Hirdetés

2024. május 23., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  StarCraft 2 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-08 11:43:51

LOGOUT.hu

A Blizzard 2007. május 19-én a Blizzard Worldwide International keretein belül bejelentette, hogy fejlesztik minden idők egyik legsikeresebb RTS-ének folytatását, a StarCraft II-t. A játék alapjaihoz nem nyúltak, a második részben is három fajjal szállhatunk harcba: a rovarszerű zerg-gel, a kolonizáló földlakó terran-nal és a hi-tech űrlény protoss-szal. Rengeteg új egység mellett régi ismerősökkel is fogunk találkozni, a történet pedig a Brood War után veszi fel a fonalat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23351) Alg válasza rt06 (#23349) üzenetére


Alg
veterán

Ez a tapasztalatom, bármilyen segítséget szívesen fogadok... :U

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#23352) rt06 válasza Alg (#23351) üzenetére


rt06
veterán

expo problema: mehetsz mondjuk airclose fele, s mivel neked - mint zerg - van a leginkabb mozgekony sereged, megfelelo derites mellett meg is fogod tudni azt vedeni

a masik problemad pedig innen nezve ugy tunik, hogy a derites hianyabol adodik, mert a harom faj kozul pont a zerg az, aki egyik pillanatrol a masikra hatalmas sereget tud eloallitani, a masik ket fajnal (foleg a t-nel) ez hosszabb idobe tellik

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#23353) Alg válasza rt06 (#23352) üzenetére


Alg
veterán

gyik pillanatrol a masikra hatalmas sereget tud eloallitani,

Épp ez a gond close-nál, mert ez egyik pillanatról a harmadikra változik, csak közben a 2. pillanatban odaér a támadó sereg... (és még ki is expel a közeli 3. bázisra, főleg ha T-ról van szó)

Nem azt mondom, hogy nyerhetetlen, de jóval nehezebb felállás a Z-nek mint a másik két fajnak - persze lehetne mondani hogy a cross-map meg a zergnek könnyebb, mert "szabadon" expelhet, de ez inkább szükség, mint előny.

És ebben kb. minden Z egyetért, és itt nem IdrA-ra meg Destiny-re gondolok, az ilyeneket még Sheth is csak egy "well, close positions, what can you do?"- val intézi el. Nnem véletlenül vették ki a close spawn lehetőséget minden komolyabb versenyen.

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#23354) rt06 válasza Alg (#23353) üzenetére


rt06
veterán

felreertettel

Épp ez a gond close-nál, mert ez egyik pillanatról a harmadikra változik, csak közben a 2. pillanatban odaér a támadó sereg... (és még ki is expel a közeli 3. bázisra, főleg ha T-ról van szó)

eppen azt irtam, hogy sem a terran, sem a protoss nem tud fel perc alatt legyartani nagy szamu sereget (az a zerg), eppen ezert, ha meglepetesszeruen ott terem az expodon egy akkora sereggel, amit nem tudsz megfogni, az valoszinuleg a derites hianya miatt van (ugyanis abbol, hogy nem tud gyorsan nagy segeret termelni, magaval vonja, hogy tobb idod lett volna felderiteni azt, hogy egysegeket halmoz fel a bazisan)

igen, tudom, a derites zerg-gel nagy mumus, mindig jonnek az ervek, hogy "de a toss-nak ott a lathatatlan felderito", viszont ahhoz kulon tech ag kell (ami pl templar jateknal egy epulet csak erre), meg hogy "a terran meg barhova bescan-el, ingyen", viszont az egyreszt meg nyersanyagkiesessel jar, masreszt ha ellotted, nem tudod korrigalni a poziciot
ezekhez kepest tokeletes alternativat tud nyujtani az overlord, ne adj isten az overseer+changeling kombo, akar overlord bealdozasaval is

az a baj a legtobb zerg jatekaval, hogy nem latnak a 6pool es a 4base macrogame (a.k.a. 300+ supply) kozott atmenetet (sot, leginkabb csak ez utobbit tartjak elfogadhatonak), es ennek megfeleloen nem is hajlandoak ilyen modon megprobalni jatszani, inkabb csak egy "well, close positions, what can you do?"- val intézi el

[ Szerkesztve ]

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#23355) Alg válasza rt06 (#23354) üzenetére


Alg
veterán

Ezt is írtam:

Ha meg annyi sereget tartok, hogy meg tudjam védeni magam, lemaradok gazdaságilag.

