Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Steam topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:08:43

LOGOUT.hu

NEM TUDOD, HOGY MI EZ A KÁRTYÁS DOLOG? OLVASD EL EZT!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#109150) ollie


ollie
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Vigyázzatok, megint scam/phising oldalakkal próbálkoznak! Ha valaki megkeres, hogy szavazz valamire, ne tedd! Akkor sem, ha régi ismerős keres meg, mert valszeg feltörték a fiókját. Ne is nyisd meg az oldalt, amit belinkel neked!

***

Hozzászólások

(#102651) Executioner válasza Micsurin (#102650) üzenetére


Executioner
tag

Frissítsd a klienst a legújabb béta verzióra. Nem biztos hogy segít, de egy próbát megér...

Exec

(#102652) vg válasza Micsurin (#102650) üzenetére


vg
addikt

Ja, értem. Pedig az egy jó router ami neked van. Esetleg, adj a pc-nek a mac cím alapján saját ip-t és azt az ip címet tedd dmz-be, és egy teszt erejéig nézd meg mi történik. Nekem más 5letem nincs. Nekem akkor van probléma a nettel (upc), ha más dns-t használok, nem a szolgáltatóit. Akkor azonnal strict lesz az egész és szó szerint lehal az egész, csak a szolgáltató dns használat + router újraindítás segít.

(#102653) Golden9


Golden9
addikt

Lost Daughter
Ingyen megtarthatod, ha ápr. 20., 19:00 előtt megszerzed. Az ingyen megtartható promóciók során kapott játékok nem adnak Steam játékkártyákat.

[ Szeretkezve ]

(#102654) TechN7ne


TechN7ne
nagyúr

Sziasztok

Szerintetek az normális ,hogy a játékletöltési sebesség katasztrofális.
Épp az MK11 et tőltöm ,összesen 86gb ,átlag 300kbs ,néha csoda ha felugrik 1,1mb ra ,de általánosságban 150kbs.
Ezzel mit szeretne velem közölni a steam ,hogy szedjem a játékot 5 napig és ne is kapcsoljam ki a gépet?

Komolyan mondom ez már nem az első ,egyre több gubanc van az eredeti játékokkal ,GTA V öt sem tudtam feltelepíteni amit megvettem már 100 éve ,mert szarakodik a Rockstar server ,tiszta szégyen ,fizettem ezekért a szolgáltatásokért nem loptam ,és még én legyek türelmes ,figyelmes ,meg masszírozzam meg a hátukat is. :W

(#102655) FLATRONW válasza TechN7ne (#102654) üzenetére


FLATRONW
őstag

Egyszer a kipróbálásra letöltött virágbolti játék megtetszett. Éppen akciós volt, igy meg is vettem a Steam-en.
A letöltést megkezdtem, hogy létre jöjjön a szükséges mappa. Amint letrejött, be is fejeztem a letöltést.
Utána pedig bemásoltam a virágbolti játék fájljait a megfelelő helyre, természetesen a crack nélkül. Utána nyomtam egy ellenőrzést a játékra a Steam-ben. Mivel talált frissítéseket, igy 1-2 GB-ot le kellett töltenie, de kb. 30 GB letöltést megúsztam.
Lehet, hogy nálad is működne ez a módszer.
Tudom, én sem azért veszek eredeti játékokat, hogy utána még szarakodni akarok vele, de néha szükséges az ügyeskedés.

(#102656) Micsurin


Micsurin
nagyúr

Sanszos mégis a HDD hiba egyre jobban kattog álló helyzetben mintha az olvasó fej ütne. És elkezdett buzzogni is... rendeltem egy MX500 1TB-os SSD-t. :( :W
Remélem Digi1000 és az SSD mellett nem lesz megint egy éjszaka az ARK. :W

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#102657) TechN7ne válasza FLATRONW (#102655) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Mind1 ,most már letöltöm ,de az biztos hogy a telepített mappáról csinálok egy mentést.

(#102658) Golden9


Golden9
addikt

Overcooked! 2 - Too Many Cooks Pack
Overcooked! 2 - Surf 'n' Turf
Ingyen megtarthatod, ha ápr. 21., 19:00 előtt megszerzed. Az ingyen megtartható promóciók során kapott játékok nem adnak Steam játékkártyákat.

