Hirdetés

2024. június 27., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-15 12:29:40

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél valamit olvasd el az alábbi Téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30501) Gsx-rr válasza pinnacle (#30499) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Azt mondtak,hogy atneztek sok tv-t. Es nem tudjak garantalni,hogy jo keszuleket fogok kapni! Ez azert vicc!!

(#30502) pinnacle válasza Gsx-rr (#30501) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Ezt ki mondja a Sony vagy az MM? Mond meg, hogy ragaszkodsz a cseréhez, ha neked ezt nem engedik, írják le, és panaszt teszel. Ha tudsz kérj vezetőt, ők általában rugalmasabbak.
Egyébként milyen TV-vel, mi volt a hiba? Lehet, hogy tényleg szériahiba, csak nem mindenki veszi észre. Gondolom nem akarják, hogy 5 TV-t küldjél vissza felbontva.

[ Szerkesztve ]

(#30503) Lauda válasza Gsx-rr (#30501) üzenetére


Lauda
félisten

Gondolom ugy neztek at, amit te is kaptal, sehogy, suket duma. Jobban jossz ki (ha anyagilag nem is biztos), hogy kerd vissza a lovet es online vegyel tv-, igy ha rossz, elallsz es kesz. Majd kezded elolrol. Bar. Itt is csak ezt kellett volna es akkor nincs ez a cirkusz

[ Szerkesztve ]

(#30504) Pokolika


Pokolika
tag

Sziasztok!
Ez valyon normális w75 szériánál?Vagy indulhat gariba?

(#30505) Lauda válasza Pokolika (#30504) üzenetére


Lauda
félisten

Amennyiben sajat szemmel is ezt latod, mehet vissza.

(#30506) Gsx-rr válasza pinnacle (#30502) üzenetére


Gsx-rr
veterán

A Sony!

[ Módosította: radi8tor ]

(#30507) hefa888 válasza Gsx-rr (#30506) üzenetére


hefa888
csendes tag

Hááát. Minden LED TV nek van még felhősödése :( De Szerintem még így is jobban jártok vele mint egy samuval vagy egy LG vel :))

(#30508) K Norbi válasza Pokolika (#30504) üzenetére


K Norbi
addikt

Ha középen a 4 pontra gondolsz akkor nálam is ilyen..
Sőt szerintem mindenkinek van benne csak jó beállítással elvarázsolják a nagyját.

(#30506) Gsx-rr Oldalról nekem is ilyen de szemből nem látszik.

[ Szerkesztve ]

(#30509) Lauda válasza K Norbi (#30508) üzenetére


Lauda
félisten

Ha középen a 4 pontra gondolsz akkor nálam is ilyen..
Sőt szerintem mindenkinek van benne

Az enyemben nincs. ;] :P

(#30510) K Norbi válasza Lauda (#30509) üzenetére


K Norbi
addikt

Az 50" ba volt [link]
Szerintem van 55" ba is, tedd át élénkre kapcsold ki a speciális kontrasztot. Járasd fél órát tuti lesz benne.
Persze levett fényerővel meg bekapcsolt kontrasztjavítással nekem sincs 1 gramm se.

[ Szerkesztve ]

(#30511) Lauda válasza K Norbi (#30510) üzenetére


Lauda
félisten

Nem volt abban sem, hol latsz ilyet?

Szerintem van 55" ba is, tedd át élénkre kapcsold ki a speciális kontrasztot. Járasd fél órát tuti lesz benne.

Ezt mar kiveseztuk, hogy egesz delelotti jaratas utan sem jon elo. ;] :P Mutattam kepeket is.

(#30512) K Norbi válasza Lauda (#30511) üzenetére


K Norbi
addikt

[link] legutolsó kép 4 pont ott van középen.
Ki de nem elég alaposan ;]
Úgy állítsd be ahogy írtam és lesz

[ Szerkesztve ]

(#30513) Gsx-rr válasza K Norbi (#30508) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Szembol is latszik full feketenel, Gyonyoruen egy szelesvasznu filmnel!

(#30514) Lauda válasza K Norbi (#30512) üzenetére


Lauda
félisten

Ok!

