Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-27 20:18:48

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30351) Markizmark válasza sgeza (#30348) üzenetére


Markizmark
addikt

Arra akartam célozni, hogy a képen látszik egy hiba. Tehát nem hardveres.

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#30352) sgeza válasza Markizmark (#30351) üzenetére


sgeza
veterán

Én meg erre írtam, amit írtam:
"Szerintetek mitől lehet ez, haldoklik a kijelző?"

(#30353) karldergroße válasza laci1892 (#30349) üzenetére


karldergroße
senior tag

Teljesen jó. Bár én csak primitív dolgokra használom. Például otthon, ha wifire lép, kikapcsolja a mobilnetet, ezzel csökkentve az akksi igénybevételét. Vagy fél 11-kor repülő üzemmódba lép, ez egyfajta önkorlátozás is, + az akksi itt is játszik. (sajnos elég vacak az akksiidő, így lehet valamelyest javítani rajta.)

[ Szerkesztve ]

(#30354) jano_77 válasza karldergroße (#30353) üzenetére


jano_77
nagyúr

+1, én is csak javasolni tudom, szerintem is hasznos dolog. :K

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#30355) sgeza válasza karldergroße (#30353) üzenetére


sgeza
veterán

Ha wifin vagy, teljesen érdektelen, hogy kikapcsolod-e a mobilnetet, mivel a wifi használatakor azt pont nem használja.

(#30356) csorbajeno válasza dancsuri (#30350) üzenetére


csorbajeno
veterán

Igen, de az volt a kérdése, hogy az elfeketedett kijelző esetén, hogyan érheti el. Én csak javasoltam neki egy megoldást ;)

(#30357) karldergroße válasza sgeza (#30355) üzenetére


karldergroße
senior tag

Oké, biztos ami biztos, meg amit én hamisítok... :))

(#30358) norti


norti
addikt

TMH

(#30359) sgeza válasza karldergroße (#30357) üzenetére


sgeza
veterán

Bajt nem csinálsz vele, az biztos.
Egyébként ajánlom figyelmedbe, illetve mindenki máséba is a PhoneProfilesPlus alkalmazást! Nagyon jó profilválasztó!

(#30360) HThomas


HThomas
senior tag
LOGOUT blog (1)

A Galaxy Labs cuccait használja valaki? (App Booster, Battery Guardian, stb)

Reggel felment nekem is a márciusi frissítés... kíváncsi vagyok, hogy lesz-e valami gebasz, az itteni tapasztalatok eddig nem voltak túl meggyőzőek...

(#30361) Protezis válasza s.Oliv3r (#30305) üzenetére


Protezis
őstag

Most ment fel a frissítés. Mivel sokan panaszkodtak az éjszakai módra, csináltam előtte és utána is egy fényképet.

A szobában egy 24-es monitor + 12-es laptop kijelző fénye világított csak, illetve az ajtó mellett szűrődött be némi fény. Ne a kép tartalmát nézzétek :) Természetesen a képeken minden sokkal világosabb, mint a valóságban.

Frissítés előtt: [kép]
Frissítés után: [kép]

Határozottan látszik, hogy a frissítés után sokkal több a zajszűrés. A fájl mérete is kisebb ezáltal. A végeredményt tekintve én jobbnak gondolom az újabbat.

[ Szerkesztve ]

(#30362) HThomas válasza Protezis (#30361) üzenetére


HThomas
senior tag
LOGOUT blog (1)

A vasalódeszkán próbáltam nézni a részleteket, de ott van pár furcsa anomália... viszont jó lenne az eredeti, nem leméretezett képeket összenézni. A kérdés, hogy a nagyobb zajszűrés mellett mi történik a részletekkel a képen, a legtöbbször ezen szoktak elbukni a mobilos fotók...

(#30363) Protezis válasza HThomas (#30362) üzenetére


Protezis
őstag

Azt hittem a PH nem optimalizál rajta...
https://1drv.ms/u/s!As99bkVfYCM70kCfE2BnaHOu4qOy?e=Dz7EXa

[ Szerkesztve ]

(#30364) Balzak83


Balzak83
senior tag

Én mindkét érintett kijelző esetében megnézném, hogy a recovery mód/bootloader hogy jön be. Ha hardveres a hiba, ott is ugyanezeket a hibákat kellene látni.

(#30365) HThomas válasza Protezis (#30363) üzenetére


HThomas
senior tag
LOGOUT blog (1)

Tényleg sokkal jobbnak tűnik a 3.1-es képe!

(#30366) Balzak83 válasza Protezis (#30361) üzenetére


Balzak83
senior tag

Szerintem hosszabb záridővel dolgozik a frissítés után, és még ráküldi a zajszűrést, hogy szebb legyen a végeredmény, ahogy írtad. Szerintem is jobb a második.

Ki rúdtáncol nálatok? :D

(#30367) HThomas válasza Balzak83 (#30366) üzenetére


HThomas
senior tag
LOGOUT blog (1)

Záridő ugyanannyinak tűnik az exifből, viszont az ISO érdekes:
3.0: ISO 50
3.1: ISO 1250
Az éjszakai módnál több expóból dolgozik, ugye?

