Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-27 20:18:48

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30501) AnonymusX válasza lafaty80 (#30497) üzenetére


AnonymusX
senior tag

(#30502) FireFox1996 válasza zoo8800 (#30499) üzenetére


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

Nálam rootolt a teló, és ha 11-et is rootolom, akkor még több meló, mintha az OTA-n frissítem. És mindig factory resettel frissítem a rendszert.

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#30503) csorbajeno válasza lafaty80 (#30497) üzenetére


csorbajeno
veterán

Töröld az Android System WebView frissítéseit. Ha ez nálad tiltva van, akkor frissítsd a Chrome-ot.

(#30504) lafaty80 válasza csorbajeno (#30503) üzenetére


lafaty80
őstag

+ AnonymusX

Köszi a válaszokat, van már frissítés WebView-ra, lejött, egyből jó lett... :D

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#30505) FireFox1996 válasza lafaty80 (#30497) üzenetére


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

Globális Google probléma, főleg Samsung telóknál, frissítsd a Web View appot!

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#30506) lafaty80 válasza FireFox1996 (#30505) üzenetére


lafaty80
őstag

:R

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#30507) cikasz


cikasz
őstag

Sziasztok.
Nem tudom mi történt a telefonommal S10+ , de egyik pillanatról a másikra nem indít el semmit.Mindent bezár amint elindul. Játékot is és pl a gmail-t is.
Gondoltam recovery menüből nyomok egy resetet, de sehogy sem tudok belépni. Minden frissítés fent van rajta amit gyárilag kellett. Hogy kell most belépni recovery-be?
köszi.

https://www.facebook.com/groups/775784742804666

(#30508) KrAt válasza cikasz (#30507) üzenetére


KrAt
veterán

Kettővel feljebb a megoldás :)

(#30509) FireFox1996 válasza cikasz (#30507) üzenetére


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

Tömeges hiba: összeomlottak Androidon a Google alkalmazások

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#30510) migabi24 válasza cikasz (#30507) üzenetére


migabi24
nagyúr

Olvass vissza :C

(#30511) sgeza válasza cikasz (#30507) üzenetére


sgeza
veterán

Éppen csak az előtted lévő 10 hozzászólásban foglalkoztak ezzel a kérdéssel, és írták meg a megoldást. Miért kell egyből a recovery-be rohanni (és miért ott akartál resetet nyomni)? Egyébként az abba való belépés is le van írva párszor itt. Keress rá!

[ Szerkesztve ]

(#30512) DaDa válasza lafaty80 (#30497) üzenetére


DaDa
senior tag

Az android system webview frissites miatt van. Globális hiba. Playről töröld a frissítést a Samsung már dolgozik rajta.

Szerk. Látom már írták, csak nem lapoztam a fórumon. 😀

[ Szerkesztve ]

"A világ különleges és bonyolult, akárcsak egy pók hálója. Ha megérinted egy fonalát, remegése végigfut az összes többi szálon. Mi nemcsak megérintjük a hálót, hanem bele is szakítunk!" - Gerald Durrell

(#30513) gabber01 válasza DaDa (#30512) üzenetére


gabber01
addikt

Azon is dolgozhatnának, hogy egy valamikori flagshiphez méltó szintet hozza a kamera ismét... Tudom, hiú ábránd. Szándékosan terelik a (l)usereket, hogy vegyenek új szart.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#30514) cikasz válasza sgeza (#30511) üzenetére


cikasz
őstag

Jójójó mea culpa mea maxima culpa! :B

Már megy is :)

szerk : Mondjuk ettől függetlenül számtalanszor olvastam, hogy recovery-ben wipe cache-t néha meg lehet csinálni ezért gondoltam arra. És végülis azt nem tudtam meg, hogy hogy kell most belépni ;]
:U

