Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-27 20:18:48

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31701) szemesi69 válasza zoo8800 (#31699) üzenetére


szemesi69
addikt

Nem egészen így van :)

Xiaomi redmi note 12 pro

(#31702) zoo8800 válasza szemesi69 (#31701) üzenetére


zoo8800
veterán

Kifejtheted nyugodtan :K

rip and tear, until it is done

(#31703) szemesi69 válasza zoo8800 (#31702) üzenetére


szemesi69
addikt

Jogilag igazad van, a gyakorlatban tisztességes eladó értékesítés után kinullázza, egyébként meg nem olvastam még róla, hogy valaki pereskedett volna olyen ügyben, attól még lehet az is :R

Xiaomi redmi note 12 pro

(#31704) tiop


tiop
tag

Azt azért nem értem,hogy ha bevittem a vodafonhoz a telefont és elmondtam ott a műszakis srácnak mi a hiba,és kipróbálta a saját vodás kártyával,és a hiba ugyan az mint nekem othon,akkor miért nem nézte meg hogy tiltott-e a telefon?Gondolom van hozzáférése ?

(#31705) csorbajeno válasza szemesi69 (#31703) üzenetére


csorbajeno
veterán

A tisztességes eladókkal nincs is baj, azok az esetek nem végződnek tiltással. A probléma az ilyen esetekkel kezdődik, sajnos :(((

(#31706) szalai112 válasza tiop (#31704) üzenetére


szalai112
senior tag

Szia
A számlát is kellet volna adnia mellé nem csak a gyári garancia papírt.

(#31707) sgeza


sgeza
veterán

Sziasztok! Van egy hatalmas problémám! Régebben a Téma áruházból letöltöttem egy mozgó zárképernyőt, ami azóta eltűnt az áruházból. Az S10-en még fent van, de másik készüléken már nem található meg az áruházban.

Szerintetek miként tudnám én ezt valahogy kivarázsolni a készülékből? Találtam getwallpaper alkalmazást, de az nem a mozgó anyagot másolja ki, csak egy állóképet.

Nem találtam, hogy hol kerül ez letárolásra, az is előbbre visz, ha ezt valaki meg tudja mondani. Ha az alkalmazás valahogy hozzáfér ehhez, akkor remélem, hogy én is. Sajnos a /data/data/com.android.settings/files/wallpaper és hasonló könyvtárakhoz nem férek hozzá. Nem nagyon találok neten sem róla értelmes infót.

[ Szerkesztve ]

(#31708) chubby2o6 válasza sgeza (#31707) üzenetére


chubby2o6
senior tag

Szia!
Gyökérkönyvtár/data/overlays/lockwallpaper, itt találod a témaáruházból letöltött zárképernyőt, de root nélkül nem férsz hozzá.
Én anno próbáltam előző telóm témáját alkalmazni az új telómon - nem volt már meg a témaáruházban - de hiába másoltam a telón a megfelelő mappába, a legjobb erdmény az lett, hogy minden restart után megint be kellett állítani a témát, de olyan is volt, hogy pár perc után visszaállt a gyárira. El lehet vele szórakozni, de a root megléte alapfeltétel hozzá, a gyökérkönyvtárhoz muszáj hozzáférned.
A témaáruházban a saját dolgok vagy a megvásárolt elemek között sem találod?

(#31709) sgeza válasza chubby2o6 (#31708) üzenetére


sgeza
veterán

Köszi, sejtettem, hogy ez lesz. ADB-n sem lehet valahogyan engedélyt adni legalább arra, hogy onnan kimásoljam? Nem akarom ugyebár írni, csak olvasni. Az érdekes az ugyanis, hogy az ilyen getwalllaper appok látják, és ki is mentik, de csak gyenge minőségben, és képként. Mondjuk lehet, hogy máshol van róla tárolva valami thumbnail, és csak azt másolják ki.
Az S10-en a saját dolgok között látom, az S21-en sehol. Arra most hirtelen nem emlékszem, hogy az S10-en magában az áruházban látom-e, de úgy rémlik, hogy nem (majd megnézem). Mintha onnan eltávolításra került volna.

Egyéb, hivatalos módja nincs annak, hogy a már birtokolt dolgokat a másikon is lássam?

