Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Steam topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:08:43

LOGOUT.hu

NEM TUDOD, HOGY MI EZ A KÁRTYÁS DOLOG? OLVASD EL EZT!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#109150) ollie


ollie
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Vigyázzatok, megint scam/phising oldalakkal próbálkoznak! Ha valaki megkeres, hogy szavazz valamire, ne tedd! Akkor sem, ha régi ismerős keres meg, mert valszeg feltörték a fiókját. Ne is nyisd meg az oldalt, amit belinkel neked!

***

Hozzászólások

(#102851) Apollyon válasza dombi81 (#102848) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Refundolni tudod.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#102852) Źşë' válasza Apollyon (#102851) üzenetére


Źşë'
addikt

de csak bizonyos esetekben, pl ha nem telt el a vásárlástól számítva 14nap (ha jól tudom) illetve steamen lett vásárolva a z adott dolog - játékidő pedig kevesebb mint 2 óra

"Nem abban van az élet mértéke, hogy mekkorát tud kérdezni az ész, hanem abban, hogy milyen nagyot tud felelni a szív."

(#102853) v2


v2
senior tag

Sziasztok. Szükségem van egy kis segítségre. Az a gondom, hogy a steam vr nem ismeri fel a project cars 2 és ractor 2 szimeket. 108 hibát ír. Minden más működik. ( ac, acc, rre, il2 ) Hp reverb a hmd. A windos mixed vr telepítve van, az sem jó

MSI z370 tomahawk I9 9900k 32GB Kingston fury 3600 gainward phoenix 4070ti HP reverb

(#102854) Debilon válasza Apollyon (#102851) üzenetére


Debilon
addikt

attól nem fogja tudni máshol aktiválni, amit szeretne

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#102855) De4d


De4d
őstag

A steam invent helper mellett melyik amik még jó segéd alkalmazások a steamhez?
Volt is amit használtam egész jó volt, olyan funkciókra gondolok hogy, mutatja hogy melyik itemből mennyi van, tudok a raktárban meghatározott odalra ugrani, ne csak egyesével lehessen, mutatja a meglévő játékkártyákat, kitűző állapotát, maga a játék adatlapján, hogy mennyi kártya eshet még az accounton ilyenekre gondolok.

Minden jó, ha a vége jó!

(#102856) csaba951 válasza De4d (#102855) üzenetére


csaba951
veterán

Böngésző extension (Chrome, de talán van Firefox is): Enhanced Steam

ezeket biztosan tudja:
* raktárban meghatározott oldalra ugrani

ezeket nem tudja:
* melyik itemből mennyi van

>mennyi kártya eshet még az accounton
Ezt nem a játék adatlapján, hanem a Badget oldalon, de ott viszont lehet rá szűrni. Plusz amikor itt rákattintasz az egyik játékra, akkor az oldal tetejére rak egy gombot amivel rögtön a játék adatlapjára tudsz ugrani.

Illetve ugyanitt van egy Sell these cards on the Market gomb amivel egy játék (különböző) kártyáit egyszerre el tudod adni, plusz az egyforma kártyákat is el tudod adni.

(#102857) EmptyParadox válasza csaba951 (#102856) üzenetére


EmptyParadox
senior tag

Ha jól tudom, Enhanced Steamet már nem fejlesztik aktívan.
Helyette egy fork: Augmented Steam.

Én még Steam Economy Enhancer-t használom.

(#102858) De4d válasza EmptyParadox (#102857) üzenetére


De4d
őstag

Agumented steam ez tökéletes pont hozza amiket gondoltam. Köszi.

Minden jó, ha a vége jó!

(#102859) Marci112233


Marci112233
őstag

Üdvözletem!

Korábban írtam hogy vennék DLC-ket egy játékhoz, ami végül egyéb ok miatt lemaradt.
Na most édesapámnak van egy lakossági számlája, amire érkezik a nyugdíja. Ennek nagy része az érkezést követően megy lekötésre és a fennmaradó összeg marad folytonosan ami költhető ugyan és nagyon lassan, de növekvő összeggel. Ezen mód azért let megcsinálva már évekkel ezelőtt, mert a fennmaradó összegből vonódik le a számlavezetési díj, de attól több marad minden hónapban rajta, tehát szép lassan azért gyűlik rajta a pénz.

Ennek a számlának a kártyáját a Steam elfogadja vagy sem?

