Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  StarCraft 2 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-08 11:43:51

LOGOUT.hu

A Blizzard 2007. május 19-én a Blizzard Worldwide International keretein belül bejelentette, hogy fejlesztik minden idők egyik legsikeresebb RTS-ének folytatását, a StarCraft II-t. A játék alapjaihoz nem nyúltak, a második részben is három fajjal szállhatunk harcba: a rovarszerű zerg-gel, a kolonizáló földlakó terran-nal és a hi-tech űrlény protoss-szal. Rengeteg új egység mellett régi ismerősökkel is fogunk találkozni, a történet pedig a Brood War után veszi fel a fonalat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22801) hajsza


hajsza
aktív tag

Psy vs Spanishiwa. A meccs érdekessége, hogy Spanishiwa P-vel játszott.

(#22802) föccer válasza rt06 (#22800) üzenetére


föccer
nagyúr

Az archon nagyon lassú. A mass muta simán kimikrózza.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#22803) whitezo88 válasza concret_hp (#22798) üzenetére


whitezo88
nagyúr

1 muta többe kerül mint a stalker, bár tömegben az ereje, mégis talán mass stalker blinkelgetve mikrózva, úgyis több kell hozzá mint muta. vagy főnix.

(#22804) föccer válasza whitezo88 (#22803) üzenetére


föccer
nagyúr

A pattanós damage miatt elég szépen szedik a stalkereket. És a stalker armoured ellen ad bónusz sebzést a muta pedig light egység. Alapvetően a mass mutát mass phonix-el szokás fogni, esetleg esetleg néhány storm mellé. Mást nem nagyon tudsz ellene P vel tenni, ha sikerült a Z-nek eljutnia 25-30 mutára. Ehhez legalább 20 phonix kell jól mikrózva.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#22805) whitezo88


whitezo88
nagyúr

azért látszik hogy a PF rushoz agy is kéne de ez ez ez... FAIL [link]

(#22806) rt06 válasza whitezo88 (#22805) üzenetére


rt06
veterán

ez fajt
a rasszista szoveg jo benne, egyutt uvoltik, hogy "if it ani;t white, it ain't right"
mindezt ugy, hogy a maximusblack fekete

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#22807) föccer válasza whitezo88 (#22805) üzenetére


föccer
nagyúr

^.^

Ez is látott valami videót, amin betolták a pf rush-t. De ekkora agyatlan játékost tényleg ritkán látni ;]

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#22808) SzlobiG válasza whitezo88 (#22805) üzenetére


SzlobiG
félisten

Ez mekkora.:DDD

(#22809) rt06


rt06
veterán

WhiteRa vs Bischu, 25:00-tol
nezzetek meg, erdemes

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#22810) föccer válasza rt06 (#22809) üzenetére


föccer
nagyúr

Epic micro turnament :K

Apropó, valaki esetleg egy kis game?

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#22811) h.adam.92 válasza föccer (#22810) üzenetére


h.adam.92
őstag

gurulok is :D

(#22812) Alg válasza föccer (#22804) üzenetére


Alg
veterán

Főnix csak az első infestorig jó, utána 1 fungal és vége az összesnek. Alapvetően sok-sok blink stalker, HT, és archon (HT minél korábban, mert kell a stalker mellé a lingek ellen.)

Szerintem.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#22813) föccer


föccer
nagyúr

sen vs idra stream-en.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#22814) Gergello válasza föccer (#22813) üzenetére


Gergello
addikt

Idra itt már 6xor kilépett volna.