(#30515) pinnacle válasza Gsx-rr (#30506) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Ez tényleg elég rondán néz ki. MM-től kérj cserét.
Nekem elég régi "hagyományos világítású" Panasonic 37G10E TV-m van. Azzal semmi gond. Akkoriban jöttek be az Edge TV-k. Már akkor is írtak ilyen problémákról ezek szerint nem könnyű javítani. Régebben valami full matrix volt az ajánlott, csak nagyon drága volt, mostanában a direct LED nem javít ezen? Sony boltban azt mondták, van valami dupla edge, illetve az ő direct LED-jük. Az LG direct LED-je szerintük nem jó. Mondjuk ha ők is LG panelt használnak, akkor ez érdekes.
Én csak azért gondolkozom TV vásárláson, mert attól tartok, hogy a FHD-s TV-k minősége romlani fog, a 4K tolják majd inkább. Sonynál állítottak, hogy 4K-s TV-n a FHD-s anyagok minőségén semmi romlás nem fog látszódni, mert tökéletes felskálázza a készülék, (sőt szerintük még jobban fog kinézni), viszont a régi VHS, miniDV felvételeimnek annyi, mert nagyon rondák lesznek. Ez tényleg így van?

(#30516) Pokolika válasza K Norbi (#30512) üzenetére


Pokolika
tag

És tényleg ott van.....
Ezek szerint neked is?!
Ha mind1-ik rákfenéje ez akkor megéri gariztatni hisz más baja nincs?
Maszírozás vagy beállítás?

(#30517) Jacktor válasza pinnacle (#30496) üzenetére


Jacktor
tag

w755c/w756c-re gondolt, nem a wd757-re. Előbbiek valóban 100Hz-esek.

[ Szerkesztve ]

www.wotinfo.hu

(#30518) hegylako01 válasza pinnacle (#30515) üzenetére


hegylako01
tag

Az MM-től hiba kér cserét túl régen vette ahhoz, hogy ez megoldató legyen. Ők is csak a szervizbe küldenék.

EDGE Led-ből is van több féle. Az alap az lenne, hogy mind a két oldalon van egy led sor. De csinálják a gyártók az is, hogy csak az egyik oldalra teszik a led sort és a másik oldalt egy diffuzor elemmel oldják meg a világítást. Ilyen volt pl. a 40W705B 2015-ben
Ami mondtak neked a Sony boltban az a slim backlight drive, de ez csak 1 tv-ben van benne a KD-65XD9305. Itt oldalanként van 2 led sor, ez már jónak mondható, de ezért vannak hiányosságai.

A teljes háttér világítás lenne jó, de itt is spórolnak a gyártók... Itt is területek le van osztva általában a panel nincs azért tele leddel. Igy néz ki szétszedve, ez egy Samsung, de az XD94 is ilyen felépítésű.
A ZD9-ben ettől lényegesen több led azt slim backlight master drive -nak hívják

Nagyon jól skáláznak fel a Sony tv-k. De azért a nagyon gyenge jelből nem lehet csodát tenni.

(#30519) K Norbi válasza Pokolika (#30516) üzenetére


K Norbi
addikt

Ott bizony ha gondolod lefényképezhetem neked :K

Hát a fórumon is akad bőven [link] [link] [link] [link]

Callisto sikerrel járt masszírozta eltűnt.. [link] [link]
Tűnt a bajt el, beszéltem vele privátba még szarabb azóta.. VA panelnak mint halálnak a csók annyit ér a masszírozás, IPS nek inkább.

Én is masszíroztam még énekeltem is neki, lebontottan a hátlapot csavarokat lazítottam. Marhaság!
A panelbe van feszültség vagy szarul van összerakva. Nem tudom.
[link]
Kép nincs képfeltöltés megszűnt.

De megvan minden gyártónak a maga betegsége ahogy olvasom a fórumokon..

