Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  StarCraft 2 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-08 11:43:51

LOGOUT.hu

A Blizzard 2007. május 19-én a Blizzard Worldwide International keretein belül bejelentette, hogy fejlesztik minden idők egyik legsikeresebb RTS-ének folytatását, a StarCraft II-t. A játék alapjaihoz nem nyúltak, a második részben is három fajjal szállhatunk harcba: a rovarszerű zerg-gel, a kolonizáló földlakó terran-nal és a hi-tech űrlény protoss-szal. Rengeteg új egység mellett régi ismerősökkel is fogunk találkozni, a történet pedig a Brood War után veszi fel a fonalat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22151) iSonic válasza CooLM@$TeR (#22150) üzenetére


iSonic
addikt

szerintem a protoss, a zerg és a terran ja és a relativitás elmélet a legOP-bb... egyébként ez a dolog is relatív, bár a relatív is lehet relatív és ha az is relatív, akkor minden relatív, kivéve ha az ami nem relatív, mert akkor szimplán relatív.. hmm...

[ Szerkesztve ]

(#22152) rt06 válasza CooLM@$TeR (#22150) üzenetére


rt06
veterán

a toss
jah, nem, a Terran

kovsol: imho nem reagalta tul, tenyleg szanalom, hogy amikor nem arrol megy a siras, hogy ki mi miatt szopott ki (szar csapattarsak, szar matchmaking, szar balance), valamelyik mindig beir valami, a te hozzaszolasodhoz hasonloan melyen szantot

[ Szerkesztve ]

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#22153) kovsol válasza CooLM@$TeR (#22150) üzenetére


kovsol
titán

látom neked nem ment el az agyadig, hogy itt az OP zás poénkodás már ezer éve, nem veszed észre amúgy, hogy te túlreagálsz mindent ? ;) az emberek közül kb mindenki poénra veszi ezt a topicot, te meg jösz és írod ide a sok okosítást

remélem erre is írsz valamit, de nem fogok rá reagálni, sőt most mondom el se fogom olvasni :N

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#22154) CooLM@$TeR válasza rt06 (#22152) üzenetére


CooLM@$TeR
tag

(#22155) iSonic válasza kovsol (#22153) üzenetére


iSonic
addikt

ne mondj ilyeneket neki, mert ez is relatív lesz és akkor már ebben a szobában is minden a relatívitásról fog szólni... :Y :Y

(#22156) kovsol válasza rt06 (#22152) üzenetére


kovsol
titán

imho, nehéz leírni a magyar rövidítést gondolom szvsz :U én nem szoktam amúgy olvasni a topicot, csak a versenyek érdekelnek, az nem igazán hogy valaki sír, vagy okoskodik

megyek aludni, mert ez uncsi, hogy folyton ugyan azon vitáztok, már szerintem vagy 3x volt vita a gg ről

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#22157) CooLM@$TeR válasza kovsol (#22153) üzenetére


CooLM@$TeR
tag

A te szinteden ez a poénkodás, TL.neten perm. bant ér, ergo ha ilyen baromi vicces vagy szerinted akkor inkább a privát fórumodon toljad ezt az országos cimboráddal, Mr Hungexpo ragebohóccal.

[ Szerkesztve ]

(#22158) sith7 válasza iSonic (#22155) üzenetére


sith7
nagyúr

ezt relatíve nem értem ... ;]

(#22159) rt06 válasza kovsol (#22156) üzenetére


rt06
veterán

ha nem erdekel, akkor mi a tokomnek ugatsz bele? hogy ki tudd kezdeni a szohasznalatom?
amig nem erezted ugy, hogy - bar mondanivalod nincs - ebbe is bele kell pofaznod, egesz normalisan ment a beszelgetes, fuggetlenul attol, hogy mas velemenyen voltak a felek
respect

[ Szerkesztve ]

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#22160) Eagl3


Eagl3
veterán

A magyar SC2 társadalom gyöngyszemére sikerült rábukkannom ma, lehet csak nekem új ez a kisfiú, de ez még iSonicnál is durvábban hisztizik. :D
[link]

(#22161) sith7


sith7
nagyúr

Ásítós smile miért nincsen ?

(#22162) CooLM@$TeR válasza Eagl3 (#22160) üzenetére


CooLM@$TeR
tag

Gugli mit talált:

[link]

"SkyMouz: (nypeti) ő a starcraft 2 Kiszel Tündéje :D"

Kiszólt a lyuk a gödörből ...