[ Szerkesztve ]

https://www.facebook.com/groups/775784742804666

(#30515) Ununqatrium


Ununqatrium
aktív tag

Ma délelőtt megbolondult a telefonom. Az alkalmazások kb. felét nem tudom megnyitni, ugyanis ahogy megnyílik, azonnal bezárul, vagy betöltés után 1-2 másodperccel. A gmail, google kereső és egy rakás nem gyári app megszűnt működni. A kereső pl. csak akkor zár be, ha elkezdek gépelni, de akkor azonnal. Újraindítás nem segít, és az utóbbi egy hétben nem telepítettem fel semmit. Volt már valakinek ilyesmivel dolga? Kb. két órája kezdte és onnantól a helyzet változatlan.

Choose your destiny • http://africancichlids.webnode.hu

(#30516) AnonymusX válasza Ununqatrium (#30515) üzenetére


AnonymusX
senior tag

Olvass vissza kicsit, pont előtted volt téma: android webview frissítést csinálj store-ból.

(#30517) akooos válasza Ununqatrium (#30515) üzenetére


akooos
veterán

Nem, ilyen még senkinek nem volt.

Amúgy nem tudjátok mitől áll le minden google app? ;]

Megoldás: az elmúlt 20 hsz-ben erről van szó, globális android hiba van.

(#30518) karldergroße válasza AnonymusX (#30516) üzenetére


karldergroße
senior tag

Én nem tapasztaltam semmilyen problémát. Mit rontottam el? :))

(#30519) grafnet válasza karldergroße (#30518) üzenetére


grafnet
veterán

Semmit.
Nálam sem volt egész nap hiba. :Y :DDD
Nem is értem.

Ja, de: ki van kapcsolva az automata frissítés! :B

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#30520) AnonymusX válasza grafnet (#30519) üzenetére


AnonymusX
senior tag

Szintúgy nuku automata frissítés. Egész nap tisztább, szárazabb érzést biztosított. :DDD

(#30521) akooos válasza karldergroße (#30518) üzenetére


akooos
veterán

Nekem sem volt szerencsére semmi probléma, gondolom az, hogy csak wifin frissítheti a telefon magát, az valamit segít :))

(#30522) migabi24


migabi24
nagyúr

Régen ezt úgy fagyasztottam mint a húzat, most meg ez irányítja a telefont :D jól feltört

(#30523) sgeza válasza cikasz (#30514) üzenetére


sgeza
veterán

Na várj, a cache törlés nem reset! Te resetet írtál. De egyébként írtam, hogy a recovery belépés is le lett írva párszor: dugd rá a gépre USB-n (jó az USB-s füles is állítólag), és akkor be tudsz lépni a megszokott bixby-hangerő fel-bekapcs gomb kombinációkkal.

(#30524) Ununqatrium válasza AnonymusX (#30516) üzenetére


Ununqatrium
aktív tag

Ja, oké... köszi. Tényleg nem olvastam, olyan infarkt meg idegbaj keringetett, hogy majdnem kiharaptam a kijelzőt a helyéről :D

Voltam akkora hülye, hogy bekapcsoltam a rendszervédelmet az eszközkarbantartónál. Hogy lehet ezt a mcafee bánatot kikapcsolni? Rágugliztam, és van egy videó, ahol megmutatják a megoldást Note 10 telóval. Az alkalmazásokon belül, a rendszeralkalmazások között letiltják a device security appot és törlik a gyorsítótárát. Viszont én droid 11-en ezt sehol se bírom megtalálni, eleve minden máshogy van :((

[ Szerkesztve ]

Choose your destiny • http://africancichlids.webnode.hu

(#30525) FireFox1996


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

Akinek elmúlt 1-2 napban nem volt gond az alkalmazással, nem álltak le az app-ok, valószínű azért, mert vagy egy régebbi web view van a telóján, vagy egyátalán nincs a telóján ilyen (letiltotta,mint ahogy én szoktam).
Nincs mit meglepődni ezen, hogy nekem miért van, miért nincs :)

[ Szerkesztve ]

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#30526) janaman01


janaman01
addikt

sgeza
HThomas

Köszi ! Gondolom gariban hiába reklamálok úgyse foglalkoznak vele?