Ha netán valakinek megvan, és mégis be lehetne gyógyítani az újba, akkor erről lenne szó:

[MINU]Galaxy (Video)

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#31710) trebrona válasza sgeza (#31709) üzenetére


trebrona
nagyúr

Esetleg SmartSwitch nem lehet megoldás? [link]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#31711) sgeza válasza trebrona (#31710) üzenetére


sgeza
veterán

Az nem vitte át. Mintha még írta is volna közben, hogy a letöltött ilyen dolgokat nem viszi át.

Azért köszi!

[ Szerkesztve ]

(#31712) chubby2o6 válasza sgeza (#31709) üzenetére


chubby2o6
senior tag

Hát, nem tudom, hogy ADB-n hozzáférsz-e a gyökérkönyvtárhoz. De ha sikerül is kimásolnod, az új telón is hozzá kell férned a megfelelő mappához, szerintem root nélkül nem sok esélye van. De, mint írtam, nem biztos, hogy működne is, szerintem nem ér annyit. Tudom, hogy ilyenkor nem is a háttérkép a fontos, sokkal inkább az zavarja az embert, hogy nem működik úgy, ahogy szeretné. Néhányszor én is beleestem hasonló "óriási" problémába, volt, amit sikerült megoldani, volt, amit el kellett engedjek, na ilyen volt a megszokott, de az áruházban már nem található témám alkalmazása az új telómon :DDD .

(#31713) csorbajeno válasza trebrona (#31710) üzenetére


csorbajeno
veterán

Nekem a SmartSwitch jutott eszembe, mint egyetlen lehetőség, de ha az sem vitte át neki, akkor nem tudom, hogy mi tudja. Valószínűleg vagy nem S21 kompatibilis a téma vagy törölve lett az áruházból, így a SmartSwitch nem tudja azt telepíteni.

(#31714) csorbajeno válasza sgeza (#31709) üzenetére


csorbajeno
veterán

Egy rövid kijelző vidót nem tudnál róla készíteni, mert sem az S10-el, sem az S21-el nem találom a témát, hogy ugyanazt meg tudjam nézni. :R

(#31715) sgeza válasza chubby2o6 (#31712) üzenetére


sgeza
veterán

Azért nem akkora a gond, hogy ez sarkalatos legyen, csak szerettem ezt a zárképernyőt. Valószínűleg kénytelen leszek elengedni. Ez egy forgó galaxis volt és jól nézett ki (szeretem a csillagászatot).
Egyébként valóban az talán még fontosabb, hogy meg tudjam csinálni, mint maga a háttérkép! :DDD
Egyébként betenni szerintem be lehetne, láttam olyan találatokat, amiknek ez volt a témája, bár abba még nem mentem bele.
Azért köszi a segítséget!

U.i.: nagyon barkács módszer, és ultra gáz lenne, de megnézem még, hogy képernyő rögzítéssel tudok-e magáról a mozgó háttérképről kezelhető videót készíteni. :D

[ Szerkesztve ]

(#31716) sgeza válasza csorbajeno (#31714) üzenetére


sgeza
veterán

Küldök majd képet/videót, hogy melyik az. De egyébként nem téma, hanem egy sima mozgó háttérkép (nyilván egy videó fájl). Szóval kis esélyét gondolom, hogy kompatibilitás miatt ne vitte volna át (mondom, mintha írta volna a SmartSwitch, hogy az áruházból letöltött/megvett dolgokat nem viszi át). Szerintem inkább az az oka, hogy - habár ez ingyenes volt - lehet fizetős háttér is, akkor pedig jogos, hogy csak úgy ne tudjam bárhova tovább másolni csak úgy. Az felhasználóhoz kötött, ergo le lehet tölteni következő alkalommal az áruházból. Csak éppen ez esetben nem, mert nincs ott már.
Köszi azért neked is a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#31717) sgeza válasza csorbajeno (#31714) üzenetére


sgeza
veterán

...és chubby2o6 kolléga!
Na csináltam képernyőmentéseket. Az S10-en megtalálható, ha rákeresek, de lehet, hogy csak azért, mert én azt már birtoklom.

