Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#901) blakey válasza stigma (#900) üzenetére


blakey
titán

Kodi fork, konkréten, nem úgy néz ki, nem hasonlít hanem annak egyik "képződménye".

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#902) stigma válasza blakey (#901) üzenetére


stigma
addikt

Köszi, amúgy egyre több review-t nézek + youtube videot és egyre jobban tetszik a box mert több mindent tudsz vele csinálni nem csak lejátszani.

Napokban lesz egy kis idő utánaolvasok. :R

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#903) blakey válasza stigma (#902) üzenetére


blakey
titán

Amúgy megy a Dolby Vision MrMC-vel..

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#904) Süvi


Süvi
őstag

Szeretnék vásárolni egy Apple TV 4k készüléket.

Mivel itt az aprón nincs szétnéztem a jófogáson:
1, Múlt csütörtökön lebeszéltem egy emberrel, hogy hétfőn megyek fel Budapestre, megveszem tőle. Mondta, hogy jó. Nézem szombaton a hirdetést eladta
2, Többszöri email és telefonálás után úgy nézett ki, hogy sikerül vásárolni egyet. A posta árát az eladó átvállalta, feltette házitól házig szolgáltatással. Rányomtam, hogy szeretném megvásárolni, írtam az eladónak is üzenetet. 2 napot vártam, nem történt semmi, felhívtam az eladót, erre eladta.
3, Apple TV 4K-ként hirdeti az eladó. Megnézem a sorozatszámát, hát nem 4K, hanem 4.gen.

Szörnyű, hogy mik vannak.

(#905) Alex91 válasza Süvi (#904) üzenetére


Alex91
félisten

Vegyel egy ujat! 55k-ert mar kapsz, a jofogason szinte dragabban aruljak oket...

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#906) Süvi válasza Alex91 (#905) üzenetére


Süvi
őstag

Valószínű az lesz. Ahány embernek írtam mindegyik felidegesített, ennyit nem ér pár ezer Ft. Volt akitől kérdeztem és elküldött rendesen a fenébe.
Várok egy kicsit hátha lesz az aprón...

Táblagépen lévő képeket, videókat nézegetnék rajta.
Nas-ról filmek lejátszása
Néhány játék (még nem tudom mi, talán Alto és társai)
Érdemes 64-est venni?

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#907) blakey válasza Süvi (#906) üzenetére


blakey
titán

Ha nem telepítesz rá sok (30+) alkalmazást valamint nem is tárolod rajta akkor nem, a sma 4-esem 64-es volt, a 4K meg 32-es, 15-16GB-ot foglaltak a dolgaim mindkét eszközön, így nem éreztem értelmét a 64-esnek, persze minimális árkülönbség esetén egyértelműen 64-est kell venni.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#908) stigma válasza blakey (#903) üzenetére


stigma
addikt

Hi, köszi az infót.

Egy tesztvideo-t csinált már egy srác (pontosabban több is) , melyben a Dolby Atmos-t tesztelgeti gyári programokkal és mint látszik a a video-n megy.
Igaz ez egy Beta 2 Developer Preview, de már ígéretesnek tűnik.

Köszi szépen a gyors választ és a plusz infókat is. :R

[ Szerkesztve ]

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#909) blakey válasza stigma (#908) üzenetére


blakey
titán

Meglátjuk mi lesz a vége.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#910) reggi


reggi
aktív tag

Hali!
Tavkapcs mindig leesős volt, rendeltem egy szilikon tokot, teljesen rendben van. Gondolta bedobom , hátha valakinek ötletet adok...
Aliexpress...

[ Szerkesztve ]

(#911) blakey válasza reggi (#910) üzenetére


blakey
titán

Van olyan is amelyik mindent véd (tapipadot nem), még a sima ATV 4 rendelésekor vettem a tokot.
Ilyen csak fekete.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#912) Gsx-rr válasza blakey (#911) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Ez borzalmas! Ugy latom megszuletett a folpack-os taviranyito vedelem uj generacioja! :)

(#913) blakey válasza Gsx-rr (#912) üzenetére


blakey
titán

Ha nem akarsz 25e-t kiadni egy újért akkor kell valami, feketében nem veszed észre és nem találom borzalmasnak. Teljesen rendben van a cucc és a táv fogása is jó.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#914) pomk válasza blakey (#913) üzenetére


pomk
őstag

Megérkezett az ATV-m, uh nekem pont jól jön. :)
Egy linket szeretnék kérni. Köszi a tippet!

