Hirdetés

2024. június 27., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-15 12:29:40

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél valamit olvasd el az alábbi Téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30551) radi8tor válasza Gsx-rr (#30549) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Szoftveres? Akkor valami tollpihével hessegették el onnan a felhőket? :)
Vagy visszább vették a háttérvilágítást. :U

⭐ Stella

(#30552) PrinceHerceg válasza radi8tor (#30551) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Ha ilyen egyszerű lenne, akkor mindig ezt csinálnák, nem pedig kompletten cserélgetnék őket! Mondjuk én abban se vagyok biztos, h újat adnak az embereknek, mert pl én amikor cserét kaptam már felbontott darab ért oda hozzám a szervízes sráccal! Igaz jobb lett, de azért gyanakvásra ad okot a dolog... :K

[ Szerkesztve ]

(#30553) satmen válasza krx21 (#30547) üzenetére


satmen
tag

Értékelem a fáradozásod! ;]

(#30554) T_Stark válasza krx21 (#30545) üzenetére


T_Stark
őstag

Az is igaz.
Csak ez egyszerűbb lett volna, de így inkább nem veszem meg.

(#30555) krx21 válasza satmen (#30553) üzenetére


krx21
nagyúr

De amúgy miért akarod látni?

(#30556) satmen válasza krx21 (#30555) üzenetére


satmen
tag

Kíváncsiságból. Készülök a történetemet ide megírni, de most nincs időm-kedvem, mert még kivonatosan sem túl rövid...

[ Szerkesztve ]

(#30557) satmen válasza krx21 (#30555) üzenetére


satmen
tag

Azokat a bordákat én eddig merevítésnek gondoltam, lehet rosszul. No de azt írják a "tudósok", hogy direct, akkor hogy jön az edge? Vagy keverék, ezért jó lenne valami fotó belülről. :Y

(#30558) Gsx-rr válasza pinnacle (#30550) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Kamu volt szerintem. Természetesen elhoztam egy vadiújat a MM-ből.
Szerintem a MM online boltjából simán eladják azokat újra amit más visszaküld.

Új tv-n se felhősödés se egyéb hiba!

Ja és a régi távirányító és táp+talp is megmaradt!
Ennyi jár!

[ Szerkesztve ]

(#30559) pinnacle válasza Gsx-rr (#30558) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Ezt, hogy csináltad? Odamentél, megnézted, megmondtad, hogy nem tettszik? Azért azt jó tudni, hogy van felhősödés nélküli Edge TV. Azt hittem ez a technika velejárója. Ha tudsz majd tegyél be képet légy szíves, arra, ha esetleg valakinek azt mondják, hogy ilyen az Edge, nem lehet mit tenni. :)
MM-ben is megnéztétek?

[ Szerkesztve ]

(#30560) Gsx-rr válasza pinnacle (#30559) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Visszaolvasol ,mindent leirtam.
Elso tv pixelhibas volt. Ment a szervizbe. Kaptam egy masikat. Foto megtalalhato feljebb.
Mar cserelni se akartak kaptam egy csereutalvanyt.

(#30561) pinnacle válasza Gsx-rr (#30560) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Felhős fotó megvan, az újra gondoltam, amin nincs.

(#30562) krx21 válasza satmen (#30557) üzenetére


krx21
nagyúr

Én amúgy inkább azt javaslom, hogy a konkrét példányt vizsgáld, hogy felhős e vagy van benne esetleg zavaró dse. Mert csak az számít...

(#30563) Gsx-rr válasza pinnacle (#30561) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Arról minek? :) Tényleg semmi nem látszik rajta! Javaslom akinek hasonló problémája van azonnal vigye vissza ezek a hibák nem elfogathatóak.
Volt itt aki azt mondta neki is olyan mint az enyém volt.

2 hónap után végre élvezhetem ,most már remélem csak segíteni járok ide a topicba!

(#30564) blakey válasza pinnacle (#30559) üzenetére


blakey
titán

Téves információ, hogyx minden Edge LED-es tv felhős, mminden LCD tv felhősödésre hajlamos, függetlenül attól, hogy Edge LED vagy Direct LED.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#30565) pinnacle válasza Gsx-rr (#30563) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Csak, hogy meglegyen az etalon. :) Azt hittem, hogy az Edge miatt felhősödés mindig van. Gondolom ezért nem akarták cserélni. Ezek szerint mégis lehet, homogén fekete Edge TV-n is.

blakey jó tudni, hogy ilyenkor jogos-e a reklamáció.

[ Szerkesztve ]

(#30566) Gsx-rr válasza pinnacle (#30565) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Nem érted! Egyértelmű volt a szerviz véleménye alapján is ,hogy hibás. először cseréli akarták ,utána inkább adtak egy csereutalványt.

(#30567) pinnacle válasza Gsx-rr (#30566) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Egy ilyen képet azért berakhattál volna. Panasonic nem felhősödik, csak gyenge a feketéje, gondolom az IPS miatt. Azért ennél jobb, csak a 3200ISO kicsit túlhúzta.

