Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-27 20:18:48

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30401) rothfb


rothfb
veterán

Egy kis szösszenet az A50-es fórumból bmt50 fórumtárstól:

"Talpra Samsung! Hív a tulaj,
Itt az ápdét! Töltsd le hamar!
Oneui-e vagy csak security?
A méret kicsi, marad az utóbbi."

Szerintem marha jó.:D
Ezúton is köszönöm neki!:R

(#30402) migabi24 válasza rothfb (#30401) üzenetére


migabi24
nagyúr

:C

(#30403) szalai112


szalai112
senior tag

Sziasztok
A telom S10 1TB model.
A gyári fáljkezelő nem látja a teljes tartalmát a 1TB sdcard-ét.
A teló tárhelyet is megpakolom. :))
Csak nekem kényelmesebb lenne a gyári fáljkezelő-ből.
De xplore ,vlc stb igen.
Telepakoltam minden finomságal.
[kép] [kép] [kép]

(#30404) szpeti40 válasza szalai112 (#30403) üzenetére


szpeti40
addikt

Kétlem, hogy a terás sd csontra 1TB lenne.
Szerintem jól mutatja.

Szerk.: Ja, látom már mire gondolsz, ez viszont érdekes :F
Restart nem segit?

[ Szerkesztve ]

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#30405) csorbajeno válasza rothfb (#30401) üzenetére


csorbajeno
veterán

:C

(#30406) csorbajeno válasza szalai112 (#30403) üzenetére


csorbajeno
veterán

Lehet, hogy látja, csak lassabban pásztázza a fájlokat.
Indítsd újra, aztán adj neki egy kis időt, hadd scannelje a fájlokat.

(#30407) szalai112 válasza csorbajeno (#30406) üzenetére


szalai112
senior tag

Oks meg próbálom.
De az se kizárt hogy a fálj kezelő csak sdcard-ról 512GB-ig olvasa a gyári fáljkezelő.

[ Szerkesztve ]

(#30408) szalai112 válasza szalai112 (#30407) üzenetére


szalai112
senior tag

Még egy trükköm maradt mindent a fögyökérbe rakom.
Közben amit látott a gyári fáljkezelő az már ütötte az 512GB-ot .

(#30409) szalai112 válasza szalai112 (#30408) üzenetére


szalai112
senior tag

Sikerült rá vennem hogy lássa a fájlokat.
[kép]

(#30410) csorbajeno válasza szalai112 (#30409) üzenetére


csorbajeno
veterán

Jó az ízlésed ;)

Mi lett végül a megoldás?

[ Szerkesztve ]

(#30411) szalai112 válasza csorbajeno (#30410) üzenetére


szalai112
senior tag

Mindent a főgyökér könyvtárba raktam.

(#30412) fone


fone
csendes tag

Üdv, általában meg tudok oldani sok mindent, de most nem tudom kitökölni, hogy mi a baj. Eddig a youtube videó végén szépen lezárt a kijelző, most viszont nem. Tudnátok segíteni abban, mit kellene megnéznem és hol?

(#30413) karldergroße válasza szalai112 (#30409) üzenetére


karldergroße
senior tag

Meg tudlak érteni, én is fanatikus vagyok, csak én a zenékkel. 512 GB-ossal tolom, az most (még) elég...

(#30414) jp2


jp2
csendes tag

Sziasztok! Érdeklődni szeretnék, hogy a frissítési leírásban szereplő "tárgyeltávolító funkció"-t csak én nem találom? Két s10-esünk van, egyiknek sincs a fényképszerkesztőjében. Tudnátok segíteni, hogy hogyan tudom aktiválni?
Köszönöm előre is!!

(#30415) zoo8800


zoo8800
veterán

Sziasztok!