(#22163) killerjohn válasza rt06 (#22152) üzenetére


killerjohn
addikt

Tök jópofa hogy mindig jöttök a TSL GSL akármiSL statisztikákkal. Pár embernek itt akkora az arca, hogy már rögtön az alap összehasonlítás a sztárliga. Sajnos, alacsonyabb pórnép szintjén az emberek nem tudják a BO-kat, meg nem számolják a másodperceket Day9 módra, hogy vajon ha 1 gas 17 SCV 3 rax-je van, akkor én még mit tudok épp megépíteni hogy megállítsam az MMM-et és ha utána X másodpercen belül expel akkor vajon mi legyen. Sajnos a játékot játszó emberek túlnyomó része butaparaszt mint én, és bizony adódik hogy dühösek leszünk egyes "OP" dolgokra. Persze, tipikus hozzállás, hogy amikor valaki idejön anyázni egy kicsit, hogy kiengedje a gőzt, remélve hogy vagy segítséget kap, vagy csak együttérzést, akkor a semi-pro játékosok azonnal bevágják a GSL statisztikákat meghogy teamliquid fórumban ezért autoban jár. Tudjátok, ha a parlamentben valaki faszozik, azért is autoban jár - máshol kevésbé. Nem biztos hogy praktikus olyan példákkal jönni, ami a jelenlévők igen kis hányadát (3-5 ember?) érinti. Sőt, mindjárt átmegyek a szoftverfejlesztés fórumba és mindenkit elküldök a kusspofabefalhoz sarokba aki nem fejleszt szoftvert minimum 15 éve 4 nyelven. De nem vagyok meglepve, mert ott is vannak ilyen nagyarcok, meg most mondhatnám a fotós topicokat, ahol ha bedobsz egy iszonyat brutál, mindenki lefossa a bokája képet, akkor akad azonnal 4 arc, aki bemondja, hogy lehetne jobb is, és ő tudja, mert profi fotós, és aki nem abból él az már nem lehet, mert a profi fotós egy olyan fogalom ami arra vonatkozik hogy abból kell élni, mindegy hogy te vagy az évszázad felfedezettje :)

A gg témához annyit fűznék, hogy a gg egy elismerés ami nem jár automatikusan, azonban illik megadni, amennyiben az ellenfél teljesítménye azt megkívánja. Ismerek pár magyar SC arcot, és a legtöbb sík ideg ha kikap, mindegy hogyan - gg emiatt szinte kizárt, hiszen az ellenfél csak és kizárólag köcsög rohadék lehet, minimum maphack-el. Egy "normalizált" szinten (kb ez a nemzetközi átlag) a gg igenis jár a szép, elegáns játékért. Sőt akár egy "wp", mint ahogy pro szinten látjuk néha (persze Idra-nál ez erősen esélytelen...).
Adott egy sport, amiben ha az ellenfél betartja a szabályokat (esportnál ugyebár máshogy nem tehetsz, merthogy ez digitális...) de közben mégis gerinctelen módon, sportszerűtlenül nyer, akkor f*szt a s*ggébe, nemhogy gg-t.

Na megyek hátha valaki onlány és kapható egy fastest mapra :)

(#22164) Winner_hun válasza Eagl3 (#22160) üzenetére


Winner_hun
félisten

de ez még iSonicnál is durvábban hisztizik

:DDD:C

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#22165) Winner_hun válasza sith7 (#22161) üzenetére


Winner_hun
félisten


► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#22167) iSonic


iSonic
addikt

TL Open kezdődik még ezen a héten, aki kedvet kapott hozzá, az Péntektől tud regisztrálni ----[link]

Spanisihwa's Stream eléggé jó nyitásokat csinál, érdemes nézni, bár nincs olyan jó makrója, mint Idrának, vagy Losira-nak...

[ Szerkesztve ]

(#22168) killerjohn


killerjohn
addikt

Azt nem tudom, hogy hogy lehet hogy egyik nap 5 win, másik nap 3 lost? Komolyan mondom, csak 1 sört ittam tegnap :) Beer OP ;]

(#22169) killerjohn válasza iSonic (#22167) üzenetére


killerjohn
addikt

LOL mármint nem nézni, hanem versenyezni? peeeee xD

(#22170) iSonic válasza killerjohn (#22169) üzenetére


iSonic
addikt

természetesen nyugodt szívvel elindulhatsz :) ez még a kvalifikáció..

