Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-15 12:29:40

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél valamit olvasd el az alábbi Téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29251) blakey válasza Pokolika (#29248) üzenetére


blakey
titán

CEC be van kapcsolva? A jel tökéletesen megszűnik vagy a bemeneteknél aktív a név melletti bemenet ikon?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#29252) Pokolika válasza blakey (#29251) üzenetére


Pokolika
tag

Mármint a Bravia sync az be van kapcsolva minden.
Ha lekapcsol a box akkor van a név mellett egy kis tv ikon.

(#29253) blakey válasza Pokolika (#29252) üzenetére


blakey
titán

Ha lekapcsol és megmarad a név mellett az ikon akkor az a gond, aktív a HDMI, szóval nem kapcsol le teljesen az eszköz, emiatt a tv úgy érzékeli, hogy még mindig használatban van. Ebben az esetben marad az ECO mód vagy kitalálsz valamit arra, hogy teljesen lekapcsoljon a box, pl. távirányítható aljzat.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#29254) Pokolika válasza blakey (#29253) üzenetére


Pokolika
tag

Tehát ha már egy mellett is szerepel akkoraz érvényes azegész tv re mert pl a pc ha lekapcsol nincs jel mellette?!
Távirányítható aljzat mármint áramforrás?
Az mind1 hova van bedugva a box?
Eco mód?Teljesítmény beállítás?Ha csak az marad azt mire tegyem?De aztal leveszi a fényt nem?

[ Szerkesztve ]

(#29255) dragonborn


dragonborn
tag

Meddig lehet elállni egy tv vásárlástól?1hete vettem és lecserélném egy másikra.lehetséges?sony központi szalon

(#29256) blakey válasza Pokolika (#29254) üzenetére


blakey
titán

Arra a bemenetre vonatkozik amelyik épp aktív volt előtte, olyan bemeneten ahol teljesen lekapcsol az eszköz ott egy bizonyos idő elteltével a tv-nek is le kellene kapcsolnia.
Igen, hálózati (áram) aljzatra gondoltam, van olyan ami távirányítható, ezt lekapcsolva minden eszköz lekapcsol.
Teljesítmény alatt az egyik lehetőség, hogy leveszi a fényerőt, tehát aktíválod a fényérzékelőt. a másik menüpont arra vonatkozik, hogy inaktivítás (azaz nem nyúltál a tv-hez) esetén a tv kikapcsol, ez külső forrás esetén nem túl jó, mert egy maratoni sorozatnézés esetén 4 óra múlva egyszer csak lekapcsol a tv. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#29257) Pokolika válasza blakey (#29256) üzenetére


Pokolika
tag

Pont ez az jelenleg úgy használom h inaktivitás 1 órára állítva.Mert csak így kapcsol le.Ha csak adott bemenetre vonatkozik akkor mi a fenéért nem kapcsol le ha a pc jel megszűnik és nincs jel?
Ha beállítom minde bemenetre érvényes a beállítás azért gondoltam h hiába ment a pc és le kellett volna kapcsolnia ha tv melett ott az ikon.Mert pc ről se kapcsol le.Nekem ott jelenleg "ki" van bejelölve de van még alacsony meg magas na az alacsony mit takarna?Nem lehet arra kellene rakni?Megnézem ha áramtalanítom aboxot eltűnik e a jel.....már bosszant h ilyen bonyolult

(#29258) dragonborn válasza dragonborn (#29255) üzenetére


dragonborn
tag

Nem hagy nyugodni hogy jol döntöttem-e hogy a XD80 hoztam el a XD85 helyett.

(#29259) blakey válasza Pokolika (#29257) üzenetére


blakey
titán

Minden bemenetre vonatlkozik de az épp használatos jelnél ha aktív az ikon akkor nem tud kikapcsolni a tv. A pc-re nem tudom, hogy mkiért nem kapcsol ki,ha zon volt előtte és simán lekapcsoltad a gépet, lehet, hogy az is küld valamilyen jelet. Teljesítménynél az Alacsony ill. Magas beállítások a fényérzékelőre vonatkoznak, annak megfelelően állítja a kép fényerejét, hogy milyen a környezet, semmi köze a kikapcsoláshoz.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#29260) Pokolika válasza blakey (#29259) üzenetére


Pokolika
tag

De ha érzékelne akkor ott lenne gondolom a jel de nincs de mondom most kihuzom a boxot ha nincs áram alatt tuti nincs jel ha ugyse kapcsol ki valami mas bibi van.
Lehet akkor megkellene próbálni egy visszaállítást....

