Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-15 12:29:40

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél valamit olvasd el az alábbi Téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29601) ati888


ati888
senior tag

A W756 és a W805 (W809) között mi a különbség? Az MM-ben annyit mondtak, hogy csak a 3D, de azért rákérdezek.

Ati

(#29602) Lauda válasza ati888 (#29601) üzenetére


Lauda
félisten

A 7-es es a 8-as kozott elviekben a 3d csak, a 805-809 kozott pedig a szin link.

[ Szerkesztve ]

(#29603) headhunter válasza Zoli83 (#29591) üzenetére


headhunter
addikt

[link]

[link]

Osszefoglalo kinyitasa !

(#29604) ati888 válasza Lauda (#29602) üzenetére


ati888
senior tag

Úgy emlékszem az 55W756 220ezer volt a MM-ban. Az jó árnak tűnik (ha valóban jól emlékszem) ráadásul a plusz 3 év garancia is valami tizenpárezer Ft.

Ati

(#29605) Lauda válasza ati888 (#29604) üzenetére


Lauda
félisten

Akorul volt igen. A garanciat erdemesebb a kozpontiszalonnal hosszabbitani, igaz dragabb, am az gyartoi garancia nem biztositos.

(#29606) ati888 válasza Lauda (#29605) üzenetére


ati888
senior tag

Hogy áll a Mediamarkt a garanciához, tudja valaki? Szerintem könnyebb velük az ügyintézés ha baj lenne, mint egy kisebb bolttal. Vagy csak én gondolom így?

(#29607) PrinceHerceg válasza ati888 (#29606) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Itt nincs kérdés, h ki hogy áll hozzá, "a törvény az törvény" by LM :)

(#29608) Tegla80 válasza ati888 (#29606) üzenetére


Tegla80
addikt

Ezt neked kell eldontened.
Van tobb verza:
-beered az alap 2evvel
- alap 2ev es megkotod a hivatalos Sony gari hosszabbitast a Sony-val a gari 1ő eve alatt(ezt tudod az mm-ben vasarolt tevere is)
-alap 2 ev es megkotod az mm-ben a kiterjesztet akarmit pluszban amit biztosito ad.

(Nekem most jart le a 2ev garim.....En rabiztam az eletre es nem koltottem pluszban.)

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#29609) ati888 válasza Tegla80 (#29608) üzenetére


ati888
senior tag

Lehet a Sonynál venni kiterjesztett garanciát, függetlenül attól hol vetted a tv-t?

(#29610) Tegla80 válasza ati888 (#29609) üzenetére


Tegla80
addikt

Ha hivatalos Sony viszonteladotol vetted(veszed ) a tv-t akkor igen.(mm,euronics,edigi,stb)
Akkor pl a kozpontiszalon vagy soncity-nel is tudsz pluszban venni hozza es igy 5evre bovitheto.
Linket csak ezt talaltam [link],de mind2 boltban vehetsz elvileg. Emilben kuldesz szamlat stb meg utalsz lovet es intezik/kuldik a kiterjesztest.
Forumban tobben vettek igy.
(csorogj oda valamelyiknek holnap es elmondjak mit kell bekuldened hozza es mennyi zseton)

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#29611) balinttomi18


balinttomi18
csendes újonc

Sziasztok!

Új vagyok még a fórumon. Tv csere előtt állok,kinéztem egy Sony-t,nevezetesen a KD-49XD8305B készülékről lenne szó.
Elvileg ez egy 4k-s HDR-s készülék,ami számomra fontos,mert ps4 pro-t használok. Viszont ami a konkrét kérdés lenne,olvastam hogy a képfrissítése 100hz, motionflow 800hz... nem tudom,hogy ez a 100hz elég-e a játékokhoz,nem lesz-e képtörés esetleg,vagy bármi hasonló. Vagy a motionflow pont erre van kitalálva és kezeli ezt?

Válaszotokat köszönöm előre is,illetve ha valakinek van tapasztalata erről a példányról,azt szívesen olvasom.

