Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  StarCraft 2 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-08 11:43:51

LOGOUT.hu

A Blizzard 2007. május 19-én a Blizzard Worldwide International keretein belül bejelentette, hogy fejlesztik minden idők egyik legsikeresebb RTS-ének folytatását, a StarCraft II-t. A játék alapjaihoz nem nyúltak, a második részben is három fajjal szállhatunk harcba: a rovarszerű zerg-gel, a kolonizáló földlakó terran-nal és a hi-tech űrlény protoss-szal. Rengeteg új egység mellett régi ismerősökkel is fogunk találkozni, a történet pedig a Brood War után veszi fel a fonalat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23401) olbaidhun


olbaidhun
őstag

Ismeritek a mineralZ mapot? Tegnap 180éjaszakát sikerült belőle kihozni.. :DDD

7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

(#23402) 용 Bob


용 Bob
senior tag

4gate ellen mi a legjobb védekezés, terran részről? Mostanában mindig ilyet kapok tosstol és be is szívom mindíg.

MSI B350M mortar; R5 3600X; AC Liquid Freezer 240; MSI Gtx 1660ti ventus xs OC 6g ; Corsair LPX 16GB 3200@3200 / CL16; Phanteks enthoo pro m; Logitech G203 // Beyer Dynamic DT 770 Pro; Korg DS-DAC-100m

(#23403) iSonic válasza 용 Bob (#23402) üzenetére


iSonic
addikt

ha egy gázt látsz rögtön 4 gate-re gondolj, ilyenkor tegyél le egy bunker-t és menjél 3 raxra, vagy 1-1-1 banshee cloack buildre...

ha expelnél, akkor 2-3 bunker és nem jön be... jó 4 gw 6:40-re ott van :)

(#23404) killerjohn válasza iSonic (#23403) üzenetére


killerjohn
addikt

sőt, 6:10-6:20 sem kizárt

(#23405) iSonic válasza killerjohn (#23404) üzenetére


iSonic
addikt

ha nagyon kevés unitos 4 gw, mondjuk sentry nélküli, akkor 6:00 sem kizárt..

(#23406) 용 Bob válasza iSonic (#23405) üzenetére


용 Bob
senior tag

Kösszke! :R Az uccsó 4g pont, hogy sok unittal jött és sentryvel vert el. Nagyon jól használta a seregem szétválasztásához.

MSI B350M mortar; R5 3600X; AC Liquid Freezer 240; MSI Gtx 1660ti ventus xs OC 6g ; Corsair LPX 16GB 3200@3200 / CL16; Phanteks enthoo pro m; Logitech G203 // Beyer Dynamic DT 770 Pro; Korg DS-DAC-100m

(#23407) Alg


Alg
veterán

Hurrá, ZvP, imádlak...

Csinálok 6 infestort, folyamatosan gyilkolom az expjét, nem engedem kimenni 3. bázisra, közben én már 5-ön vagyok. Tech is megy, mi legyen mi legyen legyen BL. Ő gatevay+HT+archon-t tol (még mindig csak a main+naturalról). Na mondom sima ügy, 10-12 BL lejön, támadás -> fail, közben lerakott 2(3?) stargate-et és kihozott kb. 4-5 VR-t. Maradék seregével herp-derp deathball a-move win LOL. Volt még egy kis játszadozás, remaxoltam hydrával, persze storm meg upgrade hiány (meelee-t fejlesztettem) miatt esélyük nem volt, innentől pedig szépen végiggyalogolt az összes bázisomon...

Mit lehetett volna?

- Ultra: esélytelen, sok zealot+archon ellen, ráadásul levegőbe az sem lő.
- Hydra: lásd fent (manapság már szinte nem is gyártok, semmit nem ér)
- Roach: lásd ultra, és még FF+storm is bejátszik
- Muta: felejtős, archon+ht+guardian vége

Talán egyetlen esélyem sok-sok (rengeteg) baneling+infestor lehetett volna, ha sikerül átjutni a stormokon talán...

Igaz hogy 150 supply környékén kicsit akadozott a makróm, de azért 5base vs 2base-en legalább szorosabb lehetett volna kicsit...

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#23408) h.adam.92 válasza Alg (#23407) üzenetére


h.adam.92
őstag

infestorral mit csináltál? be kell foglalni az archon-okat, közben elszorsz néhány fungalt.
esetleg poénból még megpróbálhatod a HT-ket befoglalni és szépen strom-ozol ^^

én még egy ZvZ alkalmából foglaltam be az enemy infestorait, elnyomtam velük az összes fungalt gyorsan, majd ESC és elfungaloztam a sajátjaimmal is.

