Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  StarCraft 2 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-08 11:43:51

LOGOUT.hu

A Blizzard 2007. május 19-én a Blizzard Worldwide International keretein belül bejelentette, hogy fejlesztik minden idők egyik legsikeresebb RTS-ének folytatását, a StarCraft II-t. A játék alapjaihoz nem nyúltak, a második részben is három fajjal szállhatunk harcba: a rovarszerű zerg-gel, a kolonizáló földlakó terran-nal és a hi-tech űrlény protoss-szal. Rengeteg új egység mellett régi ismerősökkel is fogunk találkozni, a történet pedig a Brood War után veszi fel a fonalat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27851) sith7 válasza kovsol (#27848) üzenetére


sith7
nagyúr

Dehogynem ..... :K ... annyi gond van az ember életében ...... valamikor röhögni is kell ;] :P

PEACE ! :R

(#27852) föccer válasza sith7 (#27851) üzenetére


föccer
nagyúr

Ezt se nekem mondták... ;Đ

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#27853) sith7 válasza föccer (#27852) üzenetére


sith7
nagyúr

A bétát végigtoltuk 2v2 - ben ...., szerintem nem fogja fel tőlem tragikusan :N ... tudod ... az eszemhez méri :D

(#27854) Eyesis


Eyesis
őstag

bocs, hogy csak most írom, de van video is :)
HP Trophy
nfteam vs. CN
kommentátorok: nfteamPurple és nfteamEyesis :Y

;] ;] video: http://hu.twitch.tv/msclhu/b/306543311 :video ;] ;]
Szeretném ha véleményeznétek, mi volt jó, mi volt rossz benne, kevés, sok :)

http://www.twitch.tv/msclhu ezt érdemes követni, mert lesznek még streamelések :) sőt néha aranyos játék megy itt is :) http://www.twitch.tv/eyesis :DD

:))

Eyesis

(#27855) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Ha egy probe 17 mp alatt készül el, a Chrono Boost 20 mp-ig tart, akkor miért nem jön le 2 probe a CB alatt és a 3. probe miért nem CB alatt kezd el készülni? Valami nem stimmel a CB-nál... ha külön-külön nézem akkor 20 mp-ig tart a CB és 17 mp alatt jön le egy probe. De mégse tart ki 2 + 1 kicsi probe-ig a CB.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#27856) rt06 válasza Winner_hun (#27855) üzenetére


rt06
veterán

miert kellene?
a cb 50%-kal gyorsabb* gyartasi/fejlesztesi sebesseget ad, ami azt jelenti, hogy a probe nem 17, hanem 11.3 mp alatt keszul el, ketto pedig 22.7 alatt, ami 2.7 mp-vel tobb, mint a cb idotartama

*: ez nem azt jelenti, hogy fele annyi ideig keszul egy egyseg/upgrad,e hanem hogy egysegnyi ido alatt masfelszer annyit halad elore, vagyis az elkeszultehez szukseges ido a 2/3-ara csokken

[ Szerkesztve ]

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#27857) _OldBoy_


_OldBoy_
tag

HSL-ben jatszik valaki kozuletek? Erdemes meg most is beszallni? Mekkora macera a heti meccsek leegyeztetese?

---> http://silver2master.com/ <--- OldBoy #863

(#27858) kovsol válasza Eyesis (#27854) üzenetére


kovsol
titán

szerintem a játék hangerejét picit lehetne lejjebb venni, mert csata közben nehezen lehet érteni amit beszéltek, most hirtelen ennyi :B

sith7 csak nem Degecről származol ? :D

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#27859) föccer válasza rt06 (#27856) üzenetére


föccer
nagyúr

Így van, helyes a gondolatmenet.

Oldboy: Winner részt vesz rajta.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#27860) Winner_hun válasza rt06 (#27856) üzenetére


Winner_hun
félisten

Az 50% meg a 2/3 nálam nem ugyan annyi. Ha valami 17 mp és 50%-kal gyorsabb akkor 8,5mp egy db legyártása.
No mindegy, ezt nem értem.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#27861) Winner_hun válasza _OldBoy_ (#27857) üzenetére


