Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-15 12:29:40

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél valamit olvasd el az alábbi Téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29851) DUB Inc. válasza Dollface (#29850) üzenetére


DUB Inc.
aktív tag

Bár én általában a simát ütöm-vágom, de én is észrevettem, hogy a reggeli első bekapcsolás a bluetooth-ossal nem szokott összejönni. Lehet kikapcsolja a tévé a BT funkciót alvó állapotban?

(#29852) Dollface válasza DUB Inc. (#29851) üzenetére


Dollface
tag

Persze, én is a simát használom, de youtube-ra például nekem sokkal jobb a remote.

Reggel mindig azzal kell kezdenem, hogy elem ki-be, és onnantól működik...nem hinném hogy ez így rendben van :)

(#29853) DUB Inc. válasza Dollface (#29852) üzenetére


DUB Inc.
aktív tag

Ha a simával kapcsolod be, akkor sem működik a BT-s elemkivétel nélkül? Én nem tapasztaltam ilyet.

(#29854) Dollface válasza DUB Inc. (#29853) üzenetére


Dollface
tag

Nem, egyszerűen nem ragál rá. Lehet hogy gyenge az elem, és csak a megmozgatás miatt jön vissza a kapcsolat? Mert az tudható, hogy egy gyenge elem is észhez tér kicsit ha megcseréljük vagy megmozgatjuk őket. Majd megpróbálom más elemekkel.

Csak hát 3 hónapos a TV és a hozzá adott Sony elemek vannak benne...

(#29855) DUB Inc. válasza Dollface (#29854) üzenetére


DUB Inc.
aktív tag

Egy próbát megér az elemcsere, bár ennél többet kellene kibírnia.

(#29856) Digidroid válasza kispéé (#29846) üzenetére


Digidroid
tag

(#29846) kispéé: Ugye nem a notebook gpu driverre gondolsz, mert az a felvétel készítésekor már le volt választva a tv-ről, itt a sony saját menüje látható.

(#29844) K Norbi: Ezidáig még én sem láttam, és remélem nem is fogom többé, mert a frászt hozta rám.. :D

(#29857) matyk


matyk
csendes tag

Sziasztok,

Egy karácsonyi ajándék kapcsán szeretnék segítséget kérni Tőletek - remélem jó topic-ba írok.

Szüleim kb. 2 éve vettek egy KDL-32R410B típus Sony TV-t. Azt szerettem volna, hogy legyen Nekik itthon is jó pár értelmes film, amit tudnak a TV-n nézni, így vettem egy 500GB-os külső HDD-t, letöltöttem filmeket és örömmel hoztam haza, hogy jó kis ajándék lesz.

Az előbb próbáltam rádugni a TV-re, de sajnos nem jártam sikerrel: az USB-re való rádugást bár érzékeli, de egy fájlt sem lát, azt írja "nincs megjeleníthető elem".

A 300 gigányi filmből egyet átmásolva egy 16GB-os pendrive-ra gond nélkül megjelenik és szépen le is játssza.

Mi lehet a gond?
- a support-nak direkt írtam előtte, hogy mit tud kezelni, 64GB és 2TB között legyen a ddrive, azt mondták - ez pipa (bár fura, mert a 16-osról simán megy)
- a legtöbb film mkv formátum, ezt is kezelnie kéne
- a TV legújabb firmware-ét szintén rátettem, ez sem lehet a baj
- a filmek szépen lejöttek, a mappa szerkezet és minden látszik OSX-en és Windows-on is a szóban forgó HDD-n.

Mi lehet a gond?
Előre is köszi bárminemű tippet, segítséget.
Üdv, matyi

(#29858) superg válasza matyk (#29857) üzenetére


superg
senior tag

Szerintem ott is a sok film+ HDD kombóval lehet a baj.Próbáld ki 1 filmel a HDD-t megy e.Lehet sok idő amíg betallózza.Ha HDD-t sem látja akkor y usb kábellel egy kis + áramot adj a HDD-nek.

(#29859) zohan1970


zohan1970
csendes tag

Uraim!
Hogyan működik az az LCD "maszírozás",amivel a felhősödést lehet javítani?
Minimális felhőt látok a teljes fekete kép alatt.
Nem komoly,de ha lehet kipróbálom.

(#29860) hegylako01 válasza matyk (#29857) üzenetére


hegylako01
tag

Lehet, hogy a tv nem tudja meghajtani a hdd, nem ad ki elég áramot az USB port. Próbálj ki egy y USB kábelt.