Telekomos S10-re is megérkezett a 3.1 OTA.
Üzemidő jobb nem lett, de sokkal rosszabb se :) talán egy picit merül jobban. Reggelre, nyomkodás nélkül ugyanúgy 7%-ot merült, ahogy eddig, nyomkodva talán jobban merül.

rip and tear, until it is done

(#30416) karldergroße válasza zoo8800 (#30415) üzenetére


karldergroße
senior tag

Mondjujk azt nem értem, miért nem teszitek as telefont éjjelre repülő üzemmódba (A Bixbyvel is meg lehet könnyedén oldani). Úgy csak 1-2 %-ot merül.

(#30417) zoo8800 válasza karldergroße (#30416) üzenetére


zoo8800
veterán

Mondjuk mert szeretem, ha elérhető vagyok, és bőven marad benne szufla a nap végére.

rip and tear, until it is done

(#30418) Markizmark válasza karldergroße (#30416) üzenetére


Markizmark
addikt

Egy ideig én is repülőbe tettem, de rájöttem, hogy bárkim lehet bajban éjjel is ... szóval inkább rutinnal csak mindent offolok (wifi, mobilnet, hely, bt, nfc) és bekapcsolom a ne zavarj módot, azzal pár hívás után kicsörög, ha valaki nagyon el akarna érni.

[ Szerkesztve ]

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#30419) tibbike01 válasza karldergroße (#30416) üzenetére


tibbike01
őstag

Én csak akkor teszem repülőgép üzemmódba, ha repülőn alszok ;]

Mi értelme a repülőgép üzemmódnak éjszaka? Akkor inkább kapcsold ki...

[ Szerkesztve ]

(#30420) migabi24 válasza tibbike01 (#30419) üzenetére


migabi24
nagyúr

Mert egyszerűbb mint kikapcsolni?

(#30421) Kleroo válasza tibbike01 (#30419) üzenetére


Kleroo
veterán

Az, hogy ez nem csak telefon. Rengetg funkció működhet és kellhet trlózástól függetlenül..... pl ébresztő :D

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#30422) bb_bence


bb_bence
csendes tag

Sziasztok!
Feljebb volt téma a kamera és GCAM. Nekem kb fél éve van meg az S10+, és folyamatosan küzdök azzal, hogy a kép széleit mossa a szoftver, középen van fókusz, de ha pl egy dokumentumot fotózok, már nehezen olvasható a szélén az írás.. természetesen nagyon jó a kamera, de egy P9-ről váltok, ahhoz képest kicsit visszalépés.

Van esetleg bármi tippetek, akár forrásotok is, hogy mit lehet ezzel kezdeni? Pl érdemes-e GCAMot feltenni, vagy ez vmi beállítással kiküszöbölhető?

(#30423) Kleroo


Kleroo
veterán

Módosíthatom szerencsére a korábbi álláspontomat. Nem fostosan kaka az új éjjeli mód.

Valamilyen plusz serviceként futhat a kamera apk mellett egy proccess ami az éjszakai képeket gyúrja össze. Első próbára egy rommáfossá szűrt kép volt a végeredmény, valszeg egyeteln rövid expós felvételből.

Most pár restart után próbálgattam, és egész jó. Automatiksuan vált állvány és kézben tartott mód között. Egész sok részlet megmarad.
VISZONT! Ha nagyon sokat téveszt, 2000es évek elejei ízléstelen HDR képekbe torkollik sok kép, a mély árnyékos fekete részeet rusnya irreális mosott szürkére kihúzza.

Toltam egy durva tesztet vele, eloszto piros fénye volt az egyelten forrás. S10 14sec expóval kb megmutatta mi van a szobában. Gcam egy borzalom volt, rózsaszín. P30pro ájszakai pedig kb egál, picit talán még gyengébb is ami meglepő.

Szóval az éjszakai mód más lett mint korábban. A gyári Pixel szoftver szintjét nem tudja megközelíteni sem, de a élnak megfelel.