(#29612) Bubukain


Bubukain
senior tag

több éves plazma tv használat után vettem egy sony 65w859c tv-t.
kb egy hónapja használom, de egy dolgot nem sikerült megszoknom, illetve beállítanom (már ha lehetséges)
nevezetesen ahol sötét kéne hogy legyen a kép ott nem homogén hanem foltos az egész, nagyon csúnya.
rakok fel egy képet hogy látható legyen miről beszélek.
csökkenthető ez a hatás valamilyen beállítással? nekem nem sikerült.

(#29613) Joshi válasza Bubukain (#29612) üzenetére


Joshi
titán

Sajnos ez ilyen, én pont ezért veszek Oledet esetleg egy ZD9 szériás Sonyt ha normalizálódik az ár.

(#29614) Bubukain válasza Joshi (#29613) üzenetére


Bubukain
senior tag

valahogy éreztem hogy nem velem van a baj :)
csak az a furcsa hogy itt mindenki áradozik ezekről a tévékről úgy hogy ez pl senkit nem zavar?
ezért is kezdtem már azt hinni hogy csak nálam van valami gond.

(#29615) Joshi válasza Bubukain (#29614) üzenetére


Joshi
titán

A Sonyknak ez az egyik gyengéje, nem véletlenül hogy a Sony most dobta piacra az új háttér világítását Backlight Master Drive néven. Vagy kifogsz egy homogén kijelzőt vagy még gyorsan visszaviszed, sajnos te erről már lekéstél.

(#29616) blakey válasza Bubukain (#29614) üzenetére


blakey
titán

Ez nem kéne, hogy ilyen legyen, azért megnyugtatlak, Enyém közelebb van a plazmához, mint ehhez. W75C. :)
Ez inkább egyedi hiba lehet.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#29617) Bubukain válasza Joshi (#29615) üzenetére


Bubukain
senior tag

de ez nem háttérvilágítási probléma szerintem
a teljesen fekete hátterem az homogén, nincsenek rajta bevilágítási foltok.

(#29618) Bubukain válasza blakey (#29616) üzenetére


Bubukain
senior tag

ezzel nem nyugtattál meg :)

(#29619) Lauda válasza Joshi (#29613) üzenetére


Lauda
félisten

Nem, ez nem ilyen. Az a tv konkretan hibas, az en 809C-men semmi ilyesmit nem latni soha.

(#29620) Joshi válasza Bubukain (#29617) üzenetére


Joshi
titán

Arra figyelj, hogy minden bemenetre külön kell beállítani a képet.

(#29619) Lauda pedig ez ilyen ahogy láthatod :DD , nagyon sokan panaszkodtak már itt hasonlóra. Az más kérdés hogy kinek milyen mértékű ez a hiba. Minél nagyobb egy kijelző annál nagyobb az esély rá, hogy nem lesz teljesen homogén, ez konkrétan egy 65W8xx.

[ Szerkesztve ]

(#29621) Bubukain válasza Lauda (#29619) üzenetére


Bubukain
senior tag

jó akkor megpróbálom máshonnan megközelíteni a hibát.
az nem lehet hogy a műholdvevőből hdmi-n bejövő képpel van csak a gond?
bár műholdvevőt is cseréltem nemrég, mindkettővel ilyen a kép.
hdmi kábel esetleg? csak hangosan gondolkozom.
hogy tudnám kiszürni hogy ez biztosan a tv hibája?
köszönök minden segítséget.

(#29622) Bubukain válasza Joshi (#29620) üzenetére


Bubukain
senior tag

tudom hogy minden bemenetre külön kell állítani, ezen már túl vagyok

(#29623) demmer123 válasza Bubukain (#29621) üzenetére


demmer123
őstag

Nekem SONY KDL50W805C tv-ém van.Nálam nincs semmi féle ilyen hiba.Próbáld a Sötét Részek Beállítását Magasra rakni,hátha akkor javul a helyzet.

(#29624) Joshi válasza Bubukain (#29621) üzenetére


Joshi
titán

Ugyan azt a tartalmat lejátszod a TV belső médialejátszójával és hdmi-vel külső forrásból.

(#29625) Tegla80 válasza Bubukain (#29618) üzenetére


Tegla80
addikt

Mivel ott a csatorna logo igy ez tuti nem valos 1080p,szval sztem szimplan xar minoseg az amit nezel. Kulso eszkoz es jo tartalom es akkor kiderul.