(#915) blakey válasza pomk (#914) üzenetére


blakey
titán

[link]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#916) pomk válasza blakey (#915) üzenetére


pomk
őstag

Megrendelve 2db, köszi a tippet. :)

Van esetleg valami gyorstalpaló, ajánlott beállítások lista, tippek, stb. leírás amin érdemes végigmenni első használat előtt (után)?
Ugyanez kérdezném MrMc-re is. :) Synology NAS-t már sikerült elérnem, tegnap este már azzal néztünk egy filmet. Minden rendben volt, de magának a MrMc-nek annyi beállítási paramétere van, hogy 5 perc után feladtam az értelmezésüket, meg már asszony is türelmetlen volt hogy mikor kezdjük már a filmet, minek olvasom ezt a sok ákombákomot. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#917) Süvi


Süvi
őstag

Tegnap sikerült vásárolnom egy 32GB-os 4K-s modellt.
Eddig a MRMC lite változatot próbáltam (sajnos a 3d-s filmeket még nem sikerült jól lejátszanom)

(#918) pomk válasza blakey (#911) üzenetére


pomk
őstag

Tudtok olyan beszerzési forrást tokra, ahonnan nem 2 hónap alatt érkezik meg (ebay) és a postaköltség nem kerül dupla annyiba, mint a termék (amazon)? :F

(#919) pomk


pomk
őstag

Milyen beállításokat kell engedélyezni ahhoz, hogy megjelenjen a filmek és sorozatok metaadata?
Adatbázisok az információs szolgáltatóknál beállítva, megjelenítésnél filmek és sorozatok bepipálva, de ennek ellenére is így néz ki:

Ez helyett:

Újraindítás is megvolt. Semmi változás.

(#920) Alex91 válasza pomk (#919) üzenetére


Alex91
félisten

Hasznalj InfusePro-t...!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#921) MasterMark válasza pomk (#919) üzenetére


MasterMark
titán

Mondjuk fel kéne venni a forrásokat? :U

Switch Tax

(#922) pomk válasza MasterMark (#921) üzenetére


pomk
őstag

Syno NAS a forrás, és hozzá van adva a filmek és sorozatok forrásaként, upnp kapcsolattal.
Olvastam közben egy külföldi fórumon, hogy másnak is volt ilyen problémája. Azt tanácsolták neki, hogy valószínű az a gond, hogy amikor hozzáadta a forrást, akkor nem választotta ki, hogy abban az adott könyvtárban milyen típusú állományok vannak: film, sorozat, zene, stb.
Viszont sem neki, sem nekem nem ajánlotta fel ezt a lehetőséget a forrás hozzáadását követően. Hol tudom ezt megtenni?

(#923) blakey válasza pomk (#922) üzenetére


blakey
titán

Az alap probléma az, hogy upnp-t (DLNA) használsz és nem SMB/NFS-t, a másik, hogy a Kodit ismerd meg, Kodi kezdőknek.
Tény, hogy mostanában a MrMC nem frissült, valami nagy dobásra készülnek így a TVDB pl. nem működik tökéletesen, minden más jól működik, legalábbis nem vettem észre, hogy rossz lenne. Minden lehetőséget felajánl csak nem ismered a kodit, javaslom, hogy olvasd el, megéri. Minden ami Kodi az nagyjából a MrMC-nek is megfelel.
Kipróbálhatod az InfusePro-t is, ott más gondjaid lesznek.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#924) pomk válasza blakey (#923) üzenetére


pomk
őstag

Köszi a tippeket! Átolvasom az írást.
Az a gond, hogy az SMB/NFS-el, hogy bár látja a NAS IP címét, be is tudok lépni, magát a Film könyvtárat viszont nem tudom kiválasztani és hozzáadni a listához. Ez viszont lehet, hogy a NAS megosztási problémáiból adódik? Akkor viszont miért látja ugyanezt a könyvtárat a DLNA kapcsolat alatt? :U

(#925) MasterMark válasza pomk (#924) üzenetére


MasterMark
titán

Azért mert a DLNA-nak semmi köze az SMB megosztáshoz? Aminek amúgy semmi köze az NFS megosztáshoz?

Switch Tax

(#926) pomk válasza MasterMark (#925) üzenetére


pomk
őstag

3x átgondoltam, de inkább csak annyit írok: Köszi a tippet!

