Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  StarCraft 2 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-08 11:43:51

LOGOUT.hu

A Blizzard 2007. május 19-én a Blizzard Worldwide International keretein belül bejelentette, hogy fejlesztik minden idők egyik legsikeresebb RTS-ének folytatását, a StarCraft II-t. A játék alapjaihoz nem nyúltak, a második részben is három fajjal szállhatunk harcba: a rovarszerű zerg-gel, a kolonizáló földlakó terran-nal és a hi-tech űrlény protoss-szal. Rengeteg új egység mellett régi ismerősökkel is fogunk találkozni, a történet pedig a Brood War után veszi fel a fonalat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23701) hajsza válasza _OldBoy_ (#23700) üzenetére


hajsza
aktív tag

No, megvettem Daninak az SC2-őt, végül is a CD galaxisban. A tokban volt két guest kód is, ezeket elkértem tőle. Ha valakinek esetleg kell egy, majd jelentkezzen érte. Ma csak este leszek itthon, addig nem fogom tudni elküldeni a kódot.

(#23702) mcwolf79 válasza _OldBoy_ (#23700) üzenetére


mcwolf79
veterán

Majd 27.-e után alkalmazom,mert most olyan bukószériám van,hogy inkább hagyom pihizni a dolgokat. Majd addigra kicsit tisztul a fejem (SC2-t tekintve) :U

Xbox Series X GT: Mcwolf79xy PSN ID: x_mcwolf_79_x

(#23703) Winner_hun


Winner_hun
félisten

ZvP, szinte minden volt. Jó hosszú meccs nagy pályán. Az elején még kicsit aludtam, aztán felébredtem:D Szerintem izgalmas volt, plána a második fele:)
[KLIKK]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#23704) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Nagyon korai terran exp, annyire el voltam foglalva hogy elfelejtettem gateway-eket lepakolni meg időben proxy pylon-t csinálni.. több ilyen kéne hogy be legyen gyakorolva:D

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#23705) princeps27 válasza Winner_hun (#23704) üzenetére


princeps27
tag

Nem nagyon izzadhattál meg, elég gyenge volt az ellenfél. A 13. percben stim nélkül nehéz az élet.:D

(#23706) DarthPeeter válasza mcwolf79 (#23686) üzenetére


DarthPeeter
aktív tag

Csá!

Én szívesen gyakorolnék ellened, én terran-al játszok és zerg a gyengém...

(#23707) princeps27 válasza Winner_hun (#23704) üzenetére


princeps27
tag

rám is rám férne a gyakorlás,az ehhez hasonló játékokban, ha fast expelek utána bajba vagyok a prottal

(#23708) mcwolf79 válasza DarthPeeter (#23706) üzenetére


mcwolf79
veterán

Az első hsz-ben vannak az adataim.
Vegyél fel. Engem mostanában ruháznak a T-ok, még a korai tank+marine push-ok is gondot okoznak. Szét van esve a játékom.

Xbox Series X GT: Mcwolf79xy PSN ID: x_mcwolf_79_x

(#23709) Carasc0


Carasc0
őstag

Sziasztok!

Gondolkodtam a Starcraft 2 megvételén. Gondolom bugyuta kérdés ebbe a topicba azt kérdezni hogy érdemes-e. Valójában a Multi érdekel nagyon. Azt mondják irtó jó!

Nos a legjobb ár amit láttam az 10e a Cdgalaxisba. Ez a legolcsóbb jelenleg?

Előre is köszönöm!

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#23710) föccer válasza Carasc0 (#23709) üzenetére


föccer
nagyúr

Ennél olcsóbban itt az apróban szokott lenni nagyritkán, de mostanság leginkább csak a már felhasznált accocot szokták adni, ami egyrészt tilos, másrészt meg nem is ajánlott. 10k-t bőven megér. :K

üdv, föccer

mod: esetleg külföldi oldalakon lehet olcsóbban nézni. Auokciós porátál, ebay stb...