(#23409) Alg válasza h.adam.92 (#23408) üzenetére


Alg
veterán

Infested terrannal gyilkolásztam az expet.

Lehet azt kellett volna, igaz csak 1 vagy 2 archon volt, inkább HT ugye a feedback miatt.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#23410) föccer válasza Alg (#23409) üzenetére


föccer
nagyúr

Replay? Szívesen megnézném, igaz túl sok építő jellegű kritikát ne várj tőlem ;]

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#23411) AlyArkhon válasza föccer (#23410) üzenetére


AlyArkhon
őstag

Ma egy kis sc2 ?: + valaki team play ? aki jönne az ts re fel ott fent vagyok .

Sierra Leone sokat szenvedett népének és mindazoknak , akik hiszik , hogy a pokolban is élhetnek Angyalok. UI .: Diabló él !!

(#23412) föccer válasza AlyArkhon (#23411) üzenetére


föccer
nagyúr

Én még alszom, de tolhatunk valamit. De most tényleg papír liga szintet hozok, szóval neked kell megnyerni a meccseket :)

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#23413) Alg válasza föccer (#23410) üzenetére


Alg
veterán

[link]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#23414) föccer válasza Alg (#23413) üzenetére


föccer
nagyúr

Hát, egy hibát láttam benne. Bl-eket 0 légvégelem mellett előreküldeni kb öngyilkosság. Elég 7-8 BL-et lehozni, a maradék az lehetett volna muta/corruptor. A 8 BL már letermel annyi broodlinget, hogy blink nélkül nem tudja a P megközelíteni őket. A levegőből meg pont elég lett volna az a 4 corruptor, meg mellé a 5-7 muta. Az 5 BL árából meg is lett volna, és akkor insta win. Sanjos a Zergnek mindennél jobban figyelnie kell a sereg összeállítására, mert 1-1ben csak úgy tudja megverni a többieket ha coutereket hoz.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#23415) mcwolf79 válasza Alg (#23413) üzenetére


mcwolf79
veterán

Szerintem ezt a hibát minden Zerg elköveti legalább egyszer.
Én is voltam már úgy, hogy T ellen legyártottam kb. 8 BL-ot, hogy majd szépen legyalulom a mech-jeit. Ez mind szép lett volna,míg meg nem jelent 5 Viking :W Mire legyártottam néhány Corruptor-t segítségnek (tudom, muta jobb a Viking ellen, de azzal közel kellett volna mennem a Thor-okhoz), már késő volt. így packáz el az ember egy insta Win-t :U

Xbox Series X GT: Mcwolf79xy PSN ID: x_mcwolf_79_x

(#23416) Alg válasza mcwolf79 (#23415) üzenetére


Alg
veterán

T ellen mostanában egész jól működik nekem az a build amit MrBitter szokott a tanítványainak mutatni: speedling, infestor, korai dupla meelee+armor upgrade, ultralisk (vagy BL).

Egyedül azt a nyomorult 3tank+siege+marine push-t kellene valahogy megfogni, egyébként jó.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#23417) rt06 válasza mcwolf79 (#23415) üzenetére


rt06
veterán

raadasul nem csak a kezdok kozul
pont most volt ugye nasl finals, ott is valamelyik zerg ahtalmasat bukott azzal, hogy az osszes (10+) corruptor-jabol brood lord-ot csinalt, aztan nem tudta megvedeni azokat az ellenfel legierejevel szemben (gondolom mondanom sem kell, iszonyatos meszarlas volt)

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#23418) föccer válasza rt06 (#23417) üzenetére


föccer
nagyúr

Ja, 1v1-ben ez a legnagyobb veszélye a BL play-nek. 2v2-ben ugye már sokkal könnyebb a dolog, mert 2 ellenfél ellen sem kell sokkal több BL, hogy a földi sereget tisztességes távolba tartsák a broodlingek. A társ viszont gondoskodni tud a légvédelemről. Akár az addig harassra használt mutákat visszavonja a sereghez, akár hoz néhány egyéb unitot. Ha az ellennek túl sok légije van, akkor leget azt is csinálni, hogy egy picit több corruptorral indultok és ha lenyomtátok a légi egységeket, akkor átalakítod őket BL-re. De ez egy picit nehezebb, mert ha nincs meg a 10-11 BL, akkor könnyen ki tudják fókuszálni őket.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#23419) killerjohn válasza föccer (#23418) üzenetére


killerjohn
addikt

gyerök? :))

(#23420) whitezo88


whitezo88
nagyúr

na ma is kritikán aluli volt a játék, zea+zergling rush megszívása, cheese többszöri benyalása (bár egyet nyertünk, mert az ellen ritka noob volt ehhez is), 5/2. első meccs 8 perces volt, társ gondolta derítés nélkül korai expel...