Általában figyelemmel kísérem az ellen seregének összetételét, nagyságát - de hát az a fránya lárva ugyebár...

az a baj a legtobb zerg jatekaval, hogy nem latnak a 6pool es a 4base macrogame (a.k.a. 300+ supply) kozott atmenetet

Ez valószínűleg azért van, mert egy ésszel játszó P, de főleg T gyakorlatilag beüthetetlen nagy gazdasági előny vagy tier3 egységek nélkül - P ellen még talán van egy kis "ablak" egy burrow +1 roach, vagy creep/nydus + hydra push-ra mikor a gateway/robo váltást csinálja, de ezt sem egyszerű elkapni, inkább csak FFE esetén sikerült nekem eddig.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#23356) rt06 válasza Alg (#23355) üzenetére


rt06
veterán

"Ha meg annyi sereget tartok, hogy meg tudjam védeni magam, lemaradok gazdaságilag.

Általában figyelemmel kísérem az ellen seregének összetételét, nagyságát - de hát az a fránya lárva ugyebár..."

tehat figyelemmel kisered ugyan, hogy az ellenfelnek mennyi serege van, megsem tartasz magadnak sem sereget, sem larvat? 100 supply-ig csak drone-olsz, vagy hogy?

a masikra meg: max vs max beuthetetlen, nem szabad hagyni, hogy osszeszedje az ellenfel a szukseges deathball-t, amire vannak remek egysegeid (ugymint muta, bane+ovi, vagy akar kimozdulaskor egy kisebb ling counter a parasztok koze), amikkel sulyos karokat okozhatsz a gazdasagaban

a close position-t amugy nem azert vettek ki a bajnoksagokbol, mert imba, hanem mert a kozvetites miatt senki nem orulne, ha 5-10 perces merkozesek lennenek

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#23357) föccer


föccer
nagyúr

Killercsákó, Fekete Péter: Köszi a meccseket, jók voltak. :R

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#23358) rt06


rt06
veterán

tolja valaki ptr-en?

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#23359) zuzu000 válasza rt06 (#23358) üzenetére


zuzu000
őstag

Azmi ?

(#23360) rt06 válasza zuzu000 (#23359) üzenetére


rt06
veterán

public test region, ahol a kovetkezo patch (jelenleg az 1.3.5) van ervenyben
sajnos amennyire tudom, csak NA (north america) account-tal rendelkezo jatekosok tudnak belepni

azert erdekelne, mert ha dobna valaki egy-egy replay-t az uj palyakrol, azt hipp-hopp fel lehetne tolni az eu szerverre is (igaz csak custom jatekokhoz, de a semminel tobb)

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#23361) Alg válasza rt06 (#23360) üzenetére


Alg
veterán

[link]

térkép alapján lehet szűrni test mapekre is

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#23362) rt06 válasza Alg (#23361) üzenetére


rt06
veterán

kosz
bar itt nem tudok meggyozodni rola, hogy az aktualis verzioval van-e dolgom, de mar ez is sokat segit

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#23363) killerjohn válasza föccer (#23357) üzenetére


killerjohn
addikt

yepp, én is köszi!

de azért a diamondon megütköztem egy kicsit :)

[ Szerkesztve ]

(#23364) föccer válasza killerjohn (#23363) üzenetére


föccer
nagyúr

Azt hallottam ;]

Egyébként visszanéztem a rep-et. A HT-k valami brutális pusztítást vittek véghez a dupla MMM-be.

Alg: Köszi a linket, lehet megnézek én is 1-2 mappát.

üdv föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#23365) killerjohn válasza föccer (#23364) üzenetére


killerjohn
addikt

melyik meccsre gondolsz?

(#23366) föccer válasza killerjohn (#23365) üzenetére


föccer
nagyúr

Az első 2v2-ről a két terran ellen.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#23367) killerjohn válasza föccer (#23366) üzenetére


killerjohn
addikt

ja, igen, az jó volt :) sajnos picit későn jöttek le...

szerk: teamplay?