[ Szeretkezve ]

(#102659) bobalazs válasza TechN7ne (#102654) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

rebootold a routered, mert nem normális.

(#102660) ollie válasza Golden9 (#102658) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Csak akkor lehet "megvenni", ha megvan az alapjáték.

***

(#102661) TechN7ne válasza bobalazs (#102659) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Pörög a net mint az állat ,legalább 5mb letöltési sebesség átlag.

(#102662) Micsurin


Micsurin
nagyúr

Na 20 perc múlva kiderül, hogy a mért 880mbit és az új SSD (mx500) + friss Win10 mellett mit fog művelni ez a csoda kliens.... :D :D

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#102663) Segal válasza Micsurin (#102662) üzenetére


Segal
veterán

Remélem vettél egy levél nyugtatót is :DDD

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#102664) Micsurin válasza Segal (#102663) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Köszöntem! :DDD :DDD :DDD

Igazából kellett az az 5400-as Tosi annyira hurkalé volt a notiban egy VS+Opera+Spotify+Unity-nál ha valamit még másolni akartam vagy letölteni azonnal 100% disk volt és fagyott minden mindennel. Már már komikus volt a kis mobil ryzen alig volt használva a 16gb ddr4 köszönte szépen elvolt bőven szabad hellyel a merevlemez meg mint a helikopter ami felszállni készült. :DDD

@FollowTheORI: Ezért bízom benne pont, hogy az SSD többek közt ezt is megoldja. :)

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#102665) FollowTheORI válasza Micsurin (#102662) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Nálam simán tölt 100+MB/s-el is néha... de 80-90 tipikus... :)
Úgy, hogy sose babráltam a régiót se, Hungary mindig is.

Szóval nem hiszem a Steam-el van baj... ezek mind lokális problémák többnyire.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#102666) Tufa_ válasza Golden9 (#102658) üzenetére


Tufa_
aktív tag

OOPS, SORRY!
An error was encountered while processing your request:
There was a problem adding this product to your Steam account.

Mindket linkkel ugyanez. Mi lehet a gond..?

(#102667) FollowTheORI válasza Tufa_ (#102666) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Ha nincs meg az alapjáték, nem fog menni.

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#102668) Micsurin


Micsurin
nagyúr

Meghajtón belül, hogy jelölhetek ki másik telepítési mappát? A .vdf fájl átírása nem segít.
Sikerült. :)

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#102669) Micsurin


Micsurin
nagyúr

Btw nem tudom mi gyíkja volt pontosan a steamnek azzal a HDD-vel de valami volt... másik gépben is kezd hisztizni az a vinyó. Érdekes.

ARK már lent van most húzom az R6S-t és stabilan 70-100MB közt ingadozok. :)

Köszönöm a segítségeket! :R

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#102670) De4d


De4d
őstag

Üdv.

A steames játékok hogyan mentenek? Újra lett téve a gép, és van olyan aminek megvan a mentése amint telepítés után elindítottam valaminek nincs, hogy van ez? Illetve aminek nincs az "felhőből" nem lehet mégis elővarázsolni?

Minden jó, ha a vége jó!

(#102671) Golden9


Golden9
addikt

Gamecraft
Ingyen megtarthatod, ha ápr. 24., 18:00 előtt megszerzed. Az ingyen megtartható promóciók során kapott játékok nem adnak Steam játékkártyákat.

[ Szeretkezve ]

(#102672) Golden9


Golden9
addikt

Change Original Soundtrack
Ingyen megtarthatod, ha ápr. 24., 6:00 előtt megszerzed. Az ingyen megtartható promóciók során kapott játékok nem adnak Steam játékkártyákat.

[ Szeretkezve ]

(#102673) Golden9


Golden9
addikt

Will Glow the Wisp
Ingyen megtarthatod, ha ápr. 18., 19:00 előtt megszerzed.

Polyball
Ingyen megtarthatod, ha máj. 1., 19:00 előtt megszerzed.
Az ingyen megtartható promóciók során kapott játékok nem adnak Steam játékkártyákat.

