Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  StarCraft 2 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-08 11:43:51

LOGOUT.hu

A Blizzard 2007. május 19-én a Blizzard Worldwide International keretein belül bejelentette, hogy fejlesztik minden idők egyik legsikeresebb RTS-ének folytatását, a StarCraft II-t. A játék alapjaihoz nem nyúltak, a második részben is három fajjal szállhatunk harcba: a rovarszerű zerg-gel, a kolonizáló földlakó terran-nal és a hi-tech űrlény protoss-szal. Rengeteg új egység mellett régi ismerősökkel is fogunk találkozni, a történet pedig a Brood War után veszi fel a fonalat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23551) kovsol válasza Oliverda (#23548) üzenetére


kovsol
titán

egy 4v4 -es 800vs800 food jelenetnél lehet bőven egység :B

May the Force be with you!

(#23552) Oliverda válasza kovsol (#23551) üzenetére


Oliverda
félisten

Nem tudom, hogy ez pontosan mit jelent, de azért túlzásokba se essünk.

A kampányban található Utter Darkness vége is jó lenne, csak arról nem lehet replay-t csinálni, de még mentésem sincs róla. Mondjuk a replay elvileg azért nem a legideálisabb, mert a proci nem számol AI-t, így inkább csak a GPU van terhelve.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#23553) Winner_hun válasza Oliverda (#23552) üzenetére


Winner_hun
félisten

[KLIKK]

Lehet válogatni, ha másmilyen kell szólj. Nem is tudtuk mit csináljunk, meg már a gép se igazán bírta, stormok nem lettek az igaziak.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#23554) Alg válasza Oliverda (#23552) üzenetére


Alg
veterán

Ladderen sincs AI :) cserébe viszont felgyorsíthatod akár, akkor jobban eszi a procit...

Llano-t tesztelsz?
MégOFFabb: én is azon a környéken keresek szobát/garzont :B

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#23555) whitezo88


whitezo88
nagyúr

egy 4 loss zsinór nagyon jó kedvet tud az embernek csinálni, tegnap 3 win volt egymásután...

(#23556) mcwolf79 válasza whitezo88 (#23555) üzenetére


mcwolf79
veterán

Az semmi, Nálam most kb. minden 5. loss-ra jut egy Win :O :O :O
"Cseppet" nem vagyok formában. Egy sima MM+Tank push-t benyelek, Ghost nuke-ot benézem... Szal pihi :K
Zerg picit csicsikálni megy.
Még jó hogy ladder-reset van. Már szerintem visszaestem volna bronzba :W

[ Szerkesztve ]

Xbox Series X GT: Mcwolf79xy PSN ID: x_mcwolf_79_x

(#23557) Alg


Alg
veterán

Nekem is volt kb. egy hete egy7-8 loss-os sorozat, 1430 pontról 1340-re estem vissza - ezután kezdtem el infestorokat használni ;]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#23558) whitezo88 válasza mcwolf79 (#23556) üzenetére


whitezo88
nagyúr

majd s3kor 1v1ezni kezdek ismét mert s2be kb 4et ha játszottam.

(#23559) killerjohn


killerjohn
addikt

valaki teamplay?

(#23560) whitezo88 válasza killerjohn (#23559) üzenetére


whitezo88
nagyúr

jönnék de már nagyon késő van nekem

(#23561) iSonic válasza mcwolf79 (#23556) üzenetére


iSonic
addikt

ladder reset után is rögtön vissza eshetsz egy ligát... ezt ne feledd.. ha gyenge az MMR-ed visszavág.. de ha viszont jó akár eggyel jobb ligába is dobhat ;)

(#23562) iSonic


iSonic
addikt

Az új pályák csak július 27-től aktiválódnak :)

StarCraft II: Wings of Liberty - Patch 1.3.5

Table of Contents
General
StarCraft II Editor Improvements

General
1. Players from Latin America and North America will soon be able to play games together, add each other to their in-game friends list, and compete on the same ladder. For more information on region linking, please visit the official community site.
2. Several performance and memory improvements have been made.
3. "Player Left" messages will once again appear in replays.
4. The Hellion's Infernal Pre-Igniter upgrade icon has been updated(now with more blue flames!).

StarCraft II Editor Improvements
1. UI errors will now go into a newly-created Error Display Message window.
2. Cooldowns shorter than 1/4 of a second no longer display on the command card.