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#102860) ollie válasza Marci112233 (#102859) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem a számla a lényeg, hanem a bankkártya. Pontosan milyen típusú?

***

(#102861) Golden9


Golden9
addikt

Geneshift: Battle Royale Turbo
Ingyen megtarthatod, ha máj. 13., 19:00 előtt megszerzed. Az ingyen megtartható promóciók során kapott játékok nem adnak Steam játékkártyákat.

[ Szeretkezve ]

(#102862) Marci112233 válasza ollie (#102860) üzenetére


Marci112233
őstag

Azt hiszem MasterCard, de nem biztos, ennek utána kell nézni, de elnapolom a vásárlást. Ugyanis tudom mit akarok venni, de most a legfontosabb 5 DLC többe kerülne, mint a tavaly téli vásár idején 14 DLC. Így várok egy újabb leárazásra.

Hogy egy újabb leárazás mikor lesz azt tudja valaki?

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#102863) wjbhbdux válasza Marci112233 (#102862) üzenetére


wjbhbdux
veterán

Június 25. és július 9. közt lesz a nyári vásár. [link]

szintén ugyanez a SteamDB-s forrás szerint készül a Valve valami szintlépős hűségprogrammal és jutalmakkal, a korábbi saleken láthatott pontgyűjtést általánosíthatják.

/s

(#102864) ollie válasza Marci112233 (#102862) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A sima, dombornyomott Mastercardot minden további nélkül lehet használni, csak legyen mögötte fedezet (számlán pénz, vagy hitelkártyánál, szabad hitelkeret).

***

(#102865) Lavar


Lavar
aktív tag

Sziasztok!
Párom öccsének acc-ját ellopták, nem vigyázott, megnyitott valami csgo skines linket, amit egy barátja küldött neki steamen (akitől szintén ellopták és ezért küldte a linket), azóta nem tud bejelentkezni. Mobilhitelesítő be volt kapcsolva, fogalmam sincs, hogy nyúlták le.
Email címet, telefonszámot nem fogad el tőle a steam, már megváltoztatták.

Hogy tudja felvenni a kapcsolatot a steam-mel? Kérlek ha lehet szájbarágósan órája próbálom megtalálni, hogy hogy kell, de nem jutok el addig a részig, hogy küldhesse a bizonyítékokat.:B
Csinált új felhasználót és a támogatások résznél keresgélünk, de nem jutunk semmire.

Közben látom, hogy játszik a tag, és küldözgeti nekem is ugyanazt a linket.
(Azóta jelentettem a profilt és most blokkoltam.)

[ Szerkesztve ]

(#102866) Lavar válasza Lavar (#102865) üzenetére


Lavar
aktív tag

Közben sikerült megoldani.

(#102867) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Sehogy se lehet steam overlayt adni epic gameses játékokhoz?

(#102868) nagyonjjo


nagyonjjo
tag

Üdv!
Van valami rizikó abban,ha ebayen vesz az ember játékot,azon kívül,hogy fiókot kell kölcsönadni?
Ha van erről tapasztalata valakinek.

(#102869) wjbhbdux válasza nagyonjjo (#102868) üzenetére


wjbhbdux
veterán

A Steam fiókot bármikor visszaszerezheti az eredeti tulajdonosa a bolti játék kódja vagy azon végrehajtott digitális vásárlás igazolásával, nem átruházható.

/s

(#102870) nagyonjjo válasza wjbhbdux (#102869) üzenetére


nagyonjjo
tag

Nem fiókot vennék,az eladó úgy árulja,hogy fiòkra aktiválja.
Gondolom visszaszerezhetö,ettől nem félek.
A játékaimat féltem,illetve esetleg azt amit veszek

[ Szerkesztve ]

(#102871) Apollyon válasza nagyonjjo (#102870) üzenetére


Apollyon
Korrektor

A leírásod alapján ez egyértelműen átverés.
Nem hogy nem mennék bele, de még fel is jelenteném az "eladót".