(#22815) sith7 válasza Alg (#22812) üzenetére


sith7
nagyúr

na ja ... a sok kics p@cs ling miatt vinni kell, olcsó HT - t, Archon -t ... a stalker, meg a phoenix mellé ... :U ... ezek mind olcsó, és hamar elkészülő egységek :W

(#22816) rt06 válasza sith7 (#22815) üzenetére


rt06
veterán

vihetsz +1-es zealot-ot is (sot, mivel a ht es az archon is elegge gas-heavy, igy lesz is ra egy csomo mineral-od), a ht-t es az archon-t gondolom azert ajanlottak, mert picit hatekonyabbak ling ellen (mindketto aoe, egesz szep sebzessel)

amugy epp ma volt gstl-en a fou vs nsh osszecsapason egy erdekes pvz, ahol a toss szinte semmit nem csinalt, csak zealot-ot es phoenix-et, majd ezzel zargatta egesz vegig a zerg-et, nem hagyta expand-olni, szinte vegig azonos szamu bazison voltak, aminek ugye tudja minenki az eredmenyet

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#22817) sith7 válasza rt06 (#22816) üzenetére


sith7
nagyúr

Ez, ok , csak arra gondoltam, hogy 3 fajta zerg egység ellen neked vinned kell - a zea - val együtt - elég drága 5 fajta p egységet

Az nem semmi, de én a magam low teljesítményével valószínű nem lennék erre képes

(#22818) rt06 válasza sith7 (#22817) üzenetére


rt06
veterán

nem kell, foleg nem mind az otot (bar itt csak 4 egysegrol volt szo, ami 3, az egyuiket ujrahasznositva)

itt arrol volt szo, hogy egy egyseget, egysegkompoziciot mivel lehet tokeletesen (vagy leginkabb optimalisan) megfogni, es erre jottek valaszok
enelkul is le lehet verni, csak esetleg nagyobb vesztesseg mellett (ami meg mindig nem feltetlen nagyobb, mint az ellenfel vesztessege)

"Az nem semmi, de én a magam low teljesítményével valószínű nem lennék erre képes"
erdekes volt nezni, en mindenkeppen ki fogom probalni, mert a folyamatos zaklatasnak koszonhetoen egyetlen frontalis tamadas erte csak a toss-t, s o is csak egyet inditott (azzal meg is nyerte a merkozest)
a zealot phoenix kombot igen jol hasznalta sage es nem esett abba a hibaba, hogy tetlenul hagyta a phoenix-eit: mikor epp nem volt semmi egyseg, akkor drone-okat kapkodott fel (ami ugye keslelteti a zerg egyseggyartasat, leven drone-ra megy el a larva, a zealot-ok meg folyamatosan tamadtak a 4., majd annek elestevel a 3. bazist, idonkent phoenix tamogatassal
meg esetenkent bewarp-olt par zealot-ot a zerg main-jere is egy lenti pilon es a phoenix altal kapott vision segitsegevel

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#22819) sith7 válasza rt06 (#22818) üzenetére


sith7
nagyúr

igazad lehet, tényleg érdemes lenne kipróbálni ... ez olyasmi mint a muta + ling, csak ez P - nél

(#22820) Alg válasza sith7 (#22815) üzenetére


Alg
veterán

Sőt, vihetsz sentry-t is a FF, meg a guardian miatt... csak hogy még több gázt tudj költeni ;]

Muta, meg az infestor sem olcsó ám, és mutából sok kell - ráadásul a kettőt együtt kezelni nem a világ legegyszerűbb dolga.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#22821) sith7 válasza Alg (#22820) üzenetére


sith7
nagyúr

tudom, de a sentry - t, meg a HT - t, meg a blink stalkert se ;)

(#22822) AlyArkhon


AlyArkhon
őstag

Valaki team play ?

Addig is [WhiteRa stream]

[ Szerkesztve ]

Sierra Leone sokat szenvedett népének és mindazoknak , akik hiszik , hogy a pokolban is élhetnek Angyalok. UI .: Diabló él !!

(#22823) rt06 válasza AlyArkhon (#22822) üzenetére


rt06
veterán

epp az elobb kapott ki kas-tol (asszem 2:1-re)

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#22824) AlyArkhon válasza rt06 (#22823) üzenetére


AlyArkhon
őstag

Jelenleg meg brutális harcot vív egy terrrannal :R

Helyesbítek már csak vívott , megnyerte , kb egy pillanatig sem volt biztos hogy nyerni fog . :DDD MM+ Ghost + BC nagyon darálta az egységeit, nem egyszer pillanatok alatt 0 ra vágta.

szerk : jaja , de azért nem sok választotta el attól hogy benézzen hozzá az ellen . Vagyis nekem úgy tünt amikor elfogytak az egységei , okés hogy a sok bázis miatt + felhalmozott nyersanyag miatt hamar újra húzta az armyját. Én nagyon csipázom ahogy tolja . :R

[ Szerkesztve ]

Sierra Leone sokat szenvedett népének és mindazoknak , akik hiszik , hogy a pokolban is élhetnek Angyalok. UI .: Diabló él !!

