Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-27 20:18:48

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30901) sgeza válasza emre33 (#30900) üzenetére


sgeza
veterán

Semmi köze hozzá.
Szerintem valamelyik folyamata beakadhatott, szokott ilyen lenni vele. Nézd meg, hogy lefut-e a biztonsági mentés, illetve a fiókbeállításokon belül nézd meg, hogy valamelyik Google szinkronizálás nem akadt-e meg!

[ Szerkesztve ]

(#30902) Bzzz


Bzzz
senior tag

Sziasztok!
S10-hez tudtok ajánlani valami normális üvegfóliát. Már a 3.-at használom Karácsony óta, és mindegyik itt-ott bereped, vagy leesik a kijelzőről. Pormentesen előkezelem, felragasztom, aztán egyszer csak megadják magukat. Ahogy látom ez az utolsó is, csak a kereténél és az ujjlenyomat kivágásánál vannak ragasztóval ellátva :( Ez általános az üveg fóliánál vagy csak én fogtam ki ilyen példányokat?

''Az amit a Világon szeretetnek hívunk, csupán önközpontú vágy arra, hogy élvezzük a szeretett tárgyat.Tehát hogy valakit szeretünk vagy nem, pusztán attól függ: Kielégíti-e az adott igényeinket vagy sem?''

(#30903) mihail38 válasza Bzzz (#30902) üzenetére


mihail38
aktív tag

Nem tudom, hogy általános vagy sem, de én is így jártam.
Sestore-ba is tetettem fel egy 7500ft értékű öngyógyitós fóliát és az is megadta magát a kamera körül lévő kivágásnál és előtte is próbálkoztam 2-3 lkalommal, de valami mindig volt ezek után úgy döntöttem, hogy fólia nélkül használom.
Tudom hogy ezt nem mindenki teheti meg a munkálya miatt.
Én le tettem róla, hogy erre költsek, jól elvagyunk így fóla nélkül is

(#30904) ferenck válasza Bzzz (#30902) üzenetére


ferenck
senior tag

Igen, a normál üvegfólia csak körben ragadós az íves felület miatt. Ha üvegben gondolkozol, akkor csak UV ragasztósat érdemes venni, abból sem a legolcsóbbat, de nem is kell a legdrágábbat. Egy korábbi hozzászólásomban már leírtam, hogy én milyet vettem, nálam bevált: [link] Nyom nélkül eltávolítható, ha szükséges.

Apróhirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/ferenck/

(#30905) Bzzz


Bzzz
senior tag

Köszönöm a tippet, utána nézek, hogy lehet s10-hez is kapni :R

''Az amit a Világon szeretetnek hívunk, csupán önközpontú vágy arra, hogy élvezzük a szeretett tárgyat.Tehát hogy valakit szeretünk vagy nem, pusztán attól függ: Kielégíti-e az adott igényeinket vagy sem?''

(#30906) VD


VD
őstag

Na, aksicsere 2.0
Felcsűrte az agyam a belinkelt árlista, úgyhogy mentem pár kört és bekérdeztem a samsungnál e-mailben és chat-en. E-mailre jött egy semmit mondó válasz, röviden, menjek be egy márkaszarvízbe. Chat-en is elsőre elhajtottak, hogy az árakat csak a szervízes kolléga adhatja meg, úgyhogy menjek be egy hivatalos szervízbe! Így kicsit rányomasztottam a chat-es Mónikára, hogy milyen eljárás ez, főleg ebben a mostani "vészhelyzetes" időkben, mire hangnemet váltott és elmondta, hogy van egy ajánlott ár, de a partnernél érdeklődjek, mert ettől eltérhetnek! A lényeg, hogy 17000Ft-ot mondott. Úgyhogy becsattogtam a KÖKI-be, ahol egy normális szervízes gyerek volt. Mondta, hogy igen 17000 és az alkatrész beszerzéstől függően, de kb. 1 hét alatt megvan. Rákérdeztem, hogy akkor mi volt a westend-es ár? mire mondta, hogy egyedileg eltérhetnek ettől a SES-ok. És valszleg nekik a target az S21 eladás volt, így ezért mondhatott egy elrettentő összeget és adott nagyobb kedvezményt az új vásárlásra.
Az egyik szemem sír a másik nevet.
17e-ért most várom az aksicserét. Természetesen megmarad az IP cert és 1 év gari is lesz az új akkumulátorra. Nekem ennyiért ez vállalható.
Ugyanakkor az agyam eldobom, hogy egy hivatalos Samsung store-ban simán megmalmozzák az arra járot, ha éppen úgy tartja érdekük. És még a support is partner ebben.

