Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  StarCraft 2 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-08 11:43:51

LOGOUT.hu

A Blizzard 2007. május 19-én a Blizzard Worldwide International keretein belül bejelentette, hogy fejlesztik minden idők egyik legsikeresebb RTS-ének folytatását, a StarCraft II-t. A játék alapjaihoz nem nyúltak, a második részben is három fajjal szállhatunk harcba: a rovarszerű zerg-gel, a kolonizáló földlakó terran-nal és a hi-tech űrlény protoss-szal. Rengeteg új egység mellett régi ismerősökkel is fogunk találkozni, a történet pedig a Brood War után veszi fel a fonalat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27301) föccer válasza killerjohn (#27299) üzenetére


föccer
nagyúr

Fél óra múlva lehet róla szó. :K

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#27302) oxox válasza JSaN (#27300) üzenetére


oxox
addikt

okok...delutan feltoltom....csakmostmegmelovan :O

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#27303) oxox válasza JSaN (#27300) üzenetére


oxox
addikt

[link]

visszanézve volt, hogy elszaladt a nyersanyagom, ill. nem 5gate-t akartam, hanem 4+robot (ezt a "hibám" játék közben is észleltem....)

======
Linkesítettem.

üdv, föccer

[ Módosította: föccer ]

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#27304) JSaN válasza oxox (#27303) üzenetére


JSaN
addikt

Koszonom, nemsokara megnezem. :R

Steam profile: https://steamcommunity.com/id/1106198411061984/

(#27305) Winner_hun válasza oxox (#27303) üzenetére


Winner_hun
félisten

Te az apróknálj moderálj:-)

Meg utánam az ebay topikban, klikkesíthethetnél egyet. Köszipuszi:-) :-)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#27306) föccer válasza Winner_hun (#27305) üzenetére


föccer
nagyúr

Nem is tudtam, hogy oxox-is modi lett.. :F :DDD

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#27307) oxox válasza föccer (#27306) üzenetére


oxox
addikt

biztos, hogy Te voltál, ha igen akkor igencsak gyorsan lereagáltad :) ? csakmert amint okéztam láttam, hogy nem sikerült beillesztenem, és javítottam...

itt a drop is Winner figyelmébe :) ha már javasolta
[link]

ez a drop visszanézve még talán jobb is mint a gate fogás....23 roachal lépett ki...nekem meg kb volt 6zeám, meg 5-6 sentrym :DD

[ Szerkesztve ]

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#27308) sith7


sith7
nagyúr

:C :C :C !!! Boldog Új Évet Mindenkinek !!! :C :C :C

(#27309) killerjohn


killerjohn
addikt

valaki teamplay?

(#27310) föccer válasza killerjohn (#27309) üzenetére


föccer
nagyúr

Kocka. Menjél bulizni :)

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#27311) Winner_hun válasza killerjohn (#27309) üzenetére


Winner_hun
félisten

Folyamatosan azt csinálom. Társasjátékozás egész nap...:-)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#27312) oxox


oxox
addikt

Én is csatlakozok a BUÉKozokhoz

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#27313) killerjohn válasza föccer (#27310) üzenetére


killerjohn
addikt

2 gyerekkel? (tüzijátékot csinálok negyed hétkor a kertben :) )

[ Szerkesztve ]

(#27314) LinogeOW válasza sith7 (#27308) üzenetére


LinogeOW
aktív tag

max koreába még

(#27315) sith7 válasza LinogeOW (#27314) üzenetére


sith7
nagyúr

Azt mondják a jókívánság nem lehet se túl korai, se túl késői :R

(#27316) St3venson


St3venson
tag

BUÉK!!!! ;)

(#27317) JSaN


JSaN
addikt

BUEK
Iden pedig johet a raj, persze cask Diablo 3 utan. :))

Steam profile: https://steamcommunity.com/id/1106198411061984/

(#27318) AlyArkhon


AlyArkhon
őstag

BUEK !!! :R

Sierra Leone sokat szenvedett népének és mindazoknak , akik hiszik , hogy a pokolban is élhetnek Angyalok. UI .: Diabló él !!

(#27319) AlyArkhon válasza JSaN (#27317) üzenetére


AlyArkhon
őstag

Csak jönne már ... :DDD

Sierra Leone sokat szenvedett népének és mindazoknak , akik hiszik , hogy a pokolban is élhetnek Angyalok. UI .: Diabló él !!