(#30518) hegylako01 Működés közbe [link] [link]

[ Szerkesztve ]

(#30520) pinnacle válasza Jacktor (#30517) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi!

hegylako01 Köszi! Igen azt mondták, hogy ezek a régi felvételek 500 sorosak, és ezt már nem tudja a 4K-s TV felskálázni.
Arról mi a véleményetek, hogy 4K-n az FHD is jobban néz ki? WestEnd Sony boltban voltam, ki van rakva egymás mellé, 50"-s FHD, 4K-s TV, légballonos demo ment, állították, hogy ez FHD-s anyag, nem tudom, hogy direkt így állították be, de a 4K-s TV-n, tényleg élesebb volt. Azt mondták a közeli pixelek miatt, a mozgás megjelenítés is jobb. 30k volt a különbség a 2TV között. 250-280k.

Szerintem a garancia időtartama alatt a vásárlás helyén lehet cserét kérni. Egy kérdést azért megér.

(#30521) azozo


azozo
senior tag

Hogy lehetséges ha (Huawei p8 lite) telefonon játék képét a Sony 43W805C (androidos) tv-re
Jobb nagyobb képernyőn játszani ha már van :DD

(#30522) Gsx-rr válasza azozo (#30521) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Képernyőtükrözés. De játszani nem fogsz szerintem. Ahhoz elég nagy a késés.

(#30523) azozo válasza Gsx-rr (#30522) üzenetére


azozo
senior tag

KÖszi ,de kell e valamit állítani és kell-e a teefonra valami +app .Eddig csak filmek és képeket tudtam átlőni :(
Video and tv slide appal próbálkoztam...

(#30524) hegylako01 válasza pinnacle (#30520) üzenetére


hegylako01
tag

A léggömbös demo gyárilag rajta van minden Sony 4K tvn 4K-ban, ettől függetlenül lehet, hogy neked a FULL HD-s verziót mutatták, ezt nem tudom megítélni.

Az, hogy 4K-s egy tv még nem jelent automatikusan jobb képet. Konkrét típusokat kellene megnézni.
A W8-as modelleknek jobb a mozgás megjelenése, mint a XD7 4K tvnek. Illetve nem tudom számít e neked a panel IPS legyen vagy VA. Ez sok tényezős. Nekem most itthon egy 55X8505C-van, DIGI kábel tv-n a HD adásoknál nagyon jó, FHD anyagoknál is nagyon meg vagyok vele elégedve.

Szerintem a legegyszerűbb, ha fogsz 2 db pendriveot ugyan azzal az HD anyaggal (TV adás) és megnézed egymás mellet a boltba. Annál a két modellnél, amiben gondolkodsz abból a távolságból ahonnan néznéd.

(#30525) Gsx-rr válasza azozo (#30523) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Tv-n forrásnál kiválasztod a képernyőtükrözést. Utána a telefonon.

(#30526) hegylako01 válasza azozo (#30523) üzenetére


hegylako01
tag

Ahogy (#30525) Gsx-rr irta kiválasztod a tv-n a képernyőtükrözést bementet utána a telefonodon meg kell keresni a Multi-screen opciót

(#30527) azozo válasza Gsx-rr (#30525) üzenetére


azozo
senior tag

Akkor a telefonon nem kell mást beállítani ;]

(#30528) blakey


blakey
titán

Nekem még csak kiválasztani sem kellett, tehát a tv-n nem csináltam semmit.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#30529) T_Stark


T_Stark
őstag

Tervezek venni az 55 W809C-re ilyen LED szalagot: [link]
Azt írja 2.1A-es USB port kell neki, ezen a TV-n az van?

(#30530) DoItYourself válasza T_Stark (#30529) üzenetére


DoItYourself
addikt

800mA-el terhelhető az egyik csati, a többi 500-al ha jól emlékszek.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#30531) nonoffi


nonoffi
újonc

Sziasztok!

Nem tudom volt e már téma, nem igazán pörgettem vissza, de One flick távirányítókról szeretnék érdeklődni.
Láttam kettő fajtát is: RMF-TX100E és RMFED004.

Mi a különbség a kettő között, melyik kompatibilis az X83-as modellel?

Nem látok, play, pause, stop, stb... hardver gombokat... mennyire kényelmetlen vagy kényelmes egy ilyen távirányítóval a filmeket tekergetni megállítani indítani?
Rá lehet e tanítani a telekomos set topboxot?