(#23421) rt06 válasza rt06 (#23417) üzenetére


rt06
veterán

meg is van: round of 4 (elodonto), Sen vs MC, game 3
14 brood lord vs 12 void ray
Sen-nek egyetlen corruptorja sem maradt, mindet atalakitotta
melle voltak meg zergling-jei, baneling-jei, volt 3, talan 4 infestor-ja, azok hamar kaptak a feedback-et, meg 2 queen volt meg a csapatban
az utanpotlas infestorok mar hasznosabbak voltak, fungal-okkal le tudtak szednia void-okat, de addigra mar reg mindegy volt (foleg, hogy eddig egy szo sem esett MC seregenek tobbi reszebol, ami zelatok-bol, stalker-ekbol, ht-kbol, archon-okbol es 3 colo-bol allt)
ha ezt nem rontja el sen, eleg komoly eselye lett volna 3:1-re verni mc-t es igy dontobe kerulni

akkor is, es most is ugy velem, az event egyik legjobb szeriaja volt

[ Szerkesztve ]

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#23422) whitezo88


whitezo88
nagyúr

Szeretnék teamplayezni mással is aki szeretne.
(kérem az 1.be kerülést egyúttal)

Zoley 602
Bnet
Ranks

vegyetek fel aki gondolja. Realid-t jobban szeretem mert látni mit csinálunk, meg last login. Emailem a nevem alatt, itt megtalálható.

(#23423) AlyArkhon


AlyArkhon
őstag

WhiteRa & FnaticSen 2v2 :) WhiteRa tól :DDD [link]

Sierra Leone sokat szenvedett népének és mindazoknak , akik hiszik , hogy a pokolban is élhetnek Angyalok. UI .: Diabló él !!

(#23424) kovsol


kovsol
titán

előbb toltam egy 1v1 -t egy protoss gép ellen, roach rush pár linggel megtámogatva úgy nézem gép ellen még mindig hatásos :B
azt hittem már a hotkeykre se emlékszem olyan rég játszottam, de kellemesen csalódtam, csak az első három percben nyomtam a warcraftos hotkeyeket utána már ráállt a kezem az sc2 re :DDD

May the Force be with you!

(#23425) sith7


sith7
nagyúr

Amíg reggeliztem, Huk stream jét néztem, nem semmi ... a legnagyobb mikro közepén, még nekiáll nexust ledobi, probe - kat irányítani, egységeket warpolni ... sem semmi ... és még így is kikapott a zergtől ... ja, valami koreai zerg ellen játszik

[link]

(#23426) Alg


Alg
veterán

[link] Diamondos carrier+MS rusher könyörög hogy hagyjam nyerni, meg pause-ol, meg beírja hogy left the game, OMGLOL :W

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#23427) whitezo88 válasza Alg (#23426) üzenetére


whitezo88
nagyúr

ez nem liga függő, tudjuk masterben (van hogy gmben) milyen gyerekesek a játékosok. attól hogy egész nap játszik és skilles valaki, még lehet agyilag nulla.

(#23428) rt06 válasza whitezo88 (#23422) üzenetére


rt06
veterán

bekerultel

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#23429) olta válasza Alg (#23426) üzenetére


olta
aktív tag

Megneztem, ez a jateka alapjan ~ bronze eleje/silver kozepe a szintje

[ Szerkesztve ]

(#23430) Alg


Alg
veterán

Hmm...
Találós kérdés, ki nyeri a csatát:

ZvP
Z: 140 supply, 9 infestor (max vagy közel max energiával, FG fejlesztéssel, NP nincs), 76 ling (2/2 fejlesztéssel)

P: 168 supply, 9 sentry, 3 colo, 34 stalker, 5 zealot, 0/0/0 fejlesztés, sentry-k max energián, blink is van.

