Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-15 12:29:40

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél valamit olvasd el az alábbi Téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29551) BBéci válasza K Norbi (#29550) üzenetére


BBéci
titán

Házimozi rendszer centersugárzója számára sem jó a kép feletti elhelyezés, de a szóban forgó soundbar direkt olyan kialakítású, hogy TV alatti felületre feküdjön.
Külön életet fog élni a kép és a hang.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#29552) yanna válasza BBéci (#29551) üzenetére


yanna
őstag

Ezt hogy kell érte(lmez)ni?: "Külön életet fog élni a kép és a hang."
Nem az a jó ha együtt élnek?

(#29553) PrinceHerceg válasza nismoka (#29547) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Sajna sötétebbet is, szóval nálam magas álláson van! :K

(#29554) K Norbi válasza BBéci (#29551) üzenetére


K Norbi
addikt

Akkor felé nem rakom, ezek szerint lehet rakni ezt a fajtát a tv elé is? :K
Ha elfér marad. ha nem csinálok neki egy ilyet [link]

[ Szerkesztve ]

(#29555) Lauda válasza demmer123 (#29543) üzenetére


Lauda
félisten

Igen. Hasznald ahogy neked jo, ne ugy ahogy mas mondja.

[ Szerkesztve ]

(#29556) nismoka válasza PrinceHerceg (#29553) üzenetére


nismoka
addikt

Ha nem zavarnak az ezáltal okozott színtorzulások és egyéb hibák akkor nincs gond.

(#29557) BBéci válasza yanna (#29552) üzenetére


BBéci
titán

Ha a TV fölé teszi, akkor fog külön életet élni. Szerintem egyértelműen fogalmaztam. ;)

(#29554) K Norbi
A Sony oldalait nézve nekem az jött le, hogy pontosan úgy kell elhelyezni, ahogy Te elképzelted, Arra mondtam, hogy előre kellene húzni a polc széléig. De annak szükségességét a meghallgatás dönti el.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#29558) BBéci válasza Lauda (#29555) üzenetére


BBéci
titán

Jó nagy butaságot tanácsolsz, mert akinek nincs ebben gyakorlata, az képes a lehető legrosszabb elhelyezést, beállítást választani. 30 éves hifis és 18 éves házimozis tapasztalatom alapján állítom ezt.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#29560) Lauda válasza BBéci (#29558) üzenetére


Lauda
félisten

Lehet neked 100 ev tapasztalatod is, ha a masik embernek mas tetszik. Nem a te dolgod eldonteni nekik mi a jo.

(#29561) superg válasza Lauda (#29560) üzenetére


superg
senior tag

Titeket is újra kellene kalibrálni.Nektek valahogy nem akar leesni hogy létezik egy szabvány,a moziban sem a mozigépész ízlése dönti el hogy hogy nézzen ki egy film.Jó nagy káosz lenne egyébként ha nem létezne semmilyen szabvány erre.

(#29562) Joshi válasza superg (#29561) üzenetére


Joshi
titán

Ja, egy TV beállításához "30 éves hifis és 18 éves házimozis tapasztalatom alapján állítom ezt." tapasztalat szükséges. Na persze ezt konkrétan ki kell emelni mert ez így frankó. De hol van a "szakmai" magyarázat? Na itt van a probléma. Béci ezt a puskaport már többször elsütötte, de mindig híján maradtunk a "szakmai" magyarázattól. :B

(#29563) krx21 válasza Joshi (#29562) üzenetére


krx21
nagyúr

A szakmai magyarázat amúgy az, hogy a speciális kontaszt javítás mindig az eredeti képhez, általában úgy nyúl hozzá, hogy megváltoztatja azt, a sötétet sötétebbé és a világosat világosabbá teszi. Ezen eljárás közben sok esetben részletek, árnyalatok vesznek el. Bár Sony-nál elég jól működik... Én speciel ennek tudatában sem kapcsoltam ki, hanem alacsony fokozaton hagytam, mert enyhe fokozaton még nem sokat rontott.
A sok képjavítok látványosabbá teszik a képet, de mindig az eredeti megjelenítés rovására és az eljárások unalmasan azonos képeket mutatnak... Mert péladául a nagy kontraszt is csak akkor kell, amenyiben tényleg olyan a tartalom, az eredeti képben.

