sajnos a gyári CD már a vásárláskor rossz volt, így kénytelen vagyok kazettákat hallgatni, amit anyukámtól kértem, és neki kétféle kazettája van: Zámbó Jimmy, illetve Irigy Hónalj Mirigy. Szal akkor IHM lett nyilván. :)
- 00:12-nél elengedem az érthetetlenül agresszív fekete mondeóst
- 00:25-nél jön mögötte a fehér Bi-Turbo Vignale
- aztán jön a feloldótábla, mehetünk, de mivel voltak előttem, így nem kellett S-be húzni, sima D-ben lehetett poroszkálni mögöttük
- 00:38-nál a 90-es táblánál 110-zel fenekembe jövős fekete mondeós rájön, hogy mégsem siet annyira, kihúzódik
- 00:55-nél végre hófehérke is kihúzódik és akkor lehetett végre egy padlót nyomni, szigorúan D-ben

Mondjuk, Qru, cimbora, ezen a videón hallhatod, milyen a szélzaj 180 körül egy OBK-ban... (Nos, nagy.) :)

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#604) Parci válasza Jorus (#603) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem 8,5 s a hivatalos adat 100 km/órára? amúgy elég vékony, a lexus 6,9 alatt futotta meg, 285 lóval, 200 kilóval nehezebb kasztnival. de hát az összkerék eszi a lovakat, evvan :)

ja, szélzaj: van bőven. 130 km/óránál sem jó már zenét hallgatni, ami azért picit fáj :(

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#605) Jorus válasza Parci (#604) üzenetére


Jorus
nagyúr

8 és 8.7 között láttam már mindenféle adatot erre vonatkozóan. Persze sok jelentősége nincs a dolognak, csak ha össze akarja vetni az ember más autók más gyári adataival, mint az autós kártyában. :)

Mivel ebben sincs általánosan elfogadott/alkalmazott technológia (pl. minden autót ugyanazon a pályán, ugyanazon paraméterek (szél, páratartalom, légnyomás, hőmérséklet, üzemanyag, gumiabroncsok, stb.) között, ugyanazon sofőrnek ugyanazon életpillanatában (bioritmus, kedélyállapot, éberség, vérnyomás, pulzus, akármi) között kellene mérni) így nem is igazán hasonlíthatók össze az ehhez hasonló értékek, ahol a nagyobb fallosz-hosszt néhány tizedmáspodperc hivatott jelölni. :)

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#606) Parci válasza Jorus (#605) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

akkor mondom magyarul: a subi fickósabban indul meg (elsősorban a váltó miatt), viszont a lexus gyorsítás közben tovább tolt, a subi hamarabb "elfogy". de alapvetően mindkettő állat :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#607) Jorus válasza Parci (#606) üzenetére


Jorus
nagyúr

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#608) Qru válasza Jorus (#603) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ez fos oldal,a váltóáttételt nem veszi számításba.

Enyém 1395 kg és 8,2s a gyári adat 0-100-ra, a 60mph-ra meg nekem 7,9s remélik.

Van ám szélzaj az enyémben is de ez überel.

#nincsbennetarcsi

(#609) Parci válasza Jorus (#605) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

tényleg, az is igaz, hogy kréziváltóval meg ez is valami 6,x mp (legacy spec b 3.0r).

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#610) Qru válasza Parci (#609) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen az azt hiszem 6,7 alatt van 100-on de ugye az STi váltót kapta meg ami elég rövid, nincs is meg a 100 2-esben, el kell váltani hozzá a 3-ast.

Am ezek a Subaru boxerek nem szeretnek sokat forogni. Nálam is 6000-nél van teljesítmébnycsúcs és 6200-nál már tilt is.

#nincsbennetarcsi

(#611) Parci válasza Qru (#610) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ki kéne mennem megnézni, de a h6 elvileg 7000-ig forog. meg ez is relatív, a lexus 1000-1500-as fordulaton is tolt, mint a barom, 3000-nél már letépte az arcod (de csak nyakkendősen, udvariasan of course :DDD) ez ott még alszik és inkább 4-5000 körül lép nagyot.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#612) Jorus válasza Parci (#609) üzenetére


Jorus
nagyúr

Igen, az automata még manuális módban is nagyon lassan vált egy kézihez képest. :K

Qru: 4.200-nál van a nyomatékcsúcs, 6.600-nál a teljesítménycsúcs, és 7.200-nál tilt az elektronika.

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#613) Parci válasza Jorus (#612) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

na, kész, qru már keresi a hidat, amiről ugorhat :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#614) Qru válasza Parci (#611) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jó de a Lexiben több volt a ccm meg a hengerszám is, nem?