[ Szerkesztve ]

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#30527) sgeza válasza FireFox1996 (#30525) üzenetére


sgeza
veterán

Vagy a legfrissebb van, amiben a hiba javítva. :)

(#30528) gabber01


gabber01
addikt

Sziasztok!

Véletlenül rányomtam a frissítésre félálomban.
Kamera fene tudja, többször volt már téma, megint nem folynék bele, olyan amilyen.
Viszont az edge értesítések megint nem igazán akarnak működni. Emlékszem A10-re vagyis oneui 2.5-re váltáskor is ez volt. De most még meg is variáltak mindenféle beállítást.
Szóval kikapcsolt kijelzőnél messenger, facebook, gmail, stb csak rezeg egyet, de semmi vizuális értesítés nincs. Az úgymond gyári appok, mint viber, whatsapp, SMS üzenetek pedig rendesen felvillantják az edge fényeket és kis buborék is megjelenik. Elvileg minden szükséges beállítás engedélyezve van, elvégre a gyári appoknál működik. De akkor mi a fene ütött bele a többinél? Rohadt idegesítő. Ráadásul pont azt nem akarom hogy rezegjen, azt meg csinálja, de külön nem találom hogy lehetne kikapcsolni.
Próbáltam visszaolvasni, de nem sikerült megoldást találni.

Esetleg valakinek még ötlet, akinél volt hasonló gond?
Előre is köszi

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#30529) gabber01 válasza gabber01 (#30528) üzenetére


gabber01
addikt

Ah, azt hiszem sikerült megoldani, úgyhogy sztornó.
Az opció opciójának az opciójában is még külön külön kell állítani...

Most már csak annyi a baj, hogy lilán jelenik meg a Messenger notija, nem pedig a korábban megszokott zölden. Na ezt viszont nem találom hol lehetne állítani. Lehet sehol?

[ Szerkesztve ]

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#30530) laci1892


laci1892
senior tag

Üdv, Szeretnék tanácsot kérni tőletek.

A mai nap észre vettem hogy, bizonyos alkalmazások ( amik még tegnapelőtt tökéletesen működtek) nem nyílnak meg. Rá koppintok és kidob belőle. Ha újra telepítem akkor első használatkor jól működik. Bezárom, majd újból megnyitom és megint ez a jelenség fordul elő.

Közben random feldobál olyan értesítéseket a telefonom hogy, az e-mail alkalmazás folyamatosan leáll.

Ez wtf? :Y :W :W

Benyaltam valami vírust? Vagy most kéne egy Hard reset?! :(

(#30531) akooos válasza laci1892 (#30530) üzenetére


akooos
veterán

Webview. tele van az internet és ez a topik is. Míg megírtad ezt a hosszú hsz-t elég lett volna 5-6-ot megnézni ebben a topikban :)

(#30532) Szajo


Szajo
őstag

Nektek frissít magától a play áruház?
Ha egy hétig nem lépek bele akkor összegyűlik és nekem kell rányomni.

(#30533) janaman01 válasza Szajo (#30532) üzenetére


janaman01
addikt

Nem frissit. Letiltottam mindenféle frissitést a playon a samsung storban is . Sőt a face auto frissitését is kilőttem az appoknál....majd ha én úgy akarom akkor frissitem.

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#30534) pietrrr válasza gabber01 (#30529) üzenetére


pietrrr
aktív tag

Hogyan lehet messengerre edge értesítést beállítani? :))

(#30535) HThomas válasza janaman01 (#30526) üzenetére


HThomas
senior tag
LOGOUT blog (1)

Én arra tippelnék, hogy nem, de ki tudja, lehet egy próbát megér, ha minden mérésnél ennyire félremegy. Reset, cache ürítése, Health reinstall, ilyesmik megvoltak? Ha az update-kor romlott el és szoftveres gond, akkor a szervízben se nagyon csinálnának mást...