üdv, föccer

[ Szerkesztve ]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#23711) rt06 válasza Carasc0 (#23709) üzenetére


rt06
veterán

esetleg meg itt is erdemes lehet figyelni

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#23712) Carasc0


Carasc0
őstag

Föccer és rt06

Köszönöm szépen az információkat! Nos lehet mégiscsak beruházok a játékra. Nagyon vonz a multi része. 1-el is sokat multiztam, igaz csak 2-3 éve próbáltam ki, de akkor már közölték velem hogy késő, sok a csaló. Egyébként a 2 esetében is vannak csalók vagy azért nehezebb ebbe csalni? Félreértés ne essék nem a csalás vonz, hanem pont annak ellenkezője. Ha már pénzt adok ki (nem is keveset) szeretnék a többiekkel nyugodtan becsületesen játszani, ne az legyen hogy minden 5. játék során valaki csal. :(

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#23713) adrian360 válasza Carasc0 (#23712) üzenetére


adrian360
őstag

elvileg nincs lehetőség a csalásra, ezért is van pl hogy csak a battle.net-en keresztül megy a játék, nincs lan meg saját szerver. én a közel ezer meccsem (1v1 és team összesen) nem találkoztam cheaterrel

(#23714) föccer válasza Carasc0 (#23712) üzenetére


föccer
nagyúr

Elvileg léteznek maphack-ek, de százalékosan nézve kevesen használják. Kb fél éve volt egy nagy bannolási hullám, ahol kidobott a bliz ~5000 acc-ot hack miatt. Az egy kicsit visszafogta a maphackek elterjedését. Egyébként ha úgy gondolod, hogy az ellen csalt, akkor a rendszeren belül lehet jelenteni.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#23715) Carasc0 válasza adrian360 (#23713) üzenetére


Carasc0
őstag

Sziasztok!

Ahha, szóval nincs olyan hogy kreálok egy servert, csatlakoznak hozzám és GO!

Tehát mindig előre elkészített serverek vannak? Akkor azonnal felmerül a kérdés hogy ha pl nincs magyar server akkor magas lesz a ping nem, illetve gyakoribb lehet a lagg. Bocsi az 1. rész alapján indulok ki ebből a feltételezésből, lehet itt már totál másképp működik! :U

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#23716) whitezo88 válasza Carasc0 (#23715) üzenetére


whitezo88
nagyúr

kreálsz egy szobát bneten, és behívod a másikat, és ennyi. a pinggel sosem szokott jó lenni szerver felől.

(#23717) rt06 válasza Carasc0 (#23715) üzenetére


rt06
veterán

Hi!

nem, az elore elkeszitett szerverek itt hatterbe szorultak (de persze tovabbra is elerheto ez az opcio), helyettuk eloterbe kerult az uj, automatikus jatszmaosszeallitas, ahol kivalasztod, hogy milyen jatekmodban jatszanal (1v1, 2v2, 3v3, 4v4, ffa) es a gep megkeresi neked a leheto legmegfelelobb ellenfelet (kepessegeitek alapjan)
lag problema nem igazan szokott lenni (legalabbis en ritkan tapasztalok halozati okbol ilyet), bar most vonjak (vagy mar megtortent?) ossze az europai realm-et az orosszal, igy nagyobb tavolsagbol is kaphatunk ellenfelet, ez lehet, erezheto lesz majd
de ha a bw-t vesszuk alapnak, annl lenyegesen jobban megoldott a halozatkezelese

Udv: VladimirR

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#23718) St3venson válasza Carasc0 (#23715) üzenetére


St3venson
tag

Én is sokat toltam az 1et, itt nem nagyon szokott olyan lag lenni, mint anno volt. Csak 1-2 dolog hiányzik, ami az 1ben benne volt, de szerintem előnyére változott a játék.

(#23719) föccer válasza Carasc0 (#23715) üzenetére


föccer
nagyúr

Gyakorlatilag régionkénti dedikált szerverek vannak. Az EU szerver valahol Franciaországban van. Lagolás nem jelentős, és a pinget sem nevezném soknak. Legalábbis az én szintemen nem zavaró.

üdv, föccer

eh, így járok, amikor a hsz írás közben elmegyek 5 percet büfizetni ;]

üdv, föccer

[ Szerkesztve ]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#23720) Carasc0


Carasc0
őstag

Értem!