(#29861) privacy99


privacy99
senior tag

Sziasztok!

Erről (WD650) mi a vélemény? PS4-hez lenne, maga a márka szimpatikus, de ha gyenge, akkor hagyom. Smart funkciók nem nagyon kellenek, egy youtube azért jó ha van.

7 éves 82 centis Samsung HD ready TV-ről váltok, szóval nem az OLED a cél egyelőre :)

Köszönöm!

(#29862) Joshi


Joshi
titán

Sziasztok. Faterom szeretne egy 40"-os tévét, csak a Samsung és a Sonynak van ekkora méretű tévéje az LG-nek nincs. Szóval az alábbi két modellt néztem ki, melyik lenne a jobb vétel? Csak kábeles Digi (DVB-C) és sportműsorokra lenne használva. Mindegyik VA paneles és árban is egyformák (~120K).

Sony 40WD650
Samsung UE40K5500

[ Szerkesztve ]

(#29863) Lucifer6280


Lucifer6280
aktív tag

Sziasztok!

Olyan problémába ütköztem, hogy a TV(Sony X83C) rá van kötve a gépre (HDMI-Display kábellel) és ha ki van kapcsolva akkor azt csinálja hogy fel le csatlakozik a gépről. Ez mitől lehet? Esetleg valami megoldást tudtok-e rá? Kábelt már cseréltem, nem lettem vele előrébb sajnos. Tv-n próbáltam keresni olyan beállítást ami esetleg, ilyen kábel figyelést csinálna-e de nem találtam.

Segítségetek előre is köszönöm! :R

Az egész élet 1 kibaszott szépségverseny, Suliba járunk aztán egyetemre, aztán meló. Kapják be! Csináld amit szeretsz! A többit meg szard le..

(#29864) Zahire


Zahire
tag

Sziasztok !
Egy kis segítséget kérnék.A W805C-t a PC-vel HDMI-vel összekötöttem. Ha a PC-t bekapcsolom, akkor a legtöbb ingyenesen fogható ( antennával ) adás eltűnik, ha kikapcsolom a PC-t akkor visszajön. Mi lehet ennek az oka ? Lehet ezen javítani ?
Köszi

(#29865) doczens válasza nonoffi (#29579) üzenetére


doczens
csendes tag

Üdv.
Én is ilyen tv-t néztem ki. Csak azt kérdezném mennyire vagy megelégedve vele?
Esetleg pozitívum-negatívum?

(#29866) JozsBiker válasza Zahire (#29864) üzenetére


JozsBiker
aktív tag

A legtöbb, de nem mindegyik tűnik el ? Ha HDMI -vel nincsenek összedugva, akkor nincs ez a jelenség ? Mert ha akkor is van, akkor valami rádiófrekis zavarásról lehet szó. Ha pedig nincs, akkor nyilván a kábelen keresztül érkezik valami jel v. zavar.

[ Szerkesztve ]

(#29867) matyk válasza superg (#29858) üzenetére


matyk
csendes tag

köszi a választ!
kipróbáltam, sajnos egy filmmel rajta is ugyanez a helyzet :(
NTFS-re is formáztam (bár a hivatalos support nem ezt írta, de a pendrive, amit felismer abban van), de semmi...
de pörgetni, meg pörgeti, szóval nem hinném, hogy az áram felvétellel van baj. de kifogytam :/

(#29868) petya2012


petya2012
őstag

sziasztok

akinek KDL50W805C-je van megnézné mennyi usb van rajta??mert én csak 1-et találok,a leírásban lévő 3-al ellentétben

(#29869) air válasza petya2012 (#29868) üzenetére


air
nagyúr

Gondolom az oldalsót tálaltad meg.
Van kettő alul, középen.
Legalábbis a 43-ason így van.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#29870) superg válasza matyk (#29867) üzenetére


superg
senior tag

Mindenképp kipróbálnám a + tápellátást,egyszerű megoldani.
Attól hogy pörgeti még írni olvasni lehet nincs "ereje"

(#29871) petya2012 válasza air (#29869) üzenetére


petya2012
őstag

az hol van??a hdmi sorban vagy a antennabemenetek-nél??

ki akarom próbálni ezt a felvételt,de az oldalsóra nincs ráírva a hdd rec-egyszer már beledugtam egy külső hdd-t,regisztráltam,de még is azt írta nem jó-gondolom azért,mert az oldalsó usb nem rec-es

(#29872) yanna válasza petya2012 (#29871) üzenetére


yanna
őstag

Szerintem kb. ott lehet, mint az 55-ön.

