Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-27 20:18:48

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31751) icemad válasza Taci (#31750) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

+1 imei szám ellenőrzés, hogy ugyanaz van e a telefonban, mint a papírokon.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#31752) ZavaBalazs válasza S@c@ (#31644) üzenetére


ZavaBalazs
őstag

szia! felraktam a neoflexet, sajnos sokat bénáztam vele, a spricnis folyadékot teljesen eltoltam, de legalább jó buborékos lett (azt hiszem 12-24 órán belül érdemes megnézni a végeredményt), viszont a karcokat nagyjából tényleg takarja. a spricni újratölthető, simán víz van benne? ha esetleg rossz lenne, és fel kéne tenni a másik fóliát.

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#31753) h_benjamin válasza ZavaBalazs (#31752) üzenetére


h_benjamin
aktív tag

Szappanos víz én régen azzal tettem fel.

i5 10600KF + Z590 + MSI GTX 980 + 32GB + 1 TB SSD + 120GB SSD + 2TB HDD // iPhone 14

(#31754) firka70


firka70
csendes tag

Sziasztok!

Céges kártyát is betettem a telefonba a sajátom mellé (Voda + T), 2 SIM-mel érezhetően jobban merül, így az egyébként sem túl acélos üzemidő csökken.

Mindkettő 4G-re + VoltE-re van állítva. Másnak is ez a tapasztalata? Nem szívesen cipelek mindig 2 telefont...., ez tűnik jobb megoldásnak.

Köszi.

(#31755) Taci válasza firka70 (#31754) üzenetére


Taci
addikt

Mennyiről mennyire változott az üzemidő (akár érzésre is)?
Én a kezdetektől 2 kártyával használom, reggel kerül töltőre (lassú, vezeték nélküli), 2 körül leveszem, aztán másnap ugyanígy. 50% körül szokott merülni - bár én nem vagyok egy hardcore user.
(Ja, meg melyik, sima S10 vagy a +? Mert ugye nem mindegy.)

[ Szerkesztve ]

(#31756) firka70 válasza Taci (#31755) üzenetére


firka70
csendes tag

S10 sima, 4 órája vettem le az adatkábelről, mert másoltam ezt-azt..., akkor 100%-on volt, akkor került be az új SIM is..
Most 1 óra 20 perc SOT után 67% - kellett konfigolni is néhány dolgot - Wifin van.

Ennyire nem szokott lejtmenetben lenni azért...., majd figyelem, este szoktam vezeték nélkülire rakni, nem gyorstöltéssel.

Reggeltől figyelem majd.

(#31757) szilvaspet válasza firka70 (#31754) üzenetére


szilvaspet
tag

Én sem vagyok megelégedve a kétkártyás üzemidővel. Mindenkinél más a helyzet, de az, hogy nálam reggel 6-os 100% - ról 17 órára kb 0-10% marad, az cserére késztet. Mert ugyan tudom időnként napközben tölteni, de ez kevés. Ráadásul az AccuBattery szerint az eleve kicsi akksi (S10) már csak 85%-os (183 ciklust alapul véve). Szóval hamarosan érkezik az S20FE (Snapdragon) helyette. Csak a méret lesz szokatlan, az ívelt kijelző sem fog hiányozni.

(#31758) Taci válasza firka70 (#31756) üzenetére


Taci
addikt

Az nagyon nem normális fogyasztás. Esetleg nézz körül, eszi-e valami (beragadt) alkalmazás az akksidat.
Csak azóta ilyen, hogy beleraktad a másik kártyát?

Általában akkor merül jobban, ha rossz a lefedettség. Azzal hogy állsz? (Bár az sem kellene, hogy 2 óra alatt megegye az akksid felét.)

@firka70: Ha úgyis cseréled, szerintem próbálj meg (backup után) egy factory reset-et, de csak a gyári alkalmazások használata mellett. Ki tudja, lehet, ott is beragadt valami.

Rendszerfrissítés után amúgy csináltatok FR-t? Vagy legalább egy clear cache partition-t? Oké, hogy elvileg a frissítés csinál, de elvileg az is igaz, hogy minden szép és jó kellene, hogy legyen.

[ Szerkesztve ]

(#31759) firka70 válasza Taci (#31758) üzenetére


firka70
csendes tag

A lefedettség lehet ludas, több száz éves irodaépület, méter vastag falakkal. Ennyire kutya fogyasztás még nem volt soha, a kártya behelyezés óta ilyen cudar. A Voda az eredeti, a T-s a céges SIM. Még soha nem volt benne 2 kártya eddig.

Én nem cserélem a telefonom, frissítés után amúgy Cache-t törlök FR-t nem csináltam már egy ideje, és most sem fogok, inkább használok 2 telefont, ha ennyire merít.
Egyébként kb 1 éves a telefon AccuBattery most nincs rajta de 95%-osnak titulálta legutóbb az akkut.

