Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  StarCraft 2 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-08 11:43:51

LOGOUT.hu

A Blizzard 2007. május 19-én a Blizzard Worldwide International keretein belül bejelentette, hogy fejlesztik minden idők egyik legsikeresebb RTS-ének folytatását, a StarCraft II-t. A játék alapjaihoz nem nyúltak, a második részben is három fajjal szállhatunk harcba: a rovarszerű zerg-gel, a kolonizáló földlakó terran-nal és a hi-tech űrlény protoss-szal. Rengeteg új egység mellett régi ismerősökkel is fogunk találkozni, a történet pedig a Brood War után veszi fel a fonalat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27801) _OldBoy_ válasza killerjohn (#27799) üzenetére


_OldBoy_
tag

"a storm nem adódik össze?" - igy is ott az achon toilet, vicces latni tornakon PvZ late-game-et

---> http://silver2master.com/ <--- OldBoy #863

(#27802) sith7 válasza Ghoosty (#27798) üzenetére


sith7
nagyúr

ok :R

(#27803) Winner_hun válasza killerjohn (#27799) üzenetére


Winner_hun
félisten

Eddig nem tűnt fel hogy 10 storm alatt nem halnak gyorsabban az egységek mint 1 alatt?:) Esetleg akkor van értelme ha jönnek-mennek alatta az egységek, így folyamatosan a storm alatt vannak vagy ha ott maradnak és az első lejárta után még van élete az ellennek, akkor az is csökken tovább.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#27804) Eyesis válasza Winner_hun (#27803) üzenetére


Eyesis
őstag

Kiraknád képben a beállításaid? :)

Eyesis

(#27805) kovsol válasza Winner_hun (#27790) üzenetére


kovsol
titán

azt ne mond, hogy te nem használsz billentyûzetet

May the Force be with you!

(#27806) sith7 válasza kovsol (#27805) üzenetére


sith7
nagyúr

használ , de ez a srác, szerintem rátenyerelt, vagy ráült, mert ez nagyon magas APM ahhoz, hogy normál üzem mellett produkálja ezt.

(#27807) Alg válasza sith7 (#27806) üzenetére


Alg
veterán

Nekem akkor szokott így felszaladni, mikor banelingeket gyártok nagy mennyiségben ;]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#27808) Winner_hun válasza kovsol (#27805) üzenetére


Winner_hun
félisten

Minek, az csak a nooboknak kell. PH-ra is úgy írok hogy egérrel kimásolom / beillesztem a megfelelő karaktereket:P:D

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#27809) sith7 válasza Alg (#27807) üzenetére


sith7
nagyúr

na de ennyire ... :Y

(#27810) _OldBoy_ válasza Alg (#27807) üzenetére


_OldBoy_
tag

Bling is jo pelda, a masik mikor infested terranokat spawnolok, siman felmegy ennyire.

---> http://silver2master.com/ <--- OldBoy #863

(#27811) Ghoosty válasza sith7 (#27809) üzenetére


Ghoosty
őstag

ha nyomva tartod a gombot, akkor addig ismétli a gyártás, amíg van szóval, ha sok van, akkor felszökhet, bár a 700+ az nekem kicsit soknak tűnik.

(#27812) Eyesis


Eyesis
őstag

volt egy reggeli munka előtti find matchem :) immáron top gold lettem :) ó jé :)

Eyesis

(#27813) sith7 válasza Ghoosty (#27811) üzenetére


sith7
nagyúr

az egy villanás, amíg az 5 üres slot megtellik, mondjuk egy nexus esetében, ha probe -t gyártasz ... az más, ha egy zergnek van 80 lárvája, és ráfekszik a gombra, akkor mi történik ...

(#27814) Eyesis válasza sith7 (#27813) üzenetére


Eyesis
őstag

akkor történik az OP :)

Eyesis

(#27815) sith7 válasza Eyesis (#27814) üzenetére


sith7
nagyúr

de csak, ha van rá pénze .... ;]

(#27816) _OldBoy_


_OldBoy_
tag

Breaking!! Új post :) http://silver2master.com/vissza-az-alapokhoz-es-replay-k

---> http://silver2master.com/ <--- OldBoy #863

(#27817) Winner_hun válasza _OldBoy_ (#27816) üzenetére


Winner_hun
félisten

Vissza az alapokhoz és replay-k
A k elé még egy e-t szúrj be

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#27818) Winner_hun válasza Eyesis (#27812) üzenetére


Winner_hun
félisten

Már 2 dolog vanamit ki kéne majd próbálnunk több meccs alatt. Ma leszel?:)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#27819) _OldBoy_ válasza Winner_hun (#27817) üzenetére