[ Szerkesztve ]

[ Szeretkezve ]

(#102674) Serpiko válasza Golden9 (#102673) üzenetére


Serpiko
addikt

Ezt nevezem csak úgy peregnek az ingyen játékok. :D

A titok akkor marad titok, ha arról három ember tud és ebből kettő halott. Névtelen kínai bölcs

(#102675) alratar válasza Serpiko (#102674) üzenetére


alratar
addikt

Fel kell venni a versenyt az Epic-kel! :)

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#102676) Apollyon válasza De4d (#102670) üzenetére


Apollyon
Korrektor

A játék fejlesztőjén múlik, hogy van-e felhős mentés.
Ha van, akkor alapértelmezetten bekapcsolva lesz, ezért is tapasztaltad azt, amit. Egyébként a játék áruházi oldalán (store page) írja, hogy van-e steam felhő (steam cloud), és ha igen, akkor ment a felhőbe és a lemezre is.
Ha nincs felhős mentés, akkor csak a lemezre ment, és bár nem néztem utána, de úgy rémlik hogy user által nem is lehet bekapcsolni.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#102677) Źşë' válasza alratar (#102675) üzenetére


Źşë'
addikt

hát ha steam ebben akarja felvenni a versenyt epiccel rohadtul alul marad, nem volt eddig egy olyan game sem amit szívesen elindítottam volna azok közül amiket ingyenessé tettek store-on, full garbage, trash szutykok... :U

"Nem abban van az élet mértéke, hogy mekkorát tud kérdezni az ész, hanem abban, hogy milyen nagyot tud felelni a szív."

(#102678) Apollyon válasza Źşë' (#102677) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Azért a Valve-nak mocskos sok raklap pénze van már a steam-ből, és ugye hardvert is árulnak.
Epicgames kliens botrányos a steamhez képest. Meg a steam szinte komplett ökoszisztémát épít a játékod köré (fórum, workshop stb.).

Persze én szurkolok az epic-nek, de azon kívül, hogy egy game launcher, vállalhatatlan.

Egyelőre annyiról van szó, hogy epic games is akar egy szeletet a valve tortából. De máshogy nem tudnak usereket átcsábítani, csak erősebb ingyenes címekkel.
Valve meg megteheti, hogy gagyi játékokat adjon, mert már annyira nagyra nőtt, meg kb. mindegy már.

A régebbi steam sale-eken (summer sale, winter sale stb.) azért voltak klassz ingyenes dolgok. Pl. karácsonykor ingyen left 4 dead 2 és barátai, meg ilyen feladatokat kellett csinálni, és kaptál ingyen játékot meg egyebeket.

Ilyen már sajnos ezer éve volt, sehol sincs már mindez. De akkortájt kb. ottvolt a steam népszerűségben mint most az epic (az most mindegy hogy mennyire volt akkor fejlett).
Ma meg már ott vagyunk, hogy átlag napi 20 millióan vannak bejelentkezve steamen. Szal kb. leszarják már az ingyen játék akciókat (persze most is van, de az inkább játékdeveloper kérdés).

Szal meglátjuk mi lesz, de epic nem tud annyi ingyen játékot adni, hogy veszélyeztesse a steamet, vagy egyáltalán valami versenyt generáljon.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#102679) ollie válasza Źşë' (#102677) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ezeket nem a steam teszi ingyenessé, hanem a játék fejlesztője vagy kiadója.

[ Szerkesztve ]

***

(#102680) Źşë' válasza ollie (#102679) üzenetére


Źşë'
addikt

akkor még rosszabb a helyzet :( mind1 azért kívánom hogy tényleg fejlesszenek a kliensükön is valamit, mert a verseny az nekünk fog kedvezni

"Nem abban van az élet mértéke, hogy mekkorát tud kérdezni az ész, hanem abban, hogy milyen nagyot tud felelni a szív."

(#102681) Delávégá válasza Apollyon (#102678) üzenetére


Delávégá
tag

Én úgy tudtam hogy store is van abban a "csak egy game launcherben". :U

(#102682) Serpiko válasza alratar (#102675) üzenetére


Serpiko
addikt

Ez csak nekünk kedvez ha verseny van. Na majd az idő eldönti mi lesz a vége a valvénak lépni kell valami komolyat előbb vagy utóbb.

