Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  StarCraft 2 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-08 11:43:51

LOGOUT.hu

A Blizzard 2007. május 19-én a Blizzard Worldwide International keretein belül bejelentette, hogy fejlesztik minden idők egyik legsikeresebb RTS-ének folytatását, a StarCraft II-t. A játék alapjaihoz nem nyúltak, a második részben is három fajjal szállhatunk harcba: a rovarszerű zerg-gel, a kolonizáló földlakó terran-nal és a hi-tech űrlény protoss-szal. Rengeteg új egység mellett régi ismerősökkel is fogunk találkozni, a történet pedig a Brood War után veszi fel a fonalat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27901) Alg válasza sith7 (#27900) üzenetére


Alg
veterán

Gyenge a vas...

Be kellene majd újítani valami asztaliba, de úgy vagyok vele, inkább költöm ugyanazt a pénzt bicajra, kajakra, fényképezőgépre, horgászengedélyre :U

Nem tudom egyébként mennyibe lenne egy használható asztali konfig, lehet rá is kérdezek az összerakósoknál

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#27902) killerjohn


killerjohn
addikt

:C link

[ Szerkesztve ]

(#27903) Alg válasza _OldBoy_ (#27886) üzenetére


Alg
veterán

Egyébként azt ugye tudod, hogy gears-ben van olyan chart, amin látod hogy mennyire hatékonyan köpködsz?

Más: ZvP 6 immortalja volt a stalkerekkel, mégis lenyomtam, pedig még gazdaságban is tartotta a lépést... érdemes megnézni mennyi kill volt az immortalkokon :O

Nálam még egy 10-15 drone elfért volna, a közepe felé elfeledkeztem a köpködésről, és mikor a 2. expjét nem tudtam feltörni, be lehetett volna dropolni/nydusolni a main-jére... ez utóbbi fogást kell még beépítenem, és lesz egy erős diamond ZvP-m.

(az már más kérdés, hogy az a 2pylon+cannon bejárat szinte hívogatta a bane bust-ot ;] )

Ja, azt hitte mephekkelek, pedig csak jó helyen voltak a lufik :DDD

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#27904) sith7 válasza Alg (#27901) üzenetére


sith7
nagyúr

megértem, ok :R

(#27905) Alg válasza Alg (#27901) üzenetére


Alg
veterán

Ha jól számoltam egy 150-200K :O
Nyáron ennyiből jóval erősebbet tudtam volna összerakni, de ugye azóta +20% árfolyam :(

Szerk: annyira nem ütős, i3, 6770, SSD, 8G mem... ház, táp, monitor is kell

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#27906) föccer válasza killerjohn (#27902) üzenetére


föccer
nagyúr

SCVs and medics the standart counter of mass blink stalker... Lol

Eléggé epic mérkőzés volt az biztos :K

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#27907) sith7 válasza Alg (#27905) üzenetére


sith7
nagyúr

Az tényleg ütős gép lehet :U

(#27908) Winner_hun válasza killerjohn (#27902) üzenetére


Winner_hun
félisten

Hmm na majd ezt is kipróbálom ha a colo-s drop már eléggé megy:)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#27909) oxox válasza Alg (#27901) üzenetére


oxox
addikt

vegyel egy vizibiciglit, es horgasz arrol engedely nelkul...igy megoldva a bringa, kajak, horgasz kerdes....fenykepezni meg hasznald a telod :K ugy is az a divat mostansag :W :W

[ Szerkesztve ]

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#27910) _OldBoy_ válasza Alg (#27903) üzenetére


_OldBoy_
tag

Tudom, de meg se merem nezni :) FFE-re visszaterve, ma lattam Stephano-t, gyors harmadik utan epitett kb 20 spine-t, az osszes gazt pedig mutara koltotte. Ki fogom probalni mert nagyon szetkapta a P-t.

Egyebkent most kezdotott az ONOG, epp Stephano vs Rotterdam megy - http://www.twitch.tv/onenationofgamers

[ Szerkesztve ]

---> http://silver2master.com/ <--- OldBoy #863

(#27911) Alg válasza _OldBoy_ (#27910) üzenetére


Alg
veterán

Stephano szereti a spine-okat :K

Szegény Roti ;]

Szerk: jól hallottam, CatZ vs Sheth lesz? :C

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#27912) Alg válasza Alg (#27911) üzenetére


Alg
veterán

Nem jó hallottam, Kas vs Sheth, az sem rossz

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#27913) rt06


rt06
veterán

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#27914) Alg


Alg
veterán

Huhh, nem semmi volt a Kas vs Sheth sorozat, itt nézzétek kb. 40 perctől, az utolsó meccset mindenképpen nézzétek végig, megéri :K

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#27915) _OldBoy_ válasza Alg (#27914) üzenetére


_OldBoy_
tag

Utolso meccs tenyleg nagyon komoly volt. Catz-SaSe szeriat is erdemes megnezni :)

---> http://silver2master.com/ <--- OldBoy #863

(#27916) föccer válasza _OldBoy_ (#27915) üzenetére


föccer
nagyúr

Teamplay valaki?