Meg olvastam, hogy multiba lehet vásárolni nem tudom miket amelyek nincsenek benne a Single részbe. Továbbá van egy elég profi Rank rendszer is. Gondolom a játékosok száma több 10e lehet. :U

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#23721) whitezo88 válasza Carasc0 (#23720) üzenetére


whitezo88
nagyúr

inkább milliós.

(#23722) föccer válasza Carasc0 (#23720) üzenetére


föccer
nagyúr

No, ezt 3x kellett elolvasnom, amire értelmezni tudtam.

Szóval igen, multiban lehet olyan egységeket vásárolni, amiket a kampányban nem. Már csak azért is, mert a multiban mind a három fajjal lehet játszani. A felépített rang rendszer és a mach making rendszer is elég jól sikerült. És nem, a játékosok nem 10e vannak fent. Inkább 100e nagyságrendben. Régióként. Egyszerre nem ritka, hogy milliónál több felhasználó van bejelentkezve a battle.net-re.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#23723) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Gold top8 most lett meg, remélem nem túrnak ki onnan szezonzásár végéig:P

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#23724) whitezo88


whitezo88
nagyúr

annyira korrekt, mikor lossok után egyre erősebbeket ad, 2v2, egyik legalább gyémántos, volt ami mind a 4ben diam, 4300 winnel. 5. meccsnek (amiből 1.t nyertük csak) dual zerg, lassú rush. de úgy, hogy azonnal nyomtam gyorsított zealotot, és nekem volt 1, mikor jöttek egyenként olyan 8 linggel. és ezt hogy védem ki? ha 2 lett volna akkor se, társamnak is volt 2 marineja. fucking great.

(#23725) whitezo88 válasza whitezo88 (#23724) üzenetére


whitezo88
nagyúr

na megnéztem replayt: dual random volt, mind2 zerg, ahogy derítettem. pylon, gw, amint kész a gw azonnal gyorsított zela gyártás (előtte Cyber is lement a fal hosszabbításaképpen, de ettől csak kb 5 sec csúszás volt), még mielőtt lejött volna, már ott voltak 12 linggel (10pool csinált). kb 2:50nél indultak meg mindketten. hogy védem ezt ki? GW helyett forge? de akkor még nem tudtam h dupla zerg. please advise.

[ Szerkesztve ]

(#23726) Dexter-2000


Dexter-2000
őstag

-

[ Szerkesztve ]

Szépnapot!

(#23727) killerjohn válasza whitezo88 (#23725) üzenetére


killerjohn
addikt

ilyen esetben (2 random) az első pylonnal küldd a probe-ot. te is és társad is 1-1 ellenhez.
Amikor én látom hogy ebből ling push lesz, akkor a cyber helyére forge, és nem készül el az első canon mire megjönnek, de addig még bírja a fal simán. Eközben mehet a cyber, esetleg egy sentry hiszen eddigre elég sok a gáz, és hamar vissza kell vágni, mert a zerg eléggé belereccsen egy ilyen korai támadásba.

(#23728) concret_hp válasza whitezo88 (#23725) üzenetére


concret_hp
addikt

játssz 1v1-et ott csak fele annyival tudnak rusholni :DDD

vagy fullba vagy sehogy :D

(#23729) kovsol válasza concret_hp (#23728) üzenetére


kovsol
titán

de ha legózik akkor linget se fog látni :B

May the Force be with you!

(#23730) Alg válasza föccer (#23722) üzenetére


Alg
veterán

Annyit tennék hozzá, hogy a "vásárolni" az a játékbeli jelentésben van, azaz ha megvetted a játékot, az már teljes értékű lesz, semmi további pénzes cucc nincs (jelenleg, persze ha jön a következő rész, vagy ha pár user map-et fizetősnek tesznek, lesz)

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#23731) adrian360 válasza Carasc0 (#23720) üzenetére


adrian360
őstag

sc2rank szerint jelenleg 1 321 148 játékos van 1v1-ben, ebből eu-ban 398 537. ebből mennyi az aktív pontosan nem lehet tudni, mondjuk eu-ban pl az elmult egy hónapban 212 578 1v1-es játékos játszott minimum egy meccset. de ugye vannak akik nem is 1v1-eznek, csak team-eznek, mindenesetre látszik hogy van bőven játékos. 1v1-ben ellenfél keresés általában egy perc, magasabb ligákban sem több pár percnél.

