Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-27 20:18:48

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30451) Lajcsika válasza taz1 (#30450) üzenetére


Lajcsika
tag

A Samsung billentyűzet simán kezeli a két nyelvet, javaslatokat. A nyelv váltás meg nem macerás,mert a space gombot balra vagy jobbra húzod és a másik nyelvre vált. A Manage input languages beállításokban megadod mindkét nyelvet, az Auto replace és Auto spell checknél is és kakukk!

(#30452) taz1 válasza Lajcsika (#30451) üzenetére


taz1
csendes tag

Csak azért macerás a nyelvváltás, mert sokszor ide oda ugrálok angol és magyar közt és idegesítő állandóan figyelni, hogy most épp melyik van kiválasztva. Sokszor csak akkor veszem észre, hogy nem jó, amikor már elkezdek gépelni. Viszont most beállítottam úgy, ahogy írtad, plusz amit eddig nem vettem észre, hogy van egy olyan, hogy More typing options>Multilanguage text prediction ami pont az ami nekem kell. Így nem kell nyelvet váltani, hanem gépelés alapján adja a javaslatokat egyszerre mindkét nyelven. Most ennek örülök, mint majom a farkának :DD Használom egy darabig és meglátjuk milyen, mert a Swiftkey nagyon nehezen bírkózik meg a toldalékos szavakkal és így sokszor ír marhaságokat. Remélem a Samsung jobban beválik és akkor véglegesen át tudok állni rá.

(#30453) Lajcsika válasza taz1 (#30452) üzenetére


Lajcsika
tag

Plus még ott a Keys Cafe a Samsung Good Lockon belül amivel már aztán tényleg olyan billentyűzetet csinálsz magadnak amilyet csak akarsz.

(#30454) Taci válasza Lajcsika (#30451) üzenetére


Taci
addikt

Ami (nagyon) gáz, hogy továbbra sem tudták megoldani, hogy hiába van magyar nyelven a billentyűzetem, tudjak angol kifejezésekkel emojit keresni a beépítettek között. Magyarral meg ugye amúgy sem lehet. Szóval továbbra sem lehet sehogy sem.
A jelenlegi beviteli nyelven nem kereshetők Emojik.

(#30455) Tamas77


Tamas77
csendes tag

Sziasztok,
A segítségeteket, szeretném kérni.
Tegnap vettem egy használt de megkímélt s10 telefont. Most ismerkedek vele (előtte nem volt samsung telóm)
Látom, hogy rengeteg beállítási lehetőség van és nem csak a kijelzőre és egyéb lap funkcióra gondolok hanem elég " mélyen" elég részletes beállítási lehetőségek vannak. Sajnos sok mindent nem tudok, hogy mire való mit lehet állítani vagy az a beállítás mire vonatkozik.
Itt a fórumon a korábbi hozzászólások közt olvasgattam, keresgéltem de sok minden még nem tiszta nekem amikről beszélgettek. ( teljesen amatőr vagyok de remélem majd bele jövök :) )
Most próbálgatom beállítgatni azt ami a fórum összefoglalóban az akku kímélésről van írva de ott elakadtam, hogy idézem: "6. Az állandó BT és Wifi scan kikapcsolása (akkor is képes ezeket scannelni, ha a BT/Wifi modulok ki vannak kapcsolva)"
ezt hol lehet beállítani?

Ezt sem tudom, hol lehet beállítani:
"11. Tiltsd le az Android rendszer háttérben való futását (lásd 9. pont). Nem lesz semmi hátrány belőle, egyes gyártók alapból így szállítják a mobiljaikat. Viszont ezt minden újraindítás után el kell végezni."