(#927) Sickboy25 válasza pomk (#924) üzenetére


Sickboy25
addikt

Igen NASben engedélyeket kell adni az eszköznek és a könyvtáraknak.

Illetve fix IP címet az eszköznek...

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#928) Süvi válasza Sickboy25 (#927) üzenetére


Süvi
őstag

Sikerült, köszönöm

(#929) pomk válasza blakey (#923) üzenetére


pomk
őstag

Megvan. :))
“Admin” felhasználónak is kellett adnom olvasás/írás engedélyelet a NAS-on az adott könyvtárhoz. Bár ezt mondjuk nem értem miért, amikor nem is az admin felhasználó az a felhasználó, amit admin feladatokra használok... :C
Lényeg, hogy sikerült. Köszi a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#930) Süvi


Süvi
őstag

Ti hogyan látjátok, indokolja valami az Infuse Pro 2*-es árát a MrMC-hez képest?
Most szeretném valamelyiket megvenni.
Köszönöm

(#931) Alex91 válasza Süvi (#930) üzenetére


Alex91
félisten

Amikor en vettem, akkor nem volt meg mrmc, igy az infiusepro lett megveve. Meg most is az elozo verziot hasznalom. (Valahol pofatlansagnak ereztem, hogy az ujat megvetettek volna velem megegyszer... bar teny, hogy az AppleTV verzioval megkaptam anno az iOS verziot is ingyen!)
Nekem ez bevalt, nem valtottam.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#932) blakey válasza Süvi (#930) üzenetére


blakey
titán

MrMC (Kodi) audió/videó képes, Infuse Pro videó képes, mindkettőnek van előnye, hátránya, nekem mindkettő megvan. Egyiket sem tudom jobbnak nevezni a másiknál. Ha egyet kéne választanom akkor MrMC.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#933) Süvi válasza blakey (#932) üzenetére


Süvi
őstag

Blakey és Alex91
Köszönöm.

Amit még tudni érdemes.
Néznék néha 3D-s filmet.
Dolby Atmos fontos lenne (tudom, hogy csak IOS12-vel lesz valamilyen formában), de akkor ha az nem "legjobb hang", amit kiad :)

(#934) reggi válasza Süvi (#933) üzenetére


reggi
aktív tag

Esetleg nem tapasztalta valaki az Infuse pro-nal, hogy a legutóbbi frissítés óta nem akarja a negnezett filmeket, sorozat részeket megnezett státusza váltani? Ledaraltam a dark sorozatot, de annak ellenére, hogy megneztem nem állítja át.Manualisan kell beallitanom, hogy tudjam melyik résznél tartottam. Vagy csak nálam van így?

(#935) blakey válasza reggi (#934) üzenetére


blakey
titán

Nalam megjegyezte, megnéztem 6 sorozatrészt de nem volt gond, szépen jelölte.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#936) Clemi válasza reggi (#934) üzenetére


Clemi
veterán

Nálam is megjegyzi.

(#937) pomk válasza blakey (#935) üzenetére


pomk
őstag

Nálam MrMc produkálja azt, hogy sorozatok esetén a félbehagyott részeket nem jeleníti meg a főképernyőn. Filmek esetén ez tökéletesen működik, csak sorozatoknál nem. Mi lehet a megoldás?

(#938) Magi


Magi
tag

Sziasztok,

Szeretnék segítséget kérni Infuse Pro 5 -tel kapcsolatban Apple TV-n.

A fenti képen látható filmek a Film mappában vannak, mely a NAS-omról töltődnek. Ahogy látható, vannak olyan filmek amiknek van borítóképük és van 2 olyan aminek nincs. A különbség annyi, hogy amiknek van, az korábban a MED8ER lejátszómmal volt kezelve, képek letöltve, az újak pedig már az ATV és Infuse megvásárlása után.

A kérdésem az lenne, hogy valahogy megoldható, hogy az Infuse is megjelenítse a bórítóképeket ezen a felületen? (Persze mikor a fájlba belépek ott már látható, de az nem az igazi...)

A másik kérdés pedig az lenne, hogy valahogy az megoldható, hogy ne kelljen ilyen neházkesen belépni az elindítandó fájlhoz? - úgy értem jelenleg a mappára rákattintok, kikeresem a film fájlt, majd arra is klikk és utána mégegy, hogy lejátszás. Az igazi az lenne, ha belépnék a mappába és onnan fájl keresgélés nélkül egyből tudnám indítani a filmet. Van erre megoldás?