[ Szerkesztve ]

(#22171) iSonic válasza killerjohn (#22168) üzenetére


iSonic
addikt

akartam mondani, hogy ne OP-z, mert kapod a bann-t...

(#22172) Winner_hun válasza killerjohn (#22168) üzenetére


Winner_hun
félisten

[KLIKK] - mas rész:)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#22173) killerjohn válasza Winner_hun (#22172) üzenetére


killerjohn
addikt

ehh én meg a dimaga-s részt néztem nagyon. A sörös is jó :)))
btw mi volt dimaga-val? exploit? :o

(#22174) rt06 válasza killerjohn (#22163) üzenetére


rt06
veterán

humennyit irtal, egy poennak szant hozzaszolasra, de hogy ne legyen faradsagod hiabavalo, valaszolok

eloszor is, mikor elsonek irtam be a ro8 szereplo eloszlasat, pusztan erdekessegkent tettem (mindjart kifejtem), utobb pedig - mint irtam - poennak szantam, melyet valaszabol itelve CooLM@$TeR helyen kezelt, a hangulatjel hianyanak ellenere is

es hogy mit is jelent szamomra a gls st ro8 osszetetele? balance-ol semmit, mert nem lattam minden merkozest, nem ismerem elegge a jatekosokat es azt sem tudom, mikent raktak ossze a bracket-et (ezeknek mind legalabb olyan sulya van, mint a jatszott fajoknak, igy folosleges is lenne ebbol barmit levagni)
statisztikakat sem szoktam errol masolgatni, azt _Oldboy_ szokta, mely szinten erdekessegkent szolgal, de tovabbra sem (csak) a balance-rol, sokkal inkabb a jatek, a jatekosok fejlodeserol

balance-rol beszelni itt folosleges, a jelenlevok - merem allitani, kivetel nelkul, beleertve termeszetesem engem is - nincsenek olyan szinten, hogy a jatek kiegyensulyozottsaga, vagy kiegyensulyozatlansaga hatassal legyen az eredmenyukre (beleertve azt is, hogy sokan nem ismernek egy fajnal tobbet reszletesen)
az meg, hogy idejon valaki es olyan stilusban op-z, meg foleg olyan mely indoklassal, mint ahogyan az tortenni szokott, nekem nem tunik vicc kategorianak (hiaba is hazudja ezt barki), de segitsegkeresnek sem

aki segitseget akarna kerni, nem azzal jonne, hogy (hasrautesszeru pelda), jajj, imba toss a colo-val, meg a kilences range-evel, hanem mondjuk azt, hogy he sracok, hogyan lehetne egy protoss deathball-t megfogni?
ha visszaolvasol, volt is erre pelda, legutobb foccer kert segitseget 4gate ellen, s tobben probaltunk is neki tudasunkhoz merten otleteket adni, gyakorolni vele (ellene)

es a fentieknek nem az az oka, hogy pro, vagy semi pro lennek (egyszeru casual jatekos vagyok, eleg gyenge eredmenyekkel), hanem az, hogy szamomra rendkivul zavaro tud lenni, mikor valaki a sajat ostobasaga miatt hisztizik, mert ugyan sem a jatekhoz nem ert, sem a vereseget nem birja, de legalabb nagy a pofaja

azt meg nem igazan ertem, hogyan lehet egy kompetitiv jatekban a szabalyok betartasa mellett gerinctelen modon, sportszerutlenul nyerni - egyetlen lehetoseget tudok elkepzelni, ha valaki feloldja a pause-t, mast nem igazan

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#22175) rt06 válasza rt06 (#22174) üzenetére


rt06
veterán

es amit kifelejtettem, hogy mit is varok a gsl st vegetol
egyreszt felek kicsit, mert a tvt konnyen tud hosszu, elnyujtott, rendkivul unalmas allohaboruva (tank+marine+viking) valni, de en remenykedem, hogy latni fogunk ettol valo elhajlasokat, okos banshee jatekot, esetleg bc-ket (melyek sajnos elegge ritkan jelennek meg)

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#22177) killerjohn


killerjohn
addikt

jól elvagytok :)

(#22178) h.adam.92 válasza Eagl3 (#22160) üzenetére


h.adam.92
őstag

én elvileg most hétfői felvételt nézek, de ez is kész kabaré xD

(#22179) concret_hp


concret_hp
addikt

mi a sovány malac kunkori farkáért van az, hogy csak és kizárólag olyan ellenfelet kapok aki favoured ellenem? :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#22180) sith7 válasza Winner_hun (#22165) üzenetére


sith7
nagyúr

köszi, ezeket hogyan tudom menteni ?