S10:
Megvásárolt elemek - Legalsó, [MINU]Galaxy
Az említett galaxis háttérvideó
Saját dolgok menüponton belül
Rákeresve ott van a 3. helyen

S20:
Link alapján megnyitva sem találja - Az S10-esen rányomtam a megosztásra, és a linket megnyitottam az S20-on.

Viszont érdekes lehet nektek is, hogy egyébként saját videó simán betehető zárolt képernyőnek! Ott van a háttérképek lehetőségen belül a Galériából történő kép/videó megadása.

Félig egyébként sikerrel jártam! Ugyanis az S10-en megnézve ezt a háttérképet (vagyis videót), megtekinthető az előnézete a YouTube-on. Mondanom sem kell, hogy onnan már csak két lépés volt letölteni mp4-ben! Az egyetlen szépséghibája, hogy az így letöltött videó csak 720p felbontású, ami azért látszik. De legalább megcsináltam!!! :DDD (Ment is az S21-re a fentebb említett módon!)
Még az merült fel bennem egyébként, hogy ráírok a készítőre, hogy küldje már el nekem legyen szíves, ha már nem tudom letölteni. Hátha rendes!

Na erről ennyit, egyelőre több kérdésem nincsen ezzel kapcsolatban! :)

Köszi mégegyszer mindenkinek, aki próbált segíteni!

[ Szerkesztve ]

(#31718) sgeza válasza sgeza (#31717) üzenetére


sgeza
veterán

...lejárt a szerkesztési időm.

Ez az a forgó galaxis egyébként.

(#31719) csorbajeno válasza sgeza (#31717) üzenetére


csorbajeno
veterán

Igen, én tudtam, hogy lehet videót beállítani háttérképként, tudta ezt már az S9 is, de talán hamarabb is opció volt, viszont én abban a hitben voltam, hogy ez egy téma. :R

(#31720) sgeza válasza csorbajeno (#31719) üzenetére


sgeza
veterán

Valóban, abban a kolléga volt bizonytalan, hogy be lehetne-e tenni, csak neked válaszoltam.
Amúgy közben észrevettem, hogy a youtube-os videóban hivatkozott egy linkkel a forrásra, amiből készítette a rövid háttérvideót! Onnan meg akár 4k felbontásban is le lehetett szedni! Úgyhogy most megvan jó minőségben, csak egy kicsit szerkesztenem kell rajta. Ki kell bővíteni fel/le, különben a telefon levág az oldalából, mert a jó minőségű változat "fekvő" képarányú. De ez már apróság.

(#31721) Tybike81


Tybike81
őstag

Nem kellett volna már már az S10+-ra frissítést kapnunk?
Vagy akkora lesz annyi újdonsággal, hogy nem győzik feltölteni?

Samsung Galaxy S24 Ultra 512gb, SGW4 Classic 46mm

(#31722) norti válasza Tybike81 (#31721) üzenetére


norti
addikt

Most már csak max. 1-2 biztonsági frissítés lesz, aztán jön az Android 12 talán jövő év elején.

(#31723) csorbajeno válasza sgeza (#31720) üzenetére


csorbajeno
veterán

Akkor a lényeg, hogy meg tudtad oldani a problémát :C

(#31724) sgeza válasza csorbajeno (#31723) üzenetére


sgeza
veterán

Így van! :)

(#31725) Tomtailor85 válasza norti (#31722) üzenetére


Tomtailor85
senior tag

Az android 12-őt megkapja a S10+? :U

(#31726) csorbajeno válasza Tomtailor85 (#31725) üzenetére


csorbajeno
veterán

Persze. Az S10 széria lesz az első szeria, ami 3 főverziót kap meg :K

(#31727) Taci válasza csorbajeno (#31726) üzenetére


Taci
addikt

Az elején még örültem neki, de látva egy-egy frissítés negatív oldalát is, már arra is gondolni kell, hogy milyen funkciókat vesznek majd ki.
Emlékszem pl., hogy anno az S7-ben volt egy olyan kamerafunkció, hogy egy négyzetbe beállíthattad, hogy hova szeretnéd, hogy kerüljön az arcod a majd elkészülő képen, majd megfordítottad a telefont, hogy a hátlapi kamerával fotózd magad, és ahogy mozgattad a telefont, hangjelzést adott, ha a megfelelő helyre került az arcod, és csinálhattad a képet. Nagyon tetszett ez a funkció, bár csak párszor használtam, viszont akkor hasznos volt.
Na azóta rengeteg ilyet eltüntettek már valamiért... És ki tudja, mi lesz a következő.