(#31760) csorbajeno válasza Taci (#31758) üzenetére


csorbajeno
veterán

szilvaspet vált most telefont, nem firka70. :DDD :R

(#31761) Taci válasza csorbajeno (#31760) üzenetére


Taci
addikt

Hopsz, bocs, benéztem. :B

[ Szerkesztve ]

(#31762) grafnet


grafnet
veterán

Samsung (A51), android 8.0: a Samsung Internet (böngészőt) hogyan lehet letíltani?

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#31763) csorbajeno válasza grafnet (#31762) üzenetére


csorbajeno
veterán

Beállítások->Alkalmazásokon belül nem tudod letiltani, kikapcsolni?

(#31764) grafnet válasza csorbajeno (#31763) üzenetére


grafnet
veterán

Nem engedi.

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#31765) Chrys_ válasza grafnet (#31762) üzenetére


Chrys_
addikt

S10 és S10+ -ban uninstallálható.

(#31766) csorbajeno válasza grafnet (#31764) üzenetére


csorbajeno
veterán

Ahogy Chrys_ is írja, nálam a fent írt helyen van egy Eltávolítás gomb. Vagy ha hosszan nyomsz az ikonjára, akkor is fel kellene kínálja egy "X" vagy kuka ikon mellett az eltávolítást.

(#31767) sgeza válasza grafnet (#31764) üzenetére


sgeza
veterán

ADB paranccsal lehet.

(#31768) grafnet


grafnet
veterán

Köszi srácok!

Nehéz küzdelem lesz... távol van az ember és a készülék is.

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#31769) EnterR


EnterR
veterán

Sziasztok, hogyan működik ez a Samsung Pay? Régen használtam, most kaptam új OTP-s kártyát (Mastercard) de képtelen vagyok hozzáadni. Beolvassa a kártyaadatokat, ellenőrzi, majd kidobja, hogy a kártyakibocsátó nem támogatott. Ekkor Samsung Pay+ -t hozza megoldásként. Ha elfogadom és folytatom, akkor kiírja, hogy már Curve felhasználó vagyok (ami igaz is). Ha kihagyom, akkor így jártam, mert elvileg nem támogatott.

Mivel működik, ha nem egy hagyományos Mastercard kártyával?

PSN ID: marquuard

(#31770) csorbajeno válasza EnterR (#31769) üzenetére


csorbajeno
veterán

A Samsung Pay nem támogatott Magyarországon. Ha meg másik régiós ROM-ot használsz ott elképzelhető, hogy az OTP-s kártya nem támogatott. Próbáld meg a Curve kártyát regisztrálni. Nálunk jelenleg a Google Pay érhető el, de az is csak a Curve vagy Revoluttal érhető el tudtommal. Szóval azt hiszem, hogy korábban is ezzel a kártyával használhattad.

(#31771) sgeza válasza csorbajeno (#31770) üzenetére


sgeza
veterán

Nem csak azokkal! A K&H megy a Google Pay-jel, én azt használom.

(#31772) sgeza válasza EnterR (#31769) üzenetére


sgeza
veterán

Ha OTP-s kártyád van, miért akarod a Samsung pay-t használni? Ott van a Simple, azzal tudsz fizetni.

(#31773) trebrona válasza csorbajeno (#31770) üzenetére


trebrona
nagyúr

K&H megy GPay-jel. OTP-hez Simple kell.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#31774) csorbajeno válasza trebrona (#31773) üzenetére


csorbajeno
veterán

Igen, a Simple-t tudtam, azt viszont nem, hogy a K&H már GPay kompatibilis. :Y

(#31775) grafnet válasza csorbajeno (#31774) üzenetére


grafnet
veterán

A K&H nem Gpay kompatibilis, egyszerűen azt használja, nincs választási lehetőség.
Megszünteték a saját app-jukon belül a mobiltárcát és beadták helyette a Gpay-t. (Nulla tájékoztatás mellett...)

[ Szerkesztve ]

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#31776) sgeza válasza grafnet (#31775) üzenetére


sgeza
veterán

De tájékoztattak. Lecserélték a saját alkalmazásukat a Google Pay-re, amit előtte közöltek.
Bár ez nem ide tartozik.

[ Szerkesztve ]

(#31777) grafnet válasza sgeza (#31776) üzenetére


grafnet
veterán

Biztosan igazad van.
Csak én, aki minden nap használom az app-ot nem vettem észre.
De ez csak az én véleményem.

(Arról legalább 5x tájékoztattak (2x SMS-ben is), hogy rootolt a telefonom és nem fogom tudni használni az app-ot.)