(#29873) Lauda válasza petya2012 (#29871) üzenetére


Lauda
félisten

(#29874) petya2012


petya2012
őstag

köszi nektek :)

mindegy milyen formátumban van a vinyó??
lemezkezelőben vissza lehet formázni a vinyót?

[ Szerkesztve ]

(#29875) superg válasza petya2012 (#29874) üzenetére


superg
senior tag

MIndegy,felismeri a legtöbb file rendszert.
Ajánlom a Mini Tool Partition Wizard-ot win alá.Azzal PC-n is visszatudod formázni.Amúgy a tv-n lehet visszaformázni.

[ Szerkesztve ]

(#29876) Gsx-rr válasza Lauda (#29873) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Tobbi usb-n nem is tud felvenni? Pendrive-ra se?

(#29877) hoffman_


hoffman_
nagyúr

sziasztok,

W755C mellé tervezek venni egy külső HDD-t. ha jól nézem, akkor ezen a modellen már rendben van a plusz kimenet erre a célra, így egy WD Elements 2TB vinyót pörgetnék mellé. tud valaki esetleg problémáról, amit elsőre nem találtam meg a keresővel?

köszi előre is :)

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#29879) Zahire válasza JozsBiker (#29866) üzenetére


Zahire
tag

Ha HDMI-vel nincs összdugva, akkor minden tökéletes.Ha össze van dugva, akkor eltűnik : RTL,TV2,M2,M5, és azt írja ki, hogy a választott program nincs behangolva.Ha lekapcsolom a PC-t, vagy kihúzom a HDMI-t, akkor visszajönnek a csatornák.

(#29880) ^Boss


^Boss
őstag

sziasztok!

karácsonyi ajándékként a 805B 50" TV-m alján egy 2-3 centi magasan egy csíkban hálós, világosabb rész alakult ki, teljesen tönkretéve a képernyőnézés élményét, mert annyira odavonzza a szemet, hogy hiába jó a kép 85%-a, az alsó csík miatt nem tudok arra figyelni.

van bármi remény,vagy ez kaputt?
amennyire emlékszem, természetesen pont lejárt a garancia..

zárójelben: a HP és az Apple is garin túl, ingyen cserélte ebben az évben a hibás dolgaimat, ha a Sony egy nevetséges panelcserés ajánlattal fog jönni, akkor ez volt az utolsó TV-m tőlük. Samsungok vannak a családban, egyik sem ment még tönkre, pedig van közte 8-9 éves darab is. :(((

[ Szerkesztve ]

(#29881) zohan1970


zohan1970
csendes tag

Uraim!
Hogyan működik az az LCD "maszírozás",amivel a felhősödést lehet javítani?
Minimális felhőt látok a teljes fekete kép alatt.
Nem komoly,de ha lehet kipróbálom.

(#29882) deadwing


deadwing
addikt

55w809c-nél milyen képjavító funkciókat érdemes bent hagyni? Gondolom az lesz a válasz, hogy kapcsoljak ki mindent, de ezek nélkül hogyismondjam, lehetne jobb a kép. Nekem a legfontosabb a minél jobb kontraszt és mély feketék megléte. Próbálgattam nyomkodni, de arra jutottam, hogy a jobb kontrasztért cserébe a feketék részletei szépen eltűnnek. A gyári beállítások is kb ilyenek, van szép fekete, de a feketén belüli szürkébb részletek odavannak...
Szóval, van esetleg olyan funkció ami segíthet és nem ronthat ezen? :)

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#29883) T_Stark válasza deadwing (#29882) üzenetére


T_Stark
őstag

A sötét részek fényerejével játssz, hol van az a határ ahol még látszanak a sötét részletek, de nem olyan zavaróan világos az egész.
Valahol 40-50 között lesz, szerintem közelebb a 40-hez.

(#29884) deadwing válasza T_Stark (#29883) üzenetére


deadwing
addikt

Többi képjavító funkciót lőjem le? Csak azt tudom, hogy elég sokmindent lehetne még tekergetni, most nem is vagyok otthon hogy megnézzem...