Az enyém pláne visszafogott a kis ccm miatt felsleges is lenne porgetni. Cserébe nem eszi le a hajam. :D

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#615) Parci válasza Qru (#614) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

persze, v8, 4 liter. nem evett sokat :N

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#616) Qru válasza Parci (#615) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Gondolom... :DDD

Amúgy voltunk gyorsulási versenyen a tököli reptéren, volt kint egy IS-F, az mindenkit odavert. Sajnos hangja az viszont nem volt. :(

#nincsbennetarcsi

(#617) Parci válasza Qru (#616) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nekem ezek az új lexik már nem mesélnek. régen ez ugyanúgy egy fura hóbort volt, mint mondjuk egy subaru outback (sőt), ma viszont ugyanazok a bunkó faszfejek szállnak ki ezekből a rongyrázós űrhajónak dizájnolt rettenetekből, mint a némi presztízsmárkákból. nem lesz több nagy lexim, kb. az ls430 lenne az utolsó, amit bevállalnék, de azt most lehet venni utoljára. az rx széria meg... hagyjuk.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#618) carr


carr
őstag

Melyikünk vagánykodott az NTF (?) frsz-ú fekete kombival az M0-n mostanában? :DDD

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#619) Jorus válasza carr (#618) üzenetére


Jorus
nagyúr

Enyém fekete és kombi, és M0-on járok, de MCP a rencám, és nem szoktam vagánykodni. :)

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#620) Parci válasza Jorus (#619) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

na tessék. én meg még az m0-n se járok :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#621) carr


carr
őstag

sebaj. öröm volt látni egy kombibubutársat. ;)

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#622) Jorus válasza Parci (#620) üzenetére


Jorus
nagyúr

Addig örülj... :) Nekem muszáj ugye, van vele szívás.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#623) Parci válasza Jorus (#622) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

igen, sajnos tipikus :(

(nekem is mindegyik kocsimon van kavicsnyom, a subarué meg amúgy is elég karcos, csak hát szomorú veszteség a fűthető ablaktörlő funkciót bukni :()

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#624) Jorus válasza Parci (#623) üzenetére


Jorus
nagyúr

Ja, marha idegesítő, amikor látod a kis mozgást a levegőben, aztán hallod a repesztő csattanást... :(
Egyébként lehet kapni fűthető szélvédőt is hozzá, igaz, a duplája árban.

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#625) Parci válasza Jorus (#624) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

szélvédő fogyóeszköz, te magad írtad most a példáddal. semmi értelme ilyen gyári százezres tételben költeni rá, új szélvédő a jó szélvédő. pilkington vagy saint-gobain, aztán jöhet a következő kavics... :U

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#626) Jorus válasza Parci (#625) üzenetére


Jorus
nagyúr

Jepp sajnos, ezért is gondolkodom a fólián, bár olvasok róla jót is, rosszat is. Van, aki szerint néhol roszul töri a fényt, van, akinek torzít, kevés rá a gari, meg valami 40 napig buborékos lehet, mert addig szárad...

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#627) Parci válasza Jorus (#626) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

tényleg, te eléggé hasonló verdát hajtasz :DDD: egy ideje feltűnt, hogy ha szembe süt a nap, az egész műszerfal borítás rohadtul tükröződik a szélvédőn, állatira zavaróan. valamennyire minden autóban így van ez, de ilyen zavaró még egyikben sem volt. gondolom úgy dől a szélvédő és a műszerfal, hogy együtt így kiadják. te is tapasztaltad ezt? titkon abban reménykedem, bármennyire is hülyeségnek hangzik, hogy csak annyit fakult a szélvédő vagy valami hasonló, hogy egy újnál megszűnne. egyes napszakokban és irányban haladva igazából a műszerfalborítást látom magam előtt :(

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#628) Jorus válasza Parci (#627) üzenetére


Jorus
nagyúr

Nem tapasztaltam semmi ilyesmit. Néztem most pár képet, azok alapján úgy néz ki, mintha a későbbi évjáratú OBK-knál fényesebb, sötétebb, más anyagú, és néhány helyen más formájú is lenne a műszerfalborítás. Már amennyire ez így a képek alajpán eldönthető persze... Az enyém elég matt és inkább szürke, mint fekete.

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#629) Parci válasza Jorus (#628) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

remek, majd rárakok egy perzsaszőnyeget :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#630) Jorus válasza Parci (#629) üzenetére


Jorus
nagyúr

Szerintem simán jó lesz, vágj bele! :DDD

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#631) Qru válasza carr (#621) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

M0-on még velem is lehet találkozni én is szoktam arra kommandózni.

#nincsbennetarcsi

(#632) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

van most fent a hahun egy vonzó 3.0r, lehet rámenni, mint gyöngytyúk a takonyra! :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#633) Qru válasza Parci (#632) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az ezüst vagy a pezsgő?

#nincsbennetarcsi

(#634) Parci válasza Qru (#633) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

az, amelyik nincs fent ezer éve, hanem új, 2,15m ft-ért. a "japánból szeretettel" az kuka.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#635) Qru válasza Parci (#634) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Akkor a pezsgő. Most raktak fel egy gázositott 3.0R-t is 1.9M-ert.

