Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-15 12:29:40

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél valamit olvasd el az alábbi Téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29051) Khaosz55 válasza K Norbi (#29050) üzenetére


Khaosz55
addikt

Erre TV-re mondom, hogy ár méret és képminőség alapján nagyon megéri és van kemény összehasonlítási alapom mivel a nappaliban pana 55VT60-van. A FHD tévék árára nagyon jótékony hatással van UHD. Bár én nem látom értelmét az UHD-nak csak majd ha annyira elterjedtek hozzá az anyagok (film+Tv adó), ez pedig Magyarországon nem mostanában fog megtörténni szerintem. Amikor majd értelmesen lehet UHD-t fogni venni nézni, majd akkor lehet venni.
Nem tudom, hogy mennyi az 50" változat ára de aki teheti az nagyobbat vegyen mert ezt jóidéig használni fogja. Amúgy is elég nagy TV nem létezik...

(#29052) Khaosz55 válasza K Norbi (#29050) üzenetére


Khaosz55
addikt

Igaz én talpnak valami mást el tudtam volna képzelni, de még mindig jobb mit egyes LG típusoknál, hogy a szélén van két talp. Egy 55"-os TV-hez kell legalább 110-120cm széles tv állvány. Nem mindenkinek van.

[ Szerkesztve ]

(#29053) ateszm válasza Khaosz55 (#29051) üzenetére


ateszm
senior tag

csak meg kell nézni a FHD szórást... helyenként az is siralmas... sávszél atomra letekerve nem értem miért... (T-IPTV)

(#29054) Khaosz55 válasza ateszm (#29053) üzenetére


Khaosz55
addikt

Igen igen azt is akartam mondani, hogy nekem győri szolgáltatóm van Kábelnet. Hát Kb a Nat Geo HD, Spektum HD, M4, M1 ami jó minőségű, és érdekes, hogy a RTL HD vagy TV2HD esetében a hétvégi tehetségkutató műsorok minősége jó a többi néha azt hiszem SD-t nézek.

Még az jut eszembe, hogy én LG-t felhívtam mert volt 1-2 kérdésem a kiszemelt TV-ről. Egy tök rendes fazonnal beszéltem, és kb 4-5 percet elbeszélgettünk a FHD vS UHD témáról. Előre jelezte, hogy rogzített vonalon beszélünk, (nem mondhat rosszat az UHD-ről). Aztán mondta nemek, tudta, hogy a 1936-os berlini olimpiát már a TV sugározta, de Magyarországon senki nem látta mert 60-tól sugározták nálunk az olimpiát. :D . Szóval ez UHD-vel is valami hasonló az eset.

[ Szerkesztve ]

(#29055) Joshi válasza Khaosz55 (#29054) üzenetére


Joshi
titán

Gondolom Vidanetes vagy, szerencsére én Digis, de ott is néha gyatra az FHD. Egyébként se 1080p van hanem csak 1080i, már ahol van. :D

(#29056) Khaosz55 válasza Joshi (#29055) üzenetére


Khaosz55
addikt

Igen max 1080I. Nem tudom Győrben vannak helyek, ahol csak Vidanet van és semmi más cég nem szolgáltathat azon a helyen Net+TV adást. Ha tányérost veszek, akkor meg nincs net.

(#29057) jenco73


jenco73
csendes tag

Sziasztok!
Ma vettem egy Kdl 43 W807c készüléket.
Hogyan tudom a csatorna listát szerkeszteni?

(#29058) Joshi válasza jenco73 (#29057) üzenetére


Joshi
titán

(#29059) jenco73 válasza Joshi (#29058) üzenetére


jenco73
csendes tag

Köszönöm!

(#29060) agabe válasza radi8tor (#29010) üzenetére


agabe
addikt

Ja kiallitott az mas teszta.
Ott dobozos uj darabok is szoktak akcioban lenni en olyanra gondoltam ;)

(#29061) Pokolika


Pokolika
tag

Ezt az álmodozás funkciót elmagyarázhatná nekem valaki miért nem akar menni vagy én értelmezem rosszul?
Nem megy a tv lekapcsol a gép úgy állítottam be hogy alvó állapot tehát hátterek nélkül és azt aktiválja 5 perc mulva írja hogy nincs jel tehát inaktivitás van mégse kapcsol ki 5 perc után.