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#29885) Joshi válasza deadwing (#29882) üzenetére


Joshi
titán

"Szóval, van esetleg olyan funkció ami segíthet és nem ronthat ezen?"
Van, úgy hívják hogy OLED. ;]

(#29886) krx21 válasza zohan1970 (#29881) üzenetére


krx21
nagyúr

Először is kell tudni, hogy az lcd tv-k felhősödése honna ered: Sanos maga a gyártás és a Tv képlékenysége nem teszi lehetővé, hogy a ledek, illetve a diffúzorok egyenletsen szórják a fényt. Maga a panel is több rétegből áll, amennyiben ezek távolsága nem egyenletes, szintén okoz ilyen problémát. Például egy rossz szállítás eredménye képpen beleng a képernyő közepe, mert fektetve szállították, lehet segít, hogy a belengett, elmozdult rétegeket vissza "tolod" a helyére. Tehát ez nem feltétlenül megoldás, csak próbálkozás!
Nekem így egy hatalmas foltot sikerült eltávolítani...De ha eleve rosszul van gyártva a panel nem biztos, hogy tudsz javítani, sőt az is lehet még inkább jobban fog látszani, vagy nagyobb lesz!!!
Ezért csak nagyon finomam szabad elkezdeni és közben folyamatosan nézni, hogyan változik!
Puha törölközővel finoman, körkörösen, enyhen nyomva! Kell hozzá a szerencse, hogy pont úgy nyúlj hozzá, hogy jobb legyen és persze úgy is maradjon... Még a hőmérséklet változás is befolyásolhatja ezeket a foltokat, a hőtágulás miatt. Szóval ennyire érzékeny ez a szerkezet, ezért annyi fajta folt, ahány TV...

[ Szerkesztve ]

(#29887) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Üdv!

Újdonsült 809C tulajként leírok pár tapasztalatot:

- Aki az USB-ket elhelyezte annak javaslok egy inkvizíció általi kivégzést.
- Ez mondjuk igaz a többi I/O csatlakozóra is.
- A rendszer gyors, egész jól is néz ki.
- A rádugott USB-t felismerte, de amint ment rá egy HDD is, összefosta magát, egyiket se látta, tápkábelt ki kellett húzni. HDD-t a gyári video progija nem látja, nem kezeli, kellett rá egy vlc illetve egy file explorer.
- A vlc lejátszás közben szaggatni kezdett, majd kilépett a filmből... Ezt egyik korábbi Smart Samsung vagy nem webos-es LG sem csinálta. Újra elindítva nem volt gond.
- Samsung S7 Edge-el elsőre kiment rá a share megosztással a kép, de utána az istennek se akarta. Ki-be kapcs megoldotta (pff).
- A távirányító kinézete ocsmány így 2016-ban, az LG már 3 évvel korábban is adott magic remote-ot a gyengébb tv-ihez is, akárcsak a samsung.
- A csatornarendezés botrányos, lassú, körülményes, igaz ez a samsungon is ilyen, egyedül az LG volt itt is könnyebben kezelhető.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#29888) blakey válasza Tsebacsi (#29887) üzenetére


blakey
titán

A TV megjelenítő nem lejátszó, bármennyire is szeretnék egyesek, hogy így legyen.
Ha szaggat akkor más a probléma, nekem pl. az LG dobta a lejátszást, erősebbre vettem a wifi jelet a routernél és máris jó lett.
A HDD egy kényes dolog, sajnos ahány rendszer annyi kompatibilitási kérdés merül fel.
2-3 évvel ezelőtt mindegyik gyártó adott plusz távot, manapság már nem divat.
Táv milyensége szubjektív, én nem használom egyik távot sem, nekem az LG sem kényelmes.
Csatornarendezéshez használj Chansort-ot.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#29889) deadwing válasza Joshi (#29885) üzenetére


deadwing
addikt

Igen. Azon is gondolkodtam, de nem tartom még kiforrottnak a technológiát.

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#29890) Joshi válasza deadwing (#29889) üzenetére


Joshi
titán

Ezt most úgy írod mintha olyan tökéletes lenne az LCD technológia. ;]

(#29891) deadwing válasza Joshi (#29890) üzenetére


deadwing
addikt

Mindenképp régebbi. Mondjuk a tökéletestől messze van, és messze is lesz mindig.
De amíg a nép elvan vele, és veszik mint a cukrot nem is lesz előrelépés oled irányba.
Plazmát sajnálom nagyon. Azt sem fejlesztették mert nem éri meg amíg az emberek csak az lcd-t veszik... hiába veri kenterbe a plazma mindenben.