Sony® & PlayStation®

(#29626) balinttomi18


balinttomi18
csendes újonc

Legyetek kedvesek majd az én kérdésemre is ránézni :) bár ez az imént feldobott téma is érint,ha lecserélem a tévét..

(#29627) Bubukain válasza Tegla80 (#29625) üzenetére


Bubukain
senior tag

hd csatornán is ugyanez van, tök mindegy melyiket nézem

(#29628) Gsx-rr válasza Bubukain (#29627) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Garis akkor semmi problema szerintem! Vidd vissza! Ez hibas!

(#29629) Tegla80 válasza Bubukain (#29627) üzenetére


Tegla80
addikt

Tv-t nem tuneren fogadott jellel tesztelnek,ezert irtam azt amit....
Igaz az atlag ember azt nez rajta,de abbol kovetkeztetest levonni a keszulekkel kapcsolatban nem szabad. Meg kell taplalni normalis forrasbol normalis minosegu anyaggal es ha akkor latsz ilyeneket akkor meg mindig van,h beallitas is lehet es ha azt vegigjarva is xar,nah akkor mehet szervizbe.
Persze csak sztem es Te donthetsz maskepp is.

balinttomi18
Asszem az altalad kinezett tv ips paneles es azert nem ajanlott annyira,de az elozo szerias x85c meg fellelheto igy azt mondanam inkabb. Abbol van a one topikban es a ps4 topikban is tobb pozitiv tapasztalat es mindenki elegedetten hasznalja.

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#29630) Zoli83 válasza headhunter (#29603) üzenetére


Zoli83
tag

Köszönöm a felvilágosítást, viszont Ebből a külső merevlemezes topikból küldtek ide, hogy jobban járok ha itt érdeklődök, hogy mások, akiknek ilyen Sony KDL-50W809C tv-je van milyen külső merevlemezzel használják.

(#29631) balinttomi18 válasza Tegla80 (#29629) üzenetére


balinttomi18
csendes újonc

Az ips panel okozhat képtörést,elmosódást? :O

(#29632) nismoka válasza balinttomi18 (#29631) üzenetére


nismoka
addikt

Nem, azt nem okoz. A kontraszt és a fekete szint gyengébb az IPS panel miatt, a látószög viszont nagyobb.

[ Szerkesztve ]

(#29633) air válasza Zoli83 (#29630) üzenetére


air
nagyúr

Én nem értem a problémádat.
Milyen különbség van 2 HDD között, ha TV-hez akarod használni?
Vehetsz bármilyet.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#29634) ati888 válasza Bubukain (#29612) üzenetére


ati888
senior tag

Ugyanezt a filmet nem tudod letölteni fullhd minőségben? Akkor kiderülne, hogy a tv vagy a forrás a ludas.

Ati

(#29635) Bubukain válasza ati888 (#29634) üzenetére


Bubukain
senior tag

nem rossz ötlet, megnézem

(#29636) Lauda válasza Bubukain (#29612) üzenetére


Lauda
félisten

Probald ki tesztabraval is tok sotetben: [kép] [kép] [kép] [kép]

(#29637) T_Stark


T_Stark
őstag

Ami azt illeti a fekete mélységétől én sem estem hanyatt a W809C-n.
Samsung F6500-ról váltottam, de azon is volt ilyen mély, ha nem jobban.

(#29638) balinttomi18 válasza nismoka (#29632) üzenetére


balinttomi18
csendes újonc

Hát most rendesen elbizonytalanodtam. Ez a fekete szint meg a kontraszt nagyon zavaró a játékoknál? Filmeket általában külső forrásból nézek, rtl klubot és társait nagyon ritkán.