Egyenlőre itt tartok :)

(#30456) Micsurin


Micsurin
nagyúr

Akku kímélés öf-ről jut eszembe ha valaki megfejti nekem, hogy a régi Logoutos felületről, hogy tudom formázva átültetni az újba az ÖF-et akkor konkrétan 99%-ban kész lenne. Csak a héten elment a kedvem mikor megláttam, hogy szétesik a formázás... :DDD :W

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#30457) Micsurin


Micsurin
nagyúr

Amit a 3.1 kamera néven művel az valami katasztrofális... automatán olyan a kép mint az olajfestmény a gyári app meg kézi módban képtelen a beeső fénnyel mit kezdeni... :W
3 kézi( [kép] [kép] [kép] ) és 1 automata( [kép] ), ez a kamera app katasztrófa megy is vissza a google cam. :W

A P20 ami árát tekintve messze az S10 alatt volt 1 évvel a megjelenést követően (ahogy az S10-et is vettem) oda és vissza veri el kamerában és nem azért mert annyival jobb az a szenzor... nem lepne meg ha mindkettő rokon sony exmor rs származék lenne pedig. :((

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#30458) szpeti40 válasza Micsurin (#30457) üzenetére


szpeti40
addikt

Bűn nem 4:3-on fotózni :D
Amúgy én pixel 1-ről jöttem s10-re, hát én sem voltam teljesen boldog a kamera miatt :(

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#30459) murphy27


murphy27
tag

Udv Mindenkinek,

Olyan problemam van a S10-el, hogy nem tudok hivast inditani/fogadni, valamint a mobil internet sem mukodik, ''Nincs regisztralva a halozaton'' hibauzenetet kapok hivasinditaskor.
Manualis halozatkeresesnel, ''halozatkereses soran hiba tortent'' uzenetet kapom.

Simet bakapcsolaskor elfogadja, pin beirasa utan, APN beallitasoknal latom a telekomos profilt aktivan.

Probaltam tobb fele romot feltelepiteni Odinnel, sajnos nem tudom az eredeti szarmazasi helyet a telefonnak.
Van ra mod hogy kideritsem az eredeti csc kodot (phone info Sam app-et probaltam, de az eredeti csc-t uresen hagyja csak az aktualisan feltelepitettet latja)?
Legvaloszinubb, hogy rossz rom lett feltelepitve ra es ezert nem tudom a simet hasznalni vagy?
Koszonom elore is a segitseget!

"A papírsárkány is a széllel szemben emelkedik a magasba."

(#30460) migabi24 válasza murphy27 (#30459) üzenetére


migabi24
nagyúr

Nem használtan vetted véletlenül? Mert letiltáskor szokott ilyet írni.

(#30461) murphy27 válasza migabi24 (#30460) üzenetére


murphy27
tag

Igen hasznaltan vettem alaplapot, mert ez elozo hibas volt. Imei alapjan nincs feketelistan, par oldalon ellenoriztem, de nem tudom azoknak a hitelesseget...

[ Szerkesztve ]

"A papírsárkány is a széllel szemben emelkedik a magasba."

(#30462) Protezis válasza Micsurin (#30457) üzenetére


Protezis
őstag

A 3 kézi kép színhőmérséklete borzasztó. Minden kék. Az automata módban készült kép szinhőmérsekléte sokkal jobb, csak túl van világosítva, illetve túl nagy a kontraszt. Utóbbi esetben nem valami nagyon sötét részre fókuszáltál? Mindenesetre a sok rossz kép közül az auto a legkevésbé rossz, bár az is elég kék.

Szerintem nálad rajta van valami szűrő.

[ Szerkesztve ]

(#30463) zoo8800 válasza Micsurin (#30457) üzenetére


zoo8800
veterán

Ez tényleg pocsék, kék az egész.

rip and tear, until it is done

(#30464) weiss válasza Micsurin (#30457) üzenetére


weiss
addikt

De hát manual a WB.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#30465) szpeti40 válasza weiss (#30464) üzenetére


szpeti40
addikt

Tényleg ezt észre se vettem hogy manual módban kék a kép :D
Hát akkor ez viszont user hiba, a manual mód csak azt csinálja amit mondanak neki:D

[ Szerkesztve ]

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#30466) grafnet válasza murphy27 (#30461) üzenetére


grafnet
veterán

Telekom a kártya - ha jól értem.
Tőlük nem kérdezted még, hogy mit látnak?
Ügyfélszolgálaton keresztül el lehet jutni technikai segítőhöz. Sok időbe telik...