[ Szerkesztve ]

(#30568) krx21 válasza pinnacle (#30567) üzenetére


krx21
nagyúr

De felhős... Csak itt akkora a felhő, hogy kitölti az egész képernyőt! ;]

(#30569) pinnacle válasza krx21 (#30568) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Azért megnézném, hogy 3200 ISO-n milyen a TV-d. :)

(#30570) krx21 válasza pinnacle (#30569) üzenetére


krx21
nagyúr

Én is... :DDD De nem inkább a záridő számít?
Sajnos nincs rendes fényképezőgépem, csak telefon (iPhone 5s)

[ Szerkesztve ]

(#30571) pinnacle válasza krx21 (#30570) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Megnéztem az ajánlott F4.0, ISO-200, 2 sec shutter time-al. Itt aztán meg lehet nézni, hogy mi az etalon. Panasonic, még nyomokban sem tartalmaz feketét. :) Mondjuk a S-PVA paneles monitorokon is 2433W, L557 olyan bevilágítás van, amit szemmel nem látok.

[ Szerkesztve ]

(#30572) krx21 válasza pinnacle (#30571) üzenetére


krx21
nagyúr

Igen, a lényeg, hogy mindegyik ugyan olyan géppel, objektívvel és beállítással legyen fotózva. Akkor lehet csak össze hasonlítani...

(#30573) Joshi válasza pinnacle (#30569) üzenetére


Joshi
titán

krx21-nek OLED tévéje van, ott ne akarj keresni felhőt mert nincs is háttér világítása, a feketéje pedig szinte tökéletes. ;]

(#30574) pinnacle válasza Joshi (#30573) üzenetére


pinnacle
nagyúr

A listában is láttam, hogy OLED-ek vannak elől. Lehet, hogy érdemes várni, talán olcsóbb lesz.

(#30575) krx21 válasza pinnacle (#30574) üzenetére


krx21
nagyúr

Minden évben olcsóbb lesz... Attól függ mennyit szánsz rá? Bizonyos összegnél érdemes. Persze attól is függ mire szeretnéd használni...
Idén már Sony-ban is lesz...

[ Szerkesztve ]

(#30576) pinnacle válasza krx21 (#30575) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Én csak azért gondolkozom TV vásárlásán, mert attól tartok, hogy egyre gyengébb FHD TV-k jönnek ki. Azt mondták, hogy 4K-n rosszabbul fognak kinézni a VHS, miniDV felvételeim. 200k-t szánnék rá. Lehet, hogy erre még várhatok pár évet, :D igaz nekem 42"-s is jó lenne. Mondjuk nem tudom, hogy lesz-e egyáltalán 42" OLED FHD TV. Egyébként nem lehet, hogy 4K is olyan lesz, mint a 3D, érdeklődés hiányába kivezetik? Persze lehet, hogy ezt mindenképpen ráerőltetik az emberekre.

[ Szerkesztve ]

(#30577) Joshi válasza pinnacle (#30576) üzenetére


Joshi
titán

A gond ott van, hogy a belépő 4K tévék felskálázása is belépő szint, egyébként semmi gond a 4K felbontással. Az SD források pedig nagyon kikopófélben vannak, ma már nem Ford T modellel közlekedünk pedig anno mekkora lehetett? :DDD

(#30578) pinnacle válasza Joshi (#30577) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Gyerekedről SD felvételt, nem néznél meg örömmel, pár év múlva?

(#30579) Joshi válasza pinnacle (#30578) üzenetére


Joshi
titán

Én nem ezt mondtam, úgy látszik nem értetted. :B Nem a technika fejlődésében kell a hibát látni az szerencsére folyamatosan megvan, inkább tartottad volna meg a jó kis Sony CRT tévédet a 4:3-as VHS anyagokra. ;]

(#30580) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok,

200 ezer forintig melyik sony 4k tévét ajánlanátok? 100 cm felett.

ez milyen? :
[link]

köszi

(#30581) Joshi válasza smallmer (#30580) üzenetére


Joshi
titán

Sz@r. ;]

(#30582) pinnacle válasza Joshi (#30579) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Te nem érted, mert FHD-n nézhető.
Látom te amúgy is nagyon segítőkész vagy. Ez milyen válasz premierpark-nak? Talán ajánlanál helyette mást. Nem vagy már szomjas? :D

[ Szerkesztve ]

(#30583) smallmer válasza Joshi (#30581) üzenetére


smallmer
őstag

mi a baj vele?

(#30584) Joshi válasza pinnacle (#30582) üzenetére


Joshi
titán

Te nem érted, 4K-n is nézhető csak ott jobban kijön a felbontásbeli különbség, főleg egy belépő 4K készüléken ahol gyenge az upscaling. Erre már csak a prémium kategóriában figyelnek. Teccik érteni?

ui.: de a felkonvertálás megoldható külső készülékkel is. ;)

ui2.: premierpark olvasson vissza, heti szinten feltesznek ilyen és hasonló kérdést. Tehát még1x a válaszom: sz@r. :DDD 4K-ból nem veszünk belépő szintet, talán majd 5 év múlva.