[ Szerkesztve ]

(#23732) iSonic válasza adrian360 (#23731) üzenetére


iSonic
addikt

ez még annó az 1.3-as patchkor készült felmérés ennél többen játszanak tuti, márcsak azért is mert a kínaiknál "most" indult be a SC2 örület.. kiváncsi leszek, hogy július 27 után lesz e valamiféle frissités..

(#23733) Ghoosty válasza whitezo88 (#23725) üzenetére


Ghoosty
őstag

Forgeot raksz, majd cannont és teljes falat. Mikor ki akarsz menni, veszítesz egy pylot, amit neked kell majd szétverned, de életben maradsz és a 100 mineral elenyésző veszteségnek számít.

(#23734) oxox válasza adrian360 (#23731) üzenetére


oxox
addikt

napkozben...reggel siman varhatsz 3-4-5 percet...az estimated eleg vicces mikor 1percet ir, lentebb meg mar 3perc felett vagy :) ...jahh es joparszor volt mar, hogy egy taggal 4-5x osszerakott randomban (es volt, hogy nem is egymas utan)...hangaztos ez a 200e jatekos, de hamar talalkozik az ember "ismerossel" :))

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#23735) oxox válasza Ghoosty (#23733) üzenetére


oxox
addikt

a forge az egyszerubb megoldas...vagy legalabbis annak latszik...probalgattam, de az ertelmesebb atall egybol ling + roachra es mint kes a vajon atmegy (az esetek masik joreszeben a masik tag expel es mutara techel)...es a forge-al nem 100 mineralt veszit, hanem 150+100+cannonok arat...egy forge+egy cannonert meg ki is expelt a zerg, amig Te magadra zartad az ajtot...

10poolt lehet fogni egy gate-el tobbnyire (neha probe-ok kicsit rasegitenek), de ha dupla zerg, es remeg a labam, akkor dupla gate zeakkal, majd core...sentry, stalker.....szeritnem.

A magadra zarasnak megvan az a hatranya, hogy atadod a mapcontrollt, es miutan csak rogzitett vedo egyseget gyartasz nem is tudsz kinyitni joideig.

[ Szerkesztve ]

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#23736) Ghoosty válasza oxox (#23735) üzenetére


Ghoosty
őstag

A rush idejére kell csak bezárnod magad, mert mire megjönnek a roachok addigra már illik neked is, meg a társadnak is használható seregnek lennie. Ráadásul, ha rushsolnak, akkor nem csinál fast expet. Én úgy gondoltam, hogy lezárod, legyártasz 3-4 egységet, aztán ki is nyitod a falat, mert rush miatt már hátrányban van.

A forgera szükséged van, a fejlesztések miatt, ami kvázi kötelező zerg ellen, hogy 1 ütéssel szedje a lingeket a zela. Azon kívül 1 cannon a bejárathoz sem árt, hogy a kúszómászó egységek ne lepjenek meg. Leszedi az esetleges felderítőket meg a későbbiekben is hasznos lehet bármi ellen. Fontos, hogy nehogy túlvédekezd magad, egy cannon meg egy zela iszonyat mennyiségű linget képes megfogni.

Rush esetén időt kell csak nyerni minimális veszteséggel és te nyertél.

"az esetek masik joreszeben a masik tag expel es mutara techel"

Elvileg neked is van társad, remélhetőleg ő is csinál valamit, amíg te védekezel. :)

[ Szerkesztve ]

(#23737) _OldBoy_


_OldBoy_
tag

Hétvégi SC2 maraton öcsémmel - 76 1v1 játék, fele-fele arányban P-vel és Z-vel, kb 50%-os win-rate, vasárnap estére már mid-diamond/low masters ellenfelek. Néha toltam én is P-vel de mivel teljesen fogalmatlan vagyok csak cheeseltem vele, nyertem proxy 2gw PvP-t de buktam 4GW-t Z ellen és egy PvP DT rush majdnem döntetlenre végződött. A ZvZ-m diamond ellen már igen kevés, míg plat szinten a kedvenc MU-m volt most folyamatosan bukom be a játékokat roach buildek ellen. ZvP-ben viszont jól ment a muta-ling, egészen addig, míg az utolsó meccsen az ellenfél vakon nem counterelte zealot-archonnal :O ZvT is viszonylag jól ment, a legfájóbb vereség az volt mikor mass blueflame begurult a main-emre mert rosszul sim-city-ztem. A végére majdnem sikerült kijátszanunk a kb 500 pontos bonus poolt :)

