Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-15 12:29:40

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél valamit olvasd el az alábbi Téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29701) Joshi válasza DUB Inc. (#29700) üzenetére


Joshi
titán

Önmagában a VA panel nem biztosíték semmire, egyedül az LCD-k között a jobb fekete így a jobb kontrasztra ami miatt ajánlottabb az IPS-nél.

(#29702) DUB Inc. válasza Joshi (#29701) üzenetére


DUB Inc.
aktív tag

Igen, pont ezek miatt.

(#29703) Joshi válasza DUB Inc. (#29702) üzenetére


Joshi
titán

Csak hogy legalább annyira fontos a háttérvilágítás is. Ha másért nem is, de a HDR rákényszerítette az LCD gyártókat egy jobb háttérvilágítás kifejlesztésére. :K

(#29704) Zahire


Zahire
tag

Sziasztok !

Talán tudtok segíteni, hogy mi a probléma . A 50W805C tévén miután behangolta a szabadon fogható tévécsatornákat , tökéletesen működik.Viszont, ha a számítógép is be van kapcsolva, akkor a legtöbb csatornára azt írja, hogy nincs behangolva.Ha csak a modem van bekapcsolva, semmi baj.Hol lehet vajon a hiba ?

(#29705) ati888


ati888
senior tag

Hello!

Sony kdl-50w829b-hez kapott szemüveg jó a W809C-hez? Az utóbbihoz nem adtak.

Ati

(#29706) Gsx-rr


Gsx-rr
veterán

Ma hivtak a szervizbol ,hogy jogos a reklamaciom. 2 pixel hiba. 55w755c.
Mit valasztok ?Kapok egy bontatlan ujjat a kereskedotol vagy a Sony-tol egy atnezett ,kiemelte ,hogy nem hasznalt darabot.
A masodikat valasztottam. Nincs kedvem esetlegesen megint szivni!

[ Szerkesztve ]

(#29707) lmno


lmno
őstag

Üdv!

Ma láttam egy ilyet a MM-ban: KD-55XD8005, de a talpa ilyen volt, mint a drágábbaknak: [link]
Ez mitől függ? Megkérdeztem egy eladót, persze fogalma nem volt róla...

(#29708) superg válasza lmno (#29707) üzenetére


superg
senior tag

Szerintem az 55-ös méretben az XD80-nek olyan a talpa amit láttál.YT-on mindegyiknek olyan.
Valószínű a Sony center csak egy katalógusképet használ ami a kisebb méretűről készült.

(#29709) hegylako01 válasza lmno (#29707) üzenetére


hegylako01
tag

A 49-es méretnek van olyan talpa, mint a linken a nagyobbaknak már teli talpa van.

[ Szerkesztve ]

(#29710) antistati


antistati
tag

65X8505 -t jóárasítva láttam ma 441e körül , ez ajánlott darab?

(#29711) headhunter válasza allfinanz (#29690) üzenetére


headhunter
addikt

:R

HBO GO-ra tipp?

(#29712) hegylako01 válasza headhunter (#29711) üzenetére


hegylako01
tag

HBO GO még nem jelent meg hivatalosan a tv-re. Fel tudod tenni apk-ból, de ott kell egy egér én ezt használmom, a távvezérlővel nem megy normálisan.

De meg tudod úgy is oldani, hogy akár laptopról, akár telefon/tabeltről ki tudod castolni a tv-re a tartalmat.

[ Szerkesztve ]

(#29713) DUB Inc. válasza Joshi (#29703) üzenetére


DUB Inc.
aktív tag

Remélhetőleg csak profitálhatunk a dologból. Tegnap este sikerült beállítanom úgy a HDR-es képet, hogy az említett jelenség bőven az ingerküszöb alá kerüljön. :) Érdekes képi világ....

(#29714) nrb263


nrb263
tag

Sziasztok Sony szakértőt keresek! Mi a különbség 55w755 - 55w805 - 55w808 - 55w809 közt? Árban szinte ugyannyi ~10k különbség max. Melyiket érdemes? Van egy 50w815b-m annyira megszerettem a Sonyt hogy ezt lepasszolom anyáméknak és szeretnék egy 55"-os modellt. Köszi!

(#29715) jófejsrác


jófejsrác
senior tag

Sziasztok,

a Sony 80xC tévék rendelkeznek olyan tulajdonsággal, hogy a nem 3d képet felkonvertálja? 755C készülékem van és furdal a kíváncsiság, hogy kipróbáljam.