Szerk: army supply 115 vs 68 a P javára

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#23431) rt06 válasza Alg (#23430) üzenetére


rt06
veterán

a toss ha nem kezeli az egysegeit felelmetesen rosszul es/vagy nem kapod varatlanul hatba
np hianyaban a colo alatt olvadnak a linged, a 34 stalker meg illene, hogy elbanjon a 9 infestorral

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#23432) Alg válasza rt06 (#23431) üzenetére


Alg
veterán

És ha beleszámolod a kb. 60 infested terrant amit először a colo-k lábához dobáltam? ;]

Nem kezelte félelmetesen rosszul, csak egy kicsit. Először kifókuszáltam a colo-kat az IT-nal, és csak utána jöttem a lingekkel. Ott rontotta el, hogy az IT-k elől egyszerűen el kellett volna menekülnie, és az öngyilkossági hullám után visszajönni. (61 vs 35 army supply maradt a csata után a Z javára)

Ez az IT egy iszonyat nagy spell, BL-ok elé is bedobál az ember 8-10 infestornyi strandlabdát+ a lingek alul és nem sok minden állítja meg... nexus-okat is pillanatok alatt szedik le. És akkor még dropot nem is csináltam, egy overlordba 4(!) infestor fér.

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#23433) rt06 válasza Alg (#23407) üzenetére


rt06
veterán

ezt a meccset a 22-23. percben megnyerhetted volna, ha a 4. es 5. base helyett par egyseget hozol es/vagy hasznalod az infestorokat (de lehet meg azok mellett is)
a fo problema az volt, hogy a 13 brrod lord-ot bekuldted az ellen natural-jara meghalni
ha ekkor viszel par corruptor-t (nem kellett volna sok, csak 4-5 draba, ami nagyjabol ki is jott volna a bazisodon maradt ket bl arabol es a nyersanyagtartalekodbol), es/vagy viszed a jobb felso bazison piheno 5 infestort (amik kozel max energian voltak), akkor nem csak a void ray-eket, de az esetleges blink stalker-eket is hatastalanitani tudtad volna
(esetleg ha a 3-4 perccel kesobb legyartott hydra-kat is megvarod, az infestor-ok sem kellettek volna)

ez utan kb lejtmenetben voltal, mert a tamadast megelozoen elvesztettel egy exp-et (amit aztan nem is potoltal), a main-t addigra teljesen kitermelted (a natural-t is majdnem, osszesen kb 1000 mineral maradt), a 4-es, 5-os bazisod pedig rendkivul lassan inditottad be es elegge alacsonyan szaturalt volt (egesz a jatek vegeig)
mindekozben a toss 3 bazisra elkeszult es dobott egybol egy negyediket (mindketto tulszaturaltan)
az army supply-od is vegig alacsonyabb volt (raadasul jobban is kezelte oket), igy nem csoda az a-move-win LOL

talan az jelenthetett volna nemi eselyt meg, ha hydra remax utan (bar addigra a toss is kozel max-on volt) nem csak a 3 tucat hydrat viszed, hanem mindent, amid van (44 hydra, 3 bl, 4 infestor, 30 zergling) - ugy gondolom, hogy jo mikroval (inkabb meseszeru mikroval) a 20 army supply hatrany ellenere is megnyerhetted volna azt a csatat, amiben amugy elbuktal 30+ hydrat, s cserebe mindossze 1 void-ot, 1 stalker-t es egy tucat zelot-ot oltel meg

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#23434) rt06 válasza Alg (#23432) üzenetére


rt06
veterán

"Ott rontotta el, hogy az IT-k elől egyszerűen el kellett volna menekülnie, és az öngyilkossági hullám után visszajönni."

pontosan ezt akartam irni (csak ugy, hogy ha eleg hulye hozza, hogy megvarja, amig kikelnek , az nalam kimeriti a felelmetesen rosszul kezelest)

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#23435) rt06 válasza rt06 (#23433) üzenetére


rt06
veterán

meg talan annyit, hogy az elso 15 percben mindketten 2base voltatok (hiaba raktad le a harmadikat, az meg csak a sajat arat hozta vissza akkor), s a jobb szaturacionak koszonhetoen a toss income-ja vegig magasabb volt
valoszinuleg ezert volt hibas az a kovetkeztetesed a 18 percben, hogy bemesz brood lord-dal es gg

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#23436) Alg válasza rt06 (#23435) üzenetére