_OldBoy_
tag

javítva :))

---> http://silver2master.com/ <--- OldBoy #863

(#27820) Eyesis válasza Winner_hun (#27818) üzenetére


Eyesis
őstag

esélyes :)

Eyesis

(#27821) _OldBoy_


_OldBoy_
tag

Lefordítottam egy elég jó TL-es guide-ot, ha valakit érdekel: http://silver2master.com/hatch-first-korai-pool-ellen

---> http://silver2master.com/ <--- OldBoy #863

(#27822) Eagl3


Eagl3
veterán

Ti mit csináltok zergként a P deathball ellen (colo, zela, stalker, void, phonix, esetleg sentry...) úgy olvad el a kurva Z seregem, hogy az valami hihetetlen...a corruptor meg ugye csak levegőbe jó.

(#27823) Alg válasza Eagl3 (#27822) üzenetére


Alg
veterán

Mostanában roach-corruptorral verek szinte minden P sereget, mondjuk általában +50 supply-al indítok ;]

Egyébként BL+Infestor+corruptor+roach az ultimate zerg sereg

Más: ZvT-t egyszerűen nem tudok nyerni, hihetetlen de bármit csinálok kikapok... most próbálgatok egy ling-roach-ultra buildet, durva upgrade-ekkel(3 evo-ból)... dropokat beszívom, de egyébként jónak tűnik... kicsit emelni kell az APM-en és jó lesz szerintem - meg talán nem árt pár baneling is, mert most kicsit szívtam a marine-ok ellen is, de sikerült nyerni (nem volt egyszerű és nem volt szép...)

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#27824) Eagl3 válasza Alg (#27823) üzenetére


Eagl3
veterán

no majd megpróbálom... kicsit felkúrt :D

(#27825) föccer válasza Alg (#27823) üzenetére


föccer
nagyúr

T ellen indíts 14 speedling-el, csak 100 gáz után ne húzd vissza a donokat az extraktorból. Ha lekaptad a scoutoló scv-z, akkor mehet le a bling nest és bummmmmm

10-ből 9 Terran ezt beszívja... :))

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#27826) Alg válasza föccer (#27825) üzenetére


Alg
veterán

Ha nagyon nem megy akkor ez lesz ;]

Főleg, hogy 10ből 11 terran 2/4 hellionnal kezd...

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#27827) _OldBoy_ válasza Alg (#27826) üzenetére


_OldBoy_
tag

T ellen roachot szerintem csak akkor erdemes, ha full mech-re megy, egyebket a gaz miatt minden tech kesik, a marauderek meg durvan counterelik. Ha csak 2-4 helion van akkor eleg ellenuk a queen es a creep + par ling + 1 spine, mid game-ben pedig ha van tank akkor muta+ling+bane, ha nincs akkor infestor+ling+bane.

---> http://silver2master.com/ <--- OldBoy #863

(#27828) Alg válasza _OldBoy_ (#27827) üzenetére


Alg
veterán

Roach jó tank ellen is, és ha kap rendesen armor upgrade-et akkor marine ellen kis egész jól tud teljesíteni. A gáz meg ami mutára/infestorra menne, megy roachra és fejlesztésre, aztán meg ultrára. Persze nem sok roach kell, 15-20 már elég tankolni a ling-baneling előtt.

+ most inkább kísérletezgetek ilyen mások által alig használt buildekkel, mint az agyonra játszott mutalinggel szórakozzak minden meccsen :)

Apropó, még egy ZvZ zsákban a hülye taktikámmal, pedig itt nem is öltem meg egy drone-t sem, csak egy spine-t meg 6 linget kényszerítettem, mégis beelőztem egész gyorsan makróban. Egyet elvesztettem ugyan, de azt nagyon elrontottam. és megszivatott mutákkal...

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#27829) _OldBoy_ válasza Alg (#27828) üzenetére


_OldBoy_
tag

Van a mondas, hogy ha nagyon vezetsz es el akarod bukni a meccset, vegyel ultrakat :) Az uprade-ek miatt amugy se passzol a roach-hoz, bar errol a 3 evos megoldasrol eddig meg nem hallottam. En terrant midgame-ben kb akkor birok csak legyozni ha nyitva hagyja az ajtot es be birok futni, ha early game-ben nem kapok ki akkor altalaban elmegy late-game-ig, ahol ha elbirok a dropokkal es vikingekkel akkor BL-ekkel nyerek, ha meg nem akkor szep lassan lefaragja az ecot, a techet meg a sereget.