(#30907) Ricardo válasza VD (#30906) üzenetére


Ricardo
félisten

Ez sokkal jobban hangzik.

(#30908) stefi68 válasza VD (#30906) üzenetére


stefi68
addikt

Ezek szerint meg tudják csinálni hátlapcsere nélkül is...

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#30909) VD válasza stefi68 (#30908) üzenetére


VD
őstag

Akkor javasolják, ha sérült és nem lehet úgy levenni és/vagy visszatenni, hogy a szigetelés megmaradjon (repedés, vagy törés miatt). Nálam ez nem állt fenn, mert kb. karcmentes. Ha csak a szervízes nem bassza el a szétszedéskor (de akkor meg saját költségen cserélik), akkor marad a régi és nem kell érte pluszban fizetni. Tömítések dettó.

(#30910) Zin


Zin
senior tag

ujlenyomat és arcfelismerét kikapcsoltam de azt akarom hogy a kodot se kérje.Azt hogyan aktiválhatom hogy ne keljen mindig beirni?

░▒▓█.:Itt a tél! Lassan lehet Core i-zni:.█▓▒░

(#30911) stefi68 válasza Zin (#30910) üzenetére


stefi68
addikt

Képernyőzár típusát "Húzás"-ra kell állítani (nincs biztonság)
A10-ben így hívták. A11-ben nem tudom változott-e.

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#30912) szpeti40


szpeti40
addikt

Sziasztok!
Sajnos a gyári kijelző fóliát lecseréltem egy UV-sra még régebben, de hát nem az igazi....
Gyári fóliát raknak rá valahol?

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#30913) dvtkfan válasza szpeti40 (#30912) üzenetére


dvtkfan
senior tag

Felrakni felrakják...csak 1 a bibi, hogy nincs sehol, nem lehet kapni...

Samsung Galaxy S23 Ultra -- Xbox Series X -- Asus ROG G551

(#30914) Tamas77


Tamas77
csendes tag

Sziasztok,
Telekomnál vásárolt s10 független, telenoros kártyával használva. Még mindig csak 2021 márc.1. biztonsági frissítés. Az áprilisi frissítés sehol.
(A11, oneui 3.1)

[ Szerkesztve ]

(#30915) Gerzsi válasza Tamas77 (#30914) üzenetére


Gerzsi
tag

én is várom mikor jön de nem sietik el :DDD

(#30916) zoo8800 válasza Tamas77 (#30914) üzenetére


zoo8800
veterán

Nekem is csak a márciusi van még.

rip and tear, until it is done

(#30917) szami777


szami777
addikt

Sziasztok,
Az alany egy samsung s10
Egyik pillanatról a másikra elfelejtett egy csomó beállítást.
Mondom nem baj, de a gyári üzenetek app meggajdult.
Hirtelen átváltott baromi nagy betűméretre és baromi zavaró.
Nem tudjátok, hogy hol tudom azt állítani, kerestem mindenhol, de nem találtam.
A beállítások - betűméret és stílus nem változott, minden normális mnéretű, egyedül az sms szövegmérete lett ilyen.
Így néz ki: [kép]
Köszi a tippeket előre is.

[ Szerkesztve ]

“So do all who live to see such times but that is not for them to decide. All we have to decide is what to do with the time that is given us.” ///// Old nick ->xsanyi77

(#30918) Láng Tibor válasza szami777 (#30917) üzenetére


Láng Tibor
tag

Szia, szerintem ugyan úgy mint máshol,két ujjaddal összehúzod és kicsi lesz.

(#30919) sgeza válasza szami777 (#30917) üzenetére


sgeza
veterán

Igen, úgy, ahogy a kolléga mondja. Simán két ujjal tudod növelni, csökkenteni. Vagyis nem az alkalmazás gajdult meg, hanem te csináltad, csak valószínűleg nem vetted észre. :)

Látom, közben meg is nézted.

[ Szerkesztve ]

(#30920) szami777 válasza Láng Tibor (#30918) üzenetére


szami777
addikt

Wow és tényleg, erről a funkcióról nem is tudtam, hogy itt is működhet.
Köszi nagyon :R

“So do all who live to see such times but that is not for them to decide. All we have to decide is what to do with the time that is given us.” ///// Old nick ->xsanyi77

(#30921) janaman01 válasza stefi68 (#30908) üzenetére


janaman01
addikt

Nekem s7 edgén hivatalos samsung szervizben megoldották úgy hogy az eredeti karcmentes hátlap ment vissza

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#30922) laci1892


laci1892
senior tag

Üdv mindenkinek.