(#27320) Winner_hun válasza AlyArkhon (#27319) üzenetére


Winner_hun
félisten

Te fogsz még SC2-zni?:)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#27321) AlyArkhon válasza Winner_hun (#27320) üzenetére


AlyArkhon
őstag

Természetesen nemtudom.. :DDD Biztosan fogok amint kijön a kieg, azért csak megveszem azt is és akkor már ki is próbálom.. :DDD

Sierra Leone sokat szenvedett népének és mindazoknak , akik hiszik , hogy a pokolban is élhetnek Angyalok. UI .: Diabló él !!

(#27322) Winner_hun


Winner_hun
félisten

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#27323) föccer válasza Winner_hun (#27322) üzenetére


föccer
nagyúr

Ez honnan van? Azt lehet tudni, hogy mit tartalmaz ez az összeg?

CDG-n kb semmi infó nincs kint. :(

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#27324) Winner_hun válasza föccer (#27323) üzenetére


Winner_hun
félisten

Hirdetésből. De ahova mutat a link ott még nincs kint a termék... nem tudom mennyire igaz.

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#27325) kovsol válasza Winner_hun (#27324) üzenetére


kovsol
titán

ennyiért esélytelen, hogy megveszem azonnal, majd aprón lesz megint ilyen 8-9k körül, de remélem még olcsóbban :B emléksszem a wc3-tft előrendelve vettem 7990Ft ért, huh hogy sokkolt amikor megláttam ez már dvd tokos és nem a nagy papír tokban volt mint az alap wc3 -am volt

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#27326) Eyesis


Eyesis
őstag

BUEK
"50% OFF Call of Duty: Black Ops" kupon kell valakinek steamre?

Eyesis

(#27327) föccer válasza Eyesis (#27326) üzenetére


föccer
nagyúr

Neked is. A kupont meg itt próbáld elcserélni. Szerintem ott többen kapnak érte.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#27328) killerjohn


killerjohn
addikt

eszem megáll.
2v2 random ladder, terran társ, protoss zerg ellenfél.
az elején elvesztettem a probe-om, ed nem baj, sz@artam a unitokat, hogy a 3gw+robo engedi. Annyira néztem, hogy a társam mit balf@szkodik, hogy közben picit elcsúszott a macro-m, de nem baj, behoztam mire jöttek támadni. Gyerek mondja, hogy "go?", miközben szerintem kb 1-2 percig supply blokkja volt, és észre sem vette, nem gyártott semmit, de a starport nagyon kellett ahhoz hogy legyen 2 medivac-je a kerek 8db egységéhez...
Naszóval megjött az ellen, b@szom nagy mass army, stalker, immo, roach, volt ott minden.
1) a társam kb nem csinált semmit sem
2) az enemy annyira hülye volt, hogy azt hitték, csak úgy átgázolnak rajtunk (lett volna benne igazság), de miután ff-el bekerítettem a rámpa körül a negyed armyjukat, és az immoim bedarálták, megindultak mégegyszer. Ha akkor kivárnak egy blinkre, akkor gg-znem kell. De így, gyakorlatilag immo és sentry gáyrtás mellett végig "bekerít-megöl, bekerít-megöl" style-ban ledaráltam őket, aztán az ellentámadás ellen esélyük sem volt.

replay itt, érdemes megnézni a noobság eme fokát. Ja, a társam platina, az ellenfél diamond volt :)

(#27329) Eyesis


Eyesis
őstag

igyekszem sokat 1v1ezni, rég volt már nulla a bonus poolom :) de még mindig silveres vagyok :)
asszem kéne egy forever sivler-es szám is :)

Pedig Killerrel diamondok lettunk :) Vagy csak Rajtad múlt? :D

Eyesis

(#27330) föccer válasza Eyesis (#27329) üzenetére


föccer
nagyúr

Ég és föld a 2v2 és az 1v1. 1v1-ben és sem vagyok jobb, mint ezüst, de 2v2-ben simán hozom a platina szintet. Halkan megjegyzem, hogy Killerrel én is gyémántba kerültem 2v2-ben. Az ügyesen használ FF a P-nél legalább akkora fegyver, mint T-nál a stim, vagy a Z-nél a fungral. Csatákat dönthet el, mecseket lehet vele nyerni vagy veszíteni.

Üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#27331) Eyesis válasza föccer (#27330) üzenetére


Eyesis
őstag

ha csak ezen múlik akkor jó :) szoktam stimelni, bár sokszor akkor is amikor nem kéne :)

Eyesis

(#27332) sith7 válasza föccer (#27330) üzenetére


sith7
nagyúr

+1 :B

(#27333) föccer válasza Eyesis (#27331) üzenetére


föccer
nagyúr

Nem, nem csak ezen múlik, de ahhoz, hogy egy bizonyos szint fölé menj, ahhoz muszáj használnod az adott faj speciális támogató unitokat, képességeket. Azt mondják, hogy 1v1.ben arany szintig gond nélkül el lehet boldogulni azzal, ha figyelsz a makróra, azaz jó gazdaságot építessz és tartassz fenn. Massolod az unitokat, esetleg fejlesztessz és bedarálod az ellent.

Én még a jó gazdaságot is csak ritkán tudom fenntartani, szóval egy ideig még maradok ezüstben. :))

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#27334) Eyesis válasza föccer (#27333) üzenetére


Eyesis
őstag

én nem akarok :) annyi goldost vertem már meg :) és már platinásokat is meg tudok szorongatni, sőt már diamondos ellen is tudtam nyerni igaz csak egy meccset HSL-en, de akkor is :)

Eyesis

(#27335) sith7 válasza Eyesis (#27334) üzenetére


sith7
nagyúr

akkor ne f@ss , előbb - utóbb feldob a rendszer :K

(#27336) Eyesis válasza sith7 (#27335) üzenetére


Eyesis
őstag

:) előző szezonnál is meg a mostani szezonnál is goldost kaptam ellenfélnek, akiket megvertem, és silver maradtam...

sőt ellenem rankolt 5. meccsnek nemrég valaki, megvertem és goldosnak rakta :)

nem értem én ezt a rendszert miért kell ennyire titkolni...

Eyesis

(#27337) Alg válasza föccer (#27333) üzenetére


Alg
veterán

arany szintig

Jó lesz az akár diamondnak is ;)

Nekem meg le kellene magam veretni kb. aranyba, mert már lassan a hotkey-eket is elfelejtem :U

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#27338) Eyesis válasza Alg (#27337) üzenetére


Eyesis
őstag

lefele is olyan nehéz haladni, mint felfele? :)

Eyesis

(#27339) föccer válasza Eyesis (#27336) üzenetére


föccer
nagyúr

Volt erről már valami hivatalos (?) cikk. Az egész alapja az a win ratio, azaz a gyűzelmi arány. A rendszer igyekszik ezt 50% körül tartani. Az ellenfeleket ez alapján keresi. A liga besorolásnál viszont az van alapul véve, hogy a teljes játékos bázisnak bizonyos százaléka van bizonyos ligákhoz kötve, kivéve ugye a GM-et, ahol régionként fix 200 játékos van.

Melóhelyről most nem tudom megkersni a cikket, így a tévedés joga fentartva. :)

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#27340) rt06 válasza föccer (#27339) üzenetére


rt06
veterán

ket dolog szamit igazabol annal, hogy egy forever silver (sic) jatekos miert kaphat gold ellenfelet, s maradhat silver

1: az ellenfelek kivalasztasa es a besorolas is az mmr (mathcmaking rank) ertek alapjan tortenik, ami legjobb tudomasom szerint egy modositott elo kod

2: a ligaba sorolas egeszen biztosan (az ellenfevalasztasnal nem tudom) az mmr ertrek mozgoatlagat nezik, ami azt jelenti, hogy lehet az aktualis mmr erteked magasabb, mint a masik jatekosnak, de a mozgoatlagok eppen forditva vannak: az ove magasabb, ezert gold-ban van, mig a tied alacsonyabb, ezert silver vagy (ez tipikusan winning, vagy losing streak utan allhat elo, amikoris az mmr ertek meredeken emelkedik, vagy esik, a mozgoatlag viszont joval lassabban koveti azt)

ezekhez meg termeszetesen meg hozza kell venni, hogy a jatek nem tud mindig tokeletesen megfelelo ellenfelet valasztani, ugyanis nem minden jatekos egyszerre keres jatszmat, igy siman megeshet, hogy silver kozepen vagy, s a legkozelebbi ellenfel mondjuk gold teteje, vagy bronz alja (foleg, mikor kevesen vannak bejelentkezve)