[ Szerkesztve ]

(#29564) Lauda válasza superg (#29561) üzenetére


Lauda
félisten

Mi koze a mozinak az otthoni tevezeshez? Amit a moziban latunk az mindenkinek megfelel? Otthon a sajat szajizem szerint allitom be, nem fogok egy fix dologhoz ragaszkodni ha az nem tetszik.

[ Szerkesztve ]

(#29565) PpenoO


PpenoO
őstag

Valaki Pesten tudna egy ilyen csavarszettet kölcsönözni az ünnepekre? Ha csak eladó van az is jó.

(#29566) Gsx-rr válasza superg (#29561) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Nekem pl nem tetszik a moziban vetitett film! Nekem eletlen es szurke! Tul homogen!
Nem is ertem miert nincs valami fejlodes azon a teren.

(#29567) K Norbi válasza BBéci (#29557) üzenetére


K Norbi
addikt

Köszönöm a tanácsot. :R Azért is kérdeztelek mert láttam az audio/hifi témába ott vagy. :K

(#29568) superg válasza Lauda (#29564) üzenetére


superg
senior tag

Ez a "mindenkinek más tetszik" hozzáállás a te esetedben azért baromi zavaró mert annyira agresszíven,ész nélkül nyomod,hogy úgy jön le mintha nem is létezne szabvány,nem is lenne szükség rá.Ez egy állítólagos szakmai topikban pedig baromi idegesítő.Ennél többet nem tudok/akarok erről mondani.
(#29566) Gsx-rr Mozis példa annyiból nem volt szerencsés hogy ott is megvannak az technológiai hátrányok

(#29565) PpenoO Nem lehet ezt bármelyik csavaboltban megkapni?,ha tudod a méreteket egyszerűnek tünik beszerezni.

[ Szerkesztve ]

(#29569) PpenoO válasza superg (#29568) üzenetére


PpenoO
őstag

A távtartó csavar elég speckónak tűnik. A méreteket nem tudom sajnos, googleba sem találok infót róla.

(#29570) Lauda válasza superg (#29568) üzenetére


Lauda
félisten

Pedig ahany ember annyifele izles, latas. Szakmai dolog az, hogy milyen panel van a tv-ben, hany hz-en frissit stb, a hogy allitsuk be a tevenket mar izles kerdese. Szerintem az a durva, hogy itt bizonyos emberek probaljak a sajat beallitasaikat, izlesuket masokra raeroltetni. Egy fotoszerkesztonek nyilvan egy kalibralt monitoron kell dolgoznia. Hogy en otthon hogyan allitom be a tv-met az teljesen szubjektiv. Ha en a pirosat szeretem es csutkara felnyomom a menuben es ugy nezem a visszaterot, mar bocsanat de az csak es kizarolag az en dolgom, viszont nem irom masoknak, hogy nyomjak fel csutkara a pirosat, mert az ugy a jo. Ha ti nem latjatok a kulonbseget es nem vagytok kepesek felfogni azt, hogy ahany ember annyifele, az a ti bajotok. Ha zavar amiket irok siman ugord at.

En csak megirom, hogy en hogy hasznalom es majd eldonti a user, hogy neki az jo-e. Nem irom, hogy az a jo. Nekem is irtak mar tobben, hogy a motionflow-t mire kell allitani, mert az ugy jo. Kiprobaltam, nekem nem jo, csak ha ki van kapcsolva. De ezen nincs mit tovabb ragozni, ha eddig nem ertetted meg ezutan sem fogod.

[ Szerkesztve ]

(#29571) blakey


blakey
titán

A kalibrálás lényege, hogy a megjelenítő megfeleljen egy szabványnak, tehát kell a 0 pont ami a tökéletes képet alkotja, ettől bármilyen irányba eltérő beállítás már nem valósághű, ezt kéne megérteni. A kalibrálás nem szubjektív, az egy fix értéket eredményez. Mindegyik megjelenítőt érdemes kalibrálni, sokkal jobb lesz a kép, ahol nem ott más gondok lehetnek, kalibrálás után a kép nem fakó és nem is túl színes, bele kell simuljon a környezetbe.
Az, hogy valakinek nem tetszik a kalibrált kép az rendben van ettől még el kéne fogadni, hogy a kalibráció során létrehozott képi világ van legközelebb a valósághoz.
Szóval, mindenki úgy használja ahogy szeretné de ne kérdőjelezze meg a kalibráció szükségességét a megfelelő képminőséghez.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#29572) Lauda válasza blakey (#29571) üzenetére


Lauda
félisten

Az, hogy valakinek nem tetszik a kalibrált kép az rendben van ettől még el kéne fogadni, hogy a kalibráció során létrehozott képi világ van legközelebb a valósághoz.