Egy kérdéssel fordulnék hozzátok.
A dex csak a dex station / pad-el működik csak?

Kifejezetten de más hub ( akár aliról vagy máshonnan rendelt) eszközzel nem működik, igaz?

(#30923) laci1892 válasza laci1892 (#30922) üzenetére


laci1892
senior tag

Csak mert épp azon gondolkodtam, ha véletlen- ne adj isten- elromolna a mostani, újonnan már szinte lehetetlenné szerezni. Sem a hub, sem a Pad. Max használtan elvétve itt-ott.

Tudom van a vezetéknélküli módja is... , de nekem kifejezetten monitorhoz van hozzá kötve. Szóval ott nem releváns.

[ Szerkesztve ]

(#30924) h_benjamin válasza laci1892 (#30923) üzenetére


h_benjamin
aktív tag

Okos tvn megy vezeték nélkül.
Meg gépen is sima USB kábellel.

i5 10600KF + Z590 + MSI GTX 980 + 32GB + 1 TB SSD + 120GB SSD + 2TB HDD // iPhone 14

(#30925) laci1892 válasza h_benjamin (#30924) üzenetére


laci1892
senior tag

Alapvetően Nekem most a dex egy 32" sima monitorhoz van hozzá kötve, nem géphez. :/

Azon nincs usb bemenet. Aztán gondolkodtam rajta, ha véletlen tönkremenne a dex station, vajon egy más márkájú hub-al is megy e vajon. Vagy mindenképp a station / pad kell hozzá :F

[ Szerkesztve ]

(#30926) szpeti40 válasza laci1892 (#30925) üzenetére


szpeti40
addikt

Sima usb c -> hdmi -vel is megy szerintem.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#30927) akooos válasza laci1892 (#30925) üzenetére


akooos
veterán

[link]

Ha megy ezekkel a kábelekkel, akkor egy "sima" C - HDMI-vel is fog szerintem.

(#30928) laci1892 válasza akooos (#30927) üzenetére


laci1892
senior tag

Ohhh, király. Köszönöm :R

(#30929) sgeza válasza laci1892 (#30923) üzenetére


sgeza
veterán

Én úgy tudom, hogy megy más USB-C-s HUB-okkal is.
Amit a többiek válaszoltak:
- tud olyat is a készülék, hogy egy usb-hdmi átalakítóval egyből egy HDMI bemenetre kötöd rá (ez nem dex, csak videó kimenet)
- tud vezetéknélküli dex módot is (ez jelen esetben téged nem érint)
- tud usb-n, pc-n megjelenített dex módot is (ez sem érint téged)

[ Szerkesztve ]

(#30930) szpeti40 válasza sgeza (#30929) üzenetére


szpeti40
addikt

tud olyat is a készülék, hogy egy usb-hdmi átalakítóval egyből egy HDMI bemenetre kötöd rá (ez nem dex, csak videó kimenet)

Settings -> Connections -> More connection settings -> HDMI mode.
Itt van képernyő tükrözés mellett DeX is.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#30931) sgeza válasza szpeti40 (#30930) üzenetére


sgeza
veterán

Hogyha usb hubot használsz. Ha csak egy HDMI-d van, akkor kell a sima hdmi módot használnod, mert nincs egyéb adatbeviteli eszközöd.
Vagy nem így van?

(#30932) szpeti40 válasza sgeza (#30931) üzenetére


szpeti40
addikt

mert nincs egyéb adatbeviteli eszközöd

Miért ne lehetne?
Bluetooh egér/bill?

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#30933) laci1892 válasza sgeza (#30929) üzenetére


laci1892
senior tag

Köszönöm szépen. :R

Korábban szerettem volna venni egy, M5 Samsung monitort ( okos monitor) , anno akkor nem jött össze végül a bolt hibája miatt... de most erősen gondolkodom újból. Arra vezetéknélkül tudok csatlakozni :K 😅

[ Szerkesztve ]

(#30934) sgeza válasza laci1892 (#30933) üzenetére


sgeza
veterán

Mondjuk én dex használatához biztos nem a vezeték nélküli módot használnám, de ez csak az én véleményem. Úgyis tölteni fogod közben, akkor meg már mehet a - szerintem megbízhatóbb és gyorsabb - vezetékes kapcsolat.

(#30935) sgeza válasza szpeti40 (#30932) üzenetére


sgeza
veterán

Ha működik úgy, akkor okés! Én csak feltételeztem, hogy esetleg nem.