(#29063) Hmmm1


Hmmm1
aktív tag

Hali. Egy-két olvasgatom a topikot, gondoltam most beírok. Szeretnék tv-t. De nem olyan egyszerü a helyzet és csak a huzavona megy. Samsungon kívül szinte semmi mást nem néztem meg, aztán néhány napja elkezdtem nézni milyen Sony tv-k is vannak.

A legnagyobb gondot az okozza, hogy a Soap opera effekből egyáltalán nem kérek (Ahogy így megcsinálták és semmi kompenzáció nincs a lejátszási sebesség érzetre, úgy mehetnek a fenébe) és lehetőleg ne szakadjon a kép. És hát a legnagyobb problémát ahogy észre veszem ez okozza, olyat találni ami tényleg no judder,, flicker free meg a franc tudja. Samsung is el van szállva magától, az is bizonytalan, ott már elég sok minden ki lett vesézve, itt nem is offolnék, de a lényeg hogy nem egyszerü a dolog.
Újabbat szeretnek, esetleg 4k - mert bebolondítják az embert. Igen tudom van itt egy modell ami FHD és sokan veszik, meg ajánljátok, de most 4k faszságra vagyok rákattanva. Pedig tudja az ember hogy félig meddig becsapás.

Amit észrevettem, ahogy nézegettem YT-n vidiket, ahol filmeket is mutattak Sony tv-n, mintha itt a kép mozgása kevésbé lenne judderos mint a Samsungnál. Sőt tök stabilan remegés nélkül mozgatta a képet. Természetes színek, talán kevésbé élénk, de tényleg elég gördülékenynek tünt a motion.

Sony KD-49XD8005B - ez szerintetek mennyire jó tv? Tudom IPS panel, írtátok itt is gyenge a feketéje stb. de azon kívül? (illetve van egy pár fajta számozás ebből is. VA paneles nincs ebből a méretből mondjuk?)
Azt leszámítva elég jónak tűnik.

Film lenne a fő. Viszont SD is, nem csak 1080p/BD - Tudom minek a 4k akkor meg minden, de hát na : )
Fő szempont lehet USB-ről a lejátszás. (Plusz nem tudom milyen lehetőségek vannak a pc-s megosztással kapcsolatban, ill. van ez a Kody cucc is: d) Itt érdekelne esetleg SD sorozat rész, h264 mp4 vagy mkv-nél milyen lehet a minőség, egy 300 megás sorinál. És maga a mozgás. Akkor 720-1080p. (Ha valaki erről egy vidit tudna felvenni, ha van valakinek ilyen tvje itt, vagy a 43"-ból és akár valami fiémből részletet, hogy mennyire szakad a kép, s megosztaná (ideiglenes tárhely van), azt megköszönném.
Gamingbe nincs gond nagyon egyik tv-vel sem, ott még a judder is ha van, kevésbé zavaró. Illetve, ez a felhasználás csak késöbb szóba talán.

[ Szerkesztve ]

(#29064) Joshi válasza Hmmm1 (#29063) üzenetére


Joshi
titán

Ahogy másoknak úgy neked is ugyan azt tudjuk ajánlani. Ha FHD akkor a 2015-ös W75C és W80C, de ugyan ez az évjárat ajánlott 4K-ból is az X85C típusban. Az idei XD széria tök jól néz ki az áruházakban, gyönyörű színek és betekintési szög (IPS). De este tök sötétben nagyon illúzióromboló tud lenni a szürkés fekete csík alul és felül egy esetleges mozifilmnél. Tudom mert az én 4K tévém is IPS paneles. A másik pedig a méret, 4K-hoz minimum 55" habár FHD esetén se hátrány.

ui.: a gond az, hogy a 2015-ös modellek egyre ritkábbak lesznek, nagyon kikopófélben vannak. :(((

[ Szerkesztve ]

(#29065) Hmmm1 válasza Joshi (#29064) üzenetére


Hmmm1
aktív tag

Értem, köszi a választ. Méret tekintetében még ez a 49-es is úgy vagyok vele határeset. Nem túl nagy a szoba, lehet nagy lesz ez is : D Most sacc per kábé 3-4 méterről lenne nézve, ebben az elrendezésben. Tudom az azt mondják elég sok, meg elveszik a lényeg stb. de hát na : d Túl kicsit se akarok. 15 m2 körül lehet a szoba btw.