Ja, viszont az ultimate zerg deathball-om T ellen Broodlord, alatta bling, mass queen, infestor. Infestorral bekopom a vikinget vagy a marine-okat ha kozel jonnek, queenekkel meg megy a transfuse meg ok adjak a legvedelmet. P ellen is ez a tuti, csak ott blingek helyett roachokat hasznalok, meg a colok miatt kellenek a corruptorok is.

[ Szerkesztve ]

---> http://silver2master.com/ <--- OldBoy #863

(#27830) Alg válasza _OldBoy_ (#27829) üzenetére


Alg
veterán

Jó tud lenni az ultra, csak kell neki hely meg support - nem szabad sokat venni belőle, 5-6-nál több szinte sehol nem fér el, utána már inkább ling legyen, mondjuk az ellenfél háta mögül :) Ráadásul a BL-al ellentétben nem tetűlassúak, akár vissza is lehet velük vonulni, és nem öli meg őket 3 maradék viking... ha meg már kijöttewk a ghostok, akkor meg úgyis mindegy...

P ellen meg a meccseim 75%-a úgy néz ki, hogy ő FFE, én 14/15 vagy 15/16, 2. exp, 60-65 drone, aztán ráfekszek az "R" betűre és nem engedem hogy a 2. expjét lerakja, közben persze corruptor, és BL tech felé. Az esetek nagy részében már a corruptorra sincs szükségem, 150 vs 100-110 supply ellen megy az 1/1 vagy 2/1-es roach pushom...

Néha kis dropot is beleteszewk, de csak miután kijöttek a roach-ok, különben a gateway push bedarál. (vigyázni kell, mert ha nem elég jól makrózik a zerg, akkor pont a 2. exp beindításakor jön a push)

Hydrát nem csinálok, stargate ellen korábban hozom a corruptort

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#27831) killerjohn


killerjohn
addikt

hmm, 2012 GSL Season 1 - Code S.

Iszonyat drágák a jegyek :(
1 éves GSL Premium 115$ :( Ráadásul a GSTL is érdekel, az még 75$...
asszony agyonvág :(

(#27832) Winner_hun válasza killerjohn (#27831) üzenetére


Winner_hun
félisten

Én inkább játszok minthogy azért fizessek hogy néhány vod-ot megnézzek - amit ha akarok, a youtube-on találok kilószámra.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#27833) killerjohn válasza Winner_hun (#27832) üzenetére


killerjohn
addikt

hát azért a Code S nem csak néhány tucat-vod... habár igaz, hogy a ShoutCraft Invitational 4 (TotalBiscuit) sorozat ingyen volt zseniális, teljesen peszippantott a feeling :)

(#27834) Winner_hun válasza killerjohn (#27833) üzenetére


Winner_hun
félisten

Jelenlegi árfolyamon negyvenikszezer ft-ot azért kiadni hogy az ember meccseket nézzen.. nem az én pénztárcámnak való.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#27835) _OldBoy_


_OldBoy_
tag

Questions from the Community

Blizzard válaszai balance kérdésekre

---> http://silver2master.com/ <--- OldBoy #863

(#27836) föccer válasza _OldBoy_ (#27835) üzenetére


föccer
nagyúr

Csak átfutottam, de ezek szerint HotS-al a multit is át fogják variálni?

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#27837) killerjohn válasza Winner_hun (#27834) üzenetére


killerjohn
addikt

enyémnek sem :)

(#27838) _OldBoy_ válasza killerjohn (#27837) üzenetére


_OldBoy_
tag

Van light csomag is, az olcsobb. En nagyon birom a GSL-t, az elso 3-4 szezont eloben kovettem, de most sajnos nincs idom ra.

Viszont en eloben sokkal jobban szeretem nezni a dolgokat mint felvetelrol, ha befizetnek ra csak egy ujabb kotelesseg lenne - ha mar koltottem ra, akkor neznem kell.

Igy inkabb nezem a kisebb-nagyobb nyugati versenyeket meg a twitch.tv-s streameket. BTW hetvegen One Nation Of Gamers, Rotterdam, Stephano, Sheth, Kas :))

---> http://silver2master.com/ <--- OldBoy #863

(#27839) berker


berker
tag

Van egy olcsóbb variáció is, a Light ticket. A különbség csak annyi, hogy ebben nincs koreai vod, dual stream, és mobil szolgáltatás. Viszont összeadva még így is 125 dollár, ami változatlanul baromi drága :D.