[ Szerkesztve ]

(#23563) föccer válasza iSonic (#23562) üzenetére


föccer
nagyúr

Jézusom, te már most mész játszani :DDD

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#23564) iSonic válasza föccer (#23563) üzenetére


iSonic
addikt

dehogy munkahelyen vagyok bent.. és most várnom kell 9ig mert akkor kezdünk fejleszteni egy új tablettát az amcsiknak.. addig meg fent az irodában netezek :)

de akár játszanék ;]

[ Szerkesztve ]

(#23565) Oliverda válasza Winner_hun (#23553) üzenetére


Oliverda
félisten

Ok, köszi! Kb. hanyadik percnél keressem?

Alg: Az is. Majd szólok, ha véletlenül esetleg tudok valamit.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#23566) Alg válasza Oliverda (#23565) üzenetére


Alg
veterán

Van benne 5-6 összecsapás a pálya közepén. (beletekerni úgysem tudsz, amíg egyszer végig nem nézted X8-on legalább)

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#23567) kovsol válasza iSonic (#23564) üzenetére


kovsol
titán

és neked mi közöd van ahhoz, hogy hogyan fejlesztik a tablettát ? Mert tudtommal semmi kémikus, vagy gyógyszerész képzettséggel nem rendelkezel. Vagy te vagy aki jegyzetel ? :D Vagy te vagy a teszt alany ? ;]

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#23568) Alg válasza kovsol (#23567) üzenetére


Alg
veterán

Ő főzi a kávét ;]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#23569) whitezo88


whitezo88
nagyúr

teamplay vki?
jelszó: cél a papírliga, még 1 hét van úgyis s3hoz ;]

(#23570) h.adam.92 válasza kovsol (#23567) üzenetére


h.adam.92
őstag

ez nem így működik...
én már megmondtam neki, hogy Ő minden reggel bemegy a boltba, vesz 4kg igazságot. mikor nem melózott, ezt általában nálunk ts-en osztotta szét, de mivel most megy a meló, így segíti azoknak a munkáját, akiknek van vmi közük a gyógyszerészethez. isonic azért került oda, mert justice league-s real life-ban. xD

(#23571) iSonic válasza kovsol (#23567) üzenetére


iSonic
addikt

kovsol: az hogy engedik ennyi... :DDD azt mondták legalább megszerettetik velem ezt a szakirányt.. :P

csana: ma 12 kiló igazságot vettem reggel a CBA-ban, mert akciós volt.. EGIS-ben kiosztottam már belőle 4 kilot, majd ha hazaérek, akkor te is megkapod a napi betevő igazságot :DD justice league-n kiégtem... xDDDDDD

Alg: esőember nekem ne dumáljon.. :D inkább számold a kávészemeket.. :P

[ Szerkesztve ]

(#23572) killerjohn


killerjohn
addikt

jön valaki?

(#23573) whitezo88 válasza killerjohn (#23572) üzenetére


whitezo88
nagyúr

jövök

(#23574) Alg válasza iSonic (#23571) üzenetére


Alg
veterán

EGIS-nél dolgozik ismerősöm... (legalábbis mikor utoljára beszéltem vele ott volt)

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#23575) mcwolf79


mcwolf79
veterán

Az mi a faxért van,hogy az elmúlt 3 napban 2 győzelmemet nem regisztrálta????
Nem, nem kell várni,hogy frissüljön,mert ha 2 nap alatt nem jelent meg a match list-ben,akkor ezután sem fog :( :(
Ráadásul 2 győzelmet, bezzeg a sok loss ott virít a listában :W :W

Elég vegyesen dobálja az ellenfeleket: bronz és arany váltakozik :U

Xbox Series X GT: Mcwolf79xy PSN ID: x_mcwolf_79_x

(#23576) iSonic válasza Alg (#23574) üzenetére


iSonic
addikt

hol? melyik üzembe? mi a neve? :DD

(#23577) Tuco Ramirez


Tuco Ramirez
őstag

Sziasztok!

Tudna valaki segíteni abban, hogy mit kell csinálni Terranként ha a Protoss a mid game-ben hoz a sereggel 3-4 HT-t? Tudom, hogy elvileg EMP-zni kellene őket a Ghost-tal, de mivel mindig van velük Observer is, egyszerűen nem tudok a közelükbe férkőzni (a kisérő Zelák és Stalkerek miatt a többi egységgel még annyira sem). Pár Stormmal pedig valami elképesztő pusztítást lehet végezni egy bio Terran seregben, még akkor is ha viszonylag gyorsan reagálva stimmel igyekszem kiszaladni alóla. Újabb Stormok jönnek és eléggé vesszőfutás jellege van a dolognak. Próbálkoztam tankokkal is, de a charge Zelák és blinkes Stalkerek általában rövid úton kivégzik a tankokat. A legbosszantóbb az egészben az, hogy ha a HT-k energiája elfogy, a Protoss egyszerűen Archonná alakíthatja őket, ami szintén nagyon jól üti a Terran bio sereget...

