Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-27 20:18:48

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31951) sgeza válasza emre33 (#31950) üzenetére


sgeza
veterán

Hát nem tudom, hogy mostanában hogy van, de elvileg minden újraindítás után megkérdezi, ha nem nyomsz rá. Bár mostanában lehet, hogy ez már nem pont így van, de első kézből nincs tapasztalatom sajnos.

(#31952) csorbajeno válasza sgeza (#31951) üzenetére


csorbajeno
veterán

Nálam amikor megkérdezte, akkor csak OK lehetőségem volt, kvázi csak tudomásomra hozta, majd megcsinálta. De ez még az S9-nél volt, 2-3 éve.

(#31953) UfoZoli válasza csorbajeno (#31952) üzenetére


UfoZoli
aktív tag

Sim reset:
Bekapcsolt telefonnál kiveszel minden sim-et, berakod a z izraelit, aztán amit kiír a telefon arra mindre oké-t nyomsz.

HTC Desire S => Galaxy S4 mini => Galaxy Alpha => Galaxy S7 => Galaxy S8 => Galaxy S10+ => Galaxy S23 Ultra

(#31954) csorbajeno válasza UfoZoli (#31953) üzenetére


csorbajeno
veterán

Igen.

(#31955) Chrys_


Chrys_
addikt

Milyen hátránya van az izraeli átállításnak? Hol lehet ilyen SIM-t beszerezni?

(#31956) UfoZoli válasza Chrys_ (#31955) üzenetére


UfoZoli
aktív tag

ebay vagy amazon. 1-2 ezer forint. Hátránya nincs ha csak nem arra szeretsz hütyizni hogy meg jött-e már az aktuális frissítés. Előnye meg a natív hívásrögzítés

HTC Desire S => Galaxy S4 mini => Galaxy Alpha => Galaxy S7 => Galaxy S8 => Galaxy S10+ => Galaxy S23 Ultra

(#31957) Chrys_ válasza UfoZoli (#31956) üzenetére


Chrys_
addikt

(#31958) UfoZoli válasza Chrys_ (#31957) üzenetére


UfoZoli
aktív tag

akár jó is lehet de én biztos nem adnék érte ennyit...
Nekem ha jól emlékszem ilyen van: [link]
Itt viszont többféléből is lehet választani kevesebb mint feleannyiért

HTC Desire S => Galaxy S4 mini => Galaxy Alpha => Galaxy S7 => Galaxy S8 => Galaxy S10+ => Galaxy S23 Ultra

(#31959) Chrys_ válasza UfoZoli (#31958) üzenetére


Chrys_
addikt

Igen láttam ilyen hirdetést is, de a szállítási idő hosszú:
"Lieferung:
Zwischen Do, 14. Okt. und Do, 18. Nov. "

(#31960) sgeza válasza Chrys_ (#31959) üzenetére


sgeza
veterán

Használd a samkey-t akkor! Azzal rögtön megvan. Bár lehet, hogy az drágább kicsit.

[ Szerkesztve ]

(#31961) ferenck válasza Chrys_ (#31955) üzenetére


ferenck
senior tag

Egy hátránya van, ha pl. samsung active2 vagy újabb okosórád van, alapból nem fogod tudni használni a vérnyomás, ekg funkciókat a régió korlátozás miatt, csak xda-ról letöltött módosított apk használatával.

Apróhirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/ferenck/

(#31962) chubby2o6


chubby2o6
senior tag

Miért nem használtok simán egy hívásrögzítő appot? Nekem ez [link] tökéletesen működött (S10e). Már nem használom ( custom romon vagyok, abban "gyárilag" van hívásrögzítő ), de most kipróbáltam, tökéletesen hallani mindkét felet. Automatikusan rögzít, felhőbe ment, amire kell, arra sztem tökéletes. Gyári, rootolatlan romon is működött.

(#31963) sgeza válasza chubby2o6 (#31962) üzenetére


sgeza
veterán

Mert nem natívan rögzít, csak a mikrofonnal vesz fel. Messze van a tökéletestől sajnos.

(#31964) chubby2o6 válasza sgeza (#31963) üzenetére


chubby2o6
senior tag

De ha rögzíti a beszélgetést, és visszahallgatáskor mindkét fél tisztán, normális hangerőn hallható, akkor mi a baj vele? Tényleg nem kötözködés, csak nem értem, mert évekig használtam, és nem volt vele gond. Igaz, hogy egy frissítés után már nem találtam meg fájlkezelővel a rögzített beszélgetést ( előtte be lehetett állítani, hogy hová mentsen, belső tárhelyre vagy SD-re ), de magában az appban vissza lehet hallgatni.