[ Szerkesztve ]

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#30467) Winne


Winne
nagyúr

Üdv,

Mennyire normális, hogy most az S10+-om akkumulátora alig használatnál is az egy napra állt be, többet nem tud és ami a számomra furcsább, az Always on display van mindig a legtöbbet fogyasztott appok között az első/második helyen? Teljesen fekete téma és háttér.

A telefon nincs 2 éves.11 van rajta 4.14.113-21054248 2021 feb 18.

[ Szerkesztve ]

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#30468) Balzak83 válasza Winne (#30467) üzenetére


Balzak83
senior tag

Egy accubatteryvel érdemes lenne belőnöd az aktuális kapacitást, közel 2 éves telefonnál nem ritkán le megy 80% körülre, ami már a gyártók szerint is észrevehetően csökkentik az üzemidőt, és ajánlják cserélni.

(#30469) Winne válasza Balzak83 (#30468) üzenetére


Winne
nagyúr

Feltettem, most töltöm a telefont. Írni fog ez majd vmit, hogy most milyen az akksi, mint az iPhone?

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#30470) Balzak83 válasza Winne (#30469) üzenetére


Balzak83
senior tag

Igen, ki fogja majd írni idővel, de 2-3 töltés után lesz pontos az infó. Ami lényeges, hogy 100% elérése után még tovább tölt a teló, én +1 órát rajta szoktam tartani, ha mérem a kapcitást.

(#30471) csorbajeno válasza murphy27 (#30459) üzenetére


csorbajeno
veterán

Egy SIM-kartya cserét meg megpróbálhatsz, ha az után sincs változás, akkor az újonnan vett alaplap a hibás(letiltott vagy sérült valamilyen formában).

(#30472) janaman01 válasza csorbajeno (#30471) üzenetére


janaman01
addikt

A véroxigén szenzort is ennyire elkuffantották az s10+ ban....a note 8, és az s7 edge mindig 99 körül mér, az s10 meg 87-92 között...hihetetlen egyre jobban nem szeretem ezt a szériát....

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#30473) Winne válasza Balzak83 (#30468) üzenetére


Winne
nagyúr

Most ugye 80-ra kellett állítani, ne húzzam le ahogy kéri?

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#30474) akooos válasza Micsurin (#30457) üzenetére


akooos
veterán

Itt valami baromira nem stimmel :) Rengeteget fotózok, S10+-al, barátnőmnek S10 van, egyik sem ilyen pocsék :(

(#30475) szpeti40 válasza akooos (#30474) üzenetére


szpeti40
addikt

Persze hogy nem, rosszul volt beállítva a manuál mód, azért lett ilyen :K
Automatikusan a telefon sose csinálna ilyen kék képeket.

[ Szerkesztve ]

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#30476) Micsurin válasza szpeti40 (#30475) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Akkor újra... a manualt akárhogy teszem állítom a gyári appban mindenképpen kék marad a kép mintha filterezve lenne pedig nincs, ezt a 3.1 óta csinálja.

Külső appal teljesen korrekt képek születnek de a gyári jelenleg kb használhatatlan. Hidd el nem kamerát kezelni kell megtanítani azért mert pusztán egy gyári szoftver hulladék. :) Érdekes, hogy OpenCamera-val messze messze szebb képek készülnek. :W

FR is volt semmi változást nem hozott, az akkuidőm rendbe jött a 3.1-el cserébe a gyári kamera app meghülyült. Lesz türelmem újra flashelem majd.

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#30477) szpeti40 válasza Micsurin (#30476) üzenetére


szpeti40
addikt

Nálam is 3.1 van, a pro módban mindent auto-ra állítva, nálam nincsen "filter" a képen. Biztos nem a fehéregyensúly volt elpiszkálva?
Nem találok semmi filter lehetőséget ott, érdekes.

