Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-27 20:18:48

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31651) janaman01 válasza szalai112 (#31650) üzenetére


janaman01
addikt

Most nem megy. Én is nemrég rendeltem izraeli simet, azzal tudtam csak egy FR után átállitani a régiót...

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#31652) szalai112 válasza janaman01 (#31651) üzenetére


szalai112
senior tag

Köszi az infót :R

(#31653) h_benjamin


h_benjamin
aktív tag

Sziasztok olyan kérdésem lenne hogy egy gyári visszaállítás elég hogy lenullázza a telefont? Tehát hogy el tudjam adni.
Közben váltottam S10 Pluszról S21 Ultrára :))

i5 10600KF + Z590 + MSI GTX 980 + 32GB + 1 TB SSD + 120GB SSD + 2TB HDD // iPhone 14

(#31654) csorbajeno válasza h_benjamin (#31653) üzenetére


csorbajeno
veterán

Igen, Ha a menüből csinálod és nem recovery-ből, akkor az mindenhonnan kiléptet és gyakorlatilag egy szűz telefont csinál. Használd egészséggel az újat, kérdéseiddel nyugodtan jöhetsz a sima S21 fórumba is, több Ultrás inkább velünk lóg :K

(#31655) h_benjamin válasza csorbajeno (#31654) üzenetére


h_benjamin
aktív tag

Köszönöm szépen nem volt tiszta. köszönöm eddig nagyon tetszik rendben megyek oda láttam az ultrás forum nem pörög annyira :)

i5 10600KF + Z590 + MSI GTX 980 + 32GB + 1 TB SSD + 120GB SSD + 2TB HDD // iPhone 14

(#31656) gabber01 válasza MrBazsi (#31614) üzenetére


gabber01
addikt

Mi az amiben szerinted az A10 jobb, mint az A11? Már csak azér is, mert S10 széria is A11-en van már tulajdonképpen.
Az értesítési led elhagyását én sem értem, pláne úgy hogy az S10+-on ott van az a bazi nagy kamerasziget is, még akár a két kamera közé is elfért volna talán. Ráadásul még plusz led sem kellene, hiszen az oled technológia miatt gyárilag is megoldhatták volna hogy a kamera körül felvillanjon értesítéskor is, ne csak akkor amikor feloldod a telefont, mint ahogy azt 3rd party app-ek meg is tudják oldani (csak utóbbinak azért az erőforrásigénye sajnos nagyobb és mélyintegráltsága sem lehet olyan hatékony). Nevetséges hogy egy ilyen ziccert kihagytak.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#31657) Tomtailor85


Tomtailor85
senior tag

Sziasztok!

Nemrég vettem egy S10+ telefon újszerű állapotban. Annyi a gondom, hogy a felső hangszoró magasabb hangerőn olyan mintha recsegne. Mi lehet a probléma? El lehetntömődve a hangszórónak a rácsa, vagy maga a hangszórónak van baja?

(#31658) csorbajeno válasza Tomtailor85 (#31657) üzenetére


csorbajeno
veterán

Első körben tisztít(ta)sd ki, ha utána is recseg, akkor hangszóró hiba. De szerintem csak el van tömődve. Egyszer volt hangszóró hibám, de akkor leesett a buszon a telefon és végigpattogott a padlón. Mindez 2011-ben történt.

(#31659) Tomtailor85 válasza csorbajeno (#31658) üzenetére


Tomtailor85
senior tag

Én magam ki tudom tisztítani vagy szakember kell hozzá?

(#31660) csorbajeno válasza Tomtailor85 (#31659) üzenetére


csorbajeno
veterán

Az attól függ mennyire vagy bevállalós. Egy puha sörtéjű fogkefével kis vízben megpróbálhatod kitisztítani, de ugye az igazi az ultrahangos tisztítás lenne a szervizben. Ha a pénz nem számít, akkor vidd szervizbe a hibával, ha számít, akkor előbb fogkefe finoman.