Katt! Az imént ezt néztem egyébként. Szépen néz ki, mondjuk szakad elég rendesen a kép itt ott : ) Amúgy nem kis ugrás lenne, mivel jó pár éve ami volt lcd tv-m még hd-readys volt csak, igaz akkoriban nem voltak asszem ennyire problémásak a dolgok. SD tartalom is teljesen megfelelöen nézett ki rajta, nekem. Aztán most meg már kicsit bonyolultabb a helyzet, s őrlődhet rajta az ember, főleg ha előtte kicsit körbenéz, érdeklődik: d
Ez a 24p filmeknél probléma a leghihetetlenebb szerintem. Samunál is az ajánlott H6400-nál is láttam, bár lehet cska beállítás kérdése. De hogy elég sok tv olyan zsákba macskának tűnik, az is biztos. Illetve hogy Sami is szemét módon elég magas áron ad csak jó tv-t ilyen szempontból. Sony-nál nem tudom mi a helyzet, de azért kicsit durva lenne ha csak 4-500 ezres tvnél lehetne élvezhetően filmet nézni. S érdekes, pont emiatt is lehet az hogy a hozzább értőek a korábbi modelleket ajánlják inkább.

[ Szerkesztve ]

(#29066) Joshi válasza Hmmm1 (#29065) üzenetére


Joshi
titán

Azért ajánljuk a 2015-ös modelleket, mert azokban többnyire VA panel volt ellenben a 2016-os modellekben inkább IPS van. A videóban egy USA modell látható(X800D) aminek az EU megfelelője az 43XD8005 szerencsére ebben is VA panel van, de ennél nagyobb kijelzőkben már inkább IPS. Különben játékra nagyon jó az IPS is sőt szerintem jobb mint a VA. Azért, mert a sötét jeleneteknél is jobban láthatóak a részletek és a színek is jobbak.

50"-os méretben nagyon jó választás egy W75C vagy W80C játékra is. 4K belépőszint nem ajánlott, ez alól egyedül a már említett 2015-ös X85C a kivétel ha jó áron hozzá tud jutni az ember (max 350k).

ui.: mozgásmegjelenítésben a Sony az elitbe tartozik.

ui2.: 24p-hez én inkább vennék egy kadenciahelyes lejátszót, már 10-15k-ért vannak akár H265 4K felbontást támogató készülékek is.

[ Szerkesztve ]

(#29067) Hmmm1 válasza Joshi (#29066) üzenetére


Hmmm1
aktív tag

Ja azzal tolta a tag, amit én is kérdeztem, csak a 43"-as változatával. Nézegetem amiket írtál, illetve keresgélek a 2015-ös 4k-sak közt, nem tudom itt azt találtam e meg. De itt már necces árak avannak azért.
Az FHD-sek méretben szintén nagyon lennének azok, illetve FHD-ért 260-t nem adnék azért már. Hamar idejét múltnak érezném szerintem, ár/érték arányban is lehet.
Szerk.: És ez a széria ami ajánlott? X85C-hez tartozik? Úgy írtam át a méretet, mert másképp ki se akart adni csak 4-500 ezreset. [katt]
Bár itt meg panaszkodnak lassulásra, meg ilyen apróságokra. Illetve HDR-ből nem igen tudja ez még a 10 itest ennyi pénzért, plusz ha 2015-ös. ?!