[ Szerkesztve ]

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#30478) Protezis válasza Micsurin (#30476) üzenetére


Protezis
őstag

Más szoftverrel jó nálad, tehát valószínűleg nem hardveres hiba. Másnál jó a gyári szoftver is azonos rendszer verzión. Beláthatnád, hogy kézenfekvő megoldás az, hogy nálad van valami beállítás eltekerve.
Ha biztos vagy az igazadban, akkor ahelyett, hogy itt feleslegesen panaszkodsz, inkább vidd el szervizbe. Azzal te is előrébb leszel. Gondolom elhiszed nekünk, hogy mi nem tapasztaljuk azt, amit te.

(#30479) Balzak83 válasza Winne (#30473) üzenetére


Balzak83
senior tag

Igen, menjen maxra, azért írtam +1 órát, mert a töltési sebességnel látni fogod, hogy még terheli a töltőt tovább. Ha ez leesik kb. 100 mAh alá, akkor már csak a tényleges fogyasztást terheli a töltőre, az akku kész. Ebből csinálsz 2-3 alkalmat, már elég pontos lesz.

(#30480) HThomas válasza janaman01 (#30472) üzenetére


HThomas
senior tag
LOGOUT blog (1)

Fura, gyorsan összenéztem a Garmin órámmal és hajszálpontosan ugyanazt a pulzust mutatta mindkettő (nyugodt helyzetben, ülve), a véroxigénnél is 2% eltérés volt csak.

(#30481) sgeza válasza Micsurin (#30476) üzenetére


sgeza
veterán

Nyomtál már adattörlést a kamera alkalmazásra? Utána is ilyen?

(#30482) HThomas


HThomas
senior tag
LOGOUT blog (1)

Keveset szoktam mobillal fotózni, de tegnap pont az S10+ volt csak nálam egy túrán... hát, nem is tudom... 1/640, f2.4, ISO50, a fő kamerával, ellenfényes kép, a falevelek és a fű valami undorítóak, belenagyítás nélkül is olyan, mint egy olajfestmény... aztán néhol egészen magához tért, és (mobilhoz képest) tök jók lettek a képek. Megpróbálok majd előszedni pár update előtti képet, hátha találok hasonlóakat.
A színek mondjuk teljesen jók voltak (gyári szoftver, auto mód)

(#30483) Winne válasza Balzak83 (#30479) üzenetére


Winne
nagyúr

Rendben, köszi az infót.

Tegnap írtam kb mikor tettem fel tölteni, most van 14%-on minimális képernyőidővel, inkább néhány hívás használattal..

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#30484) murphy27 válasza csorbajeno (#30471) üzenetére


murphy27
tag

Igen probaltam mas szolgaltatoval is. Az osszes fajta rom legyen az stock vagy custom-ot kiprobaltam, ahol engedi valtoztani a csc-t is, de nem mukodik, sajnos alaplapot kell cserelnem megint.

"A papírsárkány is a széllel szemben emelkedik a magasba."

(#30485) migabi24 válasza murphy27 (#30484) üzenetére


migabi24
nagyúr

Azt letiltották vagy elromlott, nem szoftverhiba

(#30486) csorbajeno válasza murphy27 (#30484) üzenetére


csorbajeno
veterán

Én úgy gondoltam, hogy a szolgáltatónál kicserélteted a SIM-kártyádat, ha már régebbi, de a te megoldásod is ugyanazt eredményezte :)

(#30487) murphy27


murphy27
tag

Igen, sajnos kell meg egy alaplap, remelhetoleg az mar nem lesz hibas.

"A papírsárkány is a széllel szemben emelkedik a magasba."

(#30488) Wuzy válasza murphy27 (#30487) üzenetére


Wuzy
tag

Ha dual SIM próbáld meg a másik SIM slotban is, ha szolgáltató tiltotta annak mennie kell csak bukod az SD slot.

RTFM

(#30489) csorbajeno válasza murphy27 (#30487) üzenetére


csorbajeno
veterán

De ne használtan vegyél alaplapot, nehogy megint bebukd a pénzed. a két alaplap árából már hivatalosan is megcsinálták volna neked, szerintem.