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#30424) Balzak83 válasza Markizmark (#30418) üzenetére


Balzak83
senior tag

Ott a Bixby rutinok, pont erre való

(#30425) sgeza válasza Balzak83 (#30424) üzenetére


sgeza
veterán

A bixby rutinok nagyok buta, persze akinek elegendő ez a tudás, annak tökéletesen megfelelő.
Akinek nem, annak ajánlom figyelmébe a PhoneProfilesPlus nevű alkalmazást, abban szinte bármit be lehet állítani. Nyilván root jog nélkül néhány dolog nem megy, mint például a mobilnet ki-/bekapcsolása, de még így is sokkal használhatóbb számomra (de tényleg elenyésző a hiányossága root jog nélkül). Érdemes megnézni!

[ Szerkesztve ]

(#30426) trebrona válasza sgeza (#30425) üzenetére


trebrona
nagyúr

Bixby pont tudja a mobilnet ki-be kapcsot. Mi az amit bixby-vel nem tudtál megoldani?

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#30427) sgeza válasza trebrona (#30426) üzenetére


sgeza
veterán

Pont azért írtam, hogy azt a PhoneProfilesPlus nem tudja (külső alkalmazás lévén) root jog nélkül.
Minden másban fényévekkel több lehetőség van benne. Nézd meg, nem tudok ennyi mindent felsorolni! Érdemes rávetni egy pillantást!

[ Szerkesztve ]

(#30428) roti86 válasza Kleroo (#30423) üzenetére


roti86
őstag

Na, még a végén kiderül, hogy nem is olyan rossz ez a OneUI 3.1 frissítés.

Akku tapasztalat S10+: 01 02

Ami érdekes, hogy az Android system a legnagyobb fogyasztó.

(#30429) Ununqatrium


Ununqatrium
aktív tag

Meg tudja nekem mondani valaki, hogy mi EZ? Rendszeresen visszatér, hiába nyomok átugrást, hiába adom meg a számomat, két-három nap múlva újra és újra felugrik.

[ Szerkesztve ]

Choose your destiny • http://africancichlids.webnode.hu

(#30430) sgeza válasza Ununqatrium (#30429) üzenetére


sgeza
veterán

Ez egy weboldal? Nézd meg, mi a címe!

(#30431) Taci válasza Ununqatrium (#30429) üzenetére


Taci
addikt

Gyanús, hogy a Rich Communications bosszantóan felugráló ablaka, csak valamelyest más formában (talán régiótól függ, hogy melyik készüléken milyen formában dobálja fel?).
Engem is piszkált és "spammelt" sokat, de most talán 1-2 hete nem láttam már:
[link]

(#30432) Wuzy válasza Ununqatrium (#30429) üzenetére


Wuzy
tag

Ez az RCS lesz. Gyanítom a szolgáltatónál nem engedélyezett -bár ez csak az én elképzelésem abból kiindulva, hogy a Vodafone rendszeresen küld SMS-t az "új csevegési szolgáltatásról" khm RCS...- s ez amit látunk ily formában lehet a OneUi 3.1 hozománya vagy ahogy fentebb már írták ROM függő ez is.

RTFM

(#30433) melan


melan
senior tag

A csaladban a telefonok általában öröklés útján cserélödnek: én veszek újat, a gyereke lesz, az övé az asszonyé...
Az s10pluszt még nem cseréltem, még az s21 sem indította be a vezérhangyát, hogy cseréljek, föleg, mert az árához képest számomra nem akkora előrelépés.
Most, hogy feltűnt az A72, gondoltam jó lesz a gyereknek... de... azért elég komoly lett... igaz... a felbontás... proci... ebben jobb...

(#30434) laci1892 válasza melan (#30433) üzenetére


laci1892
senior tag

Ha az A széria felső szegmensében elérhetővé vállna a DEX, akkor instant get. Nyilván a Samsung sem hülye, nem fogja meghozni ezt a döntést.