(#22181) Winner_hun válasza sith7 (#22180) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ezt elmented aztán szemezgetsz:)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#22182) Winner_hun válasza concret_hp (#22179) üzenetére


Winner_hun
félisten

[KLIKK]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#22183) sith7 válasza Winner_hun (#22181) üzenetére


sith7
nagyúr

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#22185) iSonic


iSonic
addikt

Lehet regisztrálni a TL OPEN-re, akinek Amerikai accountja van.. jövő héten lesz ha jól tudom az EU selejtező..

(#22186) Realradical


Realradical
őstag

Kétszer kaptam ki mostanában mothership rushtól 1v1-ben. Van valakinek ötlete mi a rákot (what the crabling) tudok zerggel ellene nyomni? Kb. 3 corruptorom volt mire megérkezett, de megette őket simán + volt alattuk zealot is pár, gondolom mineral dumpként így hydrára nem is gondoltam. A lingek meg az aoe dmg miatt pusztultak mitn a szélvihar.
Infestor? Azt meg szétkapják a zealotok, mert nem lesz annyi egységem, hogy megfogjam őket, ha techelek...

[ Szerkesztve ]

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#22187) iSonic válasza Realradical (#22186) üzenetére


iSonic
addikt

mivel a mothership eléggé lassan készül, ezért általában 1 base-s taktika. Ha 1 zea, 1 sentry, 1 stalker kombót látsz a protoss bázisán és az elején a felderités során korai két gázt, akkor jöhet könnyen. Egyébként ajánlatos, mindig a 7-8ik perc körnéykére letenni az evo chamber-t és két sporát lerakni, mert azzal kivédheted a DT push-t, illetve az overseer segitségével derithetsz is. Másrészt ne sajnáld megöletni 1 overlordodat ha meglátod a stargate-t már megérte. Általában midnig próbálják jó messzire sunyiba elhelyezni a SG-et.

Elején mindig legyen két basen legalább 3-4 queen illetve, ha sokáig 1 base-t látsz indulj el hydra, ling párositásra. :) ha véletlenül jönne a MS és neked nincs hydrád, hozzál le 2-3 queen-t és tegyél le sok spine-t és spora crawler-t és a lényeg a heleld ezeket az épületeket, mert különben elvernek nagyon csúnyán..

(#22188) Realradical válasza iSonic (#22187) üzenetére


Realradical
őstag

Hmm, ez működőképesnek hangzik. Lecsekkolom majd, van vérprotoss haver majd megkérem egy 1v1-re. bár nyilván készülök rá az más de akkor is, tesztnek jó. :)

[ Szerkesztve ]

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#22189) iSonic válasza Realradical (#22188) üzenetére


iSonic
addikt

természetesen kérd meg, hogy csinálja ezt a taktikát ellened, de ha nagyon kevés untitot látsz, akkor nyugodtan mehetsz vagy fake 2 base roachra, vagy esetleg 2 base roach, ling pushra.. :)

(#22190) Alg válasza Realradical (#22186) üzenetére


Alg
veterán

Ize... ha tenyleg 1base MS akkor nem tul nagy problema...
Rengeteg gaz es ido kell hozza. Ha latod hogy egy P nem expelt ki 7-9 percnel, es alig van serege, nem tamadott semmivel, akkor ott kapasbol meg kell hogy szolaljon a veszcsengo.(DT/stargate play) Ekkor akar 2base roach push, mogotte expeles (ez egyebkent eleg eros a legtobb P taktika ellen, igaz a 6gate/blink meg a 2stargate altalaban megveri - ekkor burrow/hydra is kell) akar overlord scout.

A MS tipikusan nem jateknyero egyseg, mivel nem tul eros a sebzese, inkabb support jellemzoen blink stalker/colo melle (mass recall). Ja, es tudtommal nem AOE...

Roviden: roach, es just f@#$ing kill him

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#22191) sith7 válasza Alg (#22190) üzenetére


sith7
nagyúr

A lényeget nagyon szépen összefoglaltad :DDD

(#22192) rt06 válasza Alg (#22190) üzenetére


rt06
veterán

"Roviden: roach, es just f@#$ing kill him"

szoval erre is a mondragon build kell?

