Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  StarCraft 2 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-08 11:43:51

LOGOUT.hu

A Blizzard 2007. május 19-én a Blizzard Worldwide International keretein belül bejelentette, hogy fejlesztik minden idők egyik legsikeresebb RTS-ének folytatását, a StarCraft II-t. A játék alapjaihoz nem nyúltak, a második részben is három fajjal szállhatunk harcba: a rovarszerű zerg-gel, a kolonizáló földlakó terran-nal és a hi-tech űrlény protoss-szal. Rengeteg új egység mellett régi ismerősökkel is fogunk találkozni, a történet pedig a Brood War után veszi fel a fonalat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22101) Realradical válasza Ghoosty (#22099) üzenetére


Realradical
őstag

Infestor+corruptor is jó lehet ellene.

@Föccer
Mondjuk ha én meglátok egy phoenixet is azonnal corruptort nyomok. Mutát ledaráljak, hydra meg felkapható. Sok más opció zerggel nincs ellene.

[ Szerkesztve ]

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#22102) föccer válasza Realradical (#22101) üzenetére


föccer
nagyúr

Valamiért akkor úgy döntöttem, hogy hydra. Meg ne kérdezd, hogy miért. A corruptor meg marha szép, meg marha jó, de nagyon drága egység. 150/100. Egyébként szeretem őket. Főleg, ha látom, hogy fel lehet menni BL felé, akkor hozom is őket szép számmal ;]

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#22103) _OldBoy_


_OldBoy_
tag

Day9 MLG osszefoglalo, 18:30-tol erdemes nezni, 10 percig rohog az Idra GG-n meg elemzi a reakciokat

---> http://silver2master.com/ <--- OldBoy #863

(#22104) kovsol válasza _OldBoy_ (#22103) üzenetére


kovsol
titán

nem láttam a mérkőzést, de most jót röhögtem én is :DD

May the Force be with you!

(#22105) CooLM@$TeR válasza föccer (#22100) üzenetére


CooLM@$TeR
tag

Épp ma játszottam egy 4v4 randomot, ahol mass phoenix és mutát toltunk 4 zerg ellen. Hydra+infestor kombó kb. egy pillanat alatt bedarált, de azért nyertük a meccset. Dupla expeltem szigetre és 4 SG carrier. :D Még a kupac trágya is hatékony lehet, ha tényleg elég nagy a kupac.

[ Szerkesztve ]

(#22106) h.adam.92 válasza _OldBoy_ (#22103) üzenetére


h.adam.92
őstag

hát ez rohadt nagy, akkor ennek a végét kaptam el tegnap hajnali fél4kor tl-en, mikor még élő volt a stream... :DDD

(#22107) h.adam.92


h.adam.92
őstag

esküszöm, majdnem bef*stam mikor végignéztem... xDDD
udvarlás egy kis starcraftos rásegítéssel :DDD
link

[ Szerkesztve ]

(#22108) rt06 válasza h.adam.92 (#22107) üzenetére


rt06
veterán

you got a good two rax build going on there ^^

meg a dt tatoo is kesz

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#22109) Alg válasza rt06 (#22108) üzenetére


Alg
veterán

I'm gonna baneling bust you face... i mean base :DDD

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#22110) rt06 válasza Alg (#22109) üzenetére


rt06
veterán

azert sixpool-bol baneling bust az erdekes

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#22111) CooLM@$TeR


CooLM@$TeR
tag

link

Grubby stream és Breach (magyar ladder első) az ellenfél. :D

(#22112) h.adam.92 válasza CooLM@$TeR (#22111) üzenetére


h.adam.92
őstag

jé most az egyszer nem úgy volt, ahogy a nagykönyvben meg van írva, hogy a toss csak egyszer mozdul ki, de akkor nyer.
jó meccs volt.

(#22113) CooLM@$TeR válasza h.adam.92 (#22112) üzenetére


CooLM@$TeR
tag

A chaten mindenki opzza a terrant, de simán elcseszte Grubby, egyrészt ff-elte a zealotjait, akik még majdnem a 20. percben is charge nélkül voltak, és az össz légre sebző egysége pár phoenix volt, akiket a csata elején kapásból lelövetett és utána a vikingek szabadon leszedték a colokat.