Köszi

(#29716) DUB Inc. válasza jófejsrác (#29715) üzenetére


DUB Inc.
aktív tag

Én nem használom a 3D-t, de megnézem neked...

(#29717) DUB Inc. válasza DUB Inc. (#29716) üzenetére


DUB Inc.
aktív tag

Ha arra gondolsz, hogy az eredetileg nem 3D-s anyagból tud-e 3D-t, akkor igen.

(#29718) Tegla80 válasza nrb263 (#29714) üzenetére


Tegla80
addikt

Ha ram hallgatsz azt csinalsz amit akarsz. :D
De En spec megtartanam meg 1-2 evig...inkabb 2....azt majd utana johet egy ertelmes 4k. Jelenleg a plusz 5" es droid ami mas lenne a valtastol.....akkor 4k-ra valthatnal es valszeg meg nagyobb meretre is....plusz valszeg az is droid lesz...... Jah 50w82b-m van. ;)

Ha az alap kerdesre valaszolok akkor semmi.(Felteve,h ez mind "c" szeria)
Mind ugyan az csak a w75c-nel szervizmenuben kell aktivalni a 3d-t,h tudja....szval max szinben ternek el.

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#29719) jófejsrác válasza DUB Inc. (#29717) üzenetére


jófejsrác
senior tag

Igen erre gondoltam. Nem érdekelt engem sem a 3D azért vettem 755C-t, viszont kíváncsiságból megnéznék pár filmet így felkonvertálva.

Köszi a választ.

(#29720) Lauda válasza nrb263 (#29714) üzenetére


Lauda
félisten

Szia!

55W755C Nincs benne 3D, fekete keret, matt fekete allvany

55W805C 3D, fekete keret, krom ezust allvany

55W808C 3D, fekete keret, krom fustszinu allvany, euronics dedikalt peldany

55W809C teljesen ugyan az, mint a 808C

(#29721) Jacktor


Jacktor
tag

Ha már ismét érintették a témát. Elég elaprózva-töredezve van csak információ arról, hogy a w755c-ben hogy kell pontosan bekapcsolni a 3D-t. Ezt egy kommentben esetleg összefoglalná valaki (magyarul)? Hogy kell szervíz menübe lépni, pontosan mit kell állítani, és hogy milyen szemüveg ajánlott. (nekem sem lételemem a 3D, de kipróbálnám milyen)
Köszönöm

[ Szerkesztve ]

www.wotinfo.hu

(#29722) T_Stark válasza jófejsrác (#29719) üzenetére


T_Stark
őstag

Ez a konvertált 3D viszont meg sem közelíti az igazi BD 3D filmeket, csak olyan félmegoldás.

(#29723) jófejsrác válasza T_Stark (#29722) üzenetére


jófejsrác
senior tag

Ezzel tisztában vagyok, csak hát a kíváncsiság ;] .

@Jacktor Korábban egy kommentben már össze volt szedve screenshotokkal miként kell bekapcsolni. Viszont az már hónapokkal ezelőtt volt, itt meg napi 50 komment születik így nehéz lenne vissza keresni

(#29724) Jacktor válasza jófejsrác (#29723) üzenetére


Jacktor
tag

Ahh, meg van, kösz, én kerestem lámán..

[ Szerkesztve ]

www.wotinfo.hu

(#29725) jófejsrác válasza Jacktor (#29724) üzenetére


jófejsrác
senior tag

Nem akarok lustának tűnni, de nem linkelnéd be :D

(#29726) Jacktor válasza jófejsrác (#29725) üzenetére


Jacktor
tag

[link] :D

www.wotinfo.hu

(#29727) jófejsrác válasza Jacktor (#29726) üzenetére


jófejsrác
senior tag

Most már csak az a kérdés, hogy mivel fogom lejátszani a 3D tartalmakat :D. Tv-re lehet letölteni olyan appot ami viszi?

(#29728) Jacktor válasza jófejsrác (#29727) üzenetére


Jacktor
tag

A beépített médialejátszóval? (szemüveg is kell hozzá :DDD )

www.wotinfo.hu

(#29729) Gsx-rr


Gsx-rr
veterán

Megjött a pixelhibás tv-m helyett az új!
Inkább ne küldtem volna vissza annak a pixelhibán kívül más baja nem volt.
Nyugtassatok meg ez nem normális.

(#29730) DUB Inc. válasza Gsx-rr (#29729) üzenetére


DUB Inc.
aktív tag

Szerintem nem. Hagytad akklimatizálódni?