(#22825) rt06 válasza AlyArkhon (#22824) üzenetére


rt06
veterán

bc vs immo+zea = special tactics
nagyon durvan volt kiszamolva, mikor mit hoz, sosem volt foloslegesen eletbenmaradt egysege (pedig lett volna mibol)

szerk.: azert eleg eros elonyben volt 5 bazissal, meg 4000/3000 tartalekkal

[ Szerkesztve ]

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#22826) föccer


föccer
nagyúr

hypro vs moondragon hypro steam-jén. :U

üdv, föccer

mod: Moondragon gyorsan el is picsázta :) Most nézem, hogy hypro "csak" master ligás?

üdv, föccer

[ Szerkesztve ]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#22827) oxox válasza rt06 (#22818) üzenetére


oxox
addikt

az infestor nem eszi nagyon ezt a zea+phonix combot?

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#22828) rt06 válasza AlyArkhon (#22824) üzenetére


rt06
veterán

elobb tolt egy pvz-t taldarim-on, a vegen aszondja: i trying to play like zerg, bit i don't make hathery, i make nexus (6 base-en volt kint)

oxox: a phoenix-eket elegge, de a zea-knak kevesbe faj - foleg, ha van charge, akkor nehezebb eltalalni oket

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#22829) FehérHolló


FehérHolló
veterán

Körülbelül mennyi idő belerázódni egy hasonló játékba? (csak multi érdekel)
Peremfeltétel: nem vagyok sík hülye, és van valamennyi taktikai érzékem.

Szerk.: Nincs diplomatic victory? ;]

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#22830) föccer válasza rt06 (#22828) üzenetére


föccer
nagyúr

Jaja, én is ezt nézem. Sajnos nincs most semmi jó zerges adás. Ha nincs ló, jó a szamár is alapon nézem a P játékot a'la whirera.

Szépen letakarítottam a deathball-al azt az Z sereget.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#22831) rt06 válasza FehérHolló (#22829) üzenetére


rt06
veterán

jatszottal mar startegiai jatekkal? ha igen, akkor mivel?
amennyiben a warcraft es/vagy starcraft csalad nem teljesen ismeretlen szamodra, ugy az uj egysegek megszokasa 1-2 ora

mas: whitera eppen morrow ellen jatszik

foccer: no igen, ha hagyjak a toss-t osszerakni ezt a kombot megfelelo meretben, raadasul a mothership kihozatalara is adnak neki idot, akkor kb megallithatatlan (utana esetleg nincs kedved felnezni bnet-re? kernek szivesseget, ki akarok teszteln valamit, meg esetleg lekuzdhetjuk magunkat bronzligaba)

[ Szerkesztve ]

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#22832) FehérHolló válasza rt06 (#22831) üzenetére


FehérHolló
veterán

SC1 és WC3 multival már volt elég sok dolgom.

Igazából az armour és a spéci támadások kézség szinten való elsajátítása kerül sok időbe nekem. Az a legnagyobb baj, hogy akármennyit tudok, teljesen fasznoob vagyok egy globális kép kialakítása nélkül.

Itt csak ladder van, amivel érdemes valamit kezdeni? (ELO rendszer?)

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#22833) rt06 válasza FehérHolló (#22832) üzenetére


rt06
veterán

ezek utan en azt mondom, mar az elejetol elvezetes tud lenni a jatek
armorok es kepessegek gyors megtanulasara (legalabb ismeret szintjen) remek tud lenni a challange sorozat vegigcsinalasa (9 kihivas van, melyek elsosorban ezekre vannak kielezve)

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#22834) FehérHolló válasza rt06 (#22833) üzenetére


FehérHolló
veterán

Micromanagment szerepe?