(#31965) sgeza válasza chubby2o6 (#31964) üzenetére


sgeza
veterán

Például ha BT fülest használsz, akkor nem tud rögzíteni. Talán autó kihangosítóval sem, de ebben nem vagyok biztos. Akkor sem jó, ha nagyobb a környezeti zaj. Illetve nekem például a legalacsonyabb szinten van a beszélgetés hangereje, mert úgy is hallom, nem szeretem hangosan. Így viszont már a mikrofon nem "hallja".
Habár egyébként én nem használom, de kíváncsiságból megnéztem néhányszor, nálam a fent említett esetek valamelyike miatt egyszer sem rögzített normálisan az ilyen mikrofonos rögzítő. Szóval én teljesen megértem azokat, akiknek szükségük van rögzítésre, és ragaszkodnak a natív módszerhez.

[ Szerkesztve ]

(#31966) szalai112 válasza Oldman2 (#31940) üzenetére


szalai112
senior tag

Szia
Én sima rom cserével oldotam meg, de az nem müködöképes.
ILO kártyával hátha valaki ír valamit.

(#31967) chubby2o6 válasza sgeza (#31965) üzenetére


chubby2o6
senior tag

Amiket említettél, arra a beállítasokban vannak opciók [link], úgy sem működik? Nincs headsetem, kihangosítva sem próbáltam, szóval lehet, hogy ott elvérzik.

(#31968) sgeza válasza chubby2o6 (#31967) üzenetére


sgeza
veterán

Nem emlékszem már, hogy miket próbáltam, de nekem nem nyerte el ez a módszer a tetszésemet.

[ Szerkesztve ]

(#31969) chubby2o6 válasza sgeza (#31968) üzenetére


chubby2o6
senior tag

Oké, nem rábeszélni akartalak :)

(#31970) sgeza válasza chubby2o6 (#31969) üzenetére


sgeza
veterán

Tudom. :) Csak leírtam, hogy szerintem mi a hátulütője.

(#31971) karldergroße


karldergroße
senior tag

Kérdés: nem tudja valaki, mi az a figura a jobb alsó sarokban és hogyan lehet eltüntetni?

(#31972) Taci válasza karldergroße (#31971) üzenetére


Taci
addikt

Az a Kisegítő lehetőségek ikonja, valószínűleg valamelyik aktív közülük.
Nézd át a Beállítások --> Kisegítő lehetőségek alatt.

(#31973) Chrys_ válasza karldergroße (#31971) üzenetére


Chrys_
addikt

Még pontosabban valamelyik lehetőségnél (amit Taci írt) a shortcut is aktiválva van. Azt kapcsold ki (alsó kapcsoló), ha kell a funkció, akkor csak a felső kapcsoló legyen aktív.

Sorry, az én telefonom német nyelvre van állítva.
A piros rész ne legyen aktiválva egyik lehetőségnél sem.

[ Szerkesztve ]

(#31974) UfoZoli válasza sgeza (#31970) üzenetére


UfoZoli
aktív tag

3rd party hívásrögzítő sem a headset, sem a kocsis bluetooth hívást nem tudja rögzíteni, hiába állítod be az alkalmazáson belül S sajna valóban sokkal megbízhatatlanabb s a rögzítéshez a mikrofont használja. Persze magadat jól hallod, de egy zajosabb környezetben a másik felet visszahallgatva már alig. Mókólás nélkül vészmegoldásnak jó, de valójában olyan szar, hogy próbálom rábeszélni asszonyt egy factory resetre hogy nála is megcsináljam a natív rögzítést izraeli sim-el.

HTC Desire S => Galaxy S4 mini => Galaxy Alpha => Galaxy S7 => Galaxy S8 => Galaxy S10+ => Galaxy S23 Ultra

(#31975) sgeza válasza UfoZoli (#31974) üzenetére


sgeza
veterán

Igen, pontosan így gondolom én is.
Egyébként nem biztos, hogy kell a gyári alaphelyzet! Tudtommal a samkey megcsinálja úgy is, hogy megmarad a rendszered! Fizetős ugyan, de nem vészes, ki lehet bírni.

(#31976) UfoZoli válasza sgeza (#31975) üzenetére


UfoZoli
aktív tag

nézegettem azt is, de nem nagyon vágom hogyan működik...