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#102872) HummeRC válasza nagyonjjo (#102870) üzenetére


HummeRC
senior tag

Ekkora kamut már! Bele ne menj!
Ha máshol vette és Steamen aktiválós, akkor adja meg az aktiváló kódot és te is be tudod aktiválni.
Ha meg Steamen veszi az ember, akkor simán lehet másnak ajándékba venni, megadom a kedvezményezett email címét, vagy fióknevét és fizetés után automatikusan megkapja.
Játékvásárláshoz soha nincs szükség fiók kölcsönadásra. Az arra jó, hogy lenyúlják ha van valami értéked raktárban, esetleg a játékaiddal játszon csalással és még egy jó kis VAC bant is begyűjthetsz a fiókodra, amit szinte lehetetlen lesz leszedetni, ha még a fiókodat esetleg vissza is kapod utólag. Ezzel csak szívhatsz.

(#102873) Apollyon válasza HummeRC (#102872) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Így van.
A másik meg, hogy nem csak steamen, de úgy a komplett digitális világban semmilyen körülmények között semmilyen indok nincs arra, hogy ki kelljen adnod bármilyen fiókodat (legyen az email, vagy akár bármilyen webes regisztráció) harmadik személynek.

Minden esetben amikor login adatokat kérnek az átverés, scam, egyéb bűnözés.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#102874) eami válasza Apollyon (#102873) üzenetére


eami
Topikgazda

mondjuk egy ideje pl GPU mellé adott játékot csak közvetlenül fiókra lehet aktiválni, amihez be kell tudni lépni a fiókra, de nekem biztos nem érne meg ennyi rizikót.

hogy mi lehet a rizikó?
- lenyúlják 1-2 napra és amíg visszaszerzed: kipucolják / spammelnek vele / összeszednek pár banánt
- ha régiókorlátozást akarnak kijátszani, akkor account lockot is kaphatsz

(#102875) SenorGrande válasza nagyonjjo (#102870) üzenetére


SenorGrande
senior tag

Tegyük fel, hogy valós a szándék, és korrekt az eladó; a Steam szemszögéből ez akkor is olyan, mintha vpn-nel aktiválnál egy játékot. Ez tiltott, SSA-ba ütközik, tehát megvan a rizikója, hogy blokkolják a fiókod, és soha többet nem tudsz rá játékot venni, piacozni, stb.

(#102872)HummeRC:
Ez már jó ideje nem így van. 10%-ot meghaladó árkülönbözettel rendelkező régiók között nem tudsz giftelni! Ezt a nagyüzemi giftbiznisz miatt vezette be a Valve. Be is vált.

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – (Kérjük ennél a vonalnál levágni!)

(#102876) HummeRC válasza SenorGrande (#102875) üzenetére


HummeRC
senior tag

Régióváltásról szó nem volt eddig a felvetésben. Vagy csak én voltam figyelmetlen. Amúgy is életszerűtlennek érzem, hogy akit meg akarok ajándékozni ismerősöm, az másik régióban lenne. De igen, erre valóban nem gondoltam. :)

(#102877) eami válasza HummeRC (#102876) üzenetére


eami
Topikgazda

mert nem tudjuk hogy mit és hogy kapna.

(#102878) Segal válasza HummeRC (#102876) üzenetére


Segal
veterán

ebay.en elég valószínütlen hogy ismerőse lenne. Egyszerűen egy átverős hirdetés lesz. Sokkal egyszerűbb ennél ha kulcsboltból szerzed be a játékot.

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#102879) Golden9


Golden9
addikt

Expansion - Crusader Kings II: Horse Lords
Ingyen megtarthatod, ha máj. 16., 19:00 előtt megszerzed. Az ingyen megtartható promóciók során kapott játékok nem adnak Steam játékkártyákat.

[ Szeretkezve ]

(#102880) pendre54


pendre54
addikt

Üdv!
Új vagyok még ebben a topikban, és mivel az összefoglalóban a kérdésem nem szerepel, és több mint százezer hozzászólást meg nem szeretnék csak emiatt átbogarászni, ezért kérdeznék. :)
A Steam fiókom már jó tíz éves, és annak idején, egy freemail-es címmel regisztráltam még.
Ezt szeretném lecserélni, egy gmail-es címre. A profilom fiókjánál van egy olyan opció az "Elérhetőség"-nél, hogy "E-mail-címem megváltoztatása".
Ezt megnyitva, ez az opció jelenik meg:

Na, már most én semmit nem akarok visszaállítani, hanem új email címet szeretnék a fiókomhoz rendelni. Ráadásul tegnap rányomtam a tovább nyílra, hogy hátha ezzel a hitelesítő kóddal lehet majd változtatni, de gyakorlatilag egy napja semmilyen hitelesítő kódot nem küldtek, a jelenleg megadott email címemre.
Szóval, hogyan tovább, nem szeretném kizárni magam a saját fiókomból azzal, hogy valamit benézek, és ezzel tizenkilenc játékot bukok.
Előre is köszi az infókat.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#102881) Executioner


Executioner
tag

[Steam] The LEGO® NINJAGO® Movie Video Game (Free / 100% off)

Exec

(#102882) FollowTheORI válasza pendre54 (#102880) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Telefonszám hozzá van adva?