[ Szerkesztve ]

(#29731) Gsx-rr válasza DUB Inc. (#29730) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Persze! 3 órát legalább.
Már elküldtem a Sonynak. Mondták ,hogy igazam van és mikor említettem ,hogy direkt nem kapcsoltam be ,mondta a srác ez egyértelműen más probléma.

(#29732) Lauda válasza Gsx-rr (#29729) üzenetére


Lauda
félisten

Valami bontott visszakuldott hulladekot adtak. Ez katasztrofalis.

a Sony-tol (B)egy atnezett(/B) ,kiemelte ,hogy nem hasznalt darabot.

Ez a tv at lett nezve? Ezek a bolondjat jaratjak veled.

[ Szerkesztve ]

(#29733) DUB Inc.


DUB Inc.
aktív tag

Azért dühítő, hogy egy több százezres készülék vásárlása is totál lutri. Megveszed origináltan, hazahozod és rettegsz mi lesz vele. Bekapcsol? Jó, ezt megúsztam működik. Akkor kereshetem:pixelhiba, felhősödés, stabil-e a wifi, nem fagy, nem akadozik stb. Siralmas!

(#29734) Lauda válasza DUB Inc. (#29733) üzenetére


Lauda
félisten

Nincs ezzel szerintem gond, online kell vasarolni es addig cserelgeted a tv-t mig jo nem lesz.

(#29735) K Norbi válasza jófejsrác (#29725) üzenetére


K Norbi
addikt

Itt van képekkel 3D bekapcs [link]

(#29729) Gsx-rr Bontatlan volt a doboz? Egyszer leragasztva? Látom a Media marktól van a tv.
Pedig ők korrektek szoktak lenni, nem adnak el bontottat. Lehet a tv ilyen.

[ Szerkesztve ]

(#29736) DUB Inc. válasza Lauda (#29734) üzenetére


DUB Inc.
aktív tag

Már miért ne lenne gond? Nincs mindenkinek arra ideje és idegrendszere, hogy a cserékkel szarakodjon. Eleve nem egy mobiltelefon, amit odavág az ember egy futárhoz. Egy ekkora tévé mozgatása nem könnyű és még veszélyt is rejt magában. Egy noname készüléknél még csak-csak, de egy márkás és drága masina menjen át olyan minőség ellenőrzésen, hogy ez csak elvétve, vagy egyáltalán ne forduljon elő. Szerintem.

(#29737) K Norbi válasza DUB Inc. (#29736) üzenetére


K Norbi
addikt

Egy noname készüléknél még csak-csak, de egy márkás és drága masina menjen át olyan minőség ellenőrzésen, hogy ez csak elvétve, vagy egyáltalán ne forduljon elő. Szerintem.

Ezek ilyenek, mindegy milyet veszel. Mondhatni lottó. :D
Olvasom a többi tv topicokat, vannak gondok más márkánál is.

[ Szerkesztve ]

(#29738) Khaosz55


Khaosz55
addikt

Nem tudom ki mondta, hogy a sony-nak lassú a menüje és az op rendszere. Volt élményem kipróbálni egy 630V LG-t. Hát komolyan szégyen , hogy ilyen sebességgel adnak ki TV-t. Konkrétan olyan érzésem volt mintha lefagyott volna az op rendszer., de még a sima tv adás váltás is középkori volt...

(#29739) Lauda válasza DUB Inc. (#29736) üzenetére


Lauda
félisten

A vilagon nincs ilyen, hogy neked nezegetik a pixeleket, ami egyebkent kesobb is elojohet, szallitas es raktarozas kozben is kaphat pofont a tv, szoval olyan sosem volt es nem is lesz, hogy te hazaviszed a tv-t es az biztos hibatlan.

Nincs mindenkinek arra ideje és idegrendszere, hogy a cserékkel szarakodjon.

Az igy jart akkor.

DUB Inc. Ezek a tenyek, aki nem tudja ezt elfogadni az ne vegyen tv-t.

[ Szerkesztve ]

(#29740) DUB Inc. válasza Lauda (#29739) üzenetére


DUB Inc.
aktív tag

Ez is hozzáállás....

(#29741) hegylako01 válasza K Norbi (#29735) üzenetére


hegylako01
tag

A mediaban, mind terméket kibontanak kivesznek és megnéznek, hogy az van a dobozban aminek lennie kell. Nagyon sok volt a lopás régen.

[ Szerkesztve ]

(#29742) jófejsrác válasza K Norbi (#29735) üzenetére


jófejsrác
senior tag

Köszi, így legalább az európai modellt állítottam be, bármit is jelentsen ez számomra :). Most már csak egy szemüveget kell szereznem. Pénteken megyek a media marktba, esetleg tudtok olyat ajánlani ami jó lehet nekem?