"mozgásmegjelenítésben a Sony az elitbe tartozik." Valamit mintha olvastam volna erről, vagy említették valahol. Ezt kifejtenéd vagy példát tudsz rá hozni? Esetleg személyes tapasztalat, + filmre vonatkozóan : )

[ Szerkesztve ]

(#29068) Joshi válasza Hmmm1 (#29067) üzenetére


Joshi
titán

"Az FHD-sek méretben szintén nagyon lennének azok, illetve FHD-ért 260-t nem adnék azért már. Hamar idejét múltnak érezném szerintem, ár/érték arányban is lehet."
Az 55"-os W809C most 240k és szinte kijelenthető, hogy jelenleg a legjobb FHD LCD TV. Na most ha 4K megjelenítőt akarsz mert az mennyire "időtálló", akkor inkább a millió fölötti összegre gondolj. Egyébként is a TV piac folyamatosan fejlődik, de az LCD már nagyon limites mint technológia.
Visszatérve a 4K-ra, sokan csak a felbontásra gondolnak pedig a színtér is drasztikusan nő a dinamikatartományról nem is beszélve. Az egy más kérdés, hogy ezeket a léptékeket egyelőre csak az OLED tudja meglépni, persze ott is vannak gondok.

Mozgásmegjelenítésről csak annyit, hogy a Sony úgy jó ahogy van hála a kiváló elektronikának. Nem véletlenül ajánlottam egy kadenciahelyes lejátszót (23,976), mert így minden gondod megoldódik 24p esetén. Ilyenkor nem ajánlott bekapcsolni a MotionFlow-ot, az inkább a TV adásoknál lehet lényeges mondjuk egy sportműsornál.

[ Szerkesztve ]

(#29069) K Norbi válasza Hmmm1 (#29063) üzenetére


K Norbi
addikt

Hellló követem a Samung topicot olvastam a problémádról.
Nézzél meg pár sony-t vigyél anyagot magaddal.
Képmozgásba én jobbnak láttam. [link]

(#29070) dh66e válasza Hmmm1 (#29067) üzenetére


dh66e
veterán

Jelenleg demo videókat,you tube videókat tudsz 4k-n lesni.TV adás talán 10 év múlva lesz itthon.Pár felkonvertált 4k filmet leszámítva a filmnézést elfelejtheted 4k-ban. Abban a méretben -amit kinéztél- pedig tényleg csak akkor látható a fhd-hoz képest a difi ha 1 méterre ülsz a tévétől.
A belépő 4k tv-k sajna gyenguszok.

(#29071) Jacktor


Jacktor
tag

Na megrendeltem a 43W755C-t (emag) :C
Nem merek tovább várni (pedig csak pénteken lesz fizu) mert már több helyen is elfogyott ahogy látom. Gondolom ahogy a futárcéghez kerül, úgyis lehet majd pontos szállítási időt kérni...

www.wotinfo.hu

(#29072) demmer123 válasza Joshi (#29064) üzenetére


demmer123
őstag

Szerinted kapható lesz még pár hónapig a 2015 modell?

Vagy hogy érted hogy kikopó félben van?

[ Szerkesztve ]

(#29073) K Norbi válasza demmer123 (#29072) üzenetére


K Norbi
addikt

Szerintem így értette [link] [link] [link]
Pl a Sony központi szalonba 50" ba nincs is.[link]

A központisoknak egy e-mailt dobhatsz szerintük meddig lesz elérhető a W széria. :K

[ Szerkesztve ]

(#29074) hegylako01 válasza demmer123 (#29072) üzenetére


hegylako01
tag

Tavasszal jönnek az új modellek. Általában április-május magasságában. Kell a gyártó kapacitás az új vasaknak.

[ Szerkesztve ]