De azt leszámítva, hogy bosszantó, hogy nem működik, van valami gyakorlati haszna az alkalmankénti véroxigén mérésnek?

[ Szerkesztve ]

(#30536) gabber01 válasza pietrrr (#30534) üzenetére


gabber01
addikt

Hello!
Én végül is ez alapján találtam meg, hogy ez az opció kell hozzá.
Link

[ Szerkesztve ]

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#30537) mihail38 válasza HThomas (#30535) üzenetére


mihail38
aktív tag

Hát számomra is rejtély, hogy milyen gyakorlati haszna lehet ennek a mérésének. :)
Na mindegy is...

(#30538) gabber01


gabber01
addikt

A kamera margójára.
Link
Az első kép automatikus módban készült és brutál zajos, míg a másik éjszakai módban, amin meg szinte nulla zaj van, mégis sikerült megtartani a legtöbb részletet.
A kép este, viszonylag sötétben készült és az eredeti képekből vannak croppolva maximális zoom mellett.

Nagyon nehezére esne a samsungnak vajon egy emészthetőbb algoritmus összehozni, amin nincs ilyen okádék sok zaj automatikus módban sem? :W

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#30539) mihail38 válasza gabber01 (#30538) üzenetére


mihail38
aktív tag

A mindennapokaban én, így nem használom a kamerát fénykép készitésre engem ez a része így nem is zavar, ha én ennyit görcsölnék a kamerán akkor biztos hogy eladnám a telefonom és vennék egy számomra megfelelő fényképezőgépet ami erre alkalmas, dehogy idegeskednék egy használhatatlan telefonnal. :N

[ Szerkesztve ]

(#30540) akooos válasza gabber01 (#30538) üzenetére


akooos
veterán

Hát ezen a képen valóban fontos lenne, ha nem lenne ennyi zaj :D
FÉNYképet csinál a telefon, amihez sajnos tényleg szükség van elegendő fényre, hiszen egy körömnyi szenzor van csak benne.
Az éjszakain lehet, hogy nincs zaj, de úgy el van kenve, mint a 3 órája síró lányok sminkje. Az jobb? :)
Nézd meg normális körülmények között készült képeket, ami nem a sötét szobában készült.

(#30541) mihail38 válasza akooos (#30540) üzenetére


mihail38
aktív tag

Ezt mondom én is arra kell használni a telefont amire képes hogy kitudjam hozni a számomra a maximumot egy telefonból.
Számomra ezek a tesztnek tűnő dolgok semmit nem jelentenek....

(#30542) HThomas válasza mihail38 (#30541) üzenetére


HThomas
senior tag
LOGOUT blog (1)

#30496, volt elég fény, mégis az árnyékban lévő kevésbé kontrasztos lombozat elég csúnya... ez régebben is ilyen volt, vagy mostanában változhatott valami? (Én alapvetően nem mobillal fotózom, de most, olvasva a vegyes kamera véleményeket a frissítések óta, felfigyeltem rá).

(#30543) akooos válasza HThomas (#30542) üzenetére


akooos
veterán

Talán S8 óta (de szerintem korábban is) a Samsung jellegzetéssége az olajfestményesség. Elkeni a részleteket, hála a nem túl jól megírt szoftvernek. Javíts ki ha tévedek, de szerintem a képeiden aktív volt az AI, ami méginkább ad egy LSD trip feelinget a képnek, a távolabbi, nem fókuszban lévő részleteket elkenve.

Maga a kép szerintem jó, nekem tetszik, az, hogy a fákon nem rajzolódik ki minden ág önállóan, szerintem egy telefonnál nem probléma :) Tényleg arra kell használni, amire való, emlékeket megörökíteni.