HTC Desire S => Galaxy S4 mini => Galaxy Alpha => Galaxy S7 => Galaxy S8 => Galaxy S10+ => Galaxy S23 Ultra

(#31977) sgeza válasza UfoZoli (#31976) üzenetére


sgeza
veterán

Hát most így hirtelen nem tudom leírni (meg én nem is csináltam), de nem egy bonyolult művelet.

(#31978) karldergroße válasza Chrys_ (#31973) üzenetére


karldergroße
senior tag

Köszönöm mindkettőtöknek, profik vagytok!

(#31979) Ricardo


Ricardo
félisten

S10 TMH-ra megjött a szeptemberi frissítés.

(#31980) csaba1203


csaba1203
addikt

Sziasztok!
Kérdezném, hogy esetleg volt közületek valakinek szervizben a telefonja az ujjlenyomat olvasó meghibásodása miatt?
Már alig akarja beolvasni és újat sem tudok hozzáadni....
Lehet ez szoftveres hiba is?
A gyári fólia rajta van de ez eddig nem okozott problémát.

(#31981) DaDa válasza csaba1203 (#31980) üzenetére


DaDa
senior tag

Nem emlékszem, hogy ilyen hiba lett volna itt a fórumon. Biztos nem gyakori. Lehet egyébként sw-es is. Mivel szerviz így is úgy is csinál FR-t szerintem előtte érdemes lenne neked is. Úgy egyértelműen kizarható a sw-es hiba. Csak előtt ne felejts menteni.

"A világ különleges és bonyolult, akárcsak egy pók hálója. Ha megérinted egy fonalát, remegése végigfut az összes többi szálon. Mi nemcsak megérintjük a hálót, hanem bele is szakítunk!" - Gerald Durrell

(#31982) eami válasza csaba1203 (#31980) üzenetére


eami
addikt

hideg + kezfertotlenito... lassan 2. éve evvan.. .

(#31983) csaba1203 válasza DaDa (#31981) üzenetére


csaba1203
addikt

Megoldódott annyi van , hogy erősebben kell odanyomnom az ujjaim, mint eddig szoktam...
Tényleg, mintha ki akarnám törni a kijelzőt olyan erővel. :D :DD

(#31984) Taci válasza csaba1203 (#31983) üzenetére


Taci
addikt

A Samsung valamiért 4-ben maximalizálta a hozzáadható ujjlenyomatok számát. Újat addig nem tudsz hozzáadni, amíg valamelyik korábban hozzáadottat nem törlöd.
Illetve bizonyos időközönként amúgy sem árt a régieket törölni, és újra felvenni őket, hogy folyamatosan pontos legyen a felismerés.

(#31985) gurabli


gurabli
senior tag

Sziasztok! Majd négy év után lecserélném a Sony XZ1Compactot.
Egy amerikai piacról származó refurbished S10 lenne a kiszemelt. Konkrétan mint az új, fóliával. 200+ ezret nem akarok kiadni S20-ért, Xiaomi mind akkor, mint egy tepsi, köszönöm, de egyik sem kell. Asus Zen8 250e. iPhone nem játszik, Android kell. Esetleg még a Pixel 4a...
Ráadásul ez Qualcomm chippes S10-es.

Méretre, tudásra konkrétan tökéletes. Soha semmit nem játszom rajta, így ez irreleváns. Megbízható és jó legyen, kiváló kijelzővel, ennyi. És max ez a méret. Így az S10 kimondottan jó választásnak tűnik.

Kérdés, hogy ez hátrány lehet, hogy amerikai rom van rajta? Lehet, hogy nem minden magyar a telefonban, de ez annyira nem zavar. Vagy lehet rá rakni másik ROM-ot? Fontos, hogy gyári állapot legyen, ne legyen root, mert Simple fizetésre haszálom.
Lehet ebből bármi hátrányom, pl. app-ok nem elérhetőek, stb?

Köszönöm! :R

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#31986) janaman01


janaman01
addikt

Sziasztok arra esetleg van valami trükk, hogyha valamit törlök a google fotókból, akkor a telefonon a galériából ne törölje?

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#31987) csorbajeno válasza janaman01 (#31986) üzenetére


csorbajeno
veterán

A szinkronizációt kapcsold ki, csak a biztonsági mentés legyen bekapcsolva a Google fotók appban.

(#31988) Taci válasza gurabli (#31985) üzenetére


Taci
addikt

iPhone-nál tudom, hogy van különbség az amerikai és európai/nemzetközi modellek hardverei között. Talán az amerikaival nem megy itthon a 4G, és valami GPS-szel kapcsolatosa különbség is rémlik.
Nézz utána (vagy hátha tudja innen valaki), van-e az S10-nél is ilyen különbség.