(#29075) Hmmm1


Hmmm1
aktív tag

Köszi a válaszokat. :R Nem egyszerü a helyzet. Erről a külön kis lejátszóról nem is hallottam úgymond, vagy aminek ez a "neve". Ott a tv kép frissítése nem játszik szerepet vagy másképp van, a külső forrás miatt jobban tetszik majd neki?: ) Amúgy ja belépő 4k-t lehúzzák mindenhol, de én ezekkel kevésbé lennék szigorú, vagy annyira nem nézem szakmai szemmel ezt lehet. (Legalábbis úgy is van vele az ember, hogy itt vanank olyan hozzáértők, szakmai és hobbi bütykölők akármi, akik tényleg a maximumra mennek. Vagy tudok olyat aki inkább több tíz éves hang cuccon hallgat komoly zenét, mert neki a mostani cucc hallgathatatlan: d Szal az ilyet lehet bel kell kalkulálni, értitek:d) Fejlesztgetik amúgy meg minden, de hát túl sok előre lépés nem is történt. HDR, színek, kontraszt, ezt javítgatják ahogy figyeltem, más sok extra nem nagyon. Így maga a 4k felbontás is vmilyen szinten sokat számíthat(?) már. Mondjuk ezt tényleg meg kéne nézni üzletbe - meg hogy a felskálázás hogy működik, mennyit változtat 1080p-ről 4k-ra. - Csak ritkán van lehetőségem bemenni, s akkor se sok. Akkor is csak egy Expert.
Ezért is említettem, hogy egy ilyen kamerával felvett demo is sokat dobna lehet. Szeretem elnézegetni ezeket. Mondjuk most erre a csúcs Sony FHD-sra ránézek YT-n.

(#29076) K Norbi válasza Hmmm1 (#29075) üzenetére


K Norbi
addikt

FHD filmekhez/adásokhoz FHD tv-t [link] [link] :K

[ Szerkesztve ]

(#29077) Hmmm1 válasza K Norbi (#29076) üzenetére


Hmmm1
aktív tag

Na igen, asszem ezeket pedig olvastam is : D ÉS tényleg rohadt nagy marketing az egész, de sajna elég sikeres : S Nagyon tud hatni az emberre. Mert hát most ha venni tervez az ember valamit nehéz szerintem, legalább is nálam hogy, azt válasszam ami lassan 2 éves lesz és ne a mostanit meg hasonló. Tudom ilyen berögződések ezek egyébként :) Sőt most az is beugrott, hogy mivan, ha a 2017-es felhozatal már tök jó lesz, fasza panel meg minden izé.viszonylag türhető ár stb. jobb fejlesztés, normálisabb távirányító akármi és akkor beszopja az ember. :D Elpasszolni meg nehezebb lesz akkor sokkal a régebbit. De persze lehet hogy tényleg el se akarná adni az ember és tökre nem lesz jó az új széria se. Bár szerintem tuti lesz benne valami jó : )

(#29078) kriszti@n válasza K Norbi (#29043) üzenetére


kriszti@n
tag

Köszi.
Viszont a tv nem lát egy wifit sem ,pedig van 3-4 is.Mi lehet az oka?Kézzel sem tudom beállítani.

(#29079) blakey válasza kriszti@n (#29078) üzenetére


blakey
titán

Tedd a Wifi csatornát 1-11 (2,4 GHz) közé és látni fogja. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#29080) hunaqua


hunaqua
addikt

Jelenleg egy Toshiba 52z3030 Tv van harcba állítva nekem.Általában 10 évente veszek új tévét.Ez a mostani 9 lesz,de a lakásban van még egy 2. szériás Samsung 42-es plazma,legalább 15 éves ami most megadta magát.Megnézetem,mert ha nem túl sok pénz a javítása akkor megcsináltatom,de még HDMI sincs rajta csak DVI. :D
Jövőre terveztem volna Tv cserét,és a mostani Toshiba ment volna 2. cuccnak a nappaliba,de lehet felgyorsulnak az események. Elkezdtem mos kicsit nézegetni,de ugye már sem Toshiba sem Sharp,így maradt a Sony,Panasonic,Samsung,Philips,LG fogat.Méretben min. 60' vagy 65'-öt szeretnék,de inkább 65-öt. :)
Ezt a 4K dolgot értem,de mivel sok ideig van meg nekem egy tv,akkor szeretnék olyat ami tud (...fog tudni) 4k-t is.Abban az időben amikor utoljára vettem a Toshibát (..ami akkor egy nagyon komoly cucc volt) még nem volt 3D,és néha néztem volna azt is.