Egyetertek, biztosan az all a legkozelebb a valosaghoz.

a megfelelő képminőséghez.

Megfelelo kinek? Nekem, neked, a szomszednak? ;)

(#29573) hegylako01 válasza PpenoO (#29565) üzenetére


hegylako01
tag

Bármelyik csavar boltban adnak neked ilyet toldó anya adapternek hívják. Ha tudod, hogy milyen hosszú kell. (ezt meg tudod mérni te is)

[ Szerkesztve ]

(#29574) superg válasza blakey (#29571) üzenetére


superg
senior tag

Pont ezt próbálom én is kifejezni
1.Ha valaki elfogadja hogy van egy helyes(szabvány) megjelenítés de ő azt mondja hogy etttől szeret eltérni,lelke rajta.
2.De ha valaki tagadja hogy létezik helyes(szabványos)beállítás,"mert mindenkinek más az ízlése"ezt nyomja állandóan,na ez ami már idegesítő
Lauda:megértettem a mondandód annyira nem bonyolult az,Nekem meg a fenti a véleményem remélem ezt meg te érted meg

(#29573) hegylako01 Nekem távtartónak tünik,(én annak hívom)

[ Szerkesztve ]

(#29575) Lauda válasza superg (#29574) üzenetére


Lauda
félisten

2.De ha valaki tagadja hogy létezik helyes(szabványos)beállítás,"mert mindenkinek más az ízlése"ezt nyomja állandóan,na ez ami már idegesítő

Remelem ezt nem nekem szantad, mert en sosem allitottam ilyet. Letezik szabvanyos beallitas, kalibralt kep ezt senki sem vitatja szerintem. Azonban azt kijelenteni, hogy az neked jo lesz, az szimpla mellebeszeles. Ahogy az is, hogy csak az a jo beallitas es azt kell nezned.

superg Nem veszem magamra es azt sem ertem, hogy ez honnan jott elo, mert ilyet tolem nem olvastal soha.

[ Szerkesztve ]

(#29576) superg válasza Lauda (#29575) üzenetére


superg
senior tag

Ha úgy érzed akkor ne vedd magadra :)
Azt hiszem megtárgyaltuk

[ Szerkesztve ]

(#29577) Janaboy


Janaboy
veterán

Az idozitoket nem lehet vhogy gyorsabban indithatova tenni?

Ratenni egy gyorsmenure vagy kipinelni a home elejere?

755c.

Janaboy

(#29578) gyeniko válasza Lauda (#29575) üzenetére


gyeniko
őstag

Hadd írjak egy analógiát: egyesek vagyonokat költenek arra, hogy zene hallgatáskor minél inkább olyannak hallják a zenét a hangfalakból, amilyennek hangmérnök a studióban kikeverte. Ez egy nehéz dolog, mert a hallgatott zenét szinte lehetetlen összességében mérni és összehasonlítani a forrás eredeti hangjával. Akiknek az a vágyuk, hogy forrás-hű zenét hallgassanak, sok millió Ft-ot költenek erősítőre, hangfalakra. Van, akiknek nem tetszik ez a hangzás, ők a hangszín szabályozóval igazítják a nekik tetszőre a hangzást. Leginkább kiemelik a magas és mély hangokat (mert az "dögös"). Klasszikus zene hallgatásakor ez abszolút tönkreteszi a hangzást.
A képnél is hasonló a helyzet, de itt léteznek, illetve elfogadottak és elterjedtek sztenderd mérési/kalibrálási eljárások, ezekhez eszközök és szoftverek. A cél ugyanaz: azt a képet látni, amelyet a rendező akart láttatni. Vannak filmek, ahol a kép megjelíntésének kifejezetten nagy súlya van (pl. a "Visszatérő" című film), szinte egy másik filmet nézel, ha a kép beállítások szélsőségesen eltérnek a kalibrálttól.
Stúdióban rögzített televíziós vetélkedők nézésekor ennek sokkal kisebb a jelentősége, ráadásul a TV adás sugárzásánál is torzulhat a kép. Amennyiben viszont pl. BD forrásból nézel nagy képet (és érdekel, hogy a rendező mit szeretett volna neked mutatni), akkor jön el az ideje a kalibrálásnak, melyet egy LCD TV esetében egyszer kell csak elvégezni.