(#29639) krx21 válasza Bubukain (#29612) üzenetére


krx21
nagyúr

Adnék egy tippet, hátha bejön... Tegyél ki a képernyőre valami keves világos tartalommal, egy amúgy fekete képet. Mondjuk egy fehér kört fekete háttérel. Végy egy puha, tiszta pamut törölközőt és körkörösen enyhén masszírozd a képernyőt... Közben figyeld, hogy változik a foltosodás. Ha szerencséd van jó lehet...
A mérnöki hátér koncepció az eljáráshoz a következő : :DDD
Ha valaha is fektetve szállították a készüléket, belenghet a "hasa" és a panel rétegek elmozdulhatnak egymáshoz képest...
Eljárás referencia: :DDD Nekem így sikerült eltüntetni, pont egy ilyen tv-ről, középen egy hatalmas foltot! :K

[ Szerkesztve ]

(#29640) manu75


manu75
aktív tag

Kérnék egy kis segítséget, hozzáadtam korábban a tévéhez (W809) egy DS4 kontrollert, működött is tökéletesen a menüben és a játékokkal is. Most, hogy újra próbálnánk csatlakozni csak a tapipad két szélén lévő funkcióra reagál sem a kar sem a gombok nem működnek. Próbáltam kitörölni a listából és újra párosítani többször is, de ugyanaz az eredmény, a gombokra nem reagál. Ha a tévében a vezérlő kikapcsolására megyek akkor kikapcsol a kontroller szóval valamiféle kapcsolat van csak nem jól működik. Első alkalomra minden flottul ment. A kontroller jó konzollal hibátlanul működik. Valakinek lenne ötlete mi lehet a probléma?

(#29641) miller79


miller79
tag

Sziasztok! Van egy Sony kd-55s8505c tvm. A kérdésem az lenne, hogy ehhez van egy Sony tdg-bt500a vagy tdg-bt400a, de ezek horror áron vannak. Elméletileg itt olvastam régebben, hogy van a Samusngnak egy szemüvege, ami jó ehhez a tvhez is.... Ez melyik szemüveg? Előre is köszi a segítséget! :R

(#29642) nismoka válasza balinttomi18 (#29638) üzenetére


nismoka
addikt

Estleg sötét horror játékoknál,zavarhat. ;}

(#29643) headhunter válasza miller79 (#29641) üzenetére


headhunter
addikt

? [link], [link]

[ Szerkesztve ]

(#29644) Tegla80 válasza manu75 (#29640) üzenetére


Tegla80
addikt

Ez nehez lesz mert specko a kerdesed......
Lehet egy gyari beallitasok visszallitasa utan megjavulna,de ez nem biztos es eleg nagy macera egy belakott tv-n.(de megoldhato....)
Lehet az uccso fw frissitessel gond van e teren es lehet a kovinel megjavul......
Lehet meg mas is,de azt majd lehet mas irja ide,de lehet nem.Viszont nekem ennyi jutott eszembe. :D

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#29645) PrinceHerceg válasza Bubukain (#29627) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Ha sima pendiről is ilyen akkor fix, h panelhiba, ergo vitesd vissza és zuzasd be, majd hozzas el egy vaci újjat, melyet te bontasz ki előnek! ;)

[ Szerkesztve ]

(#29646) Pokolika válasza miller79 (#29641) üzenetére


Pokolika
tag

Ezt keresd: Samsung SSG-5100GB (ebből van jófogáson pár új darab) két darabosak mert tévéhez voltak csak neten külön árulták boltok 1 db-osként, ez van neten 2 db-osként: Samsung SSG-P51002 mind a kettő ugyan az.
Most láttam már válaszoltak is.

[ Szerkesztve ]

(#29647) dh66e válasza Bubukain (#29612) üzenetére


dh66e
veterán

Egy SD TV adás képétől ne várj többet ami agyon van tömörítve...... :((
Ellenőrizd egy BD forrásról vagy magasabb bitrátás mkv-n.Amennyiben ott is jelentkezik akkor próbáld meg szervizeltetni.

(#29648) miller79 válasza headhunter (#29643) üzenetére


miller79
tag

Köszi! :C

(#29649) miller79 válasza dh66e (#29647) üzenetére


miller79
tag

Köszi még 1x! :R

(#29650) Kizzoltán


Kizzoltán
újonc

Azt szeretném kérdezni, hogy az újonnan vásárolt Sony Bravia 3d-s tv-m miért csak sztereo jelet küld az erősítőmre, ha nem a belső médialejátszó programját használom. Egy Dune solo lite medialejátszót kötöttem rá...de a tv-re feltelepített Kodi program is csak sztereoban továbbít. Tudnátok segíteni??? az erősítőm : Denon .kz

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.