A titok akkor marad titok, ha arról három ember tud és ebből kettő halott. Névtelen kínai bölcs

(#102683) Segal válasza Serpiko (#102682) üzenetére


Segal
veterán

Inkább utóbb. Egyelőre messze nincs veszélyeztetve az első helyük.
Az 1 dolog hogy az epic ingyen ad játékokat és ezzel biztos szerez felhasználószámot, de ez jelen esetben csak viszi a pénz.
Az exluzív címek is sokba kerülhetnek így ott is jóval kevesebb a bevétel és sokan ki is várnak a steames megjelenésig, szóval hosszú lesz az az idő amíg érdemben fel tud mutatni valamit az epic, ha egyáltalán eljön ez az idő.

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#102684) Šolaire


Šolaire
veterán

Souls franchise kapott egy kis leárazást.
[link]

“Praise The Sun” \[T]/

(#102685) Apollyon válasza Delávégá (#102681) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Nem azt mondtam, hogy nincs, hanem azt, hogy azon kívül vállalhatatlan. Chat funkció is van, azzal az én részemről nincs gond, de ezen kívül az epices GUI egy vicc. Nagyon sokat elfoglal a képernyőből, mégis alig van kiírva valami infó, rengeteg az üres felület.

Valve is meglépett egy hasonlót tavaly, csak steamen nem olyan rossz a helyzet, de az előző GUI kétségkívül hasznosabban kitöltötte a képernyőt.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#102686) Serpiko válasza Segal (#102683) üzenetére


Serpiko
addikt

Ebben igazad van nagy az előnye a valve-nak az biztos. Mondjuk én jobban is szeretem a steamet de ha olcsóbb valami máshol ott veszem ennyi. Ezzel más is így van szerintem persze csak ha sokkal olcsóbb.

[ Szerkesztve ]

A titok akkor marad titok, ha arról három ember tud és ebből kettő halott. Névtelen kínai bölcs

(#102687) De4d válasza Apollyon (#102676) üzenetére


De4d
őstag

Köszönöm!
Egy újabb kérdésem lenne, ha már belelendültem.
Újra van téve az egész gép, szépen lassan teszek fel játékokat, de a Fallout3 Goty nem akar elindulni, bejön az indító ablak, majd rögtön vissza is dob "onlineba" (nem fut a játék)
Se hiba üzenet se semmi. Találkozott már valaki ilyennel korábban, bármelyik steames játékánál? Eredeti win10, esetleg az oprendszert nem szereti már a fallout3?

Minden jó, ha a vége jó!

(#102688) SityiSXT válasza De4d (#102687) üzenetére


SityiSXT
őstag

A Windows profilod alatt a My Documents\My Games\Fallout3\fallout.ini fájlt nyisd meg Jegyzettömbbel (vagy hasonlóval, majd kered meg ezt a sort:
bUseThreadedAI=0
Írd át a 0-t 1-re, és ez alá a sor alá szúrd be ezt:
iNumHWThreads=2
Így maximum 2 magot fog használni a játék - többel sajna bugos.

(#102689) Appa_CFL válasza De4d (#102687) üzenetére


Appa_CFL
újonc

[Ezt] találtam.

(#102690) alratar válasza Źşë' (#102677) üzenetére


alratar
addikt

Nyilván.
Pedig pont a steam az, aki megengedhetné magának, hogy ugyan ritkábban (mondjuk másfél/két havonta) ingyenessé tegyen egy AA játékot, esetleg egy olyan indie gyöngyszemet, amit sokan szeretnének.

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#102691) alratar válasza Serpiko (#102682) üzenetére


alratar
addikt

,

[ Szerkesztve ]

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#102692) alratar válasza Serpiko (#102686) üzenetére


alratar
addikt

Ez így van.
De ugye bárhol vesszed meg, az ő rendszerén aktiválod, az ő kliensében inditod el a gamet ami így a pofádba tolja az akciót.
Plusz az amcsi kölyköknek meg szerintem rohadtul mindegy, hogy 10 dolcsi vagy máshol (pl. epic store) 8 dolcsi.
S amíg ez nem változik, a valveot soha senki nem fogja tudni megszorongatni.

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#102693) Jinxb1rd válasza alratar (#102690) üzenetére


Jinxb1rd
addikt

Ott a Humble, az megteszi helyette.

We are only Stardust...