(#30368) jano_77 válasza Markizmark (#30351) üzenetére


jano_77
nagyúr

Nekem ez a feketedés mindig telefonáláskor jön elő! Nem tudom esetleg másnál, ahol jelentkezett ugyan ez a probléma, ott mikor figyelhető meg!? Hátha ez hozzásegíthet a megoldáshoz vezető úthoz. :U Nincs fent új telefon app, ugyan azt használom amit korábban is - gyárilag fentlévőt

[ Szerkesztve ]

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#30369) Protezis válasza Balzak83 (#30366) üzenetére


Protezis
őstag

Feleségem. Bár most babát várunk, szóval nincs használva. El kéne már rakni. És nem rúdtánc, hanem rúd fitness, ezt ő biztos kikérné magának. :)

[ Szerkesztve ]

(#30370) laci1892


laci1892
senior tag

Frissült a telefon one ui 3.0-ra

Viszont nem találom hol lehet beállítani a videó vagy fénykép felbontását ( full HD/ uhd stb) korábban volt erre opció. Ez hova került?

Nem a képarány beállítást keresem.

(#30371) laci1892 válasza laci1892 (#30370) üzenetére


laci1892
senior tag

Ah közben megtaláltam :W :R

(#30372) Protezis válasza laci1892 (#30370) üzenetére


Protezis
őstag

Videóra átállva fent megjelenik egy ikon, ahol változtatható ez. Fényképnél szerintem csak a képarány állítás maradt meg.

Viszont: javították a 60 fps-es hibát 3.1-ben!
Fix 60 fps-el megy az UHD/60 videófelvétel, nem ugrál 45-60 között.

(#30373) rothfb válasza norti (#30358) üzenetére


rothfb
veterán

És tényleg, már telepítjük is. Az akkuidők miatti "sírdogálások" miatt nem akartam azonnal telepíteni, de egyszer élünk...:D

(#30374) EAndrew válasza rothfb (#30373) üzenetére


EAndrew
aktív tag

Engem is ez tartott vissza eddig. Ha vannak esetleg újabb tapasztalatok azt szívesen látjuk, szerintem :) .
Az jó hír hogy valakinél már jobbnak tűnik a kép minősége mint előtte, igaz azt nem tudom hogy sima vagy 10+

"Nem tudtam pontosan, hogy mit akarok, de azt tökéletesen megvalósítottam." :)

(#30375) csorbajeno


csorbajeno
veterán

Aki A10-en maradt vagy visszatért, azokhoz szólnék most. Vagyis inkább csak kérnék. Akinek van kedve, az nézze már meg, hogy a Google tárcsázó telepítése után működik-e a CSC váltó kód, mert az S9-nél már nem működik.

(#30376) rothfb válasza EAndrew (#30374) üzenetére


rothfb
veterán

Nekem 10+-ra felment. Meglátjuk. Fotózni most nem akarok, az akkuidőt meglátjuk változik e. Ahhoz kell egy kis idő, hogy kitapasztaljam.

(#30377) janaman01 válasza rothfb (#30376) üzenetére


janaman01
addikt

Aki h.265 ben használja a videózást , mi a tapasztalat mennyivel roszabb a minőség mint h.264 el?

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#30378) stefi68 válasza csorbajeno (#30375) üzenetére


stefi68
addikt

Én visszatérő vagyok, S10Plus-on. kipróbáltam, bejön a kódra a CSC választás lehetősége. :K

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#30379) sgeza válasza janaman01 (#30377) üzenetére


sgeza
veterán

Én h.265-öt használok, de nem hasonlítgattam össze. Viszont miért lenne rosszabb? Pont, hogy jobb kellene, hogy legyen, kisebb mérettel.

(#30380) csorbajeno válasza stefi68 (#30378) üzenetére


csorbajeno
veterán

Az S9-nél nem elérhető most :(

(#30381) wayne1


wayne1
senior tag

Hali. Mióta frissítettem 11-re tegnap csináltam pár fotót először. Hát azt kell mondjam majdnem sírva fakadtam annyira gyenge elmosott képek lettek :O Este jött egy frissítés a telefonra de annyira nem lett jobb szerintem mint vártam, hisz írta benne hogy javították a kamerát. Most felraktam a ZGCAM 1149-et és azt kell mondjam mérföldekkel szebb és részletesebb képeket csinál mint a gyári szoftver. Kérdésem az, hogy én csinálok valamit rosszul vagy sajnos ezt ennyire eltolták és mostantól a ZGCAM-ot használjam inkább?

(#30382) Morris


Morris
veterán

Úgy tűnik, hogy az akku merülés problémát is orvosolták valamelyest a 3.1-ben. Sokkal jobb lett mint 3.0-n.

[ Szerkesztve ]

(#30383) laci1892 válasza wayne1 (#30381) üzenetére


laci1892
senior tag

Más is tapasztalt ilyen minőségbeli romlást?

[ Szerkesztve ]

(#30384) Lajcsika válasza laci1892 (#30383) üzenetére


Lajcsika
tag

Semmilyen szinten nincs minőségi romlás.