(#29261) Pokolika


Pokolika
tag

Na kihúztam eltünt a jel de semmi.....

(#29262) PrinceHerceg válasza dragonborn (#29258) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Ha webshopon keresztűl rendelted 14 nap, személyesen viszont CSAK 3, de utóbbi eset sokkal kötöttebb!

Amúgy az XD85 széria csak mozgásra jobb, ha hinni lehet a specifikációknak.

[ Szerkesztve ]

(#29263) blakey válasza Pokolika (#29261) üzenetére


blakey
titán

Én is kipróbálom, hogy nálam hogy működik.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#29264) Gsx-rr


Gsx-rr
veterán

Megkezdődött a kálváriám a pixelhibás 755c-vel. 1 hónapja vettem ,de 2 hete üzemeltem be. Tegnap észrevettem a hibát.
Ma elmentem a MM-be. Azt mondták az elállási joggal nem élhetek ,az csak hibátlan készülék esetében érvényes.
Hívjam a Sony szervizt. Ott értelmesebb ember volt,elmondta ők nem jönnek ki a tv-ért vigyem a MédiaMarkt-ba ás onnan ők begyüjtik és kapok egy Refurb készüléket. Szuper.
Persze a MédiaMarkt-ot nem érem el telefonon. Nem szeretném sehová cipelni a Tv-t. Értelemszerűen vigyék el.
Az is érdekes ha kapok másikat ami hibátlan akkor megint elállhatok a vásárlástól?

(#29265) PrinceHerceg válasza Gsx-rr (#29264) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Csere esetén elvileg újra indul minden, hisz a gari is... viszont mi ez a refurb TV pontosan, nem full újat kapunk ha cserélni kell? Kezdek gyanakodni, mert anno cserekor én pl bontottat kaptam... :o

[ Szerkesztve ]

(#29266) hegylako01 válasza Gsx-rr (#29264) üzenetére


hegylako01
tag

Szia

Az MM-ben nem mondtak neked hülyeséget ők átveszik javításra tőled, de ki nem mennek. A szerviznek 10 kg felett ki kell mennie hozzá. Ha jól látom neked 55w7-ed van, ami a honlap szerint 18 kg.
Melyik városban vetted?

[ Szerkesztve ]

(#29267) Gsx-rr válasza hegylako01 (#29266) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Közben visszahívtam a Sony szervizt. Egy normális nő volt ,mondta hagyjam a MM-et,küldi a Gls-t

Amúgy a kiterjesztett MM-es gariról se volt valami jó véleményük.

[ Szerkesztve ]

(#29268) Hmmm1 válasza PrinceHerceg (#29265) üzenetére


Hmmm1
aktív tag

Ja. Refurbished. Hát javított, Átvizsgált készülék. Olyan mint az újracsomagolt termék. Visszaküldtk, megbontott, olcsóbban adják. Lehet hogy beveszi vissza a tv-t, nem nagyon húzzák az időt és adnak egy oylat ami tuti jó mert javították. Mondjuk illene újat adni, vagy azt megjavítani amit visszaküldessz. Csak mondjuk az is idő: d

[ Szerkesztve ]

(#29269) PrinceHerceg válasza Hmmm1 (#29268) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Igeeen? :C

[ Szerkesztve ]

(#29270) Lauda válasza Gsx-rr (#29264) üzenetére


Lauda
félisten

Errol beszeltem. Sajat magadat sz@pattad le ezzel. Siman indoklas nelkul el kellett volna allni, mikor a kovetkezo akcio van. 60 napba belefert volna.

Masik verzio, hogy elallsz szo nelkul, az osszeget pedig ajandekkartyara kered, akciokor meg abbol megveszed a masikat es nincs cirkusz, nincs szerviz stb.