Előre is köszönöm a segítséget

Sziasztok

Magi

(#939) Magi válasza Magi (#938) üzenetére


Magi
tag

Közben annyira rájöttem, hogy mindegyik problémámra van megoldás abban az esetben, ha Movies jukebox-ba lépek be, viszont itt az a probléma, hogy össze merge-li a két különálló mappát (van egy Film mappa és egy Mesék mappa) ami problémás számomra.
Illetve itt előjön egy újabb gond, miszerint bekerülnek a sample filmek is, amit nem szeretnék látni.

Tehát vagy az első 2 problémával vagy a 2. kettővel :D kellene kezdeni valamit.

Köszi előre is.

Magi

(#940) Alex91 válasza Magi (#938) üzenetére


Alex91
félisten

A filmet tartalmazo mappaba ne legyen mas mappa...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#941) Magi válasza Alex91 (#940) üzenetére


Magi
tag

Szia,

Köszi. Sajnos ez csak rész megoldás. Ettől függetlenül sajnos össze keveri a FIlm és Mesék mappát, ráadásul ezek a mappáim direktben a transmissionre mutatnak, tehát ezekbe töltök le egyből a NAS-sal, emiatt nem megkerülhető, hogy ott legyenek az előzetesek is. (Nem szoktam azzal szórakozni, hogy egyesével nézegetem a torrenten belül a fájlokat és visszavonom a kijelöléseit a samplenek (illetve sokszor a sample a fájl mellett van ...))

Magi

(#942) Alex91 válasza Magi (#941) üzenetére


Alex91
félisten

Szerintem ha kulon veszed fel a mappakat, akkor szet tudod valasztani. A Konyvtar alatt az appban persze omlesztve lesz igy is...

A masik problemadra nem tudom a valaszt, valoszinuleg torolnod kell, vagy hasznalsz masik lejtszot...

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#943) reggi


reggi
aktív tag

Megjelent egy frissítés 11.4.1 néven, csak performance és stability javítás infó van róla.....

(#944) #24536576


#24536576
törölt tag

Sziasztok! Gondoltkozok egy 4K-s apple tvn. LG oled mellé lenne, engem a játékok nem érdekelnek, csak filmeket játszanék le. 4K HDR, HDR10, DV. Mivel a DV nem túl elterjedt, annyira nem érdekes. Kérdésem az lenne, hogy a megfelelő program(ok)al milyen szinten áll ez a kütyü? Valaki próbált már másikat(pl droidos)? Ez az ársáv a megfelelő számomra.
Erősítőre kötve használnám.

Előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#945) Alex91 válasza #24536576 (#944) üzenetére


Alex91
félisten

En a napokbna olvastam a Xiaomi 4K-s medialejatszojanak a topicjaba. Nem kezdtem el vagyakozni utana... :D

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#946) blakey válasza #24536576 (#944) üzenetére


blakey
titán

Nekem sokféle van, sok volt nálam, olcsó Androidos (Amlogic) boxok Androiddal nem túl jók, LibreELEC-kel, CoreELEC-kel az egyik legjobb médialejátszók, Dolby Vision nem megy csak a HDR10. Vannak jó Androidos boxok, Minix, Zidoo de ezek már 40e-től kezdődnek.
Xiaomi nem médialejátszó, tv-okosító.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#947) #24536576


#24536576
törölt tag

Beszereztem egy 4K-s kütyüt. Alapból nagyon bejön, viszont elakadtam.

Tudna valaki segíteni(vagy egy leírást linkelni), hogy kell a laptopon lévő fipmeket lejátszani? Letöltöttem az Infuse és MrMC appokat, de nem sikerül rájönnöm a nyitjára. ATV és a laptop is ugyan azon a hálózaton van.

Előre is köszönöm.

(#948) MasterMark válasza #24536576 (#947) üzenetére


MasterMark
titán

Megosztod laptopon, és betallózod az AppleTV-n.

Switch Tax

(#949) blakey válasza #24536576 (#947) üzenetére


blakey
titán

Számítógép tartalmát meg kell osztani SMB-n, NFS-en és utána a programokon belül a be kell tallózni.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#950) #24536576 válasza MasterMark (#948) üzenetére


#24536576
törölt tag

Köszönöm, de engem a "hogyan" része érdekelne. Próbáltam megosztani, látszik is Infuse felületén, de nem indul el.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.