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#27341) sith7 válasza Eyesis (#27336) üzenetére


sith7
nagyúr

idővel, ha stabilan vered a goldosokat, fel fog dobni

mi is arany végén kezdtük a 2v2 - t, és most már a platina tetején vagyunk ... igaz már a 2. szezon óta nem bírunk feljebb menni :B :P ; de aranyból úgy kerültünk fel, hogy amikor már az első - ben benne voltunk, akkor már folyamatosan platina/gyémántos ellenfeleket dobált, és egyszer csak feldobott :))

Szóval csak türelem ... :R

... persze, nem akarom a kedved szegni :R , de lehet olyan goldosokat is vertél meg, akik vagy valami szerencse folytán kerültek oda, vagy éppen leszállóágban voltak, amikor elverted őket, magyarul lassan inkább silveresek már, mint goldosok

Amúgy meccs után, ha megnézed a history - ját, akkor láthatod, hogy mi a helyzet

Ha éppen 5 loss volt az aznapi mérlege, akkor lehet azért keresett neki a rendszer, egy alsóbb ligákból ellenfelet.

(#27342) Eyesis válasza rt06 (#27340) üzenetére


Eyesis
őstag

piszok sokat játszottam :) 51 win :)

http://sc2ranks.com/team/5976394#alltime

ebben a szezonban a rankon kivul 4 winem van és 2 lossom

http://eu.battle.net/sc2/en/profile/286720/1/nfteamEyesis/matches#filter=solo

na midnegy :) majd lesz valahogy :)

Eyesis

(#27343) föccer válasza Eyesis (#27342) üzenetére


föccer
nagyúr

Az a 100 játék kb arra elég, hogy elérd a tényleges mmr értékedet. Vagy még arra sem.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#27344) Eyesis válasza föccer (#27343) üzenetére


Eyesis
őstag

nehogy azt hidd :) ez max 70 játék :) de komolyan :)

Eyesis

(#27345) föccer válasza Eyesis (#27344) üzenetére


föccer
nagyúr

Akkor meg főleg. :)

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#27346) Eyesis válasza föccer (#27345) üzenetére


Eyesis
őstag

neked is stresszes az 1v1 ladder amugy? :) en ha mar kicsit is faradt vagyok akkor nem merek jatszani :D

Eyesis

(#27347) föccer válasza Eyesis (#27346) üzenetére


föccer
nagyúr

Én úgy általában nem játszok 1v1-et, csak ha nagyon ráfanyarodok. Akkor sem a stressz a probléma, hanem az érdektelenésg. Az 1v1-et nam találom annyira szórakoztatónak, mint a 2v2-t, vagy több v több-et.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#27348) Eyesis válasza föccer (#27347) üzenetére


Eyesis
őstag

pedig nekem alapvetőan jobban tetszik az 1v1... legalábbis ha haverok ellen tolhatom..
Akkor lehet szúrkálódni, míg sok v sokban kevésbé, ráadásul sok olyan csapat van, amikor egyik foldi masik légi, egyik termel másik gyárt stb cuccok vannak, és az ilyeneket nem szeretem :)

Eyesis

(#27349) föccer válasza Eyesis (#27348) üzenetére


föccer
nagyúr

A 2v2 az egy egészen más világ. Egészen más taktikákat kell játszani, mint ha 2*1-et játszanátoka csapattárssal. Nagyon jó példa erre azok az esetek, amikor Z az egyik tag és lehet falazni a rámpát, esetleg a natural előtt. Simán 30 dronig lehet hajtani análkül, hogy bármi egyéb egységet lehoznál (except: queen). A rámpn FF-el, vagy fal/bunkerrel a korai push-ok ellen jó eséllyel meg tud védeni a társ és utána az erős gazdaságot és a Z gyors "egységhozatali" előnyét kihasználva ellentámadás és már nyertetek is.

A szurkálódást mire érted? Teamplay-be lehet csak igazán. A társ elvonja az ellen fél seregét és menekülőre fogja (forcefield előnyben), miközben már mennek is be a speedlingek és szedik szét a gazdaságot. :)

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#27350) Eyesis válasza föccer (#27349) üzenetére


Eyesis
őstag

pl egy reaper harass.. kevés helion harass... banshe harass.. ezek legtobbje ertelmes 2v2 csapat ellen nem er semmit...
szerintem az a resz rontja el a sok v sokat hogy lehet nyersanyagot adni egymasnak :) igy pl zerg adja a minerlat a terrannak marinra, terran meg a gazt neki mutara es maris egy eleg massziv sereg jott össze :)

Eyesis

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  StarCraft 2 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.