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#22193) Realradical válasza Alg (#22190) üzenetére


Realradical
őstag

Hja, nekem is tetszik akár a stratégia neve is lehetne, hogy: RJFKH ! :DDD
Majdnem minden vesztes meccsemnél ez a vége amúgy: több spying, több roach!

Btw a mothershipnek a colo szerű lövése egyszerre több linget búcsúztat szerintem. Lehet tévedek, ritkán látok ilyet. Amikor már van az régen rossz általában.
Amúgy nem a middle game-es MS-el van a bajom, coloról általában szó sincs még mikor megjelenik az early MS. Csak szigorúan a meglepetésszerű baromi gyorsan legyártott MS szívat meg. De a sok queen és néhány spore tényleg jó lehet és több bázisnál manageelhető könnyen.

[ Szerkesztve ]

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#22194) iSonic válasza Realradical (#22193) üzenetére


iSonic
addikt

MS-nek itt a leírása-> [link]

(#22195) Realradical válasza iSonic (#22194) üzenetére


Realradical
őstag

Nem írja a dög, hogy colo-szerű sebzése van-e alapból. Prismaticot ír az ha jól emlékszem a Void-é ami channelezik. Viszont biztos vagyok benne, hogy van dupla beamje (kék) aminek hasonló az animációja mint a colonak.

Du. kiderül, átmegyek MS szakiba az tuti. :)

[ Szerkesztve ]

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#22196) iSonic


iSonic
addikt

Ground Attack: 6(+1) x6
Ground DPS: 16.3(+2.7)
Air Attack: 6(+1) x6
Air DPS: 16.3(+2.7)

ottan van minden leírva, colohoz hasonló ;)

(#22198) CooLM@$TeR válasza concret_hp (#22179) üzenetére


CooLM@$TeR
tag

Feljebb akar dobni téged a rendszer, olyankor csinálja. :) Ha sokat lossolsz, akkor újra jön az "even match" felirat.

(#22199) TavariS85


TavariS85
csendes tag

Na látom itt is kialakult a vita hogy a silver ligás szerint a bronzos láma, a goldos szerint a silver és így tovább... a héten néhány magyar diamond és master ligás indult egy open tournamentben, és a masterest első körben pakolta egy német platina ligás srác, a diamondos havert meg egy goldos ellenfele... open tournament, első kör :D
Jó lenne mindenkinek felébrednie, a ladder konkrétan semmit sem számít, attól nem leszel jobb játékos hogy egy olyan rendszerben ami azt favorizálja hogy minél többet játszol annál több pontod felkerülsz masterbe, attól még ne hidd azt hogy akkor itt már te progamer lettél... Tavaly augusztusban vettem meg a játékot (akkor még diamond volt a legfelső liga, szó sem volt master meg grandmasterről) 1v1ben 5 győztes placement meccs után platinába rakott, még 3 meccset nyomtam és diamondba kerültem egyből, azóta meg néha-néha játszok pár custom 1v1-et, inkább régi bw-s ismerősökkel 2v2 3v3azgatok...akkor én most ezek szerint egy low diamond szint vagyok? Akkor hogy lehet az, hogy 2 hete mikor felkeltem, szarás után fellépek bnetre és játszottam egy 1v1et goadammal aka evillel és levertem(mielőtt valaki belekötne, nem all-ineztem, macrogame ftw)? Mikor ahogy nézem ő a hetedik a magyar ranglistán? Most akkor mégse low diamond vagyok? Jahogy ennyit ér a ladder...
Kedves master ligások, majd ha elindultatok pár tornán és letettétek a neveteket valahol, akkor fog csak az a master ligás helyezés érni valamit(feltéve ha aztán a platinások nem pakolnak az első körben), addig csak azt látni hogy több száz meccs és anyázás árán kegyelmet gyakorolt istenünk, mike morhaime felettetek és értelmet adott életeteknek. Baromi más, ha valaki 20 gameből master meg ha 200ból.. Egyik tehetség, másik pontrendszer ;)

[ Szerkesztve ]

(#22200) Alg válasza Realradical (#22193) üzenetére


Alg
veterán

Ha meglepeteskent er a MS 1 bazisrol, akkor ott a scout-ban van a hiba... mint irtam, no tamadas, no sereg, no exp -> valami van

MS rush egy rossz build, nem a MS lelovesere kell koncentralni hanem a RJFKH-re ;)

Lehet hogy 6* sebez, de egyreszt ez kettesevel megy 1-1 celpontra masreszt nincs AOE

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  StarCraft 2 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.