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#27917) _OldBoy_ válasza föccer (#27916) üzenetére


_OldBoy_
tag

Lealltam a team jatekkal csak idegesit, egyedul monobattle-t vagyok hajlando jatszani, az legalabb fun, plane random faj random unit felallasban :)

Kezdek belejonni az 1v1-be a heten lejatszottam 50 meccset. Meg csinalok nagyon amator hibakat - pl a fal alapjan azt gondoltam hogy expelt az ellenfel es mar mentem is gyors harmadikra amit persze buntettek, de probalok tanulni.

---> http://silver2master.com/ <--- OldBoy #863

(#27918) DarthPeeter


DarthPeeter
aktív tag

Tudnátok mondani jó zerg elleni taktikákat/tippeket? Terran játékos vagyok és egyszerűen nem bírok velük. 10/7-szer elvernek. Bling-ek folyamatosan szétkapják a marinejaimat, mondjuk ez ellen egyre jobb vagyok, de a mutázással nem tudok mit kezdeni. Folyamatosan csipkedik a dolgozóim, csak 1 helyben toporgok amíg az ellen kiexpelt már 3 helyre... Hiába rakok turretet, még 4-5 nem elég megfogni őket, a marine-ok meg túl lassúak ahhoz, hogy védjem az egész bázist.
Szóval zergek, ha T ellen játszotok mit utáltok a legjobban? :D

(#27919) Winner_hun válasza DarthPeeter (#27918) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ha nyesz:P

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#27920) Alg


Alg
veterán

Alakul, de van még hová fejlődni :B

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#27921) _OldBoy_ válasza DarthPeeter (#27918) üzenetére


_OldBoy_
tag

Szerintem az egyik legfontosabb, hogy folyamatosan szorítsd vissza a creepet és ha támadsz sose a creepen csapj össze. Emellett folyamatos nyomás alatt kell tartani a Z-t, ha nincs muta akkor széjjel droppolni, ha van akkor folyamatos timing push-okkal (steam-siege-+1+1 stb).

Nekem a legnehezebb midgame-ben megfogni a rine+tank kompót, ha elég légvédelem van a tankoknak hiába vagyok már kint harmadikon, nem bírom összeszedni a csapatomat. A muta miatt nem szabad otthon kempelni, különben pillanatok alatt szétmakróz, pár turret meg gyors reflex kell ha jön akkor javítsd.

A muták fő szerepe hogy otthon tartson, még az se baj ha nem csinálok vele komoly károkat, amíg otthon kempelsz túlélem a midgame-et és átmegyek 4-5 bázisos Broodlord-os lategame-be, amit már nem lehet megfogni ha nem mentél ki harmadikra.

Early game-ben ha a helionokkal ki tudod kényszeríteni a roachot akkor könnyebb dolgod van mid-game-ben, marine-mara-medivac-tank kompóval be lehet darálni simán. Persze az egészet az én nobb plat szintemhez értsd :)

[ Szerkesztve ]

---> http://silver2master.com/ <--- OldBoy #863

(#27922) Winner_hun válasza _OldBoy_ (#27921) üzenetére


Winner_hun
félisten

kombó

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#27923) h.adam.92 válasza Winner_hun (#27922) üzenetére


h.adam.92
őstag

kompó, mint kompozíció

[ Szerkesztve ]

(#27924) Winner_hun válasza h.adam.92 (#27923) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ja úgy ok. Nekem a kombináción járt az agyam.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#27925) SimS válasza Alg (#27914) üzenetére


SimS
senior tag

Üdv

Nem láttad valahol fenn Group C meccseiből a Destiny vs Kas 2 játékát?
Ami ezen a linken van videók azokban ez pont nincs benne. :(

p.s.: nekem CatZ meccsei jobban tetszettek :)

SimS

Your journey will not end well. You cannot change your fate... no man can BattleTag: hamboo#1540