Winner_hun
félisten

Jah. Most lesz 3 hét szünet... Nem olyan rég kezdődött, gyere:)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#27862) rt06 válasza Winner_hun (#27860) üzenetére


rt06
veterán

direkt odairtam, hogy az, hogy 50%-kal gyorsabb, nem azt jelenti, hogy az ido 50%-a alatt elkeszul

adott a nexus, ami 17mp-enkent kitol egy probe-ot, vagyis egysegnyi ido alatt 1/17 (~= 0.0588) probe-ot keszit el
ha a gyartas sebesseget 50%-kal megnoveljuk egy cb hasznalataval, akkor a nexus kivalo dolgozo kituntetesu sztahanovista elmunkasai egysegnyi ido alatt 150%-nyi, vagyis 1/17 * 1.5 (~= 0.0882) probe-ot fognak elkesziteni, amibol visszaszamolhato, hogy egy probe elkeszitesi ideje 11.3 (11+1/3) mp

foccer: tudom, hogy helyes, altalanos iskolai matekrol van szo (az meg egyelore megy)

[ Szerkesztve ]

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#27863) Winner_hun válasza rt06 (#27862) üzenetére


Winner_hun
félisten

Így már világos, köszönöm:R

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#27864) Eyesis válasza _OldBoy_ (#27857) üzenetére


Eyesis
őstag

sosem késő, csatlakozz, bár mosz épp lesz pár hét szünet :(

Eyesis

(#27865) sith7 válasza kovsol (#27858) üzenetére


sith7
nagyúr

nem Szombathelyről ... :)) ... azért valamikor tényleg jó lenne megint együtt - akár 3v3, 2v2 - játszani

(#27866) kovsol válasza sith7 (#27865) üzenetére


kovsol
titán

majd összedobunk valami gamet jövő hétvégére akkor, szerintem Föcces is jönne egy kis papírligás fun mérkőzésre :D

May the Force be with you!

(#27867) föccer válasza kovsol (#27866) üzenetére


föccer
nagyúr

:K

Papírliga powa.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#27868) sith7 válasza kovsol (#27866) üzenetére


sith7
nagyúr

ok ... :))

(#27869) Alg válasza föccer (#27867) üzenetére


Alg
veterán

Lukasveder :DDD

Engem se hagyjatok ki a mókából :B

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#27870) Winner_hun válasza Alg (#27869) üzenetére


Winner_hun
félisten

Te mindig elfoglalt vagy...:)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#27871) kovsol válasza Winner_hun (#27870) üzenetére


kovsol
titán

mit vársz egy esőembertől? Skype -on most is elfoglaltban van :D

May the Force be with you!

(#27872) föccer válasza Alg (#27869) üzenetére


föccer
nagyúr

Hát, akkor ebből tényleg papírliga lesz ;]

Akkor 5.-ét beírhatom a naptárba? Mondjuk délután?

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#27873) Alg válasza kovsol (#27871) üzenetére


Alg
veterán

Mindig úgy hagyom, nekem ne villogjon meg pittyegjen itt összevissza - mitképzelezmagáróóó :DDD

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#27874) föccer


föccer
nagyúr

White-Ra 2v2-zik. Remélem nem csak 1 meccset :))

Party-ban játszanak, asszem jó este lesz a mai. :K

üdv, föccer

[ Szerkesztve ]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#27875) DarthPeeter válasza föccer (#27845) üzenetére


DarthPeeter
aktív tag

Hát én is meglepődtem rendesen. Sajna a replay nincs meg... Na mind1, máskor okosabb leszek :K

(#27876) oxox


oxox
addikt

Megvan az eddigi legértékesebb skalpom....nem megy rosszul mostanában az 1v1 (előtte be is adott egy platina top-ot...az toss volt....kicsit lassú voltam még, de így is elég jól bírtam ellene)...gondoltam a következő majd könnyebb lesz...random favored...ohh mondom remek...toss, zerg ellen forge nyitást szoktam, jó nagy pálya....mi legyen?...hát gondolom 66% az esély, hogy ne terran legyen ffe.....persze terran lett.

gondoltam leírom, de egyszerübb ha feltöltöm....gyémánt ligás volt a srác, 2v2,3v3 master!, 4v4 gyémánt (én arany top :B )
[link]

még ebben is igencsak lassú voltam, és szerencsém is volt néhányszor (pl az utolsó támadásnál pont droppolni akart volna), ill. egyszer széthúzta a csapatát, ami szerintem felesleges volt....bár legalább szokom, hogy több részre osszák a marin-mara sereget.... :D

a második expem elesett...itt is ha hamarabb szedem a sziktál talán menthető...mondjuk számítottam rá, hogy odamegy, csak nem sikerült nyitnom addig....