Szerk: az a szerencse, hogy a mai TV-k legnagyobb része 10-15 e Ft-ért annyira színhelyesre kalibrálható, hogy az emberi szem nem veszi észre az eltérést a sztenderdhez képest.

[ Szerkesztve ]

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#29579) nonoffi


nonoffi
újonc

Sziasztok!

Én pár hete vettem egy Sony 49x8309c típusú tévékészüléket.
A kérdésem az lenne, ha maga a Tévé 4K-s akkor a kijelző felbontása miért csak 1920x1080-as (a Kodi szerint is, illetve az utólagosan telepített Aida64 rendszer info szerint is).


Esetleg tudja e valaki, hogy hol tudom át állítani a felbontást.

A beállításokban --->Megjelenítés--->Képernyő beállítás
menüben nem találtam felbontási lehetőségeket.

Létezhet az is hogy át vernek a kijelzővel?

Köszi a válaszokat.

(#29580) Lauda válasza nonoffi (#29579) üzenetére


Lauda
félisten

A jel amit kap a tv 1920x1080 felbontasu, azert annyi a felbontasa. [link]

[ Szerkesztve ]

(#29581) nonoffi válasza Lauda (#29580) üzenetére


nonoffi
újonc

Értem, köszi a választ.

Tehát, akkor ezek az alkalmazások vannak 1920x1080 felbontásra megírva?
Hiszen mind 2 egy letöltött alkalmazás...

Vagy ezt a jelet a HDMI kábelből olvassa ki ami a set top boxxal van összekötve és annak ennyi a kimenő felbontása a készülék felé?

Meg is van a válasz, most olvastam a linket. :R

[ Szerkesztve ]

(#29582) BBéci válasza Joshi (#29562) üzenetére


BBéci
titán

Nem TV beállításról volt szó, hanem hangsugárzó elhelyezésről.
Ahhoz nem kell szakmai magyarázat, hogy ahányszor kipróbáltam, vagy valahol hallottam kép fölötti hangsugárzót, annyiszor állapítottam meg, hogy szar.

Abban mi a szakmaiság, hogy mindenki használja úgy, ahogy neki tetszik?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#29583) superg válasza BBéci (#29582) üzenetére


superg
senior tag

Abban mi a szakmaiság, hogy mindenki használja úgy, ahogy neki tetszik?
Hát ez az :O

[ Szerkesztve ]

(#29584) Nayrobi válasza nonoffi (#29579) üzenetére


Nayrobi
őstag

Én azt olvastam a Kodival kapcsolatban, hogy vmi gáz van a lejátszóval és a tényleges 4K tartalmat is csak fullhdban játssza le. Olvass utána, elég sok fórumba szó van erről és én is most keresek egy olyan lejátszót, ami szaggatás nélkül vinni tudja a 60-80 gigás filmeket. A gyári player elég hektikusan viselkedik, a vlc akadozik, a kodi/smpc pedig fullhd jelet küld ki.

(#29585) yanna válasza BBéci (#29557) üzenetére


yanna
őstag

Pont, hogy ez teljesen mást jelet, mint ahogy pontosítottál: "de a szóban forgó soundbar direkt olyan kialakítású, hogy TV alatti felületre feküdjön.
Külön életet fog élni a kép és a hang." :K

(#29586) demmer123


demmer123
őstag

A Film üzemmód mire szolgál?Hasonló mint a MotionFlow?

Mert nem látok különbséget ha kikapcsolom illetve ha magason van.

(#29587) Gsx-rr


Gsx-rr
veterán

Van aki hasznal X Box-ot?
Milyen beallitas ajanlott?
Jatek modnak vsn ertelme?
Regen olvastam olyat ,igaz talan masik tv markanal ,hogy a bemenetet erdemes atnevezni pc-re.

(#29588) jófejsrác válasza Gsx-rr (#29587) üzenetére


jófejsrác
senior tag

Nekem Ps4 van rákötve és játékmódban használom (755C). Nem tudom, hogy lehet e jobban használni nekem megfelel így :)

(#29589) agabe válasza Nayrobi (#29584) üzenetére


agabe
addikt

Kulso medialejatszo az igazan jo megoldas.

