Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  StarCraft 2 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-08 11:43:51

LOGOUT.hu

A Blizzard 2007. május 19-én a Blizzard Worldwide International keretein belül bejelentette, hogy fejlesztik minden idők egyik legsikeresebb RTS-ének folytatását, a StarCraft II-t. A játék alapjaihoz nem nyúltak, a második részben is három fajjal szállhatunk harcba: a rovarszerű zerg-gel, a kolonizáló földlakó terran-nal és a hi-tech űrlény protoss-szal. Rengeteg új egység mellett régi ismerősökkel is fogunk találkozni, a történet pedig a Brood War után veszi fel a fonalat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27501) föccer válasza Winner_hun (#27500) üzenetére


föccer
nagyúr

Grand final BO5, vagy BO7?

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#27502) JSaN


JSaN
addikt

MC nagyon jol jatszott, milire pontos micro es macro. Egyre jobban szimpatikusabb a sarac.

Mi tortent day9-el?

[ Szerkesztve ]

Steam profile: https://steamcommunity.com/id/1106198411061984/

(#27503) JSaN válasza föccer (#27501) üzenetére


JSaN
addikt

BO7

Es az elsot MC gyorsan hozta is.

[ Szerkesztve ]

Steam profile: https://steamcommunity.com/id/1106198411061984/

(#27504) Winner_hun válasza föccer (#27501) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nem tudom, de látom már meg lett válaszolva. Azt se tudom hogy az mikor lesz. Ma vagy holnap?
Mod: látom ez a grand final, kicsit több a pötty az eredményjelzőnél:)

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#27505) föccer válasza JSaN (#27503) üzenetére


föccer
nagyúr

A második meccsen eléggé keményen osztotta a 3 immo... :Y

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#27506) JSaN válasza föccer (#27505) üzenetére


JSaN
addikt

Igen, ha ez igy megy tovabb siman 4-0 lesz.

Am miert irogatjak folyton hogy rip day9? trollkodnak?

[ Szerkesztve ]

Steam profile: https://steamcommunity.com/id/1106198411061984/

(#27507) Winner_hun válasza föccer (#27505) üzenetére


Winner_hun
félisten

Gyors T expnél jól jön néhány immo, aztán meg kell indulni, különben nagy hátrányban lehet lenni. Tegnap (mert már ma van) sikerült is így nyerni. 2 vagy 3 napja is volt T aki gyorsan expelt. Az elején jött a marhapúderekkel, azt sikerült fogni. Hoztam egy warp prismet, az addig gyűjtött sereget felpakoltam az ellenhez aztán hajrá. Lost temple volt a pálya.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#27508) föccer válasza JSaN (#27506) üzenetére


föccer
nagyúr

Ahol olvasom a tlo-net-et Stephano beszélt valakivel Franciául, amiből félreértettek egy olyan mondatot, hogy Day9 meghalt. Persze ez nem igaz, nem halt meg.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#27509) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Négynull

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#27510) föccer


föccer
nagyúr

Hát, ezt MC rövidre zárta :DDD

Ezúton is grat neki.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#27511) JSaN


JSaN
addikt

Grat MC-nek, lazan hozta. Az elozo MC/JYP mecsek sokkal izgalmasbbak voltak.

Steam profile: https://steamcommunity.com/id/1106198411061984/

(#27512) Winner_hun válasza JSaN (#27511) üzenetére


Winner_hun
félisten

De még mennyivel. 2 kör is volt ami nagyon jó volt. Egyik a DT-s, másik ami tán előtte volt. Szépen blinkelgettek mind a ketten. Stalker sorfalak és csak nem fogynak, csak nem fogynak...:)
Pár napja volt egy 2v2 meccsünk Ghoosty-val ahol zerg és terran volt az ellen, jöttek is az elején, ott vesztettem falként 2 (vagy 3) egységet. Utána blink stalker aztán hajrá. Unit lost így alakult, sötétkék voltam:

Sajnos siege tank biztosan elkapott egy stalkert. Előtte viszont elfogyasztottam a terran géppityus seregét kb. pajzsveszteséggel:)

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#27513) JSaN válasza Winner_hun (#27512) üzenetére


JSaN
addikt

Az az a blink micro nagyon jo volt, meg a nekem a dontetlen meccs is tetszett.