Alg
veterán

:R

Az említett infested terranos meccsen már jobban figyeltem, ment 5-6 corruptor is velük, meg infestor.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#23437) whitezo88


whitezo88
nagyúr

vki teamplay? cél a papírliga ;]

(#23438) CurrentValue válasza whitezo88 (#23437) üzenetére


CurrentValue
tag

én jövök

(#23439) whitezo88 válasza CurrentValue (#23438) üzenetére


whitezo88
nagyúr

most barátommal toljuk, de vegyél fel addig is :)

(#23440) 용 Bob


용 Bob
senior tag

Teamplay engem is érdekelne, ha valakinek van kedve.

MSI B350M mortar; R5 3600X; AC Liquid Freezer 240; MSI Gtx 1660ti ventus xs OC 6g ; Corsair LPX 16GB 3200@3200 / CL16; Phanteks enthoo pro m; Logitech G203 // Beyer Dynamic DT 770 Pro; Korg DS-DAC-100m

(#23441) Carasc0


Carasc0
őstag

Üdvözlet minden kedves SCII rajongnak és játékosoknak!

A felöl érdeklődök, miszerint megoldható-e hogy Skirmish mapokon úgy játszhassak, hogy a Campaign-ban található összes Unique egységek és épületek is rendelkezésre állnak? (Terran)

Map Editorban több órát próbálgattam. Tapasztalataim szerint minden ott van, de aktiválni őket nem nagyon tudtam. Hátha van hozzá valami kosság!

Előre is köszönöm! :R

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#23442) föccer válasza Carasc0 (#23441) üzenetére


föccer
nagyúr

Visszakérdezek:

Mik azok a Skirmish mapok? :B

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#23443) mcwolf79 válasza föccer (#23442) üzenetére


mcwolf79
veterán

Gondolom a Versus A.I.-ra gondolt.

Xbox Series X GT: Mcwolf79xy PSN ID: x_mcwolf_79_x

(#23444) Carasc0 válasza föccer (#23442) üzenetére


Carasc0
őstag

Üdvözlet!

Ohh bocsánat, nem vagyok nagy gamer! :B

Skirmish mode akart lenni! :U

Tehát van a problémára megoldás? :U

[ Szerkesztve ]

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#23445) rt06 válasza Carasc0 (#23444) üzenetére


rt06
veterán

Hi!

van, map editorral olyan palyat raksz osze, amilyet szeretnel, akar uj eygsegeket is keszithetsz, viszont ehhez segitseget talalni szerintem eleg nehez lesz (ha probalgattad az editort, gondolom lattad, hogy minimalis help van hozza)

esetleg az sc2mapster oldalon nezz szet (magyarul sajnos nem tudok semmit, ahol lenne info)

Udv: VladimirR

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#23446) AlyArkhon


AlyArkhon
őstag

Idra vs TT1 [IEM American Grand FInals ]

Sierra Leone sokat szenvedett népének és mindazoknak , akik hiszik , hogy a pokolban is élhetnek Angyalok. UI .: Diabló él !!

(#23447) AlyArkhon


AlyArkhon
őstag

Jó reggelt . Valaki game ebéd után ?

Sierra Leone sokat szenvedett népének és mindazoknak , akik hiszik , hogy a pokolban is élhetnek Angyalok. UI .: Diabló él !!

(#23448) Winner_hun válasza AlyArkhon (#23447) üzenetére


Winner_hun
félisten

Kipróbáltam kicsit agresszívabb játékstílust, 5 win lett is belőle. Meg közben egy loss de azt nagyon csúnyán benéztem, nem is tudom mit akartam..

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#23449) AlyArkhon válasza Winner_hun (#23448) üzenetére


AlyArkhon
őstag

Tolunk pár kanyart ? :DDD

Sierra Leone sokat szenvedett népének és mindazoknak , akik hiszik , hogy a pokolban is élhetnek Angyalok. UI .: Diabló él !!

(#23450) killerjohn válasza Winner_hun (#23448) üzenetére


killerjohn
addikt

és elmondod hogy mi az?

juteszembe: holnap van valakinek kedve olyat játszani, hogy egy game-ben egymás ellen teszteljünk a toss deatdhball microt? deadthball vs deathball:
blink-el, vagy anélkül, colot microzva, vagy csak attack move
zea, stalker arány sweepspot keresése
stb stb stb

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  StarCraft 2 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.