[ Szerkesztve ]

(#23368) killerjohn válasza killerjohn (#23367) üzenetére


killerjohn
addikt

mind1, már nyomunk egyet WiLDflash-el, aztán jönnek a gyerekek fürdeni :)

(#23369) Winner_hun válasza föccer (#23366) üzenetére


Winner_hun
félisten

gogogo?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#23370) Ghoosty válasza rt06 (#23318) üzenetére


Ghoosty
őstag

Tényleg elefánt hang, de amikor tegnap beletekergetve végighallgattam, csak nagy dübörgés volt, mintha elefántok meneteltek volna. Így viccesnek találtam az elefántot. Szerintem nagyobbat ütött volna a poén, ha nincsenek is benne elefántok.

(#23371) Alg


Alg
veterán

Destiny koreai ladderen, placement után, jelenleg plat no.1 helyen

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#23372) rt06 válasza Alg (#23361) üzenetére


rt06
veterán

sikerult az itt lathato 4 db 1v1-es palyat kinyerni
kerdesem lenne, hogy szerintetek a blizz nagyon megharagszik ram, ha ezeket feltoltom az eu szerverre?

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#23373) Winner_hun válasza rt06 (#23372) üzenetére


Winner_hun
félisten

Feltöltöd és kiderül. Legrosszabb esetben kereshetsz másik termékkulcsot:P

2v2?

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#23374) rt06 válasza Winner_hun (#23373) üzenetére


rt06
veterán

tudod, mit? atdobom messengeren, te majd feltoltod, es keresgelhetsz te ;p

szerk.: kozben nezem, hogy mas mar megelozott, "PTR1v1Test"-re keresve megtalalhatoak a palyak

[ Szerkesztve ]

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#23375) Winner_hun válasza rt06 (#23374) üzenetére


Winner_hun
félisten

Valószínű a CE változatot csak úgy el akarom hazárdírozni..:)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#23376) killerjohn válasza Winner_hun (#23375) üzenetére


killerjohn
addikt

az éles kockáztatás, ne félj, nem lesz semmi baj! ;)

btw köszi a mai meccselést!

(#23377) DarthPeeter


DarthPeeter
aktív tag

Mi van itt ma kérem, ilyenkor már mindenki alszik? :Y Senki nem akar kockulni?

(#23378) föccer válasza DarthPeeter (#23377) üzenetére


föccer
nagyúr

Tudod, van élet a Starcrafton túl is :)

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#23379) Winner_hun válasza föccer (#23378) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nem tudja:P

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#23380) DarthPeeter


DarthPeeter
aktív tag

Na mondják ezt az 1000 winesek ;] Egyébként kb 6-7 meccset játszottam ma, főleg délelőtt, szóval azt sem mondhatjátok hogy éjjel-nappal ezt tolom :P ( sok más játék is van a gépemen még ) :DDD

(#23381) föccer válasza DarthPeeter (#23380) üzenetére


föccer
nagyúr

Kikérem magamnak a gyanúsítgatást. 543 liga győzelmem van. Meg mellette 503 Custom game és 829 coop vs a.i. győzelem. De ezek nem számítanak, mert átlagban 6-7 percesek voltak :)

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#23382) Winner_hun válasza föccer (#23381) üzenetére


Winner_hun
félisten

Meg a beta-s időszak...:P

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#23383) DarthPeeter válasza föccer (#23381) üzenetére


DarthPeeter
aktív tag

503 Custom + 829 cvp? :Y Na akkor ki is a kocka? ;] :DDD

[ Szerkesztve ]

(#23384) föccer válasza DarthPeeter (#23383) üzenetére


föccer
nagyúr

Régi szép idők ;]

Szerinted hogyan lett 4255 acsi pontom? Vettem az ecserin? :D

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#23385) DarthPeeter válasza föccer (#23384) üzenetére


DarthPeeter
aktív tag

Ja, tudom, hogy te nagy ponthajhász hírében állsz! De majd most, hogy lesz aki lekössön napi 24 órából 28-ra meg fog változni a helyzet, hehehe :D

(#23386) rt06 válasza DarthPeeter (#23385) üzenetére


rt06
veterán

majd kell kesziteni achievement-eket, pl.:

rush distance: 5 mp-en belul erj oda a lakas barmely pontjarol a siro gyermekhez
penetrate the wall-in: tanulj meg kozlekedni a gyerekbiztos lakasban
won't be denied: aludj egyhuzamban 4 orat
bag it 1: cserelj 45 mp alatt pelenkat
bag it 2: cserelj 30 mp alatt pelenkat
bag it 3: cserelj 30 mp alatt pelenkat...fel kezzel
silent templar: csitisd el a siro gyermeket 1 percen belul

es hasonlok

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#23387) föccer válasza rt06 (#23386) üzenetére


föccer
nagyúr

:DDD

Ez jó lett. Be is rakom kispapa blogba :)