Az előző meg szerkesztve lett. ;)

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#22835) rt06 válasza FehérHolló (#22832) üzenetére


rt06
veterán

igen, ladder van (elvileg eyg modositott, elo alapu matchmaking rendszerrel), de mellette kulonbozo szintu ai ellen is tudsz gyakorolni

a matchmaking rendszer (hiaba szoktak miatta idorol-idore sirni), jonak mondhato, eleg szepen tartja a jatekosoknal az 50%-os gyozelmi aranyt, tehat a teljesen fasznoob (sic!) jatekosok is a szintuknek megfelelo ellenfeleket kapnak, hogy szamukra is elvezheto legyen a kompetitiv jatek, de ha kelloen sok gyozelmuk van, akkor van lehetoseg erosebb jatekosok elleni probalkozasra es fejlodesre is

szerk.:
micromanagement szerepe jelentos, de kozel sem akkora, mint warcraft3-ban
gold ligaig (alulrol a harmadik, meg 4 van folotte) siman el lehet jutni ugy, hogy az ember egyaltalan nem gyart spellcaster egysegeket (sajat tapasztalat, azok kezeleseben mindig is rettenetes, s emelle lassu is voltam)
a starcraft - mint kedvenc teaser videomban emlitettek - tovabbra is az a jatek, ahol nagy seregek csapnak ossze, igy egy bizonyos szintig a mikromanagement mellozheto (egy bizonyos szint folott pedi gelengedhetetlenne valik)

[ Szerkesztve ]

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#22836) föccer válasza rt06 (#22831) üzenetére


föccer
nagyúr

Szép védekezés volt morrow-tól :K

Fehér holló: Én úgy gondolom, hogy az alapokat 40-50 óra alatt el lehet sajátítani. Ez részben "elmélet (alap BO-k, counter táblázat, mapok sajátosságai, hotkey-ek), részben gyakorlás custom játékokban, esetleg gép ellen. Ha ezek megvannak akkor simán el lehet érni az arany ligát kezdésként. (bronz, ezüst, arany, platina, gyémánt, mester, grandmester)

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#22837) rt06 válasza föccer (#22836) üzenetére


rt06
veterán

sajnos nem lattam, elpofaztam az idot a forumon ^^

bo-k es map sajatossagok szerintem nem szuksegesek (en pl mindkettot csak nagyon nagy vonalakban tudom), es nem is szuksegszeruek a jatek elvezetehez es az eredmenyes szerepleshez

feherhollo: ha minden igaz (bar mar kiadtam, de nem biztos, hogy felhasznaltak), meg van egy mukodo guest pass-om, ha gondolod megdoblak vele, azzal le tudod tolteni a jatekot, s van ket heted, vagy 7 ora jatekidod kiprobalni

[ Szerkesztve ]

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#22838) FehérHolló


FehérHolló
veterán

Köszönöm mindkettőtöknek!

föccer: Hokey és counter táblázat nem gond annyira. A skillek, taktikák és pályák sokkal inkább, mert azokat nem elég magolni.

Vladi: Azért gondolom, nagyságrendekkel könnyebb rendes microval az alsó pár szint. A fasznoob-ot pedig vedd szakkifejezésként. Így hajnalban nem jut jobb eszembe, ami ilyen részletesen leírná a tehetségszintet.

Szerk.: Köszönöm, a guesten még minimálisat gondolkodom. Nagyon reggel van, és csak valami szabadidős elfoglaltságot keresek a régiek helyett, amik nem zabálják annyira az időm. Nem biztos, hogy rám kéne pazarolnod. :)

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#22839) föccer válasza rt06 (#22837) üzenetére


föccer
nagyúr

Nem arra gondoltam, hogy pontosan bemagolni egy csomó taktikát. Csak mondjuk azokkal tisztába lenni, hogy mi várhatóm ha a P 2 gázt rak a gate előtt, meg ilyenek. Hogy nem érje nagyon nagy meglepetés.