[ Szerkesztve ]

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#27877) Alg válasza oxox (#27876) üzenetére


Alg
veterán

Ilyen korán hajnalban reggel játszani... :DDD

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#27878) killerjohn válasza oxox (#27876) üzenetére


killerjohn
addikt

toss ellen forge fast exp? lehet hogy rosszul tudom, de az ellen a 4 gate, de még a 3 gate robo is kb instant fatality, nem? vagy blink. vagy prism. nem? én meglátnám tossként, hogy az ellenfél ffe-t nyom, bedarálnám a 6. percben 4 gate-el...

(#27879) oxox válasza killerjohn (#27878) üzenetére


oxox
addikt

toss ellen forge-al nyitok, de nem ffe...pont azt szoktam csinálni amit most a terran ellen...visszavetem a gazdaságát, azzal, hogy probe-okat kénytelen rámozdítani a pilonra, és a cannonra....egyfajta cannon rush, de nem all in-el, mert közben otthon gyártom a probe-okat, gate-et, ha kell cancellezem ami már nem áll túl jól a bázisán...ha látom, hogy sokat kivett belőle max akkor teszek le nexust...eddig egész jól bejött....volt, hogy úgy tünt, hogy megbosszulja magát, de forcefieldel fel tudom tartani őket, ha kell....ha meg nem mozdít rá probe-okat, akkor instant win cannonal...álltalában úgy helyezem el, a pilont is, hogy minél kevesebb probe-al érhessen hozzá...vagy a gate.pyloja mellé, vagy a nexus mellé, vagy simán a minerál linra...ha nem mozdul rá, egy cannon, két három pilonnal meg bekerítem...mire lebontja a pilonokat, hogy rendesen odaférjen...addigra cancelezem őket, és jó esélyel kész a cannon....

[ Szerkesztve ]

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#27880) killerjohn válasza oxox (#27879) üzenetére


killerjohn
addikt

:R jól hangzik :)

(#27881) _OldBoy_ válasza Alg (#27830) üzenetére


_OldBoy_
tag

Végre nyertem FFE ellen makró játékot, eddig csak bling bust meg roach rush-al tudtam bűntetni, ha nem tettem mid-game-ben mindig bedaralt a 6-7 GW timing. Ahogy láttam, hogy FFE, kimentem harmadikra, aztán az "R"-re fekvős stratégiát akartam csinálni, de lescoutoltam, hogy van roboja, onnantól meg az "R" annyira már nem nyerő.

Spire-re váltottam, amit lescoutolt így a muta harassom nem sokat ért, viszont legalább az immokat kicsipegettem a seregéből. A mutákat látva mass blink stalkerre váltott, onnantól visszaugrottam az első pontra és ráfeküdtem az "R"-re, ám ez nem volt elég hatásos.

Közben már 3 bázison volt, én 4-en. A roachok mellé hoztam egy rakás linget, úgy viszont már könnyebb dolgom volt a stalkerek ellen. Végül pár ultra, 2 BL és roach+ling csapattal daráltam be.

---> http://silver2master.com/ <--- OldBoy #863

(#27882) Alg válasza _OldBoy_ (#27881) üzenetére


Alg
veterán

A mass roach arra jó, hogy 3 bázisról megfogd vele a 2bázisos P push-t, és elég gyorsak ahhoz, hogy némi ling segítséggel rendesen lehet késleltetni a P 2. expjét. Jó kis hit-and-run taktikákat lehet alkalmazni, ha már van tunneling. Amíg nincs 2-3 immonál több addig a gateway sereg ellen is jól megállják a helyüket.

Múltkor TLO streamen láttam, hogy ilyen szituban temple-ön folyamatosan szivatta a P-t, droppolta a maint, a 2. expet és a naturalt földről is támadta, a P serege meg csak oda-vissza mászkált vagy 5 percig míg végül mindhárom bázis elfogyott... hatalmas volt, nem semmi APM-el adta elő Dario

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#27883) berker


berker
tag

Ha nagy előnyben vagy, de gyorsan veszteni szeretnél, gyárts ultrákat. Lásd: Lucky vs MMA az előbb.

(#27884) _OldBoy_ válasza Alg (#27882) üzenetére


_OldBoy_
tag

OK kipróbálom így is. Mivel láttam a robo-t, abbahagytam a roachok tech-elését, így mid game-ben nem volt hozzájuk meg a speed, anélkül meg csak védekezni tudtam velük.