[link]

(#30544) gabber01


gabber01
addikt

Kicsit félreértitek a dolgot szerintem. Ezek a képek csak TESZT képek, amin egyértelműen meg lehet mutatni a problémát.
Ez a jelenség a sima nappali, jó fényviszonyok között készült képeken is markánsan jelentkezik! Egyszínű felületeken, pláne ha kicsit árnyékosabb azonnal durván zajosodik, ami pl. egy S9-nél soha nem volt így.
Szóval, de igenis releváns probléma, mert valódi szituációkban is alulteljesít a képességeihez képest.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#30545) HThomas válasza akooos (#30543) üzenetére


HThomas
senior tag
LOGOUT blog (1)

"aktív volt az AI, "
Az első dolgom volt, hogy kikapcsoltam, azzal néha szörnyű képek születtek :)

Szerk: na majd ha megyek ki legközelebb, elviszem az asztalomon kallódó S7-et is, kíváncsi vagyok, hogy ott mi a helyzet. Egyébként szerintem is használhatóak a képek. Nekem az hiányzik nagyon, hogy legyen egy csúszka, néhány fokozattal, amivel a zajszűrés + élesítés mértékét lehet hangolni. Én simán beengednék több zajt a több részletért cserébe.

[ Szerkesztve ]

(#30546) szpeti40 válasza HThomas (#30545) üzenetére


szpeti40
addikt

Pro módban szerintem nem nyúl bele ennyire az automatika a képekbe.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#30547) gabber01 válasza HThomas (#30545) üzenetére


gabber01
addikt

Igen, pl. egy ilyen állítható lehetőség is megoldás lehetne.
Mondjuk az én képeimen nem is vagyok nagyon meggyőzve, hogy a több zaj mellett több a részlet, mert ahol zajos, ott már csak a zaj miatt sem látni a részleteket. Ahol meg él a zajszűrés még mindig elég részletes.
De én speciel simán beáldoznék némi részletet kicsit kevesebb zajert cserébe. És ha ezt lehetne állítani, mindenki boldog lenne. Az algrotimus eleve képesnek kellene hogy legyen, hogy olyan területeken ne alkalmazzon zajszurest, ahol eleve minimális, pl. jó fényviszonyok között, míg a sötétebb, arnyekosabb részeken pedig működhetne valamennyire.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#30548) HThomas válasza szpeti40 (#30546) üzenetére


HThomas
senior tag
LOGOUT blog (1)

Köszi a tippet, ezt majd megnézem.

#30547 gabber01: ez már kezd off lenni... de igazából aki nagyon háklis a képminőségre, annak érdemes raw-ban fotóznia és utána Lightroomban akár csak egy alap batch processinggel végigmenni az összes képen komolyabb állítgatás nélkül... tuti sokkal jobb lenne az eredmény. Csak hát sajnos macerás...

(#30549) bostone


bostone
addikt

A duplakoppintásos képernyőzár mikor került a rendszerbe?

(#30550) Ck. válasza FireFox1996 (#30505) üzenetére


Ck.
addikt

Ez az anomáliák a cégnél hatalmas káoszt okozott. Hihetetlen, hogy sokan egyből nekiestek gyomlálni a telefont és hazavágni a jól belakott rendszert (nem, nincsen 101%-os pontosságú backup és restore), a kedves google és a samsung pedig b@szott tájékoztatni a usereket, bezzeg a robbanó Note7-nél tudtak popup notificationt küldeni, hogy "azonnal add le a még nálad lévő készüléket, különben elvisz az ÁVO", de most itt semmi, úgy kell nem hivatalos oldalakról összeollózni a probléma okát és a megoldást. Ez így nagyon-nagyon GÁZ és FELELŐTLEN eljárás. Rengeteg cég és több millió user kommunikációja és mindennapi teendője, üzemszerű működése és szolgáltatása bénult meg világszerte, több mint egy teljes napra. Elfogadhatatlan.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.