Ha igen, akkor szerintem menj arra hogy nincs hozzáférésed, és akkor telefonon sms-ben fognak azonosítani.

Amúgy hozzáférsz még a freemail-es címedhez?
Lehet csak valami spam filter fogja meg vagy máshova ment...

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#102883) pendre54 válasza FollowTheORI (#102882) üzenetére


pendre54
addikt

Nincs telefonszám hozzáadva.
A freemailes fiókba még be tudok lépni, és természetesen átnéztem az összes lehetőséget, mint pl. a spam, közösségi, stb mappákat, de oda se érkezett semmi.
Megnéztem a beállításoknál az email szűrőket is, de ott csak néhány oldal van blokkolva, még jó pár évvel korábbról.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#102884) FollowTheORI válasza pendre54 (#102883) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Szerintem meg kéne próbálnod telefont adni az acc-hoz és utána megpróbálni amit mondtam, ha a telefon verified lett.
(Ami amúgyis ajánlott a guard app-al együtt amúgy. :) )

Azt tudom hogy a freemail-el, már régebben is sok volt a probléma steam-en.

Ha megvan a telefon, akkor nyomhatod a nem férek az emailhez vonalat tovább, és átteni valami értelmes szolgáltatóra. :K

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#102885) wjbhbdux


wjbhbdux
veterán

én inkább a supportnak írnék, ha többszöri próbálkozásra se jön meg a freemailre az üzenet

/s

(#102886) P41N válasza wjbhbdux (#102885) üzenetére


P41N
senior tag

Gmail-re vagy valami más email-ra való váltás szerintem egy gyorsabb megoldás. :C

(#102887) pendre54 válasza FollowTheORI (#102884) üzenetére


pendre54
addikt

Kicsit utána olvasva, a freemail fosta össze magát, ezért nem érkeznek meg az új üzenetek pár napja. Szerencsére sikerült a telefonszámos akció, így már a gmailes email van hozzárendelve a fiókhoz.
De még mielőtt elégedetten hátra dőlnék a sikeres tranzakció után, villámként csapott belém a felismerés, hogy annak idején 2007-ben, a Rockstar-os fiókomat is freemail-el regisztráltam, ugye akkor még nem volt gmail, szóval most ott is kezdhetek vakarózni ez ügyben. :D

[ Szerkesztve ]

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#102888) Marci112233 válasza pendre54 (#102887) üzenetére


Marci112233
őstag

De hotmail volt már, és az megbízhatóbb mint a freemail. Mindkettő van, sőt egy pár éve gmail is, de a hotmail-al sem volt gondom soha amit pont 2007-ben hoztam létre.

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#102889) Źşë' válasza wjbhbdux (#102885) üzenetére


Źşë'
addikt

freemail mostanában egyre többet szarakszik... ismerősöm sem kapta meg pl a humble auth megerősítését, se az epic gamses regnél az auth kódot... nekem van 2 fiókom is és mindkettő másként viselkedik, amit többet használok mostanában az totál lehal, min fél perc mire gy levelet betölt, de sokszor van az h hibát ír és baszik betöltődni... nekem kezdd tele lenni a búrám az egész freemaillel... folyamatos leállások ,karbantartásra hivatkozva... gáz nagyon :(

"Nem abban van az élet mértéke, hogy mekkorát tud kérdezni az ész, hanem abban, hogy milyen nagyot tud felelni a szív."

(#102890) Executioner válasza Źşë' (#102889) üzenetére


Executioner
tag

Mostanában? :Y 15 évvel ezelőtt is egy megbízhatatlan vödörf*s volt az egész. Már akkor is valami random generátor döntötte el, hogy melyik levelet kaphatod meg melyiket nem... meglepő hogy a meglévő alternatívák mellet valaki még komolyan veszi őket.