Ugyanakkor érdekes hogy, az Android 11-től már natívan elérhető az asztalimód. Ezt a fejlesztői környezetben kell aktiválni.

Valamelyik nap ránéztem.... Hát nem egy Samsung féle megoldás az biztos.

(#30435) Ununqatrium


Ununqatrium
aktív tag

sgeza: nem. Eleinte csak restart után dobta fel, újonnan már random

Taci, Wuzy: köszi a válaszokat. Meg tudom ezt szüntetni?

Most három napja megint nem piszkál, lehet, hamarább kellett volna írnom? :DDD

[ Szerkesztve ]

Choose your destiny • http://africancichlids.webnode.hu

(#30436) sgeza válasza Ununqatrium (#30435) üzenetére


sgeza
veterán

Ok, én néztem el. Ezt neked a messages alkalmazás küldi (a screenshot fájlnév végén ott van, honnan lett készítve). És igen az RCS lesz az. De nem próbálod inkább működésre bírni? Mennie kellene annak, és hasznos. Ha mégsem kell, akkor az üzenetek alkalmazáson belül kapcsold ki a csevegés funkciót!

(#30437) Taci válasza Ununqatrium (#30435) üzenetére


Taci
addikt

A linkelt hozzászólásom alján írtam, hogy hol lehet kikapcsolni (a "rendes helyén"):
Beállítások > Kapcsolatok > Egyéb kapcsolatbeállítások > Rich Communications

(#30438) sgeza válasza Taci (#30437) üzenetére


sgeza
veterán

Ez a gyári. Szerintem ő a Google üzenetek alkalmazást használja, annál az alkalmazáson belül lehet.

(#30439) csaba1203


csaba1203
addikt

Volt korábban szó, hogy 3.1-el jön a Google Discover is.
Na helyette lett ez a Free nevezetű marhaság nekem legalábbis nem begyere.
Nincs valami lehetőség arra, hogy lecserélje az ember fia?......
Néztem de különálló alkalmazásként nem találtam sehol.

(#30440) csorbajeno válasza csaba1203 (#30439) üzenetére


csorbajeno
veterán

Ha a kezdőlapon hosszan nyomsz és előbukkan a szerkesztő nézet, ott ha legbalra lapozol a híroldalra, akkor ott nincs választási lehetőséged? Az S21-nél ott ki tudom választani, hogy Google Discover vagy Samsung Free legyen.

[ Szerkesztve ]

(#30441) csaba1203 válasza csorbajeno (#30440) üzenetére


csaba1203
addikt

:N
Sajnos nincs csak ez a Free nevezetű csoda van :(((

(#30442) taz1 válasza csaba1203 (#30441) üzenetére


taz1
csendes tag

Igen, ezen már én is bosszankodtam egy sort, sajnos egyelőre csak az s21 széria kapott natív Google discover támogatást :W

(#30443) csaba1203 válasza taz1 (#30442) üzenetére


csaba1203
addikt

Remélem a következő frissítések valamelyikében benne lesz, mint opció....

(#30444) laci1892 válasza csaba1203 (#30443) üzenetére


laci1892
senior tag

Tudod az a baj hogy, valószínűleg a Samsungék is tudják hogy az s10 és az s21 közötti hardver különbség nem annyira tetemes, amiért a felhasználók önmagában érdemesnek tartanák a váltás gondolatát. Ezért inkább szoftverben próbálják -szerintem- szegmentálni a telefonokat

(#30445) Ununqatrium válasza Taci (#30437) üzenetére


Ununqatrium
aktív tag

A linket a végén nem láttam :D

sgeza: őszintén szólva most hallok erről először. Sejtelmem sincs, miért jó nekem, esetleg mi hátrányom lehet abból, ha kikapcsolom. Rágugliztam, de ugyanannyit értek belőle, mint előtte. Semmit :DDD

Egyébként tényleg a 3.1 óta van jelen a probléma, ez a valami előtte is volt? Azt hittem valami bosszantó bug, de ezek szerint szerencsére nem.