(#30936) fanci


fanci
tag

Sziasztok!
Boldog tulajdonosa lettem egy s10 plus készüléknek és rögtön lenne is pár kérdésem hozzátok.
Hogyan lehet a fényképező alkalmazásban beállitani hogy a képekre feliratozza a dátumot? Van e működő gcam a telefonra és ha igen akkor érdemes e vele foglalkozni vagy nem lesz érdemi javulás? Valahogy lehet törölni vagy legalább kikapcsolni az előtelepített samsung alkalmazásokat? Nem mindegyiknél találtam ilyen lehetőséget.

(#30937) sgeza válasza fanci (#30936) üzenetére


sgeza
veterán

Csak kérdezem, mert tényleg érdekel: miért jó a képre rátenni a dátumot, mikor az benne van az exif infóban?

[ Szerkesztve ]

(#30938) fanci válasza sgeza (#30937) üzenetére


fanci
tag

Minden képemen rajta van, ránézek és tudom mikor készült a kép, egyszerüen csak így szoktam meg. És mivel régimódi vagyok néha a legjobbakból papír képet is nyomtatok

[ Szerkesztve ]

(#30939) Lajcsika válasza fanci (#30936) üzenetére


Lajcsika
tag

Van részlegesen működő Gcam,de sok értelme nincs. Szelfi mód nem működik, nappal szarabb képet csinál mint a gyári, éjszakai talán picit jobb.

(#30940) sgeza válasza fanci (#30938) üzenetére


sgeza
veterán

Világos!
Bár ha csak a papírkép készítés miatt lenne szükség erre, akkor én az eredeti képre nem tenném rá, csak a nyomtatáshoz készítenék egy olyan változatot.
De érthető, ha így szoktad meg, akkor ennyi, neked így jó.

(#30941) csaba1203 válasza Lajcsika (#30939) üzenetére


csaba1203
addikt

Meg tudom erősíteni, amit írtál kipróbáltam de töröltem is azonnal, mert a gyári app sokkal jobb.....

(#30942) vohanyi válasza fanci (#30936) üzenetére


vohanyi
senior tag

Hali, nagyon régóta használom, teljesen testreszabható : [link] betű színe, mérete, helyzete, mi jelenjen meg..stb..stb.. pl.: [link]

(#30943) fanci


fanci
tag

Köszönöm mindenkinek a választ :R.

(#30944) stefi68 válasza fanci (#30936) üzenetére


stefi68
addikt

Mivel az utolsó kérdésre senki nem válaszolt, appok eltávolításához már többször ajánlottam az ADB App Controlt

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#30945) sgeza válasza stefi68 (#30944) üzenetére


sgeza
veterán

Vagy, ha valaki szeret bütykölni parancssorosan, akkor ugyanez ott is megtehető az alábbi paranccsal! :D
adb shell pm disable-user --user 0 <package_to_disable>

(#30946) mentic18 válasza vohanyi (#30942) üzenetére


mentic18
tag

Ilyen jó a petz aladár kórház fele élni? :D
Mennyire szerettem Győrt.

Samsung Galaxy A53 5G

(#30947) magyar1997


magyar1997
tag

Sziasztok!

Szeretném hogy a gsam battery app mutasson részletes fogyasztási adatokat. Ugye ehhez adb parancsok kellenek. Gép nélkül szeretném megoldani. Kérdésem, hogy ha leszedem a Terminal Emulator For Android appot, azon keresztül is megvalósítható a történet? Ahogy láttam yt-n, igen.. De szeretnék megbizonyosodni erről, biztos csinálta már valaki vele...

FTTB 1000/300

(#30948) stefi68 válasza magyar1997 (#30947) üzenetére


stefi68
addikt

Nem elég a Terminal Emulátor, ADB szervert kell futtatni a telefonon.
ITT egy videó róla.
Részletesen elmagyarázza hogyan (automatikusan fordított magyar felirat beállítható)
Megtaláltam ugyanezt írásos formában is: [link]

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#30949) Simivok


Simivok
senior tag

Sziasztok

már egy ideje elég trágya lett a videó lejátszása ha simán megnyitom a galériában (tehát nincs csúszka meg külön rá kell adni a hangot...) valahogy be lehet állítani hogy olyan legyen mint régen? Nem akarom külön a videólejátszóban megnyitni...

előre is köszi!

Galaxy S23 256GB Cream

(#30950) miti5


miti5
tag

az oldal legelején ,,nem lehet megnyitni az összefoglalót !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! M I É ??? :))

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.