(#31728) csorbajeno válasza Taci (#31727) üzenetére


csorbajeno
veterán

Jaja, ebben egyetértünk. :R

(#31729) chubby2o6 válasza sgeza (#31720) üzenetére


chubby2o6
senior tag

Na, akkor sikerrel jártál, gratula. Tudom, milyen érzés, mikor egy egyébként teljesen lényegtelen dolog nem akar sikerülni, és beindul az emberben a csakazértis. Sokszor beleestem én is, és k...a jó érzés, amikor mégis sikerül. :R

(#31730) sgeza válasza chubby2o6 (#31729) üzenetére


sgeza
veterán

Pontosan így van! :D

(#31731) KrAt


KrAt
veterán

Sziasztok!

Tapasztaltatok olyat, hogy a gmail gyári app nem frissíti a leveleket magától? Semmit nem változtattam, egyszercsak pár hete nem jelzi, hogy mailem érkezett, csak ha megnyitom, és kézzel frissítem.
Újraindítás volt, semmi eredménnyel :(

(#31732) Kleroo válasza KrAt (#31731) üzenetére


Kleroo
veterán

Utóbbi pár hétben nekem is volt 1-2 furcsaság. Az akkutakarékos mód is be tud kavarni neki.
Amit egyébként ajánlok, mert jelentősen növeli a SOT-ot, cserébe nem kell lemondani semmiről,semmit nem veszek észre(gmail anomálián kívül), fürge. Ingyen 1000mAh :D

[ Szerkesztve ]

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#31733) Taci válasza KrAt (#31731) üzenetére


Taci
addikt

Ezt nekem is csinálta, én sem tudtam mire vélni. Megnéztem az app beállításait, és meglepődve láttam, hogy az értesítéseknél (hosszan nyomni az app ikonjára, jobb felső sarok (i) ikon, értesítések, és azon belül) ki volt kapcsolva a fiókomhoz tartozó menüpontok (vagy csak az Email, vagy mind, már nem emlékszem).
Nézd meg, hátha nálad is ez történt.

(#31734) mihail38


mihail38
aktív tag

Sziasztok!
Augusztusi frissitésről lehet tudni valamit?
Az elmúlt több mint 2 évben ekkorra már meg voltak a frissitéssel kapcsolatos letöltések :)

[ Szerkesztve ]

(#31735) h_benjamin


h_benjamin
aktív tag

Szevasztok el adtam az 10+om de a vevő azt mondja remeg a kép ha belenagyít ezzel mit lehet kezdeni?

i5 10600KF + Z590 + MSI GTX 980 + 32GB + 1 TB SSD + 120GB SSD + 2TB HDD // iPhone 14

(#31736) csorbajeno válasza h_benjamin (#31735) üzenetére


csorbajeno
veterán

Videó vagy fotó közben? Illetve mennyire nagyít bele?

[ Szerkesztve ]

(#31737) h_benjamin válasza csorbajeno (#31736) üzenetére


h_benjamin
aktív tag

Fénykép azt pondosan nem látom mennyire nagyít bele az "előválasztón" egyedül van a levél.
Videónál semmi gond csak a zoom-olt fényképezésnél

[ Szerkesztve ]

i5 10600KF + Z590 + MSI GTX 980 + 32GB + 1 TB SSD + 120GB SSD + 2TB HDD // iPhone 14

(#31738) Ricardo válasza h_benjamin (#31737) üzenetére


Ricardo
félisten

Zoom esetén a kézremegés érzékenyebbn érinti.

(#31739) h_benjamin válasza Ricardo (#31738) üzenetére


h_benjamin
aktív tag

De ennyire? Én sosem vettem észre hogy remegett volna 2x vagy 4x zoom esetén.

i5 10600KF + Z590 + MSI GTX 980 + 32GB + 1 TB SSD + 120GB SSD + 2TB HDD // iPhone 14

(#31740) Ricardo válasza h_benjamin (#31739) üzenetére


Ricardo
félisten

"De ennyire?"