[ Szerkesztve ]

(#30585) Joshi válasza Joshi (#30584) üzenetére


Joshi
titán

Egyébként az egészséges emberi szem felbontása ha lehet ezt így definiálni, akkor 16K-ig tudja megkülönböztetni a részleteket megfelelő paraméterek mellett. :U

(#30586) DoItYourself


DoItYourself
addikt

A szem felbontóképessége

Az emberi szem felbontóképessége egészséges emberek és normál fényviszonyok esetén – az éleslátást biztosító látógödöri látásra vonatkozóan – 1 ívperc (1’, ami az 1 fok hatvanad része) körüli érték. Az átlagosnál sokkal jobb látású embereknél, valamint igen jó fényviszonyok között ez az érték elérheti a 0,5 ívprcet is. Szemünk két egymáshoz közeli fekete pontot vagy vonalat akkor képes egymástól elkülönülten látni, ha köztük 1 ívpercnyi távolság van. Az ívpercben meghatározott felbontóképesség előnye, hogy független a nézés távolságától. A szem felbontóképessége a tisztánlátás távolságában, vagyis kb. 25 cm-nél körülbelül 0,08 mm. 1 méter távolságból már csak két 0,3 mm-re levő pontot tud egymástól a szemünk megkülönböztetni. 10 méterről ez az érték 3 mm. A szem színfelbontása sokkal rosszabb, mint fekete-fehér felbontása. A színes képpontokra vonatkozóan a felbontóképesség mindössze 8-10 ívperc
A retina szélén a látásélesség jelentősen romlik, az 1 szögperc helyett elérheti az 1 szögfokot.

forrás

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#30587) smallmer


smallmer
őstag

(#30588) K Norbi válasza smallmer (#30587) üzenetére


K Norbi
addikt

50Hz IPS Panel [link] Ez egy Sz@r
18 éves képcsöves tv-m 50Hz

Olyan mintha az LG azt is megszabta volna idén a sony nak hogy a tudása se lehet jobb mint az övék.
Vissza is van butítva keményen.

Csak azokat sajnálom akik normális sony tv-t akarnak venni. Mert 400 tól indulnak majd akciósan.. ;]

[ Szerkesztve ]

(#30591) pinnacle válasza Joshi (#30584) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Nekem a Sonynál mondták, hogy 4K-n rosszabb lesz az SD, azt ne tették hozza, hogy drágább TV-ken ez sem probléma. Igazából mindegy, mert 200k-ból úgyis csak FHD-t tudok venni. Ha jól értem, ahogy a képen látszódik alul még az FHD-s skálázott anyag, is rosszabb lehet 4K-n. Később írják, hogy jó skálázású TV-vel, viszont részletesebb is lehet 4K-n. Akkor lehet, hogy én a Sonynál 4K-s TV-n 4K anyagot láttam, gondolom a 30k-val drágább 50"-s TV, 250k-280k, nem prémium kategória volt.
Milyen külső készülékkel lehet felskálázni az SD anyagot?

[ Szerkesztve ]

(#30596) krx21 válasza pinnacle (#30576) üzenetére


krx21
nagyúr

Jól gondolod. Idén már csak szinte a belépő kategóriában van fullhd TV... És sajnos az is igaz, hogy a legolcsóbb 4K TV-től nem szabad sokat várni...

(#30597) ati888


ati888
senior tag

Nemrég vettem egy 55W809C tv-t, de otthoni használatnál a betekintési szögek nagyon gyengék. Kíváncsiságból elmentem ma az MM-be és érdekes módon ott ezt nem, vagy csak nagyon kis mértékben vettem észre a kiállított készülékeken.

Lehet ez hiba vagy ez ilyen? Az áruházi túlhúzott beállítások miatt lehet nem látszik annyira?

Ati

(#30598) Lauda válasza ati888 (#30597) üzenetére


Lauda
félisten

a betekintési szögek nagyon gyengék.

Mi a jelenseg?

(#30599) krx21 válasza ati888 (#30597) üzenetére


krx21
nagyúr

Jól gondolod. A "csutkára" húzott élénk szín beállításoknál, pláne világos környezetben kevésbé feltűnő.
A legjobban sötét homogén színéknél a legfeltűnőbb, péladául sötét bordó teljes képernyős szín, közelről nézve már a széleken teljesen máshogy néz ki... Pedig teljesen merőlegesen nézed...

(#30600) blakey válasza ati888 (#30597) üzenetére


blakey
titán

Mértéktől függ de az is lehet, hogy másmilyen VA panellel szerelt tv-d van az MM-be kiállítotthoz képest.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.