Ötletek, tanácsok...? :F

WoT ID: Tuco_Ramirez74 SC2 ID: Peter 1714

(#23578) killerjohn válasza Tuco Ramirez (#23577) üzenetére


killerjohn
addikt

előremész 4 cloaked ghost-al, és 1 emp biztos kimegy

(#23579) sith7 válasza Tuco Ramirez (#23577) üzenetére


sith7
nagyúr

Semmit nem lehet tenni a Protoss OP ;] :P ;)

Droppal szivatni, cloack banshee, thor + mmm , az elején 3 - 4 barack - ból "push the marine" gombot benyomni

(#23580) killerjohn válasza sith7 (#23579) üzenetére


killerjohn
addikt

most hogy mondod...

(#23581) Tuco Ramirez válasza sith7 (#23579) üzenetére


Tuco Ramirez
őstag

A drop nálam inkább csak az első 10 percben működik, utána a toss gyorsan lereagálja úgy, hogy azonnal odawarpol néhány egységet (vagy előrelátóan letesz 1-2 cannont a kritikus helyekre). A nagyobb (3-4 medivac-es) drop már gyakrabban bejön, de nagyon kockázatos.
A cloak banshee-vel az a gondom, hogy az Observernek köszönhetően (szerintem az összes fajt tekintve az egyik leghasznosabb egység a játékban) rá tud készülni és akkor kidobtam egy rakat nyersanyagot. A korai marine+marauder pusht meg a tapasztalatom szerint könnyedén meg lehet fogni egy-két rámpát blokkoló sentry-vel.

A korai zela/stalker/sentry kombóval nincs gondom, a colókat is általában sikerül counterelnem, csak a HT-kal nem boldogulok. Ha egy TvP meccset nem sikerül hoznom az első 15 percben, akkor szinte biztos a bukta nálam.

#23578 killerjohn: Ha előreküldöm a ghost-okat, akkor az observer kiszúrja és a stalkerek pillanatok alatt kilövik őket. Csak úgy van esélyem kilőni legalább egy-két EMP-t, hogy elvegyítem őket a seregben. A HT-k pedig ugye szorosan a toss sereg mögött szoktak jönni és általában le is dobnak pár stormot, mire esélyem volna elérni őket az EMP-vel.

[ Szerkesztve ]

WoT ID: Tuco_Ramirez74 SC2 ID: Peter 1714

(#23582) Eagl3 válasza Tuco Ramirez (#23581) üzenetére


Eagl3
veterán

multidroppolj

(#23583) DarthPeeter válasza Tuco Ramirez (#23581) üzenetére


DarthPeeter
aktív tag

Ez sajna ilyen, csak ha sok mech-ed van, akkor van esélyed a ht-k ellen. Én mindig is mondtam, hogy a terran-al a legnehezebb játszani..... Legalábbis én aki only terranozik ezt tapasztalom, lehet csak én vagyok túl béna :DDD

(#23584) Tuco Ramirez válasza DarthPeeter (#23583) üzenetére


Tuco Ramirez
őstag

Én se vagyok nagy ász, silverben tolom. ;) Néha mókából customban Zergként is játszok, de ladderben csak Terranként.
A mech buildekkel az a gondom, hogy sokkal nyersanyagigényesebbek mint egy bio army és a thorok (vagy a tankok) csak még jobban lelassítják az amúgy se villámgyors Terran sereget. De egy kísérletet ez is megér. :)

#23582 Eagl3: Köszi, nem vagyok egy mikromester, de kipróbálom.

WoT ID: Tuco_Ramirez74 SC2 ID: Peter 1714

(#23585) sith7 válasza killerjohn (#23580) üzenetére


sith7
nagyúr

Én is Protoss - szal játszom, csak poén volt ... :U

(#23586) föccer válasza Tuco Ramirez (#23581) üzenetére


föccer
nagyúr

EMP az observerre és le kell lőni. :U

Opcionálisan előbb kell támadni, mint a p összeszedje a HT-kat. A T elég gyorsan fel tudja építeni a seregét a P-hez képest. A korai játékban nyomás alá kell helyezni, és akkor nem tud olyan gyorsan feltechelni HT-ra, mert folyamatosan a seregre kell költenie. Ha nehezen megy a korai játék, mert nehezen megy a multi task, akkor inkább mecha play kell ellenünk. pár marin 1-2 helion, esetleg blue flame, utána tank thor, helion.

Üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#23587) Tuco Ramirez válasza föccer (#23586) üzenetére


Tuco Ramirez
őstag

Általában én is korai pushra törekszem, de (ha csak nem nagyon kezdő tossal van dolgom) a sentry-k szinte mindig megfognak egy FF-el a rámpán. Rosszabb esetben úgy, hogy 1-2 marine fennragad és mennek a levesbe. Ezzel mit lehet csinálni...?

WoT ID: Tuco_Ramirez74 SC2 ID: Peter 1714

(#23588) Alg válasza Tuco Ramirez (#23587) üzenetére


Alg
veterán

Medevac, és liftezni

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#23589) föccer válasza Tuco Ramirez (#23587) üzenetére


föccer
nagyúr

Viszel marákat lassító lövéssel, és közvetlenül ott maradsz a rámpa tövében és megpróbálod kifókuszálni a sentryket. A fenti egységek miatt az alsók is fel tudnak lőni. Esetleg az első tankot kitalpalod 6-7 egységre a rámpától, hogy fentről ne tudják lelőni, és az kellő tűzfedezetet tud adni, és szintén kiszedni a sentriket. Esetleg megpróbálkozhatsz az 1-1-1 builddel, és álcázott banshee-vel próbálkozol. Ha elég gyors vagy, akkor nincs ideje lehozni az observert. Bár nem igazán értek a T-hez (sem), így inkább nézz stream-et, vagy TvP-s replayeleket.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#23590) DarthPeeter


DarthPeeter
aktív tag

Inkább zerg ellen adjatok tippet, mint terran mivel tudok szivatni rendesen? Mert eddig ahány 1v1-et toltam, ha a zerg mass banelingezett zerglingel 10p után gg volt.... :O

(#23591) Tuco Ramirez


Tuco Ramirez
őstag

Alg és föccer: köszi a tanácsokat, igyekszem megfogadni

WoT ID: Tuco_Ramirez74 SC2 ID: Peter 1714

(#23592) föccer válasza DarthPeeter (#23590) üzenetére


föccer
nagyúr

Z részről a T ellen korai játékban a baneling közepes játék tudásig elég erős. Viszonylag gyorsan megvan és nehéz ellene mikrózni. Ahol lehet 3x3 épülettel el kell falazni a expo előtt ami mögé 1-2 bunkert kell rakni. Akár 2 rax, factory kombóval is. Ahhoz, hogy erős pusht csináljon a Z, ahhoz nagyon kevés dron-t kell gyártania. Ergó all int banling bust lesz lesz belőle, amit a 2 soros falad miatt védeni tudsz, majd amikor nekiáll feldronozni magát akkor bemész és levered, mint vak a poharat. Mass lingező Z ellen egyébként is mass kékheliont kell hozni. Csak vigyázni kell, mert ha van egy csöpp esze a Z-nek, akkor azonnal átáll roach-ra és az szívás.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#23593) DarthPeeter válasza föccer (#23592) üzenetére


DarthPeeter
aktív tag

Na ezt kipróbálom. Próbálkoztam bunkerezéssel, de túlerőltettem a mara-marine-t és nem hellionoztam, pedig azok tényleg szeretik a banát-linget. ha újból lesz elég lelki erőm 1v1-ezni akkor ezt mindenképp kipróbálom, köszi a tippeket. :R

(#23594) Alg válasza DarthPeeter (#23590) üzenetére


Alg
veterán

Thor-kékhellion push pár SCV-vel, 3tank+siege+marine push... (bár ez utóbbit a ling-bane megfogja)

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#23595) DarthPeeter válasza Alg (#23594) üzenetére


DarthPeeter
aktív tag

Az a baj, hogy a szemetek nem engedtek odáig eljutni, na de majd most vakturbó módjára, csak ezt fogom erőltetni ;] :D

(#23596) Eagl3 válasza DarthPeeter (#23590) üzenetére


Eagl3
veterán

tank + marine + medivac elég.

(#23597) DarthPeeter válasza Eagl3 (#23596) üzenetére


DarthPeeter
aktív tag

Ha ezt tolják ellenem, akkor a tankokat kikapják a lingek, akárhány marine-t is le tudtam gyártani addig az a baj...

(#23598) Eagl3 válasza DarthPeeter (#23597) üzenetére


Eagl3
veterán

ügyesebben mikróztak...

(#23599) princeps27 válasza DarthPeeter (#23597) üzenetére


princeps27
tag

ha támad akkor a tankokkal fókuszálj a banelingek közepébe és splitteld a marinokat

(#23600) princeps27


princeps27
tag

aki szeretne játszani
name: princeps
cod: 582

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  StarCraft 2 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.