(#31661) Tomtailor85 válasza csorbajeno (#31660) üzenetére


Tomtailor85
senior tag

Köszönöm! A fogkefe tényleg bevállt! :DDD Most már tökéletesen szól! :C

(#31662) csorbajeno válasza Tomtailor85 (#31661) üzenetére


csorbajeno
veterán

:C

(#31663) janaman01 válasza Tomtailor85 (#31661) üzenetére


janaman01
addikt

Párom note8 án már a fogkefe sem.segitett, darabokra kaptam, 8 báros kompresszor...majd összeraktam, azóta hallja mit mondd a másik fél🤣

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#31664) Tomtailor85 válasza janaman01 (#31663) üzenetére


Tomtailor85
senior tag

Hál istennek csak annI baja volt, hogy a hangszórónak na rácsa el volt tömődve! :C

(#31665) csorbajeno válasza janaman01 (#31663) üzenetére


csorbajeno
veterán

De a 8 Bar-ral nem a hangszórót fújtad, hanem a rácsot, nem? ;) Mert ha telibe fújod 8 Bar-ral a hangszórót, az utána nagy valószínűséggel cserés lesz. :DDD

(#31666) janaman01 válasza csorbajeno (#31665) üzenetére


janaman01
addikt

Természetesen a rácsot belülről , azaz teljesen szétszedett állapotban :))

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#31667) csorbajeno válasza janaman01 (#31666) üzenetére


csorbajeno
veterán

Nekünk természetes, de hidd el, hogy nem az. :R Akik itt fórumoznak, azok ezt tudják, de sokan nincsenek ezzel tisztában.

(#31668) gabber01 válasza csorbajeno (#31667) üzenetére


gabber01
addikt

Hát azért ehhez nem kell szakembörnek lenni, csak használni a józan észt, már ha van olyan. :D Ha nincs, akkor meg meg is érdemli, bárki aki ilyen hülye. :D

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#31669) Tomtailor85


Tomtailor85
senior tag

Most vaccilálok egy p30 pro telefon meg, hogy megtartsam az s10+-ot. Semmi bajom vele, csak a kamera eléf fontos nekem. Szerintetek is jobb a p30pro kamerája?

(#31670) csorbajeno válasza Tomtailor85 (#31669) üzenetére


csorbajeno
veterán

A Huawei kamerája híresen jó. Az, hogy melyik a jobb, az már szerintem egyéni preferencia kérdése. Én pl. szeretem a Samsung túlszaturált színeit, mások meg nem.

(#31671) zoger válasza Tomtailor85 (#31669) üzenetére


zoger
tag

Szerintem a legjobb ha veszel egy snapdragon procis telefont s felrakod rá a Google camera-t. A régi nokia 5 telefonomon a gcam-al készített képek számomra simán jobbak mint az s10 fotói.

(#31672) Tomtailor85 válasza zoger (#31671) üzenetére


Tomtailor85
senior tag

Exynosra nem lehet felrakni?

(#31673) stefi68 válasza Tomtailor85 (#31657) üzenetére


stefi68
addikt

Én amikor vettem az S10+-t használtan, azt tapasztaltam, hogy a beszédhangszórón alig hallom a másik felet. Megnéztem a hangszórót nagyítóval és konkrétan a rácson egy tűhegynyi lyuk sem volt.
Először azt hittem nem is rács, hanem a kijelző és a rács közötti résen jönne a hang, de nem.
Próbálkoztam minden félével, de úgy tűnt sikertelenül. A rácslyukakból nem jött ki az a zsíros kosz és attól féltem, hogy az erősebb fogkefés behatás majd benyomja a rácson belülre és még rosszabb lesz a helyzet.
Ekkor jött egy sufnituningszerű korszakalkotó ötletem ami elég kockázatosnak tűnt de végül bevált.
Annyira jól sikerült, hogy publikálni is szándékoztam, csak valami okból ez elmaradt.