(#29590) Nayrobi válasza agabe (#29589) üzenetére


Nayrobi
őstag

Ha nincs más megoldás, akkor kénytelen leszek venni. Reméltem, hogy megoldható lesz enélkül is a dolog, de hát ez van.

Ettől függetlenül ha van valakinek ötlete, hogy rendes 4k tartalmat mivel lehetne lejátszani külső vinyóról, az kiabáljon.

(#29591) Zoli83


Zoli83
tag

Hello!
Megérkezett a Sony KDL-50W809C-m, így a 3. napon már nem is tűnik olyan nagynak, de persze még mindig hatalmas, összességében meg vagyok vele elégedve. :K Ebben a topicban közölt kalibrált beállítások nekem nem váltak be -valahol sejtettem is, hogy nem lesz jó, mert ugye konkrét tv-re vonatkozó kalibrált értékekről van szó- nekem. Sorozatokat is néztem vele, de csak egy kis 4 GB-os pendriveom van jelenleg és kb. 12 körül vannak a 16 GB-osak, úgyhogy inkább szeretnék hozzá venni egy külső vincsit, 1 TB-sat (olyan 20k körül). Mire kell figyelnem a HDD vásárlásnál, esetleg konkrét típust tudtok ajánlani? :R

Egy ilyen esetleg? :U

[ Szerkesztve ]

(#29592) superg válasza Zoli83 (#29591) üzenetére


superg
senior tag

Költséghatékony megoldás egy Captiva 2.5 USB 3.0 külső rack és bele egy laptop vinyó aprórol használtam.
Mindent tud amit kell.
Van még egy másik nagyon olcsó és ajánlott usb 3-as ház: Mantistek 2300 Ft Kínából,de ez még nem próbáltam Sony tévével.

Ez a Maxtor tiszta Samsung M3 Portable,ez is jó ilyenem is van.

[ Szerkesztve ]

(#29593) junior11 válasza Zoli83 (#29591) üzenetére


junior11
veterán

Nem rossz választás, a tv-n a HDD USB portot használd, külső HDD vásárlása esetén több infó a topikjában: [link]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#29594) PrinceHerceg válasza Zoli83 (#29591) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Nem tudom, h pontosan hol vennél te 12k körül 16GB-os pendit, kvázi ARANY áron, mert Én már kb cirka 1 éve is csak 2-3-t hagytam ott egy 16-os USB 3.0-ás Transcend-ért, ami ráadásul élettartam garis! Szóval sztem nézz szét a piacon kicsit alaposabban is, mert pöppet más árfekvések vannak! :D

demmer123: biztos vmi köze lehet hozzá, mert nekem szinte folyik a kép, ha magasan hagyom.

superg: még jobb... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#29595) superg válasza PrinceHerceg (#29594) üzenetére


superg
senior tag

Ja én meg Ebay-est 32GB 2300 Ft körül.

(#29596) Zoli83 válasza PrinceHerceg (#29594) üzenetére


Zoli83
tag

Media Martban ennyiért láttam. :DDD :F Sejtettem, hogy ott ilyen nem szabad venni, azért sem vettem meg hirtelen felindulásból. ;)
Junior 11: Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#29597) Lauda válasza Zoli83 (#29596) üzenetére


Lauda
félisten

4000 forint a sandisk 16gb 3.0 pendrive mm-ban.

(#29598) PrinceHerceg válasza superg (#29595) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Jól tetted! MM-ba amúgy is csak nyomogatni járjon az ember, mert rendes akció piszok ritkán van...

BTW azért nem árt vigyázni a SEBay-os cuccokkal, mert nem ritka, h szoftveresen 32GB-ra vannak felokosítva! Aztán amikor egy 25GB-os MKV-t raknál rá, csak hibáznak és kifagynak, szóval csak óvatosan velük! :C

[ Szerkesztve ]

(#29599) Zoli83 válasza Lauda (#29597) üzenetére


Zoli83
tag

Nem tudom, lehet hogy én néztem be, de a miskolci MM-ban 16 GB-os pendriveot 10k alatt nem láttam. :B

(#29600) superg válasza PrinceHerceg (#29598) üzenetére


superg
senior tag

Nagyon sok hamisítvány van valóban tudok róla ,de PH-s topikot olvasni kell és megbízható eladóktol venni.
Másoknak írom nyilván te tudod

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.