Ami most jó árú az a Samsung 60ks7000,de inkább "Japán" Tv-t szeretnék,és 65'-öt.A keret viszont olyan 450-500 lenne max,abban meg behatároltak nagyon a lehetőségek.Nem férne bele csak a Sony "induló"
65'-ös terméke,arról meg itt nem sok jót mondtok.
..akkor mit?

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#29081) Hmmm1


Hmmm1
aktív tag

Hm, kár hogy ebből az 50"-est már nem látni sehol. W809C - Még az is határeset, de 55-ös szerintem már nagyon nagy lenne.

Itt ti láttok valami jót, amin érdemes elgondolkodni? Csak mai akciók (persze van ami nem akciós, mert amúgyis ennyi az ára lehet:d ) Katt!

Ennél hoz 70e ft kedvezményt, haha: [link] - és ha jól láttam ez annyi pénzért egy 50hz-es panel csak xd meg tán 400hz es motionnel. Kezdem érteni miért mondjátok amit.

Ez 43"-asba C-s (ami tán jobb) [link] viszont 49-esbe meg ratyi? [link] Azért nme minden adat olyan könnyne fellelhető a Sonynál se, gondolom nem véletlen. 49-esre is C-set ír a Sony oldala, de azátn kitudja, a emagon meg nem olyan.

W809C ez lehet elgondolkodtató lenne 50-esbe. Ha tényleg lenne valahol jó áron. 809-alatt ez se annyira jó már. De ezt tényleg nagyon dícsérik. Bár nem volt még idöm joba megnézni YT-n is akár.

(#29082) agabe válasza Hmmm1 (#29081) üzenetére


agabe
addikt

Nem nagy az 55" ha befer ahova szanod.
Eloszor annak tunik, de hamar megszokhato, es 3-4 meterrol nezve kesobb mar el sem tudod kepzelni, hogy kisebb is lehetne.

(#29083) Joshi válasza hunaqua (#29080) üzenetére


Joshi
titán

65"-os 4K TV 4-500-ból nincs, vagyis ahogy már írtuk az a belépőkategória és nem ajánlott. Akkor inkább egy FHD 65W857C, azt hiszem a 857 ezüst kávás.

[ Szerkesztve ]

(#29084) Khaosz55 válasza agabe (#29082) üzenetére


Khaosz55
addikt

Nincs elég nagy TV, vásárlás után és az első HŰHA után összemennek pár nap alatt.

[ Szerkesztve ]

(#29085) headhunter válasza Khaosz55 (#29084) üzenetére


headhunter
addikt

Ez talán nagy lenne 1-2 napig... [link] :Y

(#29086) K Norbi válasza headhunter (#29085) üzenetére


K Norbi
addikt

Ez igen! 2 őt rendelek belőle. ;]

(#29080) hunaqua Ez a jelenlegi legjobb tv ár/érték arányban is
Sony KDL-65W859C Akciós ár: 375.900 Ft
Nincs nekik raktáron, de rendelhető. "elvileg" :D

[ Szerkesztve ]

(#29087) Pokolika


Pokolika
tag

Ebben esetleg tud valaki segíteni?
[Kikapcs]

(#29088) hunaqua


hunaqua
addikt

Ő már ajánlott?

Sony KD-65XD8505B

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#29089) PrinceHerceg válasza hunaqua (#29088) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

:D :( :DDD IPS...

[ Szerkesztve ]

(#29090) K Norbi válasza PrinceHerceg (#29089) üzenetére


K Norbi
addikt

;] ;]

(#29091) Hmmm1


Hmmm1
aktív tag

xd Más. ezekre ránéztek esetleg? Érdemes valamelyikkel foglalkozni, vagy vételen gondolkodni?[#29081]

[ Szerkesztve ]

(#29092) mrfree75


mrfree75
csendes tag

Sziasztok!

Két TV vásárlása ügyében kérnék tanácsot.
1. max. 32"-s TV 70 év feletti nagyszülőknek, sok foci nézésre :-), Digi tévéhez, egyelőre nem fizettek elő HD opcióra. Az ár 100e alatt maradjon. Sajnos nem sokat találtam ezt [link] vagy ezt [link]vagy még esetleg ezt [link] ha meg tudom csípni akciósan.