Steam profile: https://steamcommunity.com/id/1106198411061984/

(#27514) Winner_hun válasza JSaN (#27513) üzenetére


Winner_hun
félisten

MC-nek ott nagy mázlija volt hogy le tudta kapni az observert.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#27515) _OldBoy_ válasza föccer (#27508) üzenetére


_OldBoy_
tag

Day9 RIP meg a stephano USA USA régi és jó fárasztó trollkodás :)

---> http://silver2master.com/ <--- OldBoy #863

(#27516) killerjohn


killerjohn
addikt

VOD-ok? úgy néznék egy kis SC2-t... :U

(#27517) Winner_hun válasza killerjohn (#27516) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nem vod de MC:D

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#27518) _OldBoy_ válasza killerjohn (#27516) üzenetére


_OldBoy_
tag

VOD-ok: http://sc2casts.com/ :) Van iphone app-juk is, én csak ezt használom VOD keresésre.

---> http://silver2master.com/ <--- OldBoy #863

(#27519) rt06 válasza Winner_hun (#27517) üzenetére


rt06
veterán

ahh, a marinedance hatalmas
ezek utan mondja valaki, hogy mc nem jo arc

[ Szerkesztve ]

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#27520) killerjohn válasza _OldBoy_ (#27518) üzenetére


killerjohn
addikt

jaja, ez tudom, köszi! Legfőbb casterek youtube channeljeit figyelem, de ott már ideje semmi újítás. Én meg meló közben úgy darálom a VOD-okat fél szememmel az egyik monitoron, mint hülyegyerek a csokit :)

szerk: iPhone... az SGS2-őm azóta csuklik, hogy a hsz-edet olvastam rajta ;]

[ Szerkesztve ]

(#27521) _OldBoy_ válasza killerjohn (#27520) üzenetére


_OldBoy_
tag

iphone-android, canon-nikon, német-japán, terran-zerg, stb, időmilliomosoknak! :) BTW Android app is van :))

Én csak ezt az oldalt használom, ha van időm a heti toplista első pár videóját nézem meg elalvás előtt. Persze az igazi az lenne ha a Code S VOD-okat néznék, de annyi időm végképp nincs, azért meg hogy találomra megnézzek pár meccset nem akarok fizetni.

[ Szerkesztve ]

---> http://silver2master.com/ <--- OldBoy #863

(#27522) killerjohn válasza _OldBoy_ (#27521) üzenetére


killerjohn
addikt

tényleg, GSL mikor lesz? Nem is tudom, talán akkor láttam utoljára amikor a world tournament volt.

szerk: android, canon, japán, protoss, pont, vita? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#27523) _OldBoy_ válasza killerjohn (#27522) üzenetére


_OldBoy_
tag

Ma kezdődött: 2012 Global StarCraft II League Season 1

Eredmények: 2011 GSL S1 Code S Group A

[ Szerkesztve ]

---> http://silver2master.com/ <--- OldBoy #863

(#27524) killerjohn válasza _OldBoy_ (#27523) üzenetére


killerjohn
addikt

köszi!

itt a VOD-okért fizetni kell? Júl tudom, hogy a GSL az csak kóreai, nincsenek "külföldiek"?

(#27525) rt06 válasza killerjohn (#27524) üzenetére


rt06
veterán

igen, a vod-ok fizetosek, az elo LQ stream az ingyenes

es nem jol tudod, ez egy vilagkupa, amin barki jatszhat
mas kerdes, hogy nem koreai tobbnyire nem jut be, ebben a szezonban is seed-kent kerult be csak idra es sen (de volt mar huk, es jinro is)

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#27526) rt06 válasza rt06 (#27525) üzenetére


rt06
veterán

kozben neztem, hogy miert idra es sen a ket seed, es latom, hogy azert, mert naniwa-t kizartak
errol csak en maradtam le?

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#27527) killerjohn válasza rt06 (#27526) üzenetére


killerjohn
addikt

paff ezt nagyon bebukta...

(#27528) killerjohn


killerjohn
addikt

vki meccs?

(#27529) _OldBoy_ válasza rt06 (#27526) üzenetére


_OldBoy_
tag

Nagy balhé volt GomTV közleménnyel, Naniwa bocsánatkéréssel, stb, bár kicsit nekem már sok ez a dráma meg balhé ami a játék körül van, a reddit/starcraft lassan másról se szól :(

[ Szerkesztve ]

---> http://silver2master.com/ <--- OldBoy #863

(#27530) Winner_hun válasza _OldBoy_ (#27518) üzenetére


Winner_hun
félisten

Itt nincsenek fent a HSC-os vodok. Vagy majd idővel felkerülnek?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#27531) _OldBoy_ válasza Winner_hun (#27530) üzenetére


_OldBoy_
tag

Szerintem úgy működik hogy a fórumban a casternek kell jelezni ha be akar kerülni a válogtásba, és csak olyan meccsel lehet mit már nem közvetítettek előtte. A nyelvet nem tudom mennyire számít, meg kell kérdezni egy admint.