Mindkettő típus támogatja az NFC-t és a hangalapú keresést?

Érdemes bele invesztálni közel 20ezer forintot, ha már sajnos a készülékhez nem ilyet kaptam?

Köszönöm a válaszokat.

(#30532) pinnacle válasza hegylako01 (#30524) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Ha a TV-ken rajta van a demo, akkor lehet, hogy mégsem FHD volt a 4K-n.

(#30533) Gsx-rr válasza pinnacle (#30515) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Az lett ,hogy a szervizzel ma kiharcoltam, hogy olyan csereutalványt kapok amin nem az érték van meghatározva. Tehát ha van még ilyen tv akkor kapok olyat ,ha nincs akkor ezt az értéket kapom vissza vagy vásárolhatom le.
ma nem tudtam az utalványért elmenni ,csak reggel fogok. Találtam egy üzletet ahol még van ebből a tv-ből.
Bementem ,hogy reggel biztos legyen belőle ,ha kell kifizetem csak rakják el.
2 eladó srác volt akik a fejüket fogták ,hogy ilyen van,miután elmondtam a storyt. A Samsungos marketinges srác is eléggé meg volt lepődve.
Le a kalappal annyira normálisak voltak.Mondták semmi gond ,ne izguljak ,itt van 3 db ,ha kell az összeset kipróbáljuk ,hogy nehogy bármi gond legyen.
Reggel nyitásra ott leszek.

(#30534) pinnacle válasza Gsx-rr (#30533) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Látod nem szabad feladni.:) Egyébként melyik érved hatott? Légy szíves, ha tudod kérdezd meg, hogy az MM-ben bolti vásárlás esetén vissza lehet-e vinni a terméket 1 pixel hiba vagy felhősödés esetén. Régebben volt valami olyan lehetőség, hogy az MM simán visszavette a terméket bolti vásárlás esetén is.

(#30535) Gsx-rr válasza pinnacle (#30534) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Ezt neked ,koszonhetem,mert irtam egy emailt,ahova becopyztam azt paragrafust amit te irtal!
Es kertem ez alapjan jarjanak el ,mivel semmifele anyagi kar nem erhet engem!
Koszi szepen! :)

1 pixelhibaval lehet nem cserelik. Nekem kettovel csereltek,es lattam a szervizlapot ahol felosztottak a kepernyot ,hogy hova esnek. Nem volt 10 centi kozottuk!
De holnap rakerdezek.
Amugy teljesen halott vagy csak 1-2 szint nem jelenit meg?

(#30536) pinnacle válasza Gsx-rr (#30535) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Sajnos sokszor tapasztaltam, hogy próbálják az ügyfelet elhajtani, ezért is írtam, hogy kérjél vezetőt. Azok nem akarnak az ügyfelekkel veszekedni. Lehet, hogy a vásárlók többsége nem is vesz észre ilyen pixelhibát, felhősödést.
Én még csak vásárlás előtt állok. Mondjuk ez a felhősödés nem nagyon tettszik, csak lehet, hogy egyre gyengébb FHD TV-k jönnek majd. Akkor marad az MM online, ott 60 napig lehet tesztelni. Egyébként te nem online vetted?

[ Szerkesztve ]

(#30537) Gsx-rr válasza pinnacle (#30536) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Nekem az elson ami pixelhibas volt minimalis felhosodes volt!

(#30538) kovigyuri


kovigyuri
tag

Sziasztok!

kdl-40wd650 szeretnék vásárolni.
DLNA szerverről szeretnék filmeket nézni (DTS hanggal)

Kérdésem: a készülék lejátszója szépen viszi a filmeket?

Nem akadt valakinek problémája vele?

Köszönöm a válaszokat:
KGyuri

[ Szerkesztve ]

(#30539) T_Stark válasza DoItYourself (#30530) üzenetére


T_Stark
őstag

Hm. Hát akkor ez bukó.

(#30540) ateszm válasza kovigyuri (#30538) üzenetére


ateszm
senior tag

KODI szépen viszi, talán ISO-t nem tudok vele lejátszani, valamint a 24p-t is bukod. 55"756 van, de érkezik hozzá egy mediaplayer. Ha nincsennek nagy igényeid, akkor jó alapból a KODI is.