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#23388) DarthPeeter válasza rt06 (#23386) üzenetére


DarthPeeter
aktív tag

Hát ez marhajóóó :DD Én még 5-6 évig nem szeretnék ilyen achievmenteket szerezni :DDD

(#23389) rt06 válasza föccer (#23387) üzenetére


rt06
veterán

jah, megegy (bar ez majd leghamarabb a kovetkezo season-ban lesz esedekes):

imbalanced: kapj el repteben legalabb 3 poharat, vazat, cserepet, amit a gyermeked vert le (vagy rantott le az abrosszal) a lakasban

coop vs baby / silent night: paroddal felvaltva felugyeljetek a gyermeket az ejszaka (este tiztol reggel hatig) folyaman, ugy, hogy fel percnel hosszabb ideig egyeszer se hangoskodjon
coop vs baby / need supply: a gyermeket tartva fejezd be a bebikajat elokesziteset, mig parod elrohan valami surgos teendo miatt (ajtot nyitni, wc-re, egyeb halaszthatatlan ok miatt)

[ Szerkesztve ]

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#23390) föccer válasza rt06 (#23389) üzenetére


föccer
nagyúr

Hot Run: 15 perc alatt pótold az elfogyott pelenkát :D

ON: White-Ra az Orosz szerveren: [link]

üdv, föccer

[ Szerkesztve ]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#23391) rt06 válasza föccer (#23390) üzenetére


rt06
veterán

szerintem kezdd el gyujteni ezeket, hatha jonnek mastol is otletek

dropship expert: erj be idoben (meg a warp-in megkezdese elott) a korhazba

[ Szerkesztve ]

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#23392) föccer válasza rt06 (#23391) üzenetére


föccer
nagyúr

A hosszabbakra most nincs erőm kijavítani: [link]

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#23393) killerjohn válasza föccer (#23378) üzenetére


killerjohn
addikt

megindult a szülés? :DDD

(#23394) killerjohn válasza rt06 (#23386) üzenetére


killerjohn
addikt

:DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD

(#23395) föccer válasza killerjohn (#23393) üzenetére


föccer
nagyúr

Még éppen nem. De nem csodálkoznék rajta, hogy ha még az éjszaka elindulna :)

Whitra-t most 3x is elpicsázták :(

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#23396) killerjohn válasza föccer (#23395) üzenetére


killerjohn
addikt

az pont akkor indul, amikor még számítasz rá, vagy már meguntad a várakozást, és épp feladod hogy ébren izgulsz egész éjjel. Na PONT akkor indul meg a szülés :)

Első fiamnál: már este 10-kor majd elájultam az álmosságtól, de mondom fent maradok éjfélig, hátha beindul a buli. Erre semmi, lefeküdtem, fél 1 körül el is ájultam. 00:45-kor ébresztő, indulás a kórházba. Kb a nevemet tudtam, meg hogy taxit kell hívni.
Második fiam: már feladtuk napok óta a várakozást, erre reggel szépen megreggelizünk, minden szuper, indul a nap, 11-kor indul a fájás, délután 4-re már kint is volt :) Picit egyszerűbb volt, mint első fiamnál :DDD

(#23397) AlyArkhon


AlyArkhon
őstag

7 re itthon vagyok, DarthPeter Oxox tolhatnánk pár meccset . :R

Sierra Leone sokat szenvedett népének és mindazoknak , akik hiszik , hogy a pokolban is élhetnek Angyalok. UI .: Diabló él !!

(#23398) kovsol válasza AlyArkhon (#23397) üzenetére


kovsol
titán

itt csak én járok office time -ban melózni ? :B
privátban dobjatok majd TS címet ahol mostanában játszotok, most már kezd hiányozni a game, lehet megint bele vetem magam

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#23399) AlyArkhon válasza kovsol (#23398) üzenetére


AlyArkhon
őstag

PÜ ment . :DDD

Sierra Leone sokat szenvedett népének és mindazoknak , akik hiszik , hogy a pokolban is élhetnek Angyalok. UI .: Diabló él !!

(#23400) iSonic válasza kovsol (#23398) üzenetére


iSonic
addikt

hiányzik a game? :D ne kamuzz.. már ingered van játszani... ami jó azt nem lehet megunni :P

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  StarCraft 2 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.