[ Szerkesztve ]

(#29271) Hmmm1


Hmmm1
aktív tag

Egy kis érdekesség, tegnap este találtam. Ezeknek a Sonyknak tényleg ennyire zsír a mozgás megjelenítése? Tényleg ilyen jó?:) Tök durva. A kamera lehet még a színeken másít, de azok is cseszett jól néznek ki, pont olyan amilyennek lennie kell? Nem ilyen agyon szaturált maszlag.

43X800D Guradians of galaxy: Katt

49X800D The Revenant: Katt

49X800D Mad Max Fury Road: Katt

Lehet néhol van egy pici judder, de amúgy elég jónak tűnik. Olyan tényleg faszás, természetes hatása van, ahogy kell. Egyébként a 49"-esnél azt írja a leírásban is, hogy ugye IPS panel elméletileg, de szerinte (bár nem hinném hogy lehetséges) VA is lehet, mert hogy a fekete is rohadt jó rajta, nem az a kimosott, fehér cucc. Októberben gyártották le a tv-t. De lehet csak szerencséje volt és egy viszonylag jobbat fogott ki és másnál közel se biztos hogy ilyen lesz.(?)- inkább ez lehet.

[ Szerkesztve ]

(#29272) Gsx-rr válasza Lauda (#29270) üzenetére


Gsx-rr
veterán

1-2 honapig meg nezzem a falat!
Tudom ,hogy szivas ,sajnos igy jartam.

(#29273) Lauda válasza Gsx-rr (#29272) üzenetére


Lauda
félisten

Mert ha a szervizben lesz a tv azt majd tudod nezni. Mindegy te dolgod, csak nem ertem.

(#29274) superg


superg
senior tag

Nagyon le van butítva ez a wd7 széria.Mediában néztem,képprofilok Normál/Élénk/Egyéni ennyi.MF persze nincs,elég alap belépő full HD.

Gsx-rr:Egyből azzal kell kezdeni a TV vásárlást,amikor megkapod pixelhiba és bevilágítás teszt,és ha kell egyből lépsz.

[ Szerkesztve ]

(#29275) demmer123 válasza superg (#29274) üzenetére


demmer123
őstag

Úgy tudom nincs különbség a 700 és 800 széria között kép minőségben.Vagy rosszul tévedek és van?

(#29276) blakey válasza demmer123 (#29275) üzenetére


blakey
titán

WD-ről van szó, szerintem te W75C és W80C-re gondolsz.
A WD a tavalyiakhoz képest gyengébb ugyanazon számozás esetén, tehát a WD7-es gyengébb mint a W75C.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#29277) Pokolika válasza blakey (#29263) üzenetére


Pokolika
tag

Na jutottál esetleg valamire?

(#29278) blakey válasza Pokolika (#29277) üzenetére


blakey
titán

Nem, dolgozom.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#29279) junior11


junior11
veterán

Android TV 6.0 (Marshmallow) has started rolling out to Sony 2015 & 2016 TVs [link]

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#29280) superg válasza demmer123 (#29275) üzenetére


superg
senior tag

Ahogy blakey írta a WD az idei 2016-os fullHD széria.Meg van XD80 XD85 4K-s de majd mind IPS panel.
Szóval összegzem(magamnak is),ha Va paneleket keresünk akkor ezek maradnak:
full HD,android nélkül 50Hz-es
WD6 40" 48"
WD7 43" 49"
4K-s de 50Hz-es:
XD80 43"
4K HDR hajlított
SD85 55" 65"
4K HDR
XD9 55" 65" 75"
ZD9 65" 75" 100"

(#29281) DUB Inc. válasza superg (#29280) üzenetére


DUB Inc.
aktív tag

X85C...

(#29282) Hmmm1


Hmmm1
aktív tag

#29271

[ Szerkesztve ]

(#29283) Lauda válasza Hmmm1 (#29282) üzenetére


Lauda
félisten

Itt mi a kerdes?