(#102694) Delávégá válasza alratar (#102692) üzenetére


Delávégá
tag

Majd most a vírus után az amcsi kölyöknek is számítani fog az ár. Én sose fogom megérteni, hogy miért jobb drágábban megvenni 1 évvel később steamon a játékot mint olcsóbban epicen. Ha egy játék jó és érdekel is, nem mindegy melyik hulladék "game launchert" indítod? A kérdés költői.

Én annak örülnék ha a fejlesztők és kiadók leszoknának az early acces-ről és a túlárazott DLC-ről.

(#102695) Serpiko válasza alratar (#102692) üzenetére


Serpiko
addikt

+1

A titok akkor marad titok, ha arról három ember tud és ebből kettő halott. Névtelen kínai bölcs

(#102696) gyugyo79 válasza Delávégá (#102694) üzenetére


gyugyo79
addikt

Ami egy évvel később jön az valószínűleg már akciósan és nem drágábban jön ki mint megjelenéskor. Ha mégsem akkor is feltételezem aki várt már egy évet az pont egy akcióig is várni fog mert már nem azon múlik. Tehát a később drágábban elmélet nem feltétlen jó. Még ha lehetnek is kivételek ritkán.
Szóval ha valakinek annyira nem is fontos az a játék, hogy meglegyen megjelenéskor akkor már kb. mindegy ....

[ Szerkesztve ]

(#102697) Frenk


Frenk
aktív tag

Sziasztok,
a steam support melyik szekciójába kellene írnom, hogy egy igazolást állítsanak ki, hogy egy bizonyos játékot a steam fiókomban nem aktiváltam.
(pc játék vásárlásnál minőségi kifogás rendezéséhez kellene a fenti igazolás a steamtől).

Segítségeteket előre is köszönöm.

(#102698) Golden9 válasza Frenk (#102697) üzenetére


Golden9
addikt

Szia!

Részleteznéd pontosabban mi történt? Nem értem mire lenne jó egy ilyen igazolás :F , ha arra a fiókra nem is váltottad be a kódot attól egy másikra még feltehetted.

[ Szerkesztve ]

[ Szeretkezve ]

(#102699) csaba951 válasza Frenk (#102697) üzenetére


csaba951
veterán

Ha nyilvános a fiókod, akkor megnézhetik rajta: https://steamcommunity.com/id/xxx/games, ahol az xxx a profilod neve.

Ezen kívül ne akarjanak már mást, mert erről senki nem fog igazolást adni. Vagy pl. elküldöd nekik, ha előbb adnak egy igazolást, hogy ők nem marslakók. Na, ki fog nekik ilyet kiállítani? :DDD

Egyénként mi az a minőségi kifogás ami már vásárlás után, de még aktiválás előtt derült ki? :F

[ Szerkesztve ]

(#102700) Frenk válasza csaba951 (#102699) üzenetére


Frenk
aktív tag

"Dobozos" PC játékot rendeltem - nem volt feltüntetve, hogy újracsomagolt/használt, telefonon sem e-mailben nem értesítettek, hogy új terméket nem tudnak küldeni - és a csomag kibontását követően vált gyanússá, hogy egy újracsomagolt terméket küldtek. Bíztam benne, hogy a "belső" sértetlen. A tok kinyitása során látszott, hogy a tok törött volt (a borítótól nem lehetett észlelni), a steam kulcsot tartalmazó lap gyűrött volt (mintha a kutya szájából szedték volna ki), a lemezek szintén leharcolt állapotban. A terméket nem aktiváltam. Dobozos terméket szerettem volna venni, amennyiben csak a steam kulcs kellett volna töredékárért megkaphattam volna valamelyik online áruházból. A fentieket jeleztem is az üzletnek - e-mail, fotók, futárt küldtek a termékért és mondták, hogy küldenek egy bontatlant. A héten közölték, hogy nincs csak újracsomagolt termékük viszont a vételárat csak akkor hajlandók visszafizetni ha steamtől kérek egy "igazolást", hogy a fiókomon nem történt ilyen játéknak az aktiválása. Hát ezért kellene az az igazolás. A kód aktiválása természetesen nem történt meg mert nem azt küldték amit a webshopban kínáltak. Amennyiben úgy hirdették volna webshopban, hogy újracsomagolt/leharcolt akkor máshol veszem meg ugyanazért az árért, ha meg olcsóbban akkor meg csak kódot veszek. Röviden ennyi lenne.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Steam topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.