Persze szép volt Breachtől, jól csinálta.

(#22114) h.adam.92 válasza CooLM@$TeR (#22113) üzenetére


h.adam.92
őstag

a T-k a Z-t OP-zák
a Z-k a P-t

a P-kről nem tok nyilatkozni ^^
de erre csak azt tudom mondani, hogy ha nem tetszik valami, akkor nyugodtan lehet fajt váltani...

(#22115) killerjohn


killerjohn
addikt

fasza, 3 loss 1v1-ben egymás után. megint nem lesz kedvem fél évig 1v1-ezni.
*sdf*s d*fs *df *sdf* baszták az agyam... holnaptól team megint, aztán majd az sfsf*sf*sd*f s*df bassza fel az agyam 4 hónap múlva, aztán megint 1v1-ezek...

(#22116) CooLM@$TeR válasza h.adam.92 (#22114) üzenetére


CooLM@$TeR
tag

P-k a T-t, mint Grubby chaten is látható volt.

Ez a kő, papir, olló effektus megvolt BW-ben is, akkor is igy nézett ki:

T>P>Z>T

(#22117) oxox válasza killerjohn (#22115) üzenetére


oxox
addikt

allitsd kicsit elorebb a bioritmusod :) , es akkor tudunk estenkent jatszani (Alyral akar 3v3-ban is)

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#22118) killerjohn válasza oxox (#22117) üzenetére


killerjohn
addikt

nem bioritmus kérdése. az este a házas életé. nap közben annyit tudok lenni amennyit nem szégyellek-de akkor meg ti dolgoztok.

(#22119) _OldBoy_


_OldBoy_
tag

Az OP-ozásról röviden - ahogy írtátok is, a játékosok kb így látják - miközben a legfrissebb (májusi adatokkal bővített) helyzet ez.

Azt lehet látni, hogy a zerg metagame már bőven túlvan a deathball-on, sőt most protossnál van labda hogy lépjen valamit.

Race winrate maj/11 - T 51.4% Z 50.5% P 47.7% - azért ezek már igen kis különbségek - pláne a januári állapothoz képest.

---> http://silver2master.com/ <--- OldBoy #863

(#22120) rt06 válasza _OldBoy_ (#22119) üzenetére


rt06
veterán

erre megint csak ezt tudom mondani

[ Szerkesztve ]

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#22121) oxox válasza killerjohn (#22118) üzenetére


oxox
addikt

micsoda? , ma is fent voltam reggel 6-tol, es nem volt fent senki :)
de legalabb volt egy jo randomom 2v2 2x7 poolt toltunk, ket terran ellen, majd a proxy hacth+bling+ a tars roachai nem hagytak a masodik terrant ervenyesulni...igaz kovetkezo patynal is ugyanezt az ellenfelet kaptam, es az akkori tarsam hypernoob volt....kozos helyen voltunk (TP ellen TZ), erre ahelyett, hogy segitett volna falat epiteni, a mineraljat zarta :W ....kesobb is igazi idiota volt...vegig is neztem ahogy szetkapjak :D

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#22122) AlyArkhon válasza killerjohn (#22118) üzenetére


AlyArkhon
őstag

Hogy is van ez ? :DDD Én szinte egész nap vagyok , 23:00-kb7:00 kivételével ( aludnom azért nekem is kell ) de igazából alig látok fent embert délutánig ..

Vegyél fel friendsnek gameben PÜ ben megy a címem .

Sierra Leone sokat szenvedett népének és mindazoknak , akik hiszik , hogy a pokolban is élhetnek Angyalok. UI .: Diabló él !!