Köszi

(#29743) Lauda válasza hegylako01 (#29741) üzenetére


Lauda
félisten

De nem am. :N Amikor kifizetted esetleg. En amiket neztem raklapokon tv-ket mind origi volt, amelyik nem, az meg volt jelolve x-el. Vagy amit kikuldenek futarral arra erted?

[ Szerkesztve ]

(#29744) hegylako01 válasza Lauda (#29743) üzenetére


hegylako01
tag

Amikor az áruátvétel átveszi a készüléket akkor kibontják. 3 évig dolgoztam MM-be láttunk érdekességeket. Volt mikor raklap volt belevágva tv helyet, volt mikor a szállító lopta el a kamiont :D .

(#29745) K Norbi válasza hegylako01 (#29741) üzenetére


K Norbi
addikt

Ez hülyeség, voltam többször a mediában bontatlan minden raklapokon egymás mellet szépen.

Én a tv-t el se hoztam volna. :U

Inkább az extreme digitálnak mániája ez.

(#29747) DUB Inc. Az csak 55" tól igaz.
Majd akkor kukucskálj már bele a fogóján keresztül és meséld el meg mit láttál. :DDD :N

[ Szerkesztve ]

(#29746) junior11 válasza DUB Inc. (#29736) üzenetére


junior11
veterán

+1

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#29747) DUB Inc. válasza K Norbi (#29745) üzenetére


DUB Inc.
aktív tag

Nem kell felbontani hozzá, hogy megnézzék tévé, vagy tégla van-e benne. Egyrészt a doboz oldalán, ahol fogod be lehet kukkantani, másrészt alul a 4 fül kipattintásával felemelve a doboz felső részét megnézhető mi van benne.

(#29748) headhunter válasza hegylako01 (#29712) üzenetére


headhunter
addikt

:R

HBO GO-tól kaptam egy "választ"...

...Köszönjük levelét!

Jelengleg az alábbi eszközökön vehető igénybe az HBO GO szolgáltatás:

- Bármilyen típusú PC / MAC / Notebook - ezeket akár rá is kötheti a Sony TV-re egy HDMI kábellel

- Android mobil eszközök (telefonok, tabletek)

- iOS mobil eszközök (iPhone / iPad / Airplay)

- LG okos TVk (WebOS és Netcast)

- Samsung okos TVk (Tizen és Orsay)

- Xbox 360

- Chromecast - ennek az eszköznek segítségével továbbíthatja a képet akár mobil eszközről, akár PC-ről a Sony TV-re.

További eszközökre 2017-re tervezzük az app fejlesztést, így ezek is majd támogatottak lesznek:

- Android TVk (Sony, Philips és egyéb márkák, viszont Android TV box közül csak a Nexus)

- PS3, PS4

- Xbox One

A Zidoo X6 Pro egy Android TV box, ami nem támogatott eszköz.

Az HBO GO Android alkalmazás jelenleg csak mobil eszközökön futtatható, emiatt nem jeleníti meg a képet Android TV boxokon.

Reméljük, hogy a felsorolt lehetőségek között talál olyat, ami megfelelő Önnek.

Amennyiben további kérdése vagy problémája van, kérjük forduljon hozzánk bizalommal!

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

+1 válasz:

...The USA versions of the HBO Go and HBO Now apks do work on the Zidoo X6...

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

+2 : [link]

:F

[ Szerkesztve ]

(#29749) T_Stark válasza headhunter (#29748) üzenetére


T_Stark
őstag

Hát remélem hamar kiadják a TV-re, mert így semmit nem ér. Samsung TV-n tök jó volt, de ezen használhatatlan távirányítóval, jöhetne már a rendes app.

Apple TV-re sincs, de úgy látom a leveledből hogy arra még csak nem is tervezik...
Most én is úgy nézem, hogy iPad-ről AirPlay-el küldöm ki az Apple TV-re, de egy natív app mégiscsak jobb lenne rá.

(#29750) KRISSTUS válasza Lauda (#29739) üzenetére


KRISSTUS
tag

Sajnos a "fogyasztói" felhasználásra gyártott készülékeknél nincs olyan magas minőségi elvárás mint az ipari (repülő/autó/orvosi eszközök) felhasználásra gyártott készülékeknél. Ott ilyen hibát mutató termékek nem mehetnek át a gyártósor végén az ellenőrzésen.
De természetesen bizonyos hibák még az után is előjöhetnek/jelentkezketnek.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.