#nincsbennetarcsi

(#636) Jorus


Jorus
nagyúr

Határhelyzetben, tiltás környéki RPM-en való kanyarodáskor, ha a váltó manuálban van, figyeljünk a fordulatszámra, mert, ha kanyarban, kigyorsításkor kezd el tiltogatni, akkor a másodpersenként váltakozó nyomaték megtréfálhatja az embert. :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#637) Parci válasza Jorus (#636) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

én ezekhez már öreg vagyok. :DDD ráadásul s#-ban annyira barom mód tol, hogy bevallom férfiasan, motorféken kívül másra nem használtam még a kézi fokozatokat. pedig azt hittem, fogom.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#638) Qru válasza Jorus (#636) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ennyire határon nem szoktam menni de majd ha igen odafigyelek rá. :D

A kettesen sikerült egy cseresznye színű öreg Fori XT mögé felzárkóznom, azért az szépen pakolta neki. Nem tudom mennyire tola neki de tudtam menni mögötte.

#nincsbennetarcsi

(#639) Jorus válasza Parci (#637) üzenetére


Jorus
nagyúr

Az még rosszabb, ha iilyen helyzetben elvált az automata, mert akkor még nagyobbat változik a nyomaték ugye, tehát, ha finoman elpörgő kerekekkel mentél addig a kanyarban, akkor ha felvált az automata, nehezebb lesz megoldani a szituációt. :)

A pezsgő színű jó lehet 2.1-ért, ha rendben van. Mindent összevetve az enyém is annyira jött ki, csak olyan konstrukcióban, hogy 2.7-et fizettem érte, de az előző tulaj költségére ki lett benne cserélve a kormányszervó motor és pumpa 140k értékben, kapott olajat, szűrőket, klímatisztítást, váltóolajat, pár db új izzót és teljes körű átvizsgálást, mindezt számlásan Seibikoban 100k értékben, kaptam hozzá 1 hetes számlás 4x4-es zsírúj Blizzak téli szettet 210k értékben, meg két db dashcam-et 100k étékben.

Gázos Subarut ellenben sose nem vennék, nem látom benne a rációt, csak a gondot.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#640) Qru válasza Jorus (#639) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A gázosításról én sem olvastam jókat. Volt aki inkább kiszereltette mert nem működött rendesen tőle a motor.

#nincsbennetarcsi

(#641) Parci válasza Jorus (#639) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

így már korrekt vétel a tiéd. bolond a tulaj, hogy nem részletezte ezeket, mert 2,7-ért azért elég drága volt. mindent összevetve mondjuk a saját gépemmel vagyok a leginkább elégedett :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#642) Jorus válasza Parci (#641) üzenetére


Jorus
nagyúr

Nem nagyon érdekelte az eladás a művészurat, ez a 8. autója volt (mármint nem sorrendben, hanem egyszerre :) ), amikor felhívtam, hogy alkudozzunk, akkor felsorolta, hogy miket ad hozzá, meg hogy szerinte baj van a szervóval, azt még megcsináltatja, meg úgyis ideje a kisrevíziónak, és akkor csináljuk úgy, hogy elvisszük Seibikoba, ott átnézik, felmérik, ha rendben van, lebonyolítjuk az adás-vételt, és aztán ott elvégzik rajta a mindenféle karbantartást és javítást, amiket ő fizet. Plusz egyéként, ha egy éven belül bármi egyéb kiderül, amiről nem tudott, akkor keressem nyugodtan, de azóta is szoktunk emaileket váltani autós témában, szal jó arc.

Jepp, a tiédben már ott a fülesváltó, az S#, meg az FL lámpák. :K

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#643) Parci válasza Jorus (#642) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

...meg a hátsó ülésre fújó szellőzők :), meg még merevített kasztni, meg... ;]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#644) Jorus válasza Parci (#643) üzenetére


Jorus
nagyúr

Cserébe kisebb az index a tükörben, és nincs kazettás magnód be-be-beee! :DDD

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#645) Jorus


Jorus
nagyúr

1.750.000-ért láttátok a 2.5 XT OBK-t?

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#646) Qru válasza Jorus (#645) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Csinos! És ezzel már arrébb is lehet parkolni... :D

#nincsbennetarcsi

(#647) BlacKSouL válasza BlacKSouL (#555) üzenetére


BlacKSouL
addikt

[link]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#648) Jorus válasza BlacKSouL (#647) üzenetére


Jorus
nagyúr

Bazze... :(

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#649) Qru válasza BlacKSouL (#647) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Csúnya munka... :(

#nincsbennetarcsi

(#650) Parci válasza BlacKSouL (#647) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

spóroltál nekem 70e ft-ot és egy csomó idegeskedést. kösz! és részvétem... :U

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.