(#22123) oxox válasza AlyArkhon (#22122) üzenetére


oxox
addikt

mondom en...alakul az a 3v3 :D

vegre valahara sikerult a kertimunkanak egy reszet lezarnom (9m hosszu 15cm mely 1cm-szeles dilettacios csikbol kellett 3-4cm-eset csinalnom...3napig vestem azt a sz...rt), ugyhogy remelhetoleg este mar leszek :)

[ Szerkesztve ]

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#22124) rt06 válasza h.adam.92 (#22112) üzenetére


rt06
veterán

szegeny toss annyira op, hogy gsl supertornan a 16-ba bejutott egyetlen toss is csak epphogy bekerult a 8-ba

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#22125) rt06 válasza rt06 (#22124) üzenetére


rt06
veterán

a legjobb nyolcban 7 terran, 1 toss

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#22126) oxox válasza rt06 (#22125) üzenetére


oxox
addikt

hajra toss!!!!!! :))

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#22127) AlyArkhon


AlyArkhon
őstag

[when cheese fail ] : :DDD
Pálya Scrap Station . Megyek scoutolok , látom jönnek velem szemben az scv-k , + röpül felém a CC . Vissza gyártani bázist zárni stb.CC megérkezik leszáll várom az átalakulást erre írja a gyerek hogy elbaszta :) Planetary Fortresst akart de nem épített barakkot . :) :R

[ Szerkesztve ]

Sierra Leone sokat szenvedett népének és mindazoknak , akik hiszik , hogy a pokolban is élhetnek Angyalok. UI .: Diabló él !!

(#22128) rt06 válasza AlyArkhon (#22127) üzenetére


rt06
veterán

nem is kell hozza
a pf elofeltetele az engeenering bay

[ Szerkesztve ]

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#22129) iSonic válasza AlyArkhon (#22127) üzenetére


iSonic
addikt

epic ;>

(#22130) killerjohn válasza rt06 (#22128) üzenetére


killerjohn
addikt

:Y :W

(#22131) CooLM@$TeR válasza rt06 (#22128) üzenetére


CooLM@$TeR
tag

"erre írja a gyerek hogy elbaszta ... Planetary Fortresst akart de nem épített barakkot ."

"a pf elofeltetele az engeenering bay"

Ezek szerint igazi kiszámolt-kitesztelt BO volt ez tőle. :DDD

Nap tanulsága: pár 4v4 random meccset letoltam tesómmal, az egyedüliek akik közül senki nem gg-zet, azok magyarok voltak.

Erre mondják, hogy papirforma.

[ Szerkesztve ]

(#22132) sith7 válasza AlyArkhon (#22127) üzenetére


sith7
nagyúr

Komoly ... :DDD

(#22133) rt06 válasza CooLM@$TeR (#22131) üzenetére


rt06
veterán

itt is van egy jo kis random 4v4 magyar bm-mel
nem csiptek a dt-ket

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#22134) h.adam.92 válasza CooLM@$TeR (#22131) üzenetére


h.adam.92
őstag

én csak akkor gg-zek, ha sztem gg volt a játék...

egy szar cannon rush-t vagy 6 pool-t nem fogok legg-zni semmi pénzért, ha egyszer sztem nem gg, ennyi. :U

(#22135) CooLM@$TeR válasza h.adam.92 (#22134) üzenetére


CooLM@$TeR
tag

A tisztánlátás kedvéért ők ezt csinálták:

- 2Z double main hatch massling
-1P 4 gate proxy main pylonnal, majd dt
-1T mass marauder ahogy a csövön kifér

nálunk a random csapat totál sablont tolt, az elején jött a 2Z-jük baromi sok linggel, aztán a proxy pylon 4 gate stalkeres próbálkozott a marauderessel, majd dt-k, mi meg igyekeztünk defelni mindent és valahogy expelni. Elhúzódott 20 percig, nagy nehezen sikerült kiexpelni addig folyamatos akció, aztán amikor mi indultunk volna vissza egyesitett sereggel akkor gg nélkül kiléptek.

Nem mondhatnánk, hogy mi voltunk a cheeser cannon rusher meg 6 poolos arcok, aztán úgy besértődtek, hogy gg nélkül kiléptek de még bnetről is le, HUN-1ről egy pillanat alatt eltűntek a neveik. :U

[ Szerkesztve ]

(#22136) h.adam.92 válasza CooLM@$TeR (#22135) üzenetére


h.adam.92
őstag

felőlem lehet egy 40 perces játék is, szval nemcsak a cheese-re értettem, amit írtam.
ha nekem nem tetszett a játék akkor nem írok gg-t. minek hazudjak, nincs értelme.
attól, hogy játék végén szokás beírni a gg-t, nem biztos, hogy ez egy jó szokás.