(#31989) janaman01 válasza csorbajeno (#31987) üzenetére


janaman01
addikt

A kettőt csak egyszerre tudom kikapcsolni az appban

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#31990) szpeti40


szpeti40
addikt

Csak engem idegesít nagyon egy az új véletlen érintéses védelem (accidental touch protection)?
Az előző az tök jó volt, bámerre húztam, feloldott. De ez? Csak jobbra vagy balra lehet, de az is vagy 9-10.-re sikerül, hiába húzom az ujjam a képernyő széléig :W

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#31991) csaba1203 válasza eami (#31982) üzenetére


csaba1203
addikt

Ez alatt mit értesz?

(#31992) KunEmber válasza szpeti40 (#31990) üzenetére


KunEmber
senior tag

Utálatos egy dolog, folyton szívat engem is. Igazad van!

http://youtu.be/Ti8O5RbsQxg

(#31993) gurabli válasza Taci (#31988) üzenetére


gurabli
senior tag

Elvileg nincs ilyen hátrány S10 esetén. LTE minden sáv támogatott, GPS szintén.
Azt tudom, hogy magyar nyelv nincs benne, így a menü egy része angol lesz. Mondjuk ez nem zavar egy csöppet sem. Az érdekes, hogy nyelvi csomag választása esetén nem vált minden az adott nyelvre.

Szerintem megveszem. Semmi nincs normális méretben, S20 200e felett, annyit nem adok érte. Jó telefonnak tűnik, minden szempontból. Meglátjuk.

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#31994) szpeti40 válasza KunEmber (#31992) üzenetére


szpeti40
addikt

De az előző meg tök jó volt, nem értem a samsungot minek ront el jól működő funkciókat :(((

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#31995) csaba1203


csaba1203
addikt

Továbbra sem működik normálisan az ujjlenyomat olvasóm vagyis hol megy hol nem...
Nagyon nem szeretnék FR-t nyomni neki de lehet az lesz a vége.
Szerintem valami a legutóbbi biztonsági frissítéssel tett be neki, mert előtte nem csinálta.
Kipróbáltam mindent újra regisztráltam az ujjaimat de nagyon nem akar így sem működni.
A gyári fóliát sem szívesen venném le róla.
Ha nagyon nem lesz más marad a pin kód a Samsung meg csessze meg a hiper szuperszónikus szarságát.
Csendben megjegyzem a 3 éves i7-em ujjlenyomat olvasójához nem kellett hozzányúlnom és 10-ből 10-szer felold.

(#31996) eami válasza csaba1203 (#31991) üzenetére


eami
addikt

ment privátba is de ide is bemásolom, hátha másnak is ilyen problémája van:

nekem amint bejön az őszi idő, meg később a téli hideg is, hajlamos kiszáradni a kezem és az ujjbegyeim is. Erre még rátesz egy lapáttal covid óta gyakran használt kézfertőtlenítők is. Olyankor sajnos nem optimális a minta amit beolvas így gyakran nem is enged be.

Pont mostanában kezdett előjönni ez megint nekem ahogy változik az időjárás. Még nem csináltam meg, de legközelebb ha lesz idő rá, amikor ugyanígy szenved, akkor felveszem úgy egy új ujjlenyomatnak próbából. Talán az segít majd.

(#31997) csaba1203 válasza eami (#31996) üzenetére


csaba1203
addikt

Utánaolvasva a dolgoknak ennek a szuperszónikus ujjlenyomat olvasónak pont az lenne a lényege, hogy minden körülmények közt megbízhatóan működjön.
Mindegy az, hogy nedves vagy száraz az ujjad annak mennie kellene...
Az előző A40-em is pontosabban és megbízhatóbban működött mint ez.
Komolyan mondom visszasírom azt. :D

(#31998) kkroland81


kkroland81
csendes tag

szasztok
csináltam egy gyári vissza állítást és a vílágitó szélek-t nem találom. ki vették vagy hol található? a vissza állítás előtt minden értesitésnél müködött. s10+ van. a leg újabb frissités van fent.
köszi a választ előre is

(#31999) kkroland81


kkroland81
csendes tag

meg lett

(#32000) kispal87 válasza csaba1203 (#31997) üzenetére


kispal87
aktív tag

Kézfertőtlenítő után nekem sem old fel, ezt már megfigyeltem régebben!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.