(#30385) mihail38 válasza Lajcsika (#30384) üzenetére


mihail38
aktív tag

Sőt itt, ott minőségi javulás van :K

(#30386) csaba1203 válasza wayne1 (#30381) üzenetére


csaba1203
addikt

:Y
Biztos S10-ed van?.....
Mókolt Gcam nehogy jobb legyen a gyárinál.

(#30387) trebrona válasza csaba1203 (#30386) üzenetére


trebrona
nagyúr

GCam sok esetben jobb a gyárinál, ez nem újdonság. Itt van pár példa még tavalyról S10e-vel: [link]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#30388) csorbajeno válasza csaba1203 (#30386) üzenetére


csorbajeno
veterán

Maga a GCam az egyik legjobb, ha nem a legjobb kameraszoftver, még ha a felület nekem nem is tetszik. A baj az, hogy Exynosra nincs rendes portolt változat, bár ahogy mondják, a szelfikhez nem kell GCam. De van, amikor más funkciók is hibásak. Legfeljebb ez lehet hátránya a GCam-nak, bár én sem használom, nem érzem szükségét, de ettől még jó.

(#30389) csaba1203 válasza csorbajeno (#30388) üzenetére


csaba1203
addikt

Igen erre gondoltam én ugyanis az a Pixel-ek kiváltsága és hát azokban SD procik dübörögnek......

(#30390) sub71 válasza csaba1203 (#30389) üzenetére


sub71
aktív tag

Feleségemnek Pixel 4a van, 1 azaz egy db kamera van benne, az is 3 generációval ezelőtti... Előveszi, fényképez mindenféle állogatás nélkül. 100-ból 95 kép használható! Egy jól megírt kameraszoftver fontosabb, mint a megapixelek meg a kamerák száma...Persze nem azt mondtam, hogy minden esetben jobb, mint az S10 képe, de ha a Samsungokban lenne az a szoftver, akkor fényévekkel jobb képeket lőnének...

[ Szerkesztve ]

(#30391) BlackLamb


BlackLamb
tag

No hát S10-en 3.1 alatt valóban határozottan rosszabb az akksi idő. A kamera meg ugyan úgy pocsék képeket lő (ez soha nem volt a széria erőssége). Kész haszon :)

(#30392) szpeti40 válasza sub71 (#30390) üzenetére


szpeti40
addikt

Én pixel 1-ről váltottam s10-re, hát nem voltam boldog amikor az s10-el fotózgattam :(
Egyedül a széleslátó ami plusz és a pixelből nagyon hiányzott.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#30393) Lajcsika válasza BlackLamb (#30391) üzenetére


Lajcsika
tag

Nekem s10 van és sokat próbálgattam a GCam-ot. Nappali fények mellett a gyári fényképező igen csak jobb, egyedül az éjszakaira jó a Gcam abban tényleg jobb a gyárinál.

(#30394) janaman01


janaman01
addikt

ZGCAM 1149 nekem nem megy fel...a cégén kiirja hogy nincs telepitve..kipróbáltam egy másik verziójúval hát a gyari nálam sokkal szebb képeket csinál kevés fényviszonyok mellett mint amit felraktam zgcam 7.4...

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#30395) wayne1


wayne1
senior tag

Ez egy tegnap készült kép a gyárival. Ennél vettem észre este, hogy milyen rossz lett. Érdemes ránagyítani pl a fejemre, vagy a feliratra mögöttem.
[link]
Ma csináltam pár képet a gyárival meg a ZGCAM-al is. Majd felrakok párat ahol össze lehet hasonlítani őket.. Sajnos a gyári nem lett olyan szép a tegnapi frissítés után sem.

[ Szerkesztve ]

(#30396) sgeza válasza wayne1 (#30395) üzenetére


sgeza
veterán

Nézd meg heic-cel is! Szerintem az jobb.

(#30397) EAndrew


EAndrew
aktív tag

Sziasztok,

Én is feltettem a 3.1et. Na igen nincs javulás kamera fronton, de ezt olyan részletesen végig vettétek hogy jobban nem tudom én sem leírni.

Azonban kérdeznék is, mióta újra raktam a rendszert (csináltam egy visszaállítást) a messenger lite értesítés ikon egy kis android figura lett. Valamit én nem állítottam be jól biztos, de mit? Vagy ez a 3.1 vívmánya? Találkozott valaki ilyennel?

"Nem tudtam pontosan, hogy mit akarok, de azt tökéletesen megvalósítottam." :)

(#30398) migabi24 válasza EAndrew (#30397) üzenetére


migabi24
nagyúr

Nálam is olyan, ez az új rendszer hozománya.

(#30399) EAndrew válasza migabi24 (#30398) üzenetére


EAndrew
aktív tag

Köszi! Ezzel sem lopták be magukat a szívembe. :)

"Nem tudtam pontosan, hogy mit akarok, de azt tökéletesen megvalósítottam." :)

(#30400) janaman01


janaman01
addikt

Android 11 alatt a galériában nem lehet beállitani valahogy , hogy automatikusan felcimkézze a képeket? Droid 10 alatt automatikusan felismerte mondjuk hogy kutyák terrierek stb...

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.