Killer kolléga ellen játszottam egyszer egy olyan meccset ahol roachokat droppoltam, meg is lepte rendesen :)

---> http://silver2master.com/ <--- OldBoy #863

(#27885) Alg válasza _OldBoy_ (#27884) üzenetére


Alg
veterán

immokat ki kell fókuszálni, általában 1-2 sorozat és végük van...
Vagy hozni infestort, és Idra-módra - roach-immortal is a good counter against mass stalker

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#27886) _OldBoy_ válasza Alg (#27885) üzenetére


_OldBoy_
tag

Most hogy ráuntam a team game-re elég sokat 1v1-eztem az utóbbi napokban, az első nagy "aha élményem" az volt, hogy rájöttem mennyire pontatlanul köpök, és hogy 1v1-ben ez mekkora hiba. Mostantól a köpés az első számú priorítás, minden más csak utána jön. Elbuktam egy 4GW-t a fentiek miatt, utána elhatároztam hogy csata közben is inkább köpök mint mikrózok, a következőt már simán levédtem.

---> http://silver2master.com/ <--- OldBoy #863

(#27887) killerjohn válasza _OldBoy_ (#27884) üzenetére


killerjohn
addikt

:O

(#27888) Eagl3 válasza _OldBoy_ (#27886) üzenetére


Eagl3
veterán

(#27889) zuzu000


zuzu000
őstag

Kérdés: Hogyan lehet az összes Nexust egyszerre kijelölni?

(#27890) föccer válasza zuzu000 (#27889) üzenetére


föccer
nagyúr

Shift katt-katt-katt-katt. Pl. De az is jó, ha gyorsbillentyűre teszed őket és akkor mind ki lesz jelölve.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#27891) rt06 válasza zuzu000 (#27889) üzenetére


rt06
veterán

ha latszanak egyszerre, akkor duplaklikk, vagy crtl+klikk
ha nem, akkor kijelolsz legalabb egy lathatot, majd megkeresed a tobbit es hozzaadod a kijeloleshez egyesevel (shift+klikk), vagy tobb lathatot egyszerre (shift+duplaklikk, vagy ctrl+shift+klikk)
ezek utan erdemes betenni controlgroup-ba (ctrl+X, ahol X a 0-9 szamjegyek valamelyike)

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#27892) zuzu000


zuzu000
őstag

Oh tehát shift+katt. Köszi mindkettőtöknek :R

(#27893) Eagl3


Eagl3
veterán

(#27894) sith7 válasza Eagl3 (#27893) üzenetére


sith7
nagyúr

Kocka !!!! ;]

(#27895) föccer válasza Eagl3 (#27893) üzenetére


föccer
nagyúr

Már láttam régebben is ezt a képet, igaz nem magyar felirattal. Szerintem így ebben a formában nem mérvadó, mondhatni megtévesztő. A képen csak részleteiben látható nő egyértelműen propaganda célra készítette a képet kihasználva azt a tényt, hogy az erősen koncentráló dalia fiatalember mögött megbújva, annak tudta nélkül készítette ezt a kompromitáló (?) fényképet.

Bezzeg ha egy szál punciban az ülébe ült volna, szerintem jött volna az alt+F4... :))

jajjdekésőn van már.... :o

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#27896) Alg


Alg
veterán

Újabb feljemény az idióta 10pool roach taktikámhoz: az első 6 lingnek kötelező életben maradnia, és a harass után hazatérnie, különben az ellentámadás megfogásához további lingek kellenek, késnek a roach-ok, az ellenfélnek elkészül a speed és halál-borzalom...

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#27897) _OldBoy_ válasza Alg (#27896) üzenetére


_OldBoy_
tag

Ma pont kaptam egy 10pool->roach ellenfelet Shakuras-on, en 14/14-re mentem ahogy megvolt a speed bementem de volt crawlere es kijottek a roachok, amikkel atjott ezert cancel-eznem kellett az expet es futkosni a drone-okkal amig ki nem jottek a sajat roachok. Vegul aztan roach+hydra-val bevertem a mass roach-at.

BTW roach+hydra ellen mit erdemes hozni? Probaltam roach+infestort de eleg csunya vege lett.

---> http://silver2master.com/ <--- OldBoy #863

(#27898) Alg válasza _OldBoy_ (#27897) üzenetére


Alg
veterán

több/erősebb roach+hydrát ;] esetleg baneling, ha rá tudod küldeni valahogy hátulról a hydrákra

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#27899) oxox válasza _OldBoy_ (#27897) üzenetére


oxox
addikt

colot :DDD

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#27900) sith7 válasza Alg (#27896) üzenetére


sith7
nagyúr

te miért nem stream - elsz ? :B

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  StarCraft 2 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.