(#22137) rt06 válasza h.adam.92 (#22136) üzenetére


rt06
veterán

"attól, hogy játék végén szokás beírni a gg-t, nem biztos, hogy ez egy jó szokás."

kb olyannyira altalanosodott mar kompetitiv jatekoknal, mint hetkoznapi eletben a koszones

az meg, hogy mi a jo jatek, erosen szubjektiv (pl vannak itt olyanok is, akiknek az, ha kikapnak, egyertelmuen nem jo jatek)

[ Szerkesztve ]

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#22138) h.adam.92 válasza rt06 (#22137) üzenetére


h.adam.92
őstag

a gg jelentése good game, nem pedig bye.
szval egy sztem szarul megítélt játékra nem fogok good game-t írni, miközben magamban meg felsorolom a családtagjait.

(#22139) CooLM@$TeR válasza h.adam.92 (#22138) üzenetére


CooLM@$TeR
tag

"...miközben magamban meg felsorolom a családtagjait."

Erről van szó, van aki nem birja elviselni a vereséget és van aki igen. Egy több, mint 20 perces játékban, ahol mi macrora szerettünk volna berendezkedni ők meg megállás nélkül támadtak a vereségük számukra manner módon elviselhetetlen volt. És ezzel van a probléma, hogy jellemzően a magyar játékosok min. 80%-a ilyen. Nyertünk ma meccset 6 perces classic pushal, mégis az ellenfél teljes csapata be tudta irni a gg-t, de a 4 gyökér magyar közül meg egy sem. Ez arról szól, hogy megadod az ellenfélnek a tiszteletet vagy nem, és ebben a magyar kis pöcsök nem járnak az élen, ez az igazság.

Valahol ez vissza is vezethető arra, hogy e-sportok terén miért vagyunk nemzetközi szinten hatalmas nullák, mert (többek között) a játékkultúránk is a béka segge alatt van. Nem vagyunk hajlandóak elismerni a vereséget, sosem az ellenfél volt jó és mi voltunk a gyengék, hanem biztosan pofátlan rusher, cheeser gerinctelen csaló volt és különben is csak kurva nagy mákja volt.

[ Szerkesztve ]

(#22140) rt06 válasza h.adam.92 (#22138) üzenetére


rt06
veterán

tisztaban vagyok a gg jelentesevel (lathatoan veled ellentetben, hisz' reg nem csak ennyit jelent, fugg tobbek kozt attol is, ki mondja, s mint irtam, elegge altalanos, hogy ezzel zarjak a jatekot)
de ha megfigyeled, nem azt mondtam, hogy ez a koszones, hanem azt, hogy olyannyira altalanosult, mint az a valo eletben (persze ettol meg szived joga nem beirni., max bunkonak tart a masik fel)

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#22141) AlyArkhon


AlyArkhon
őstag

White Ra nem elég hogy a játéka is oroszul tolja stream közben , még tett be hozzá egy kis orosz muzsikát is . Hallgasatok bele :DDD

[ Szerkesztve ]

Sierra Leone sokat szenvedett népének és mindazoknak , akik hiszik , hogy a pokolban is élhetnek Angyalok. UI .: Diabló él !!

(#22142) h.adam.92 válasza CooLM@$TeR (#22139) üzenetére


h.adam.92
őstag

nagyobb bunkóságnak tartom azt, hogy a másik ember háta mögött egyáltalán nem gondolom azt, amit leírok.
számomra a gg a good game-t jelenti és nem csak szokásnak tartom.

azt nem mondtam, hogy nem fogadom el a vereséget, hiszen az ember a hibáiból tanul, vereség után első dolgom, hogy megnézem a replay-t és kielemzem a játékot.

(#22143) whitezo88 válasza h.adam.92 (#22142) üzenetére


whitezo88
nagyúr

ma egy vesztett 3v3nél egyik ellen mikor nagy sereggel még csak az első bázist kezdték szétcsapni (és eléggé elrontottuk, mert 2 expem volt de alig gyártottam , mikor akkor már minimum BC hordákkal kellett volna ellentámadni) már írta is be h GG (tehát támadás alatt)
ez is nagy bunkóság.