---> http://silver2master.com/ <--- OldBoy #863

(#27532) Winner_hun válasza _OldBoy_ (#27531) üzenetére


Winner_hun
félisten

Azt hittem olyan linket adsz ahol a HSC 4 vodjai megnézhetőek lesznek..

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#27533) adrian360 válasza Winner_hun (#27532) üzenetére


adrian360
őstag

http://wiki.teamliquid.net/starcraft2/HomeStory_Cup/4

alul ott van hogy milyen meccsek mikor voltak a streamen, odakatt és a streamet visszanézed. egyenlőre ennyi van

(#27534) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Kéne T vagy Z ellenfél akivel tudnék gyakorolni. De tényleg gyakorlás lenne, nem az lenne a lényeg hogy ki nyer. Szóval ha elveszik a sereg akkor visszavonulás, utánpótlás, megint csata. Gyorsbillentyűkhöz szoktatnám magam még jobban hozzá. Ladderen néhány részt már sikerült rögzítenem, de 1-2 egyéni játékban ahol nem kell dropra meg egyéb dolgokra számítani lehet csak egy dologra figyelni. Platina Protoss vagyok, Protoss ellenfél most nem érdekel, az másik műfaj....

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#27535) killerjohn válasza Winner_hun (#27534) üzenetére


killerjohn
addikt

kár, tossnak jöttem volna :(

(#27536) Winner_hun válasza killerjohn (#27535) üzenetére


Winner_hun
félisten

Toss ellen nem nagyon szeretek játszani, az vagy összejön vagy nem. No de majd összehozzuk. Bár egy probléma van, ritkán vagyunk fent ugyanabban az időben.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#27537) sith7 válasza Winner_hun (#27536) üzenetére


sith7
nagyúr

Végülis tökmindegy ki ellen játszol, ha a billentyűkt akarod gyakorolni , nem ? :F

De ha nem, azt is meg lehet csinálni, hogy aki felmegy, megkéred legyen zerg, vagy terran .... végülis nem a győzelem, hanem a bill.gyak a cél, nem ?

Akkor ez ellen elég, ha "amove" - t küld :DDD ... na jó ... meg benyomja a stíííímet :DD

(#27538) killerjohn válasza sith7 (#27537) üzenetére


killerjohn
addikt

ja, de én pro vagyok, nem tudok csak simán "amove"-ot nyomni. Egyszerűen nem megy, akárhogy is próbálom. Kizárólag a blink mikró megy 40 stalkerrel mass speed+bling ellen :(

(#27539) sith7 válasza killerjohn (#27538) üzenetére


sith7
nagyúr

te szegény :DDD

(#27540) föccer válasza killerjohn (#27538) üzenetére


föccer
nagyúr

Naniwa-nak is összejött. Egy kicsit gyakorolsz NesTea ellen és össze fog jönni :DDD

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#27541) Winner_hun válasza sith7 (#27537) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ennél azért többet szeretnék minthogy nekimegyek egy falnak ami nem reagál csak elfogy:) Csatázni, közben lehetőség szerint sereget is utánpótolni. P-ként az egy fokkal nehezebb ha warppal jönnek az egységek mint a másik két fajnál.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#27542) Winner_hun válasza killerjohn (#27538) üzenetére


Winner_hun
félisten

Blinkelgetés megy már nekem is, azzal szerencsére nincs gond.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#27543) sith7 válasza Winner_hun (#27541) üzenetére


sith7
nagyúr

másfél év megjelenés után azért szerintem mindenki tolta valamennyire a single - t is, és azért némi terran mikrót szerintem le tudna vezényelni :DDD

Persze aki azzal tolja a multit is, az biztos jobban csinálja :K

(#27544) killerjohn válasza sith7 (#27543) üzenetére


killerjohn
addikt

hát én végigroltam, de talán ha tudok két terran hotkeyt, míg protossal csak hotkeyezek? nem kattintgatok az ikonokra. Képzeljétek, 10 perce ébredtem, és azt álmodtam, hogy 1v1-ben master lettem xDDD (még placementem sincs) :DDD

[ Szerkesztve ]