(#27840) DarthPeeter


DarthPeeter
aktív tag

Hogy milyen érdekes arcok vannak.... Arany liga TvT, 8. percben nyomnék egy droppot, mindenhol turret, kb a levegőben elfogytam.. Semmi gond, expelek, végre jó kis sereg, tank mara marine+med. Nekimegyek és 100 marine fogad sp-el...,sebaj túlélem, erre 5 perc múlva a fél pálya bevillog mert a kis srác legyártott 8 ghostot és atomozik orrba szájba...
Konklúzió: ne droppolj derítés hiányában és attack 10 percen belül, mert különben gg :DDD ( legalábbis nekem). Ja és ezüst top8 játékos volt...

(#27841) oxox válasza DarthPeeter (#27840) üzenetére


oxox
addikt

ugye-ugye a teknos taktika :DDD

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#27842) Ghoosty válasza DarthPeeter (#27840) üzenetére


Ghoosty
őstag

A konklúzió kicsit hibás. Derítés nélkül nyugodtan droppolhatsz, csak figyeld a szállító hajót és keress más helyet, ha mégse jönne össze. Messzebbre lát, mint a turret lőtávja. Ha nagyon sok turret van, akkor kevés egysége kell, hogy legyen, főleg az elején. Tehán irány haza a medivaccal és támadni, főleg, ha tankod is van, mert az reggelire eszi a marine-t főleg, ha nem 1 db van.

Droppolni, nem muszáj rögtön a parasztok közé, lehet kicsit arrébb is aztán odafutni, vagy csak lekapkodni az addonokot/pylonokat kinél mit.

Amúgy derítés hiányában bármit csinálni inkább szerencsejáték, mint stratégia, de még én is sokszor elkövetem ezt a hibát. Lévén, múltkor is bejött ez a taktika, akkor minek. :D

(#27843) DarthPeeter válasza Ghoosty (#27842) üzenetére


DarthPeeter
aktív tag

Az ellen úgy beépítette a bázisát, hogy szinte semmi hely nem volt a dropphoz, és a turreteket ráadásul elég jól szétszórta... Igen, támadnom kellett volna egyből, mert volt már 4-5 tankom mara-marine kísérettel. A baj az volt, hogy 3 medivac-nyi egységem veszett oda a dropp során, és az ellen meg ontotta a marine-okat, nem volt esélyem emiatt a hiba miatt. De ez a mass marine-ozás olyan bosszantó, én is csak akkor csinálom ha fun 3v3, 4v4 megy :DDD
Amúgy igen, a derítés rengeteget számít. Uccsó meccsem is azért nyertem mert folyamatosan figyeltem mit gyárt az ellen. Ja és láttam a droppját, a hülye előbb a xel-nagához vitte a med-viking kombóját ahol 2 marine-om tanyázott, én meg szépen lekapdostam 15 vikingel mindet, cserébe feldroppoltam a seregem az ő bázisára :D

(#27844) DarthPeeter válasza oxox (#27841) üzenetére


DarthPeeter
aktív tag

Hallod....gusztustalan :DDD

(#27845) föccer válasza DarthPeeter (#27843) üzenetére


föccer
nagyúr

A 8. percben telepakolta már az egész bázisdát épülettel, meg turrettel? 1: megnézneém, hogy nem maphackelt-e, 2 visszamegyek a pálya közepére, ahová közben megjön az erősítés is, meg megtámadom Tankok poziban kitalpalnak, felscannelsz és miután az első sortűznél elfogyott az ellen fele marinja bemész és várod a gg-t... :)

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#27846) kovsol


kovsol
titán

ha minden jól megy egy hét múlva lesz egy olyan gépem amin team gameben 10nél több fps em lesz :D mondjuk gyémánt liga eddig se volt gond még 5fps mellett se, ebből is látszik milyen nehéz RT ben feljutni erre a szintre. Mondjuk a VGA kari még csak egy ideiglenes lesz berakva, de az is elviszi majd a játékot, főleg, hogy én low grafon szoktam tolni.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#27847) Winner_hun válasza kovsol (#27846) üzenetére


Winner_hun
félisten

Stream lesz?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#27848) kovsol válasza Winner_hun (#27847) üzenetére


kovsol
titán

miről ? :DDD a több mint fél éves kihagyásról ? :D el nem tudom képzelni bárki is kíváncsi lenne rá

May the Force be with you!

(#27849) oxox válasza kovsol (#27846) üzenetére


oxox
addikt

akkor mar csak jatszanod kene :P

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#27850) Winner_hun válasza kovsol (#27848) üzenetére


Winner_hun
félisten

Gyorsan vissza fogsz rázódni:)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  StarCraft 2 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.