Choose your destiny • http://africancichlids.webnode.hu

(#30446) Wuzy


Wuzy
tag

A Google Discover az amiben a híreket olvashatod meg kereshetsz? Amennyiben a válasz igen az eddig is volt natívan csak nem képernyőként, hanem shortcuttal. A kijelző bal alsó sarkából felhúzva elő ugrik ha ez más akkor sajnálom tudatlanságom. Ha szeretnétek csinálok képet csak vissza kell kapcsolom a Google szarjait appjait.

[ Szerkesztve ]

RTFM

(#30447) taz1 válasza Wuzy (#30446) üzenetére


taz1
csendes tag

Igen az az. Valóban működésre lehet bírni úgy is, nekem a sarokból húzva a keresés ugrik fel, illetve kint van a főképernyőn a 'G' gomb is amivel egyből a hírfolyamba ugrik. igazából nem tragédia így sem használni, csak én jobb szeretem, ha balra húzva elérhető, így mindig jobban kézre áll. Igazából nem is az a bajom, hogy nem működik, csak bosszantónak tartom, hogy S21 exkluzív egy ilyen funkció. Sokan nem használják ezt a funkciót, de aki igen, attól nem értem miért kell elvenni a lehetőséget és a saját sz*ajaikat erőltetni. A Samsung free az már a harmadik neve ugyanannak a funkciónak amit a Google már tud, sokkal jobban a Discoverrel.

Ha már mindenképp másolni akarnak, akkor csináljanak jobbat. Először Bixby volt aztán Upday most meg Free és csak egyre rosszabb lett minden névváltásnál. Az egész egy nagy összeh*nyt hirfolyam, semmilyen módon nincs személyre szabva, csak egy nagy katyvasz az egész, ezen kívül ostoba játékokat próbál ajánlani, mintha legalábbis mindenki csak játszani akarna a telefonján. De mindennel ezt csinálja a Samsung. Saját böngésző, billentyűzet, áruház, fizetési megoldás meg hírfolyam. Minek mindenből 2? Ráadásul úgy, hogy legtöbbször megközelítőleg sem olyan jók ezek, mint a Google saját megoldásai.

(#30448) Taci válasza csaba1203 (#30439) üzenetére


Taci
addikt

Én a Google Híreket használom, ahogy néztem, kb. ugyanaz. Vagy pont ugyanaz. Nem tudom. Hírek, app, Google. :)

(#30449) Balzak83 válasza taz1 (#30447) üzenetére


Balzak83
senior tag

Én speciel a billentyűzetet nagyon megszerettem, pedig gboardos voltam jópár évig. A szójavaslatok szerintem sokkal jobbak, mint gboardon. Azon viszont jobb volt a kurzorvezérlés.

[ Szerkesztve ]

(#30450) taz1 válasza Balzak83 (#30449) üzenetére


taz1
csendes tag

Kipróbáltam én is, és nem is volt rossz, csak nekem billentyűzetet váltani elég bajos. Egyrészt az első androidos telóm óta SwiftKey-t használok (ami egyébként régen szerintem a legjobb billentyűzet volt, ma már nem az) azért ennyi évnyi tanulást sutba dobni nem lenne egyszerű, bár elég gyorsan taníthatóak már. Az is igaz, hogy a SwiftKey javaslatai nem a legjobbak néha.

Ami viszont kizáró ok, és ezért nem tudtam sem Gboardra, sem pedig Samsung billentyűzetre váltani, az az, hogy a SwiftKey egyszerre kezeli a javaslatokat az összes nyelvhez. Én jobbára angolul írok, de azért elég sokszor magyarul is, viszont nem kell váltogatni a nyelvek közt, míg samsungon és Gboardon is kézzel kell nyelvet váltani ami rettentő idegesítő. Ha erre lenne megoldás, akkor szívesen átállnék valamelyikre.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.