[ Szerkesztve ]

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#31778) sgeza válasza grafnet (#31777) üzenetére


sgeza
veterán

Én viszont, aki szintén minden nap használom a kezdetek óta, tudtam róla, hogy ez lesz. ;-)
Többször is írtak róla.
De igazából teljesen mindegy, most már tudod, ez a lényeg.

(#31779) csorbajeno válasza sgeza (#31778) üzenetére


csorbajeno
veterán

Meg ha jól rémlik, akkor a TV-ben is reklámozták pár napig, csak ugye hogy K&H reklám volt nem igazán fogott meg. Nekem ott a Simple.

(#31780) sgeza válasza csorbajeno (#31779) üzenetére


sgeza
veterán

Igen, talán még ott is ment. Én emailt biztosan kaptam róla.

(#31781) szalai112


szalai112
senior tag

Hali :))
Egy kicsit késik a rendszer update, de mind1 :F

(#31782) mihail38 válasza szalai112 (#31781) üzenetére


mihail38
aktív tag

Egy kicsit? :)
Ezzel sem vesznek rá a váltásra, mert minden bizonnyal ez van a háttérben, már csak az árak miatt sem váltanék, szerintem nem normális az ahogyan az árak el mozdultak és csodálkoznak, hogy drasztikus a vissza esés a telefon vásárlásoknál.
Nekem marad ez (S10+) ameddig bírja meg marad, tökéletesen megfelel az igényemnek a mai napig.

[ Szerkesztve ]

(#31783) emre33 válasza mihail38 (#31782) üzenetére


emre33
addikt

S10+ -ig két évente csereltek telefont, mindig s csúcsot vettem meg.

S10+ Körül valami megváltozott, árak elszálltak, valós tudásban kb semmit se tudnak az új telefonok.

Lehet nálam az S22 is kimarad. Ha bírja, akkor felesleges pénzkidobás lenne. És szerintem is egyre többen ezt gondolják,

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#31784) meszipeti válasza emre33 (#31783) üzenetére


meszipeti
aktív tag

Ezzel én is így voltam. Évente cseréltem, de az S10+ óta nem érzem, hohy váltanom kellene.

"A játék az nem játék"

(#31785) szalai112 válasza meszipeti (#31784) üzenetére


szalai112
senior tag

Ezzel valahogy én is így vagyok.

(#31786) Taci válasza mihail38 (#31782) üzenetére


Taci
addikt

Én ahogy olvasom, annyira azért nem estek vissza az eladások (sőt). És sajnos így nem is lesz okuk olcsóbban adni, hisz' viszik ennyiért is.

(#31787) mihail38 válasza emre33 (#31783) üzenetére


mihail38
aktív tag

Nem hinném, hogy nagy változás lesz vagy lenne, mert az elmúlt 3-4 év nem ezt mutatja.
Itt-ott változtatnak, de ezek nem érdemi változások, az árak meg elég látványosan emelkedtek.... a csúcskategóriba meg nem nagyon látok 4-500 ezernél olcsóbban ami szerintem luxus kategória, de ebbe nem szeretnék bele menni....

(#31788) mihail38 válasza Taci (#31786) üzenetére


mihail38
aktív tag

Csak szépítik a valós adatokat... S10 és az S20 között ugyanazon időszak alatt 43% volt a vissza esés... lehet kozmetikázni a számokkal ahogy akarnak....
Persze, hogy nem lesz olcsóbb mint minden más sem lesz.... de ez még nem ok a váltásra :)

[ Szerkesztve ]

(#31789) csaba1203 válasza szalai112 (#31781) üzenetére


csaba1203
addikt

Szerinted mi lesz a következő update-ben?
Remélem, hogy csak biztonsági javítások és nem rontanak el semmit a mostani viszonylag jól működő rendszeren.

[ Szerkesztve ]

(#31790) csaba1203 válasza emre33 (#31783) üzenetére


csaba1203
addikt

Azt kell mondjam, hogy az S széria helyett én jelen pillanatban ha váltanom kellene előbb vennék egy FE Snapdragonos kiadást és megspórolnék vele egy kazal pénzt.....

(#31791) szalai112 válasza csaba1203 (#31789) üzenetére


szalai112
senior tag

Apple féle ökoszisztéma lassítás :DDD

(#31792) csaba1203 válasza szalai112 (#31791) üzenetére


csaba1203
addikt

Az nem állja meg a helyét már....
Napi használatban van egy i7-es és azt kell mondjam ugyanolyan fürge, mint 3 éve, mikor megvásároltam.
Nagyon szeretem a kompakt mérete miatt és a fotós képességei sem rosszak a videók pedig megkockáztatom jobbak az S10+-nál.
Most kapja az 5. főverzió frissítést a következő hónapban szóval az Apple cuccok sem rosszak azért.