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#29892) ati888 válasza blakey (#29888) üzenetére


ati888
senior tag

Hello!

Ez a Chansort működik UPC kábellel, CI+ kártyával?

Ati

(#29893) Joshi válasza deadwing (#29891) üzenetére


Joshi
titán

Azért veszi a nép mint a cukrot mert az OLED "megfizethetetlen". Minden LCD topikban gondot okoz a felhősödés és a kontraszt. :(((

(#29894) Zahire


Zahire
tag

Egy kis segítséget kérek !A 805C-re lehet Adobe Flash Playert telepíteni ? A TV2 szeretném visszanézni, és ezt kéri illetve ajánlja fel.És ha igen akkor melyik Linux változatot, mert kettő is van ?

(#29895) Lauda válasza Joshi (#29893) üzenetére


Lauda
félisten

Szerintem amikkel az oledet reklamozzak az mese habbal. Tokeletes fekete, kutyat nem erdekli. Ezek a fhd 75/80c braviak tokeletesen megfelelnek tv es filmnezesre. A sonynal pedig nem is lesz oled. Jarva kelve hallgatozva az emberek es ismerosok kozott, kb 90%-ot nem erdekli a technologia es szuperul elvan az lcd-vel, a maradekot esetleg izgatja az oled. Vannak nagyon jo lcd tv-k es az olednek is megvan a maga baja.

[ Szerkesztve ]

(#29896) Tsebacsi válasza blakey (#29888) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

"A TV megjelenítő nem lejátszó, bármennyire is szeretnék egyesek, hogy így legyen."

4-5 éve van külső eszközről lejátszási lehetőség a tv-ken. Ennyi idő alatt illene összedobni egy olyat, ami viszi a legtöbb ismert formátumot, vagy frissíthető legyen. Mondjuk az android erre pont nyújt megoldást az ezernyi programjával, de elsőre igencsak pislogtam, hogy évekkel korábbi tv-k simán megbírkóznak a formátumokkal és az 1TB-os direkte tv-hez való Adata HDD-vel, de itt csalódtam. Cserébe a Youtube, Google videók (pl. a pár napja 66Ft-ért vett Star Wars összes) simán gyönyörűen mennek.
A LAN még kiröhög, de biztos van valami trükkje, addig wifin kapja a netet.
Az előbb bekapcsoltam, és nem volt kép, csak hang (wtf?) nincs videójel felkiáltással. Megint csak táp ki-be kellett. Ez a rendszer nem kiforrott :D

"Ha szaggat akkor más a probléma, nekem pl. az LG dobta a lejátszást, erősebbre vettem a wifi jelet a routernél és máris jó lett."

HDD-ről ment a lejátszás!

"Csatornarendezéshez használj Chansort-ot"

Köszönöm, ennek utánanézek! :R

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#29897) superg válasza Tsebacsi (#29896) üzenetére


superg
senior tag

(#29892) ati888
Sony editort inkább,Chansort sztem nem is működik Sonyval

[ Szerkesztve ]

(#29898) Polacheck


Polacheck
HÁZIGAZDA

Sziasztok,

Jól érzem, hogy ahhoz, hogy a távirányítóját a friss tv-mnek (KD-55XD7005) tudjam hasznáni a t-home settopbox kezelésére, ahhoz kellene egy ir blaster? A sony oldala szerint kellett volna, hogy kapjak a tv-hez, de a dobozból hiányzott (legalábbis nem találom).

less qq more pewpew!

(#29899) headhunter válasza Tsebacsi (#29896) üzenetére


headhunter
addikt

(#29900) blakey válasza Tsebacsi (#29896) üzenetére


blakey
titán

Ha nem tetted meg akkor csinálj egy gyári visszaállítást, nincs semmi gond a rendszerrel, 1 évvel ezelőtt voltak gondok. Náélam fél év alatt nem volt olyan gondom, mint neked. Bármi okozhatja, mástól nem olvastam USB gondokat, vannak akik lejátszásra is használják, nálam a HDD csak rögzítés céljából van rácsatlakoztatva. Hálózaton keresztül minden mkv-t, avit hibátlanul, röccenés nélkül vitt 1080p-ig, még az elején teszteltem.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.