Mennyire? Mivel nem láttam, csak tippeltem.

(#31741) h_benjamin válasza Ricardo (#31740) üzenetére


h_benjamin
aktív tag

Itt a videó amit küldött
[link]

i5 10600KF + Z590 + MSI GTX 980 + 32GB + 1 TB SSD + 120GB SSD + 2TB HDD // iPhone 14

(#31742) Taci válasza h_benjamin (#31741) üzenetére


Taci
addikt

Ez a remegés tényleg nem a normális működés velejárója.
Kíváncsi vagyok, mi okozhatja.

(#31743) h_benjamin válasza Taci (#31742) üzenetére


h_benjamin
aktív tag

Hát arra én is kíváncsi lennék.

i5 10600KF + Z590 + MSI GTX 980 + 32GB + 1 TB SSD + 120GB SSD + 2TB HDD // iPhone 14

(#31744) szalai112 válasza h_benjamin (#31741) üzenetére


szalai112
senior tag

Durva nekem S10 van :F

(#31745) csaba1203 válasza h_benjamin (#31735) üzenetére


csaba1203
addikt

Eladás után volt?
Nem lehet, hogy valamit csinált vele leejtette pl és rád akarja kenni?.....

(#31746) h_benjamin válasza csaba1203 (#31745) üzenetére


h_benjamin
aktív tag

Nem hiszem normális figura volt
De nem baj el vitte végülis csak olcsóbban.
De nem értem a jelenséget. És érdekelt hogy mi okozhatta.

i5 10600KF + Z590 + MSI GTX 980 + 32GB + 1 TB SSD + 120GB SSD + 2TB HDD // iPhone 14

(#31747) Oldman2 válasza h_benjamin (#31746) üzenetére


Oldman2
veterán

Mit kell / érdemes feltétlen megnézni egy használt készülék vásárlása során?

(#31748) Ricardo válasza h_benjamin (#31746) üzenetére


Ricardo
félisten

Ez így valóban nem normális dolog. :(

(#31749) h_benjamin válasza Oldman2 (#31747) üzenetére


h_benjamin
aktív tag

Minden féle funkciót. Jött a gyerek körbenézte kívül bele tette a Sim kártyát hogy nincs e tiltva. Fényképezett is vele. De ügye nem zoomolt vele ez a remegés nem derült ki. Ha vannak papírja esetleg azt megnézni hogy mikor vette hogy tényleg le van e fizetve. Mondjuk ha már bent a sim kártyám hívást is csinálnék mikrofon meg hangszóró miatt. Kijelző nincse be égve. Kb ezeket szerintem.
Ricardo #31748: Sajnos nem normális :(

i5 10600KF + Z590 + MSI GTX 980 + 32GB + 1 TB SSD + 120GB SSD + 2TB HDD // iPhone 14

(#31750) Taci válasza h_benjamin (#31749) üzenetére


Taci
addikt

Tehát amit írtál:
- SIM kártyák foglalatai
- Előlapi kamera
- Hátlapi kamerák, az összes, + flash, + zoom (ezek szerint)
- Mikrofon
- Hangszórók (hívás közben beszédhangszóró, + kihangosítva, illetve zene közben is)
- Kijelző nincs-e beégve (van rá rengeteg app ezt kideríteni)

Kipróbálni még:
- Bluetooth (vinni fülest)
- GPS (Google Maps)
- Gombok (lötyögnek-e, normálisan járnak-e, nem-e akadnak, mert esetleg poros alatta stb.)
- Jack csatlakozó működik-e
- USB portja működik-e (saját kábellel és/vagy a hozzá kapott kábellel vagy saját notebook-on, ha viszel, vagy ha nem, legalább egy power bank)
- Közelségérzékelője működik-e (telefonhívás közben a kijelző felső részét letakarva elsötétül-e a kijelző)

Plusz ugye a papírok, honnan vette, számla, garanciajegy stb.
És a végén egy adásvételi szerződés mindkét fél védelme érdekében.

(Hirtelen csak ennyi jutott eszembe, bővítsétek ki a listát, ha eszetekbe jut még valami.)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.