Az eljárás a következő volt:
Létezik egy miteszerek eltávolítására használatos kozmetikai kence, egy un. Black Mask.
Nekem ilyen van itthon: [link]
Ez egy folyékony könnyen kenhető anyag, ami a levegőn x perc alatt gumiszerűen megköt.
Úgy gondoltam, ha a bőr pólusaiból ki tudja rántani a zsíros poros szutyit, akkor egy hangszórórácsból is.
Háromszor ismételtem meg a műveletet és a végeredmény tökéletes lett!
Úgy kiszedte a rácslyukakból a kosz mint a pinty.
Annyi, hogy kb. 2x vastagabban kentem fel mint ahogy az arca szokás és kb. 3x annyi időt hagytam a megkötésre.
Valahol még fényképeim is vannak róla, milyen volt előtte és milyen utána.

Csak saját felelősségre!

[ Szerkesztve ]

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#31674) janaman01 válasza stefi68 (#31673) üzenetére


janaman01
addikt

Na ezt bevéstem, legközelebb nem kell darabokra szedni köszi a tippet!

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#31675) csorbajeno válasza stefi68 (#31673) üzenetére


csorbajeno
veterán

Nagyon kreatív vagy, minden elismerésem :R :C :C

(#31676) zoger válasza Tomtailor85 (#31672) üzenetére


zoger
tag

Sajnos nem. Úgy tudom a snapdragon procikban (ilyen van a Pixel mobilokban is) van valami ami exynosba nincs.

(#31677) csorbajeno válasza zoger (#31676) üzenetére


csorbajeno
veterán

Van port Exynos procira is, csak a szelfi kamerát nem tudja kezelni. Nem tökéletes a port, ez igaz, de használható.

Innen le is lehet tölteni.

[ Szerkesztve ]

(#31678) zoger válasza csorbajeno (#31677) üzenetére


zoger
tag

Igen próbáltam, de igazából kb azt hozza mint a gyári fotó app. Nem működik rendesen.

(#31679) Bzzz


Bzzz
senior tag

Sziasztok!
Tudnátok abban segíteni, hogy az S10-nél hol lehet a képekre dátum és időbélyeget elhelyezni?

''Az amit a Világon szeretetnek hívunk, csupán önközpontú vágy arra, hogy élvezzük a szeretett tárgyat.Tehát hogy valakit szeretünk vagy nem, pusztán attól függ: Kielégíti-e az adott igényeinket vagy sem?''

(#31680) Taci válasza Bzzz (#31679) üzenetére


Taci
addikt

Szerintem ilyen opció már nincs a gyári kamera app-ban. Vagy kézzel tudod rászerkeszteni, vagy valami 3rd party app-pal. (De javítsatok ki, ha tévedek.)

(#31681) Kleroo válasza Tomtailor85 (#31669) üzenetére


Kleroo
veterán

Páromnak P30Proja van, nekem S10+.

Nagyon-nagyon-nagyon sokat fotózgatunk, videózunk. Egyszerre párhuzamosan, illetve egymásét használva.
Így 2021-ben...én abszolút az S10-et preferálom, és párom is. Egyszerűen jobb arra, hogy instant előkapod zsebből és azonnal éles, normális képet lő. AF, színek, kezelhetőség egy hajszállal jobb. Minőségben pedig egész közel van, de A5ös nyomtatott méretig nem igazán jön ki a difi. A P30Pro 40MP üzemmódban jobban kifacsarható plusz minőségre, illetve a periszkóp zoom is jól tud jönni. De összességében az S10 egy jobb eszköz az azonnal, pepecselés nélküli igények tökéletes kielégítésére. Pl videó. S10-nél orrba szájba zoomolhatok, vált a kamerák köztt, instant jó az AF, konzekvensek a színek. P30 nyögvenyelős. huntol az AF, kameraváltásoknál pláne, a színek nem egységesek, persizkópnál nagyon buta AF. Ja, és ami P30Pro-nál egy hatalams hátrány. Gynegébb fényviszonyoknál, vörös-sárga-barna rnyalatú obajtumoknál kikapcsolhatatlalnul megokosítja a kép színeit egy borzalomra, ami mindent OFF-ba rakva, manualban is előjön...