(#27926) sith7 válasza Alg (#27920) üzenetére


sith7
nagyúr

ez , mi ez ? :F

(#27927) SimS válasza sith7 (#27926) üzenetére


SimS
senior tag

Üdv

Ez a diagram a hatch-ekre való köpködést mutatja. A % azt jelenti, hogy adott hatch "életében" mennyit töltött beköpve (hát ez de hülyén hangzik :D), a másodperc utána pedig azt, hogy átlagosan mennyi az eltelt idő a lehetséges inject-ek között.

p.s.: már ha jól értem.. :)

SimS

Your journey will not end well. You cannot change your fate... no man can BattleTag: hamboo#1540

(#27928) sith7 válasza SimS (#27927) üzenetére


sith7
nagyúr

aha .... nem semmi, hogy ilyen is van ... ami ezt figyeli ... :U

(#27929) mcwolf79 válasza DarthPeeter (#27918) üzenetére


mcwolf79
veterán

Megnéztem a replay-t,és pár észrevétel:
- ha már novice pályát választottál rakhattad volna a "falat" a sziklafal mögé,és meg van oldva az expelés
- ezzel tulképp (pályaválasztás) magaddal szúrtál ki, mert
a., mivel ott volt a sziklafal simán expelhettem,és amíg Te a falat bontottad,és felhúztam a szükséges ling+bling sereget
b., nem tudtál scv-vel deríteni: ugyanis Nekem még gyakorlatilag csak a queen-em volt, mikor már Neked megvolt kb. 10 marine,1-2 hellion -> ledaráltál volna ,mint a sz@rt (vagy legalábbis megtizedelhetted volna a drone-jaimat
- ha már hellion-ozol -> blu flame kellett volna szvsz
- medivac nagyon hiányzott szerintem a csapatodból. ha már marine-maraduer-hellion jön, szerintem 2-3 medivac sokat segített volna az életben maradásban

Hogy mi az ami engem irritál??:
A droppokkal meg tudnak őrjíteni a T-ok. Soxor nem védem be eléggé a mineral line-t,ez néha megbosszulja magát.
A marine+tank+medivac kombót soxor beszopom. Külön öröm,ha a main-re droppolják e ezeket.
hirtelen ennyi.

Xbox Series X GT: Mcwolf79xy PSN ID: x_mcwolf_79_x

(#27930) DarthPeeter válasza _OldBoy_ (#27921) üzenetére


DarthPeeter
aktív tag

Köszi a tippeket, na majd akkor ha zerget kapok, próbálok nem beszorulni, hanem támadni marine+tank kombóval. Előző meccsemen a helliont erőltettem, a lingek szerették is, de a mutákkal az őrületbe kergetett és nem tudtam expelni rendesen sem...

(#27931) DarthPeeter válasza mcwolf79 (#27929) üzenetére


DarthPeeter
aktív tag

Igen, igazad van, lentre kellett volna falaznom, az csúnya hiba volt, meg a medivac hiánya is. A blue flame-et kifejlesztettem, de már eléggé későn.
Az a baj, hogy annyira koncentráltam a mutákra, hogy a többit elfelejtettem.
Majd játszhatunk még 1-2 meccset, ha 10/1-szer is, de le foglak győzni :DDD

(#27932) mcwolf79 válasza DarthPeeter (#27931) üzenetére


mcwolf79
veterán

Oké, mint mondottam,kell a gyakorlás,mert rég játszottam.
Egyébként Nekem a T az erősségem, a P-t nagyon nem csipázom, a Z ellen pedig nem mindig érzem a ritmust (mikor lehet expelni,és mikor kell sereget gyártani). A felderítésről gyakran megfeledkezek,ami ugyebár majdhogynem egyenlő a gg-vel.

Xbox Series X GT: Mcwolf79xy PSN ID: x_mcwolf_79_x

(#27933) föccer válasza DarthPeeter (#27918) üzenetére


föccer
nagyúr

1 turret, ha javítja 5-6 scv, akkor asszem 8 mutát megfog, és csak pár scv-t veszel a láncsebzés miatt.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#27934) Alg válasza sith7 (#27928) üzenetére


Alg
veterán

Van mule-ra és chrono boost-ra is ugyanilyen

Szerk:

DarthPeeter én ezt rendszeresen megszívtam korábban... és ez is hasznos lehet

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#27935) sith7 válasza Alg (#27934) üzenetére


sith7
nagyúr

ok, köszi :R

(#27936) Alg válasza SimS (#27925) üzenetére


Alg
veterán

Csoportmeccseket nem láttam, azok szerintem valamikor egy korábbi napon voltak - elvileg most lesz az elődöntö...