2. Max. 48-50"-s TV normál felhasználásra max. 250e Forintért. Full HD-ra beszélném rá magam :), mivel szerintem sincs értelme még a 4K-nak,de sajnos egyre kevesebb FDH tévét találni. :( gyakorlatilag csak a SONY KDL-49WD755B vagy a Sony KDL-50W808C Full HD Android TV érhető már csak el a Sony szalonokban, ami belefér az árba. Azt olvastam előrébb, hogy a 49WD755C-t javasoljátok, de már nem találtam sehol. Ez miben más, mint a 49WD755B? A Sony Android TV-je mennyire kiforrott már? Nem szeretek arra várni, hogy a TV beboot-oljon vagy újra induljon és nem érdekelnek az "okos" feature-k. :D

4K-ban a SONY KD-49X8309C vagy a SONY KD-49XD7005 jöhetne számításba.

Melyiket javasolnátok?

Előre is köszi a tanácsot,

mrfree

UI: van-e tapasztalatotok Sony hangprojektorokkal?

[ Szerkesztve ]

(#29093) headhunter válasza mrfree75 (#29092) üzenetére


headhunter
addikt

1. ...max. 32"-s TV 70 év feletti nagyszülőknek, sok foci nézésre...

32" nagyon kicsi, érdemesebb lenne min. 40-43"-ban gondolkodni, de az jóval 100.000 felett kapható.

[link]

Samsung vagy LG?

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

2. ...gyakorlatilag csak a SONY KDL-49WD755B vagy a Sony KDL-50W808C Full HD Android TV érhető már csak el a Sony szalonokban, ami belefér az árba...

+5" "maradhat"? [link]

[ Szerkesztve ]

(#29094) air válasza headhunter (#29093) üzenetére


air
nagyúr

Bocs, de nem az volt a kérdés, hogy szerinted a 32" kicsi vagy nem.
És ha csak akkora helyük van, ahová max. egy 32"-os készülék fér el? (Anno én is úgy vettem TV-t a konyhába, hogy x cm helyem van a 2 szekrény között.)

"Samsung vagy LG?"

Szerinted azért kérdezi a Sony topikban mert Samsungot vagy LG-t akar venni?

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#29095) hunaqua válasza PrinceHerceg (#29089) üzenetére


hunaqua
addikt

bassa+ :D :D

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#29096) hegylako01 válasza mrfree75 (#29092) üzenetére


hegylako01
tag

Szia

Ilyen 49WD755C-t tv nincs. Mindegyik 49WD7 B re végződik. Az utolsó számjegy csak a szín ebből is van ezüst és fekete keretes verzió. Én a helyedben a 49WD755B, helyet a 50W8 vagy az 50W7- et (szerintem ezzel keverted) választanám. A 250e-be még ezeknek az 55"-os verziója is belefér. link

(#29097) Joshi válasza hunaqua (#29095) üzenetére


Joshi
titán

A DisplaySpecifications oldalon meg tudod nézni hogy melyik gyártó melyik modellje milyen paraméterekkel bír. ;)

(#29098) hunaqua válasza Joshi (#29097) üzenetére


hunaqua
addikt

Köszi,akkor még várok egy kicsit,hátha lejjebb mennek az árak. :)

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#29099) Joshi válasza hunaqua (#29098) üzenetére


Joshi
titán

A 65"-os méret soha nem lesz olcsó, azért ezt jó ha tudod. Inkább figyeld az akciókat mert úgy hamarabb jutsz jobb áron egy esetleges jó tévéhez. ;)

(#29100) hunaqua válasza Joshi (#29099) üzenetére


hunaqua
addikt

Azért változott a világ sokat mióta tv-t vásároltam. Akkor a 42'-es volt olyan elterjedt (népszerű) mint most az 55'-ös. Az akkori 52' a mostani 65'-ös. :)

...a koreai konkurencia 60ks7000 volt szerintem a napokban 370-ért nagyon jó árban.Ehhez viszont Ti jobban értetek.

[ Szerkesztve ]

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.