(#27545) oxox


oxox
addikt

tegnap mar ledobta az agyam a szijat, es ugy dontottem hagyom az ffe-t zerg ellen...sima 4gate-el probalkozok....1base taktikat valasztott (en falaztam), 1 sentrym, 1 zeam, 1 stalkerem volt mire 7 roachal megjelent (plusz egy lufival, hogy fellasson) :W ....egy stalkert cancelleztem es lett sentry mikor lattam, hogy 1 base roach lesz....az egy sentry eleg volt arra, hogy addig feltartsa oket mig kinyilnak a gatek...ill. az elso ff elrisztotta kicsit...pont lett volna ideje feljonni (egy pilonom azert banta a lufi miatt)...

azt irtatok, hogy milyen konnyu 4gate-el zerg ellen....hat en megszenvedtem...ugyan gyakorlatilag veszteseg nelkul leszedtem a 7 roach-ot, ff-el, 3 zeaval, meg 4-5 stalkerrel....de lerakott vagy 5-6 karmot az expje ele, es csak ugy birtam vele, hogy beslisszoltam az exp melle, mikozben cirogattak....70-ig felment az apm atlagom mire kimikroztam (ennyi normal esetben nem szokott lenni) gg-zett...pedig volt 2000 mineralja, es ha idoben lerak meg egy hatcht akkor nincs is eselyem (22 szedom volt, gazrol levettem 1-1et, de igy is folyamatos nyersanyag hianyban fejeztem be...)

zerg ellen nagyon nem talalom a megoldast....ffe-nel,ling- bling, vagy roach-ling betor...persze sentry garmadat kene csinalni, de nincs annyi gazom....vagy siman bling utan atall mutara es nem lehet veluk mit kezdeni....persze mehetek void-phonixre, de annyi nem jon le egyszeruen ami fogna...betor, es lingekkel leszed....

[ Szerkesztve ]

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#27546) föccer válasza oxox (#27545) üzenetére


föccer
nagyúr

FFE-nél mindenképen kell a cannon. A zea és a stalker helyett is lehet rakni cannonokat. 2 cannonnal még nem biztos, de 3-al már tuti lehet fogni a 7 roach all int. Igaz, ehhez az kell, hogy csak sentry-t hozol, amennyit csak tudsz. A többit a cannonok megoldják.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#27547) oxox válasza föccer (#27546) üzenetére


oxox
addikt

hat igen....csakhat zerg is ugyanugy kiexpel....sentryvel nem tamadok ki....es hogyan tovabb....ha csak lingezett siman atall mutara, es nem gyozom gazzal, stalkerrel....
kezdem azt erezni, hogy csak ff-el lehet zerg ellen nyerni ill egyaltalan tulelni

es azt sem szabad elfelejteni, hogy az olyan map ritka ahol ket ff eleg az exp rampa zarasahoz, ami azt jelenteni, hogy folyamatos zarashoz min 6setry kell....az meg brutal gaz igeny....ahol meg meg nagyobb a hely ott meg....

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#27548) sith7 válasza killerjohn (#27544) üzenetére


sith7
nagyúr

ok, értem, lehet én tévedtem, azt hittem csak a csata közben akarja a hotkey - eket gyakorolni, mondom 10 perc alatt le lehet gyártani sereget, és mondjuk a középső Xel naga tornynál találkozni, és fight ...

Amúgy meg tudod jól ... terran - nal mi van ... stíííímpeck, szídzs mód, és ennyi ;] ;] ;] :P :P :P

Szerintem menj el a háziorvoshoz :P

BF3 topicban is volt egy hasonló este ....abban a játékban, ha sniper rád céloz akkor megcsillan a napfény a sniper puska távcsővén, hogy ne tudjanak nagyon kempelni az emberek. Srác odament az ablakohoz, hogy kinyissa , ekkor a szomszéd lépcsőházban is kinyitotta valaki az ablakot, és megcsillant a napfény rajta, a srác elmondása szerint egyből legugolt, és célozni akart ... :DDD :DDD :DDD

(#27549) Winner_hun válasza sith7 (#27543) üzenetére


Winner_hun
félisten

másfél év megjelenés után azért szerintem mindenki tolta valamennyire a single - t is

Szerintem meg nem. Hozzá se nyúltam a kampányhoz, egyáltalán nem érdekel.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#27550) Winner_hun válasza sith7 (#27548) üzenetére


Winner_hun
félisten

Igen, csata közben akarom. Meg a multitaskingra kéne ráfeküdni. De arra nagyon.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  StarCraft 2 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.