Exec

(#102891) wjbhbdux válasza Executioner (#102890) üzenetére


wjbhbdux
veterán

igen, ez pont a Steamnél is probléma volt már 2003-ban is amikor indult voltak panaszok a freemailre a CS-s fórumokon, meg főleg a citromailre ha az a szutyok még létezik egyáltalán :DDD .

/s

(#102892) Źşë' válasza Executioner (#102890) üzenetére


Źşë'
addikt

persze akik már ~2000 óta használják, esetlegesen nem volt vele semmi problémájuk régen, nyilván másként vélekedn(t)ek, többek között nekem is amolyan urban legend volt ez h szar a freemail, mostanára érték el ezek a fiókok is h döglenek, mert valamit nagyon félrekeffentettek a felülettel, és basszák kijavítani a hibákat csak halmozzák - alternatívaként csak gmailt ismerem, más szolgáltatókkal nem volt még dolgom

"Nem abban van az élet mértéke, hogy mekkorát tud kérdezni az ész, hanem abban, hogy milyen nagyot tud felelni a szív."

(#102893) Golden9


Golden9
addikt

Four Kings One War
Ingyen megtarthatod, ha máj. 19., 9:00 előtt megszerzed. Az ingyen megtartható promóciók során kapott játékok nem adnak Steam játékkártyákat.

[ Szeretkezve ]

(#102894) Executioner válasza Źşë' (#102892) üzenetére


Executioner
tag

aha urabn legend. :N Szerinted én mit használtam a ~2000 években? Segítek: freemailt. Nem véletlenül írtam amit írtam.

Egyébként a gmail az egyik legmegbízhatóbb, legstabilabb szolgáltatást nyújtja. Azzal nem tudsz mellé lőni.
:R

[ Szerkesztve ]

Exec

(#102895) Executioner


Executioner
tag

[Steam] Four Kings One War (Free/100% off)

Exec

(#102896) Assimilator


Assimilator
őstag

Sziasztok!

Egy ideje nem jártam erre. (2300 hozzászólással ezelőtt)
Illetve a Steamből is rendesen kiestem.
Azt akarnám megkérdezni, hogy ti mit használtok jelenleg kártyafarmolásra?
Elindítottam az ASF-et nem tudom mennyi idő után és jelszót kér.
De ha közben kiderült, hogy egy csaló szemétláda, akkor nem adnám meg újra a jelszavam. :D
Előre is köszi! :)

(#102897) Golden9


Golden9
addikt

Four Kings One War - Virtual Reality
Ingyen megtarthatod, ha máj. 19., 9:00 előtt megszerzed. Az ingyen megtartható promóciók során kapott játékok nem adnak Steam játékkártyákat.

[ Szeretkezve ]

(#102898) P41N válasza Assimilator (#102896) üzenetére


P41N
senior tag

Idle Master. Az az ASF egy rakás sz*r szerintem, legalábbis én megbántam hogy elpazaroltam rá pár napot. 1 hetet írt, hogy kb akkor kapom meg azt a 400 kártyát. Idle Master-vel sokkal gyorsabban meg lett, mivel Fast Mode-ot használtam. Ez gyakorlatilag azt csinálja, hogy az összes gamet, amiből van kártya droppod, egyszerre "indítja el" (steam így érzékeli, és maximum 15 gamet tud egyszerre az Idle Master). Mondjuk ez attól is függ, hogy mennyi órád van az adott játékban. Nekem mindegyiket fel kellett vinnie 3 órára, és utána dobálta 15 percenként. Most hogy így felhoztad ezt, lehet csinálok erről egy blogot vagy valamit, hátha hasznos lesz még valakinek.

(#102899) Źşë' válasza P41N (#102898) üzenetére


Źşë'
addikt

sztem azt sokan megköszönnék, ill. letöltési linkkel, ilyenekkel, am mostanában farmoltad őket, mennyire kell frissen tartani a progit?

"Nem abban van az élet mértéke, hogy mekkorát tud kérdezni az ész, hanem abban, hogy milyen nagyot tud felelni a szív."

(#102900) P41N válasza Źşë' (#102899) üzenetére


P41N
senior tag

Asszem ilyen 2 hónapja csinálhattam, mert akkor töltöttem fel 5 eu-t. Github-ról lehet letölteni, legfrissebb verziót leszeded, és kész (nem foglalkoznak már a fejlesztésével). Holnap lehet össze is dobok belőle valami kis irományt, elvégre nem sok idő elmagyarázni.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Steam topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.