[ Szerkesztve ]

---> http://silver2master.com/ <--- OldBoy #863

(#23738) sith7 válasza _OldBoy_ (#23737) üzenetére


sith7
nagyúr

76 ????? :Y
Az igen

(#23739) zuzu000 válasza _OldBoy_ (#23737) üzenetére


zuzu000
őstag

Hülye kérdések,de sehol nem találtam a választ:
Mi az a cheeselés ??
És a counterelés ??

(#23740) whitezo88 válasza zuzu000 (#23739) üzenetére


whitezo88
nagyúr

cheese: rush, ill proxy
counter: mikor olyannak támadsz ami pont üti az ellen seregét (pl heallionnal mass zealot ellen)

(#23741) _OldBoy_ válasza zuzu000 (#23739) üzenetére


_OldBoy_
tag

Cheese - http://wiki.teamliquid.net/starcraft2/Cheese

Nagy kockázattal járó korai build ami elsősorban a meglepetés erejére épít, ha az ellenfél lescoutolja és tudja hogyan kell reagálni rá, akkor szinte biztos a vereség, de ha rosszul reagál akkor könnyű / gyors győzelem. XelNagán pl PvP-ben van az ellenfél bázisánál egy sarok ahova ha leraksz egy pylon-t lentre az el tud látni fent 2 proxy GW-t. Még ha látja is a készülő GW-ket, ha probe-okkal akar ellene küzdeni akkor elvesztette a meccset.

Counter - Ez igazából a starcraft alapja, minden egységnek vannak erősségei és gyengéi, mint a kő-papír-olló játék. Pl. mass ling < blue flame ha azonos mennyiségű erőforrást költöttetek el. Van soft és hard counter, soft counter mikor egy egység erősebb ugyan mint a másik, de ha a másik számbeli fölényben van akkor még nincs veszve a meccs. Hard counter pl voidray vs ultra.

---> http://silver2master.com/ <--- OldBoy #863

(#23742) oxox válasza zuzu000 (#23739) üzenetére


oxox
addikt

cheeseles:..akkor mondjuk mikor valaki csak egy korai de hatasos dologra jatszik...pl cannon rush, marine rush, 6pool, stb...altalaban eddig tart a tudas, es mikor buktaba fordul, akkor is csak erolteti
countereles: valamit counterelni azt jelenti, hogy a ra leginkabb hatasos egyseget kihozni (ebben a help segit, hogy mi ellen mi hatasos)...pl muta ellen archon, roach ellen imo, de akar tobb egysegre is vonatkozhat, mint pl mmm ellen sentry+colo

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#23743) iSonic válasza oxox (#23742) üzenetére


iSonic
addikt

hatásos dolgora játszik ez édes... :D cheese nem nevezném hatásos dololgnak.. vagy bejön vagy nem.. olyan mint az orosz rulett... :P

(#23744) oxox válasza iSonic (#23743) üzenetére


oxox
addikt

mondom en, hogy hatasos...megis rengetegen probalkoznak vele...szerencsere platina tarsakkal mar foghato....

(#23736) Ghoosty - nekem jobban bevalt a 2gate+core...a forge/cannon egyeb hasznos dolgait kesobbre szoktam hagyni. +1 el kell ket utes a zeanak egy linghez (es ott elkolteni 100 gazt en inkabb sentryre szoktam a fejlesztes helyett)...nem is tudom, hogy +3-on eleg-e egy utes....de mire odajutnek az mar nem korai jatek, es ott mar a lingek a legkisebb bajom :D (ahogy a foldalatt bemaszo egysegek sem a korai jatekra jellemzoek) ...ill. ha mar forge-t csinalsz mindenkeppen, akkor nem biztos, hogy nem eri meg nem a bazishoz csinalni a gw-forge-cannont, az esetleges kesobbi muta mineral line tamadasara is szamitva....es meg probekkal is konnyebb segiteni