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#27937) SimS válasza Alg (#27936) üzenetére


SimS
senior tag

Üdv

Ok, akkor nem én voltam a vak, hogy nem vettem észre.. pedig TL-en is erre szavaztak a legtöbben, hogy közvetítsék :(

SimS

Your journey will not end well. You cannot change your fate... no man can BattleTag: hamboo#1540

(#27938) Ghoosty válasza DarthPeeter (#27918) üzenetére


Ghoosty
őstag

Még egy dolog, ha látod, hogy mutára megy, akkor ne sajnáld a pénzt egy sensor towerre és akkor sokkal hamarabb tudsz reagálni, ha jönnek, mert látod őket a térképen. Én eleinte csaptam a seregemhez pár vikinget is és mindig együtt mozgattam őket a marine-okkal, így azok utána tudtak lőni és még leszedtem 1-2-t. Amúgy kb 2 hónapja nem 1v1-eztem. Ha meg nagyon sok van már, akkor egyértelműen thor kell.

(#27939) föccer válasza Ghoosty (#27938) üzenetére


föccer
nagyúr

A + vikingekkel az poén, hogy a muták előbb a vikingeket lövik, mikozben a stimpes marinok rommálövik az összes mutát :)

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#27940) DeckardCain


DeckardCain
senior tag

4v4 late game-ben, hogy ultra beállítás mellett fullhd-ban ne akadjon milyen cpu+vga párost ajánlanátok?

Kell e az i5 vagy elég egy erősebb 2 magos is (i3)?

(#27941) mcwolf79 válasza DeckardCain (#27940) üzenetére


mcwolf79
veterán

Gyanítom,hogy mivel az SC2 nem nagyon használ 2 magnál többet, az a jobb,amelyikből magasabb Mhz-eket ki lehet facsarni.
VGA-ból sacc/kb. GTX 460 (de inkább erősebb).

[ Szerkesztve ]

Xbox Series X GT: Mcwolf79xy PSN ID: x_mcwolf_79_x

(#27942) SimS válasza DeckardCain (#27940) üzenetére


SimS
senior tag

Üdv

A választ ugyan nem tudom, de legjobb tudomásom szerint a játék motorja 2 magot kezel.
Eddigi tapasztalatom szerint pedig ~2-3 szál szokott "terhelve" lenni játék közben.

Remélem segít. :)

SimS

Your journey will not end well. You cannot change your fate... no man can BattleTag: hamboo#1540

(#27943) Winner_hun


Winner_hun
félisten

[Prismatic stream online]

Remélem mostmár nyerni is sikerül pár meccset...

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#27944) DeckardCain


DeckardCain
senior tag

Na akkor a minimum az i3 2100 + Gtx460/HD 6850 lesz, vagy HD 6870/GTX 560.
Ha meg rám szakad a bank az elkövetkezendő 2-3 hónapban, akkor még mehetek is feljebb :DDD

Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#27945) sith7 válasza Winner_hun (#27943) üzenetére


sith7
nagyúr

gl hf

(#27946) Winner_hun válasza sith7 (#27945) üzenetére


Winner_hun
félisten

Eddig egész jó, csak win volt:D

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#27947) sith7 válasza Winner_hun (#27946) üzenetére


sith7
nagyúr

Csak így tovább :))

(#27948) DarthPeeter válasza Ghoosty (#27938) üzenetére


DarthPeeter
aktív tag

Na ez sem utolsó dolog, meg is fogadom! :)
Köszönöm mindegyikőtöknek a jó tanácsokat, ezentúl próbálok a zergektől nem csak kikapni :D :R

(#27949) oxox válasza Winner_hun (#27943) üzenetére


oxox
addikt

jó volt ez is...ha Alg megindul azzal a néhány lingel, és nem a pylont rágcsálja, akkor sakk-matt....

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#27950) Alg


Alg
veterán

Köszi a game-eket Winnernek :R

Érdekes módon ladderen kb senki nem csinál ilyen FFE 2base all-int - valamit ki kell találni rá hogy honnan lehet kiszúrni, és egy icipicit előbbre tenni a roach warrent - utolsó meccsen lair előtt raktam, és az evoákat is később tettem le, így azért sokkal jobb volt - eddig lair+gázok+RW+2evo volt a build (mert DT-vel viszont találkoztam már párszor, ahhoz meg jó a korai lair)

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  StarCraft 2 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.