1 év folyamatos párhuzamos használat mellett nekem fura mód az S10 jött ki használós bajnokként. (pedig P30Prot vettem majdnem, a "jobb" kamera miatt)

S10 10ből 9x jobb. P30Pro tud jobb lenni, ha konkrétan rákészülve fotózni mész valahova, illetve kell a nagy zoom, és szikrázó napsütés van. (most voltunk 2 hetet görögben, 2 alkalommal jött jól a kb 1000ből a nagy zoom :D

Amiben jobb a Hüvely: Jobb akksiidő, nagyon hasznos extragyors töltés

[ Szerkesztve ]

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#31682) Tomtailor85 válasza Kleroo (#31681) üzenetére


Tomtailor85
senior tag

Ezzel maximálisan meggyőztél. A kamera appban gyakorlatilag semmit nem szoktam állítani, csak előkapom a telefont, és már fotózni is akarok! Akkor ezzel eldőlt, hogy marad ez! :C Köszönöm a részletes tájékoztatást! :R

(#31683) Bzzz válasza Taci (#31680) üzenetére


Bzzz
senior tag

Végignéztem a beállításokat, nem találok semmit, így egyértelmű mostmár nekem is, hogy nincs rajta, nem én vagyok a láma :).Kár :( Köszi.

''Az amit a Világon szeretetnek hívunk, csupán önközpontú vágy arra, hogy élvezzük a szeretett tárgyat.Tehát hogy valakit szeretünk vagy nem, pusztán attól függ: Kielégíti-e az adott igényeinket vagy sem?''

(#31684) ferenck válasza Bzzz (#31683) üzenetére


ferenck
senior tag

A galéria appban a szerkesztés részben van a matricák között dátum, telefon típus matrica, igaz, ezt utólag lehet csak hozzáadni, viszont bárhová elhelyezheted, átlátszó hátterű.

Apróhirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/ferenck/

(#31685) trebrona válasza ferenck (#31684) üzenetére


trebrona
nagyúr

Fénykép készítésénél is rá lehet tenni a matricát, nem?

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#31686) tiop


tiop
tag

Üdv
Adott egy vodánál vásárolt samsung s10plusz.A készüléket használtan vettem garanciajeggyel.Saját telekomos kártyával használtam kb.egy évig.míg egyszer csak azt nem írta ki hogy nincs regisztrálva a hálózaton,a sim1 foglalatban,a sim2 minden renben,működik.Ezért sem hívni sem fogadni,sem a mobilnet nem volt hajlandó működni.Ezért bevittem a szervízbe a hibával.A üzletben a srác kipróbálta saját vodás kártyával,neki is ugyan az a hiba.
1hét mulva visszakaptam a telefont hogy letesztelték a szervízben és minden ok,a telefon műkodik.
Hazajövök minden szolgáltató kártyájával kipróbálom,a hiba ugyan az!! Nincs regisztrálva a hálózaton.
Akkor most hogyan tovább?
Mit csináljak?
Hova vigyem?
Előre is köszönöm.

(#31687) szalai112 válasza tiop (#31686) üzenetére


szalai112
senior tag

Szia
Szerintem részletre vette az eredeti tulaj csak nem fizete, és a szólgáltató letiltóta.
Így járt az egyik kolléganő is !
Menj be a vodához és kérdezd meg hogy nem tiltoták e?

[ Szerkesztve ]

(#31688) tiop válasza szalai112 (#31687) üzenetére


tiop
tag

A vodánál volt szervízben,gondolom mondták volna!! És csak a 1es simet tiltották volna? annak mi értelme?