(#29284) superg válasza DUB Inc. (#29281) üzenetére


superg
senior tag

2015-ös
(#29282) Hmmm1 Lehet a local dimming javította a feketét,HDR-hez elvileg kell

[ Szerkesztve ]

(#29285) Hmmm1 válasza Lauda (#29283) üzenetére


Hmmm1
aktív tag

Első bekezdésben van kérdés pl, illetve véleményezésre gondoltam : )

(#29286) K Norbi válasza Hmmm1 (#29282) üzenetére


K Norbi
addikt

Én néztem 2 hete [link]
Samsung ajándékba se kéne, Lg ingyen sem. :DDD

Nincs miről beszélni meg vitatkozni, meg kell nézni őket. Egyértelmű melyik a jobb.

Összeszerelés/anyaghasználatról nem is beszélve.

[ Szerkesztve ]

(#29287) Gsx-rr válasza superg (#29274) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Igazad van, itt buktam el a dolgot. De aznap amikor megjott ,pont utaztam es 2 het mulva tudtam csak kibontani.

(#29288) JozsBiker


JozsBiker
aktív tag

Sziasztok !

Azt szeretném kérdezni, hogy az androidos és android nélküli készülékeknél van jelentős különbség a feléledési időben, azaz a bekapcsolástól a kép és hang megjelenéséig eltelt időben ? Köszi.

(#29289) Hmmm1 válasza K Norbi (#29286) üzenetére


Hmmm1
aktív tag

Ja ezt már olvastam. Plusz egyszer már linkelted is nekem : d de azt nem tudom milyen tv-d van: d Mondjuk annyira nem érdekes, csak nem írtad abba a hszbe se amit linkeltél: d

(#29290) K Norbi válasza Hmmm1 (#29289) üzenetére


K Norbi
addikt

Ez lenne KDL-50W805C :K ;]

[ Szerkesztve ]

(#29291) Neoteric válasza K Norbi (#29290) üzenetére


Neoteric
addikt

Nem lehet rá venni extrába biztonsági & kiterjesztett garanciát? Pff, így már nem is kell.

PSN: ne0teric_sAN

(#29292) stewe780


stewe780
őstag

Androidos tv-n hálózati osztott mappából közvetlenül le lehet játszani videót? Vagy mindenkép pen drive-ra át kell másolni?

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#29293) DUB Inc. válasza superg (#29284) üzenetére


DUB Inc.
aktív tag

Az nem baj szerintem, hogy tavalyi...

stewe780: Le lehet, nekem Kodival és VLC-vel sikerült. Az alap lejátszójával nem, de lehet én vagyok a béna.

[ Szerkesztve ]

(#29294) varmi2 válasza stewe780 (#29292) üzenetére


varmi2
nagyúr

Le lehet játszani. Kettő megoldás van. Ha dlna-n keresztül van megosztva, akkor a gyári videolejátszóval lejátszható. Ha nem dlna, hanem sima Windows megosztás, akkor külön lejátszó progi kell hozz. Feltelepítel egy vlc playert, vagy kodit. Vagy ami szimpatikus, csak andoidos lejártszó legyen.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#29295) superg válasza DUB Inc. (#29293) üzenetére


superg
senior tag

Persze hogy nem,főleg amíg kapható. Az kimaradt hogy a 2016-os tévék közt próbálok eligazodni,arról szólt a hsz.

(#29296) DUB Inc. válasza superg (#29295) üzenetére


DUB Inc.
aktív tag

Értettem. :)

(#29297) stewe780 válasza varmi2 (#29294) üzenetére


stewe780
őstag

Mindkettőtöknek nagyon köszönöm. Ezzel a kodi-val állandóan invalid argumentet ír. Nektek volt ezzel problémátok? Lehet ellene valamit tenni?

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#29298) DUB Inc. válasza stewe780 (#29297) üzenetére


DUB Inc.
aktív tag

Kicsit macerás beállítani. Youtube-on találsz a beállításról magyar nyelven is...

(#29299) headhunter


headhunter
addikt

(#29300) stewe780 válasza stewe780 (#29297) üzenetére


stewe780
őstag

Csak, hogy meglegyen:
Kodi invalid argument hiba megoldás smb megosztásnál win10:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\LanmanServer\Parameters
Create a new DWORD called IRPStackSize (if it doesn't already exist). Set it to a decimal value of 18

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.