(#22144) CooLM@$TeR válasza h.adam.92 (#22142) üzenetére


CooLM@$TeR
tag

Hogy számodra mit jelent a gg, az relativ.
Hogy számodra milyen az a vereség, ami "jó játéknak" számit és hajlandó vagy gg-zni, az is relativ.

Ha viszont a nemzetközileg rögzült jelentéstartamáról beszélünk, akkor ezzel szokás lezárni egy meccset és elismerni, hogy az ellenfeled legyőzött szabályos körülmények között csupán a játék adta lehetőségeket kihasználva.

Éveken át követtem rendszeresen figyelemmel az itthoni, de a főként a nemzetközi Counter-Strike és StarCarft meccseket, és rendkivül BM és pofátlan dolognak számitott, ha valaki gg nélkül lépett ki egy játékból. Ezzel a nemzetközi szcéna rosszallását is magára vonta, még egy átlag macskajancsi játékos is szidta a csapatát, aki nem volt hajlandó megadni az ellenfélnek a tiszteletet. Olyan meccseken irtak be gg-t, ahol ha te, én vagy akárki ült volna a vesztes helyében akkor biztosan kinyilt volna a bicska a zsebében, de elismerte az ellenfél győzelmét és a saját nimbuszát sem köpte pofán BM viselkedéssel.

És most ha nem profi szintről beszélünk, de akkor is a 8 főből 6 magyar játékos volt, és ennyire nem voltak képesek, hogy akár egyikőjük is hajlandó legyen beirni a gg-t. Ez azért már nonszensz.

Mindegy, látom rajtad, hogy teljesen máshogy gondolkodsz erről (nem minősitettelek negativan, mielőtt támadásnak vennéd), de azért annak örülök, hogy te vagy kisebbségben a véleményeddel (legalábbis az eddigiek alapján).

(#22145) rt06 válasza whitezo88 (#22143) üzenetére


rt06
veterán

egen, erre irtam fentebb, hogy az is szamit, ki irja
bar ezt lehet fokozni, ugye ott vannak az un insult mule-ok, mikor t-vel a masik legyalulasa kozben mule-okat dobalsz ra, ezzel is jelezve, hogy nem kell a penz, mar lenyomod anelkul is
sot, mint irtam, a heten volt, hogy marineking pl nuke-ot dobott a sajat csapatara

AlyArkhon: ez nagyon kemeny

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#22146) CooLM@$TeR válasza whitezo88 (#22143) üzenetére


CooLM@$TeR
tag

Tipikus BM-ség ez is; az egész mögött az áll, hogy van aki nem birja elviselni a vereséget (és azért nem ir gg-t), vagy pedig le akarja alázni a vesztest ami szintén mocskos dolog, és még a játék közben hatalmas fölénynél kinyilvánitja, hogy öreg ez a meccs elúszott innentől már csak agonizálás.

(#22147) h.adam.92 válasza CooLM@$TeR (#22144) üzenetére


h.adam.92
őstag

amiket leírtam, az nem azt jelenti, hogy soha sem gg-zek. (tudom, hogy ilyet nem állítottál)
mindenesetre továbbra is tartom az álláspontomat, miszerint, az emberi viselkedést és más ember tiszteletben tartását többre tartom, holmi szokásnál.

(#22148) rt06 válasza h.adam.92 (#22147) üzenetére


rt06
veterán

"az emberi viselkedést és más ember tiszteletben tartását többre tartom, holmi szokásnál."

ez a mondat csak nekem furcsa? merthogy a szokasok betartasa, a masik fel ennyivel torteno megtisztelese is ugyanannyira resze az emberi viselkedesnek

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#22149) kovsol


kovsol
titán

bla bla bla :C

May the Force be with you!

(#22150) CooLM@$TeR válasza h.adam.92 (#22147) üzenetére


CooLM@$TeR
tag

Itt egy kis gikszert vélek felfedezni, lévén ez a "holmi szokás" is jelenti a játékban "az emberi viselkedést és más ember tiszteletben tartását".

Na most már tényleg túlragoztuk a dolgot, de szerintem jó, ha néha ilyenről is szó esik a topicban. ;)

szerk.:

Jólvan kovsol, akkor térjünk vissza a tényleg megvitatásra érdemes témához; most akkor melyik faj is az OP? ... :(((

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  StarCraft 2 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.