[ Szerkesztve ]

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#23745) mcwolf79


mcwolf79
veterán

Felvettem innen néhány kollegát silver/arany tájékról. Ha vki akar egy silveres Z-vel gyakorolni, akkor esténként általában megtalál.
:R

Xbox Series X GT: Mcwolf79xy PSN ID: x_mcwolf_79_x

(#23746) _OldBoy_


_OldBoy_
tag

Upsz, kifelejtettem a legnagyobb pozitívumot - eddig legjobban a 2 raxtól féltem, most viszont az összes ZvT-t megnyertem ahol 2 rax-al nyitott az ellenfél: 13 hatch 15 pool - 1 spine és kb 6 drone amiből egy-kettővel az scv-t fókuszálom többivel a marine-okat surroundolom. A régebbi ladder mapok közül minden meccsen így nyitottak a terranok, volt hogy a bunker is elkészült de addigra a spine is meglett :)

Arra viszont kiváncsi lennék erre tudtok-e magyarázatott: A fent említett ZvP ahol a muta lingem a protoss vakon zealot archonnal counterelte: http://replayfu.com/download/SZ3qfm

Esélyem nem volt az összecsapásban ahogy kijött elolvadt a seregem. Én tudtam h GW+Templar tech-re megy, de eszembe nem jutott volna, hogy csak zealotot és archont vesz, mert nem láttam hogy scoutolna. Roboja és observere nem volt. :F

---> http://silver2master.com/ <--- OldBoy #863

(#23747) Ghoosty válasza oxox (#23744) üzenetére


Ghoosty
őstag

A 2 ütésre gondoltam. Csak nemrég olvastam ilyen tippeket és ott elírták, aztán a rossz ragadt meg a fejemben.

Amúgy pro meccseket láttam még, hogy forge az első épület, majd cannon, csak azt lentre rakják és fastexpelnek. Gond esetén alulról zárják is a feljárót. Annyira nem lehet hülyeség az a bejárati cannon.

Egy ideje már visszatértem terranhoz és ott szoktam alkalmazni azt a technikát, hogy tömören építkezek az elején a mineral köré és hiába nyitott a feljáró, nem férnek hozzá az egységeimhez, vagy csak egy lukon mit elállok a parasztokkal, így a marine-ok elvégzik a dolgukat. Ez akár működhet P esetén is, csak T át tudja reptetni az épületeit, ha már nem kell, meg már lenyitható a supply is. Ezt a "trükköt" még sc1-ből hoztam magammal és itt is működik.

#23746) _OldBoy_

Az achon a megnövelt tőtávval reggeleire eszi mind a mutát, mind a linget a területi sebzése miatt. Ha fókuszálnak a muták, akkor nagyon 1 pontban vannak aztán ha kapnak 2-3 lövést egy achontól, akkor már annyi az összesnek. A lingeket meg a zelák is elég jól viszik.

[ Szerkesztve ]

(#23748) h.adam.92 válasza Ghoosty (#23747) üzenetére


h.adam.92
őstag

igen az a Forge First FE nyitás. nagy mapokon bevett szokás a P-knél. ez pl Z ként elég rossz, mivel a 15 hatch könnyen védhető cannon rush-al és rá kell menni a 21 hatch-re, hogy addigra legyen ling, mire expelni akar az ember.

(#23749) _OldBoy_ válasza Ghoosty (#23747) üzenetére


_OldBoy_
tag

Tudom, ezért írtam hogy couterelte az én kompómat, de mindezt vakon tette anélkül hogy fogalma lett volna arról mire megyek :U

Olyan mintha tudta volna hogy ling-mutát fogok hozni. Nem is gyártott unitot, nem félt hogy mass roach-al bemegyek, egyszerűen felpróbozta magát, aztán vakon hozott egy rakás zealotot meg archont és attack-move-olt a bázisomra.

[ Szerkesztve ]

---> http://silver2master.com/ <--- OldBoy #863

(#23750) kovsol válasza _OldBoy_ (#23741) üzenetére


kovsol
titán

"Hard counter pl voidray vs ultra."
kivéve ha előbb vered szét ultrákkal a bázisát mint ő lelövi :)

May the Force be with you!

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  StarCraft 2 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.