(#30541) air válasza hegylako01 (#30518) üzenetére


air
nagyúr

"Az MM-től hiba kér cserét túl régen vette ahhoz, hogy ez megoldató legyen."

Ezt honnan vetted?
Ha nem tudják javítani, bármikor kérhet cserét, ha van még készleten az adott típusú készülék.

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#30542) ArGab válasza ateszm (#30540) üzenetére


ArGab
őstag

A Kodit hiába írod neki, a 650 nem droidos tévé.

(#30543) hegylako01 válasza air (#30541) üzenetére


hegylako01
tag

Ha nem tudják javítani, bármikor kérhet cserét, ha van még készleten az adott típusú készülék.
Ez így is van csak nem a bolttól.

Az MM csak egy forgalmazó. Ha letelik a 3 vagy 60 nap, akkor ők csak elküldik az illetékes márka szervizhez. A szerviz dönti el mi legyen nem a bolt. Javítás, levásárlás vagy kap egy csere készüléket az ember.

Más a helyzet, ha 15 napon belül nem tudják megjavítani a boltban leadott terméket.
Mivel törekednie kell arra a kereskedőnek, hogy a kijavítás tizenöt napon belül megtörténjen. Akkor írásban jelezni kell, hogy ha 3-4 munkanapon belül nem történik meg javítás akkor úgy tekinted a terméket, hogy nem javítható és cserét kérsz. Ilyenkor a bolt kicseréli, majd ráterheli az egészet a szervizekre akik miatt csúszott a dolog.

[ Szerkesztve ]

(#30544) ateszm válasza ArGab (#30542) üzenetére


ateszm
senior tag

Bocsi telefonról nem kerestem rá. Akkor külső mediaplayer marad...

(#30545) krx21 válasza T_Stark (#30529) üzenetére


krx21
nagyúr

Én inkább saját táposat vennék... Ezek a kínai vezérlők ha netán zárlatosak lesznek, nehogy már a tv usb portját tegyék tönkre...

(#30546) satmen


satmen
tag

Tudna valaki egy linket, hogyan néz ki a Sony 65W85C széria direct led-es háttér világítása? :R

(#30547) krx21 válasza satmen (#30546) üzenetére


krx21
nagyúr

[link]
Csak a hátulját találtam... A 4 kiálló bordában van a led (szerintem), valamint szerintem tartalmaz edge led-et is...

[ Szerkesztve ]

(#30548) air válasza hegylako01 (#30543) üzenetére


air
nagyúr

Ez mind totális tévedés.
A vásárló a bolttal van szerződésben. Mindent nála kell intézni. Vele kell egyezkedni a cseréről, a levásárlásról, vagy vételár teljes visszatérítéséről.
A szerviz semmit nem dönt el, csak annyit, hogy az adott készülék javítható-e (gazdaságosan, vagyis neki megéri-e javítani) vagy sem.

"Mivel törekednie kell arra a kereskedőnek, hogy a kijavítás tizenöt napon belül megtörténjen. Akkor írásban jelezni kell, hogy ha 3-4 munkanapon belül nem történik meg javítás akkor úgy tekinted a terméket, hogy nem javítható és cserét kérsz. Ilyenkor a bolt kicseréli, majd ráterheli az egészet a szervizekre akik miatt csúszott a dolog."

Ez teljes blődség. Ilyesmi nincs.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#30549) Gsx-rr


Gsx-rr
veterán

Vicces ez a Sony szerviz! Most voltam ott a csereutalványért. Azt mondták ,közben kiderült csak szoftveres problémája volt a tv-nek amit egy frissítés meg is oldott.

(#30550) pinnacle válasza Gsx-rr (#30549) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Felhősödés volt a probléma? Mintha korábban írták volna, hogy a szorosan meghúzott csavarok is okozhatják. Mondjuk az a lényeg, hogy megjavult. Azért kíváncsi lennék, hogy tényleg volt-e szoftver hiba, mert akkor ez minden ilyen TV-nél ajánlott frissíteni.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.