(#31793) mihail38 válasza csaba1203 (#31792) üzenetére


mihail38
aktív tag

Apple cuccok nagyon is jók, szerintem nem lehet össze hasonlítani a többivel és ezt úgy mondom, hogy samsungos vagyok, de erősen gondolkodok a váltáson az elmúlt időben.
Nap mint nap látom a különbséget mivel a feleségem ios-t használ és nem kér az androidból! :N

(#31794) csaba1203 válasza mihail38 (#31793) üzenetére


csaba1203
addikt

Részemről nem vagyok elvakult egyik rendszert illetően sem és napi szinten használom mindkettőt....
Azt viszont látom, hogy nagyon sok az előítélet a mai napig az Apple-el szemben.

(#31795) tibbike01 válasza mihail38 (#31793) üzenetére


tibbike01
őstag

Ezzel pont fordítva vagyok, látom a feleségem hogy kínlódik az ios-al. Eszembe nem jutna váltani androidról. :D

(#31796) mihail38 válasza tibbike01 (#31795) üzenetére


mihail38
aktív tag

Ha valaki nem ért hozzá vagy nem tudja meg szokni a rendszert (ios-android) ez oda vissza igaz, akkor kínlódik...
Apple sokkal stabilabb mint akármelyik android ez tény....

[ Szerkesztve ]

(#31797) sgeza válasza mihail38 (#31796) üzenetére


sgeza
veterán

Mitől lenne stabilabb? Ez nem tény. Nekem halál stabil évek óta az Android, ellenben láttam problémákat az ios-szel.

[ Szerkesztve ]

(#31798) Kleroo válasza mihail38 (#31796) üzenetére


Kleroo
veterán

Van egy céges SE2020-am. Használtam már sokáig melóban MAC-et, kb megvan a filozófiájuk.
Szerintem olyan 2020 tájékán a flagship droidok....a Samu S legalábbis... beérte az IOS-t user xperience, stabilitás, könnyű használat tekintetében. Az SE belakása közben konkrétan hiányoztak számomra kényelmi funkciók az S10-ből. Számomra az IOS már konkrétan fapad feeling. A droidnak már nem az az előnye, hogy össze-vissza lehet tweakelni, bármilyen progit kicserélni, stb. Hanem, hogy egy kvázi bővített IOS élmény van, és lehet mellett tweakelgetni, ha akar az ember. Furcsa ráeszmélés volt ez, mert nálam az IOS volt az etalon.
És bármit nyitok, meg az S10 egyszerűen jobban megkönnyíti az életem. A gesztusokkal előhozható mindig releváns plusz opciók, segítségek, kb gondolatolvasó.

Stabilitás. khm. 2019 vége ót megvan. Azóta minden frissítés felment OTA-n, sosem reseteltem, és dobpergés: SOHASEM fagyott még le. Amit nem is értek. kb 3hetente indítom újra, vagy a frissítés miatt. És továbbra is atomgyors. Akksit kicsi jobban eszi, de a takarékos mód segít (és nem lassabb úgy sem) Pedig elképesztően sokat nyúzom, abszolút poweruser vagyok, van vagy 200 app rajta, össze-vissza synchelnek, párhuzamosan simán van hogy pörgetek rajta 4-5 erőforrás habzsoló appot, eléggé kinyomom a lelkét. És mindez azért hihetelen, mert korábban annyi nyűg összejött az OTA frissítésekből, hogy kb félévente mindig kellett egy hard reset. De leginkább főzött rom, mert a gyári sehogy sem állt össze.
SE2020 ezzel ellentétben cégesként, kb nincs rajta plusz app, ritkán használom. De 2x sikerült már fagyni 10 hónap alatt.

Én semmilyen előnyt nem látok már az IOS ökoszisztéma mellett így 10év hardcore Okostelózás után nézve. 2017-18 környékén még recsegett ropogott az IOS szerűre húzott droidos rendszer, de utána összeállt. Megelpődnék ha s20 s21-en ugyanez a rendszer rosszabb lenne. :)

IOS mellett már csak azt az előnyt látom, hogy elvileg az apple nem kereskedik az adatainkal.

[ Szerkesztve ]

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#31799) mihail38


mihail38
aktív tag

Akkor miért buherálják nagyon sokan a droidot, ha minden stabil?
Ha valaki veszi a fáradságot és itt vissza olvas akkor látja hogy mennyien panaszkodnak az androidra, már sokan a havi biztonsági frissitéstől is félnek, gondolom nem azért mert annyira meg bízható az android és nem mindenki számára ennyire egyszerű bele nyulni egy rendszerbe....
Igen az ios-t nem lehet buherálni ettől lehet szeretni vagy nem szeretni és ezt úgy mondom hogy android párti vagyok

(#31800) Oldman2


Oldman2
veterán

Ez a Háromszög alakú ikon benne egy felkiáltójellel, mit jelez?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.