(#30490) csorbajeno válasza Wuzy (#30488) üzenetére


csorbajeno
veterán

Na ez egy jó ötletnek hangzik, nem tudom, hogy a szolgáltató mindkét slotot tiltja-e. Mert a Telekom pl. mindkét IMEI-t ismeri, így mindkét slotot tudja tiltani.

(#30491) szalai112 válasza csorbajeno (#30490) üzenetére


szalai112
senior tag

Szerintem is jobban járt volna egy szervízel.

(#30492) murphy27 válasza Wuzy (#30488) üzenetére


murphy27
tag

Igen probaltam mind a ket slotot, sajnos ugyanaz a helyzet.

"A papírsárkány is a széllel szemben emelkedik a magasba."

(#30493) sgeza válasza murphy27 (#30492) üzenetére


sgeza
veterán

Próbáltad másik SIM kártyával?

(#30494) janaman01 válasza HThomas (#30480) üzenetére


janaman01
addikt

Hát nem tudom....már látom más is panaszkodott rá:

[link]

Ezekszerint ez is olyan hogy épp mi jön le a szalagról...kifigtam egy hibásat🤣

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#30495) sgeza válasza janaman01 (#30494) üzenetére


sgeza
veterán

Valóban sokkal rosszabb. Több készüléknél is ugyanez a tapasztalat a kollégákkal. Korábbi S8-hoz és S6-hoz viszonyítva is (talán még abban is volt).

(#30496) HThomas válasza janaman01 (#30494) üzenetére


HThomas
senior tag
LOGOUT blog (1)

Mondjuk az újabbakról le is hagyták, szerintem tolják az embereket az okosóráik felé... nem értem ezeket a hibákat. Mértem megint egyet, nálam 98%-ot mutat, a Garmin óra 94-et mért. Én a Galaxy Fit 2 csuklópánton szívtam sokat a pulzusméréssel, bizonyos körülmények között futáskor totál beragadt és hülyeséget mért. Máskor meg tök jól működött.

Más: [kép] [kép] elrettentem, amikor ezeket megláttam először. Ahol vannak határozott élek, pl a második képen a világos lombozat, ott még egész jó az eredmény, de az árnyékos, kevésbé kontrasztos részen totál szétkeni az egészet. Sajnálom, hogy nem volt nálam az S7 viszonyítási alapnak. Valszeg hangoltak valamit a zajszűrő és élesítő algoritmuson, próbáltam korábbi képeket visszakeresni, de egyelőre nem találtam olyat, amin érdemben össze lehetne hasonlítani milyen volt a frissítések előtt.

(#30497) lafaty80


lafaty80
őstag

Sziasztok,

Ma reggel elkezdte a telefonon, hogy bezárja pl a levelező app-okat. Van hogy a kezdőfelület megnyílik (gmail, email, boxer) és egy levélre rákkatinva záródik be, de van hogy csak simán app-ot indítva belép, majd azzal a lendülettel ki is lép.
Restart már megvolt, biztonsági rész nem talált semmit, nod32-öt letöltöttem, de az sem talált semmit.... másnál ilyesmi?

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#30498) FireFox1996


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

Érdemes Android 11-et feltenni, mert nekem még 10-es van, semmi gondom nincs vele, és meg lusta is vagyok frissíteni.
Tud vki pár jobb-rosszabb tulajdonságot felsorolni a 11-esben?

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#30499) zoo8800 válasza FireFox1996 (#30498) üzenetére


zoo8800
veterán

lusta is vagyok frissíteni

bakker, OTA egyetlen gombnyomás :D

rip and tear, until it is done

(#30500) AnonymusX válasza FireFox1996 (#30498) üzenetére


AnonymusX
senior tag

Van itt pozitív negatív vélemény bőven a fórumban. Keress rá.

Szerintem a legnagyobb negatívum, hogy a 11-en elég sokan panaszkodtak a kamara minőségére.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.