(#31689) csorbajeno válasza tiop (#31688) üzenetére


csorbajeno
veterán

A szolgáltató általában csak az 1. slothoz tartozó IMEI-t tárolja le, így tiltani is csak azt tudják. A szerviz azért nem mondta ezt a hibát, mert ez hálózati "hiba", azt nem ők vizsgálják. Ők csak megnézték, hogy alkatrész szempontjából jó-e a telefon. És az, csak a szolgáltató által tiltva van a telefon. Ha van számlád és szerződésed, akkor van esélyed, hogy feloldják a telefont, ha nincs akkor tehetsz feljelentést az eredeti tulaj ellen, ha pedig azt sem szeretnél, akkor van egy drága, de szép papírnehezéked, amit több célra tudsz használni.

(#31690) Tomtailor85 válasza csorbajeno (#31689) üzenetére


Tomtailor85
senior tag

Én pont ezért csak szolgáltató független telefont veszek, hogy az ilyen esetek ne forduljanak elő! Sajnos vannak emberek, akik pont le*szarják, ha a másik embert megkárosítják az ilyenekkel... :W

(#31691) csaba1203 válasza Tomtailor85 (#31690) üzenetére


csaba1203
addikt

A helyzet az, hogy a szolgáltatóknál is már a készülékek 98%-a független, amit veszel....
A gyanúsan piaci ár alatt lévő telefonokat kell messzire elkerülni.

(#31692) AnonymusX válasza tiop (#31688) üzenetére


AnonymusX
senior tag

Dehogy mondták volna. Gondolom maguktól nem nézik össze a fekete listás IMEI-kkel a szervizelésre leadott telefonokat. Nem a folyamat része. Konkrétan rá kell kérdezni.

(#31693) tiop válasza Tomtailor85 (#31690) üzenetére


tiop
tag

A telefon szolgáltató független,de hiába az ha részletre lett véve és nem fizetik akkor a IMEI ugyan úgy tudják tiltani.

(#31694) csaba1203 válasza tiop (#31693) üzenetére


csaba1203
addikt

:K
A legjobb megoldás ha nézel 0% THM-es új készüléket a nagyobb áruházaknál, mint MM már 22 havi részletre is adnak bármit....

[ Szerkesztve ]

(#31695) Tomtailor85 válasza tiop (#31693) üzenetére


Tomtailor85
senior tag

Én úgy tudom, hogy ha szolgáltató függetlenül lett véve, akkor a személyi kölcsönnél a fizetésedet terhelik meg. A szolgáltató által vásárolt telefont viszont tiltják. De javítsatok ki, ha tévedek!

(#31696) mihail38 válasza Tomtailor85 (#31695) üzenetére


mihail38
aktív tag

Igen, nagyjából így történik, szerencsére velem nem fordult még elö, hogy letiltsák a telefont.

[ Szerkesztve ]

(#31697) csorbajeno válasza csaba1203 (#31691) üzenetére


csorbajeno
veterán

Attól, hogy a telefon független, meg nyílván van tartva a szolgáltatónál. Tomtailor85 pedig azt mondta, hogy ő a szolgáltatótól függetlenül vesz telefont(MediaMarkt, SES, EDigital), így a szolgaltató nem tudja tiltani a telefont.

(#31698) csaba1203 válasza csorbajeno (#31697) üzenetére


csaba1203
addikt

Logikus a kolléga telefonja egyértelműen a nem fizetés miatt került a tiltólistára...
Sajnos a mai napig nagyon sokan élnek vissza ezzel a dologgal és a tiltás elleni papír amivel reklámozzák magukat fabatkát sem ér.

(#31699) zoo8800 válasza csaba1203 (#31698) üzenetére


zoo8800
veterán

Eladni se lehetne a még ki nem fizetett telefont, mert az utolsó részlet kiegyenlítéséig az a szolgáltatóé...

rip and tear, until it is done

(#31700) icemad válasza tiop (#31693) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Csak érdekességként megemlítem, hogy ez más eszközöknél is előfordul. Pl Xbox, Playstation. Erre is érdemes rákérdezni, ha valaki használtban gondolkodik.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.