Egyébként én sem tudom a pontos bo-kat. (meg is látszik, hogy hol vagyok ;] ), de a vészcsengő az működik, ha jól derítek.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#22840) concret_hp válasza FehérHolló (#22832) üzenetére


concret_hp
addikt

magyarul ne ELO-t írjunk már, ha már egyszer egy magyar matematikusről van szó :U [link]

ha sc1-el sokat játszottál, akkor egy pár nap alatt bele lehet rázódni

többiek: 1v1 játékot mivel lehet fejleszteni? jó lenne a gold ligánál feljebb lépni :B

vagy fullba vagy sehogy :D

(#22841) föccer válasza concret_hp (#22840) üzenetére


föccer
nagyúr

Gyakorlás, stream nézés, gyakorlás, gyakorlás, gyakorlás, tesztelés, gyakorlás, gyakorlás, gyakorlás.

Fehér Holló: szerintem csináld meg az sc2 kampányt, hogy szokd az egységek és épületek kinézetét. Utána a kihívásokat megcsinálni. Ha a 9 feladatot mind megcsinálod gold-ra az jól megmutatja, hogy milyen egység, mire való. Hogyan kell őket pozícionálni, mit mi ellen kell használni. Utána go to multi és lehet gép ellen, vagy custom játékban tanulni a hotkey-ek használatát. Jah, és mindenképpen nézz sok-sok stream-et. Protosok közül ajánlható whitra. Nagyon kreatívan játszik, sokat lehet tőle tanulni. Z részről sok jó játékos közvetít. Morrow, sen, biscuit, idra. Mindegyik nagyon jó. Terranok közül nem is tudom, ki most az "ász", őket nem kísérem figyelemmel.

üdv, föccer

ni, ha jól emlékszem, white-re megy aludni. Egy laza 10 órát tolta a közvetítés. :)

üdv, föccer

[ Szerkesztve ]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#22842) föccer


föccer
nagyúr

No ez sem volt hosszú :(

[link]

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#22843) AlyArkhon válasza föccer (#22841) üzenetére


AlyArkhon
őstag

Jaja , csak azt nem értem hogy bírja , merthogy én már reggel is néztem WhiteRa-t. Vagy az még a tegnapi volt aztán napközben szunyált pár órát ? :DDD

Sierra Leone sokat szenvedett népének és mindazoknak , akik hiszik , hogy a pokolban is élhetnek Angyalok. UI .: Diabló él !!

(#22844) concret_hp válasza föccer (#22841) üzenetére


concret_hp
addikt

jóvan ennyire azért nem érek ám rá ;]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#22845) rt06 válasza föccer (#22842) üzenetére


rt06
veterán

mar az elejen szo volt rola, hogy kb nyar vegeig tart majd a season2

AlyArkon: az a tegnapi lehetett, fel vagyok iratkozva a stream-jere, csak ma 5-kor jott mail, hogy kezdi

concert_hp: ha ennyire nem ersz ra, akkor a stream nezest kihagyhatod, esetleg a tesztelest is, a tobbit nem igazan

[ Szerkesztve ]

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#22846) föccer válasza rt06 (#22845) üzenetére


föccer
nagyúr

A július nekem még a nyár kellős közepe. Bár, ahogy kinézek az ablakon, simán bele tudom képzelni, hogy lassan itt az ősz :(

Esetleg valaki 1-2 játék?

üdv, föcce

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#22847) Alg válasza FehérHolló (#22838) üzenetére


Alg
veterán

Elvileg nekem is van még egy guest kódom ^^

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#22848) rt06


rt06
veterán

#1-be tovabbra is varom a jelentkezoket privatban karakternevvel es karakterkoddal

[ Szerkesztve ]

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#22849) killerjohn válasza rt06 (#22848) üzenetére


killerjohn
addikt

akár engem is feldobhatsz is oda :-)

(#22850) Winner_hun válasza föccer (#22846) üzenetére


Winner_hun
félisten

Alt+Tab plz thx:D

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  StarCraft 2 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.